התקנת שרת עם Active Directory << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

התקנת שרת עם Active Directory

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

MCITP

בס"ד

שלום חברים, בקשו ממני לכתוב מאמר קטן על MCITP, סוג של השלמת הכנסה שכזאת. לא, אני לא ממורמר בכלל, גם לכתוב מאמרים זאת פרנסה לא רעה. ובכלל, כל עוד המחיר הוא טוב, לא ממהרים להגיד לא. תדעו שפרנסה בימינו זה לא דבר שהולך בקלות. צריך לעבוד די קשה בימינו כדי לקבל כסף. האמת שאני מתפלל הרבה וה' עוזר ב"ה – אבל בכל אופן זה ניסיון לא פשוט של הדור שלנו. בכל אופן, כך הגעתי לכתוב את המאמר הזה על MCITP.

חשבתי קצת מה לכתוב לכם. אני יכול לספר אולי קצת על חוויות שהיו לי בשיעורים שלימדתי. אתם יודעים מה? יאללה, בואו נספר קצת חוויות. אולי אספר על הסטודנט הכי גרוע שהיה לי! אתם אולי חושבים שהוא היה גרוע מבחינת ידע או יכולת. האמת שלא – הוא דווקא היה די מוכשר. אבל הוא היה חוצפן אמיתי, ומזלזל אמיתי בתחום ובאנשים, ואני לא יכולתי לסבול את זה בכלל. תדעו אנשים, מידות טובות זה יותר חשוב מהרבה דברים אחרים גם בעולם הזה. איך אפשר לעבוד עם בן אדם כזה? האמת שעד היום הוא מתקשר אליי לפעמים וקצת שומר על קשר. אני מדבר איתו בוודאי ברוח טובה תמיד, אבל בואו נגיד שהייתי חושב פעמיים לפני שהייתי נכנס לפרוייקט MCITP משותף יחד איתו. פעם הייתה לי הצעה כזאת ובסוף דחיתי אותה. אין מה לעשות – אני לא חושב שזה יהיה כיף גדול לעבוד עם הבן אדם.

היו לי עוד חוויות בקורסי MCITP שהעברתי. הייתה לי חוויה לא נעימה בכלל עם סטודנטית מבוגרת שהחליטה שהיא מאוהבת בי. אמנם אז עוד הייתי חילוני, אבל עדיין מדובר בהטרדה רצינית שהיא ממש לא במקום. שיתפתי את חברי המערכת, רק כדי לבטח את עצמי. בדור הזה, לכו תדעו לאן אובססיביות יכולה להגיע ה' ישמור ויציל.

אני הסברתי לה שאני המרצה שלה ל-MCITP כידוע, וזה מן הסתם לא מתאים. לא רציתי להגיד לה שהיא יכולה להיות לפחות אמא שלי אז אני לא מבין איך היא אפילו שוקלת את העניין ברצינות. בכל אופן, יש גם אנשים מוזרים בקורס MCITP.

ועוד באותו עניין, בקורס MCITP הראשון שהעברתי הייתה סטודנטית ערביה שהחליטה לשלוח אליי זר פרחים הביתה ביום הולדת. עוד סיפור הזוי. באמת שזה מדהים שכל המוסרים תמיד נופלים עליי. אוטלי אני מגנט למוזרויות!

אולי כל הסיפורים הללו הם הזויים אבל אני מרגיש שזה יהיה חטא לא להגיד שרוב רובם של האנשים הם מקסימים וחכמים, ועם חלקם אני עדיין בקשר. לא מזמן שלח לי סטודנט שלי מקורס MCITP שלימדתי באונ' הפתוחה חג שמח ושהוא מאוד התחזק בזכותי, והאמת שזה ממש חימם לי את הלב. אז יש מקרים טובים בכמות גדולה ב"ה. זה לא מפתיע, הרי בסך הכול הרמה של אנשים שמגיעים לקורס שכזה אמורה להיות גבוהה. ממתי ראיתם את הארחי-פרכי המחוזי מתעניין ב-MCITP? זה לא ממש קורה נכון? לרוב הנוסחה הזו עובדת.

בכל מקרה חברים, כאן אני מסיים. אני אכתוב עוד מאמרים אני מניח אז נתראה לנו בהמשך. כל טוב.


MCSE - מהנדס מערכות מוסמך מייקרוסופט

קורסים רבים מוצעים בעולמנו הטכנולוגי. קורסים רבים המציעים מגוון כלים רחב שיאפשר למצוא עבודה בתחום ההייטק, עבודה יציבה ומאתגרת. MCSE הינו קורס יוקרתי המציע הרבה יותר. על קורסי MCSE ויתרונותיהם בשוק התעשייה וההייטק, במאמר הבא.

MCSE – Microsoft Certified Systems Engineer

מהנדס מערכות מוסמך של מייקרוסופט הוא הסמכה ייחודית המוענקת על ידי חברת מייקרוסופט העולמית לבוגרי המסלול, הכולל לימודים של מקצועות הכשרה רבים, ובסיומם סדרת בחינות חיצוניות של חברת מייקרוסופט. הסמכה זו מוכרת בכל העולם, והיא מאפשרת לחברות המעוניינות להעסיק מומחים בתחום המחשבים להעריך את יכולתו של המועמד באופן בלתי תלוי, בהתבסס על העובדה שהמועמד עמד בהצלחה במבחניה של מייקרוסופט.

יצויין כי ישנה גם הסמכת MCITP שהינה הסמכה דומה והינה מבוססת מערכות הפעלה מעט שונות.

יתרונות ההסמכה

אחד מיתרונותיה הבולטים של ההסמכה והתעודה הניתנת בגינה הינו שהיא מאפשרת למחזיק בה להתעדכן באופן שוטף בהתפתחויות הטכנולוגיות, ישירות מחברת מייקרוסופט. בעלי התעודה מקבלים חברות בפורומים בינלאומיים שונים, כניסה לאתר אינטרנט פרטי המיועד אך ורק לבעלי התעודה, והם גם זכאים להטבות המאפשרות להם להיות בקו הראשון של מומחי מייקרוסופט.

יתרון תחרותי על פני מתמודדים אחרים

בשוק התחרותי של ימינו, בו על כל משרה שנפתחת ישנם עשרות ומאות מועמדים, לימודי MCSE מקנים לבוגרים יתרון תחרותי ניכר כמועמדים בעלי מומחיות, ובתור מובילי הטמעת המערכת בארגונים השונים. למעשה, לבוגרים ישנה רמת ידע ומיומנות כשל בעלי תעודת טכנאי מחשבים, ההסמכה של מייקרוסופט הניתנת עם מעבר הבחינות הינה אינדיקציה עצומה לידע שברשותם.

כמו כן, הבוגרים יכולים להרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם בעולם המחשבים בצורה משמעותית לתפקידי מהנדס מערכות, מהנדס רשתות, מנתח רשתות, יועץ טכני וכד'.

בחינות חיצוניות

כאמור, על מנת לקבל את ההסמכה יש לעבור בהצלחה סדרה של 7 בחינות חיצוניות של חברת מייקרוסופט. הלימודים בקורס מקנים את מלוא הידע והכלים הנדרשים לצורך מעבר הבחינות.

משך הקורס

משך הקורס משתנה בהתאם למוסד האקדמי בו הוא נלמד, אולם סדר הגודל הממוצע הוא של שנה אקדמאית, בתדירות של פעם-פעמיים בשבוע.


האם לימודי MCSE עדיין רלוונטיים ?

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד לימודי MCSE הפכו להיות פחות ופחות רלוונטיים וכיצד לימודי MCITP התחילו להחליף אותם. השאלה האם הלימודים הללו הינם עדיין רלוונטיים הינה שאלה אשר רבים שואלים לפני שהם נרשמים ללימודים מסוג זה. חשוב להבין כי לימודי MCITP הם למעשה הגרסה המתקדמת והמודרנית יותר של לימודי MCSE  ולכן לא מדובר בשני תחומי לימודים שונים אשר סותרים זה את זה. במקומות לימודים רבים הבינו כי השימוש במערכות MCSE הפך להיות פחות נפוץ והדרישה גודלת למערכות מתקדמות יותר ולכן, המוסדות הלימודיים הללו הפכו את הלימודים למתקדמים יותר, על מנת להפוך אותם למתאימים לדרישות השוק בתחום.

האם לימודים אלו משתלמים ?

אם אתם מעדיפים בכל זאת ללימוד לימודי MCSE, אתם נכללים כנראה בקבוצת האנשים שיש להם עניין אישי חשוב דווקא עם הלימודים מסוג זה. לרוב, ניתן לראות אנשים אשר נשלחים ללימודים מסוג זה על ידי החברה בה הם מועסקים או אנשים אשר מעוניינים להתקבל למקום עבודה אשר בו זוהי הדרישה הבסיסית להגשת מועמדות. אנשים אלו, אשר ניגשים ללימודים מסוג זה זוכים לקבל מידע רב מאוד בתחום ומאוחר יותר, לאחר סיום הלימודים, מצליחים להשתלב במקומות עבודה בתחום בארץ ובכל רחבי העולם, במשרות מתגמלות במיוחד ובעבודה מעניינת וייחודית אשר לו כל אחד זוכה למצוא אותה.

אפשרות להשלמה לאחר סיום הלימודים

אם כבר למדתם לימודי MCSE ואתם חוששים כי הלימודים הללו כבר לא עדכניים עבורכם, טעות גדולה היא בידכם. עדיין תוכלו לעסוק בתחום עם המידע אשר יש לכם בתחום ובכל מקרה, תוכלו למצוא מגוון רחב של קורסי MCITP אשר עבורכם יהיו הרבה יותר פשוטים והרבה יותר קלים, בשל הרקע שיש לכם בתחום. בנוסף, תוכלו ללמוד את הלימודים הללו מהבית, דרך האינטרנט, ובכך לזכות ביתרונות רבים ובאפשרות להעשיר את הידע שלכם ואת אפשרויות התעסוקה שלכם בצורה משמעותית מבלי להתרוצץ בין מכללות שונות או למצוא את עצמכם מחוץ לבית ברוב שעות היום או הלילה.


ללמוד להיות מנהל רשת
אנשים מתקשרים ביניהם באמצעות השפה ותנועות הגוף, מחשבים מתקשרים ביניהם באמצעות רשת. כדי לגרום לשתי מחשבים לשתף מידע אחד עם השני ולשמש לפונקציות משותפות יש להקים רשת ביניהם. ישנם רשתות ביתיות המכילות מספר מועט של מחשבים וישנם מנגד רשתות ענק של מאות ואלפי מחשבים הנמצאים בתקשורת זה עם זה. לשם ניהול סבך זה של רשת ישנו צורך במנהל רשת.

מהו מנהל רשת ומה חשיבותו?

מנהל הרשת הינו אדם האחראי בארגון או חברה מסוימים לתפעולה של רשת המחשבים. על מנהל הרשת להקים את רשת המחשבים ולדאוג לפעילותה השוטפת: ניתובי תקשורת בין המחשבים, הפקת סיסמאות וכתובת, חיבור תקין להתקנים כגון פקסים ומדפסות, אבטחת מידע ומניעה של פריצות. מנהל רשת הינו תפקיד חדש יחסית והוא נוצר משום שארגונים רבים הבינו שכל עבודתם תלויה בתפקודה התקין של הרשת, ושתקלות עלולות ליצור אי סדר ואובדן של כסף וזמן רבים  ולכן צריך אדם שידאג לכך שדבר לא ישתבש.

מי יכול להיות מנהל רשת?

רוב מנהלי הרשתות הינם טכנאי מחשבים שהחליטו לקדם את עצמם, לגוון את תפקידם ולשדרג את משכורתם ולכן הם בחרו לקחת קורס מנהלי רשת. מרבית הקורסים דורשים תעודה וידע קודמים כדי להתקבל. יחד עם זאת ישנם קורסי מנהלי רשתות אשר מותאמים לאנשים המעוניינים בהסבה מקצועית, קורסים אלו ארוכים יותר והם נותנים הכשרה מאפס.

כיצד מקבלים הכשרה של מנהל רשת?

קורס מנהלי רשת אינו ניתן במסגרת אוניברסיטאית אלא במכללות הטכנולוגיות השונות ובגופים פרטיים. הקורס נועד להכשיר את התלמידים להתמודד עם המורכבות הטכנית והאירגונית של ניהול רשת. הקורסים מעניקים לתלמידים ידע תיאורטי והתנסות טכנית בסוגיות שונות בתחום ניהול הרשת. קורסים אלו אינם מעניקים תעודה אלא בדומה לקורסי פסיכומטרי, מכשירים את התלמידים לקראת המבחן שנעשה בחברות הגדולות כגון מיקרוסופט וחברות אחרות. תעודה זאת הינה לרוב בינלאומית והיא פותחת אפשרויות עבודה רבות בארץ ובעולם.

כיצד תבחרו את מוסד הלימוד הטוב עבורכם?

כאשר אתם מחפשים מוסד לימוד עליכם לבחון מספר דברים: מהו הרקע הקודם שהם דורשים (תעודת MCSE וכדומה), מהם שעות הקורס וכמה זמן הוא אורך והחשוב ביותר- מהם אחוזי ההצלחה של בוגרי מוסד הלימוד במבחני התעודה.
כל המידע והפרטים על MCITP
MCITP או בשמו המלא Microsoft Certified InformationTechnology Professional זוהי תעודת הסמכה מטעם חברת מיקרוסופט העולמית הניתנת לאחר שעוברים בחינה מטעמה בתחום ניהול רשתות. התקשורת המרכזית בין עובדי החברה בתוך הסניף או בין סניפים מושתתת על רשת מסועפת של מחשבים המקושרים זה לזה כך שהמידע המתעדכן באחד מתעדכן בכולם ומעבר לכך ישנה לעובדים אפשרות גישה מרחוק. הדבר מקל מאוד על העבודה ומגדיל את התפוקה. עם זאת, על מנת שהרשת תעבוד בצורה שוטפת וחלקה יש צורך במנהל רשתות בעל ידע בכל מרכיבי הרשת.

האם נדרש ידע קודם?

חלק ניכר ממוסדות הלימוד דורשים ידע והתעסקות במחשבים ברמה של טכנאי מחשבים. נדרשת גם אנגלית טובה, בעיקר אנגלית טכנית להתמודדות עם חומר הלימוד. עם זאת, ישנם מוסדות אשר מעמידים לרשות הסטודנטים קורס מתחילים וקורס מתקדמים. כך עושה מכללת פרקטיקיו: את קורס המתחילים ניתן ללמוד בחינם במסלול המיועד להעשרה ולהמשיך במסלול של לימודי תעודה בקורס מתקדמים.

מהם הנושאים הנלמדים בקורס?

הקורס מלמד את אותם נושאים הנלמדים בקורס MCSE. ההבדל הוא שקורס MCITP נותן לכם כלים להתמודד ולטפל במערכות החדישות ביותר של מיקרוסופט בתחום כמו Windows Server 2008, או Microsoft Exchange 2007. נושאי הקורס כוללים: עקרונות הרשת והמחשב, ניהול תשתית רשת מתקדם, אבטחת מידע, ביצוע גיבויים, עיצוב, תכנון וניהול מתקדם של רשתות ועוד.

מהי בדיוק בחינת ההסמכה?

הקורס אמור להכין אתכם לקראת בחינת ההסמכה ולפיכך החומר הנלמד בו צריך להיות צמוד ככל האפשר לדרישות מיקרוסופט. בחרו מוסד אשר משתמש בחומר מקורי שהוציאה החברה אך מציע גם חומר עזר בעברית- סרטוני הסבר או חוברות כפי שעושה מכללת פרקטיקיו. הבחינה מתקיימת במוסדות לימוד בארץ שהורשו לכך. היא מורכבת ממספר בחינות. על הבחינה יש לשלם בנפרד מהתשלום עבור הקורס. עלות הבחינה היא 55$. מעבר הבחינה נותן את האישור גם מטעם מיקרוסופט לעסוק בתחום. בנוסף תקבלו תעודה מטעם מוסד הלימודים על סיום הקורס.

מהן אפשרויות התעסוקה?

ניתן לעבוד לאחר מעבר הבחינה הן בארץ הן בעולם כי תעודה מטעם מיקרוסופט היא בינלאומית. ניתן להשתלב כמעט בכל חברה מכל ענפי המשק, כולל ארגונים ומוסדות ציבוריים, מוסדות לימוד, בנקים ועוד.