קורס לינוקס - Linux - אונליין חינם !!!
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

קורס לינוקס - Linux - מוסמך RHCA / RHCE

קורסים למנהלי רשת שלב 1 - טכנאי מחשבים - Help Desk שלב 2 - מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט שלב 3 -מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו שלב 4 - מומחה לינוקס ו-DevOps התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בסייבר האקינג ואבטחת מידע קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות שלב 1 - יסודות התכנות שלב 2 - בניית אתרים צד שרת - Back End שלב 3 - בניית אתרים צד לקוח - Front End שלב 4 - פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בדיקות תוכנה - QA
לחץ כאן להורדת הורדת קבצי Script של לינוקס שהיו בסרטים

מבנה ושמות דיסקים ומחיצות בלינוקס:


(Sda (disk0): זה הדיסק הפיזי הראשון (SATA DISK)

(Sda1,Sda2 (Partitions in disk): אלו הן המחיצות בתוך הדיסק הפיזי הראשון.

(Sdb (disk1): זה הדיסק הפיזי השני כמו בוינדוס Disk1

(Sdb1,Sdb2 (Partitions in disk): אלו הן המחיצות בתוך הדיסק הפיזי השני.

מחיצת השורש הראשונה:

וינדוס: C

לינוקס: /

מחיצות נוספות:

וינדוס: D: / E:

לינוקס: /data /example כמו תיקיות.

הערה: בתהליך ההתקנה יוצרים מחיצה נוספת לזיכרון הווירטואלי שנקראת SWAP

מטרת צירוף לינוקס לדומיין הינה לאימות משתמשים מתוך Active Directory בלבד ואין GPO  ללינוקס דרך AD.


הוכן ע"י התלמיד המצטיין: אברהים אבו שיכה
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
מבוא ל-DevOps מה זה אוטומטיזציה ברשת הסבר על AGILE הדגמה של סקריפט אמיתי טכנולוגיות DevOps התקנה של פייתון מבוא לקורס DevOps - Ansible משתנים פייתון כולל List וגם String Dictionary מה זה Ansible ולמה צריך אותו הכרות עם המעבדה שלנו Mutable - יתרונות וחסרונות Mutable - מבוא התקנה של Ansible HOST INVENTORY FILE Mutable - חלק 1 Mutable - חלק 2 PLAYBOOK AND MODULES FIRST YML SCRIPT כתיבת Script המגלה כתובת IP חיצונית הגדרת PATH הרצה ראשונה של הסקריפט COPY MODULE התקנת eclipse לולאת for וגם for-else הגדרה של OWNER PING CHECK פונקציות בפייטון - חלק 1 פונקציות בפייטון - חלק 2 סיכום פקודות ב-ANSIBLE פקודות ישירות בלי סקריפט - AD HOC - חלק 1 הסבר על set הסבר על namedtuple פקודות ישירות בלי סקריפט - AD HOC - חלק 2 COPY MODULE WITH ITEMS list comprehension פייטון Object Oriented - חלק 1 פייטון Object Oriented - חלק 2 פייטון Object Oriented - חלק 3 פייטון design pattern factory פייטון SQLite YUM MODULE - Install Packages כתיבת SCRIPT הבודק לינקים באתר lambda map & filter sorting קבצים - files generators process RegEx in Python

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס לינוקס, מה זה ייתן לי?

קורס לינוקס הוא אחד הקורסים המבוקשים בתחום המחשבים. שכן לינוקס זו תוכנת הפעלה עוצמתית וטובה שיש לה שימוש רב. בקרב מפעלי הייטק וכן במפעלי תעשייה וחברות שונות נעשה שימוש בלינוקס. אמנם לא כל אחד יכול לקחת את הקורס וללמוד את המקצוע. שכן היותו דורש ידע מעולה באנגלית טכנית והתמצאות קודמת במערכות הפעלה. גורם לכך שלא כל מי שמעוניין אכן יצליח בלמידה. לכן יש תנאי קבלה במוסדות הלימוד השונים שמסננים את הרוצים ללמוד את הקורס ולא מכניסים אל בין שורותיהם מי שאין לו סיכוי טוב להצליח בתחום.

האם זה מתאים לי?

בשביל לדעת האם המקצוע הזה אכן מתאים לך, בשביל להיות בטוח שאתה עושה צעד נבון שיקדם אותך וישפר את הסיכויים שלך לקבל עבודה טובה בסביבת לינוקס תוכל לעבור מבחן התאמה. מבחנים כאלו נערכים בחלק מהמוסדות הלימוד אבל גם אצל חברות תעסוקה המעמידות שרות ייעוץ תעסוקתי. מבחן כזה יוכל לסייע לכם לקבל החלטה נבונה בדבר קורס לינוקס. יש לדעת כי מדובר בקורס ממושך שכולל שעות לימוד רבות. וכאשר הלמידה היא מעמיקה יותר למי שעוסק בפועל בתחום הלימוד מתארך אף יותר.

איפה לומדים לינוקס?

בשביל ללמוד את המקצוע בצורה הטובה היותר, כזו שכן תיתן לכם בידיים אפשרויות תעסוקה מצוינות. ויפתחו בפניכם את שערי עולם התעסוקה. עליכם לבחור מקום לימודים מעולה. כזה שיש לו שם טוב בקרב המעסיקים השונים. שכן בהיותכם בוגרים של מקום לימודים מעולה יש לכם סיכויים טובים יותר להשתלב כעובדים בקרב החברות המובילות בשוק. בחרו מקום לימודים בעל מוניטין ובעל שם טוב בתחום ותהיו בוגרים בעלי תעודת הסמכה מוכרת ושווה.

כמה זה עולה?

בשביל לדעת מה המחיר שתשלמו על קורס כזה עליכם לברר אצל מוסדות הלימוד השונים על הקורס. שימו לב להתייחס להיקף הקורס ולמשך הזמן שלו. כמו כן חובה לברר לגבי תרגול. שכן התרגול הוא חלק נכבד מהלמידה. לאחר הבירור תוכלו למצוא את המקום המוצלח שיקנה לכם את הכלים המקצועיים לעסוק בתחום לינוקס בהצלחה.

מדוע חשוב לרבים לעבור קורס לינוקס

אם בעבר תוכנת ההפעלה הכמעט יחידה שהכרנו הייתה ווינדוס של חברת מיקרוסופט, הרי שהיום התמונה שונה לחלוטין בשוק תוכנות ההפעלה בעולם. יפה לראות כיצד בעבר מעט מאוד אנשים העזו לחשוב על שימוש בתוכנת הפעלה שונה מווינדוס למחשב שלהם והקפידו לעבוד רק עם מה שהתקין כמעט כל טכנאי מחשבים.

 

היום אנו כבר רואים כיצד לינוקס היא מערכת הפעלה שמוכרת להרבה יותר אנשים בכל רחבי העולם. זו היא מערכת בקוד פתוח שיכולה להשתפר כל הזמן בזכות שינויים חיוביים שמכניסים בה מפתחים שונים מכל קצוות הגלובוס. זאת להבדיל ממערכת ההפעלה ווינדוס שנשארת קבועה וזוכה לעדכון רק כשמיקרוסופט רוצה בכך.

 

כבר לא מדובר על מערכת שולית

חשוב להבין עד כמה מערכת ההפעלה לינוקס נחשבה לשולית מאוד ולכזו שהרתיעה כל אדם שלא היה לו ניסיון בתחום המחשבים. היו בעלי מחשבים שבעבר חשבו כי צריך להיות מתכנת מקצועי אם רוצים לעבוד עם לינוקס, אך היום אנו רואים עד כמה רבים עושים בה שימוש, והדבר מביא לצורך של לימוד מקצועי שלה.

 

עבור לא מעט אנשים, הרי שהם רוצים לקחת חלק במסגרת איכותית של קורס לינוקס על מנת להכיר לעומק את כל רזיה של מערכת הפעלה זו. כך הם גם יוכלו להיות חלק מאותם מפתחים שעושים שימוש חכם בקוד הפתוח ומכניסים שינויים שיכולים להפוך את לינוקס למערכת הפעלה אהודה יותר ומפורסמת יותר.

 

השימוש הנרחב במערכת הפעלה פרקטית

מי שמתחיל להכיר בצורה מעמיקה את מערכת ההפעלה הזו רואה כיצד לינוקס יכולה לספק מענה הולם גם למכשירי כף יד. כך גם חברות שעוסקות בפיתוח של מוצרים סלולאריים ושל התקנים חכמים אחרים, מרגישות שהן יכולות להסתמך על מערכת הפעלה זו בזכות הפלטפורמה המצוינת והמתקדמת שהיא מציעה.

 

גם חברות שעוסקות בתחום של פיתוח מערכות משובצות מחשב כבר רואות עד כמה לינוקס משמשת מקום מצוין ליישם על המערכת את מגוון הפרויקטים שלהן. כך, קורס לינוקס הופך להיות משהו חשוב מאוד שיכול לקדם מאוד את כל מי שמכיר היטב את המערכת הזאת ויודע כיצד להתקינה ולשנות בה אלמנטים.

 

 

קצת על קורס לינוקס

עד לפני כמה שנים, מי שהיה מסיים צבא ואת הטיול הגדול, היה מתחיל לחשוב על לימודים, והיה ברור לו שהוא הולך ללמוד לימודים אקדמאיים. תואר ראשון או שני הוא חלומה של כל אמא יהודייה, והצורך בתואר כזה היה כמעט בכל מקום עבודה שמכבד את עצמו. ללא תואר ראשון או שני היה קשה מאוד להתקבל לחברות מכובדות ולתפקידים שנחשבו טובים, והמשכורת הייתה בהתאם. היום בעידן המחשבים והאינטרנט כבר לא חייבים תואר ראשון, מספיק לעשות קורס מחשבים מסוים וללכת לעבוד. קורס לינוקס הוא אחד מהקורסים שקיימים שכדאי לשקול.

מה היא לינוקס?

לינוקס היא מערכת הפעלה פופולארית מאוד. אומנם רובינו מכירים את מערכת ההפעלה "חלונות" של חברת מייקרוסופט, ורובינו עושים בה שימוש, אך מי שנמצא עמוק בתחום המחשבים מכיר גם את מערכת ההפעלה הזו. המערכת מסוגלת לתמוך במגוון יישומים ותוכנות, והיא מותקנת בעיקר על שרתים גדולים, והייחודיות שלה היא רמת אבטחת המידע שלה מה שהיום יכול להיות מאוד קריטי. אם אתם חושבים על קורס כלשהוא בתחום המחשבים כדאי לכם ללמוד יותר על קורס לינוקס ולשקול לעשות אותו בשביל עבוד אחר כך בתחום זה.

מה לומדים בקורס?

קורס לינוקס הוא קורס משתנה מבחינת ההיקף שלו, וכל אחד יחליט עד כמה הוא רוצה להעמיק וללמוד ולכן יש לבחון מכללות שונות ומה שהן מציעות. יש נושאים רבים בקורס זה ומהם: ניהול של קבוצות ושל משתמשים, שליטה בהתקנים של המערכת, תקנים בין לאומיים של חומרות, טיפול בתקלות אפשריות במערכת, שירותי אינטרנט שונים, הגדרות שונות של המערכת, ארכיטקטורת רשת, תקשורת ערוצים ועוד נושאים רבים מגוונים, שוב, בהתאם להיקף אותו רוצים ללמוד.

אם אתם חושבים על הכיוון הזה, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להחליט עם עצמכם עד כמה אתם רוצים ללמוד את זה ובאיזו רמה. לאחר מכן אתם צריכים לבחון את המכללות השונות ומה הן מציעות, ורק אחר כך לקבל את ההחלטה. בסופו של דבר הידע שלכם יהיה שווה לאפשרויות שלכם, לכן עדיף כמובן ללכת על מפרט כמה שיותר רחב של נושאים.

 

 

 

קורס לינוקס

לא מעט תהליכים טכנולוגיים יוצאים את גבולות מייקרוסופט אל עבר מערכות הפעלה דמויות יוניקס – מערכות המסוגלות להריץ ריבוי משימות בצורה יעילה ממייקרוסופט ואף לשרת מגוון משתמשים על אותה תחנה. משפחת מערכות ההפעלה המפורסמת ביותר בתחום היוניקס היא משפחת הלינוקס מטעם GNOME. הן השפה והן התכנות בפלטפורמות של לינקס נעשות בקוד פתוח.

מטרות הלינוקס בתעשייה

במעט מאד מקומות תעשייתיים נראית מערכת ההפעלה מותקנת בעמדת עבודה. לרוב, הייעוד של מחשב להיות מחשב לינוקס הוא לצורך היותו מחשב שרת באותו ארגון. כיום בשוק – מעטים מאד הם האנשים שיודעים להתנהל בלינוקס, להבין את מבנה מערכת הקבצים בה, וכמובן – לבצע מניפולציות ופקודות תכנות במסגרת פלטפורמה זו.

בוגר קורס לינוקס מוכשר לבצע את המשימות הבאות

להחזיק מחשב-שרת בו מותקנת לינוקס. לבצע מניפולציות באותו מחשב לטובת תחזוקה תקינה של השרת. קורס לינוקס מכשיר את תלמידיו גם להבין לעומק לינוקס מבחינת שגרה, לקרוא מערכות של קבצים, להבין היכן הם ממוקמים, וכד'. אלה נושאים שנשמעים פשוטים כשזה נוגע למייקרוסופט אבל הם מסובכים פי כמה כשזה מגיע ללינוקס.

המעבר ממייקרוסופט ללינוקס אינו פשוט

גם מתכנתים ובעלי חוש טכני מפותח במייקרוסופט התקשרו לעבור ללינוקס כשלמדו זאת לבד. התקשות זו תוקעת תהליכים רבים בתעשייה, משום שכאשר התעשייה הופכת להיות כבדה והמחשב עמוס במידע, נדרש להקל לפחות על השרת של אותה רשת מחשבים במערכת ההפעלה, ובממוצע – לינוקס או יוניקס דורשים פחות משאבי מערכת מאשר מייקרוסופט. לכן, יעדיף מנהל ה- IT בחברת ההייטק שתהיה לו בשרת מערכת לינוקס ולא חלונות. יחד עם זאת, השליטה בלינוקס מצריכה סיוע מבוגר קורס לינוקס משום שלימוד הנושא לבד נחשב לטובעני בשל השוני הרב כל כך ממייקרוסופט.

השגת פלטפורמת לינוקס

ניתן להשיגה באמצעות הורדה חינמית, אשר גם במסגרת קורס לינוקס יסבירו לכם בדיוק כיצד ליישם אותה. על כן, בשונה מקורסי תוכנה אחרים – כאן אין עלות תוכנה. הקורס ילמד הן נושאים הקשורים לאחזקת שרת באמצעות לינוקס על מחשבו המרכזי והן נושאים הקשורים להתנהלות עם התוכנה בתור משתמש פרטי (תופעה שהיא לכשעצמה לא שכיחה כל כך, לרוב תידרשו לפגוש לינוקס בעבודתכם רק במחשבי השרתים). 

קורס לינוקס

מערכת ההפעלה "חלונות" מוכרת לרוב רובו של הציבור, אולם אנשים שעוסקים ועובדים בתחום המחשבים מכירים היטב את מערכת ההפעלה LINUX. מערכת זו היא אחת מבין החשובות ביותר בעולם ונחשבת לחזקה מאד. היא פרצה אל תודעת הציבור בעשר השנים האחרונות תודות ליכולותיה המצוינות לתמוך בשורה ארוכה של יישומים ותוכנות ובזכות רמת אבטחת המידע הגבוהה שהיא מספקת. מערכת לינוקס מותקנת כיום על שרתים כבדים וגדולים בחברות היי טק ובמוסדות לימוד רבים.

אודות מערכת LINUX

יכולותיה הגבוהות כאמור והעוצמות של מערכת ההפעלה לינוקס הפכו אותה לאחת מבין המערכות הפופולאריות ביותר לשרתים גדולים. אולם המערכת מסוגלת בנוסף לשרת בהצלחה יתרה מערכות יותר קטנות דוגמת מחשבים ביתיים וטלפונים סלולאריים. כדי להתמחות במערכת זו, רצוי להירשם אל קורס לינוקס המקנה למשתתפים בו ידע רחב במגוון נושאים כמו התקנת מערכות, ניהול משאבים והגדרותיהם, תפעול רשתות התקשורת השונות וטיפול בתקלות שיכולות להופיע.

תכנית הלימודים

משך הלימודים בקורס תכנות זה משתנה ומושפע גם מסוג הקורס. בעקבות המורכבות הגבוהה של נושא, מרבית הקורסים נמשכים כמה חודשים לכל הפחות, כמאה שעות לימוד ולעיתים גם יותר. ישנו מגוון רחב של קורסים והכול תלוי למעשה במוסד הלימוד בו החלטתם ללמוד. חלק מהקורסים יותר ארוכים ומתאימים לכל מי שעושה שימוש במערכת לינוקס בצורה שוטפת במסגרת עבודתו. במסגרת קורס לינוקס הסטודנטים נדרשים להגיש תרגילים מעשיים ובהם עליהם לתכנן ולבנות רשת אמתית הכוללת בניית שרתים, תכנון מערכת אבטחה ועוד.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד שמועברים במסגרת קורס לינוקס נמנים עם כמה מהבאים: מודל השכבות OSI, תקשורת ערוצים, טופולוגיות, ניהול משאבים, ארכיטקטורות רשת, התקנת לקוח, שליטה בהתקני המערכת, העברת אותות, טיפול בתקלות, ניהול קבוצות ומשתמשים, שירותי אינטרנט, רשתות תקשורת מחשבים, תקנים בינלאומיים לחומרה, חיבור למערכת חלונות, הגדרות המערכת וכן הלאה. תנאי הקבלה לקורס משתנים על פי מוסד הלימודים הנבחר. בחלק מהקורסים ישנה דרישה לידע וניסיון קודם בענפי רשתות התקשורת, הסיסטם וניהול מערכות בלינוקס. בקורסים אחרים מספיקה היכרות בסיסית בלבד עם סביבת מחשבים ועם מערכת ההפעלה חלונות. 

 

 

יתרונות קורס לינוקס

כיום מגוון מערכות ארגוניות עושות שימוש נרחב בפריסת מערכות לינוקס. מדובר על תחנות קצה, על מרכזיות תקשורת ואפילו על שרתי בסיסי נתונים של מגוון מוצרים ארגונים ומבחר אפליקציות. עוד יש לציין שגם יש מגוון גופי מחקר שמוצאים לנכון להיעזר במערך זה על מנת לעצב פלטפורמה נוחה ומסודרת עבור בדיקות ופיתוח- כך שללא ספק מדובר על מערכת שלמה ורבת חשיבות עבור מגוון יישומים.

יישום רב

כיום כאשר מגוון מכשירי כף היד רק ממשיכים לצבור תאוצה, מעניין לציין שמערכת לינוקס מעניקה גם עבורם מענה פרקטי במיוחד ועל כן מבחר חברות שמפתחות מגוון מכשירים סלולריים בוחרים בלינוקס כפלטפורמה אידאלית, ולא רק הם, אלא גם חברות רבות שמשלבות בין מחשוב ומערכות מידע מוצאות שתוכנת לינוקס מהווה כר אידאלי ליישום מגוון פרויקטים.

פלטפורמה מבוקשת

לאחר שהבנו את חשיבות התוכנה, נציין שלינוקס מושתתת על עקרונות הקוד הפתוח ועל כן ניתן למצוא אותה מופצת ללא עלות  ברשתות האינטרנטיות. אחד המאפיינים העיקריים של התוכנה נוגע ליכולת התאמתה האישית, ועל כן בין היתר היא מוכרת גם בתחום אבטחת המידע. עד כה הבנו מדוע מדובר על פלטפורמה כה מבוקשת ועל כן כעת נעבור לדון כיצד ניתן לשלוט בה- שאלה שמובילה אל קורס Linux.

קהל יעד

קורס לינוקס מיועד עבור כל מי שעובד בסביבת מיקורסופט והוא מעוניין להמשיך להתפתח בסביבה של קוד זה, (לינוקס). על מנת להירשם ללימודים יש להפגין יכולות מעשיות בניהול מערכות הפעלה, (מבית וינדוס), יש לשלוט במושגים והגדרות של מבחר שרתי רשת נפוצים ויש להיות בקיאים בשפה האנגלית ברמה גבוהה. כמו כן מי שעומד בדרישות ומבקש לעבור קורס לינוקס, צפוי למצוא מערך לימודים שכולל הרצאות, סימולציות, הדגמות, תרגול רב וחשיפה אל ספרות מקצועית.

 השלב הסופי

 מי שמסיים בהצלחה את הקורס, זוכה בהרבה מקומות בתעודת קורס לינוקס Linux For System Administration מטעם המוסד הלימודי בו הוא בחר. לאחר מכן מגלים שלא קשה למצוא עבודה בתחום, ואף הרבה עסקים קטנים וגדולים מחפשים אחר מומחים לדבר, כך שמדובר על השקעה יחסית קצרה לטובת קריירה מקצועית מבטיחה.  

האם קורס לינוקס זה קורס מעשי?

התשובה היא כמובן כן, ואפילו בהחלט. לינוקס היא מערכת הפעלה מובילה וחשובה בעולם המחשבים, גם אם לא הצליחה לחדור אל תוך עולם המחשבים הביתיים. ואכן, בעולם המחשבים הביתיים, העולם שמרבית האנשים מכירים, הוא עולם הנשלט על ידי מערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט. מערכת זו, על אף שהיא עולה כסף רב בדרך כלל, יודעת להציע את חוויית המשתמש הנוחה והטובה ביותר למשתמש הפרטי המגיע אל עולם המחשבים ללא כל רקע טכני, ומבקש להשתמש במחשב לעניינים פרטיים ויום יומיים.

מערכת ההפעלה מאחורי הקלעים

יחד עם זאת, מאחורי עולם המחשבים הפרטיים ישנו עולם עצום של שרתים וניהול מערכות תקשורת, ועולם זה מבוסס במקרים רבים מאוד על מערכת ההפעלה של לינוקס. בעולם זה אפשר למצוא שרתים, שפות תכנות שרת, תוכנות שרת, מערכות תקשורת מאחורי הקלעים (Back end) וכדומה, וכיום כמות גדולה מאוד מתוך שלל פעילויות אלה מבוססת כולה על מערכת ההפעלה של לינוקס. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, וכוללות גמישות של מערכת ההפעלה, וכמובן ההתאמה של יכולות המערכת לצרכים הספציפיים הקיימים בעולם השרתים, ואינם רלוונטיים כלל למערכות מחשב פרטיות.

מערכת חינמית המעודדת שיתופיות ופיתוח ידע

סיבה מרכזית נוספת לכך היא העובדה שלינוקס היא מערכת חינמית השייכת להמונים, כך שכל מי שלומד קורס לינוקס יכול לתרום להשבחת המערכת, לבניית תוכנות, תשתיות ומערכות מבוססות לינוקס. שיתופיות זו היא חשובה מאוד בבניית מערכות שאמורות לשרת בסופו של דבר אתרי אינטרנט ומערכות מחשבים בכל רחבי העולם, ומכאן נובע היתרון המשמעותי של מערכת לינוקס בהיבט זה אל מול מערכת ההפעלה של חלונות.

לדעת לקראת מה אתם הולכים בלימודי לינוקס

אחרי שאמרנו את זה, ברור שאם אתם פונים ללימודי קורס לינוקס, עליכם להבין שעיקר הפעילות שלכם בתחום תהיה בעולם השרתים, בעולם מערכות המחשב המורכבות שמאחורי הקלעים, ולא בכתיבת תוכנות עבור מערכות מחשוב פרטיות. כמובן שלינוקס היא מערכת שמאפשרת בנייה גם עבור מערכות פרטיות, אבל עיקר הפעילות בתחום ועיקר הפוטנציאל של קורס לינוקס הוא סביב מערכות Back end קלאסיות.

 

חשיבות קורס לינוקס

קורס לינוקס הנו קורס מפתח עבור לא מעט אנשי מחשבים שמבקשים להתקדם ולהתפתח בתחום. מערכת לינוקס יכולה לתת מענה נרחב, בין היתר גם בכול הנוגע למכשירי כף היד ועל כן חברות רבות שמייצרות מוצרים סלולריים פונים אל מערכת זו על מנת למצוא בה את הפתרון האידאלי לפלטפורמה הנחוצה. עם זאת לא רק חברות אלו מצאו בתוכנה פתרון חשוב, אלא גם מבחר מערכות מחשוב מצאו בה כר גמיש לטובת יישום מגוון פרויקטים חשובים עבור ניהול מתפקד של עסקים רבים.

ביקוש רב

לאור כל זאת ניתן להבין מדוע יש ביקוש רב כיום עבור מומחים בתוכנה, מדוע יש ביקוש נרחב אחר אנשים בעלי הבנה מעמיקה בתחום ועל כן מי שהתחום מעניין אותו ויש לו ידע מקדים ומבקש להמשיך ולהתפתח בכיוון- יעשה נכון אם יבחר לעבור קורס לינוקס. לרוב קורסי לינוקס כוללים הסמכות עבור LPI1 + LPI2, ובאופן כללי ליווי צמוד על מנת להכשיר אנשים נוספים להיות מקצוענים בתחום הIT, כך שבין היתר ניתנים כלים חשובים על מנת לשלוט היטב בהתקנה, להגדיר תוכנות ולתחזק באופן שוטף מגוון מערכות ושרתים המבוססים על מערכת לינוקס.

קהל יעד

באופן כללי אוכלוסיית היעד הינה אנשים שעובדים ומכירים את סביבת Microsoft ומעוניינים להמשיך ולהתפתח עם הקדמה- עם סביבת קוד לינוקס. כמו כן לא כל אחד יכול לקחת קורס לינוקס, אלא רק מי שיש לו שליטה לצד ניסיון מעשי. כמו כן מלבד כל זאת יש גם צורך בשליטה בשפה האנגלית, בניסיון מעשי ושליטה מלאה במערכות הפעלה ממשפחת ו, Windows וזאת לצד שליטה במושגים והגדרות של מגוון שרתי הרשת הידועה TCP/Ip. מי שנרשם לקורס זה צריך לצפות לקבל מגוון הרצאות, לקבל הדגמות מעשיות, לעבור מגוון רב של תרגולים ולקרוא חומר מקצועי.

יחסיות

לבסוף יש לציין שמי שעובר בהצלחה את הלימודים זוכה בתעודה הנכספת שעשויה לפתוח לא מעט דלתות בתחום ועל כן גם אם מדובר על כמה חודשים בהם יש להשקיע ולהתמיד, הרי שסה"כ מדובר על השקעה קטנה לעומת הרווח הגדול שתעודה שכזו עשויה להפיק.

כל מה שרציתם לדעת על קורס לינוקס

קורס לינוקס הינו קורס אשר מיועד לאנשי מקצוע בתחום המחשבים והתכנות אשר מעוניינים לעבוד עם מערכת ההפעלה של לינוקס, אחת ממערכות ההפעלה הפופולאריות ביותר בתחום אנשי IT ומתכנתי מחשבים, בזכות היכולת שלה להפוך את סביבת העבודה בארגון לנוחה יותר, ובזכות העובדה כי היא בעלת קוד פתוח, מה שמאפשר גמישות רבה בהתאמה לצרכים.

 

על מערכת ההפעלה של לינוקס

מערכת ההפעלה של לינוקס נוצרה במיוחד בכדי להעניק לאנשי תכנות סביבת עבודה נוחה וגמישה מבחינת התכנים שלה, ניתן להתאים בדיוק את תפקודי ומאפייני המערכת אל המערכות האחרות בתוך הארגון, ובכך ליצור את הסיטואציה האידיאלית ביותר. בזכות יכולות אלו מערכת ההפעלה לינוקס הפכה להיות אחת ממערכות ההפעלה המבוקשות בארגונים ובחברות גדולות, וקבלת הכשרה באמצעות קורס לינוקס בהחלט פותחת את הדלת הזדמנויות עבודה מעניינות ומאתגרות.

 

תוכנית הלימודים של קורס לינוקס

ניתן היום למצוא קורסים מגוונים אשר מוקדשים אל מערכת ההפעלה של לינוקס, חלק מן הקורס בסיסיים יותר, וחלקם מעמיקים יותר ומותאמים אל מתכנתים, מנהלים ואנשי IT. זו הסיבה כי תוכלו למצוא קורס לינוקס הנפרש על פני 60 שעות לימוד, אל מול קורס אשר נפרש על פני 150 שעות לימוד. ככלל קורס לינוקס מספק קודם כל את ההיכרות עם מערכת הלינוקס ועם השיטה של הקוד הפתוח. בשלב הבא לומדים על אפשרויות הניהול של מערכת לינוקס, ההתקנה של המערכת בתוך סביבת העבודה ובארגונים, יכולת ביצוע של משימות, ניהול של שרתי לינוקס, יצירה וניהול של תחנות עבודה, אבטחת המידע במערכת ואף כתיבה של תסריטים בתוך מערכת לינוקס לצורך התאמה אל הארגון.

 

 

אנשי מחשבים, רשתות, מתכנתים, אנשי IT ובעלי תפקידי מפתח במחשבי הארגון, יכולים בהחלט להפיק ידע רב בזכות קורס לינוקס. בעזרת הקורס ניתן ליצור התאמה אל סביבת העבודה, לבצע שיפוצים, לשדרג את מערכות המחשב וכמובן לבצע את התחזוקה הנדרשת. יחד עם זאת, חשוב מאוד לשים לב לתכנים הנלמדים במהלך הקורס על מנת להתאים את התוכנית אל הצרכים שלכם. 

אודות קורס לינוקס

לצד מערכת החלונות הידועה, גם ישנה מערכת לינוקס שנחשבת לאחת ממערכות ההפעלה היותר משמעותיות כיום. מדובר על מערכת הפעלה מאוד חזקה ובזכות העובדה שהיא מצליחה לתמוך במגוון רב של תוכנות ויישומים, היא הצליחה לפרוץ חזק לתודעה בעשור האחרון. עבור מי שתוהה מדוע מומלץ לעבור קורס לינוקס, ראוי שימשיך לקרוא את השורות הבאות:

מה כולל הקורס

ראשית מערכת לינוקס מאוד פופולארית בחברות הייטק ובמוסדות לימוד רבים. לצד העובדה שהיא תומכת בשרתים גדולים, היא גם מצויה במגוון בתים ואף מופיעה בלא מעט מערכות סלולאריות. כאשר עוברים קורס לינוקס למדים על הדרך מגוון יישומים חשובים, יישומים כגון מעבר על סוגי הרשתות, תקשורת בין ערוצים, תקנים בינלאומיים, הגדרות לקוח ומערכת, שירותי אבטחה, טיפול במגוון תקלות, שליטה מלאה בהתקני המערכת, העברת אותות, טיפול בהגדרות לקוח ועוד. יש להבין שמכלול התחומים חשובים על מנת להבטיח הבנה מלאה של המערכת, ומכאן שמדובר על לימודים מעניינים שחולשים על מגוון תחומים. כמו כן ראוי לציין שגם מדובר על לימודים מעשיים, כיוון שלרוב נדרשים התלמידים לתכנן ואף לבצע רשת אמיתית שכוללת תכנון מערכת אבטחה, בניית שרתים וכדומה, כך שכבר יוצאים אל תחום העבודה פחות מרגישים אבודים ומחזיקים ביותר ביטחון.

אורך הקורס

כל מוסד רשאי לקבוע את אורך הקורס. יש קורסים יותר קצרים ויש קורסים יותר ארוכים. בגדול מדובר על 100 שעות לימוד שנפרשות על פני כמה חודשים, אך אם עוסקים עם המערכת באופן רציף, הרי שגם ניתן למצוא קורסים יותר ארוכים. לימודים אלו ניתן לעבור במגוון מוסדות בארץ, כאשר בחלק מהקורסים התלמידים יוצאים עם תעודת סיום שבעתיד עשויה לפתוח דלתות, ועל כן מדובר על שיקול שיש לקחת בחשבון כאשר מתלבטים היכן ללמוד.

השלב הבא

מי שעבר בהצלחה את הקורס ישמח לגלות שיש לא מעט מקומות עבודה חשובים שמחפשים עובדים בדיוק כמוהו. מדובר על חברות הייטק, מוסדות אקדמיים, חברות תעשייה ועוד, כך שללא ספק מדובר על השקעה קצרה שעשויה להבטיח עבודה טובה, עבודה שלפי הנתונים נראה שעומדת להמשיך ולהיות רלוונטית הרבה שנים קדימה. 

למה כדאי ללמוד קורס לינוקס

בעולם שרובו ככולו מרוכז ולוקח חלק עצום במחשבים וברשת האינטרנט ישנם פיתוחים וחידושים שמתרחשים ממש על בסיס יומיומי. כאשר ישנם תאגידי ענק אשר מפתחים מוצרים שנמצאים בשימוש של הציבור הרחב ונרכשים בסכומי כסף גבוהים – תמיד יהיו מוצרים זהים ודומים שניתן יהיה לקבל אותם חינם אין כסף ולא ייפלו ברמה שלהם מאחיהם שמשלמים תמורתם לא מעט כסף. כך גם המקרה של מערכת ההפעלה לינוקס. כל מי שלומד קורס לינוקס יודע שהוא לומד איך לעבוד על מערכת הפעלה טובה וחכמה ועליו גם לתת משהו כתרומה לקהילה כפי שעשו מפתחי לינוקס.

מה לומדים בקורס של לינוקס? כמובן לומדים על מה מבוססת מערכת ההפעלה, יתרונות וחסרונות שיש בה, על איזו שפת תכנות היא מבוססת ובאילו מצבים ותצורות ניתן להפעיל אותה ולעבוד איתה. חשוב לזכור שמפתחיה של מערכת ההפעלה לינוקס שמו להם למטרה לתת את המערכת כתרומה לקהילה ולכן המערכת מופצת עם מה שמכונה קוד פתוח – כלומר ניתן לבצע בה שינויים ושדרוגים באופן עצמאי ואין צורך לרכוש אותם, בדומה למערכת ההפעלה עצמה.

למה לקחת קורס לינוקס?

מערכת ההפעלה לינוקס מותקנת על גבי שרתים של חברות היי טק גדולות וחברות ו/או ארגונים בגדלים שונים. גם במוסדות אקדמיים ניתן למצוא אותו בשל העובדה שהיא מאד ידידותית ונוחה לעבודה במקומות שיש בהם שרתים גדולים, שונה במעט מאחיותיה, מערכות ההפעלה האחרות. בקורס נלמדים נושאים רבים שאינם קשורים ישירות אך ורק ללינוקס כמו למשל ניהול רשתות, מערכות מידע, שפות תכנות, העברה של אותות, ניהול משתמשים, הגדרות לקוח ועוד. הקורסים מועברים בצורה מודולרית שתעזור ללומד תמיד להבין את השלב שבו הוא נמצא.

קורס לינוקס מוצע במוסדות לימוד רבים המציעים קורסים שונים בנושאי המחשבים, הרשתות והאינטרנט. הקורס מומלץ למי שעובד במחלקת מערכות מידע של חברת היי טק או חברה אחרת בסדר גודל שונה. אין ספק שקורס זה ירחיב את אופקיו וייתן לו כלים רבים שיעזרו לו להתמודד בהצלחה מרובה עם התפקיד המאתגר ממילא שאותו הוא מבצע בחברה. 

לימודי מחשבים- קורס לינוקס

כיום ישנם כמה מסלולי לימוד בתחום המחשבים חלקם נעשים במסגרת לימוד אקדמאית מתישה ומורכבת אשר כוללת מספר שנות לימוד. לצד לימודים אלו ניתן גם למצוא כיום המון מסגרות לימוד אחרות בתחום המחשבים, הרבה פחות תובעניות, דומיננטיות ומוחלטות, על אף שמדובר בנושאי לימוד חיוניים ורלוונטיים בענף המחשבים. לימודי מחשבים אלו יכולים להיות בצורה של קורס לינוקס המעניק הכשרה יסודית בכל הנוגע למערכת ההפעלה המפורסמת, הנפוצה והוותיקה אשר פועלת בקוד פתוח, לינוקס.

לימודי מחשבים רלוונטיים אודות מערכת ההפעלה של לינוקס

בוגרי קורס לינוקס נחשבים כיום להון אנושי של ממש היות והמון תעשיות ברמה מקומית ובינלאומית מבוססות על מערכות ההפעלה של לינוקס. בוגרי קורס לינוקס יכולים להשתלב ביתר קלות עם תום הקורס בשוק העבודה מכיוון שמדובר בידע הכרחי ומבוקש ביותר במסגרת פעילותן של אינספור תעשיות. בעידן הנוכחי, בסקטור העסקי, הרוב המוחלט של תהליכי העבודה מתבצעים בסביבת העבודה של מערכות לינוקס, המהווה מערכת הפעלה נגישה ופתוחה בכל רגע נתון ובכל מקום, ובמילים אחרות מערכת הפעלה בקוד פתוח.

מה כולל קורס לינוקס?

מערכות לינוקס מתקדמת בצורה דינאמית ושוטפת בצורה בלתי נמנעת מכורח האופי של המציאות הנוכחית. לימודי מחשבים המכשירים את בוגריהם לעבוד בסביבה של לינוקס שמים דגש מרכזי על למידה רחבה ומקיפה הכוללת ידע עיוני ומעשי כאחד, מתן כלי ואמצעים יעילים לתכנות הקוד, הקנייה של יכולת התמודדות עם בעיות מסוגים שונים ומציאת פתרונות יצירתיים במהירות.

מדוע לקחת חלק במסגרת לימוד מסודרת ורשמית?

על אף שניתן ללמוד את מערכות לינוקס בצורה עצמאית ופרטנית, בכל זאת למידת המערכת במסגרת אקדמית של קורס מקצועי ומסודר מעניקה צורת למידה שונה, הרבה יותר רשמית ומאורגנת. למידה בקורס רשמי מעניקה מספר יתרונות אשר מתאפשרים תודות לתוכנית הלימודים המסודרת שכוללת ידע עיוני לצד תרגול מעשי בשטח, מודולריות מקיפה, צוות של מרצים מנוסה ומקצועי בעל שם ומוניטין בעולם האקדמיה, התנסות בזמן אמת עם מערכות לינוקס וכיוצא בזה.

קורסי מקצועי להכרת מערכות לינוקס יכלול את נושאי הלימוד הבאים, הקמה של רשתות מורכבות, ניהול אורכי ורוחבי של משתמשים וקבוצות, לימודי מודל שכבות והעברת אותו.קורס לינוקס בפרקטיקיו- להיות ראשונים בתעשייה.

מערכת ההפעלה לינוקס נעשתה פופולארית מאוד בקרב שרתי התעשייה הגדולים ומחקרים שונים מרחבי העולם מצביעים על כ80% מקרב שרתי התעשייה בעולם אשר פרסו את לינוקס כפלטפורמה מועדפת המהווה סביבת עבודה חזקה יותר, מהירה הרבה יותר ואפקטיבית יותר בכל קנה מידה.

לינוקס- נפוצה מאוד גם בעולם הIT

בעולם ההייטק ניתן למצוא מערכות לינוקס רבות מאוד המשמשות כפלטפורמת בדיקות ופיתוח כלי בדיקה יעילה בותר, כל מוצרי חברות ההייטק בעולם דואגות לפתח ממשק תומך לינוקס בכדי להתקדם עם הטכנולוגיה המדהימה של לינוקס הכובשת את העולם.

לינוקס בעולם מכשירי כף היד

במקביל כובשת לינוקס מקום של כבוד בפסגה בקרב חברות לפיתוח התקנים ומכשירים סלולאריים חכמים. לינוקס מתאימה מאוד לשמש כסביבת פיתוח מושלמת בעבור מוצרים אלו ומשגילו חברות אלו את נפלאות פלטפורמת לינוקס מיהרו ליישם עליה דווקא את פיתוחיהן השונים.

קורס לינוקס בפרקטיקיו-כל מה שאתה צריך בשביל להיות אשף בלינוקס ולהתחיל לעבוד

אם גם אתם חולמים על עבודה שוטפת בלינוקס, הקמה עצמית של מערכות כאלה, הגדרתן ובניית ממשקים עבורם לתוכנות קיימות או כאלה הנמצאות בפיתוח הצטרפו עכשיו אל קורס לינוקס מרוכז של מכללת פרקטיקיו. כל מה שאתם צריכים לעשות לצורך כך הוא פעולת הרשמה פשוטה דרך האתר או באמצעות הטלפון, לקבל קוד גישה אישי משלכם למאגר סרטי השיעורים של מכללת פרקטיקיו בכל הנושאים ובכל הקורסים. לבחור בקורס לינוקס ולהתחיל להתקדם בחומר הלימוד לקראת המבחן הסופי.

האם מיד לאחר הקורס ניתן להשתלב בעבודה בלינוקס?

בסיום הקורס תידרשו להיבחן במכללה עצמה. עבירת המבחן הינה הכרחית לצורך קבלת תעודת הסמכה רשמית, מוכרת ומוערכת שתהווה כרטיס כניסה לעבודה מיידית כאנשי לינוקס מקצוענים השולטים בתחום.

הקורס בנוי בשיטת מדרגות המורכבות אחת על גבי השנייה- מהבסיס הראשוני ביותר ועד לפונקציות המורכבות והמאתגרות ביותר. כל שיעור מהווה חטיבת ידע מרתקת המעניקה לכם לצד הידע המועבר בצורה מעניינת ומגוונת גם מגוון תרגולים להפנמת הנלמד כאשר בנוסף לגישה לחומרי הקורס אתם מקבלים גישה חופשית לסביבות התרגול המיוחדות שנבנו בדיוק לצורך התרגול שלכם ללא צורך בהתקנת תוכנות נוספות.

קורס לינוקס

לינוקס מציבה אלטרנטיבה למערכת ההפעלה של מייקרוסופט, ועם מגוון רחב של יישומים משרדיים, ניתן היום להחליף את מערכות מייקרוסופט גם בתחום הרשתות וגם בתחום תחנות העבודה בחברות וארגונים. קורס לינוקס בא להכשיר את התלמידים להתמחות בכל האספקטים של מערכת הלינוקס לצורך יישומם בפועל. היתרון הגלום בלינוקס, אל מול חלופות אחרונות, נעוצה בעובדה כי חלק מן הכלים שלה ניתנים לשימוש חינם.

 

היתרון של קורס לינוקס

לינוקס מציעה מגוון רחב של שירותים בצורה אמינה, החל ממערכות של בסיסי נתונים לארגונים וחברות גדולות, כדוגמת חנות האינטרנט אמזון ועוד. גם ספקיות אינטרנט שונות עושות שימוש ברשתות של לינוקס. מעבר לכך, לינוקס מציעה היום מוצרים גם בתחום תחנות העבודה, הבאות להחליף את האופיס הידוע של חברת מייקרוסופט. במסגרת קורס לינוקס ילמדו הכלי המתאימים לניצול של הטכנולוגיה, החל משרתים, רשתות ועד לכלי הניהול המשרדיים. המטרה הסופית של קורס לינוקס הינה להכשיר את התלמידים כאנשי מקצוע מבחינת התקנה, הגדרה, תחזוקה וניהול שוטף של שרתי לינוקס.

מבנה הקורס

במהלך קורס לינוקס נלמדים כל הכלים של מערכת לינוקס בהתאם לדרישות הקיימות היום בתעשייה, החל מהתקנה והגדרה של שרתים, פקודות של מערכת ההפעלה של לינוקס, הגדרות של VPN  והגדרות של רשתות אלחוטיות, כאשר הכל מבוסס כמובן על לינוקס ומגוון מוצריה. משך הקורס נע בין 40-60 שעות לימוד, כאשר עם סיום הלימודים ומעבר בחינות ההסכמה מקבלים תעודה. ישנם גם קורסים נרחבים יותר הנעים בין 200-400 שעות לצורך הכשרת מנהלי לינוקס בארגונים וחברות. במהלך הקורס מקבלים את כל הכלים הנדרשים להתמודדות עם מערכת לינוקס, כאשר הלימודים נעים בין הרצאות, ספרות מקצועית וכמובן תרגול והתנסות עצמית.

 

אין ספק כי לינוקס הינה אחד מן הכלים החשובים היום בעולם המחשוב, וקורס לינוקס בהחלט מאפשר להכשיר אנשי מקצוע מעולים בתחום, על מנת לנצל את הפלטפורמה המעניינת של לינוקס, שהולכת וצוברת תאוצה בכל רחבי העולם. 

קורס לינוקס הוא קורס שמומלץ לעשות

מתי בפעם האחרונה למדתם משהו חדש בעבודה שלכם במחשבים? אומנם זה נכון שאולי למדתם מספר קורסים בעבר ואולי אפילו תואר שלם במדעי המחשב, אך אין תחום דינאמי ומשתנה כמו התחום הזה. אם חשוב לכם להיות אנשי מקצוע מובילים בתחום המחשבים ואם אתם רוצים לתת תשובה לכל אחת מהשאלות של הלקוחות שלכם, אז אין ספק שכדאי לכם לעשות קורס לינוקס, כי הקורס הזה ייתן לכם לא מעט ביטחון וידע מקצועי. לינוקס היא מערכת הפעלה חשובה ביותר שעומדת בבסיסן של עבודות רבות שניתן לעשות בעזרת המחשבים, ולכן בהחלט כדאי שגם אתם תלמדו את התחום הזה ותהפכו אותו לחלק בלתי נפרד מהחיים שלכם.

מדוע עדיף לעשות קורס מקצועי?

זה נכון שאתם יכולים לקרוא פה ושם לא מעט מידע אודות לינוקס וללמוד בדרך כזאת מעט על מערכת ההפעלה, אך השאלה היא האם זה באמת יהפוך אתכם לאנשי מקצוע טובים. אין ספק שאם חשוב לכם להבין היטב איך הדברים עובדים, הרי שלימוד כזה הוא לא מספיק, ובהחלט עדיף לעשות קורס לינוקס מקצועי. את הקורס הזה תוכלו לעשות בהרבה מקומות, כך שאין ספק שגם בקרבת מקום לבית שלכם או לעבודה שלכם תוכלו למצוא מקום שיהיה לכם מעניין ללמוד בו. אסור לשכוח את היתרונות הנוספים של קורס כזה, כמו היכרויות עם הרבה אנשים חדשים שיש לכם לא מעט במשותף איתם.

מחיר הלימודים יכול להשתנות

בין אם אתם בוחרים לעשות קורס לינוקס ובין אם אתם רוצים לעשות קורסים אחרים, אין ספק שקשת המחירים היא רחבה. משמעות הדברים היא שלא כדאי להירשם ככה סתם לקורס כי יקר שאם רואים, וכן כדאי לקרוא קצת מידע על הקורסים הרבים שקיימים. איפה הם מתקיימים, כמה הם עולים, ובעיקר, כדאי לנסות להבין מה חושבים עליהם הבוגרים. חשוב לבחור קורס שיהיה גם מעניין וגם יעיל מבחינה פרקטית, כי בסופו של דבר הקורס הזה צריך להפוך אתם לאנשי מקצוע עם יותר ידע ועם הרבה יותר בקיאות בתחום שבו אתם נותנים שירות לכל הלקוחות השונים שלכם.


קורס לינוקס - פונים למסלול הנכון

בעולם המחשבים, הכל קורה מהר. התפתחויות חדשות, מערכות חדשות, המצאות גאוניות ועוד אין סוף פתרונות... אחד הדברים הטובים והיעילים ביותר בתחום המחשבים, הינו מערכת ההפעלה- לינוקס! בעקבות התפתחותה והצלחתה המוכחת, החל ביקוש גדול לרכוש ידע וכלים בתחום ולכן נפתחו ברחבי הארץ קורסים שמטרתם להכשיר את הלומדים כיצד לתפעל בצורה הנכונה ביותר את מערכת ההפעלה לינוקס.

קורס לינוקס- לרכוש מקצוע לחיים

קורס לינוקס הינו קורס מתקדם, איכותי וחדשני אשר מכשיר עובדים, מנהלים ואנשים פרטיים לעבוד על מערכת ההפעלה ולתפעל אותה בצורה שוטפת בדרך הנכונה והמקצועית. הוא מיועד עבור חיילים משוחררים, סטודנטים מתחום המחשבים שרוצים לרכוש התמקצעות נוספת בתחום ספציפי, אנשי עסקים בעולם המחשוב, מנהלי רשתות, אנשי IT  שרוצים לפתח מיומנות נוספת, מנהלים בכירים ועובדים מתחילים. בזכות קורס לינוקס, סביבת העבודה הופכת למשודרגת יותר, טכנולוגית ומקצועית יותר. כמו כן, איכות העבודה טובה יותר ואף יעילה יותר.

מעט מהחומר הנלמד:

בקורס, הסטודנטים הלומדים יקבלו הכשרה מקצועית לתפעול נכון של מערכת לינוקס על מנת שיכולו לתפעל אותה בתורה נכונה ועל מנת שהיא תהווה שימוש יום יומי בעבודה השוטפת. בנוסף, הסטודנטים הלומדים קורס לינוקס ירכשו את כל הידע המקיף שיסייע להם גם להתמודד מול תקלות במערכת, מציאת פתרונות מול מערכות שונות במחשב וכמובן, על מנת להפוך את סביבת העבודה לסביבה טכנולוגית מתפתחת יותר. בסופו של הקורס הסטודנטים הלומדים מקבלים תעודת גמר אשר בעזרתה, הדרך להתקבל למקומות עבודה גדולים, מצליחים ומבוקשים קרובה מהרגיל.

לסיכום:

ובכן, אין צורך לפרט יתר על המידה על מנת להעביר את המסר הברור שקורס זה מהווה הצלחה והביקוש אליו רק מוסיף לעלות, ואם הביקוש עולה כנראה שיש לכך סיבה טובה ומוצדקת. אם גם אתם רוצים לרכוש מקצוע איכותי לחיים ולהתחיל לפתח קריירה בתחום המחשבים, שזהו כמובן תחום מבוקש ביותר בשוק העבודה, הצטרפו גם אתם להצלחה של קורס לינוקס שיקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנות הנדרשת לתפעול נכון של מערכת ההפעלה לינוקס. מכאן, ניתן לראות שההצלחה קרובה מתמיד!


האם כדאי לעשות קורס לינוקס

הידע שלכם במחשבים כבר לא מספיק לכם ואתם רוצים להיות בעלי ידע רב יותר? אם כך, יש לא מעט קורסים שתוכלו לבחור להשתתף בהם בתחום המחשבים. אחד מהקורסים המבוקשים ביותר, ובצדק, זה קורס לינוקס, והאמת היא, שאם גם אתם רוצים להצליח להיות אנשי מקצוע טובים, הרי שקורס כזה יוכל להוסיף ולתרום לכם לא מעט ידע. הקורס עוסק בכל מה שקשור למערכת ההפעלה הידועה בעולם, וזה בהחלט נכון שעל מנת שתוכלו להפיק ממערכת ההפעלה הזאת את הטוב ביותר, אתם צריכים להכיר אותה על בוריה. אין כמו קורס מקצועי וטוב כדי לקבל בו את כל המידע שאתם צריכים, ולכן בהחלט כדאי לכם לבדוק כבר עכשיו איזה קורס יוכל להתאים לכם.

מקומות טובים ללמוד בהם

אם תעשו חיפוש באינטרנט תוכלו לראות שלא מעט מכללות ברחבי הארץ מציעות לכם לבוא ולעשות קורס לינוקס, כך שהבחירה ביניהן לא תמיד פשוטה. אם חשוב לכם לעשות את הקורס הכי טוב שאתם יכולים, אז אין ספק שהשוואה בין הקורסים צריכה להתבצע בצורה מעמיקה. שאלתם את עצמכם איך משווים בין קורסים רלוונטיים? פשוט מאוד: קוראים מה הגולשים האחרים חושבים! בוגרי קורס לינוקס בכל מיני מכללות ובתי ספר חוזרים אחר כך לאתרי האינטרנט השונים ומספרים על הקורסים, כך שאין ספק שבעזרת חוות הדעת האלה אפשר יהיה להבין איפה הכי כדאי לכם ללמוד.

ללמוד קורסים לבד

בעידן שכולו טכנולוגי אי אפשר שלא לצפות לאופציה של לימוד עצמי, כלומר לימוד נעשה על ידי האינטרנט, על ידי הרצאות וידאו ועל ידי שיעורים שניתן לצפות בהם מרחוק. זה אכן קיים גם לגבי הקורס הזה, ובהחלט כדאי לכם לשקול את השתתפותכם בקורס מסוג זה. יחד עם זאת, כדאי לזכור שזה לא יכול להתאים לכולם, כי יש אנשים שחסרה להם משמעת או שהם עובדים קשה מידי מכדי להצליח לשלב בעבודה את הלימודים האלה. כדאי לבחור מסגרת שתהייה לכם נוחה ושתוכל להביא אתכם לתוצאות הטובות ביותר בנוגע ללימודים שלכם בקורס, כי הקורס הזה הוא העתיד המקצועי שלכם.

קורס לינוקס - מצטרפים להצלחה

תחום המחשבים הינו תחום אשר תמיד נתון בשינויים והתפתחויות שונות. תמיד ישנו חידוש, המצאה חדשה, מערכת מתוחכמת ועוד אין סוף פתרונות יצירתיים שמפתיעים אותנו כל פעם מחדש. אי לכך, זהו לא פלא כלל שקורסים שונים המתמתחים במקצעות המחשב הפכו בשנים האחרונות לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה וכמובן, בקרב הסטודנטים המעוניינים ללמוד ולפתח עוד ועוד כישורים. מסיבות אלו ניתן לראות לא מעט מכללות, אוניברסיטאות ומוסדות שונים קטנים וגדולים אשר מציעים קורסים קטנים שמאפשרים התמקצעות בתחומים ספציפיים. אחד הקורסים המבוקשים בשנים האחרונות הינו קורס לינוקס!

מהו המושג לינוקס?

לינוקס הינו מושג שלקוח מעולם המחשבים והוא בעצם מערכת הפעלה מחשבית. מערכת זו הינה מערכת חכמה ומתוחכמת אשר מתפקדת עם יתר מערכות המחשב ומאפשרת פתרונות גמישים ויצירתיים למערכות ההפעלה ויוצרת סביבת עבודה מפותחת, איכותית יותר ומשדגת את איכות העבודה בכלל.

הביקוש הגדול

בעקבות הביקוש ללימודי קורס לינוקס והצלחתו, ניתן לראות שמכללות ומוסדות שונים מציעים קורס זה למרות שמערכת זו היא חינמית ואף ניתן להוריד אותה באינטרנט. זאת מפני שקורס לינוקס מקיף את כל הידע במערכת ומקנה ללומדים את הכלים הנכונים והיעילים לשימוש נכון ואפקטיבי יותר על מנת אכן לנצל את יתרונות המערכת בצורה הטובה והמקצועית ביותר.

ההוכחה להצלחה ותחילת דרך חדשה

כמו בכל קורס אחר, גם בסופו של קורס לינוקס מקבלים הלומדים תעודת מקצוע שמעידה על הצלחה בקורס. בזכות תעודה זו, הלומדים יכולים להשתלב בקלות במקומות עבודה מבוקשים, חברות גדולות, מפעלים, חברות היי- טק מוכרות ובכלל, להפוך כל סביבת עבודה לטובה יותר, איכותית וכמובן- מקצועית יותר.

מתאים לי, מתאים גם לך!

קורס לינוקס זהו קורס שמתאים עבור כלל הציבור הרחב אשר אוהב את עולם המחשבים, מתחבר למחשבים ורשתות ומעוניין להתחיל לפתח קריירה מקצועית בעולם המחשבים. כמו כן, הקורס מיועד גם עבור אנשים שכבר נמצאים בתחום כמו מנהלים, אנשים IT, מתכנתים, מנהלי רשתות וכדומה, אשר מעוניינים לפתח מהימנות נכונה ולשלב את המערכת בסביבת עבודתם שללא ספק תניף את העבודה כלפי מעלה.


קורס לינוקס פותח דלתות מקצועיות

חושבים לעשות קורס מקצועי בתחום המחשבים שיוכל לתת לכם עתיד מקצועי טוב? אם כך, לעשות קורס לינוקס זה בהחלט רעיון מוצלח. מדובר על אחת ממערכות ההפעלה המוכרות והנחשבות ביותר בעולם, כך שאין ספק שאם תדעו כיצד היא פועלת תוכלו להפיק מכך לא מעט תועלת. זה לא משנה במה עבדתם עד היום והאם אתם אנשי תכנות או לא, כי בכל מקרה לעשות קורס בתחום הזה זה יכול להיות רעיון מוצלח. הגיע הזמן שגם אתם תדאגו לעתיד לכם, ואין ספק שחלק ממה שיקבע איזה עתיד מקצועי יהיה לכם בתחום המחשב, אלה הן התעודות שתוכלו להציג בעת ראיונות עבודה שונים.

היכרות עם מערכת הפעלה חשובה

בין אם תעבדו אחר כך בתור מתכנתים ובין אם העבודה שלכם תהייה קשורה לניהול של מערכות תקשורת ואבטחת מידע, קורס לינוקס הוא אחד מהקורסים שלא תוכלו לוותר עליהם. כמו כן, אפילו אם נדמה לכם היום שאתם מכירים את מערכת ההפעלה הזאת פחות או יותר ושאתם כבר יודעים איך להפיק ממנה את הטוב ביותר, הרי שתמיד קורס בתחום יכול להוסיף לכם נתונים וידע שהיו חסרים לכם. חלק ממה שיקבע איזה אנשי מקצוע תהיו וכמה תוכלו לתרום לחברה שבה תעבדו, אלה הן הידיעות שלכם, ולכן בהחלט כדאי לכם להשקיע בהרחבת הידע שלכם על ידי כמה שיותר קורסים מקצועיים.

תנאי הקבלה

על מנת שקורס הלינוקס שתעשו יוכל להיות הרבה יותר יעיל, זה ברור שיש דרישות קבלה לכל קורס כזה. הרעיון הוא שאנשים שאין להם רקע בכלל בתחום הזה לא יוכלו להתקבל לקורס, כיוון שאם הקבוצה תהייה הרבה יותר מידי הטרוגנית, יהיה קשה לעמוד בקצב של כולם. לכן אתם כן צריכים ידע בתחום, אם כי אתם לא חייבים להיות בוגרי תואר ראשון או שני במדעי המחשב. הידע שלכם יכול להיות ידע מעשי,כלומר ידע שמגיע משנים רבות של ניסיון, ואין ספק שזה יהיה מספיק טוב כדי להתקבל לקורס וגם להצליח בו. בואו לדאוג לעתיד שלכם ולעשות קורס לינוקס שיפתח לכם הרבה דלתות מקצועיות.

 


קורס לינוקס זו הבחירה הנכונה

אין דבר חשוב יותר לאיש מחשבים מאשר להבין איך פועלת המערכת שאיתה הוא מתעסק, ואם יש מערכת הפעלה חשובה במיוחד, הרי שזו מערכת כמו לינוקס. לכן זה לא מפתיע שעוד ועוד מכללות מציעות קורסים דומים, והאמת היא שיש הרבה אנשים שרוצים לעשות קורס לינוקס בשלב כזה או אחר בחיים. אם גם אתם עוסקים בתכנות מזה שנים ואם אתם רוצים להיות אנשי מקצוע טובים יותר, הרי שקורס לינוקס זה בדיוק מה שאתם צריכים לעשות, ויפה שעה אחת קודם. הקורס הזה ייתן לכם כלים רבים שאתם זקוקים להם בחיי היום יום בעבודה שלכם, ולכן לא כדאי שתדחו את העניין.

מי יכול להתקבל לקורס?

קורס לינוקס הוא קורס שהרבה מאוד אנשים מתחומים שונים עושים, אך אין ספק שאם אתם עובדים בתכנות, הרי שאתם חייבים להכיר את מערכת ההפעלה הזאת על בוריה. מצד שני, לא כל מי שמגיע לעשות קורס כזה הוא איש מקצוע מהתחום, כי יש הרבה אנשים שכלל לא עסקו מעולם במחשבים ומתחילים את דרכם בתחום אחרי קורס כזה. הדרישות הן בדרך זהות, כי כל מה שיבקשו מכם זה לראות שאתם יודעים לעבוד בסביבה ממוחשבת, וגם שאתם יודעים אנגלית ברמה טובה. קשה מאוד לעשות קורסים שונים בתחומים המחשבים ללא אנגלית ברמה גבוהה, כי בסופו של דבר זו השפה שבה הכול מתנהל ולכן חשוב לדעת אותה.

מקומות שונים ללימודים

לעשות את קורס הלינוקס שלכם זה בהחלט צעד חכם, רק השאלה הנשאלת כעת היא איפה אפשר ללמוד את התחום. יש כל כך הרבה מכללות שעוסקות בתחומי המחשבים, כך שטבעי שלא יהיה לכם קל לבחור איפה ללמוד. תוכלו להשוות בין המכללות השונות ובין בתי הספר הרבים על ידי חוות דעת שתיקראו באינטרנט, כי אין ספק שבוגרי הקורסים יספרו לכם רק את האמת על הלימודים. חשוב להגיע לכל שיעורי הקורס כדי שבסוף תוכלו לקבל תעודת סיום, כי רק כך יהיה לכם יותר קל למצוא עבודה בתחום המחשבים שבו אתם רוצים להתחיל בקריירה שיש בה לא מעט אתגרים.


קורס לינוקס – למה צריך את זה?

בשביל לדעת על קורס לינוקס כדאי שנבין לפני כן מהי לינוקס. לינוקס הם מספר של מערכו הפעלה אשר הינן מבוססות על הקוד הפתוח, מערכות אשר נמצאות בשימוש אצל חברות גדולות ומוכרות כמו שירותי הדואר של ארצות הברית, חברת אמזון, הצבא הגרמני ועוד תאגידים ומשרדי ממשל שונים בעולם. המערכת מופצת חינם ברשת האינטרנט, והיא שרת בעיקר אך היא גם מתפקדת כעמדות עבודה. ישנן יכולות רבות למערכת הזו ומי שהולך ללמוד את הקורס לומד להתמודד איתה ולפתח אותה ולהוציא ממנה את היכולות שהיא יכולה לתת.

קורסי מחשבים שונים

למי מאתנו שנולד בעשרות השני האחרונות, עולם ההייטק והמחשבים לא זר לו, ולכן רוב רובם של הצעירים רוצים להיכנס לעולם הזה, עולם אשר מבטיח עבודה טובה ומשכורת מכובדת. גם מבוגרים שנולדו לפני שההייטק נכנס ככה לחיינו רוצים להיכנס לתחום, ומי שרוצה בין אם הוא צעיר ובין אם הוא מבוגר יכול לעשות קורס לינוקס כמו קורסים רבים אחרים בתחום המחשבים. אך איפה כדאי ללמוד את הקורסים הללו? באיזו שיטת לימוד? האם כדאי לנו ללמוד בשביל תעודה או שזה לא ממש משנה? האם רק הניסיון הוא זה שעושה את ההבדל?

שיטות ליוד שונות

כולנו מכירים את שיטת הלימודים המסורתית, שיטה של ללכת למקום הלימודים, לסכם את הכול במחברת וללמוד למבחנים ולעשות אותם. כיום ניתן ללמוד קצת אחרת, ומאז שהאינטרנט נכנס לחיינו ישנה בתחומים רבים האפשרות ללמוד מרחוק. מה זה אומר? לקבל את החומר במייל ולסכם אותו על המחשב, וכמובן לעשות שיעורים און ליין על גבי רשת האינטרנט. אין ספק שכיום לימודים הינם הרבה יותר פשוטים, אך מה לעשו והמכללות גובות לעיתים סכומי כסף גבוהים כך שכל אחד צריך למצוא לעצמו את המקום ואת שיטת הלימודים הטובה לו ביותר.

קורס לינוקס כמו קורסים רבים אחרים הוא קורס המאפשר אם כן להיכנס לעולם ההייטק ולמצוא עבודה טובה  לאחר סיום הלימודים. הדרך הטובה ביותר למצוא מקום לימודים היא לקבל המלצות מחברים או מי שהתנסה כבר.

 

מה זה קורס לינוקס

אצל כולנו מגיע הרגע הזה בו אנו מואסים בחיי השגרה, מואסים בעבודה בה אנו עובדים כבר מספר שנים, ומחפשים משהו אחר, משהו מעניין יותר ובעיקר מכניס יותר. בעבר, רוב האנשים היו מתחילים בגיל צעיר במקום עבודה אחד וברוב המקרים היו נשארים במקום עבודה זה עד לפנסיה. היום, אנשים מחפשים משהו אחר, משהו חדש בחייהם ובכל מה שקשור לקריירה הם מחפשים שינוי משמעותי. אם אתם חושבים על ללמוד משהו חדש תחום המחשבים הוא התחום החם היום כמובן, ובתוך קורסי המחשבים קורס לינוקס יכול להיות מה שאתם מחפשים

מה זה?

לפני שנדבר על קורס לינוקס, נבין מה הוא בכלל לינוקס. לינוקס היא מספר מערוכת הפעלה מבוססות קוד פתוח, מערכות אשר מופצות בחינם ברשת האינטרנט. לינוקס מתפקד בתור שרת בעיקר, אך גם בתור עמדות עבודה. בכל מה שקשור לשרתים, לינוקס ידועה כמערכת יציבה ואמינה, ולא סתם משתמשים במערכת הזו חברות כמו: הצבא הגרמני, שירותי הדואר האמריקאים ואפילו חברת הענק אמזון. בקורס עצמו נלמד כל מה שקשור במערכת, הפעלה שלה והתאמה שלה למצבים משתנים, כך שניתן למקסם את היכולות שלה עוד יותר מכך.

איפה לומדים?

לפני שנדבר על איפה לומדים קורס לינוקס, נדבר על דרישות הקבלה. במכללות השונות ישנן דרישות שונות ללימודים הללו וברוב המקרים צריך לבוא עם איזה שהוא יידע מקדים, וצריך כמובן לעבור את ראיון הקבלה. את הקורס ניתן ללמוד במספר מכללות בישראל, אך חשוב לוודא מהו הסיליבוס, מהו היקף הקורס ועם איזו תעודה יוצאים בסופו. אלו שילמדו את הקורס ויצליחו בו, יוכלו מהר מאוד להיטמע בשוק העבודה כמתכנתים, וכך לאחר כמה שנים וצבירת ניסיון יוכלו גם להתקדם ולעבור תפקיד או חברה, וכמובן להעלות לעצמם את המשכורת שלהם.

ישנם אם כן אין ספור קורסים במחשבים, קורסים שניתן ללמוד במכללות שונות [ועוד לא הזכרנו את שיטת לימודי האון ליין הפופולארית בשנים האחרונות] כל מה שצריך הוא לדעת מה בדיוק רוצים ללמוד ולאיזה מקום רוצים להגיע בחיים לאחר הלימודים הללו.

חשבת לבצע קורס לינוקס ?

מערכת לינוקס נהייתה נפוצה בשנים האחרונות ונהייתה חלק מהמחשב בצורה נרחבת. אם אתם חושבים על קורס לינוקס כדאי שתדעו שיכולים להצטרף לקורס אנשים העלי ידע בסיסטם או בתקשורת ומשך הלימוד הוא בסביבות המאה שעות, אך כל זאת בהתאם לסוג הקורס כיוון שקיימים קורסים שונים זה מזה בנושא הלינוקס. ישנם קורסים שאפילו מגיעים  לשלוש מאות שעות כאשר כל מוסד לימודי בוחר לעצמו איך לחלק את השעות כך שניתן לבצע קורס שיסתיים תוך זמן קצר או קורס שיתפרס על גבי זמן ארוך יותר. 

 

בכל מקרה כדאי שתבדקו איזה קורס בדיוק תרצו לקחת ומה היקפו על מנת שתעברו את החומר הספציפי שמעניין אתכם- חבל למרוח קורס ארוך שאינכם מעוניינים בחלק גדול מהנושאים שם, ומצד שני חבל להפסיד חומר חשוב אם תבחרו קורס קצר מדי ולא מקיף. ישנם מקומות אשר תצטרכו לעבור מבחן אשר יבדוק את יכולותיכם בשפה האנגלית וגם את זה כדאי לבדוק לפני שתגיעו להרשם לקורס- מהם בדיוק תנאי הקבלה באותו מוסד לימודי, מהן הדרישות ועוד פרטים חשובים אחרים שאתם צריכים לדעת לפני שתתחילו בקורס.

 

כדי להבין במערכת זאת לעומק טוב לעבור את הקורס שבסופו תוכל לקבל תעודה אשר תעיד כי עברת את קורס לינוקס בהצלחה וכמובן פעמים רבות זהו יתרון עבורכם שהידע שלכם משתקף בתעודות אשר נמצאות ברשותכם.

 

לינוקס היא אחת המערכות ההפעלה היותר חשובות וניתן להפעיל דרכה הרבה מאוד יישומים שונים. ולכן, אם ברצונכם לבצע קורס כזה בהחלט קורס לינוקס יוכל לקדם אתכם במקצוע במידה ואתם מתעניינים בנושא ובעלי היכולות המתאימות. חשוב לבחור את הקורס שמתאים לכם ולרצונותיכם על מנת ללמוד את הקורס בצורה הכי טובה שאפשר- גם מבחינת איכות ומקצועיות וגם מבחינת ההנאה שלכם בקורס- חשוב לבחור בקורס שיהיה לכם מעניין וייתן לכם סיפוק בלימודים.

 

בכל מקרה, אם אתם מתעניינים בקורס שכזה בידקו מול המוסדות הרלוונטים את כלל הפרטים והשוו בינהם וכך החליטו מהו המוסד שמתאים ביותר עבורכם ויספק לכם את הקורס המקצועי והטוב ביותר וכל זאת תוך הנאה בלימוד.

קורס לינוקס

מרבית הציבור מכיר את מערכת ההפעלה הנפוצה חלונות, אולם רק מי שעוסק בעולם המחשבים מכיר בנוסף את מערכת ההפעלה Linux, אשר כיום נמנית בין מערכות ההפעלה המובילות והמשפיעות ביותר בעולם. מערכת ההפעלה לינוקס היא חזקה במיוחד ופרצה לתודעת הציבור הרחב בעשור האחרון, בשל היותה תומכת במגוון רחב של יישומים ותוכנות שונות.

חברות היי טק לצד מוסדות לימוד רבים בוחרים להתקין את מערכת לינוקס על שרתים גדולים וכבדים. לינוקס נחשבת כיום למערכת ההפעלה הפופולארית ביותר עבור שרתים גדולים בזכות העוצמות והיכולות הגבוהות שלה. מעבר לכך היא מצליחה לשרת בהצלחה גם מערכות קטנות כגון טלפונים סלולאריים ומחשבים ביתיים.

נושאי לימוד מרכזיים

כדי להתמחות במערכת לינוקס, כדאי לעבור קורס לינוקס בעל תכנית לימודים מקיפה ומגוונות הכוללת בין השאר מבוא לרשתות ותקשורת מחשבים, טופולוגיות, ארכיטקטורת רשת, סוגי רשתות, העברת אותות, תקשורת ערוצים, פרוטוקולים ותקנים בינלאומיים לחומרה, מודל השכבות OSI, ניהול משתמשים וקבוצות, היכרות עם מערכת ההפעלה לינוקס, הגדרות המערכת, התקנות לקוח, אבטחה, שירותי אינטרנט, שליטה בהתקני המערכת, ניהול משאבים, טיפול בתקלות, חיבור למערכת ההפעלה חלונות ועוד.

אודות מערכת ההפעלה לינוקס

תחומי הידע הנ"ל הם מרכזיים ובעלי חשיבות לא מבוטלת וחשוב להבינם לעומקם במטרה להתמחות במערכת ההפעלה לינוקס. קורס לינוקס מחייב את הסטודנטים להגיש תרגילים מעשיים הכוללים תכנון ובנייה של רשת אמיתית לצד היתר בניית שרתים, תכנון מערכת האבטחה, תכנון כללי וכיוצא באלו. ניתן לומר בוודאות כי כיום מערכת ההפעלה לינוקס היא הפופולארית ביותר בעולם ובזכות היתרונות הרבים שלה ביחס ליתר מערכות ההפעלה בהתייחס ליציבותה בסביבת עבודה מתקדמת וברמת אבטחת המידע, הינה גבוהה מאד.

מתכונת הלימודים

ישנם קורסים רבים ללימודי המערכת חלקם מקנים לבוגרים תעודת סיום קורס לינוקס מטעם מוסד הלימודים שתוכל לסייע להם למצוא עבודה בתחום עם סיום הלימודים. סוג הקורס משפיע ישירות על משך זמן הלימודים. בעקבות המורכבות של הנושא, מרבית הקורסים נערכים על פני כמה חודשים, כמאה שעות לימוד ולעתים יותר מכך. חלק מהקורסים נמשכים פרק זמן ארוך יותר ומיועדים לאנשים שעושים שימוש שוטף במערכת במסגרת עבודתם.

 

האם כדאי ללמוד rhel
גם אלו שעובדים לרוב עם מערכת ההפעלה המוכרת של חברת מיקרוסופט יודעים היום כי קיימת עוד אפשרות להנאה ממערכת הפעלה אחרת. כך מוצגת גם מערכת ההפעלה לינוקס למי שמעוניין לעבוד עם המחשב שלו גם באמצעות קוד פתוח. חשוב לדעת שמערכת הפעלה זו זוכה היום לשימוש נרחב בלא מעט תחומים בעולם.

כדי להכיר את מערכת לינוקס וכדי לדעת כיצד להתמודד עם מערכות לינוקס שפועלות עבור מרכזיות טלפונים ותקשורת, באפליקציות שונות, בשרתים שמשמשים לבסיסי נתונים, או כאלה שמשמשות כפלטפורמה מצוינת לפיתוחים שונים ולבדיקה שלהם, צריך לרכוש מקצוע כמו rhel שמאפשר גישה למערכות ושימוש נרחב בהן.

שימוש יסודי במערכות הרלוונטיות למערכת הפעלה מתקדמת

קורס איכותי שמאפשר לימוד מרשים ועמוק ביותר של תחום ה-rhel מוצע כיום במספר מוסדות לימוד במדינה. פנייה מהירה אל מכללת פרקטיק יו תאפשר לכל אחד לקבל מידע נרחב ומענה מדויק לגבי השאלה האם כדאי ללמוד rhel. נציגי המכללה יכולים להדגיש במדויק את המהות של מקצוע זה ואת היכולות שייווצרו לאחריו.

מי שהופך להיות מוסמך rhel יודע כיצד לעשות שימוש במערכות השונות של אותה מערכת רלוונטית, והוא גם יכול להתמקד באלמנטים מורכבים ומתקדמים ביותר של המערכות. מהכרת המערכת בצורה בסיסית ועד למידה של ביצוע הגדרות מתקדמות, ניהול המערכת ושליטה באלמנטים הרלוונטיים, מדובר בקורס מרתק.

חשוב ללמוד רק אצל מי שיכול להציע מסלול איכותי ויעיל

מאחר ומדובר במקצוע חשוב כל כך שצריך ללמוד אותו בדרך מקצועית ומעמיקה מאוד, הרי שגם כאן אנו רואים עד כמה חשוב ליצור קשר כמה שיותר מהר עם מכללת פרקטיק יו. לא צריך לעמוד ולחשוב האם כדאי ללמוד rhel, אלא רק לשאול ולקבל את כל המידע הרצוי על מנת להבין איך לומדים היום בצורה מתקדמת.

למידה איכותית והדרכות על ידי מרצים מנוסים מאוד מאפשרים לכל אחד לבנות אלמנטים מורכבים במערכת, לבצע שימושים מרשימים כמו וירטואליזציה  מתקדמת שמותאמת ללינוקס, לנהל רשתות ואבטחה של מידע בסביבת לינוקס ועוד. בסיום הקורס מוכן התלמיד לשתי בחינות ההסמכה שעליו לעבור בדרך לקבלת התעודה.