מה חדש בשרת 2012 ? << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

מה חדש בשרת 2012 ?

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

לימודי מחשבים

לימודי מחשבים הם שם כולל לתחום לימודים גדול ונרחב ביותר. בתוך תחום לימודי המחשבים ניתן למנות את הלימודים האקדמיים לקראת תואר ראשון ואת הלימודים המקצועיים המעניקים לתלמידים תעודת מקצוע המאפשרת להם לעסוק בתחום המחשבים כעובדים בחברות ובארגונים הגדולים במשק. לימודי מחשבים מקצועיים ניתן לבצע באמצעות קורסים פרונטליים במכוני הלימודים השונים או כקורסים ממוחשבים און ליין.

לימודי מחשבים – קורסים מבוקשים

הקורסים המבוקשים ביותר בתחום המחשבים הם דווקא הקורסים המקצועיים המאפשרים לתלמידים לקבל תעודת הסמכה לעסוק בתחום המחשבים מיד עם סיום הקורס. דוגמאות לקורסים מבוקשים אלו הן קורסי תכנות המעניקים לתלמידים ידע בתכנות של שפות מחשב שונות, קורסי טכנאי מחשבים שמאפשרים לתלמידים לרכוש מקצוע מבוקש ולהשתלב בשוק העבודה כטכנאי מחשבים וקורס QA  שהוא קורס בודקי תוכנה.

קורסים נוספים

בנוסף לקורסים המבוקשים, לימודי מחשבים כוללים גם את הלימודים המתקדמים הנוגעים לתכנות וניהול ברשת. הקורס המבוקש ביותר הוא קורס בניית אתרים שמכשיר את התלמידים לבנות אתרים ברשת האינטרנט ולנהל אתרים, קורס מנהלי רשת של חברת מייקרוסופט ועוד. הקורסים המתקדמים פותחים בפני הבוגרים שלל אפשרויות תעסוקה בחברות המובילות במשק ומעניקים להם אפשרות לעבוד בתפקידים בכירים בשכר גבוה.

לימודים און ליין

לימודי מחשבים און ליין הן צורת הלימודים החדשה והאפקטיבית ביותר. לימודים און ליין מאפשרים לתלמידים ללמוד בזמן שלהם ובקצב שלהם וליהנות מחומרים איכותיים וברורים בטכניקות לימודים שונות. לימודי און ליין מדמים ככל הניתן את סביבת העבודה של תלמידי לימודי המחשב וכוללים תרגולים ומבחני דמה המדמים את בחינות ההסכמה של חברת מייקרוסופט שמהוות תנאי לקבלת תעודת מקצוע והסמכה.

השתלבות בשוק העבודה

בין אם הבחירה היא בלימודי תכנות ובין אם בלימודי טכנאי מחשבים, הביקוש עבור עובדים מקצועיים מתחום המחשבים הוא גדול מאוד והולך וגדל מדי יום. מרבית החברות הגדולות עובדות עם מחשבים רבים ולכן נדרשים להעסיק עובדי מחשבים כמו טכנאי מחשבים, מנהלי רשת ועוד. אנשי מקצוע מהתחום יכולים להשתלב בחברות כשכירים או לתת להן שירותי ייעוץ כפרילנסים. כך או כך אפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות מה שהופך אותו לתחום לימודים משתלם וכדאי מאוד.קורס מחשבים בשביל מקצוע

העולם בו אנו חיים הוא עולם שמחובר בוורידים למחשבים, וכל דבר שאנו עושים או צריכים קשור איך שהוא לעולם המחשבים. פעם, כשהיינו צריכים למצוא מידע או שירות כלשהוא וכמובן מוצר כלשהוא היינו מחפשים פיזית בדפי זהב או שהיינו מתחילים להסתובב בחנויות בשביל למצוא את מה שאנו צריכים אך כיום הכול קיים במחשב וספציפית ברשת האינטרנט. קשה לנו לדמיין עולם ללא מחשבים וללא אינטרנט ולמבוגרים בינינו קשה להבין איך חיינו פעם ללא מחשבים ורשת. כתוצאה מכל זה קורס מחשבים בכל תחום שהוא יהיה מבוקש מאוד.

למה צריך קורסים כאלו?

כפי שציינו קורס מחשבים ולא משנה איזה קורס הוא הלימודים של העידן החדש. בגלל שהכול מתנהל דרך ובאמצעות מחשבים אנו לא יכולים בלעדיהם והצורך באנשי מחשבים בכל תחום שהוא רק הולך וגובר. אנשי מחשבים יכולים להיות אנשים של תוכנות ספציפיות כאלו או אחרות ויכולים להיות אנשים שמתעסקים בחומרה מה שאומר כאלו שיודעים לתפעל תקלות פיזיות במחשב בגלל רכיב זה או אחר שאינו תקין. אנשי חשבים תמיד יידרשו ותמיד יהיה צורך בהם כך שמי שהולך ללמוד את אחד ממקצועות המחשבים מבטיח לעצמו עבודה טובה.

איפה לומדים?

קורס מחשבים ולא משנה איזה קורס ניתן ללמוד במכללות רבות ברחבי הארץ, מכללות העוסקות בתחומים שונים והן ממוקמות בערים השונות בארץ. ישנם קורסים ברמות שונות ובנושאים שונים וכל אחד צריך לבחור מה שהכי מתאים לו בהתאם למה שהוא רוצה לעשות לאחר הקורס, אך ישנה כיום גם אפשרות ללמוד און ליין, ללמוד אל מול מרצה בשיחת סקייפ או בכל תוכנה אחרת שקיימת מה שחוסך לא מעט כסף על נסיעות, חנייה, וכדומה ובסופו של דבר גם הקורסים עצמם בדרך כלל יותר זולים בגלל עלויות התפעול הנמוכות שיש לבתי הספר הללו.

קורסים למחשבים אם כן יש לא מעט, וכל אחד צריך למצוא את מה שהכי מתאים לו ומה שהוא רוצה לעסוק בו לאחר מכן. הצלחה בקורסים הללו יחד עם מוטיבציה וכישרון יכולים להביא את הלומד אותם רחוק...

קורס it בניהול רשתות

כל עסק בתקופה הנוכחית הוא עסק מרושת, כאשר נתון זה הביא לעלייה משמעותית ברמת הביקוש לאנשי מקצוע מוסמכים בתחום של ניהול רשתות המחזיקים ברשותם ידע רב בתחומים הבאים: ניהול נכון ותקין של רשתות, פתרון בעיות ותקלות מסוגים שונים, הקמת רשת מחשבים לבתי עסק בכל הגדלים ועוד.. קורס it לניהול רשתות או קורס מנהל רשתות מהווה בסיס חיוני לכל מי שמעוניין להשתלב בענף ה- IT בין אם מדובר באנשים בעלי רקע וידע טכני בעולם המחשבים ובין אם מדובר באנשים המעוניינים לעבור הסבה מקצועית.

במה עוסק הקורס?

קורס it בנושא של ניהול רשתות הינו יסודי מעמיק וכולל מגוון עצום של נושאי לימוד בתחום התוכנה והחומרה. במהלך הקורס ילמדו התלמידים כיצד לבנות עמדות לקוח ושרתים בארגונים ויקבלו את כל הידע והכלים הנדרשים על מנת להתחיל בעבודה באופן מיידי עם סיום הקורס בתור מנהלי רשת בארגונים קטנים עד בינוניים ובהדרגה יעברו לארגונים גדולים יותר. ישנם כמה מודולים הכלולים בקורס ניהול רשתות, כל אחד מהם משמש נדבך מרכזי מאד במסגרת הכשרתם של אנשי מקצוע בעולם ה- IT.

מודולים שונים

קורס it לניהול רשתות מחייב אך ורק ידע ברמה בסיסית מאד, כאשר כל הידע הרלוונטי הנדרש יועבר במהלך הלימודים. להלן כמה מנושאי הלימוד המרכזיים במהלך קורס לניהול רשתות: ידע טכני במבנה המחשב, נהלי אבטחה, יצירת חשבונות משתמש, דרכי התמודדות אפשריות בזמן של עומסים כבדים על הרשת, ביצוע מגוון משימות דוגמת הגדרת ה- BIOS של המחשב לפעולה תקינה, ניהול ושחזור של מחיצות בתוך הדיסק הקשיח של המחשב. הקורס מתמקד במודולים נוספים הקשורים לניהול עמדות קצה כמו Windows 2008.

קהל יעד

קהלי היעד של קורס it בניהול רשתות הינם מגוונים ומזוהים עם כל מי שמעוניין להתברג בצורה מהירה ומובטחת בעולם ה- IT. בוגרי הקורס מייד עם סיום ההכשרה יוכלו להשתלב בתעשייה הרחבה דרך ניצול מרבי של מגוון הכלים והידע שניתנו להם במסגרת הקורס. מעבר לכך, הקורס עצמו משמש שלב מוקדם בסיסי להשתתפות בקורסים מתקדמים יותר כמו MCSA.

קורס מחשבים
אנשים רבים מתחבטים בשאלה מה כדאי להם ללמוד. בין אם מדובר בקריירה ראשונה או בהסבה לאנשים רבים זה כלל לא ברור מהו הפוטנציאל העצום שיש לעולם המחשבים להציע לאנשים המתאימים. מדובר בשוק דינמי וסוער שלמרות מיתון עולמי מתמשך הצליח לשמור על מעמד לא רע. עם זאת מדובר גם בעולם עשיר ותחרותי אשר מי שיכנס אליו בלי ההכנה המתאימה עשוי להיפגע. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שנרשמים אל קורס מחשבים.

  1. דרישות קבלה – דרישות הקבלה הן כלי מצוין כדי להבין לאיזה קורס בדיוק אתם נרשמים. עליכם לחשוב על דרישות הקבלה כאל מסננת שעליכם לעבור בקלות ולא להתאמץ כדי לעבור בה. אחרת יש סיכוי שאתם תסבלו במהלך הקורס מאי יכולת לעמוד בדרישות וספק רב אם תפיקו ממנו את מה שאתם אמורים להפיק. תחת זאת יש להעדיף קורס מחשבים ש"מרגיש נכון יותר". מחשבים הינו תחום של נדבך על נדבך ואם חסר לכם ידע בסיסי חשוב לרכוש אותו קודם בקורס בסיסי יותר לפני שקופצים למים העמוקים.

  2. מה בדיוק כדאי ללמוד – עולם המחשבים מתחלק לתתי תחומים רבים ושונים זה מזה. חשוב להתעדכן מה "חם" ברגע נתון וללמוד רק דבירם מוכרים להם יש ביקוש מתמשך לאורך זמן ואל כל מיני טכנולוגיות שוליים קוריוזיות שעלולות להיעלם באות פתאומיות שבה הופיעו.

  3. חוסן כלכלי של מוסד הלימודים – היו כבר לא מעט מקרים של מכללות שפשטו את הרגל באמצע שנת הלימודים והשאירו את תלמידיהן בלי מקצוע ובלי הכסף. במקרים גרועים יותר מדובר בנוכלות לשמה כאשר אנשים הבטיחו לימודים רציניים ופשוט ברחו עם הכסף. על מנת להימנע ממצבים לא נעימים אלו יש לברר היטב לגבי המוניטין של המכללה ולבחור רק במכללה עם מוניטין יציבים.

  4. הסמכה בינלאומית – זוהי אחת הסוגיות שלא תמיד ברורות לתלמידים מתחילים. לא כל מכללה מעניקה הסמכה בינלאומית מטעם מיקרוסופט. החשיבות של הסמכה זו היא ביכולת שלה להחזיק ביתרון יחסי על פני אנשי מקצוע אחרים שאין להם הסמכה רשמית לכן בררו מראש אם יש למכללה שלכם בקורס הספציפי שאותו אתם לומדים גיבוי של הסמכה בינלאומית מטעם מיקרוסופט.

כל המידע על קורס מחשבים
קורס מחשבים הוא שם כולל למגוון רחב של קורסים. מחשבים כבר אינם רק תכנות נטו. התפתחות האינטרנט הביאה להתרחבות תחום המחשבים בשל הפיכת המחשב לכלי תקשורת מרכזי. חברות רבות מתנהלות בתוכן באמצעות רשת מחשבים אשר אותה צריך לנהל אדם מיומן. השימוש הרב בשפות שונות ובמערכות הפעלה שונות הביא להתפתחות הוירטואליזציה, אך עם התפתחויות חיוביות מגיעות גם התפתחויות שליליות בדמות פורצים לרשתות הבאים להרוס ולהזיק, מה שהביא לפיתוח לוחמת מידע ואבטחת מידע. בכל התחומים שהוזכרו ניתן להתמקצע ולמי שעבר הכשרה בתחום מובטח מקום בשוק העבודה.

אילו קורסים נותנים הסמכה בינלאומית?

ישנו יותר מאשר קורס מחשבים אחד בו ניתן לקבל הסמכה בינלאומית. החברות המרכזיות המעניקות הסמכה מטעמן הנחשבת להסמכה בינלאומית הן סיסקו ומיקרוסופט. תעודת מנהל רשתות מוסמך מטעם חברת סיסקו מכונה CCNA. הסמכה בתחום ניהול רשתות מטעם מיקרוסופט נקראת MCSE , MCSA או MCITP אשר נחשבת להסמכה המחליפה את MCSE.

איך ניתן לקבל הסמכה זו?

מעבר קורס בתחומים שהוזכרו אינם מספיקים על מנת לקבל את ההסמכה. הקורסים למעשה מכינים את הסטודנט לבחינת הסמכה חיצונית הנערכת מטעם החברה. מדובר על בחינה המורכבת מכמה תתי בחינות ונמשכת מספר שעות. החברות מקפידות לבחון בכל הנושאים הרלוונטים הנדרשים על מנת לעסוק בתפקיד בצורה הטובה ביותר. ישנו תשלום עבור הבחינה מעבר לתשלום על הקורס עצמו.

כמה זמן נמשכים קורסי מחשבים?

ישנו הבדל באורך הלימודים בין הקורסים השונים וגם בין מוסדות הלימוד. מדובר על טווח זמן שנע בין שלושה חודשים לקורס הקצר ביותר עד שנה וחצי לארוך ביותר. בכל מקרה קורס הוא אופציה טובה למי שאינו יכול להקדיש כרגע שלוש או ארבע שנים לתואר ראשון. מכללת פרקטיקיו מציעה קורסים שונים באונליין אותם תלמדו מהבית שלכם ובקצב האישי שלכם.

מהן אפשרויות התעסוקה?

אפשרויות התעסוקה הן רבות. קורס ניהול רשתות למשל מאפשר לעבוד כמעט בכל חברה המכילה למעלה מעשרה מחשבים. רוב החברות בענפי המשק השונים מנוהלות ברשת פנימית ולכן זקוקות למנהל רשת מיומן ומנוסה. טכנאי מחשבים יוכל לעבוד בשירות ותיקונים באופן עצמאי או כשכיר בחברות הנותנות תמיכה טכנית ושירותים. קורסי תכנות ואבטחת מידע מאפשרים עבודה בחברות הייטק ובכאלה העוסקות באבטחת מידע.
קורס מחשבים באמצעות סרטונים

לימודים בתחום המחשבים הפכו בשנים האחרונות להיות לימודים פופולאריים ומבוקשים מאוד על ידי רבים. רבים הבינו כי העתיד בנוי על המחשבים ולכן אם הם יתקדמו בתחום הם יכולים ליהנות מעבודה מאתגרת, מהנה ואף להשפיע על התקדמותו של העולם. יחד עם זאת, ישנם אנשים רבים אשר עם כל הרצון להירשם אל קורס מחשבים לא יכולים להרשות זאת לעצמם, אם זה בשל חוסר זמן, אם זה בשל מיקום מרוחק של הקורס או בשל סיבות אחרות. לכן, במיוחד עבור אותם אנשים, קיימת האופציה של לימודים בעזרת סרטונים, מהבית, בכל שעה שנוחה לכם ובצורה טובה במיוחד.


שיעורים מסודרים ומפורטים


הסרטונים אשר כולל קורס מחשבים שכזה אלו סרטונים מסודרים ומפורטים מאוד כאשר כל אחד מהם מהווה שיעור אחד בסדרת השיעורים של הקורס. תלמידים אשר בוחרים בשיטת לימוד זו יכולים בזמנם החופשי ללמוד כל שיעור בקצב שלהם, לבצע תרגילים שונים לאחר השיעור ואפילו לחזור על הסרטון כמה פעמים בכדי להיות בטוחים שהבינו את החומר בצורה הטובה ביותר. שיעורי הווידאו הללו מועברים על ידי מרצים מומחים מאוד בתחום, מרצים בעלי ניסיון רב מאוד ולכן השיעורים אותם הם מעבירים הינם שיעורים מקצועיים ממש כמו בכיתה רגילה, שיעורים מפורטים מאוד הכוללים הסברים, הדגמות וכל מה שאתם זקוקים לו.


מגוון רחב של אפשרויות


תוכלו למצוא קורס מחשבים אשר מלבד הסרטונים כולל עוד מגוון רחב של אפשרויות אשר יאפשרו לכם לעבור את הקורס בצורה הרבה יותר טובה וללמוד בצורה הרבה יותר יסודית והרבה יותר טובה. תוכלו למצוא תרגילים שונים לחזרה, מבחני דמה אותם תוכלו לפתור, שאלות לחזרה על החומר, טיפים שונים ועוד מגוון רחב של כלים ועזרים אשר משלימים את הסרטונים הללו והופכים את הקורס להרבה יותר יעיל והרבה יותר טוב עבור כלל התלמידים. המגוון הרחב של האפשרויות הללו מוצע לכל תלמיד בצורה חופשית ועל פי הרמה אליה הגיע במהלך הקורס (על פי כל שיעור ושיעור, מהראשון ועד לאחרון, לקראת בחינות הגמר הסופיות).

ציפיות מקורס לימודי מחשבים

בס"ד


שלום כולם, היום נדבר על הציפיות שיש מקורס לימודי מחשבים ולמה באמת יש לצפות כשמגיעים לשיעור הראשון ב-לימודי מחשבים. ובכן, הציפיות מקורס לימודי מחשבים הן מן הסתם גבוהות מאוד. בטרם נדון בכל הציפיות שיש מקורס לימודי מחשבים ננסה להבין ראשית מדוע הציפיות הן גבוהות כל כך.


ראשית כל, המחיר של קורס לימודי מחשבים הוא לרוב גבוה. כלל זה יהיה נכון תמיד למעט אולי קורסי לימודי מחשבים בסיסיים מאוד, כגון קורס אופיס או קורס הכרת המחשב. בכל אופן, רוב קורסי לימודי מחשבים הם יקרים מאוד – וכאשר הסטודנט שילם את מיטב כספו או מצפה בוודאי למוצר באיכות גבוהה מאוד. שנית, התחום של לימודי מחשבים ידוע כתחום עתיר ידע וככזה מצפים הסטודנטים לרמת ידע גבוהה בקורס. הסיבה השלישית והמפתיעה לציפיות הגבוהות מקורס לימודי מחשבים היא לא אחרת מאשר – דמיון! למה דמיון? אני אסביר. אין כמעט שום סרט מתח שמכבד את עצמו שלא משלב שם פריצות למחשבים. עבודה בסביבה טכנולוגית נתפשת כמו סוג של "אבירות" מודרנית. ואם אני יודע לפרוץ למחשבים אני בכלל מתחיל להרגיש כמו מק-גייור.


צריך להקדים ולומר כי בעוד שתי הסיבות הראשונות שמנינו הן בהחלט לגיטימיות ומצדיקות דרישה גבוהה מקורס לימודי מחשבים, הסיבה השלישית (דמיון) היא לא יותר מטעות רווחת שלצערי גורמת לתסכול רב בין הסטודנטים שחשבו שהם הופכים להיות סוג של סופרמן וגילו שקורס לימודי מחשבים הוא לא קורס להפיכת חנונים לגיבורי-על! הדבר קצת מזכיר דוגמניות שחושבות שהן צריכות להיראות במציאות כמו שרואים במסך, כשלמעשה המראה במסך הוא בעצמו לא מציאותי אלא מתקבל לאחר עריכה בפוטושופ!


בכל אופן, בין כך ובין כך, הציפיות מקורס לימודי מחשבים הן גבוהות מאוד. אנשים מצפים ליחס טוב מהמרצה, לרמת ידע גבוהה ובמיוחד להרגשה שהם מקבלים תמורה הולמת לכספם שהושקע. מי שבסופו של דבר יטה את הכף לכאן או לכאן מבחינת שביעות הרצון של הסטודנטים הוא המרצה. אם המרצה ל-לימודי מחשבים הוא ברמה גבוהה בעצמו ואף יודע להעביר את החומר בצורה ברורה (וכן, גם להלהיב קצת), אז לרוב הסטודנטים יהיו מרוצים. אם לא, ייתכן וכל קורס ה-לימודי מחשבים יעבור עם מלאי גדול של תלונות וטרוניות. צריך להבין, כשמישהו משלם הרבה כסף הוא לא מסתפק במוצר של בערך. סטודנטים ל-לימודי מחשבים רוצים איכות גבוהה!


גם הסיבה השנייה שהגדרנו (תחום עתיר ידע) היא סיבה לציפיות גבוהות – אבל כאן הציפות לעולם יתממשו על הצד החיובי. יש באמת המון המון ידע בקורסי לימודי מחשבים, אל דאגה! נמצא אם כך, שנקודת הסיכון בשביעות הרצון של סטונדטים ב-לימודי מחשבים נמצאת לרוב ביד המרצה כפי שכבר הגדרנו. לא סתם מכללות רבות שמתעסקות ב-לימודי מחשבים מוכנות להוציא סכומים גבוהים מאוד כדי להחזיק מרצים מוכשרים. הדרישה, הן לאיכות ידע גבוהה והן לאיכות העברת חומר גבוהה הופעת את המרצה המוכשר לנכס בל יתואר. לימודי מחשבים עם מרצה טוב אינם דומים בכלל ל-לימודי מחשבים עם מרצה ברמה מעט פחות טובה. על המרצה, אם כך, תמיד לשפר את עצמו – כי כמעט כל שביעות הרצון של הסטודנטים בקורס לימודי מחשבים שלו נופלת על כתפיו!

לימודי מחשבים לא דומים לשום קורס ערב אחר!

בס"ד


שלום חברים, הרבה פעמים אני נשאל אם קורס לימודי מחשבים דומה במשהו לקורסים שונים שמתקיימים בערב. אני מתכוון לכל מיני קורסים למסחר במניות או איביי או קורסים מהסוג הזה. התשובה הפשוטה היא: ממש לא!! לימודי מחשבים לא מזכירים אפילו קורסים כאלה! למה אנשים שואלים שאלה כזאת? רק מהסיבה שגם לימודי מחשבים נלמדים ל