הוספת ממשק גרפי לשרת CORE 2012 << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

הוספת ממשק גרפי לשרת CORE 2012

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

לימודי מחשבים

לימודי מחשבים הם שם כולל לתחום לימודים מגוון ומסועף. הלימודים בתחום המחשבים יכולים להיות לימודים לקראת תואר ראשון או לימודים מקצועיים. הכתבה הבאה תסקור כמה מהקורסים המבוקשים ביותר בתחום לימודי המחשבים הקיימים היום.


לימודי טכנאי מחשבים


אחד מהקורסים המבוקשים בתחום לימודי מחשבים הוא קורס טכנאי מחשבים. קורס זה מיועד לכל מי שמעוניין בקורס קצר וממצה שמעניק לו תעודת מקצוע כטכנאי מחשבים מקצועי. הקורס כולל לימודי תחזוקה של מחשבים ותיקון תקלות, התקלה של מערכות הפעלה וביצוע פרמוט למחשבים ועוד. בוגרי הקורס משתלבים בשוק העבודה כשכירים או כעצמאים הנותנים שירותי טכנאות מחשבים למשקי בית או לעסקים.


קורס אבטחת מידע


תחום חשוב נוסף המהווה חלק נכבד מתחום לימודי מחשבים הוא תחום אבטחת המידע. קורס אבטחת מידע מכשיר את התלמידים לעסוק בתחום אבטחת המידע באופן מקצועי וכולל כלים לאיתור פרצות במערכות אבטחת המידע של ארגונים, היכרות עם הטכנולוגיות המתקדמות של אבטחת מידע בעולם העסקי והפרטי ועוד. בוגרי הקורס משתלבים כאנשי אבטחת מידע בחברות ובארגונים הגדולים במשק ונהנים משכר עבודה גבוה במיוחד.


בניית אתרים ותכנות


תחום לימודי מחשבים נוסף שנחשב לנפוץ ביותר ומבוקש ביותר בשנים האחרונות הוא קורס בניית אתרים ותכנות. הקורס מכשיר אנשים המעוניינים לעסוק בבניית אתרים במסגרת פרטית או כשכירים בחברות הגדולות. במהלך הקורס לומדים התלמידים תכנים כמו עיצוב אתרים תדמיתיים ומסחריים, קישור לבסיסי נתונים, עיצוב ממשק משתמש ועוד. בנוסף, קורס תכנות בשפת דוט נט גם הוא אחד הקורסים המבוקשים אשר מעניק לתלמידים את הכלים לתכנן בשפת התכנות המקובלת לתוכנות מבוססות ווב או תוכנות שולחניות.


קורס לינוקס


תחום מבוקש נוסף שמהווה נדבך חשוב בתחום לימודי מחשבים של התקופה האחרונה הוא תחום לימודי לינוקס. לימודי לינוקס עוסקים בהיכרות עם מערכות ההפעלה מבוססות לינוקס המותקנות בשרתים הכבדים והגדולים של התעשייה. בוגרי הלימודים משתלבים כמומחה לינוקס בחברות ובארגונים הגדולים במשק המחזיקים בשרתים מבוססי לינוקס.


לסיכום, לימודי מחשבים הם תחום לימודים גדול מאוד ודינמי המתאים עצמו לשוק העבודה ולטכנולוגיות החדשות. הקורסים השונים בתחום מתאימים גם לאנשי מקצוע המעוניינים לשמור על הרלוונטיות של הידע שלהם בתחום המחשבים וגם בעבור מי שמעוניין להשתלב בתחום.


לימודי מחשבים עם סרטונים

בס"ד


שלום כולם, היום נכתוב על השיטה הייחודית של מכללת PracticU ללימוד קורסים של לימודי מחשבים. כידוע, מכללת PracticU מלמדת קורסים של לימודי מחשבים כמעט בכל תחום אפשרי, כאשר אופן הלימוד הוא על ידי סרטונים שהסטונדטים בקורס לימודי מחשבים מקבלים גישה אליהם. חשוב לציין שאף על פי שחברות אמריקאיות כבר עשו סרטונים כעין אלו (למשל, חברת CBT Nuggets) – זו הפעם הראשונה שחברה ישראלית מתיימרת ללמד לימודי מחשבים באופן הזה. יתרה מכך, בעוד שהחברות האמריקאיות לוקחות כסף לכל קורס לימודי מחשבים שנלמד (בערך כמה מאות דולרים), מכללת PracticU מאפשרת גישה מלאה לכל הסרטונים בתחום לימודי מחשבים ללא הגבלה במחיר נמוך המיוחד (רק כמה מאות שקלים לחודש, וללא התחייבות).


מכל מה שהזכרנו, זה פשוט שאין מתחרה אמיתי למכללת PracticU בכל הנוגע לעלות של קורס לימודי מחשבים. מכללת PracticU היא בוודאי הזולה בארץ, אם לא הזולה בעולם כולו! השאלה שנשארת פתוחה היא האם לימודי מחשבים שנלמדים באופן הנ"ל (סרטונים) הם באמת יעילים? אולי עדיף לשלם מחיר גבוהה וללמוד לימודי מחשבים בכיתה במקום? לשאלות הללו ננסה לענות בהמשך המאמר.


ראשית נזכיר כי מלבד החסכון העצום בכסף שקיים בללמוד קורס של לימודי מחשבים באופן הנ"ל, קיים יתרון ענק נוסף והוא היכולת לחזור שוב ושוב על שיעור שאינו מובן. כאשר סטודנט ל-לימודי מחשבים נתקל בדבר שאינו ברור לו הוא לרוב נמצא בבעייה. אם המרצה הסביר לו את כל העניין, אז הבעיה נפתרה – אבל אם הסטודנט עדיין לא הבין את הנקודה על בוריה, אזי נמצא שנשאר לו חור בהבנה. לימודי מחשבים עם סרטונים פותרים את הבעיה הזאת! הסטודנט יכול לחזור על אותו הקטע בסרטו שוב ושוב עד שהכול יתברר לו עד תום.


בנוסף, ישנם סטודנטים שהקצב בכיתה הוא מהיר מדיי בעבורם. לימודי מחשבים עם סרטונים מאפשרים להם להתקדם בקצב שלהם וללא לחץ. כמו-כן, סטודנטים מהירים תפיסה לא יצטרכו להשתעמם בכיתה כשחוזרים שוב ושוב על החומרים בשביל אלו שנשארו מאחור. לימודי מחשבים עם סרטונים מאפשרים, למעשה, התאמה אישית של הקורס ליכולות הסטודנט. ואם חשבתם שאלו הם כל הייתרונות, אז חכו חכו יש עוד! למשל – כמות הידע שמרצה בקורס לימודי מחשבים יכול להעביר בכיתה הוא קטן בהרבה ממה שניתן להעביר בסרטון ערוך היטב. הדבר נכון הן לגבי החומר התיאורטי המועבר בכיתה והן לגבי ההדגמות הפרקטיות.


נמצא שלמעשה החיסרון היחיד הוא שהסטודנטים ל-לימודי מחשבים לא נמצאים בכיתה עם מרצה למולם. אבל כשחושבים על זה, זה בכלל לא חסרון! בשביל מה לנסוע באוטובוסים בחום או בקור ולשלם הון תועפות, רק בשביל הזכות לא להבין הכול (אם אני מתקשה) או להשתעמם (אם אני מהיר)? עדיף בהרבה לסטודנט לשלם מעט, להישאר בנוחות של ביתו וללמוד בקצב שלו. כך יוצא שהמהירים יכולים לסיים קורס בחודש או חודשיים ולמעשה לדעת את כל החומר של הקורס לימודי מחשבים שבחרו במחיר של פחות מאלף ש"ח! במונחים של קורסים ל-לימודי מחשבים זה מחיר מגוחך ממש!! אפילו אלו שיזדקקו לשנתיים (קורס לימודי מחשבים ברמה גבוהה אורך לרוב שנה וקצת) ישלמו אלפי שקלים פחות מקורס לימודי מחשבים רגיל!!


תחשבו על זה!לימודי מחשבים - האווירה החברתית

בס"ד


שלום כולם, כמרצה ל-לימודי מחשבים בהרבה מקרים אני נתקל בכל מיני שאלות בנושא המצב החברתי בכיתה. לא שלרוב יש בעיות חברתיות בכיתות של לימודי מחשבים, הרי מדובר באנשים בוגרים - אבל בכל זאת כדאי לתת מספר דגשים שיעזרו לסטודנטים להשתלב טוב בקורס ה-לימודי מחשבים שבחרו.


ראשית כל, זה דבר מוכר שבתחילת ה-לימודי מחשבים כולם מנסים להתבלט. כל אחד מנסה להראות עד כמה הוא חכם יותר מכולם כולל המרצה. חברים, זאת טעות קשה! קודם כל, המרצה ל-לימודי מחשבים יודע קצת יותר ממכם על אפכם ועל חמתכם, ודבר שני - זה נמאס מהר מאוד על החברים שלכם לקורס לימודי מחשבים. תהיו חכמים, דברו פחות ותרבו בדברי טעם. סמכו עליי שמעמדכם בתוך הקורס של לימודי מחשבים יעלה!


דבר שני, תהיו מוכנים תמיד לעזור לחברים שלכם ב-לימודי מחשבים. אם מישהו לא הבין משהו תשתדלו להסביר לו את השיעור. אתם תראו שהמקצועיות שלכם תשתפר פלאים בזכות זה שהסברתם את מה שלמדתם ב-לימודי מחשבים למישהו אחר. הרי למה המרצה ל-לימודי מחשבים יודע את החומר כל כך טוב? כי הוא הסביר אותו המון פעמים! חשבתם על זה?


דבר שלישי, בבקשה אבל בבקשה אל תחשבו אפילו לצחוק על חשבון תלמידים חלשים. זה דוחה! תעזרו לחבריכם בקורס לימודי מחשבים, אל תדרכו עליהם. זאת תכונה כל כך בזויה שגם במקומות עבודה יסלקו אתכם מהר אם תננהגו כך - אפילו אם אתם המאסטרים של העולם בכל מה שלמדתם ב-לימודי מחשבים!


לסיכום, תהיו נחמדים, רגישים, סימפטיים - וה-לימודי מחשבים שלכם יעברו בכיף!


בהצלחה.

קורס מחשבים במתנה

בס"ד


שלום כולם, היום אני רוצה לדבר אתכם על אופציה מדהימה לתת מתנה לאנשים שאתם באמת אוהבים - קורס מחשבים. מדובר במתנה שיש לה ערך עצום, היא מקורית והיא יוקרתית מאוד. מתי שמעתם על מישהו שנותן מתנה של קורס מחשבים לחבר קרוב או לבן משפחה? לרוב זה משהו שרק הורים יהיו מוכנים לעשות בשביל הילדים.


הרעיון הזה הוא כלכ ך יצירתי שנשוא המתנה לעולם לא ישכח את ה-קורס מחשבים שרכשתם בעבורו. נתתם לו פתח לעולם חדש בעזרת ה-קורס מחשבים, זה הרבה יותר מלהזמין אותו לסרט או לקנות לו משחק מחשב! זה הרבה יותר מסתם להגיד מזל טוב! פה יש ערך מוסף עצום!!! קורס מחשבים הוא בהחלט מתנה שכדאי לשקול לתת לאנשים שאוהבים.


אם מישהו היה נותן לי קורס מחשבים במתנה? יודעים מה? בואו נשאל את זה אחרת.. אם מישהו היה נותן לכם קורס מחשבים במתנה, איך הייתם מגיבים? מה הייתם חושבים על אותו אחד ששלח אתכם ל-קורס מחשבים חינם אין כסף על חשבונו? לא הייתם אסירי תודה לו כל חייכם? הרי הוא קנה לכם מקצוע, קנה לכם עתיד!


מעטים האנשים שזוכים במתנות כאלה בעולם. אני מקווה שאתם תזכו את הקרובים והאוהבים שלכם ב-קורס מחשבים ותפרגנו להם התחלה חדשה. אני רק מדמיין את הפרצוף של הבן אדם שהרגע זכה ב-קורס מחשבים! בינינו, זאת הרגשה קצת כמו לזכות בלוטו! זה עצום!


אני יודע שחלק יגידו שזה יקר ומוגזם, אבל בכל זאת - אין כמעט דבר שלא נעשה בשביל האנשים הקרובים ביותר.


תשקלו לתת קורס מחשבים במתנה, זה יהיה ענקק, וספרו לי איך קיבלו את זה.. זה יהיה עוד יותר ענק!!

אופציות תעסוקה

בס"ד


שלום לכולם, כאן איתמר רוטמנש והיום נדבר מעט על הצורך שיש בשוק העבודה לבוגרי קורסים טכנולוגיים של לימודי מחשבים, קורסים שקיבלו את השם הרחב "לימודי מחשבים". מטרת המאמר היא ראשית להסביר מהם התועלות שיש לעסק באנשי הטכנולוגיה על סוגיהם השונים, ובנוסף לתת הסבר קטן על היכולת של אנשי מקצוע חדשים שזה עתה סיימו קורס לימודי מחשבים להשתלב בשוק העבודה על אף שהם עדיין חסרי ניסיון.


נתחיל את הסקירה שלנו ב-לימודי מחשבים של טכנאים. אני מניח שבמקרה זה התועלת שלהם לעסק היא די ברורה. צריך תמיד מי שיחבר את המחשבים, יתקין את התוכנות השונות וידאג לתחזוקת המחשבים השותפת. זה נכון שישנן חברות שבהן אנשי רשת יטפלו בנושאים אלו, אבל בחברות היותר גדולות יש מספיק עבודה למנהלי הרשת והעבודות הפשוטות הנ"ל יינתנו למסיימי לימודי מחשבים של טכנאים.


אז מה תפקידם של אלו שסיימו לימודי מחשבים של מנהלי רשת? תפקיד מנהלי הרשת לא תמיד הנמצא בהתאמה מלאה לשם התפקיד, ואת זה צריך לזכור. אם התפקיד היה כמו השם אז הכול היה פשוט – תפקידם היה לנהל את הרשת הטכנולוגית בחברה, כפי שהוכשרו ב-לימודי מחשבים שעברו. אבל בפועל רק מתי מעט של מנהלי הרשת (ולרוב אלו יהיו אלו המנוסים ביותר והבכירים ביותר) יזכו באמת לנהל את הרשת כולה – לרוב התפקיד ייסוב סביב נישה מסויימת בניהול הרשת – למשל, ניטור משאבי המערכת או שליטה על המשתמשים בחברה וכו'. בוודאי שגם נושאים אלו מתודרכים היטב ב-לימודי מחשבים של מנהלי רשת. ככל שאנו עולים ברמת הידע וכן בניסיון אנו נחשפים למימד רחב יותר של התפקיד. הרמה הגבוהה ביותר היא, כאמור, מנהל רשת ראשי – שמנהל רשת זה אכן שולט על כל הרשת הטכנולוגית של החברה כפי שהזכרנו.


תחום נוסף שהחברות נזקקות לו הוא אנשי תקשורת, קרי אנשי Cisco. אנשי מקצוע אלו ינהלו את תחום התקשורת בחברה מבחינת ניהול ה-Switches וה-Routers. גם כאן רמת העבודה תתרחב ככל שרמת הידע ושנות הניסיון יגדלו. יש לשים לב שבעוד שכל חברה כמעט זקוקה לאנשי רשתות קבועים שסיימו לימודי מחשבים התואמים לכך – אנשי תקשורת קבועים לא תמיד נזקקים והדבר תלוי באופי החברה. ספקית אינטרנט למשל תזדקק כמובן לאנשי תקשורת קבועים ברמות שונות של פעילות, אבל חברת השכרת רכב תשתמש אולי ביועץ חיצוני בלבד בשעת הצורך. בכל מקרה, לימודי מחשבים יכשירו אתכם הן לזה והן לזה.


עוד תחום שכדאי להזכיר הוא תחום ה-לימודי מחשבים של אבטחת המידע. תחום זה הוא יוקרתי במיוחד ולרוב רמת הידע והניסיון הדרושה כדי להיכנס לתפקיד היא גבוהה במיוחד – וזאת עקב הרגישות הגבוהה שבתפקיד. אנשי אבטחת המידע יתנו מענה לסיכונים ההולכים וגוברים של התקפות על מערך המידע של החברה. לא כל אחד יכול לעסוק בכך, ויש צורך ב-לימודי מחשבים נרחבים כדי לרכוש את ההשכלה הדרושה.


הרבה אנשים סוברים שכדי להתברג כאיש טכנולוגי (ולא רק כאיש אבטחת מידע) בחברה חייבים להיות בעלי ניסיון רב. זאת טעות פאטאלית. הרי גם אנשי המקצוע בעלי ניסיו של 10 שנים התחילו ממצב שלא היה להם ניסיון! אז מה באמת קורה בשטח? ישנן הרבה חברות שמוכנות לקחת במכוון אנשים ללא ניסיון, שזה עתה סיימו לימודי מחשבים, (לאחר בדיקה של רמת ידע) ולהשקיע בהם. התפקידים יהיו לרוב תפקידים פשוטים יותר והשכר עליהם יהיה נמוך יחסית. כך למעשה נוצר מצב כעין סטאז' למסיימי לימודי מחשבים, מצד אחד בעל המקצוע מקבל את הניסיון הנכסף והחברה מצדה משלמת שכר יחסית נמוך ומקבלת עובד בעל מוטיבצייה רבה להתקדם.


לסיכום העניין, לא חסר לאן להתברג לתוך חברות בתחום הטכנולוגי והכול תלוי ב-לימודי מחשבים שעברתם. אמנם הניסיון הוא פאקטור, אבל הוא לא מחסום כניסה בלתי עביר – ללא ניסיון ניתן יהיה להתקבל למשרות רבות המיועדות לאנשים ללא ניסיון ובכך יתחיל איש המקצוע לצבור את ניסיונו. אני מאחל לכולם הצלחה רבה ב-לימודי מחשבים שיבחרו להיכנס אליהם. זכרו שבסופו של יום, אם אתם יודעים מה אתם עושים ויש לכם מוטיבצייה גבוהה – זה רק עניין של זמן (ולא הרבה) עד שיגלו אתכם ותפרצו קדימה!


לימודי מחשבים

אם בתחילה לימודי מחשבים היו מיועדים אך רק למעוניינים להתמקצע, ולעבוד כמתכנת, מנהל רשת או שאר המקצועות בתחום, הרי שכיום המצב השתנה מקצה לקצה. לימודי מחשבים הפכו לנחלת הכלל, ילדים ומבוגרים כאחד. לימודי מחשבים, שהיו במסגרת חוג למטרת העשרת ידע, הם חלק אינטגרלי מתוכנית הלימודים בבתי הספר. עקב חשיבות לימודי מחשבים מצוידים בתי הספר במספר רב של כיתות מחשבים - ולא רק עבור לימודי מחשבים, אלא גם ככלי עזר יעיל בשאר המקצועות ואפילו במסגרות לגיל הרך כבר החלו לשים דגש על הקניית מיומנויות המחשב.


אצל אנשים רבים, המילה “לימודים” יוצרת אסוציאציה למאמץ, ויתור, חוסר סיפוק וקושי, כמו שזה באמת ברוב המקצועות שבהם הלימודים הם לא “כיף” אלא השקעה לטווח הארוך. למרות זאת יש מקרים יוצאי דופן שבהם הלימודים משולבים בהנאה - וזה המצב כשמדובר בלימודי מחשבים. אנשים רבים, ולאו דווקא ילדים, רואים את לימודי מחשבים כמשהו נחמד והם משתפים פעולה בשיעור בצורה טובה יותר. ניתן לראות, לא פעם, אנשים בגיל מתקדם משתתפים בחוגים, הרצאות או קורסים בנושא לימודי מחשבים, וזאת למרות שבגיל הזה כבר לא מצוי שמישהו יתעניין בתחום חדש.


לימודי מחשבים בתחום ניהול רשתות החלו לתפוס תאוצה בשנים האחרונות והפכו למקצוע נצרך ביותר על ידי חברות המושתתות על מערכות מחשוב מסועפות. לימודי מחשבים בכלל, וניהול רשתות בפרט מתאימים לעבודה בארגונים ובעסקים המתנהלים ע”י גופים רבים המשתמשים במחשב עבור תקשורת, מסדי נתונים, חישובים, ניהול לקוחות, ועוד.


לימודי מחשבים מתאימים למי שרוצה להרחיב את הידע לעלות ברמה ולהתקדם במקצועות התחזוקה, הבקרה והניהול הכרוכים בסביבת עבודה מודרנית. לימודי מחשבים מכשירים את התלמיד לעבודה בזמן קצר יחסית, במסגרת של קורס, שמועבר במוסדות לימוד המתמחים בהוראת לימודי מחשבים. חומר הלימוד אינו רק תיאורטי ואינו מוגדר ככזה, הוא דומה יותר לתהליך של רכישת מיומנות, ולכן הוא מועבר בכמה רבדים – הרצאה, הדגמה ותרגול המלווה במשוב.


בסיום קורס לימודי מחשבים , מתקיימים מבחנים ופרויקטים המקנים תעודות הסמכה הן מטעם המוסד האקדמי והן מטעם חברות חיצוניות, ונותנות את האפשרות להשתלב בעולם המחשוב, שהוא כאמור, מלבד מקור פרנסה, יכול להוות גם מקור להנאה. ההתמחות שלנו, ב-PracticU, היא בלימודי מחשבים. המרצים אצלנו הם בעלי וותק רב בתחום ועברו הכשרה להוראת לימודי מחשבים.


כמו כן לאחר ניסיון של שנים רבות בלימודי מחשבים, בהם הבחנו בגורמים המונעים את התקדמות התלמידים וזיהינו את המכשולים, יצרנו מודל למידה חדיש המשלב כיתות תרגול ייחודיות המורכבות מסביבה וירטואלית המשולבת בלימודי מחשבים באמצעות סרטונים. סרטונים אלו נערכו בשיתוף מומחי למידה, מומחים מתחום לימודי מחשבים וקריינים מקצועיים - ונבנו בשיטה של צעד אחר צעד בכדי לאפשר לכל תלמיד באשר הוא להגיע לרמה הנדרשת על מנת להצליח בלימודי מחשבים. כיתות התרגול פתוחות כל השבוע משעה 10:00 ועד השעה 21:00 והן מאפשרות לתלמיד לתרגל ולצפות בסרטוני ההדרכה בזמנו הפנוי בצורה חופשית וללא הגבלה במשך תקופת הלימודים.