קורס מנהלי רשת - אונליין חינם !!!
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

מנהל רשת - קורס הכנה לראיון עבודה

קורסים למנהלי רשת שלב 1 - טכנאי מחשבים - Help Desk שלב 2 - מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט שלב 3 -מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו שלב 4 - מומחה לינוקס ו-DevOps התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בסייבר האקינג ואבטחת מידע קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות שלב 1 - יסודות התכנות שלב 2 - בניית אתרים צד שרת - Back End שלב 3 - בניית אתרים צד לקוח - Front End שלב 4 - פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
ראיון עבודה אמיתי - מנהל רשת - חלק 1 ראיון עבודה אמיתי - מנהל רשת - חלק 2 ראיון עבודה אמיתי - מנהל רשת - חלק 3 סיכום ב-3 דקות - התקנת Windows סיכום ב-3 דקות - יסודות התקשורת סיכום ב-3 דקות - חוקים ב-Firewall סיכום ב-3 דקות - פתיחת Port בנתב סיכום ב-3 דקות - שיתוף תיקיות - Share סיכום ב-3 דקות - הרשאות NTFS סיכום ב-3 דקות - ניהול דיסקים - RAID סיכום ב-3 דקות - שכפול מחשב - ImageX סיכום ב-3 דקות - GPO - Group Policy סיכום ב-3 דקות - Application Locker סיכום ב-3 דקות - הצפנת דיסק Bitlocker סיכום ב-3 דקות - גיבוי ושחזור - Backup סיכום ב-3 דקות - קובץ תשובות - AIK סיכום ב-3 דקות - התקנה אוטומטית MDT סיכום ב-3 דקות - יסודות התקשורת - OSI סיכום ב-3 דקות - הקמת דומיין - DCPromo סיכום ב-3 דקות - כלי ניהול לשרת - RSAT סיכום ב-3 דקות - ניהול קבוצות בארגון גדול סיכום ב-3 דקות - חשבון מחשב סיכום ב-3 דקות - חשבון משתמש סיכום ב-3 דקות - ניהול GPO בדומיין סיכום ב-3 דקות - חמישה תפקידים - FSMO סיכום ב-3 דקות - שרתי DNS סיכום ב-3 דקות - Site and Services סיכום ב-3 דקות - Trust בין דומיינים סיכום ב-3 דקות - תעודות דיגיטליות - CA סיכום ב-3 דקות - הגדרת SSL סיכום ב-3 דקות - שרת DHCP סיכום ב-3 דקות - שרת VPN סיכום ב-3 דקות - שרת Radius סיכום ב-3 דקות - שרת WSUS סיכום ב-3 דקות - שרת DFS סיכום ב-3 דקות - שרת WDS סיכום ב-3 דקות - Cluster NLB + Failover סיכום ב-3 דקות - שרת Terminal Server סיכום ב-3 דקות - שרתי IIS ואתרי אינטרנט הסבר על מבחני מיקרוסופט - MCSE מה חדש בשרת 2012 ? הכנה לבחינה חיצונית של מיקרוסופט מה נלמד בקורס שרתי 2012 התקנת שרת 2012 Server התקנת שרת גם בתצורת CORE וגם GUI כלי ניהול בשרת Server Manager 2012 Network Teaming הקמת דומיין - DCPromo בשרת 2012 Data Deduplication חלק 1 Data Deduplication חלק 2

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

איפה לומדים ניהול רשתות ואבטחת מידע?

מחפשים לרכוש מקצוע בתחום ניהול רשתות? רוצים לעסוק באבטחת מידע? אכן מדובר בתחום פורח שיש בו בכל עת ביקוש לעובדים. שכן העידן הדיגיטלי המתקדם מעביר עוד ועוד ארגונים לפעילות בתשתיות ענן או בניהול רשתות. מה שיוצר ביקוש לאנשי מקצוע מעולים שיבצעו את העבודה הזו ויגדירו את הרשתות, יתחזקו אותם באופן קבוע ובעת תקלה יאתרו את התקלה וימצאו לה מענה יעיל ומהיר.

החלטתם ללמוד, איך מתקדים הלאה?

אם החלטתם שאתם מעוניינים ללמוד ניהול רשתות ואבטחת מידע מסתבר שהתחום הזה מתאים לכם והולם את הכישורים שלכם. אבל בכל זאת מומלץ לפני שמתחילים ללמוד לעבור מבחן תעסוקתי בשביל להיווכח שאכן מדובר בבחירה מתאימה לאופי ולכישורים שלכם. שאם לא כן עלולה ההשקעה כולה להתברר כמיותרת. סכום הכסף הגבוה שתשלמו בעד הקורס ירד לטמיון והלימודים עצמם יהיו לכם לזרא. אם אתם רוצים להיות בטוחים שזו בחירה נכונה ושיש לכם את היכולת לעסוק בתחום של ניהול רשתות ולהצליח בו. מוטב לקבל אבחון מקצועי. ולהיות בטוחים שאתם פועלים בתבונה ולומדים מקצוע שיש לכם סיכוי טוב להצליח בו.

בוחרים מקום לימודים

אתם סגורים על ההחלטה שלכם? חושבים להתקדם עם העניין הזה של לימוד ניהול רשתות ואבטחת מידע? כדאי לכם לברר על מקומות הלימוד שתוכלו לרכוש שם את ההסמכה בתחום. חשוב לברר כי מקום הלימודים ששם אתם רוצים ללמוד הוא מקום כזה שמעניק לתלמידיו את הידע המקצועי הטוב ביותר. מקום כזה שהתלמידים יוצאים משם בעלי הסמכה ועם הרגשת ביטחון בדבר הידע אותו הם רכשו במהלך הלימודים. כי רק כך אפשר באמת להצליח בתחום ניהול הרשתות. הסמכה ממקום לימודים מהשורה הראשונה בתוספת תחושת ביטחון בדבר המקצועיות שלכם תאפשר לכם להשיג עבודה מעולה בתנאי שכר נאותים ההולמים את היכולות שלכם.

מבררים אצל תלמידים מהעבר

בשביל להיות בטוחים שאתם מגיעים למקום הנכון לצורך לימודי ניהול רשתות, כדאי לכם לשוחח עם תלמידים מהעבר. תוכלו לקבל שמות של תלמידים שסיימו את תקופת הלימודים ולקבל מהם המלצות בדבר הקורס.

החשיבות הרבה של איש ניהול רשתות ואבטחת מידע

מי שמכיר היטב את ההתנהלות בארגונים רבים בישראל וברחבי העולם המודרני, מבין היטב עד כמה איש מקצוע שמתמחה בתחום של ניהול רשתות ושל אבטחת מידע הוא בעל תפקיד שמייחסים לו חשיבות רבה בימינו. מדובר על אחד התחומים שנחשבים לחשובים מאוד ולמבוקשים מאוד בארגונים רבים בעולם כולו.

 

זה לא חדש לנו שמדי יום ביומו אנו יכולים לשמוע על מספר רב של ניסיונות לגנוב מידע דרך רשת האינטרנט. מדובר על מכה עולמית, כשהדבר מטריד את מנוחתם של אתרי קניות ברשת, של אתרים פרטיים שונים, ושל כל מי שרוצה ליצור קשר דרך האינטרנט למטרה של עסקאות או לכל מטרה שבה נדרשת שמירה על הפרטיות.

 

ידע איכותי נרחב ביותר

בין אם מדובר על ארגון קטן ובמיוחד אם מדובר על ארגון גדול, אנו רואים בצורה חותכת ובלתי משתמעת כיצד התחום של ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא כזה שאין להקל בו ראש. זאת בשל ניסיונות בלתי פוסקים של גורמים עוינים שרוצים להשיג מידע לשימוש לא חוקי בצורה שתפגע במי שמנסה לשמור על פרטיותו ברשת.

 

כך, נושאים כמו האקינג, התמודדות בפשיטה דרך רשת האינטרנט, היכרות עם נתבי מידע ומוצרי טלפוניה, הפעלת יישומים והגדרות שרת, הם דברים שלומדים אלו שמתעניינים בתחום זה ומאוד רוצים לשמש כאנשי מקצוע המסוגלים לבלום התקפות וירטואליות וניסיונות זדוניים ביותר של גניבת פרטים או אף גניבת זהויות.

 

התמחות בתחום שמעניין יותר את הסטודנט

מי שמעוניין ללמוד מקצוע חשוב מאוד כמו ניהול רשתות ואבטחת מידע יבין מיד כי הוא צריך להיחשף לחומר לימוד שיאפשר לו לפעול בצורה מקצועית ולהצליח לבלום התקפות כאלה ואחרות על הארגון שבו הוא עובד. גם כשמדובר על איש מקצוע עצמאי, הרי שהוא יכול לספק את שירותי אבטחת המידע שלו לגופים רבים ושונים.

 

אך חשוב מאוד לדעת שאלו הלומדים את המקצוע החשוב כל כך בימינו, רואים גם כיצד הם יכולים להתמחות בתחומים שונים של אבטחת המידע. כלומר שהסטודנט יכול להתמחות בהגדרת נתבים מבוססי סיסקו, באבטחת מידע נגד פריצות ברמות שונות, בלימודי מערכת ההפעלה לינוקס ועוד.

 

 

לימודי ניהול רשתות ואבטחת מידע

אם אתם מחפשים ללכת וללמוד משהו, ולא משנה באיזה שלב אתם בחיים, יש לכם לא מעט אפשרויות. יש את האפשרות ללכת על לימודים אקדמיים, לימודים של תואר ראשון ושני ולאחר מכן לחפש עבודה בתחום אותו למדתם או בתחום אחר. אך היום בעידן האינטרנטי וההייקטיסטי לא חייבים ללמוד לימודים ארוכים, להוציא תארים ולהוציא גם המון כסף, יש גם לא מעט קורסים מקצועיים אותם ניתן ללמוד ואחד מהם הוא לימודי ניהול רשתות ואבטחת מידע שאיתם ניתן לעבוד בחברות שונות ולהרוויח שם לא מעט כמו גם להיות עם סיפוק מהעבודה אותה עושים.

מה זה בכלל?

ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא תחום שלם הנוגע לכל מה שעובר בעסק בפן האינטרנטי שלו. היום כל עסק עובד עם מידע רב נמצא על גבי מחשבים, ורוב העסקים והחברות גם מחוברות לרשת האינטרנט מה שיכול להיות מקור לצרות. מה זה אומר? היום יש לא מעט תוכנות זדוניות והאקרים שמחפשים איך לגרום נזקים או לגנוב מידע או כסף דרך הרשת, וצריך מישהו שיגן מפני כל אלו. צריך מישהו שישמור על הידע איפה שהוא צריך להיות וידאג שהוא לא יזלוג. יש לא מעט דוגמאות לאבטחת מידע ניהול רשתות ונביא פה שניים מהם.

דוגמאות לצורך באבטחת מידע

דוגמא טוב אחת לכך היא חברות אשראי. חברות אלו מחזיקות ברשותן מידע רב הכולל מספרי כרטיסי אשראי של הלקוחות שלהם, וכמובן במקביל לפרטים אישיים וכל מה שיכול לסייע לעשות שימוש לא כשר בכרטיסי האשראי של הלקוחות. מי שישים את ידו על המידע הזה יוכל לעשות לא מעט נזק ללקוחות ולא מעט נזק לחברה, ולכן צריך מישהו שיהיה אחראי על אבטחת המידע בארגון כזה.

דוגמא נוספת של ניהול רשתות ואבטחת מידע היא כל עסק שיש לו מתחרים. אף אחד לא רוצה שהמידע שיש לו יזלוג החוצה, שמות של ספקים ובעיקר רשימת לקוחות, מכיוון שרשימות כאלו יכולות להיות יקרות מפז. ולכן, חייבים מי שיהיה אחראי על אבטחת המידע בארגון, מישהו שישמור על המידע הזה כמו שצריך.

 

 

שאלות ותשובות על ניהול רשתות ואבטחת מידע

חושבים להשתלב באחד ממקצועות המחשבים? במהלך החיפוש תתקלו בוודאי בתחום ניהול רשתות ואבטחת מידע, מדובר בהחלט בתחום מרתק ביותר. אם אתם רוצים לדעת עוד על התחום כדאי לכם המשיך ולקרוא את מקבץ השאלות והתשובות שריכזנו כאן, אין ספק שהם יעזרו לכם לקבל תמונה רחבה יותר שתעזור לכם בעתיד.

מהו בעצם תפקיד מנהל רשתות?

באופן כללי יש באפשרותו של מנהל הרשתות לבצע ניתור של חוות שרתים עבור חברה גדולה העוסקת בתחום ההי טק. כמעט לכל חברה יש כיום שרתים המאגדים ומשרים עליהם ידע עצום, פיתוחים של מוצרים שונים והרבה מאד חומרים. השרתים הללו זקוקים לניהול ותחזוקה, כולם כאחד מאוגדים ברשת אחת או יותר. מישהו צריך לטפל בה כמובן, זהו מנהל הרשת. כמובן שזו הגדרה כללית מאד ותפקידו של המנהל רחב בהרבה, אך בכדי להכירו יש להעמיק בתחום.

מי יכול לעבוד כמנהל רשת?

כל מי שהוסמך מקצועית לפעול בתחום זה. כדאי מאד להיות בעל מספר הכשרות רחב ככל האפשר כאשר ההתמקצעות בתחום הרשתות בולט ומשמעותי וניתן במקום לימוד מובחר ומקצועי.

מהי חשיבותה של אבטחת מידע כיום?

אבטחת המידע היא אולי התחום "הלוהט" ביותר בעולם ההיי טק כיום. כמות המידע העצום המצוי ברשת האינטרנט וברשתות פרטיות של חברות גדולות ובינוניות, כמו גם מידע מדיני ובטחוני של כל מדינה בעולם הנאור חייב להישמר מכל משמר. למעשה בכל רגע נתון פועלת חברה כלשהי ברחבי העולם על מוצרים שונים ומתקדמים לאבטחת מידע.

היכן ניתן ללמוד ניהול רשתות ואבטחת מידע?

הקורסים נלמדים במגוון רחב של מוסדות לימוד, לכם חשוב לבחור נכון את מוסד הלימוד המעניק הסמכות מקצועיות ורשמיות בלבד. כאשר המרצים שלכם הם בעלי ידע וניסיון רב.

אילו נושאים נלמדים בקורס?

במהלך קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע זה תלמדו גם את תחום ניהול הרשתות וניתור השרתים וגם את אבטחת המידע. כיצד מבצעים אבטחה, אילו אלמנטים שולטים כיום בשוק, מהם הדרכים לפתח מוצרי אבטחה ועוד ועוד.

כמה עולה קורס שכזה?

עלות הקורס משתנה בין מקומות הלימוד. באופן כללי מחירם של קורסים במחשבים הוא כמה אלפי שקלים.

ניהול רשתות ואבטחת מידע

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע מכשיר את הסטודנט להיות איש רשתות אשר בקיא בכל רזי הניהול הרשתי ויכול לשמש כיועץ רשת בחברות ידועות וגדולות במשק, לעתים גם ברילוקיישן מעבר לים. הסמכות המקצועית של מנהל הרשת תהיה גם בנושאי מתן הרשאות לעובדים וגם בנושאי אבטחה: כיצד לתחזק את השרת מבחינה בטיחותית כך שיימנעו חדירות ופריצות מבחוץ. מבלי ללמוד, ניתן לומר שכל מחשב, כולל מחשב ביתי יכול בלחיצת כפתור להפוך לשרת אם יש לו WINDOWS. הכיצד? על ידי גישה לתפריט ה- IIS (שירותי מידע אינטרנט) והפיכת ה- V שעל פרמטר זה למאופשר. מבחינת ההגדרה, מחשבך מוגדר כשרת מאותו הרגע. הבעיה ששרת לא מאובטח זה כמו בית עם דלת כניסה בלי מנעול, ועל מנת להיות מנהל רשת לא מספיק לדעת ליצור שרת, צריך בעיקר לדעת לאבטח אותו.

ניהול הרשת

ניהול הרשת מאפשר לך להכיר הרשאות שונות שמייקרוסופט מעניקה למשתמשים שלה. אדמיניסטרטור נחשבת לסמכות העליונה ביותר, ולאחריה עובדים עם הרשאות שונות: הרשאת עריכה, הרשאת מחיקה, אי הרשאה מוחלט פרט לצפייה, ובמקרים מסוימים – איסור צפייה בחלק מהקבצים. את כל ההרשאות הללו תלמד, ויילמדו סוגיות שונות למי צריך לתת אלו הרשאות, כולל מקרי קצה בהם התשובה לשאלה אינה כה ברורה ומצריכה דיון מעמיק, אשר הפנמתו תסייע לך לדעת טוב יותר מה לעשות בזמן אמת.

אבטחת המידע והשרת

יילמדו נושאי אבטחה שונים – החל מהצפנת מידע ועד אלגוריתמים לאבטחת רשתות מחשבים ושרתים. הצפנה היא נושא רחב מאד, בעיקר משום שהוא מאד מזכיר נעילה של בית. כפי שמרבעון לרבעון ומשנה לשנה פורצי הבתים משכללים את השיטות שלהם, מה שמצריך את שכלול המנעולים של דור העתיד, כך בדיוק קורא בהצפנות, אלא שהצפנה משתכללת באופן הרבה יותר מהיר ויעיל. במכרזים ממשלתיים רבים הקשורים לאבטחת מידע במשרדים משתכללת הדרישה של סוג ההצפנה בהתאם לתמורות בינלאומיות, וכאשר זה קורה שם, זה מחלחל גם לשוק הפרטי, ולכן מנגנון הצפנה שנלמד לפני 5-6 שנים לא יהיה רלוונטי היום, אלא כחומר בסיס להבנת ההצפנה המורכבת יותר.

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע עוסק, בנוסף לכך, גם בהגנה על פרטיות הרשת והשרת כולם, ולא רק על חסיון המידע הבודד כפי שהדגמנו כעת עם ההצפנה. גם בתחום זה, תנאי הסף משתדרגים בשל התקדמות אופן הפריצה למערכות מחשב אלה.

ניהול רשתות ואבטחת מידע

כל עסק כמעט כיום נחשב לעסק מרושת ורישות זה הוביל לעלייה ברמת הביקוש למתמחים בתחום של ניהול רשתות ואבטחת מידע, כאלה שידעו כיצד לנהל את הרשת כשורה, לפתור בעיות ותקלות שונות, ליצור לעסקים בגדלים שונים רשת מחשבים וכן הלאה. קורס ניהול רשתות או מנהל רשתות, נכנס בדיוק כאן לתמונה כאשר מדובר בקורס בסיס הפונה אל כל מי שמתעניין בקריירה בתחום ה- IT, בין אם צבר ידע טכני במחשבים ובין אם ברצונו לבצע הסבה מקצועית. במסגרת הקורס מתמקדים במגוון רחב של נושאים בתחום החומרה והתוכנה.

מה מכסה הקורס?

הקורס מכסה בנוסף תחומים אחרים דוגמת בניית עמדות לקוח ושרתים בארגון ומספק את כל הידע הנדרש על מנת להתחיל, כבר עם סיום הקורס, לעבוד במקצוע של ניהול רשת בארגונים קטנים או בינוניים ולאחר מכן במסגרת ארגונים יותר גדולים. קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע מקיף כמה מודולים שכל אחד מהם הוא נדבך מאד חשוב במסגרת הכשרת אנשי מקצוע בעולם ה- IT. הקורס מחייב ידע בסיסי בנושאים כמו מבנה המחשב, יצירת חשבונות משתמש, נהלי אבטחה, פעולות שיש לבצע כאשר יש עומס על הרשת וכן הלאה.

קהלי יעד

קורס ניהול רשתות פונה אל כל אדם שמעוניין להשיג תעודת כניסה לעולם ה- IT, שתאפשר לו בצורה מידית עם תום ההכשרה להתברג בתוך התעשייה הרחבה זו דרך ניצול מלוא הידע והכלים שהקנה לו הקורס של ניהול רשתות בארגון. קורס זה משמש גם כקדם מרכזי וחשוב לפני קורסים יותר מתקדמים הכוללים בין השאר את הבאים: MCSA, קורס בתחום של שרתי UNIX/LINUX. קורס זה פותח צוהר אל עולם ה- IT כאמור ומעניק הזדמנות נהדרת לבוגרים להשתלב בהמשך הדרך בשורה ארוכה של חברות בענף ההיי טק או מחוצה לו.

בחירת קורס מקצועי

כדי להיערך בצורה הטובה ביותר לקראת עבודה מעשית בתור מנהלי רשתות החל מתום ההכשרה, יש לבחור במוסד לימודים בעל ניסיון רחב בקורסים למנהלי רשתות לרבות קורסים מתקדמים יותר גודמת MSCA או MSCE

 

 

אודות ניהול רשתות ואבטחת מידע

יש להבין שתחום ניהול רשתות ואבטחת מידע הנו אחד התחומים היותר חשובים ומבוקשים כיום, וזאת כי לא מעט ארגונים גדולים כקטנים מבוססים עליו. מדוע? כיוון שתחום ניהול רשתות ואבטחת מידע הינו הבסיס עבור שמירה ותחזוקה על מידע מקוון. מה כוללים הלימודים? ובכן אינספור נישות, כאשר בין היתר ניתן למצוא במגוון המסלולים השונים היכרות עם תוכנות מייקרוסופט, תפעול נתבים, ניהול רשתות חברתיות וכמובן אבטחת מידע. מדובר על הזדמנות חשובה על מנת לזכות בהכשרה יעילה ובהזדמנות לנהל רשתות באופן מקצועי שמעניק את הרווח המקסימלי.

ביקוש

הרבה חברות מבקשות למצוא אחר מנהל רשתות שיודע לאבטח מידע, וזאת כי מדובר על התנהלות חכמה שמבטיחה כמה יתרונות במקביל. ראשית מדובר על התייעלות חשובה של בית העסק. שנית מדובר על ביטחון ולבסוף מדובר על התנהלות אחראית. כמו כן ישנה אפשרות חלופית, כך שבמקום לפנות אל גוף חיצוני, ניתן שאחד מבכירי החברה יעבור את ההכשרה - אופציה שראוי לשקול בהתאם לתחומי האחריות.

חישוב מסלול

מי שמבקש ללמוד אבטחת מידע וניהול רשתות יכול לבחור בין מסלול בוקר, שלרוב יהיה יותר אינטנסיבי וקצר, לבין מסלול ערב שלרוב יותר איטי וארוך. בכול אופן כל מסלול לימודים שכזה אמור לכלול הרצאות, הדגמות וכמובן שגם תרגול רב. עוד נציין שיש קורסים בתחום שמוכרים ע"י מגוון אוניברסיטאות אמריקאיות, פרט חשוב כאשר מבקשים להשלים נקודות בתחום.

תנאי כניסה

לרוב לקראת לקיחת "קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע", יש לעבור מבחני התאמה. לרוב בשלב המיון יש להביע שליטה במערכת ההפעלה ולעיתים גם יש לעבור לשם כך מבחן פנימי של המוסד הלימודי הנבחר. מי שעובר את שלב המיונים מוצא את עצמו במסלול לימודי שכולל קבלת כלים על מנת להתמודד עם ניהול שרתי דואר מבית מיקרוסופט, ניהול נתבים ועוד. כל אלו עשויים לעזור למגוון צרכים עסקיים, כאשר בין היתר גם מדובר על היכולת להמשיך ללימודים יותר מתקדמים, למשל אל עבר הסמכת CCNA מבית סיסקו או לחלופין אל עבר הסמכת  CCSA מבית חברת צ'קפוינט. 

היכן אפשר ללמוד קורס מנהל מערכות מידע?

קורס מנהל מערכות מידע הוא אחד הקורסים המבוקשים והיוקרתיים ביותר, אם אפשר לומר כך, בעולם המחשוב. המדובר בתחום הכולל שורה ארוכה של תחומים ותפקידים, וכולל בתוכו את אחד הדברים החשובים ביותר בעולם המחשבים ובעולם בכלל: מידע. המידע מקיף אותנו מכל עבר, אנחנו יכולים להשיג אותו מאין ספור מקורות, בקלות ובמהירות, ואנחנו צריכים להיות מסוגלים גם לטפל במידע, לארגן אותו, לקטלג אותו ולמיין אותו, ובהתאם לצורך גם לשלוף אותו לצרכים הספציפיים שלנו.

לימודים אקדמיים ולימודי תעודה

במסגרת קורס מנהל מערכות מידע תוכלו ללמוד את כל הנושא של ניהול מידע בארגון, תהליכים עסקיים ומידע, תכנון, בנייה ועיצוב תהליכי ניהול מידע מקצה לקצה לרוחב הארגון, ולאורך צרכי המידע בארגון ועוד. את הקורס לומדים במסגרת לימודים אקדמיים במידה ואכן לומדים לתואר אקדמי, ובהם הקורס מהווה חלק מתכנית הלימודים. יחד עם זאת, ניהול מערכות מידע יכול להילמד גם כתחום ספציפי העומד בפני עצמו, בין שהוא נלמד על ידי אדם בעל ניסיון ואשר עוסק בתחום המחשבים ורוצה להרחיב את יכולותיו בתחום זה, ובין שהוא נלמד על ידי אדם המחפש את ערוץ הכניסה שלו אל תוך עולם זה.

היכן כדאי ללמוד את הקורס

בהתאם לכך, את לימודי קורס מנהל מערכות מידע תוכלו ללמוד בכל מוסד השכלה המציע לימודי מחשבים, ובאופן עקרוני אפשר לומר שכל מוסד השכלה כזה, יציע גם את הקורס הספציפי הזה. כעת, משאתם יודעים שאפשר ללמוד את הקורס כמעט בכל מוסד השכלה המציע לימודי מחשבים, אולי כדאי שתחליפו את השאלה בשאלה היכן כדאי ללמוד את הקורס. התשובה היא שיהיה עליכם ללמוד את השוק היטב, לקבל המלצות, ובעיקר להתייעץ עם אנשים העוסקים במקצוע מזה שנים ומכירים את השוק היטב.

התייעצו במנהלי מערכות מידע קיימים

אנשי מקצוע המתפקדים כמנהלי מערכות מידע פוגשים לאורך שנות העבודה שלהם, קולגות רבים המגיעים לעבוד בארגון לאחר שסיימו את הלימודים, וכחלק מיכולת סינון המועמדים ובחירתם, מכירים אנשים העוסקים בתחום גם את רמות הדירוג של מוסדות ההשכלה השונים, מה שיכול מאוד לעזור לכם בבחירת מוסד ההשכלה המתאים והטוב ביותר עבורכם.

 

האם כדאי ללמוד ניהול רשתות ואבטחת מידע?

ובכן, השאלה היא לא בדיוק של כדאיות, אלא יותר של עניין וגישה. עולם המחשבים ככלל הוא עולם מאוד אטרקטיבי בכל הקשור ללימודים וקריירה. העולם צועד לכיוון עידן יותר ויותר ממוחשב, כשמערכות המחשב שלנו נעשות יותר ויותר משוכללות, ותופסות נפח ותפקיד יותר ויותר גדולים בחיינו. בהתאם לכך, ישנם תחומים רבים בהם ניתן לפתח יכולות וידע ולבנות קריירה מוצלחת עם בטחון תעסוקתי, ובדרך כלל גם שכר יפה מאוד מעל הממוצע הארצי.

לבחור את התחום המתאים לכם ביותר

יחד עם זאת, על מנת להצליח בתחום, ובכלל זה גם בתחום של ניהול רשתות ואבטחת מידע, ישנה חשיבות לבחור בתחום המתאים לכם ביותר מבחינת האופי, מבחינת ההבנה והיכולות האישיות, ומבחינת התחומים שמאתגרים אתכם ביותר. כך למשל, תוכלו למצוא שגם לימודים בתחום פיתוח אפליקציות למובייל, או קורסי תכנות שונים לרבות תכנות באינטרנט, יכולים לספק לכם מקצוע שהוא גם אטרקטיבי בשוק, וגם יוצר אצלכם סיפוק ועניין.

מספר כיווני התפתחות אפשריים

התחום של ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא תחום כללי מאוד שבו ניתן להתפתח לשורה של כיוונים היושבים בבסיסו של עולם המחשוב. כל עולם המחשוב כיום מבוסס על רשתות מחשוב ותקשורת, ועניין אבטחת המידע הופך ליותר ויותר רלוונטי לאור ההיקפים שבהם אנו מעלים את כל חיינו אל המרחב הקיברנטי, והופכים את החיים שלנו לתלויים יותר ויותר במרחב זה. בהתאם לכך, תחום זה יכול להציב בפניכם אתגרים רבים שיכולים לסקרן אתכם ולהעניק לכם סיפוק רב בעבודה, כמו גם שכר מאוד אטרקטיבי ככל שתתקדמו בדרגות וברמה המקצועית.

שוק עבודה גדול ואטרקטיבי

ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא גם תחום שיכול לשרת אתכם במשרות אותן תוכלו למצוא כמעט בכל חברה עסקית בינונית וגדולה. ארגונים גדולים המנהלים רשתות פנימיות, מעסיקים אנשי מחשוב המתמחים בתחום זה במטרה לנהל את רשת התקשורת והמחשבים של הארגון, ובמטרה להבטיח שהמידע של הארגון מוגן במאה אחוז מפני חדירות בלתי מורשות. בהתאם לכך, תחום זה יכול לספק לכם מגוון רחב של אפשרויות עבודה באופן מיידי עם סיום הלימודים.

 

לימודי ניהול רשתות ואבטחת מידע

קורסים בתחום אבטחת מידע וניהול רשתות עוסקים באחד התחומים היותר חמים כיום וזאת לאור העובדה שמגוון רב של עסקים קטנים כגדולים מתבססים וזקוקים לשירותים שכאלו. מי שמבקש ללמוד תחום זה במהרה יגלה שהוא ניצב מול מערך נרחב וחשוב שסובב סביב שרתי דואר אלקטרוני, תפעול נתבים, ניהול רשתות, אבטחת מידע וכדומה. כמו כן לרוב לימודים אלו יכללו מגוון הרצאות, תרגול רב, הדגמות מוחשיות, סימולציות, שימוש במעבדות מחשוב וכדומה.

יוקרה

כאשר עומדים לבחור את המקום בו מבקשים ללמוד ניהול רשתות ואבטחת מידע, יש לקחת בחשבון שיש מקומות שמבטיחים לתלמידים שעמדו בכל המשימות עזרה במציאת עבודה בתחום ואף יש מקומות שמוכרים ע"י מגוון אוניברסיטאות אמריקאיות- עובדה  חשובה אם מבקשים  לצבור נקודות.

על הפרק

עבור כל אלו שמתעניינים לעבור קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע אך מבקשים להבין במ