תקשורת - vSwitch << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

תקשורת - vSwitch

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
 1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
  מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

 2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
  הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס VMWare
אחד החידושים האחרונים ביותר בתחום ניהול הרשתות ונתוני התקשורת מכונה תחום ה- VMWare העוסק בין היתר בהעלאת מסדי נתונים ל-ענן, המאפשר יכולת קיבול עצומה של נתוני מידע המאובטחים בצורה הטובה ביותר והעומדים לרשותכם בכל רגע נתון.

הופעת תחום ה-"ענן" המחשוב הפך את תחום המחשוב מתחום מבוסס חומרה לתחום מבוסס וירטואליות, החופשי ובלתי מוגבל מאילוצי נפח, זיכרון, מקום ומשקל. כיום, יותר ויותר חברות, בתי עסק וארגונים נעזרים בשיטת ה"ענן" לשמירה ואחסון של בסיסי נתוניהם, וכפועל יוצא מכך נוצר הצורך בבעלי מקצוע מענף המחשבים אשר מכירים ומבינים היטב את התמורות הנוכחיות ואת התמורות העתידיות בתחום ניהול הרשתות בסביבה הוירטואלית המתפתחת.

קורס VMWare הינו קורס מקצועי אשר נועד להכשיר את בוגריו להכיר את שיטות ניהול הרשתות המתקדמות, כאשר בין יתר נושאי הלימוד במסגרת קורס VMWare כוללים:

 • היכרות מעמיקה עם התוכנות הוירטואליות של חברת VMWare

 • הקמת מערכות בסביבה הוירטואלית

 • תפעול מסדי נתונים בסביבה הוירטואלית

 • ניהול מרחוק של רשתות הפועלות ומאוחסנות בסביבה הוירטואלית

 • היכרות עם תחום האחסון על גבי "ענן"

 • התאמת סביבת העבודה הוירטואלית לסביבות העבודה הנתמכות על ידי מיקרוסופט ו-לינוקס


ועוד.

יתרונות מחשוב הענן המאפשר בין היתר קליטת רשת האינטרנט מכל מקום וזמן מבלי להיות תלויים בחומרה הנמצאת בסביבה המשרדית, פתרון מחשוב זולות הן ברמת ההקמה והן ברמת התחזוקה השוטפת ועוד מגוון נרחב של יתרונות, הופכים את שיטת מחשוב הענן לאחד מפתרונות המחשוב המתקדמים ביותר.

מכיוון שתחום זה נחשב לתחום יחסית חדש בענף המחשוב, ומכיוון שתחום זה מושך מיום ליום יותר ויותר חברות, בתי עסק וארגונים להצטרף אליו, זה הזמן והעיתוי הנכונים ללמוד את תחום מחשוב הענן וליהנות מתחום תעסוקתי הולך ומתפתח.

קורס VMWare מיועד בעיקר לבעלי ידע וניסיון בניהול רשתות, ומכיוון שמרבית חומר הלימוד מועבר באנגלית, נדרשים הסטודנטים הניגשים ללמוד את הנושא להפגין ידע טוב באנגלית. במידה וגם אתם רוצים להכיר מקרוב את תחום ה- VMWareזה הזמן ליהנות מהיצע מגוון של סרטוני הדרכה ולימוד הממתינים לכם בנושא באתר האינטרנט של מכללת "פרקטיקיו" המתמחה בלימודי אונליין למקצועות המחשב.
VMWARE ככלי לשיפור תיפקודה של חברה
תוכנותיה של חברת VMWARE נחשבות למוצר חם בשוק. מדובר על תוכנות וירטואליות שמשמעותן היא היכולת להתקין ולהפעיל מספר מערכות הפעלה במחשב אחד. הדבר מאפשר לעובדים תימרון קל ונוח, הגעה למקסימום אפשרויות פעולה מאותו מחשב. לחברה ישנו חיסכון רב במשאבים- אין צורך להשקיע סכום גבוה כל כך בציוד חומרה ולחסוך גם בשטח המשרד ולאפשר סביבת עבודה נוחה יותר.

האם יש צורך בהכשרה מיוחדת בתחום?

אמנם יותר ויותר קורסים בתחום ניהול רשתות נוגעים בנושא של הוירטואליזציה, אך כדי להיות מיומן באמת ו"לשחות" בין התוכנות הוירטואליות של החברה, לדעת להתקין, לתפעל, לתחזק באופן שוטף ואף לפתור תקלות במידה ויש, צריך הכשרה מיוחדת לכך. ישנם קורסים מטעם חברת VMWARE אשר מעניקים הסמכה מטעמה, תעודת VCP או VCAP.

למי מיועד הקורס?

קורס VMWARE מיועד לבעלי ידע בתחום המחשבים בכלל אך בעלי ידע וניסיון בניהול רשתות או ניהול תשתיות. חומר הלימוד בקורס הוא בעיקר באנגלית, חוץ מחומר עזר בעברית כפי שמציעה מכללת פרקטיקיו- חומר הכולל סרטוני הסבר בעברית ומצגות. לכ, נדרש ידע טוב באנגלית.

מהו תוכן הקורס?

הקורס כולל הכרה מעמיקה עם המכונות הוירטואליות פרי פיתוחה של החברה. הסטודנטים יקבלו כלים שיכשירו אותם להתקין את אותן מכונות וירטואליות לתוך המחשב האמיתי, להריץ את אותן מכונות וירטואליות המדמות סביבת מחשב ולטפל בכל הקשור אליהן והשתלבותן בתוך המחשב עצמו. כדי להיות בקיא בתחום מומלץ להעמיק את הידע בקורס מטעם החברה.

מהו היקף הקורס?

הקורס נמשך כחצי שנה. הדבר תלוי במוסד הלימודים ובאופן שהוא פורש את שעות הלימוד ומהו חומר הלימוד המדויק אותו לומדים. הקורס צריך להיות כפוף לדרישות החברה כפי שהן באות לידי ביטוי בבחינת ההסמכה. מכללת פרקטיקיו מאפשרת ללמוד את הקורס כקורס אונליין, כל אחד בקצב האישי שלו על פי החומר שבאתר המכללה. התשלום הוא בהתאם לקצב הלימוד, כלומר תשלום חודשי ולא תשלום כולל לקורס.

מהן אפשרויות התעסוקה?

כיוון שחברות רבות עוברות לוירטואליזציה מצד אחד אך התחום עדיין נחשב לחדש מצד שני יש ביקוש למומחים בתחום. ישנה אפשרות להשתלב בחברות בענפי המשק השונים בארץ ובעולם.
שרת VMWARE
שרתים וירטואלים הינם הדבר הבא. אין על זה ויכוח בכלל וכולם מבינים היות שזה הכיוון שענף ההיי טק הולך אליו. ואולם, לא רבים מבינים את משמעות הדבר. למעשה זוהי יריית הפתיחה של תהליך מורכב הרבה יותר שבסופו עתיד להשתנות מן הקצה אל הקצה כל מה שחשבנו על ניהול צי מחשבים. על מנת להבין במה מדובר חשוב להבין מהו שרת VMWARE וכיצד בדיוק הוא משתלב בסיפור.

התפקידים הקלאסיים של שרתים פיזיים כללו תמיד ניתוב של מספר מחשבים לשירות משרדי אחד כגון הדפסה, פקס, דואר אלקטרוני, אחסון נתונים, בסיס נתונים, HTTP  ו proxy לשירותי אינטרנט. באופן זה ניתן היה לחסוך בחומרה רבה שעולה כסף, תופסת מקום ואינה מנוצלת היטב מבחינת עלות תועלת.

שרתים פיזיים ייעלו את התהליך המשרדי בכך שביטלו את הצורך בכפילות של חומרה זו והביאו לניצול מקסיסמלי של חומרה משותפת למספר מחשבים המחוברים ברשת (למשל מדפסת אחת לכל המשרד). הם גם קלים על תהליך העבודה בכך שהם מאפשרים נגישות של קלה ומיידית של כל העובדים למידע משותף כשכל הקבצים יושבים על שרת אחד במקום להיות מפוזרים בכל רחבי המשרד על מחשבים בודדים.

ואולם, חסרונם טמון בהיותם גדולים, מגושמים, מרעישים, מצריכים הקצאה של שטח משרדי, תחזוקה שוטפת, זמן התקנה ארוך וכשהם מתקלקלים המשרד כולו מושבת. שרת VMWARE בא לשים סוף לכל זה. זהו שרת וירטואלי שלמעשה ממוקם מחוץ למשרד ומבטל את הצורך בהתקנה אורכה ויקרה של חומרה משרדים על מנת לבצע את המטלות שנזכרו לעיל. על ידי מיקור חוץ של שרותי שרת וירטואלי אנו חוסכים שטח משרדי, זמן פריסה ארוך שיכול לעכב את התנהלות הארגון, וכן את התחזוקה השוטפת של השרתים. בכל הקשור לצרכים משתנים תמיד ניתן להגדיל או להקטין את נפח השרתים אותם אנו צורכים וכמובן – לשלם רק על מה שאנו זקוקים לו בפועל.

זוהי המהפיכה הארגונית שמבשר לנו שרת VMWARE וכעת תעשייה שלמה נושאת מבטה לראות את החידוש הבא מבית VMWARE.
VMWARE - בדרך לכבוש את העולם?
חברת VMWARE החלה את דרכה בשנת 1998 כאשר 5 שותפים יצאו לדרך עם רעיון מהפכני שעתיד היה לשנות את עולם המחשוב. הרעיון הבסיסי היה ליצור תוכנת מחשב אשר תאפשר למשתמש להפעיל מספר מערכות הפעלה שונות זו מזו על בסיס מחשב אחד. החברה פעלה מספר חודשים באופן חשאי עד לשיווק המוצר הראשון שלה באמצע 1999 – ה VMWARE workstation. הרעיון היה פורץ דרך שכן סלל את הדרך בתחום חדשני והשלכותיו היו מרחיקות לכת:

 1. הפעלה של כמה מערכות הפעלה על בסיס מחשב אחד אפשרה ניצול מרבי של ה cpu של המחשב. על ידי הפעלת מספר מערכות הפעלה ניתן היה להגדיר לכל אחת מהן תפקידים שונים ולתת להם לעבוד במקביל.

 2. הפעלה של מספר מערכות הפעלה אפשרה לחלק מחשב אחד בין כמה משתמשים בעלי צורך חלקי במחשב באופן שיהיה יעיל ומופרד לחלוטין.

 3. ברגע שכוח החישוב של כל מחשב מנוצל עד תום ובנוסף על כך ניתן לכמה משתמשים לחלוק מחשב, הארגון חוסך קניה ואחזקה של מחשבים מיותרים וחוסך את עלויות האחסון שלהם ואת השטח המשרדי שהם תופסים.


בשנת 2001 הגדילו בחברת VMWARE והחלו לשווק שרתים וירטואליים. באופן זה שוב נחסך לארגון שטח משרדי ואת הצורך לתחזק את החומרה. כשהשרת מגיע כשרת וירטואלי גם ניתן להתאים לכל ארגון את גודל השרת המדויק לו הוא זקוק.

כיום חברת VMWARE מהווה את חברת התוכנה הרביעית בגודלה בעולם. בחברה, שוקדים כרגע על פיתוח של יתר שלבי המחשוב באופן וירטואלי מתוך מטרה להציע לארגונים חווית מחשוב וירטואלי כוללת שתקיף לא רק את יכולות התקשורת ומערכות הפעלה וירטואליות כי אם גם שירותי אחסון ומחשוב.

אם חברת VMWARE תמשיך בדרך שהיא התחילה אנו צפויים לחידושים יוצאי דופן בתחום המחשוב לשנים הבאות ואף למהפכה של ממש באופן שבו אנו צורכים שירותי מחשוב בקנה מידה גדול ובינוני החל ממוסדות וארגוני ענק ועד למשרדים קטנים המונים לא יותר מעשרה מחשבים.
מה כולל קורס VMWare ?

קורס VMWare הינו קורס מקצועי במיוחד. שמו המלא של הקורס הינו Vmware Certified Advanced Professional ומדובר בקורס אשר מתאים לאנשים המגיעים מעולם המחשבים או עולם הרשתות ורוצים לשפר את היכולות שלהם ולהעשיר את הידע שלהם בתחום מבוקש במיוחד. אנשים מתחום ה VMWare הפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאוד ולכן מדובר בלימודים אשר רבים רוצים להתקבל אליהם ובכך שואפים לאפשר לעצמם להתקדם בתוך עולם ההייטק בצורה הרבה יותר טובה והרבה יותר נכונה.


העשרת הידע בצורה משמעותית


לימודי VMWare אלו לימודים אשר מעשירים את הידע של התלמידים בצורה משמעותית מאוד. לימודים אלו כוללים גם הסמכות VCAP ו- VCP אשר מאפשרות לבצע תחזוקת רשתות וירטואליות בצורה הטובה ביותר ובצורה הנכונה ביותר. כך, התלמידים בקורס VMWare הופכים להיות משאב נצרך מאוד בכל חברה ויכולים לזכות בקידום משמעותי במקום העבודה בו הם מועסקים או בהצעות עבודה נחשבות במיוחד מחברות שונות בארץ או בעולם אשר זקוקים לאנשים עם הסמכה זו ומעניקות להם תנאים טובים, שכר מתגמל ועוד מגוון רחב של יתרונות. חשוב להדגיש כי במהלך הלימודים התלמידים מתנסים עם מערכת המדמה את המערכות בעולם האמיתי כך שלאחר הלימודים הם יוצאים מוכנים לעבודה בתחום ולא צריכים לבצע הכשרה נוספת בחברה או לצבור ניסיון בכדי לבצע את העבודה בצורה טובה ונכונה.


מגוון רחב של כלים


לימודי VMWare אלו לימודים אשר במהלכם התלמידים מקבלים מגוון רחב מאוד של כלים אשר מאפשרים להם לבצע את העבודה לאחר מכן בצורה הרבה יותר טובה והרבה יותר נכונה. בנוסף, לאחר סיום הקורס מבוצעים מבחני הסמכה מורכבים ולכן במהלך כל הקורס התלמידים מבצעים תרגולים ומבחני דמה שונים אשר מאפשרים להם להתכונן לקראת מבחני ההסמכה בצורה הרבה יותר טובה והרבה יותר נכונה ומאפשרים להם להכין את עצמ