התקנה של Windows 7 << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

התקנה של Windows 7

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
00:00-06:40 הסבר ויישום של התקנה בסיסית של מערכת ההפעלהWin7
06:40-11:40 הגדרות לאחר סיום התקנה.
11:40-12:12 סיכום והסבר כללי.מכניסים דיסק התקנה או קובץ iso של ווינדוס 7


התקנת ווינדוס 7


נבחר install


התקנת ווינדוס 7


נסמן את גירסת ווינדוס שנרצה להתקין?next


בחירת גירסת ווינדוס


נקבל את תנאי הרישיון של microsoft


הסכם רישיון מייקרוסופט


במסך הבא נסמן custom ונעבור לחלון הבא (נסמן upgrade במטרה ונרצה לשדרג את הגירסה של ווינדוס הנוכחית שלנו,שמותקנת כבר על המחשב שלנו).


בחירת התקנה נקייה או שידרוג


נסמן את הדיסק הקשיח שעליו נרצה להתקין את ווינדוס ע"י סימונו


התקנת ווינדוס בדיסק קשיח


ונתחיל בהתקנה של ווינדוס


התקנת ווינדוס 7 בפעולה


בחלון הבא נגדיר את שם המשתמש ואת שם המחשב


בחירת שם משתמש ושם מחשב


נגדיר סיסמה במטרה שנוכל לגשת למחשב זה ממחשב אחר (לא חובה) אך מומלץ


הגדרת סיסמה


נכניס מספר סידורי(serial number)


בחלון הבא ,נגדיר את אפשרויות העידכונים של windows


הגדרות עדכונים של ווינדוס


בחלון הבא נגדיר את אזור הזמן שלנו,תאריך ושעה.


הגדרות אזור זמן,שעה ותאריך


במסך הבא נגדיר את סוג הרשת שלנו


הגדרות פרופילי הרשת שלנו


ובשעה טובה ,יש לנו התקנה חדשה של ווינדוס 7


מערכת הפעלה ווינדוס 7 לאחר התקנה


סיכום זה נעשה על ידי רמי טראב


סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
 1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
  מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

 2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
  הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

התקנת Windows 7 - מאמר 1 מתוך 2

בס"ד


שלום לכולם, שמי איתמר רוטמנש והיום נדון ביחד על התקנת windows 7. התקנת windows 7 אולי נשמעת נושא מאוד פשוט, ולמען האמת – ההתקנה באופנה הרגיל (דיסק התקנה) היא באמת פשוטה למדי. אבל התקנת windows 7 באופנים אחרים טומנת בחובה מלכודות לא קטנות שכדאי לתת עליהן את הדין. יתרה מכך, סביב ההתקנה עצמה יש עוד שיקולים רבים שכדי לנו לקחת בחשבון. למשל, איזו גרסה ברצוננו להתקין, יכולות חומרה מתאימות וכו'. המאמר הנוכחי ינסה לתת הסבר קצר על פרטי ההכנה וההתקנה של windows 7. שימו לב כי המאמר הוא תמציתי והוא אינו תחליף ללימוד החומר ושינונו, וכל שכן שאינו תחליף לתרגול עצמאי בשטח! המאמר יתחלק לארבעה חלקים – הכנה לפני ההתקנה, טיפים להתקנת Windows 7, פירוט סוגי ההתקנה השונים, ובדיקות לאחר ההתקנה. מוכנים? אז בואו נצא לדרך J


חלק א' – הכנה לפני התקנה


לפני ההתקנה עלינו קודם כל לדעת מהן הגרסאות השונות של windows 7. החשיבות שבידע הזה היא היכולת להתאים את הגרסא המתאימה לצרכי הלקוח. במיוחד הדבר חשוב כשמדובר בלקוח הישראלי שתמיד רוצה את הכי טוב, גם אם הוא ישלם על זה ללא צורך. ככה כמעט כולם רוצים את גרסת ה-Ultimate שהיא הגרסא הגבוהה ביותר מבחינת ביצועים, עך אף שלקוחות פרטיים לא זקוקים לה כמעט אף פעם, כמו שיתברר מיד. להלן פירוט הגרסאות השונות:
 • Windows 7 Starter – גרסא בסיסית ביותר שתימצא על מחשבי Netbook. מדובר בגרסא זולה מאוד שלא מאפשרת הרבה אופציות מתקדמות. למשל, רק שלוש תוכנות יוכלו לפעול שם במקביל, לא תהיה תמיכה ליותר ממעבד אחד (על אף שמעבד אחד עם כמה ליבות כן יעבוד!), לא ניתן לשלוט עליה עם Remote Desktop (על אף שניתן לשלוט על מחשב אחר דרכה!) ועוד הגבלות שונות. שימו לב שלמרות שבהסתכלות ראשונית הגרסא אולי נראית עלובה למדי – עדיין בעבור קהל הקונים של מחשבי Netbook היא מתאימה. לרוב מחשבים ניידים מסוג זה הם חלשים ביותר וכל מטרתם היא לשמש סטודנטים, בני נוער וכו' לטובת כתיבת מסמכים או חיבור לאינטרנט.

 • Windows 7 Home Basic – גרסא זו דומה מאוד ל-windows 7 Starter רק שהיא נועדה למחשבים נייחים ולא למחשבים ניידים מסוג Netbook. גרסא זו אסורה למכירה בכל העולם המפותח, והיא מיועדת רק לעולם השלישי – מכאן שלא תמצאו אותה בארץ, ובוודאי שלא באירופה או ארה"ב. אני סובר שהסיבה שמייקרוסופט אוסרת את המכירה של הגרסה הנ"ל באזורינו היא מכיוון שמחשבים נייחים שנמכרים היום הם תמיד חזקים מאוד ביכולות החומרה שלהם, ומשתמשים שהיו קונים את גרסא זו בארץ (אם הדבר היה מותר) היו בוודאי מבזים את מייקרובופט בכל פורום אינטרנטי על רמת התוכנה הירודה – ובמקרה זה שלא בצדק, שכן אותם לקוחות לא בהכרח היו יודעים את כל פרטי הגירסא ושבעצם היא פועלת בדיוק כמו שתוכננה לפעול. בעבור אנשי העולם השלישי, גרסא שכזו היא פריצת דרך בכל מקרה.

 • Windows 7 Home Premium – גרסא זו היא הגרסא העדיפה למחשבים ביתיים בכל העולם המפותח. בגרסא זו יש תמיכה בגפיקת ה-AERO התלת מימדית שראתה אור לראשונה במערכת ההפעלה Vista. בגרסא זו יש אפשרות לעבודה עם יותר ממעבד אחד, ניתן לשלוט עליה מרחוק עם Remote Desktop (וקל וחומר שהיא יכולה לשלוט על מחשבים אחרים, שכן אפילו Windows 7 Starter מסוגלת לזה!), יש בה את ה-Media Center החדש וכו'. אני הייתי ממליץ לכל לקוח ביתי ממוצע לקנות את הגרסא הזאת.

 • Windows 7 Professional – גרסא זו היא הגרסא ה"פשוטה" לעסקים. לא סתם כתבתי את המילה 'פשוטה' במרכאות. מדובר בגרסא חזקה ביותר שאולי למעט הצפנת מחיצות (Bit Locker) יש בה הכול. זה נכון שהיא תומכת במעט פחות זיכרון (RAM) מהגרסאות שמעליה, אבל בזה כבר לא אדון במאמר הנוכחי והרוצה להעמיק יעמיק באינטרנט. בגרסא הנוכחית כגרסא לעסקים תומכת בשילוב של ה-Client בסביבה של Domain, וכמו-כן תומכת בהגדרות Group Policy לוקאליות (GPEdit.msc). מובן שהגרסאות למחשבים ביתיים לא תומכות ביכולות אלו שפותחו במיוחד בעבור מחשב בסביבה עסקית. ואם חששתם, אז אל דאגה – גרסה זו תומכת ב-AERO.

 • Windows 7 Enterprise – גרסא זו היא הגרסא המתקדמת לעסקים. בגרסא זו יש תמיכה בכל מה שמציעה גרסת Professional ובנוסף היא תומכת בהצפנת מחיצות (Bit Locker). בגרסא זו יש תמיכה בכמות זיכרון גדולה מהתמיכה האפשרית בגרסת Professional וכמו שכתבתי למעלה, הרוצה להעמיק יעמיק. גרסא זו נמכרת לעסקים בלבד!

 • Windows 7 Ultimate – גרסא זו זהה לחלוטין לגרסת Enterprise, אז מה ההבדל? היא נמכרת גם ללקוחות פרטיים, ומובן שבמחיר גבוה יותר. זאת אומרת, אין שום סיבה שלקוח פרטי רגיל יקנה את גרסת Enterprise, שהרי הוא לא זקוק לכל הפיתוחים שנועדו למחשבים בסביבה עסקית (כגון הצטרפות ל-Domain) ומכאן גם אין לו ממש צורך ב-Ultimate. אבל אם לקוח בכל זאת דורש לקבל את הגרסא הטובה ביותר בשביל ההרגשה האישית שלו והוא גם מוכן לשלם על זה בוודאי שמייקרוסופט לא תתנגד.


כל הגרסאות שהזכרונו קיימות הן בעבור פלטפורמה של 32bit (x86) ובעבור פלטפורמה של 64bit (x64). חשוב לבדוק שהמעבד יתמוך במערכת ההפעלה מבחינה זו. מעבד עם יכולת של 32bit לא יוכל לתמוך במערכת הפעלה של 64bit. למזלנו, כל המעבדים החדשים, למשל סדרת i3, i5, i7 של Intel וכו' הם כולם ברמה של 64bit.


לסיום, במידה ומדובר במחשב חדש (למעט Netbook וכו') סביר להניח שהוא יתמוך בכל הגרסאות, במידה ואתם מבצעים שדרוג ממחשב ישן מומלץ לבדוק את תאימות החומרה והתוכנות שקיימות במחשב לסביבת windows 7 על-ידי היעזרות בכלי שמייקרוסופט פיתחה בעבור זה ושמו: Windows 7 Upgrade Advisor. תוכלו למצוא אותו בלינק הבא: http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=20


עד כאן המאמר הראשון בנושא. המאמר הבא נמצא בדף האינטרנט של "עבודה 1 – התקנת Windows".