התקנת DHCP << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

התקנת DHCP

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

מאמר מקצועי בנושא – DHCP חלק שני


בס"דבמאמר הקודם ביצענו הכרות והתקנה של תפקיד ה-DHCP על שרת 2008 כמו כן הגדרנו מספר הגדרות בסיס הכוללות יצירת SCOPE "טווח" חלוקה לכתובת IP שיחולקו בצורה אוטומטית לעמדות הקצה בארגון.
על פניו נראה כך שאכן השגנו את המטרה וחסכנו לעצמנו טרחה רבה בכל הקשור לחלוקה ידנית של כתובת סטטיות לעמדות הקצה אך אל תחשבו שבכך מסתכמות הגדרות ה-DHCP וכמו כן יכולותיו. במאמר זה נדון בהגדרות מתקדמות יותר המאפשרות לנו לשלוט יותר טוב בכל מה שקשור לאותם טווחי חלוקה שהגדרנו, לדוגמא:
-הוצאה מהכלל של כתובת אחת או יותר מתוך הטווח שאותו הגדרנו כך שלא תחולקנה.
-ביצוע הקצאה של כתובת IP מסויימת לטובת מחשב מסויים בארגון שלנו.
-שינוי זמן התפוגה לכתובות שחולקו.
-הקצאת נתב ספציפי לטובת טווח מסויים שבעזרתו יפנו תחנות הקצה לרשת האינטרנט או למקטעי רשת שונים.
חשוב להבין שלא תמיד נוכל להסתמך על DHCP שיחלק כתובת אוטומטית בכל הקשור לעמדות המחזיקות תפקיד רגיש בארגון שלנו כמו שרת DNS לדוגמא, הסיבה לכך פשוטה מאוד באם השרת שמחזיק את תפקיד ה-DHCP אינו פעיל מסיבה מסויימת ומתוך כך לא מחלק כתובת מן הסתם אנו עלולים להגיע למצב בו לשרת ה-DNS שלנו אין כתובת IP תקינה ועבודה בארגון לא תתאפשר מיכוון שכלל התחנות לא יוכלו לקבל שירותי DNS ורק כדי להמחיש כמה חמור יכול להיות המצב, אם אין DNS אין אימות לתחנות הרוצות לבצע התחברות לדומיין ואם אין התחברות החברה לא יכולה לעבוד.

בכדי למנוע מצב מסוג זה אנו נבצע הגדרה ידנית לתחנות המחזיקות תפקיד רגיש בארגון ונבצע הגדרה המכונה – exclusion - הוצאה מהכלל לאותן הכתובת, הגדרה זו למעשה תגדיר כתובת ספציפית מתוך טווח החלוקה שלנו כך שכתובת זו לעולם לא תוקצה לשום תחנה בצורה אוטומטית. על מנת לבצע זאת נפעל לפי השלבים הבאים:
-פיתחו את קונסולת ה-DHCP
-לחצו על שם השרת ומשם ל-IP גרסא 4 .
-לחצו על הטווח ומשם לבריכת הכתובת – Address pool.
-על ידי הקשה על הלחצן הימני בעכבר נוכל ליצור – new exclusion.
-הזינו את טווח הכתובת שאינכם רוצים שיחלוקו בצורה אוטמטית ואשרו זאת, אם הינכם רוצים להוציא מהכלל אך ורק כתובת אחת הזינו ערך זהה בכתובת ההתחלה והסיום.

ההגדרה הבאה אומנם דומה אך שונה מבחינה רעיונית ומכונה – Reservation - הזמנה מראש, ממש כמו במסעדה, נניח ורציתם לשבת במקום מסויים סביר להניח שהייתם מבצעים הזמנה מראש לאותו המקום כך שלא ינתן לאדם אחר, מבחינת כתובות IP מדובר ממש באותו הרעיון רק שבניגוד להגדרה הקודמת פה מדובר על הקצאה אוטומטית ולא ידנית, נגיד ומנכל החברה דורש שבכל פעם שהוא מבצע חיבור הוא יקבל כתובת קבועה ונוחה לדוגמא:
10.0.2.100
על ידי יצירה של "הזמנה" נוכל להיות בטוחים ששרת ה- DHCP שלנו יחלק למנכל החברה את הכתובת הזו בצורה אוטומטית.
בכדי לבצע זאת נפעל לפי השלבים הבאים:
ניגש ל- Reservations , נקיש על הלחצן הימני בעכבר ולאחר מכן נבחר New Reservation.
-נזין את שם ההזמנה, לדוגמא: מחשב מנכל.
-נזין את כתובת ה-IP הרצויה: 10.0.2.100
-נזין את כתובת ה-MAC של מחשב המנכל, למי מכם שלא כל כך מכיר את המושג כתובת MAC , מדובר בכתובת הפיזית של כרטיס הרשת המותקן במחשב, כתובת זו מוטבעת על הכרטיס בצורה פיזית בעת הייצור, באם נרצה לראותה ניגש לשורת הפקודה במחשב המנכל ונקיש Ipconfig /allנוכל לראות ליד הגדרת ה- Physical Address כתובת הנכתבת בבסיס 16 –הקסדצימל.
-לאחר מכן נוסיף תיאור (לא חובה) ונאשר.
במידה ונרצה לראות את הכתובות שחולקו נוכל לגשת ל- Address lease ולצפות בהן, כמו כן נוכל על ידי ביצוע של מחיקה לשחרר כתובת שחולקה.
*לעיתים למרות שביצעתם מחיקה של כתובת אחת או יותר הכתובת עדיין תישאר בצד תחנת הקצה, על מנת לבצע שיחרור כתובת נוכל להריץ סקריפט (או בצורה ידנית) של הפקודה ipconfig /release.
כמו שראיתם בעת התקנת השרת זמן ה- LEASE מוגדר לפי ימים או שעות (שישה ימים או שמונה שעות), אך מה אם בארגון שבו אתם עובדים הורו לכם להגדיר זאת כך שזמן התוקף לכתובות שיחולקו לטווח כתובות המוקצה לרשת אלחוטית יהיה שעתיים בלבד או לחלופין לרשת חוטית ארבעה ימים, כיצד נוכל לבצע התאמה אישית?
אז כמו שבוודאי ניחשתם הדבר אפשרי ומאוד קל להגדרה בכדי לבצע זאת נבצע את השלבים הבאים:
-פיתחו את קונסולת ה-DHCP
-לחצו על שם השרת ומשם ל-IP גרסא 4 .
-לחצו על הטווח
-הקישו על הלחצן הימני ובחרו מאפיינים.
לפנינו יופיע חלון עם ההגדרות הכלליות ודרכו נוכל לשנות את הטווח וכמו כן את תוקף הכתובות שיחולקו.
ההגדרה הבאה שנבצע הינה הגדרה הנמצאת בשימוש לעיתים קרובות ובעצם מאפשרת לנו לקבוע הגדרות מיוחדת לטובת טווח מסויים או אפילו ברמה של הזמנה מסויימת – Reservation, נניח ולחברה ישנם מספר קווי תקשורת בעלי מהירות שונה המספקים גישה לאינטרנט ומנכל החברה דורש שהנתב המוקצה למהירות החיבור הגבוהה ביותר יאופשר לשימוש אך ורק לו ושאר המחלקות יעבדו עם הנתבים המוקצים למהירות החיבור הסטנדרטית בחברה אנו כמובן נוכל לבצע זאת בתוך פחות מכמה רגעים על הקשה על הלחצן הימני על ההזמנה או על אפשריות הטווח ובחירה של קנפג הגדרות (וכן אני מודע לכך שאין מילה כזו).
*אם הכפתור מופיע כלא זמין לחצו מספר פעמים על ההזמנה עצמה או על אפשריות הטווח עד אשר יופיעו בחלון הימני האפשריות שכבר הגדרו.
תוכלו לראות חלון בעל שתי כרטיסיות:
-GENERAL.
-ADVANCED.
סמנו את תיבת הסימון הסמוכה להגדרה 003 – נתב והזינו את כתובת הנתב/ים שברצונכם להקצות, שימו לב שתוכלו להגדיר מספר הגדרות יחודייות פרט להגדרת הנתב כגון: שרתי ה-DNS, הדומיין שתחתיו עובדות התחנות ועוד הגדרות רבות וטובת באם אינכם בטוחים מה תפקידה של הגדרה מסיויימת אתם מוזמנים להעיף מבט בתיאור ההגדרה בצידו הימני של החלון ובמידה וישנו הצורך בהגדרה זו סמנו את תיבת הסימון והזינו את כתובת ה-IP של המערכת המספקת שירות זה. ולפני שאאחל לכם תרגול נעים ברצוני לתת לכם טיפ קטן...
אני כבר דיי בטוח שבנקודה זו אתם בטח שואלים את עצמכם, אבל מה אם כבר הענקנו כתובות סטטיות בצורה ידנית בכדי לצרף את המחשבים לדומיין, האם עלנו לעבור עמדה עמדה ולהגדיר שימוש בכתובת IP דינמית?!
והתשובה לכך היא ממש לא! כל שעליכם לעשות הוא ליצור קובץ סקריפט המכיל את הפקודה הבאה:
Netsh interface ipv4 set address “local area connection” dhcp
Netsh interface ipv4 set dnsserver “local area connection” dhcp
בהצלחה...

מאמר זה נכתב על ידי מר.עידו שדדי מרצה במכללת PRACTICU.

מאמר מקצועי בנושא התקנת שרת DHCP

בס"ד


כיום אין מנהל רשת שלא נקלע לא פעם ולא פעמיים למצב שבו הוא נאלץ להגדיר כתובת IP באופן ידני לשרת, נתב או עמדת קצה. כשמדובר במספר קטן של עמדות ברשת קטנה עוד ניתן להגיד ניחא, אבל מה אם מדובר באלפי מחשבים הנמצאים בארגון גדול... רק תארו לעצמכם כמה זמן יקח לבצע זאת, המאמץ האדמיניסטרטיבי הינו עצום וגוזל זמן רב וכידוע זמן זה כסף ותאמינו או לא בחברות כסף הוא שיקול דיי רציני. כמובן כל מי מכם שאי פעם ראה הגדרה של כתובת IP יודע שפרט לכך יש לבצע הגדרה של שער ברירת המחדל וכמובן שרתי DNS ואם ננתח זאת למספרים נניח שמדובר בכדקה לכל מחשב, עכשיו תוסיפו לזה זמן הגעה והפעלת המערכת והנה הגענו לשלוש דקות במקרה הטוב עכשיו נכפיל באלף ו... אני חושב שהבנתם את התמונה הכוללת. כמובן שבעידן של ניהול מרכזי לא ייתכן שנבחר לעבוד בצורה כל כך לא חכמה ואם בכל זאת נחליט כך סביר להניח שיפטרו אותנו דיי מהר ואת זה אף אחד לא רוצה. בשרתי מיקרוסופט ישנו תפקיד נפלא שכל מטרתו היא לחסוך לנו את כל כאב הראש המיותר הזה ולבצע חלוקה והגדרה של כתובת ה- IP לכלל המחשבים בארגון שלנו בצורה אוטומטית ואין צורך אפילו להזכיר שהכל מנוהל כמובן בצורה מרכזית ונוחה מבלי שיתעורר הצורך להגיע פיזית לעמדת הקצה, אנו מצידנו נגדיר את חוקי החלוקה וטווח החלוקה ושרת ה-DHCP יבצע בשבילנו את כל השאר ואף מעבר. חשוב לציין שהגדרות נקודתיות כגון אי חלוקת כתובת מסויימת או לחלופין הקצאה של כתובת מסויימת מתוך הטווח לטובת מערכת כזו או אחרת הינן הגדרות ידניות אומנם אך עדיין מצד השרת והמאמץ הנחסך הינו עצום.

בכדי לבצע התקנה של תפקיד זה ניגש ל- server manager ונבחר - roles לאחר לחיצה על המקש הימני בעכבר נבחר את אפשרות ה- add role. נוכל לראות את חלון קבלת הפנים של האשף נקיש הבא ונתקדם לבחירת התפקיד הרצוי, במקרה שלנו DHCP ונקיש הבא. כמו שוודאי שמתם לב ישנן מספר הגדרות שעלינו לבצע לפני סיום התהליך.

ראשית נבחר את כרטיס הרשת שבו יעשה תפקיד ה-DHCP שימוש בזמן פעולתו, כמובן שאם ישנו כרטיס רשת אחד אנו נראה אותו כברירת מחדל במידה וישנם מספר כרטיסי רשת (מצב המכונה multihomed) נוכל לבצע בידוד ולבחור רשתות ספציפיות בלבד שאותם ישרת שרת ה-DHCP.
השלב הבא יהיה לבצע הגדרה המצהירה על שירותי ה-DNS עבור עמדות הקצה הנמצאות תחת תחום האחריות של השרת שלנו. אנו כמובן נזין את שם ה-domain (מתחם) ואת כתובת שרת ה-DNS הנמצא בארגון שלנו כמו כן ניתן לספק כתובת מישנית למקרה ושרת ה-DNS הראשי אינו זמין .
*חשוב מאוד לבצע בדיקה להגדרות ה-DNS על ידי שימוש בכפתור ה- Validate.

לאחר שבדקנו שכלל ההגדרות אכן תקינות נתקדם לשלב הבא הכולל בתוכו את טכנולוגיית ה-WINS, חשוב לציין שטכנולוגיה זו הינה טכנולגיה ישנה המוצאת משימוש באופן הדרגתי על ידי חברת מיקרוסופט ותחת שום נסיבות לא תשתדרג ואכן ניתן לומר שהינה זן נכחד, אנו כמובן נבחר באפשרות הראשונה בחלון זה השוללת שימוש בשרת WINS .

אז עד עתה ביצענו מספר הגדרות בסיס שבסך הכל מציינות את כרטיס הרשת שבו נעשה שימוש ומי הם שרתי ה-DNS ובהחלט ניתן לכנותן כסוג של הכנת תשתית שלא כמו השלב הבא שבו בעצם נגדיר את טווח (scope) חלוקת הכתובת לטובת מחשבים מצד שרת ה-DHCP שלנו. מיכוון ששלב זה הינו בעצם עיקר התהליך אנו נתעמק בו קצת יותר.

על ידי לחיצה על כפתור ה- ADD נוכל להוסיף טווח כתובת שיחולקו למחשבים הנמצאים במקטע רשת כזה או אחר. נוכל לראות לפנינו מספר הגדרות שונות הקשורות לטווח שנגדיר:
scope name - שם הטווח, חשוב מאוד שנעניק שם הגיוני המרמז לנו על ייעודו של טווח זה זאת על מנת ליצור סדר החוסך זמן רב בשלב מאוחר יותר.
starting ip address - הכתובת הראשונה בטווח החלוקה שלנו.
ending ip address - הכתובת האחרונה שתחולק בטווח הכתובת שלנו.
כלומר: אם כתובת ההתחלה שלנו הינה 10.0.0.1 וכתובת הסיום שלנו הינה 10.0.0.20 יחולקו בסך הכל עשרים כתובות (כמובן שרמת ההסתכלות כוללת את הכתובת הראשונה והאחרונה) .
*לשרת ה- DHCP עצמו נעניק כתובת סטטית ונגדיר exclusion (הוצאה מהכלל - כתובת שלא תחולק מתוך הטווח) כמו כן נבצע הגדרה זו לשרתי DNS, נתבים ושרתים המחזיקים תפקידים מהותיים בתוך המערך).

subnet mask: מסכת הרשת שתשוייך למחשבים הנמצאים תחת אחריותו של שרת ה-DHCP כמובן שאל לכם לשכוח שמה שקובע את מספר המחשבים האפשריים ברשת הינה מסכת הרשת, לדוגמא:
מסכת הרשת 255.255.255.0 מאפשרת 256 מחשבים אפשרים פוטנציאלית ו-254 מעשית זאת מיכוון שהכתובת הראשונה - 0 והכתובת האחרונה 255 שמורות לטובת ייצוג הרשת ושידור מרחבי (broadcast).
default gateway - שער ברירת המחדל לטובת טווח זה, הגדרה זו אינה מחייבת וניתן להשאירה ריקה, במידה ונרצה לאפשר תקשורת אל מחוץ למקטע הרשת לדוגמא תקשורת אינטרנט או אפילו למקטעים אחרים נוכל לציין את כתובת הנתב הרלוונטי.
subnet type: הגדרה זו תאפשר לנו להצביע על סוג הרשת שלנו האם מדובר ברשת חוטית או ברשת אלחוטית, ההבדל המהותי בין ההגדרות הוא בעצם אורך ה-Lease (זמן החזקת הכתובת או לחלופין שכירות ) באם מדובר ברשת חוטית כל מחשב יחזיק בכתובת שהוקצתה לו עד שיש ימים בעוד שברשת אלחוטית כמות הזמן תאמד בשעות.
הגדרות אלו אינן אבסולטיות וניתן לבצע שינוי לאחר סיום ההתקנה דרך קונסולת ה-DHCP.
active scope: תיבת סימון זאת באם סומנה מגדירה את הטווח כפעיל ובר חלוקה באם נרצה לבצע הכנה מראש של טווח ולהכניסו לשימוש לאחר מכן נוכל לנקות את תיבת הסימון ולהפעילו דרך קונסולת ה-DHCP בכל זמן שנרצה.
ולאחר ביצוע שלבים אלו אפשר לומר שכמעט סיימנו אך שימו לב, החלון הבא מציג לפנינו את הגדרת תצורת ה-IP בגירסא 6, מיכוון ש- 99% מכלל החברות בעולם עובדות עם גירסא 4 נוכל פשוט לדלג על שלב זה אך כמובן שאני אבחר לא לעשות זאת ואתן הסבר קצר על כל אחת משתי האופציות המוצגת לפנינו:
enable DHCPv6 stateless mode :
באם נבחר באופציה זו תחנות הקצה יקנו לעצמם כתובת ללא שימוש ב-DHCP על ידי שימוש במנגון החכם המובנה ב-6IPV (מומלץ).
disable DHCPv6 stateless mode:
אופציה תאפשר לנו להגדיר טווח ידני לחלוקת כתובת מסוג גירסא שש לטובת המחשבים, העיקרון זהה להגדרת ה-4IPV שביצענו אך כמובן שצורת הכתיבה שונה מיכוון שבסיס הכתיבה הינו הקסדצימלי (בסיס 16).
*אנו נבחר את האפשרות הראשונה ונמשיך לשלב אישור שרת ה-DHCP שלנו שזהו למעשה השלב החשוב ביותר והקריטי ביותר.
בסביבה ארגונית שרת DHCP לא יכנס לפעולה בשום אופן אלא על ידי אישור מגורם המוסמך לכך (administrator) זאת על מנת למנוע מצב שבו משתמש מבצע התקנה של שרת DHCP ומחלק כתובת שגויות לכל הארגון, הנזק שמצב כזה עלול לגרום הינו אדיר...
באם אנו מחזיקים בתפקיד המנהל נוכל לבחור באופציה הראשונה ולהכניס את השרת לתפיקוד מיידי בסיום ההתקנה, באם אין לנו הסמכות לבצע זאת נוכל לבחור באופציה השניה ולבחור את חשבון המנהל שלו ישנה הסמכות לבצע הפעלה של השרת.
באם נבחר באופציה השניה נוכל לראות ששרת ה-DHCP לאחר ההתקנה מיוצג על ידי סמן של חץ אדום הפונה כלפי מטה (לא פעיל) בהגדרות ה-IP , נוכל להפעילו על יד לחיצה על הלחצן הימני ו- authorize.
במאמרים הבאים נדבר על ההגדרות הפנימיות של שרתי DHCP והעבודה השוטפת איתם, עד אז בהצלחה לכולם.

מאמר זה נכתב על ידי מר. עידו שדדי מרצה במכללת PRACTICU.