גירסאות של Windows 7 << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

גירסאות של Windows 7

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

מאמר בנושא סוגי ההתקנות השונות הקיימות למערכת Windows7


בס"ד


סביר להניח שאתם שואלים את עצמכם מה יש לחדש לגבי הנושא, אז אני כבר אומר שלא הרבה אבל ישנה חשיבות לא מבוטלת לבחירה נכונה של אופן ההתקנה בהתאם לתרחיש שבו אתם נמצאים ולדרישות החברה, כך לדוגמא תוכלו לחסוך זמן רב ומאמץ מיותר.

אז בואו ונציג מספר תרחישים ונראה כיצד להתמודד עימם:

נניח והתבקשם לבצע התקנה של מערכת Windows 7 למספר רב של מחשבים (50), מצד אחד תוכלו פשוט לקחת את דיסק ההתקנה ולעבור ממחשב למחשב ולבצע זאת בצורה ידנית ולא יעילה אשר ככול הנראה תגזול זמן רב הן מיצדכם והן מצד החברה. לעומת זאת אם תפעילו שיקול דעת נכון ותחליטו להכין דיסק התקנה העושה שימוש בקובץ תשובות אשר מאפשר התקנה אוטומטית ללא נוכחות אדם , תוכלו לחסוך לעצמכם מאמץ מיותר הכרוך בקינפוג הגדרות שונות בזמן ההתקנה כמו למשל, אזורי זמן, הגדרות שפה, חומת אש ועוד, ובכך תוכלו לפנות עצמכם לדברים חשובים יותר. וכמובן לבל נשכח את האפשרות לביצוע פריסה של התקנת מערכת ההפעלה למספר רב של מחשבים בו זמנית או ביצוע התקנה למחשבי NOTE BOOK (מחשב נייד ללא כונן דיסקים).

במאמר זה אתן מבט כללי על סוגי ההתקנות השנות והסבר כיצד לבצע אותן בצורה מעשית ויעילה .

אם נתקל בתרחיש שבו נתבקש לבצע התקנה למחשבי NOTEBOOK - מחשבים ניידים ללא כונן אופטי (כונן דיסקים), הדרך הטובה ביותר לבצע התקנה למספר מחשבים מועט הינה יצירת התקנה ממקור אחסון חיצוני כגון כונן קשיח חיצוני או אמצעי איחסון אחרים העבודים בטכנולוגית USB. אך על מנת שנוכל לבצע זו יש לנקוט בכמה שלבים מקדימים על מנת שהמחשב יזהה את ה-USB כמקור התקנה . להלן סדר הפעולות:

ניגש למחשב עם מערכת הפעלה של WIN7 ונפעיל את כלי ה- CMD – שורת הפקודה.

נקיש DISKPART – כלי זה מאפשר לנו ליצור מחיצות בצורה פשוט ויעילה על כונן ה-USB החיצוני שלנו או על כונן קשיח.

נקיש LIST DISK – פקודה זו תאפשר לנו לראות את אמצעי האיחסון הפיזי המחוברים למערכת כאשר ייצוגים יתבצע בצורה מספרית לדוגמא:

DISK 0

DISK 1

DISK 2

נבחר את הדיסק הרצוי על ידי פקודות SELECT DISK בצרוף של מספר הדיסק כמו שציינתי בסעיף הקודם כך שהמערכת תדע אל מול איזה אמצעי איחסון לעבוד.

נקיש CLEAN .

* שימו לב שיצירת התקנה ממקור אחסון יצוני כגון USB תמחק את כל המידע שעליו ולכן אני ממליץ לעשות שימוש באמצעי אחסון יעודי שגודלו לא עולה עלGB 4.

נקיש create partition primary - מיכון שמהערכת תאפשר ביצוע של התקנת Windows 7 אך ורק ממחיצה עיקרית .

לאחר מכן נבצע FORMAT למחיצה שיצרנו עם מערכת קבצים מסוג NTFS נבצע זאת על ידי הקשה של הפקודה הבאה

FORMAT FS=NTFS QUICK

לאחר מכן נעביר את המחיצה שיצרנו למצב פעיל על ידי הקשת הפקודה – Active.

ונסיים התהליך על ידי הקשת EXIT פקודה זו תבצע יציאה מבוקרת מכלי ה- DISKPART .

ולאחר שהקמנו את התשתית שעליה תבוצע ההתקנה כל מה שנותר לעשות הוא להעתיק את כל תכולת דיסק ההתקנה של WIN7 אל תוך ה- אמצעי האחסון החיצוני שלנו (USB). חשוב מאוד לזכור שבכדי שההתקנה תעבוד יש למקם את קבצי הדיסק בתיקיית ה- ROOT של אמצעי האחסון החיצוני שלנו כלומר, לא נבצע העתקה של הקבצים אל תוך תקיה כל שהיא בתוך אמצעי האחסון שלנו, לאחר סיום תהליך העתקת הנתונים כל מה שנשאר הוא פשוט לחבר את אמצעי האחסון שלנו למחשב ה-NOTEBOOK ולבצע BOOT חיצוני (ביצוע הפעלה מחדש למחשב על מנת שהמערכת תוכל לטעון את הקבצים מבחוץ). במידה והמערכת לא מזהה את ההתקן החיצוני עלינו לגשת ל- BIOS ולהגדיר את סדר טעינת ה-BOOT כך שהתקן ה-USB יהיה מאופשר ובעל עדיפות ראשונה.

* לעיתים למרות שכל ההגדרות בוצעו כמו שצריך המערכת לא תזהה את אמצעי האחסון שלנו כמקור התקנה, תקלה זו הינה תקלה מוכרת במידה ונתקלתם בה עשו שימוש בכלי הבא:

Windows 7 USB DVD Download Tool

כלי זה בעצם מבצע את אותן הפעולות שביצעתם דרך ממשק גרפי נוח וברוב המקרים פותר את הבעיה.

התרחיש השני שבו ברצוני להתמקד הוא ביצוע של התקנה אוטומטית, תרחיש זה מאוד נפוץ אך ההכנה אליו הינה ארוכה יחסית כך שמוטב לא לבחור בדרך זו אלא אם כן מדובר במספר מחשבים. ההיבט העיקרי שעליו עלנו לתת את הדעת הוא הזמן הכולל שידרש מאיתנו לביצוע התהליך, הרי אם מדובר במספר מועט מאוד של מחשבים מוטב לנו לבצע התקנה רגילה על כל אחד ואחד מהם מאשר להגדיר קובץ תשובות, חשוב לציין שאם תתקלו בתרחיש שבו תצטרכו לבצע התקנה למספר רב מאוד של מחשבים לדוגמא : 50 או 100 מחשבים הייתי ממליץ ליצור קובץ IMAGE ולבצע פריסה בקנה מידה רחב על מנת לחסוך זמן ומאמץ, אך זאת ועוד במאמרים ובסרטונים הבאים.

הדבר הראשון שלו נזדקק הוא WINDOWS AIK שזו היא בעצם ערכת כלים המאפשרת לנו לבצע פעולות רבות מאוד (כלי חובה לכל מנהל רשת) כגון:

א. הכנת התקנה אוטמטית של מערכות הפעלה.

ב. תפיסה ופריסה של קבצי IMAGE ו קבצי WIM.

ג. הכנת מערכת קדם התקנתית WINDOWS PE.

ד. עדכון קבצי IMAGE.

ה. יצירת קבצי ISO, ועוד.

בתרחיש זה אפשר לומר שנעשה שימוש דיי נרחב כמעט בכל אחד מהכלים:

השלב הראשון יהיה ליצור התקנה אטומטית על מנת שלא נצטרך לגשת לכל מחשב ולהגדירו באופן ידני שלב שלב לכל אורך ההתקנה כך כמעט בעצם כל התהליך יעשה מעצמו. ראשית ניגש ל- AIK ונבחר את כלי ה- WINDOWS SIM, לאחר מכן נבחר את קובץ ה – WIM שעליו ברצננו נעבוד, במקרה שלנו ניגש לדיסק ההתקנה של windows 7 ונבצע העתקה של הקובץ INSTALL.WIM לכונן הקשיח שלנו. בתגית קבצי התשובות נבחר את האפשרות צור קובץ תשובות חדש ולאחר מכן נוסיף את הרכיבים שברצוננו להוסיף לדיסק ההתקנה, ואת הערכים שכל רכיב ורכיב יקבל לדוגמא:

הרכיב שעוסק בשפת התצוגה והסביבה שבה אנו עובדים יקבל את הערך – EN-US שפירושו הוא אנגלית- ארצות הברית. לאחר שנסיים להגדיר את כל הרכיבים הרצויים נבצע וידוי תקינות לכל הערכים שהזנו על ידי לחיצה על VALIDATE, במידה ותתגלה תקלה נוכל לראות בדיוק היכן ובאיזה ערך התרחשה התקלה ועל ידי הממשק הנוח נוכל פשוט לגשת אליה בצורה מיידית ולתקנה. לאחר שסיימנו נשמור את קובץ התשובות בשם Autounattend.xml ונאחסן אותו על – DISK ON KEY או על כל אמצעי אחסון חיצוני וברגע שנחברו למחשב הרצוי, נכניס את דיסק ההתקנה, ונבצע BOOT חיצוני המערכת תבצע התקנה באופן אוטומטי ללא התערבות אנושית.

במאמרים הבאים נדון בהתקנות בקנה מידה רחב בהרבה ואציג עוד שיטת שיקלו עליכם אף יותר!

מאמר זה נכתב על ידי מר. עידו שדדי מנהל סניף הדרום ומרצה במכללת PracticU