אתחול המחשב - Boot << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

אתחול המחשב - Boot

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

מה לומדים בקורס טכנאי מחשבים

קורס טכנאי מחשבים הינו קורס בסיסי ומאוד מאוד חשבו. מתחילים תמיד מיסודות התקשורת  או יצירת מכונה ווירטואלית והתקנת וונדוס. מבחן חיצוני של טכנאי מחשבים שנקרא A++ של CompTIA כמעט ולא עושים בארץ. פשוט אין מודעות. רוב המכללות מכינות את התלמידים בכלל להסמכה של מיקרוסופט לתמיכה טכנית HELP DESK  ואומרים שזה קורס טכנאי מחשבים.

ניתן להתווכח האם תעודת הסמכה של HELKP DESK מטעם מיקרוסופט הינה באמת תעודת טכנאי מחשבים או לא. אבל, לא משנה מה תגידו זאת המציאות. יש קורסים מיוחדים בפיקוח משרד התמ"ת ובהם סילבוס הקורס נקבע על ידי משרד התמ"ת (לרוב קורס גמול השתלמות) ובקורסים האלו התכנים יותר קרובים ל-A++ המקורי.

האמת, שזה לא משנה בכלל, כי אף מעסיק לא באמת סומך על תעודת טכנאי מחשבים והיא לא באמת מעניינת אותם. המעסיקים רוצים לראות ידע, הם בעצמם בודקים כל מועמד ותוך 5 דקות של שיחה ניתן לדעת האם המועמד מתאים או לא.

אני אישית הייתי שואל מועמדים "מה הבדל בין ROUTER לבין SWITCH" ולפי התשובה הייתי מבין האם יש טעם להמשיך או לעבור למועמד הבא. למעלה מ-90% מהמועדים ענו שההבדל ביניהם הוא במחיר – ROUTER יותר יקר. כמובן, שאחרי תשובה כזאת, המועמד המשיך לכיוון הדלת. אני אפילו לא הייתי שואל אותם האם יש להם תעודה או ניסיון. שאלה אחת הייתה הורידה לי 90% מהמועדים. מי שנשאר זכה כבר להתעניינות אישית בקורות חייו ועשרות שאלות נוספות.

נחזור לנושא המרכזי, מה לומדים בקורס טכנאי מחשבים. דגש הרב ביותר מקבלים נושאים של ווירטואליזציה, התקנה של וונדוס, תקשורת (כתובות IP, פקודת PING, נתבים, סוויצים, ,WIFI ועוד נושאים רבים אחרים כמו FIREWALL) כמובן שלומדים על GPO ועל REGISTRY גם גיבויים ושחזורים. התקנת דרייברים.

כמעט ולא לומדים על החומרה של המחשב, כי זה פשוט לא רלוונטי. רק תכניס חלק במקום הנכון (ולא ניתן פיזית לחבר חלק למקום הלא נכון) תתקין דרייבר והכל יעבוד לבד. היום אף אחד לא מתקן חלקים עצמם. זורקים קונים חדש ומחברים במקום הנכון. במחשבים ניידים גם אין מה להחליף. אפשר רק להוסיף זיכרון ולהחליף דיסק קשיח. על שאר החלקים זורקים את המחשב קונים חדש. הרי גם ככה כל 3 שנים עד 7 שנים מחליפים את המחשב, אז בשביל מה להחליף בו חלקים אם גם ככה עוד מעט זורקים אותו.

בודדים הטכנאים שמפרקים מחשבים ניידים ומכניסים להם כרטיסי PCI קטנים כאלו עם WIFI או מודם G3 ובכלל מתעסקים עם הקרביים של המחשב הנייד. הרי אפשר היום לקנות מחשב חדש, חזק עם אחראיות ל-3 שנים ב-1500 ₪ בחנות שהוא בטוח יותר טוב מהמחשב הישן שהתיקון שלו יעלה לפחות 500 ₪ (עבודה + חלקים) וגם אז יהיה מחשב ישן עם סיכוי גדול שמשהו יתקלקל שוב. אחראיות על תיקון בערך 3 חודשים ולפעמים גם זה לא.

 

קורס asp.net mvc

אחת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר מבית מייקרוסופט הינה טכנולוגיית ASP.NET MVC המשמשת לפיתוח אפליקציות WEB. הדגש המרכזי של הטכנולוגיה הנ"ל הוא בפיתוח מהיר במיוחד, הפרדת שכבות, שימוש בארכיטקטורה נכונה, תמיכה מובנית בבדיקות אוטומטיות ושילוב ספריות קוד פתוח. כל מפתח כיום המעוניין ליהנות מהכוח האדיר של הסטנדרטים החדשים בעולם ה- WEB כמו למשל: CSS3 ו- HTML5, ומחפשים אחר אפשרויות שילוב של קוד צד לקוח- Javascript וודאי יבחרו להירשם אל קורס asp.net mvc.

מה לומדים בקורס?

הפלטפורמה ASP.NET MVC נחשבת לאחת מבין הפלטפורמות הנוחות והפשוטות ביותר לצרכי פתוח מערכות. במסגרת קורס asp.net mvc ירכשו התלמידים ידע וניסיון רחב הנדרש כדיל לפתח אפליקציות WEB באמצעות פלטפורמת ASP.NET MVC ובעזרת Visual Web Developer.  חלק מהקורסים בתחום מבוססים על גרסא 3 של הפלטפורמה הנ"ל אשר עושה שימוש בסינטקס הקרוי Razor ולעתים גם בשם CSHTML ומחייבת שימוש בגרסאות השונות והמגוונות של Visual Studio 2010 .

התקנת סביבת העבודה הרצויה לשם התחלת הלמידה

טרם התחלת הלמידה של פיתוח אפליקציות בפלטפורמת ASP.NET MVC במסגרת קורס asp.net mvc רצוי מאד לרכוש ידע אודות HTML, Javascript, CSS ו- SQL. כיום ניתן ללמוד תחום מרתק זה גם באופן מקוון דרך מדריכים שונים המצויים ברחבי רשת. במידה וברצונכם ליהנות מתהליך למידה עצמאי מהסוג הזה יש ראשית להתקין את סביבת העבודה- Visual Web Developer Express ובמידה ויש ברשותכם איזושהי גרסא של  Visual Studio 2010  אנו שמחים לבשר לכם שאתם נמצאים כבר בחצי הדרך.

התקנה פשוטה קלה ונוחה

סביבת העבודה Visual Web Developer Express הינה גרסא חינמית לפיתוח אפליקציות WEB של Visual Studio . במהלך ההתקנה נעשה שימוש ב- Web Platform Installer שהינו כלי עזר קטן המסייע בצורה משמעותית לחוויית ההתקנה והופך אותה להרבה יותר פשוטה ונוחה. ישנה אפשרות נוספת להתקין רכיבים נוספים בפלטפורמת ה- WEB של חברת מייקרוסופט באזור אחד ומרוכז. לאחר שההתקנה הסתיימה ניתן להתחיל לפתוח פרויקט חדש שוב בעזרת מדריכי ההסברה המקוונים ברשת האינטרנט. 

קורס ללימודי שפת סי שארפ

שפת סי שארפ או במינוח המקצועי שפת #C פותחה על ידי חברת מייקרוסופט העולמית ומשמשת כיום את סביבת הפיתוח NET. מדובר בשפת תכנות כידוע אשר מתאימה בין היתר לאינטרנט ולסמארטפונים ונחשבת כיום לאחת מהשפות הפופולאריות ביותר לצרכי תכנות מונחה עצמים. השימושים המרכזיים של השפה נעשים במסגרת פיתוח פלטפורמות ליישומים בסביבת חלונות וליישומי אינטרנט. במהלך קורס ללימודי שפת #C יכירו התלמידים מקרוב את עקרונות התכנות הקיימים בשפה ובכלל את השפה עצמה.

נושאי הלימוד בקורס

נושאי לימוד נוספים יתמקדו בעקרונות התכנות מונחה עצמים, סביבת הפיתוח NET, מגוון משתנים, עבודה עם שכבות, בסיסי נתונים, מערכות ועוד נושאים רבים. לימודי שפת סי שארפ מעניקים לתלמידים כלים מעשיים לצרכי שימוש רחבים הכוללים את מלוא המשתנים והפונקציות הנמצאים בשפה. מתכונת הלימודים של הקורס הינה מעשית ברובה, כך שכל תלמיד עובד מול מחשב אישי ומתרגל בזמן אמת במקביל להסברים הניתנים על ידי המרצים לגבי כל מודול בשפה. הקורס מחייב את התלמידים לתרגל את תכני הלימוד בבית.

דרישות במהלך הקורס

הדרישות העיקריות במהלך קורס ללימודי שפת סי שארפ כוללות כאמור תרגול עצמאי בבית, הגשה של מטלות ותרגילים וברוב הקורסים ישנה גם דרישה להגיש בסיום הקורס פרויקט גמר מסכם. להלן כמה מתכני הלימוד המרכזיים בקורס: תחביר השפה, משתנים וטיפוסי נתונים, מחרוזות, מערכים ואוספים, העמסת אופרטורים ואופרטורים, משפטי בקרה, ממשקים, מבנים, מחלקות, הורשות וכיוצא באלו. כיום ישנו מבחר די גדול של מוסדות לימוד ומכללות המציעים קורסים בשפת #C בעלי מתכונת לימודים משתנה.

תנאי קבלה

לפי מסלול הלימודים הנבחר יקבעו תנאי הקבלה לקורס שפת סי שארפ. חלק מהקורסים דורשים מהמועמדים להפגין שליטה טובה בשפה האנגלית ברמה של הבנת הנקרא, רקע בסיסי במחשבים, בעוד שחלק מהקורסים מכוונים אך ורק אל הנדסאים או אקדמאים. לעתים יהיה צורך בראיון אישי על מנת להתקבל לקורס שנערך על ידי ועדת הקבלה במוסד הלימודים. חלק מתכניות הלימוד של הקורסים המוצעים מתאימות למתכנתים בלבד שצברו ניסיון קודם ומעשי בפיתוח בעלי שליטה מלאה בשפות תכנות Java ו- ++C.

 

 

לימוד sql- אפשרויות תעסוקה מגוונות

לימוד sql נועד להעניק הכשרה מקצועית לבוגריו לקראת עבודה עם מסדי נתונים, בנייה של שאילתות, סיסמאות, הרשאות וכיוצא באלו. קורסים ללימודי שפת SQL הפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאד בקרב הציבור הרחב וזאת נובע בין השאר מריבוי אנשי המקצוע אשר מתמחים בענף הנידון. הקורס בדרך כלל נפרש על מספר חודשים, כאשר הלימודים נעשים במסגרת של כיתה ומתאפיינים בקצב מהיר של למידה והתקדמות בחומר. תכני הלימוד הינם מורכבים ומחייבים רקע קודם בעולם המחשבים או בתכנות.

דרישות קדם

אנשים נטולי ניסיון וידע בתחום יתקשו מאד לעקוב אחד תכני הלימוד המועברים במהלך קורס SQL. אז מהי למעשה שפת SQL? כיום הבסיס של תוכנות רבות הינו מסד הנתונים המאפשר שליפה מהירה במיוחד של מידע על ידי שאילתת בהתאם לקריטריונים ופרמטרים מסוימים. שפת SQL נחשבת לאחת השפות החשובות ביותר בעולם המחשבים והאינטרנט. כיום לא מעט אתרים באינטרנט מבוססים על מסד נתונים שמעניק אפשרות לחילוץ של מידע על פי מספר קריטריונים.

קהלי יעד

כך למשל חברות רבות אשר מעניקות ללקוחותיהם גישה למגוון עדכונים עושות זאת לפי חתכים וקריטריונים כמו למשל בדיקות דם, מצב חשבון ועוד אינפורמציה נוספת. לימוד sql במסגרת של קורס כזה או אחר מחייב כאמור רקע וניסיון קודם בתכנות ובעולם המחשבים. קיימים סוגים של קורסים ברמות שונות ויש לוודא מהי הרמה של הקורס והאם היא מתאימה לידע של התלמיד. בדרך כלל קורסים בשפת SQL עוסקים בעיקר בהיבט המעשי לרבות הקמה ובנייה של מסדי נתונים ושאילתות.

תכני לימוד

במהלך לימוד sql יקבלו המשתתפים ידע מעמיק בשפה וביצעו מגוון פעולות שונות כמו למשל כתיבת שאילתות ושימוש בהן, גיבויים, איחוד ושחזור מידע, בניית טבלאות ואיחודן, הרשאות משתמשים, תחזוקת רשת ועוד שורה ארוכה של פעולות נוספות. ההבדלים המרכזיים בין הקורסים הללו באים לידי ביטוי במשך הזמן של הקורס וברמת הידע הנדרש. הקורס עצמו מעניק לבוגריו הכשרה בשפת התכנות SQL לקראת עבודה בתור מפתחי תוכנה בשפה הנ"ל או לקראת מגוון רחב של תפקידי DBA בסביבות מגוונות. 

מדוע כדאי ללמוד קורס Javascript

שפת Javascript או בשמה המקוצר JS נחשבת לשפת תכנות פשוטה יחסית ואיננה נדרשת למשאבים מרובים. מדובר בשפת תכנות מונחית עצמים ובדרך כלל משולבת בתוך קוד HTML המשמש עבור עיצוב וכתיבת תכנים ברשת האינטרנט. שפת JS היא דינאמית מאד ותודות לכך אפשר באמצעותה לשלב מגוון רחב של פעולות ותכנים שלא ניתן לעשותם אך ורק על ידי שימוש בקוד HTML. הפעולות של השפה נעשות באמצעות דפדפן האינטרנט, בעל היכולת לקרוא את התוכנה הרשומה ולאחר מכן להוציאה אל הפועל.

מדוע ובאיזו נקודת זמן פותחה שפת JS?

מתכונת הלימודים במסגרת קורס Javascript כוללת נושאים רבים ומחייבת ידע קודם ובסיסי ב- HTML, ידיעת האנגלית ברמה מספקת במטרה להתמודד ביעילות עם תוכנות במחשב ואינטרנט. במהלך הקורס יועברו תכני לימוד מגוונים הכוללים את התפתחותה של השפה. כאמור השפה הנידונה משמשת כשפת תכנות לאינטרנט ופותחה במקור בשנת 1995 לצד פריצת הדרך המהפכנית של רשת האינטרנט במישור של השימוש הביתי. בזמנו החלו לעשות שימוש בדפדפני האינטרנט, ומי שאימץ לראשונה את גרסת ה-ג'אווה סקריפט היה דפדפן נטסקייפ שאז נמנה בין חלוצי דפדפני האינטרנט והיה היריב הבלעדי של דפדפן אקספלורר מבית מייקרוסופט.

שפות מתחרות

במרוצת השנים החלו להופיע שפות תכנות מתחרות לשפת ה-ג'אווה סקריפט דוגמת שפת ה- JSCRIPT  שהוציאה חברת מייקרוסופט. ההבדל בין השפות שבא לידי ביטוי בעיקר בניואנסים קטנים, לצד מאבקי הכוח בין חברות התוכנה השונות הובילו למצב שבו כל חברה ניסתה להתאים את הדפדפן שלה לספת תכנות מסוג אחר. מצב זה הוביל ללא מעט בעיות בעיקר עבור מתכנתי האינטרנט שנדרשו כעת להתאים את האתר שלהם לשפות התכנות השונות.

מה לומדים בקורס?

קורס Javascript יתמקד בין השאר בשיטת התכנות הקרויה "תכנות מונחה עצמים", עליה מתבססת השפה. לפי שיטה זו נעשית חלוקה לעצמים במסגרת העולם כולו ובפרט זה שנמצא בקוד התוכנה. לכל עצם כזה ישנה מחלקה וסוג משלו והוא מתאפיין בתכונות ייחודיות ובלעדיות רק לו. לדוגמא, בניית תוכנה לריכוז כלל לקוחות הבנק בשיטה זו תתייחס לכל לקוח כעצם נפרד למספרי החשבון של כל לקוח כעצמים נפרדים וכן הלאה..

לימודי ניהול רשתות ואבטחת מידע

כיום כל הארגונים והחברות בכל היקף שהוא מתבססים בצורה משמעותית על כל התחום הרחב של ניהול רשתות ואבטחת מידע. הכשרה במסגרת לימודית בתחום הנ"ל פותח צוהר למגוון אפשרויות תעסוקה בתחום. הבסיסי כיום לתחזוק של מידע מקוון קשור ישירות לרשתות של מייקרוסופט. קורסים לאבטחת מידע וניהול רשתות מתמקדים ב