קורס מנהלי רשת - אונליין חינם !!!
Menu
עברית Русский Srbija
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

מנהל רשת - קורס הכנה לראיון עבודה

קורסים למנהלי רשת שלב 1 - טכנאי מחשבים - Help Desk שלב 2 - מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט שלב 3 -מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו שלב 4 - מומחה לינוקס ו-DevOps התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בסייבר האקינג ואבטחת מידע קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות שלב 1 - יסודות התכנות שלב 2 - בניית אתרים צד שרת - Back End שלב 3 - בניית אתרים צד לקוח - Front End שלב 4 - פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
ראיון עבודה אמיתי - מנהל רשת - חלק 1 ראיון עבודה אמיתי - מנהל רשת - חלק 2 ראיון עבודה אמיתי - מנהל רשת - חלק 3 סיכום ב-3 דקות - התקנת Windows סיכום ב-3 דקות - יסודות התקשורת סיכום ב-3 דקות - חוקים ב-Firewall סיכום ב-3 דקות - פתיחת Port בנתב סיכום ב-3 דקות - שיתוף תיקיות - Share סיכום ב-3 דקות - הרשאות NTFS סיכום ב-3 דקות - ניהול דיסקים - RAID סיכום ב-3 דקות - שכפול מחשב - ImageX סיכום ב-3 דקות - GPO - Group Policy סיכום ב-3 דקות - Application Locker סיכום ב-3 דקות - הצפנת דיסק Bitlocker סיכום ב-3 דקות - גיבוי ושחזור - Backup סיכום ב-3 דקות - קובץ תשובות - AIK סיכום ב-3 דקות - התקנה אוטומטית MDT סיכום ב-3 דקות - יסודות התקשורת - OSI סיכום ב-3 דקות - הקמת דומיין - DCPromo סיכום ב-3 דקות - כלי ניהול לשרת - RSAT סיכום ב-3 דקות - ניהול קבוצות בארגון גדול סיכום ב-3 דקות - חשבון מחשב סיכום ב-3 דקות - חשבון משתמש סיכום ב-3 דקות - ניהול GPO בדומיין סיכום ב-3 דקות - חמישה תפקידים - FSMO סיכום ב-3 דקות - שרתי DNS סיכום ב-3 דקות - Site and Services סיכום ב-3 דקות - Trust בין דומיינים סיכום ב-3 דקות - תעודות דיגיטליות - CA סיכום ב-3 דקות - הגדרת SSL סיכום ב-3 דקות - שרת DHCP סיכום ב-3 דקות - שרת VPN סיכום ב-3 דקות - שרת Radius סיכום ב-3 דקות - שרת WSUS סיכום ב-3 דקות - שרת DFS סיכום ב-3 דקות - שרת WDS סיכום ב-3 דקות - Cluster NLB + Failover סיכום ב-3 דקות - שרת Terminal Server סיכום ב-3 דקות - שרתי IIS ואתרי אינטרנט הסבר על מבחני מיקרוסופט - MCSE מה חדש בשרת 2012 ? הכנה לבחינה חיצונית של מיקרוסופט מה נלמד בקורס שרתי 2012 התקנת שרת 2012 Server התקנת שרת גם בתצורת CORE וגם GUI כלי ניהול בשרת Server Manager 2012 Network Teaming הקמת דומיין - DCPromo בשרת 2012 Data Deduplication חלק 1 Data Deduplication חלק 2

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

איפה לומדים ניהול רשתות ואבטחת מידע?

מחפשים לרכוש מקצוע בתחום ניהול רשתות? רוצים לעסוק באבטחת מידע? אכן מדובר בתחום פורח שיש בו בכל עת ביקוש לעובדים. שכן העידן הדיגיטלי המתקדם מעביר עוד ועוד ארגונים לפעילות בתשתיות ענן או בניהול רשתות. מה שיוצר ביקוש לאנשי מקצוע מעולים שיבצעו את העבודה הזו ויגדירו את הרשתות, יתחזקו אותם באופן קבוע ובעת תקלה יאתרו את התקלה וימצאו לה מענה יעיל ומהיר.

החלטתם ללמוד, איך מתקדים הלאה?

אם החלטתם שאתם מעוניינים ללמוד ניהול רשתות ואבטחת מידע מסתבר שהתחום הזה מתאים לכם והולם את הכישורים שלכם. אבל בכל זאת מומלץ לפני שמתחילים ללמוד לעבור מבחן תעסוקתי בשביל להיווכח שאכן מדובר בבחירה מתאימה לאופי ולכישורים שלכם. שאם לא כן עלולה ההשקעה כולה להתברר כמיותרת. סכום הכסף הגבוה שתשלמו בעד הקורס ירד לטמיון והלימודים עצמם יהיו לכם לזרא. אם אתם רוצים להיות בטוחים שזו בחירה נכונה ושיש לכם את היכולת לעסוק בתחום של ניהול רשתות ולהצליח בו. מוטב לקבל אבחון מקצועי. ולהיות בטוחים שאתם פועלים בתבונה ולומדים מקצוע שיש לכם סיכוי טוב להצליח בו.

בוחרים מקום לימודים

אתם סגורים על ההחלטה שלכם? חושבים להתקדם עם העניין הזה של לימוד ניהול רשתות ואבטחת מידע? כדאי לכם לברר על מקומות הלימוד שתוכלו לרכוש שם את ההסמכה בתחום. חשוב לברר כי מקום הלימודים ששם אתם רוצים ללמוד הוא מקום כזה שמעניק לתלמידיו את הידע המקצועי הטוב ביותר. מקום כזה שהתלמידים יוצאים משם בעלי הסמכה ועם הרגשת ביטחון בדבר הידע אותו הם רכשו במהלך הלימודים. כי רק כך אפשר באמת להצליח בתחום ניהול הרשתות. הסמכה ממקום לימודים מהשורה הראשונה בתוספת תחושת ביטחון בדבר המקצועיות שלכם תאפשר לכם להשיג עבודה מעולה בתנאי שכר נאותים ההולמים את היכולות שלכם.

מבררים אצל תלמידים מהעבר

בשביל להיות בטוחים שאתם מגיעים למקום הנכון לצורך לימודי ניהול רשתות, כדאי לכם לשוחח עם תלמידים מהעבר. תוכלו לקבל שמות של תלמידים שסיימו את תקופת הלימודים ולקבל מהם המלצות בדבר הקורס.

החשיבות הרבה של איש ניהול רשתות ואבטחת מידע

מי שמכיר היטב את ההתנהלות בארגונים רבים בישראל וברחבי העולם המודרני, מבין היטב עד כמה איש מקצוע שמתמחה בתחום של ניהול רשתות ושל אבטחת מידע הוא בעל תפקיד שמייחסים לו חשיבות רבה בימינו. מדובר על אחד התחומים שנחשבים לחשובים מאוד ולמבוקשים מאוד בארגונים רבים בעולם כולו.

 

זה לא חדש לנו שמדי יום ביומו אנו יכולים לשמוע על מספר רב של ניסיונות לגנוב מידע דרך רשת האינטרנט. מדובר על מכה עולמית, כשהדבר מטריד את מנוחתם של אתרי קניות ברשת, של אתרים פרטיים שונים, ושל כל מי שרוצה ליצור קשר דרך האינטרנט למטרה של עסקאות או לכל מטרה שבה נדרשת שמירה על הפרטיות.

 

ידע איכותי נרחב ביותר

בין אם מדובר על ארגון קטן ובמיוחד אם מדובר על ארגון גדול, אנו רואים בצורה חותכת ובלתי משתמעת כיצד התחום של ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא כזה שאין להקל בו ראש. זאת בשל ניסיונות בלתי פוסקים של גורמים עוינים שרוצים להשיג מידע לשימוש לא חוקי בצורה שתפגע במי שמנסה לשמור על פרטיותו ברשת.

 

כך, נושאים כמו האקינג, התמודדות בפשיטה דרך רשת האינטרנט, היכרות עם נתבי מידע ומוצרי טלפוניה, הפעלת יישומים והגדרות שרת, הם דברים שלומדים אלו שמתעניינים בתחום זה ומאוד רוצים לשמש כאנשי מקצוע המסוגלים לבלום התקפות וירטואליות וניסיונות זדוניים ביותר של גניבת פרטים או אף גניבת זהויות.

 

התמחות בתחום שמעניין יותר את הסטודנט

מי שמעוניין ללמוד מקצוע חשוב מאוד כמו ניהול רשתות ואבטחת מידע יבין מיד כי הוא צריך להיחשף לחומר לימוד שיאפשר לו לפעול בצורה מקצועית ולהצליח לבלום התקפות כאלה ואחרות על הארגון שבו הוא עובד. גם כשמדובר על איש מקצוע עצמאי, הרי שהוא יכול לספק את שירותי אבטחת המידע שלו לגופים רבים ושונים.

 

אך חשוב מאוד לדעת שאלו הלומדים את המקצוע החשוב כל כך בימינו, רואים גם כיצד הם יכולים להתמחות בתחומים שונים של אבטחת המידע. כלומר שהסטודנט יכול להתמחות בהגדרת נתבים מבוססי סיסקו, באבטחת מידע נגד פריצות ברמות שונות, בלימודי מערכת ההפעלה לינוקס ועוד.

 

 

לימודי ניהול רשתות ואבטחת מידע

אם אתם מחפשים ללכת וללמוד משהו, ולא משנה באיזה שלב אתם בחיים, יש לכם לא מעט אפשרויות. יש את האפשרות ללכת על לימודים אקדמיים, לימודים של תואר ראשון ושני ולאחר מכן לחפש עבודה בתחום אותו למדתם או בתחום אחר. אך היום בעידן האינטרנטי וההייקטיסטי לא חייבים ללמוד לימודים ארוכים, להוציא תארים ולהוציא גם המון כסף, יש גם לא מעט קורסים מקצועיים אותם ניתן ללמוד ואחד מהם הוא לימודי ניהול רשתות ואבטחת מידע שאיתם ניתן לעבוד בחברות שונות ולהרוויח שם לא מעט כמו גם להיות עם סיפוק מהעבודה אותה עושים.

מה זה בכלל?

ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא תחום שלם הנוגע לכל מה שעובר בעסק בפן האינטרנטי שלו. היום כל עסק עובד עם מידע רב נמצא על גבי מחשבים, ורוב העסקים והחברות גם מחוברות לרשת האינטרנט מה שיכול להיות מקור לצרות. מה זה אומר? היום יש לא מעט תוכנות זדוניות והאקרים שמחפשים איך לגרום נזקים או לגנוב מידע או כסף דרך הרשת, וצריך מישהו שיגן מפני כל אלו. צריך מישהו שישמור על הידע איפה שהוא צריך להיות וידאג שהוא לא יזלוג. יש לא מעט דוגמאות לאבטחת מידע ניהול רשתות ונביא פה שניים מהם.

דוגמאות לצורך באבטחת מידע

דוגמא טוב אחת לכך היא חברות אשראי. חברות אלו מחזיקות ברשותן מידע רב הכולל מספרי כרטיסי אשראי של הלקוחות שלהם, וכמובן במקביל לפרטים אישיים וכל מה שיכול לסייע לעשות שימוש לא כשר בכרטיסי האשראי של הלקוחות. מי שישים את ידו על המידע הזה יוכל לעשות לא מעט נזק ללקוחות ולא מעט נזק לחברה, ולכן צריך מישהו שיהיה אחראי על אבטחת המידע בארגון כזה.

דוגמא נוספת של ניהול רשתות ואבטחת מידע היא כל עסק שיש לו מתחרים. אף אחד לא רוצה שהמידע שיש לו יזלוג החוצה, שמות של ספקים ובעיקר רשימת לקוחות, מכיוון שרשימות כאלו יכולות להיות יקרות מפז. ולכן, חייבים מי שיהיה אחראי על אבטחת המידע בארגון, מישהו שישמור על המידע הזה כמו שצריך.

 

 

שאלות ותשובות על ניהול רשתות ואבטחת מידע

חושבים להשתלב באחד ממקצועות המחשבים? במהלך החיפוש תתקלו בוודאי בתחום ניהול רשתות ואבטחת מידע, מדובר בהחלט בתחום מרתק ביותר. אם אתם רוצים לדעת עוד על התחום כדאי לכם המשיך ולקרוא את מקבץ השאלות והתשובות שריכזנו כאן, אין ספק שהם יעזרו לכם לקבל תמונה רחבה יותר שתעזור לכם בעתיד.

מהו בעצם תפקיד מנהל רשתות?

באופן כללי יש באפשרותו של מנהל הרשתות לבצע ניתור של חוות שרתים עבור חברה גדולה העוסקת בתחום ההי טק. כמעט לכל חברה יש כיום שרתים המאגדים ומשרים עליהם ידע עצום, פיתוחים של מוצרים שונים והרבה מאד חומרים. השרתים הללו זקוקים לניהול ותחזוקה, כולם כאחד מאוגדים ברשת אחת או יותר. מישהו צריך לטפל בה כמובן, זהו מנהל הרשת. כמובן שזו הגדרה כללית מאד ותפקידו של המנהל רחב בהרבה, אך בכדי להכירו יש להעמיק בתחום.

מי יכול לעבוד כמנהל רשת?

כל מי שהוסמך מקצועית לפעול בתחום זה. כדאי מאד להיות בעל מספר הכשרות רחב ככל האפשר כאשר ההתמקצעות בתחום הרשתות בולט ומשמעותי וניתן במקום לימוד מובחר ומקצועי.

מהי חשיבותה של אבטחת מידע כיום?

אבטחת המידע היא אולי התחום "הלוהט" ביותר בעולם ההיי טק כיום. כמות המידע העצום המצוי ברשת האינטרנט וברשתות פרטיות של חברות גדולות ובינוניות, כמו גם מידע מדיני ובטחוני של כל מדינה בעולם הנאור חייב להישמר מכל משמר. למעשה בכל רגע נתון פועלת חברה כלשהי ברחבי העולם על מוצרים שונים ומתקדמים לאבטחת מידע.

היכן ניתן ללמוד ניהול רשתות ואבטחת מידע?

הקורסים נלמדים במגוון רחב של מוסדות לימוד, לכם חשוב לבחור נכון את מוסד הלימוד המעניק הסמכות מקצועיות ורשמיות בלבד. כאשר המרצים שלכם הם בעלי ידע וניסיון רב.

אילו נושאים נלמדים בקורס?

במהלך קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע זה תלמדו גם את תחום ניהול הרשתות וניתור השרתים וגם את אבטחת המידע. כיצד מבצעים אבטחה, אילו אלמנטים שולטים כיום בשוק, מהם הדרכים לפתח מוצרי אבטחה ועוד ועוד.

כמה עולה קורס שכזה?

עלות הקורס משתנה בין מקומות הלימוד. באופן כללי מחירם של קורסים במחשבים הוא כמה אלפי שקלים.

ניהול רשתות ואבטחת מידע

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע מכשיר את הסטודנט להיות איש רשתות אשר בקיא בכל רזי הניהול הרשתי ויכול לשמש כיועץ רשת בחברות ידועות וגדולות במשק, לעתים גם ברילוקיישן מעבר לים. הסמכות המקצועית של מנהל הרשת תהיה גם בנושאי מתן הרשאות לעובדים וגם בנושאי אבטחה: כיצד לתחזק את השרת מבחינה בטיחותית כך שיימנעו חדירות ופריצות מבחוץ. מבלי ללמוד, ניתן לומר שכל מחשב, כולל מחשב ביתי יכול בלחיצת כפתור להפוך לשרת אם יש לו WINDOWS. הכיצד? על ידי גישה לתפריט ה- IIS (שירותי מידע אינטרנט) והפיכת ה- V שעל פרמטר זה למאופשר. מבחינת ההגדרה, מחשבך מוגדר כשרת מאותו הרגע. הבעיה ששרת לא מאובטח זה כמו בית עם דלת כניסה בלי מנעול, ועל מנת להיות מנהל רשת לא מספיק לדעת ליצור שרת, צריך בעיקר לדעת לאבטח אותו.

ניהול הרשת

ניהול הרשת מאפשר לך להכיר הרשאות שונות שמייקרוסופט מעניקה למשתמשים שלה. אדמיניסטרטור נחשבת לסמכות העליונה ביותר, ולאחריה עובדים עם הרשאות שונות: הרשאת עריכה, הרשאת מחיקה, אי הרשאה מוחלט פרט לצפייה, ובמקרים מסוימים – איסור צפייה בחלק מהקבצים. את כל ההרשאות הללו תלמד, ויילמדו סוגיות שונות למי צריך לתת אלו הרשאות, כולל מקרי קצה בהם התשובה לשאלה אינה כה ברורה ומצריכה דיון מעמיק, אשר הפנמתו תסייע לך לדעת טוב יותר מה לעשות בזמן אמת.

אבטחת המידע והשרת

יילמדו נושאי אבטחה שונים – החל מהצפנת מידע ועד אלגוריתמים לאבטחת רשתות מחשבים ושרתים. הצפנה היא נושא רחב מאד, בעיקר משום שהוא מאד מזכיר נעילה של בית. כפי שמרבעון לרבעון ומשנה לשנה פורצי הבתים משכללים את השיטות שלהם, מה שמצריך את שכלול המנעולים של דור העתיד, כך בדיוק קורא בהצפנות, אלא שהצפנה משתכללת באופן הרבה יותר מהיר ויעיל. במכרזים ממשלתיים רבים הקשורים לאבטחת מידע במשרדים משתכללת הדרישה של סוג ההצפנה בהתאם לתמורות בינלאומיות, וכאשר זה קורה שם, זה מחלחל גם לשוק הפרטי, ולכן מנגנון הצפנה שנלמד לפני 5-6 שנים לא יהיה רלוונטי היום, אלא כחומר בסיס להבנת ההצפנה המורכבת יותר.

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע עוסק, בנוסף לכך, גם בהגנה על פרטיות הרשת והשרת כולם, ולא רק על חסיון המידע הבודד כפי שהדגמנו כעת עם ההצפנה. גם בתחום זה, תנאי הסף משתדרגים בשל התקדמות אופן הפריצה למערכות מחשב אלה.

ניהול רשתות ואבטחת מידע

כל עסק כמעט כיום נחשב לעסק מרושת ורישות זה הוביל לעלייה ברמת הביקוש למתמחים בתחום של ניהול רשתות ואבטחת מידע, כאלה שידעו כיצד לנהל את הרשת כשורה, לפתור בעיות ותקלות שונות, ליצור לעסקים בגדלים שונים רשת מחשבים וכן הלאה. קורס ניהול רשתות או מנהל רשתות, נכנס בדיוק כאן לתמונה כאשר מדובר בקורס בסיס הפונה אל כל מי שמתעניין בקריירה בתחום ה- IT, בין אם צבר ידע טכני במחשבים ובין אם ברצונו לבצע הסבה מקצועית. במסגרת הקורס מתמקדים במגוון רחב של נושאים בתחום החומרה והתוכנה.

מה מכסה הקורס?

הקורס מכסה בנוסף תחומים אחרים דוגמת בניית עמדות לקוח ושרתים בארגון ומספק את כל הידע הנדרש על מנת להתחיל, כבר עם סיום הקורס, לעבוד במקצוע של ניהול רשת בארגונים קטנים או בינוניים ולאחר מכן במסגרת ארגונים יותר גדולים. קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע מקיף כמה מודולים שכל אחד מהם הוא נדבך מאד חשוב במסגרת הכשרת אנשי מקצוע בעולם ה- IT. הקורס מחייב ידע בסיסי בנושאים כמו מבנה המחשב, יצירת חשבונות משתמש, נהלי אבטחה, פעולות שיש לבצע כאשר יש עומס על הרשת וכן הלאה.

קהלי יעד

קורס ניהול רשתות פונה אל כל אדם שמעוניין להשיג תעודת כניסה לעולם ה- IT, שתאפשר לו בצורה מידית עם תום ההכשרה להתברג בתוך התעשייה הרחבה זו דרך ניצול מלוא הידע והכלים שהקנה לו הקורס של ניהול רשתות בארגון. קורס זה משמש גם כקדם מרכזי וחשוב לפני קורסים יותר מתקדמים הכוללים בין השאר את הבאים: MCSA, קורס בתחום של שרתי UNIX/LINUX. קורס זה פותח צוהר אל עולם ה- IT כאמור ומעניק הזדמנות נהדרת לבוגרים להשתלב בהמשך הדרך בשורה ארוכה של חברות בענף ההיי טק או מחוצה לו.

בחירת קורס מקצועי

כדי להיערך בצורה הטובה ביותר לקראת עבודה מעשית בתור מנהלי רשתות החל מתום ההכשרה, יש לבחור במוסד לימודים בעל ניסיון רחב בקורסים למנהלי רשתות לרבות קורסים מתקדמים יותר גודמת MSCA או MSCE

 

 

אודות ניהול רשתות ואבטחת מידע

יש להבין שתחום ניהול רשתות ואבטחת מידע הנו אחד התחומים היותר חשובים ומבוקשים כיום, וזאת כי לא מעט ארגונים גדולים כקטנים מבוססים עליו. מדוע? כיוון שתחום ניהול רשתות ואבטחת מידע הינו הבסיס עבור שמירה ותחזוקה על מידע מקוון. מה כוללים הלימודים? ובכן אינספור נישות, כאשר בין היתר ניתן למצוא במגוון המסלולים השונים היכרות עם תוכנות מייקרוסופט, תפעול נתבים, ניהול רשתות חברתיות וכמובן אבטחת מידע. מדובר על הזדמנות חשובה על מנת לזכות בהכשרה יעילה ובהזדמנות לנהל רשתות באופן מקצועי שמעניק את הרווח המקסימלי.

ביקוש

הרבה חברות מבקשות למצוא אחר מנהל רשתות שיודע לאבטח מידע, וזאת כי מדובר על התנהלות חכמה שמבטיחה כמה יתרונות במקביל. ראשית מדובר על התייעלות חשובה של בית העסק. שנית מדובר על ביטחון ולבסוף מדובר על התנהלות אחראית. כמו כן ישנה אפשרות חלופית, כך שבמקום לפנות אל גוף חיצוני, ניתן שאחד מבכירי החברה יעבור את ההכשרה - אופציה שראוי לשקול בהתאם לתחומי האחריות.

חישוב מסלול

מי שמבקש ללמוד אבטחת מידע וניהול רשתות יכול לבחור בין מסלול בוקר, שלרוב יהיה יותר אינטנסיבי וקצר, לבין מסלול ערב שלרוב יותר איטי וארוך. בכול אופן כל מסלול לימודים שכזה אמור לכלול הרצאות, הדגמות וכמובן שגם תרגול רב. עוד נציין שיש קורסים בתחום שמוכרים ע"י מגוון אוניברסיטאות אמריקאיות, פרט חשוב כאשר מבקשים להשלים נקודות בתחום.

תנאי כניסה

לרוב לקראת לקיחת "קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע", יש לעבור מבחני התאמה. לרוב בשלב המיון יש להביע שליטה במערכת ההפעלה ולעיתים גם יש לעבור לשם כך מבחן פנימי של המוסד הלימודי הנבחר. מי שעובר את שלב המיונים מוצא את עצמו במסלול לימודי שכולל קבלת כלים על מנת להתמודד עם ניהול שרתי דואר מבית מיקרוסופט, ניהול נתבים ועוד. כל אלו עשויים לעזור למגוון צרכים עסקיים, כאשר בין היתר גם מדובר על היכולת להמשיך ללימודים יותר מתקדמים, למשל אל עבר הסמכת CCNA מבית סיסקו או לחלופין אל עבר הסמכת  CCSA מבית חברת צ'קפוינט. 

היכן אפשר ללמוד קורס מנהל מערכות מידע?

קורס מנהל מערכות מידע הוא אחד הקורסים המבוקשים והיוקרתיים ביותר, אם אפשר לומר כך, בעולם המחשוב. המדובר בתחום הכולל שורה ארוכה של תחומים ותפקידים, וכולל בתוכו את אחד הדברים החשובים ביותר בעולם המחשבים ובעולם בכלל: מידע. המידע מקיף אותנו מכל עבר, אנחנו יכולים להשיג אותו מאין ספור מקורות, בקלות ובמהירות, ואנחנו צריכים להיות מסוגלים גם לטפל במידע, לארגן אותו, לקטלג אותו ולמיין אותו, ובהתאם לצורך גם לשלוף אותו לצרכים הספציפיים שלנו.

לימודים אקדמיים ולימודי תעודה

במסגרת קורס מנהל מערכות מידע תוכלו ללמוד את כל הנושא של ניהול מידע בארגון, תהליכים עסקיים ומידע, תכנון, בנייה ועיצוב תהליכי ניהול מידע מקצה לקצה לרוחב הארגון, ולאורך צרכי המידע בארגון ועוד. את הקורס לומדים במסגרת לימודים אקדמיים במידה ואכן לומדים לתואר אקדמי, ובהם הקורס מהווה חלק מתכנית הלימודים. יחד עם זאת, ניהול מערכות מידע יכול להילמד גם כתחום ספציפי העומד בפני עצמו, בין שהוא נלמד על ידי אדם בעל ניסיון ואשר עוסק בתחום המחשבים ורוצה להרחיב את יכולותיו בתחום זה, ובין שהוא נלמד על ידי אדם המחפש את ערוץ הכניסה שלו אל תוך עולם זה.

היכן כדאי ללמוד את הקורס

בהתאם לכך, את לימודי קורס מנהל מערכות מידע תוכלו ללמוד בכל מוסד השכלה המציע לימודי מחשבים, ובאופן עקרוני אפשר לומר שכל מוסד השכלה כזה, יציע גם את הקורס הספציפי הזה. כעת, משאתם יודעים שאפשר ללמוד את הקורס כמעט בכל מוסד השכלה המציע לימודי מחשבים, אולי כדאי שתחליפו את השאלה בשאלה היכן כדאי ללמוד את הקורס. התשובה היא שיהיה עליכם ללמוד את השוק היטב, לקבל המלצות, ובעיקר להתייעץ עם אנשים העוסקים במקצוע מזה שנים ומכירים את השוק היטב.

התייעצו במנהלי מערכות מידע קיימים

אנשי מקצוע המתפקדים כמנהלי מערכות מידע פוגשים לאורך שנות העבודה שלהם, קולגות רבים המגיעים לעבוד בארגון לאחר שסיימו את הלימודים, וכחלק מיכולת סינון המועמדים ובחירתם, מכירים אנשים העוסקים בתחום גם את רמות הדירוג של מוסדות ההשכלה השונים, מה שיכול מאוד לעזור לכם בבחירת מוסד ההשכלה המתאים והטוב ביותר עבורכם.

 

האם כדאי ללמוד ניהול רשתות ואבטחת מידע?

ובכן, השאלה היא לא בדיוק של כדאיות, אלא יותר של עניין וגישה. עולם המחשבים ככלל הוא עולם מאוד אטרקטיבי בכל הקשור ללימודים וקריירה. העולם צועד לכיוון עידן יותר ויותר ממוחשב, כשמערכות המחשב שלנו נעשות יותר ויותר משוכללות, ותופסות נפח ותפקיד יותר ויותר גדולים בחיינו. בהתאם לכך, ישנם תחומים רבים בהם ניתן לפתח יכולות וידע ולבנות קריירה מוצלחת עם בטחון תעסוקתי, ובדרך כלל גם שכר יפה מאוד מעל הממוצע הארצי.

לבחור את התחום המתאים לכם ביותר

יחד עם זאת, על מנת להצליח בתחום, ובכלל זה גם בתחום של ניהול רשתות ואבטחת מידע, ישנה חשיבות לבחור בתחום המתאים לכם ביותר מבחינת האופי, מבחינת ההבנה והיכולות האישיות, ומבחינת התחומים שמאתגרים אתכם ביותר. כך למשל, תוכלו למצוא שגם לימודים בתחום פיתוח אפליקציות למובייל, או קורסי תכנות שונים לרבות תכנות באינטרנט, יכולים לספק לכם מקצוע שהוא גם אטרקטיבי בשוק, וגם יוצר אצלכם סיפוק ועניין.

מספר כיווני התפתחות אפשריים

התחום של ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא תחום כללי מאוד שבו ניתן להתפתח לשורה של כיוונים היושבים בבסיסו של עולם המחשוב. כל עולם המחשוב כיום מבוסס על רשתות מחשוב ותקשורת, ועניין אבטחת המידע הופך ליותר ויותר רלוונטי לאור ההיקפים שבהם אנו מעלים את כל חיינו אל המרחב הקיברנטי, והופכים את החיים שלנו לתלויים יותר ויותר במרחב זה. בהתאם לכך, תחום זה יכול להציב בפניכם אתגרים רבים שיכולים לסקרן אתכם ולהעניק לכם סיפוק רב בעבודה, כמו גם שכר מאוד אטרקטיבי ככל שתתקדמו בדרגות וברמה המקצועית.

שוק עבודה גדול ואטרקטיבי

ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא גם תחום שיכול לשרת אתכם במשרות אותן תוכלו למצוא כמעט בכל חברה עסקית בינונית וגדולה. ארגונים גדולים המנהלים רשתות פנימיות, מעסיקים אנשי מחשוב המתמחים בתחום זה במטרה לנהל את רשת התקשורת והמחשבים של הארגון, ובמטרה להבטיח שהמידע של הארגון מוגן במאה אחוז מפני חדירות בלתי מורשות. בהתאם לכך, תחום זה יכול לספק לכם מגוון רחב של אפשרויות עבודה באופן מיידי עם סיום הלימודים.

 

לימודי ניהול רשתות ואבטחת מידע

קורסים בתחום אבטחת מידע וניהול רשתות עוסקים באחד התחומים היותר חמים כיום וזאת לאור העובדה שמגוון רב של עסקים קטנים כגדולים מתבססים וזקוקים לשירותים שכאלו. מי שמבקש ללמוד תחום זה במהרה יגלה שהוא ניצב מול מערך נרחב וחשוב שסובב סביב שרתי דואר אלקטרוני, תפעול נתבים, ניהול רשתות, אבטחת מידע וכדומה. כמו כן לרוב לימודים אלו יכללו מגוון הרצאות, תרגול רב, הדגמות מוחשיות, סימולציות, שימוש במעבדות מחשוב וכדומה.

יוקרה

כאשר עומדים לבחור את המקום בו מבקשים ללמוד ניהול רשתות ואבטחת מידע, יש לקחת בחשבון שיש מקומות שמבטיחים לתלמידים שעמדו בכל המשימות עזרה במציאת עבודה בתחום ואף יש מקומות שמוכרים ע"י מגוון אוניברסיטאות אמריקאיות- עובדה  חשובה אם מבקשים  לצבור נקודות.

על הפרק

עבור כל אלו שמתעניינים לעבור קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע אך מבקשים להבין במה בדיוק מדובר ומה כוללים הקורסים השונים, ריכזנו כאן רשימה של מגוון הסעיפים עליהם נהוג לעבור במסגרת הלימודים. להלן תתי הסעיפים: ניהול שרתי דואר, תפעול ענן פרטי, ניהול Data center, הכרת המחשב ומגוון מערכות הפעלה, התמצאות בטופולוגיות תקשורת ובפרוטוקולים נפוצים, תכנון יישומים, תפעול מגוון תחנות עבודה שמבוססות על Windows 7  ו - Windows 8, אבטחת מידע וחומות אש, מציאת פתרונות אחסון, ניהול מערכת משתמשים, ניהול שרתים המאפשרים תקשורת חוץ ארגונית לצד תקשורת פנים, ניהול והנדסת תקשורת למחשבי מייקרוסופט, התמודדות עם תופעות פשיעה באינטרנט ועוד.

פתיחת דלתות

לגבי משך הלימודים יש לדעת שכל מקום מציע פלטפורמה מעט שונה, שעות שונות וכמובן תנאי קבלה אחרים, אך באופן כללי יש לצפות לתקופת לימודים של כמה חודשים שבסופה יש להגיש תרגילים ולעבור בחינות. מי שעובר בהצלחה את הקורס במוסד מכובד יזכה להשתלב בשוק ההייטק כמנהל רשתות, כאחראי אבטחת מידע ובאופן כללי להעניק שירותי מחשבים רבים וחשובים שהרבה עסקים מוצאים כהכרחיים. לסיכום מי שתחום המחשוב מרתק אותו, מי ששואף להתקדם בו ולתפוס תפקיד מפתח, עשוי למצוא בלימודי ניהול רשתות ואבטחת מידע את הדרך שלו להתפתח בתחום ולהתקדם בסולם הדרגות.

 

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע

תחום ניהול רשתות ואבטחת מידע MCSA מתאפיין במגמת עלייה משמעותית הכרוכה בשילוב והטמעת רשתות תקשורת בענף ההיי טק ובתעשייה בכלל. המהירות שבה התפתחה הטכנולוגיה הובילה לשינוי במערך התפיסה של ארגונים שנדרשים עתה למנהלי רשת שביכולתם לבצע פעולות אחזקה, התקנה והטמעה במערכת המחשב. מי ששולט במערכות ההפעלה של הארגון ומפעילן הוא מנהל הרשתות האחראי על התחומים הבאים: חומרת מחשב אישי, מערכות פתוחות וסגורות ושרתי אינטרנט, אבטחת מידע ורשתות.

נושאי לימוד מרכזיים

הסמכת MCSA ניהול רשתות ואבטחת מידע, מתאימה למי שכבר עוסק בתחום או לאנשים שברצונם לעסוק בניהול ותחזוקת סביבת מחשוב במערכת ההפעלה של  Windows Server 2003 במסגרת ארגונים בינוניים ומעלה. הקורס חושף את התלמידים למערכות ההפעלה של מייקרוסופט בסביבה של ארגונים גדולים, למבנה הרשת, לאופן כוונון ואנליזה של התקשורת ברשת, בנייה ותכנון מערכי רשתות גדולות, תכנון מערך משתמשים והרשאות, טיפול ותחזוקת חומרה והתאמתה למערכות ההפעלה השונות, איתור בעיות ופתרונות בחומרה.

משך הלימודים ושכר הלימוד

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע מכשיר את בוגריו בנוסף לטפל בתקלות מחשוב שונות של מערך המשתמשים בארגון ולעבוד בסביבת אינטרנט הכרוכה בשילוב מנועי חיפוש ברשת האינטרנט ומחייבת היכרות מבואית לשרתי אינטרנט, Windows 2003 ו- IIS בסביבת אינטרנט. הקורס יכול להימשך בין 260 שעות לימוד ל- 350 שעות לימוד, ומדובר בתקופה שנעה בין חצי שנה לשנה. שכר הלימוד עומד באופן ממוצע על שמונת אלפים שקלים לקורס ויכול גם להגיע לסכומים של 20,000 שקלים לקורס בודד.

תעודת ניהול רשתות

עם סיום הקורס תינתן לבוגרים אשר עמדו בדרישות וסיימו בהצלחה את תכנית הלימודים, תעודת גמר מטעם המכללה או מוסד הלימודים שבו הועבר הקורס. תלמידים שעמדו בבחינות ההסמכה הבינלאומיות יקבלו תעודת מנהל רשת מוסמך MCSA מטעם חברת מייקרוסופט העולמית. תעודת ניהול רשתות ואבטחת מידע פותחת מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בפני הבוגרים הכוללות בין השאר תפקידים מסוגים שונים כמו למשל מנהל רשת, מנהל מערכות מידע, טכנאי רשת, אנליסט של ביצועי רשת או מומחה לתמיכה טכנית.

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע

בעולם כמו שלנו, כאשר כל חברה וארגון מבוססים על פעולתן של רשתות מחשבים, ניהול רשתות ואבטחת מידע הינו אחד מן המקצועות המבוקשים ביותר הקיימים. קורס בנושא יכול להוות כרטיס כניסה לשוק העבודה בהיי-טק- שוק של משרות אטרקטיביות ומעניינות, בתנאים נוחים ובשכר גבוה ביחס לתחומים אחרים.

מה כולל הקורס?

הקורס כולל היכרות בסיסית עם רשתות של מיקרוסופט. בכך, הקורס מהווה בסיס להסמכה מתקדמת יותר, שהיא הסמכת CCNA או CCSA. את נושאי הלימוד ניתן לחלק באופן כללי לשני חלקים. החלק הראשון עוסק ברשתות עצמן ובתפעול שלהן. הלימוד עוסק בהקמת רשתות מחשבים של מיקרוסופט, ניהול שלהן, שימוש בExcange (שרת למטרות תקשורת בין-ארגונית), הבנה ושימוש בפרוטוקולי תקשורת מסוגים שונים ועוד.

החלק השני מתמקד בתחום אבטחת המידע. שם, לומדים על פשיעה ברשת (האקינג) ועל הדרכים למנוע אותה. בין השאר, לומדים לתפעל תוכנות הגנה שונות ונפוצות לשימוש, כגון חומת-אש.

קהל היעד

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע נחשב לקורס יחסית בסיסי בתחום, ולכן הוא אינו דורש כל ידע קודם בתחום הרשתות או אבטחת המידע. עם זאת, כן יש מספר דרישות בסיסיות- הדרישה הבסיסית ביותר היא הבנה כללית בשימוש במחשב ובמערכות הפעלה. כמו כן, נדרשת יכולת התמודדות עם מינוח ועם תוכנות בשפה האנגלית.

מסגרות לימוד

מוסדות הלימוד המקיימים את הקורס מכוונים אותו, לרוב, לאנשים עובדים. לכן, ניתן למצוא מסלולי לימוד שונים, שעשויים להתאים לאנשים בעלי לוחות זמנים שונים. ניתן ללמוד את הקורס במתכונת בוקר או במתכונת ערב. ניתן למצוא מסגרות אינטנסיביות יותר, בהן מן הסתם משך הקורס יהיה קצר יותר; לחלופין, ניתן להשתלב במסגרת לימודים שמתקיימת במשך מספר שעות בלבד מדי שבוע- הקורס אמנם יהיה ארוך יותר, אך ניתן יהיה לשלב איתו גם עבודה במשרה מלאה.

בחירת מוסד לימודים

כדי לקבל הזדמנות לעבוד בהיי טק עם סיום הקורס, חשוב לבחור נכון את מוסד הלימודים. כדאי לבחור במוסד מוכר ובעל שם טוב, כך שתעודת הסיום של הקורס תוכל להיות בעלת משקל עבור חברות היי-טק בהן תרצו לעבוד. 

ניהול רשתות ואבטחת מידע- המקצוע הכי חם בשוק ההייטק.

ככל שעולם התקשורת הולך וגדל והופך לאדיר מימדים בכל קנה מידה, עם ניהולם של יותר ויותר פעולות רגישות בכל תחומי החיים על ידי מחשבים ובעזרת רשת האינטרנט הפנים ארגונית והעולמית, מתפתחת במקביל אימפריה של אבטחת מידע- חברות רבות וסטארטאפים בארץ ובעולם שוקדות כל העת על פתרונות אבטחת מידע משוכללות ובלתי חדירות,

מומחי האקרינג עולמיים שוברים את ראשם במציאת טכנולוגיות מתוחכמות שיטיחו הגנה מירבית ומקסימלית על מידע מסווג המצוי בשפע בחברות קטנות וגדולות וללא הגנה מתאימה יוכל להיחשף בקלות על ידי נוכלים ולגרום לנזקים בלתי הפיכים לחברה וללקוחותיה.

ניהול רשתות ואבטחת מידע- מקצוע מבוקש בכל חברת הייטק.

לאור כל הנ"ל מובן מאוד מדוע הביקוש למנהלי רשתות ואבטחת ידע מקצועיים הוא כל כך גדול וכמה הם נצרכים למערכת. ניתן לומר כי ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא התפקיד הקריטי ביותר לכל מערכת וכל חברה. בהיעדר אבטחת מידע מספקת עלולה כל העבודה של שאר בעלי המקצוע ואנשי ההייטק בחברה לרדת לטמיון. מדי תקופה אנו נחשפים לעוד פרשיות כשלים באבטחת מידע המזעזעים את העולם- המפורסמת מבינהם היא ויקיליקס- חשיפת המידע העולמית אשר את פירותיה אנו אוכלים עד עצם היום הזה.

היכן לומדים ניהול רשתות ואבטחת מידע?

בכדי ללמוד להיות מנהלי רשתות ואבטחת מידע מציעה לכם מכללת פרקטיקיו מגוון קורסים בתחום זה למתחילים ולמתקדמים, הקורסים מועברים על ידי מומחים מקצוענים בתחום המלמדים את הקורסים בצורה מעניינת וברורה ההופכת את הנושאים הסבוכים והמורכבים הללו לנהירים וברי ביצוע. הקורסים מכילים סדרה של שעורי וידאו איכותיים אשר התלמיד צופה בהם ובסיום הקורס נבחן מבחן מסכם של מייקרוסופט, מקבל תעודת הסמכה מטעמם ויוצא לשוק העבודה.

מאות מבוגרי הקרוסים של פרקטיקיו כבר עובדים ומשלובים במיטב חברות הייטק בארץ. בואו גם אתם ללמוד מקצוע מבוקש במחיר משתלם ובזמנכם הפנוי בפרקטיקיו. בנוסף לקורס הניהול ואבטחת המידע שבחרתם תוכלו לצפות וללמוד עוד נושאים רבים במחשבים ולהיבחן גם עליהם, באתר פרקטיקיו מעמידים לרשותכם ספריית וידאו ענקית ובה כל אלפי שעות הלימוד בכל הנושאים לבחירתכם החופשית.

תפקידו של מנהל הרשת

בס"ד

שלום כולם, היום נדבר על תפקידיו של ה-מנהל רשת. הרי אם תחשבו על זה בכנות לרגע, מה זה בדיוק אומר להיות "מנהל רשת"? מה אני מנהל בדיוק? מהי רשת? כמה "מנהל רשת" צריך בחברה אחת? אולי רק אחד? אולי יותר?

בניסיון לענות על השאלות הללו נתחיל בכך ש-מנהל רשת הוא שם כולל למי שמנהל חלק או את כל הרשת. כבר מכאן אנחנו מבינים שבחברה ייתכן שיהיה מנהל רשת לתחום מסויים ו-מנהל רשת לתחום אחר ועוד מנהל רשת שינהל את כל הרשת כולה ואליו יהיו כפופים כולם!

תחומי הניהול של מנהל רשת הם החל מניהול של משתמשים ו/או מחשבים בחברה, וכלה בלהיות מנהל רשת של כל הרשת כולה כאמור. טווח העבודה, אם כן, של מנהל רשת הוא עצום!! האם ייתכן שאי פעם תיתקלו ב-מנהל רשת שכל תפקידו הוא לנטר את תפקוד השרתים? האמת היא שברוב החברות הגדולות יהיו צוותים שלמים כאלה שמנוהלים על ידי מנהל רשת! האם ייתכן שתמצאו מנהל רשת שתפקידו הוא לתכנן איך להגיב בזמן קטסטרופה ולשלוח את מסקנותיו לסמנכ"ל? בוודאי שכן!

ככל שהניסיון והידע גדל, כל ה-מנהל רשת ייצא את עצמו בתפקיד בכיר יותר, הוא ישלוט על יותר תחומים. כמובן שבמצב זה, המשכורת של ה-מנהל רשת תהיה בהתאם! כולל רכב ופלאפון ועוד הטבות שמקבל מנהל רשת בכיר!

לסיכום, התפקיד של מנהל רשת הוא נרחב ביותר! מומלץ להתחיל בקטן ולגדול עד ללהיות מנהל רשת כללי של החברה כולה. בהצלחה!

 


מנהל רשת

בס"ד

שלום כולם, היום נכתוב בזריזות (אני מקווה) על המהות של מנהל רשת. עזבו את זה שלהיות מנהל רשת זה בין הדברים הכי מגניבים בעולם. זה באמת ענק! זה גם מעניין ממש וגם  מתגמל מאוד. אבל בואו נתחיל בהתחלה.

תחילת דרכו של כמעט כל מנהל רשת היא בקורס שמכשיר אותו לכך. הקורס אורך לרוב מעט יותר משנה והוא מקמפל בתוכו הרבה מאוד ידע. לעתים זה לא נתפס עד כמה צריך לדעת מי שניגש לתחום. אבל חברים, לא להיבהל הדברים הם הגיוניים מאוד והם נבנים לאט וצעד אחר צעד. אז בלי פאניקה. לכו על זה בכיף ובלי דאגות מיותרות. בסוף הרי תצליחו.

הקורס של מנהל רשת ילמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת בעולם של שרתי מייקרוסופט, וגם ייכנס לעולם של רשתות התקשורת ואבטחת המידע. חלק מהקורסים אפילו ייכנסו לפאן ההנדסי-מחשבתי של התחום. מאוד מעניין לטעמי.

אני זכיתי להיות מרצה בקורס מנהל רשת כבר הרבה שנים. ואני אשמח לשתף אתכם בחלק מהתובנות שהגעתי אליהם. התובנה אולי החשובה ביותר, היא שאתם חייבים להיות רציניים. זה נשמע פשוט, אבל תופתעו כמה אנשים חוטאים לעיקרון הזה. אין לכם את הפריווילגיה של לעשות שטויות, או של לא לעבוד קשה – אם אתם רוצים מקום בשוק, אתם חייבים להזיע חברים. אין דרך אחרת להיות מנהל רשת, תזכרו את זה!

הדבר הבא שאני רוצה לומר לכם הוא שתהנו בקורס, אל תהיו כבדים. תלמדו לאהב את המקצוע. זה כן דבר שאפשר לבחור בו, כמו גישה לכל דבר בחיים שהיא תמיד תחת ידכם ונתונה לבחירתכם. אז אל תבחרו להיות כבדים ועצובים וממורמרים, זה מאוד מכוער ומאוד לא יעיל. תבחרו להנות. תאמינו לי שתבינו את החומר ברמה הרבה הרבה יותר גבוהה. נקודה.

בואו נוסיף עוד על התחום של מנהל רשת. העבודה בתחום היא מאוד מאוד מתגמלת, ולא סתם רבים רוצים להיכנס לשוק. זה פשוט שיש תחרות רבה, אבל בכל זאת – אם קצת השקעה אתם תצלחו את הנהר הזה, הוא לא עמוק מדיי. כל ההתחלות קשות, אבל עם השקעה כאמור תצליחו. אל תפחדו ממשכורות שלא עומדות על מיליון דולר בשנה או שנתיים הראשונות. תדעו אתצ מקומכם, ואתם תראו שמהר מאוד תנסקו למעלה לא רק במשכורת, אלא גם בתנאים שמסביב – קרי רכב, פלאפון וכו'.\

בשורה התחתונה הכול תלוי בהשקעה של ה- מנהל רשת. אם הוא משקיע הוא יעלה מעלה מעלה ואם לא תוך שנים ספורות הוא כבר יימצא את עצמו מאחורה ושום דבר לא יעזור לו. אז חברים, כדאי מאוד שכבר מעכשיו תתרגלו לעבוד קשה, וכך כמעט מובטח לכם שתצליחו. זהו הסוד של כל מנהל רשת מהשורה הראשונה. השקעה והתמדה. כל כך פשוט להבנה, ועדיין מעטים מאוד מיישמים. מחלה אנושית שכזאת.

מנהל רשת יקר, תזכור את כל מה שקראת כאן ואל תשכח. כי רק כך תוכל להתעלות מעלה מעלה עד לדרגות הבכירות ביותר. שמע בני ויהיה לך טוב. ואם לא תשמע, חבל על זמנך ועל כספך. בעצמך אתה מאבד את זמנך והוא לא יחזור. הרי לשוק לא תיכנס ואם תיכנס לא תעמוד בו לאורך זמן. רק השקעה תציל אותך!


מנהל רשת

בס"ד

הסטד הגדול הוא תמיד להתחיל מחדש. אפילו שכבר כתבתי המון מאמרים בתחום, זה פשוט שתמיד יש מה לחדש. הרי אין דבר כזה שייגמרו המלים (אני מקווה). תמיד אפשר למצוא עוד על מה לכתוב. אז היום אני אכתצוב על התחום של מנהל רשת, ואפילו שכבר כתבתי עליו – אני אתנהג כאילו מעולם לא כתבתי עליו. כמו שכבר כתבתי, זה הסוד.

בכל אופן, נתחיל. מהו מנהל רשת? מנהל רשת הינו אדם שתפקידו לנהל את השרתים בחברה ולדאוג לעבודתם התקינה, לאבטחתם ולשרידותם לאוך זמן. נשמע פשוט? אז זה לא! הקורס של מנהל רשת אורך יותר משנה והוא בין הקורסים היותר אינטנסיביים והיותר תובעניים שיש בשוק! פעם שאל אותי סטודנט: "למה הקורס כל כך קשה"? עניתי לו, "וכי לחינם מנהל רשת מרוויח עשירייה נטו?". אני מניח שהבנתם את הנקודה.

זה באמת העניין חברים. המקצוע הוא קשה מצד אחד אבל מתגמל מאוד מאוד מצד שני, וזה הקסם שבו. אם אתם לא פוחדים מקשיים אז אין סיבה שלא תלכו על זה. בסופו של דבר מדובר בפרנסה מאוד איכותית ומאוד כדאית.

להיות מנהל רשת זה דבר לא קל. צריך לעבוד בשעות לא שעות ותחת לחץ – אבל מקבלים רכב ופלאפון והמשכורת בהתאם. זה מאוד מאתגר לעבוד בזמן אמת ושיש אחריות כל כך גדולה על הכתפיים שלך. זה לא מתאים לכל אחד, יש כאלה שזה ישבור אותם – אבל מי שעובד טוב במצבי לחץ ואוהב את התחום אז להיות מנהל רשת יכול להיות כיוון קריירה מצויין בעבורו.

אני אישית מאוד אוהב את התחום ואני חושב שמאוד כדאי לכולם לנסות להיכנס פנימה. להיות מנהל רשת זה לנהל סגנון חיים מאוד ייחודי ומאוד מרתק וחבל לפספס את זה. שוב, כל זאת בתנאי שהתחום מעניין אתכם. בוודאי שאני לא ממליץ את זה למישהו ששונא או סולד מהתחום. זה כמו שידוך שלא שייך. בכל אופן שיהיה בהצלחה.

אני אישית כבר שנים רבות מלמד את הקורס של מנהל רשת, אני לא עובד בתחום עצמו וטוב לי עם הנישה שמצאתי. כל אחד בסופו של דבר מוצא את הנישהב שמתאימה לו והולך איתה. לאחר מתאים להיות מרצה, לאחר מתאים להיות איש שטח, ולאחד מתאים לנהל. כל אחד ומה שהוא אוהב ומה שהוא טוב בו. והעיקר, להשקיע.

ההשקעה היא מה שהופך את איש המקצוע לאיש מקצוע. זה ההבדל בין סטודנט לאחד שעובד בשוק. כמה כיף זה לראות סטודנט שהבין שכבר מהיום הראשון בקורס הוא איש מקצוע בהכשרה ולא תלמיד בכיתה ד'. זה לא תמיד מובן מאליו, וכשרואים הנהגה כזאת אז זה מעורר כבוד. זה מישהו שיש סיכוי שנראה אותו מתעלה בשוק העבודה בעתיד. והכול בזכות זה שהוא השכיל לתת מעצמו את כל מה שיש.

אני מקווה שכל אחד מכם יצליח בדרך להיות מנהל רשת. אל תקנאו באחרים, ותתמידו עם מה שיש לכם. תשתדלו לעשות הכי טוב והשאר כבר יקרה. אל תפחדו ותעיזו לחלום ולהתקדם. אל תוותרו ואל תתייאשו ותמיד תמיד תבקשו מה' עזרה כי הוא עוזר! שיהיה המון המון בהצלחה!

 

 


מנהל רשת ישראלי

שלום לכולם !!

היום אני אנסה לתאר לכם מיהו מנהל רשת ישראלי . כזה שהוא ישראלי כמו שכולנו מכירים ויודעים מכל מקומות התעסוקה הקיימים בארצנו הקטנה והנחמדת.

מנהל רשת ישראלי הוא איש עם הרבה כח שהרבה אנשים תלויים למרותו והוא אוהב את זה וכולנו יודעים שהוא אוהב את זה - אם הוא לא היה אוהב את זה הוא לא היה נשאר בתפקיד הזה הרי..

התחושה היא כמו של פקח בעיריה , יש לך הרבה כח ושאנשים יזהרו ממך. לרוב מנהלי רשת הם בעלי כרס לא קטנה כיוון שאין להם צורך לזוז יותר מידי ואת הכל הם עושים בישיבה מול המחשבים שלו במשרד. לכן גם סוליות נעליו לא בלויות ונעליו נשארות כמו חדשות לתקופת זמן ארוכה ביותר.

מנהל רשת ישראלי אוהב להעביר  את המדיניות של החברה או הארגון שבו הוא עובד בהפגנתיות מסוימת כדי שאיש לא יפספס אותו.

אם עד עכשיו נוצרה תמונה רעה על מנהל רשת אז יכול להיות באמת שהיא מתארת את המציאות בשטח , אבל מנהל רשת גם נושא על גבו הרבה אחריות . האחריות הזו היא ממש גדולה ואפשר להגיד ללא חשש שאם בחברה או ארגון מסוים מנהל הרשת חלש או לא מספיק מקצועי כל החברה יכולה לסבול מכך . זה יכול להגיע עד למצב של פשיטת רגל של חברה או ארגון.

מה באמת זה כלכך קריטי ? והתשובה כן בוודאי שזה כלכך קריטי, אם נניח מנהל הרשת צריך לבצע גיבויים לכל מערך המחשבים של החברה והוא עשה גיבויים בצורה לא טובה או מקצועית או שאפילו הוא האציל סמכות כי לא היה לו חשק לעשות זאת לבד - לעובד חדש בלי ממש לבדוק את איכויותיו אז ביום הדין בקריסה כשיהיה ניסיון להציל את הכל ויתברר שיש רק גיבוי חלקי אז הכל יתרסק.

אני לא חושב שמנהל רשת ייקח לעצמו סיכון גבוה כל כך ולכן אני מאמין שרוב מנהלי הרשת הקיימים עושים את עבודתם על הצד הטוב ביותר ומקרים כמו שתארתי לא קיימים בכלל או קיימים באופן מזהרי.

לסיכום מנהל רשת הוא בורג חשוב מאוד בחברה ומוטלת עליו אחריות כבדה מאוד.זוהי עבודה חשובה מאוד ומאתגרת ומומלץ להגיע להיות מנהל רשת. ניתן לברר מסלולי לימוד במכללות השונות: רמת גן, קולינס, אין ליין, פרקטיקיו, גון ברייס ועוד.

 


מנהל רשת

בס"ד

שלום כולם, היום ננסה להבין מה זה בדיוק אומר להיות מנהל רשת. יש כל מיני עניינים שצריך להבין לפני שמתחילים להיכנס לעומק לתוך השאלה שהזכרנו. חברים, מותר גם ללכת קצת לעומק מדי פעם והיום אני עומד לעשות את זה. אתם אולי מופתעים, אני יודע שאתם רגילים לרמה רדודה של כתיבה – ובכל זאת, היום החלטתי להפתיע ובגדול. ובכן, מה זה אומר להיות מנהל רשת?

להיות מנהל רשת משמעו להכיר כל צד וחלק בתוך המערכת, קרי רשת המחשבים או התשתית הטכנולוגית אם תרצו. ואל תחשבו חס ושלום שהיכרות שכסאת היא כל כך גדולה שהיא בלתי אפשרית. אמנם זאת הרבה עבודה, אבל הכול אפשרי עם הרבה עבודה קשה והשקעה ומוכנת אמיתית לעשות כל מה שצריך כדי להצליח. כיצד בונה ה- מנהל רשת את גוף הידע שלו?

בניגוד למה שאנשים חושבים, שגוף ידע נבנה מהר ובאופן אינטנסיבי דרך איזה קורס או משהו כזה, האמת היא שגוף ידע נבנה לאט לאט ואך ורק על ידי עקביות והתמדה. מי שמוכן לבנות לעצמו קורס עצמאי על ידי חלוקת זמני עבודה לפי ימים יכול יהיה להצליח בע"ה בכל דבר שיבחר ללמוד. אתם מבינים עד לאן הדבירם מגיעים? אני בעצמי נחרד לגודל המשמעות של הדבר הזה! למעשה, כל חומר לימודי נמצא בכף ידכם, זה הסוד לכל דבר ועניין!!

ובכן, אם כך הקושי העיקרי בלהיות מנהל רשת הוא לא החומר הלימודי ולא האינטנסיביות של המקצוע. הקושי העיקרי הוא בלנצח את העצלנות ולקבוע לעצמכם סדרי לימוד. אם תעשו כך אתם תצליחו בכל דבר, אין שום סיבה שלא. אתם יודעים עד כמה דבר כזה הוא חזק. אני אמנם יכול לכתוב הרבה סיפורים על הדבר הזה, אבל בסופו של דבר הדרך היחידה ללמוד באמת את המציאות הזאת היא להתנסות בה. אתם יודעים איך זה מרגיש כשאתם מצליחים במה שקבעתם לעצמכם? איזו הרגשת סיפוק זאת, אתם לא מאמינים!

בעזרת הכלי הזה של מעט ובהתמדה אפשר להגיע להישגים שהם באמת לא יאומנו. ואני אתן דוגמא דווקא מתחום אחר. נניח והייתם מקבלים שקל מכל אדם. זה מעט מאוד כסף. אבל נניח והייתם מקבלים זאת מאלף אנשים – ובכן, היו בידכם אלף שקלים, סכום מכובד לכל הדעות. והנה הנמשל: השקל זאת ההשקעה הקטנה, וכל איש הוא יום. כשמעט מצטבר על פני אלף ימים הוא מגיע לכמות לא מסובטלת. למשל, מי שיקבע לקרוא ביום רק שלושה עמודים מחומר עיוני בתחום של מנהל רשת, ימצא את עצמו אחרי שנה כשהוא קרא מעל לאלף עמודים!! מדהים לא?

וכל מי שרוצה באמת להיות מנהל רשת ירקוד משמחה מהגילוי הזה, שבאמת יש בו יסוד גדול לעזור לכם מאוד. למעשה, כל המסכנים שתמיד מתחילים דברים ולא מסיימים, זאת היא הבעיה העיקרית שלהם. אין להם חלוקה של עבודה לחלקים קטנים וקלים.

מנהל רשת טוב הוא קודם כל מי שיודע לחלק את הזמן שלו, וזה בדיוק הנושא שאנו דנים עליו כאן. מנהל רשת שהוא מוצלח לא יפחד מהגודל של האתגר אלא פשוט יחלק אותו לחלקים קטנים ויוריד את העוקץ מהדבר. מנהל רשת טוב ייקח את האתגר בשמחה וכך יצליח!

 


מנהל רשת הכיצד ?

שלום לכולם !!

האם שאלתם את עצמכם פעם כיצד הופכים להיות מנהל רשת ? אם לא שאלתם את עצמכם  איך הופכים למנהל רשת אז זה הזמן לשאול את השאלה הזו . התשובה לכך לא ממש קלה והדרך מאוד מאוד ארוכה וצריך להיעזר בסבלנות. חשוב לזכור שלא נהפכים למנהל רשת בין ליל כי י זה לוקח זמן והרבה זמן.

מתחילים בכלל בקורס טכנאי PC בהתחלה בקורס מאוד ארוך אבל אי אפשר לוותר עליו כי הוא הקורס הבסיסי ביותר והוא יהווה את היסודות לכל ההתקדמות וההתמקצעות שלנו בתחום הזה שנקרא מחשבים. לאחר מכן נדרש לעבור קורס ארוך ומייגע הלא הוא קורס מנהלי רשת, בקורס הזה חוזרים קצת על הנלמד מקורס טכנאי PC וכמובן את כל החומר או את רוב החומר שנדרש למנהל רשת מתחיל.

אבל צריך לזכור דבר מאוד חשוב שהוא שבכל המקומות קרי החברות והארגונים אף אחד לא ייתן למנהל רשת שרק סיים ללמוד את הניהול של הרשת בחברה כיוון שאין לו עדיין ניסיון ולא ניתן לתת לו את האחריות הכבדה הזו.

לכן מה שקורה בפועל בחלק נכבד מהמקרים אם לא בכל המקרים זה שאדם שסיים ללמוד מנהלי רשת נאלץ להתפשר על התפקיד בעבודה וזה כולל כמובן את השכר שהוא נמוך משמעותית ממה שציפה לפני כן . התפקיד שהוא יקבל בתור התחלה זה HELP DESK שזה אפילו פחות מתפקיד של טכנאי וזה לתת פתרונות לתקלות ברמת פתיחה, את התקלות המורכבות יותר לטיפול ייקבלו הטכנאים שעובדים כבר כמה שנים בתחום.

לאחר עוד מספר שנים ואולי גם עוד מספר תפקידים תהיה מועמד להתקדם לתפקיד הנכסף של מנהל הרשת אבל זה כמובן אחרי הרבה שנים שעשית את כל הדרך מלמטה. עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם אז למה בכלל ללכת לכוון של קורס מנהלי רשת ? אז התשובה היא לא להתחרט כי אם זה מה שבחרתם ללמוד ואחר כך לעסוק בזה אז זה כמובן שלא תרצו לחשוב על כוון אחר לגמרי.

לסיכום הדרך ארוכה וכדאי שתאמינו בצמכם אחרת היא תהיה בלתי אפשרית.

יש המון מכללות המלמדות את התחום: גון ברייס, סלע, מכללת רמת גן, מכללת פרקטיקיו, מכללת אין ליין ועוד.

 

 


קורס מנהלי רשת באינטרנט – מה היתרונות שלו ?

אחד הפתרונות הטובים ביותר שנוצרו בתחום הלימודים בזכות התקדמותו של עולם האינטרנט הינו האפשרות ללמוד דרך האינטרנט מגוון רחב של קורסים שונים. אם אתם מעוניינים ללמוד קורס מנהלי רשת תוכלו למצוא מגוון רחב של יתרונות בקורסים כאלו הנלמדים במכללת פרקטיקיו דרך רשת האינטרנט. היתרונות הללו מושכים מידי יום יותר ויותר אנשים בכל רחבי העולם אשר בוחרים ללמוד דווקא בדרך זו וכך ליהנות מיתרונות רבים ואפשרות ללמוד בצורה נוחה מבלי להפחית ברמת האיכות של הלימודים מכל מכללה או מוסד לימודי אחר בכל רחבי הארץ.

נוחות היא מילת המפתח

אחד הדברים אשר מושכים רבים אל קורס מנהלי רשת דרך האינטרנט הוא נוחות. ישנם אנשים רבים אשר נמצאים במהלך עבודה בתחום אחר ללא יכולת לעזוב את העבודה מסיבות כלכליות שונות וישנם אנשים אשר נמצאים בעיצומם של לימודים בתחום אחר ומעוניינים להעשיר את הידע שלהם ואת ההשכלה שלהם בתחום לימודים נוסף. בנוסף, ישנם עוד אנשים רבים אשר עבורם לימודים דרך האינטרנט הינם הצלה של ממש כמו אימהות, אנשים המתגוררים ביישובים מרוחקים ממוסדות הלימוד השונים ועו