שדרוג מ-VISTA ל-Win 7 << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

שדרוג מ-VISTA ל-Win 7

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

שדרוג מערכת ההפעלה ל-Windows 7

בס"ד


שלום לכולם, שמי איתמר רוטמנש והיום נדון בשדרוגי מערכת ההפעלה ומערכת ההפעלה של Windows 7. אמנם ביצוע שדרוג למערכת ההפעלה הוא פשוט ביותר, אך אף על פי-כן הוא מלא בפרטים רבים, וטעות בפרט אחד עלולה לגרום לכשלון התהליך, ולכן כדאי לסקור לעומק את תהליך השדרוג כדי שלא ניפול בטעויות קטנות. המאמר יתחלק לשלושה חלקים. בחלק הראשון נדון בשדרוג של Windows Vista למערכת ההפעלה של windows 7. בחלק השני נדון בשדרוג של מערכת ההפעלה windows XP למערכת ההפעלה של Windows 7. בחלק השלישי נדון בשדרוג של מערכת ההפעלה Windows 7 עצמה למערכת הפעלה מתקדמת יותר מגרסאות Windows 7. בטרם נתחיל נענה כבר על שתי שאלות שהרבה סטודנטים שואלים. שאלה ראשונה – מדוע בכלל לשדרג? לא עדיף מלכתחילה להתקין מחדש את מערכת ההפעלה? האמת היא שיש יתרון גדול במה שנקרא התקנה "נקייה", קרי פרמוט המחשב מכל תוכנו והתקנת מערכת ההפעלה מאפס. בהתקנה "נקייה" אנו נפטרים מוירוסים או מתקלות שאולי היו במערכת. מצד שני, שדרוג מערכת ההפעלה לא מוחק ממנה דבר, כל ההגדרות שלנו והפרופיל שלנו נשמרים. אמנם ניתן לגבות את הפרופיל ואת הגדרותינו הנ"ל, אבל בוודאי שדרך השדרוג היא פשוטה יותר לשימור "סביבת המערכת" שהיינו רגילים לעבוד בה. שאלה שניה - נניח ויש לי מערכת הפעלה של windows 7, אבל מסיבות שלי אני לא מסתדר עם מערכת ההפעלה ואני מעוניין לחזור למערכת ההפעלה של Windows XP, האם ניתן לבצע שדרוג הפוך, דבר שנקרא Downgrade? התשובה היא חד משמעית לא! אניתן לעשות זאת רק על ידי התקנה מחדש של מערכת ההפעלה, ולא על ידי שדרוג. אחרי שענינו על שתי השאלות הללו בואו נתחיל מיד לבאר את תהליכי השדרוג.


חלק א' – שדרוג של Vista windows ל-Windows 7:


בתחילה בואו נגדיר כמה הגבלות שקיימות בהקשר לשדרוג הנ"ל:
  • לא ניתן לשדרג את Windows Vista 32bit ל-Windows 7 64bit, או את מערכת ההפעלה windows Vista 64bit ל-Windows 7 32bit. זהו הכלל: בין פלטפורמות שונות (32bit ו-64bit) לעולם לא ניתן לבצע שדרוג.

  • לא ניתן לשדרג את Windows Vista בגרסא ללקוחות פרטיים (כמו Windows Vista Home Premium) ל-Windows 7 בגרסא לעסקים (כמו Windows 7 Enterprise). כמו-כן, לא ניתן לשדרג את Windows Vista בגרסא ללקוחות עסקיים (כמו Windows Vista Enterprise) ל-Windows 7 בגרסא ללוקוחת פרטיים (כמו Windows 7 Home Premium). אבל, מכיוון שגרסת Windows 7 Ultimate היא הגרסא הגבוהה ביותר, תמיד ניתן לשדרג אליה, בין אם Windows Vista שהיה ברשותי היה בגרסתו ללוקוחת פרטיים או שהיה בגרסתו לעסקים.

  • לא ניתן לשדרג את Windows Vista בגרסא מסויימת אל Windows 7 בגרסא שהיא נמוכה ביחס לגרסת Windows Vista שהייתה לנו. למשל, לא ניתן לשדרג את Windows Vista Ultimate ל-Windows 7 Home Premium. דבר שכזה גם נקרא Downgrade והוא אסור כמו שכבר הסברנו.


למעט ההגבלות שהיצגנו כרגע, השדרוג הוא פשוט למדיי. מכניסים את דיסק ההתקנה ובוחרים ב-Upgrade. רק דבר אחד חשוב לציין – אל תבצעו Boot מדיסק ההתקנה, דבר זה יגרום לתהליך של התקנה "נקייה" – אלא תעלו את המחשב לתוך מערכת ההפעלה של windows Vista ומתוכה תיכנסו אל דיסק ההתקנה ותבחרו ב-Upgrade כאמור.


חלק ב' – שדרוג של Windows XP ל-Windows 7:


ראשית כל, בוודאי שכל ההגבלות שהזכרנו בחלק הראשון חלות גם כאן. אל תנסו, למשל, לשדרג את Windows XP 64bit (כן, יש דבר כזה) ל-Windows 7 32bit. זה לא יעבוד! הדגש החשוב ביותר (ולמען האמת היחיד) בשדרוג ממערכת ההפעלה Windows XP למערכת ההפעלה Windows 7 הוא שלא ניתן לבצע את השדרוג באופן ישיר! למה הכוונה? הכוונה היא שבלית ברירה (ועל אף שזה נשמע רע מאוד) אין לכם ברירה אלא לשדרג את Windows XP קודם כל למערכת ההפעלה Windows Vista ורק לאחר מכן תוכלו לשדרג את Windows Vista למערכת ההפעלה Windows 7. אני יודע שזה הזוי לחלוטין, ובאמת לא נתקלתי עדיין במישהו שבאמת החליט לבצע שדרוג שכזה. אבל זה נמצא במבחני מייקרוסופט והם רוצים שתדעו את זה, אז אל תגידו שלא אמרנו.


חלק ג' – שדרוג בין גרסאות שונות של Windows 7:


גם כאן, כל ההגבלות שכבר הזכרנו בחלק הראשון מתקיימות. שדרוג בין גרסאות של Windows 7 הוא דבר מאוד נפוץ והוא לרוב מתקיים שכנרכוש מערכת הפעלה Windows 7 מתקדמת יותר מזו שכבר קנינו. אין הרבה מה להוסיף בעניין הזה, השדרוג הוא פשוט למדיי בין הגרסאות השונות. אבל – אשמח בנקודה זו להבהיר דבר מה שהוא רלוונטי לגבי גרסאות Windows 7 השונות והוא יחדד את רמת העומק שלכם לגבי שדרוג מהסוג הנ"ל. בעוד שגרסאות של מערכות הפעלה ישנות, כמו Windows XP למשל, היו למעשה מערכות הפעלה שונות לחלוטין – אין הדבר כך עם מערכת ההפעלה Windows 7. כל ההבדל בין הגרסאות השונות, הוא פונקציות שפתוחות או סגורות במערכת ההפעלה, דבר הנקרא בשפה המקצועית Features. כשאתם קונים דיסק התקנה של Windows 7, ברוב המקרים אתם תגלו שאפילו אם קניתם את מערכת ההפעלה Windows 7 Home Premium, אתם עדיין יכולים לכאורה להתקין את Windows 7 Ultimate. באמת אם תנסו, ההתקנה תעבוד – רק שבסוף תקופה של שלושים יום (שניתן להאריך עד תשעים יום) המערכת תפסיק לעבוד עד שתקנו קוד מוצר חדש שתואם את Windows 7 Ultimate, או עד שתפרמטו ותתקינו מחדש את מערכת ההפעלה – הפעם בתקווה שתתקינו את זו שקניתם! הסיבה שאתם יכולים להתקין מערכת הפעלה בגרסא שונה מזו שקניתם היא בדיוק אותם Features שאותם הסברנו. מדוע מייקרוסופט מאפשרת את זה? הסיבה פשוטה, ראשית כל – ברמה הטכנית מדובר באותה מערכת ההפעלה ויתרה מכך, גם ככה קוד המוצר לא יאפשר לכם להשתמש במערכת הפעלה שלא קניתם לאורך זמן, מייקרוסופט מוכנה ש"תגנבו" לזמן מוגבל – אולי טעיתם וזה נעשה בתום לב, ואולי זה בזדון אבל עדיין תיהנו מהמערכת המשודרגת ותתפתו לקנות אותה.


לסיום נטפל בבעיה המוכרת, בעיית החומרה. הרבה פעמים אנחנו מעוניינים לשדרג את מערכת ההפעלה במחשב, אבל אנחנו לא בטוחים שהמחשב הוא מספיק חזק חומרתית בשביל לקיים את מערכת ההפעלה החדשה. כמו-כן, אנחנו לא בטוחים אם כל התוכנות שיש לנו יעבדו כמו שצריך במערכת החדשה. בוודאי שאנחנו לא נשמח לקנות במיטב כספנו מערכת הפעלה רק בשביל לגלות אחר כך שאנחנו גם צריכים לקנות מחשב חדש! כדי לפתור את הבעייה הזאת מייקרוסופט פיתחה תוכנה חינאמית שנקראת Windows 7 Upgrade Advisor. תוכלו להשיג את התוכנה באתר הבא: http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=20. התוכנה תבדוק את המחשב ותודיע לכם האם הוא קשיר לשדרוג מערכת ההפעלה ל-Windows 7. כמו-כן, לא כל תקלה שתיצא פירושה שלא ניתן לבצע את השדרוג. לעתים יש תוכנות מסויימות שיצטרכו עזרה נוספת כדי לעבוד, אבל חבל לפספס שדרוג אם ניתן לטפל בבעיה. לכן, התוכנה תיידע אתכם על כל בעיה שצצה, כדי שתוכלו לבדוק האם ניתן לפתור אותה.


אני מקווה שהמאמר הנ"ל היה לכם לעזר ושיהיה המון בהצלחה!