מה נלמד בקורס שרתי 2012 << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

מה נלמד בקורס שרתי 2012

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

לימודי מחשבים

עולם המחשבים מציע קשת מאד רחבה של נושאים ותחומים שונים. כתוצאה מכך ניתן להבחין שבתקופה האחרונה ישנם אינספור בתי ספר, מכללות ועוד מוסדות לימוד רבים המציעים בפני הקהל הרחב מסלולים שונים ומגוונים ללימודי מחשבים. בשורות הבאות נציג סקירה אודות כמה רעיונות ועקרונות מרכזיים שיוכלו לסייע לכם רבות לבחור את מסלול הלימודים האופטימאלי עבורכם.

כיצד לבחור מסלול לימודי מחשבים בצורה נכונה?

ראשית עליכם להגדיר לעצכם מראש ובצורה מדויקת, מהו תחום ההתמחות בו אתם מעוניינים להתמקצע. לימודי מדעי המחשב לקראת תואר ראשון אינם מיועדים למשל לכל המתעניין בעיצוב גראפי או עיצוב תעשייתי לצורך העניין. אם וישנו תחום לימודים מסוים שבו אתם מעוניינים להתמחות רצוי לפנות למוסד לימודים דוגמת מכללה המציעה מסלול מקוצר ויעודי של לימודי מחשבים. ישנם כאמור מגוון רב של נושאי התמחות בענף המחשבים, כמו למשל, בניית אתרים, תכנות בשפה מסוימת, בדיקות תוכנה ידניות ואוטומטיות ועוד.

מסלולי לימוד מקוצרים וייעודיים

אז נכון שלימודים בתחום המחשבים הם לא פשוטים, ואין זה משנה באיזה נושא מדובר, אף על פי כן קורס או לימודים ייעודיים יוכלו להוביל אתכם ליעד בצורה קלה ומהירה יחסית. היתרון של מסלולים מקוצרים ומיועדים נובע מכך שהם מעניקים אפשרות להתמקצע בתחום בתקופה קצרה יחסית תודות לשפע התרגילים והסימולציות המועברות במהלך הלימודים. אחד ממסלולי הלימוד המבוקשים והנחשקים ביותר כיום מזוהה עם מסלול לימודים במחשבים לתואר בוגר במדעים.

מסלולי לימודים נחשקים

קהלי היעד של מסלולי לימוד אלו הינם כל מי שמעוניין בהכרות מעמיקה עם עולם המחשבים. לימודים לתואר בוגר במדעים או לימודי הנדסה מעניקים לבוגריהם רמת מיומנות גבוהה והיכרות מעמיקה עם המחשב על כל חלקיו, לרבות המודלים והאלגוריתמים אשר מניעים אותו. אולם גם פה קרוב לוודאי שתיתקלו בבעיה, והיא האם כדאי ללמוד מסלול זה במכללה או באוניברסיטה?

אין לשאלה זו מענה נכון וחד משמעי, מה שבכל אופן חשוב לזכור הוא שכל מכללה שמציעה מסלול לימודים מהסוג הזה, כמו גם מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, איננה נופלת באיכותה מכל אוניברסיטה אחרת.הכול על קורסים של מיקרוסופט

ישנם אין ספור קורסים בכל מה שקשור למחשבים, קורסים הנוגעים בתוכנות שונות שקיימות, חומרות שונות, קורסים הנוגעים לתחומים מסוימים באינטרנט כמו בניית אתרים וכדומה ועוד מגוון קורסים שרובינו בכלל לא יודעים שהם קיימים. הביקוש לקורסים הללו ברור, העולם היום חי ונושם מחשבים ואינטרנט ובכל מקום בחיינו אנו חייבים להיות מסונכרנים עם הקדמה. אם אנו לא עוסקים בתחום המחשבים בשום צורה שהיא ידעה בסיסי יספיק לנו, אך אם אנו מתחום ההייטק או מתכננים להיכנס לתחום אנו חייבים לקחת קורסים שרלוונטיים בשבילנו

למה דווקא מייקרוסופט

אם אתם חושבים לקחת קורסים של מיקרוסופט אתם בהחלט בכיוון הנכון. חברת מיקרוסופט היא אחת החברות המוכרות בעולם, חברה שקורסים שלה מתקבלים בברכה במקומות עבודה פוטנציאליים רבים. ולכן, אם אתם חושבים על האופציה של לימודי מחשבים בכל תחום שהוא הקורסים הללו יכולים להיות בשבילכם קרש קפיצה מצוין. בנוסף, מיקרוסופט מציעה מגוון כל כך רחב של קורסים שלכם לא נותר אלא לבחור את מה שהכי מתאים לכם או את מה שדורשים מקומות העבודה ואתם בדרך הנכונה לקריירה מצליחה בתחום המחשבים.

איפה לומדים אותם?

אם אתם חושבים לקחת קורסים של מיקרוסופט אתם יכולים ללמוד במכללות רבות הפזורות ברחבי הארץ. מכללות אלו הן לאו דווקא מכללות של חברת מיקרוסופט אך הן הוסמכו על ידי החברה הזו כך שאם אתם לומדים שם אתם צריכים לעבור מבחנים של מיקרוסופט ובסופו של דבר ההסמכה תהיה מחברה זו. ישנם אין ספור קורסים כדוגמת קורס וורד, קורס אקסל, קורס פאוור פוינט, קורסי תכנות בסביבת דוט נט, ועוד מגוון קורסים נוספים. כל שעליכם לעשות הוא להחליט מה מתאים לכם וללכת עם זה, כמובן שעדיף עם התייעצות מתאימה.

ישנם אם כן אין ספור קורסים וחברת מיקרוסופט לא סתם קנתה לה את שמה בעולם, ואם אתם תהיו חלק מאותה הצלחה של החברה הזו הגעתם למקום טוב בחיים. ניתן כמובן תמיד להמשיך וללמוד כך שתמיד ניתן להתקדם ולא צריך להישאר במקום רק עם הידע הספציפי שנרכש.

לימוד מחשבים

בעידן שלנו הכל סובב, מתחיל ונגמר בטכנולוגיה. הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מסחרר ואנחנו ביחד איתה.תחום האפליקציות לאייפון ולאנדרואיד התפתח מאוד בשנים האחרונות ונהיה כבר תחום בפני עצמו בתוך העולם של לימוד מחשבים. אז מהן האפשרויות הקיימות היום בפניו של המעוניין להכנס אל התחום המבוקש הזה?
לימוד מחשבים לתואר


אם אתם עדיין בתחילת דרככם המקצועית וטרם קיבלתם השכלה אקדמית תוכלו להתחיל מתואר ראשון במחשבים. אמנם זו אינה דרך פשוטה. היא מלאה במהמורות ויש צורך בהשקעה רבה של אנרגיה, זמן וגם כסף- מצרכים נדירים לסטודנט, אך בסוף הדרך סביר כי תחטפו בקלות יחסית על ידי חברות המחשבים הגדולות. עם זאת, כדאי כבר במהלך הלימודים להתמקד בתחום שמעניין אתכם בעולם הרחב הזה, בין אם זהו תכנות, מערכות מידע או חומרה ולהתמקד בהם יותר. ישנם גם מספר תארים ראשונים בתחום המחשבים: תואר ראשון במדעי המחשב, הנדסת מחשבים, הנדסת תוכנה או הנדסת מערכות מידע. בכל אחד ישנה התמקדות בנושאים מעט שונים ומשך התואר הוא שלוש או ארבע שנים.
קורסים במחשבים


גם אם אתם עברתם דרך מקצועית משמעותית בתחום המחשבים ומעוניינים לשנות מעט או לחילופין הגעתם מתחום שונה לחלוטין ומעוניינים לעשות הסבה מקצועית, אפשרויות רבות עומדות בפניכם. לימוד מחשבים ניתן לעשות גם באמצעות קורסים קצרים יחסית שלרוב אינם נמשכים מעבר לשנה. נושאי הקורסים הם רבים. למגיעים מתחום אחר לגמרי מומלץ להתחיל מהתחלה ולקחת קורס טכנאי מחשבים על מנת לקבל רקע. למגיעים מתחום המחשבים ניתן להתמקצע בניהול רשתות, אבטחת מידע, בדיקת תוכנה ואבטחת איכות או בקורסים מעולם האינטרנט אשר בסופם ניתן לעבוד בעבודה שמשלבת את התחום הטכני עם תחום אחר כמו אמנות ועיצוב או שיווק.
מה כדאי?


כמובן שהכל תלוי בנסיבות. אם בכל מקרה אתם מעוניינים בתואר ראשון ותחום המחשבים מעניין אתכם, תואר ראשון בתחום יפתח בפניכם את כל הדלתות ואחריו תוכלו להתמקד יותר ואולי אף להתמקצע באמצעות קורס קצר. אם זמנכם דוחק ואין בידכם אפשרות להשקיע בלימודים גבוהים, לימוד מחשבים בעזרת קורסים הוא פתרון מצויין עבורכם.

קורס מחשבים
השאלה מה ללמוד היום הינה שאלה קריטית בייחוד לאור מצבו הלא מי יודע מה של שוק העבודה בארץ ובעולם בכלל. אחד התחומים שניזוקו הכי מעט מהמיתון המתמשך ויש שיגידו אף שלא ניזוקו כמעט כלל הוא תחום לימודי המחשבים. רגע לפני שאתם רצים לחפש קורס מחשבים החלטנו לסקור עבורכם בקצרה כמה מהשיקולים המרכזיים שבהעדפת קורס מחשבים אחד על פני קורס מחשבים אחר:

  1. תנאי קבלה – תנאי קבלה הם לא רק דרך של מוסד הלימודים לדעת כי המועמד מתאים ללמוד בקורס אלא גם דרך של המועמד להבין מי הם האנשים שאליהם מיועד הקורס והאם הוא מתאים לקורס המסוים שבו מדובר. קראו בעיון את תנאי הקבלה לקורסים בהם אתם מתעניינים והתרשמו מהתאמתכם לקורס.

  2. מה בדיוק ללמוד – ישנם תת תחומים רבים ומגוונים בעולם המחשבים וחשוב מאוד לדעת לקראת מה הולכים. ככלל כדאי להתעניין למה יש ביקוש ברגע נתון אך באופן כללי יש ללמוד אך ורק טכנולוגיות ותיקות בעלות היסטוריה של הצלחה וביקוש בשוק ולהימנע מטכנולוגיות שוליים חדשות שלא הוכיחו את עצמן עדיין.

  3. יציבות מוסד הלימודים – חשוב מאוד שמוסד הלימודים שתבחרו יהיה כזה אשר יש לו גב כלכלי חזק ולא מכללה קיקיונית כלשהי נטולת שם אשר עלולה לקרוס כלכלית באמצע שנת הלימודים ולהשאיר אתכם בלי כלום או גרוע מכך – לקחת את הכסף ולהיעלם. כדי לבדוק זאת מומלץ לשאול ככל שניתן לגבי המכללה ולבדוק את המוניטין שלה.

  4. הסמכות בינלאומיות – יש לברר בצורה יסודית שהמכללה שבחרתם עומדת בתנאי הסף של הסמכה בינלאומית בתחום הלימוד אותו בחרתם. האטרקטיביות שלכם בשוק נמדדת בין היתר גם על פי עמידה בתנאי ההסמכה הבינלאומיים וכאשר אתם מגיעים עם תעודה גנרית כלשהי ביד אתם פשוט נחשבים פחות מאשר עם תעודה מקורית ורשמית של מיקרוסופט.


אם כן ישנם כללים לא מעטים בבחירת קורס מחשבים איכותי אשר ישאיר אתכם עם הסמכה משמעותית וייתן לכם את הכלים לפלס את דרככם בצעדים ראשונים בעולם המחשבים שהינו תחרותי מאוד אך יכול גם להיות מתגמל מאוד לאלה שיעבדו קשה וישקיעו בו.
כל המידע על קורס מחשבים
קורס מחשבים הוא שם כולל למגוון רחב של קורסים. מחשבים כבר אינם רק תכנות נטו. התפתחות האינטרנט הביאה להתרחבות תחום המחשבים בשל הפיכת המחשב לכלי תקשורת מרכזי. חברות רבות מתנהלות בתוכן באמצעות רשת מחשבים אשר אותה צריך לנהל אדם מיומן. השימוש הרב בשפות שונות ובמערכות הפעלה שונות הביא להתפתחות הוירטואליזציה, אך עם התפתחויות חיוביות מגיעות גם התפתחויות שליליות בדמות פורצים לרשתות הבאים להרוס ולהזיק, מה שהביא לפיתוח לוחמת מידע ואבטחת מידע. בכל התחומים שהוזכרו ניתן להתמקצע ולמי שעבר הכשרה בתחום מובטח מקום בשוק העבודה.

אילו קורסים נותנים הסמכה בינלאומית?

ישנו יותר מאשר קורס מחשבים אחד בו ניתן לקבל הסמכה בינלאומית. החברות המרכזיות המעניקות הסמכה מטעמן הנחשבת להסמכה בינלאומית הן סיסקו ומיקרוסופט. תעודת מנהל רשתות מוסמך מטעם חברת סיסקו מכונה CCNA. הסמכה בתחום ניהול רשתות מטעם מיקרוסופט נקראת MCSE , MCSA או MCITP אשר נחשבת להסמכה המחליפה את MCSE.

איך ניתן לקבל הסמכה זו?

מעבר קורס בתחומים שהוזכרו אינם מספיקים על מנת לקבל את ההסמכה. הקורסים למעשה מכינים את הסטודנט לבחינת הסמכה חיצונית הנערכת מטעם החברה. מדובר על בחינה המורכבת מכמה תתי בחינות ונמשכת מספר שעות. החברות מקפידות לבחון בכל הנושאים הרלוונטים הנדרשים על מנת לעסוק בתפקיד בצורה הטובה ביותר. ישנו תשלום עבור הבחינה מעבר לתשלום על הקורס עצמו.

כמה זמן נמשכים קורסי מחשבים?

ישנו הבדל באורך הלימודים בין הקורסים השונים וגם בין מוסדות הלימוד. מדובר על טווח זמן שנע בין שלושה חודשים לקורס הקצר ביותר עד שנה וחצי לארוך ביותר. בכל מקרה קורס הוא אופציה טובה למי שאינו יכול להקדיש כרגע שלוש או ארבע שנים לתואר ראשון. מכללת פרקטיקיו מציעה קורסים שונים באונליין אותם תלמדו מהבית שלכם ובקצב האישי שלכם.

מהן אפשרויות התעסוקה?

אפשרויות התעסוקה הן רבות. קורס ניהול רשתות למשל מאפשר לעבוד כמעט בכל חברה המכילה למעלה מעשרה מחשבים. רוב החברות בענפי המשק השונים מנוהלות ברשת פנימית ולכן זקוקות למנהל רשת מיומן ומנוסה. טכנאי מחשבים יוכל לעבוד בשירות ותיקונים באופן עצמאי או כשכיר בחברות הנותנות תמיכה טכנית ושירותים. קורסי תכנות ואבטחת מידע מאפשרים עבודה בחברות הייטק ובכאלה העוסקות באבטחת מידע.
לימודי מחשבים מהבית – האם זה אפשרי ?

אם אתם מעוניינים ללמוד לימודי מחשבים אך לשלב אותם יחד עם העבודה שלכם או עיסוקים אחרים, אתם בוודאי מחפשים מסלול גמיש במיוחד אשר יתאים לדרישות שלכם, דבר שלעיתים רבות קשה מאוד למצוא. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מסלולי לימודי מחשבים, מסלולי בוקר, מסלולי ערב וכדומה אך יחד עם זאת, ניתן למצוא מסלול נוח במיוחד של לימודים מהבית. אתם יכולים ללמוד דרך סרטונים באינטרנט וכך ליהנות מלימודים בשעות המתאימות לכם ובצורה הנוחה ביותר עבורכם, מה שלא תוכלו למצוא במקומות לימוד אחרים, במכללות או מוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ.


יכולת שליטה עצמית גבוהה


חשוב לזכור כי לימודים מהבית אמנם נשמעים מפתים אך הם לא מתאימים לכל אחד. בכדי ללמוד מהבית האדם צריך להיות בעל שליטה עצמית גבוהה במיוחד, כזו שבזכותה יוכל ללמוד מבלי שהדעה שלו תוסח על ידי גורמים חיצוניים שונים כמו הילדים, הטלוויזיה, המטבח או כל דבר אחר. רק אדם בעל שליטה עצמית גבוהה יוכל ללמוד מהבית בצורה טובה ונכונה ולהעניק לעצמו את כל היתרונות של לימודים איכותיים ומקצועיים ברמה גבוהה במיוחד. כמובן, לימודי מחשבים מהבית דורשים גם תרגול וביצוע עבודות שונות, לכן עליכם לקחת גם זאת בחשבון בחישוב הזמן אותו אתם מקדישים ללימודים בכל יום ויום.


לימודים בצורה פשוטה וברורה


לימודי מחשבים דרך הבית אלו לימודים אשר מבוצעים דרך סרטונים. הסרטונים הללו צולמו ונערכו על ידי מרצים מקצועיים ומומחים בתחומי המחשבים אשר מקפידים להעניק לכם את כל המידע בצורה ברורה מאוד ומקפידים להעניק לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת בכדי לעבור את המבחנים ולעבוד בתחום בצורה טובה ונכונה. הסרטונים כוללים הדגמות שונות והסברים מפורטים מאוד כך שכל אחד יוכל להבין אותם בקלות.


לסיכום, לימודי מחשבים מהבית אפשריים בהחלט. הם אמנם לא מתאימים לכל אחד אך אם תחליטו להשקיע, הם יכולים להעניק לכם יתרונות רבים מאוד ולהפוך את הלימודים שלכם להרבה יותר מהנים והרבה יותר משתלמים.

הסוד הגדול בלימודי מחשבים

בס"ד


שלום כולם, מהו סוד ההצלחה ב-לימודי מחשבים? אם באמת היה סוד קסם שכזה, שאם הייתם יודעים אותו הייתם מבטיחים הצלחה ב-לימודי מחשבים, כלום לא הייתם רוצים לדעת אותו? האם לא הייתם משלמים הרבה בשביל הסוד הזה? האם לא הייתם מוכנים לחקור ולשאול ולהתאמץ במשך זמן רב רק בשביל לדעת אותו? הרי כל הסטודנטים ל-לימודי מחשבים מייחלים לסוד כזה. כולם רוצים להצליח ב-לימודי מחשבים ולהבטיח את עתידם. כולם רוצים להיות השפיצים בכיתה. כולם רוצים להרגיש את הסיפוק שמקבל מי ששולט בכל החומר בקורס לימודי מחשבים שבחר. האם באמת יש סוד כזה, שמבטיח הצלחה ב-לימודי מחשבים, או שאולי כולנו פשוט מופקרים איש איש למזלו או לשכלו שקיבל? התשובה תהמם אתכם – אכן קיים סוד כזה!!


אתם בוודאי רוצים לדעת מהו הסוד, אבל אל תרוצו מהר מדיי. אתם קרובים לתשובה שחיפשתם ולהצלחה ב-לימודי מחשבים, אז תרשו לעצמכם לקרוא הקדמה קטנה לפני שנגלה את הסוד הגדול. הדרך הבטוחה להצליח ב-לימודי מחשבים קשורה בעשייה והסוד הוא אופן העשייה בדרך להצלחה ב-לימודי מחשבים. אבל חברים יקרים, ללא העשייה הסוד לא שווה שום דבר. תחליטו שאתם מוכנים לעשות את כל מה שהסוד יאמר לכם. תחליטו שזה יהיה אופן הלימוד שלכם בקורס לימודי מחשבים שבחרתם – ואתם תצליחו! הסוד הזה הוא כל כך עוצמתי, שהוא יעבוד בעבור כל קורס לימודי מחשבים שתבחרו!! למען האמת, ייתכן והוא יעבוד עם כל חומר לימודי שבעולם ולא רק עם לימודי מחשבים.


ובכן, הגיע הרגע הגדול! שבו בנוחות, הביאו שתיה קלה, התרווחו—הנה הסוד!! הסוד הוא חזרה שיטתית על החומר הלימודי שלמדתם ב-לימודי מחשבים. אני יודע, כולכם אומרים עכשיו: מה?? זה הסוד??? וכי לא ידענו לפני שצריך לעשות חזרה על חומרים?? חברים יקרים, לא דיברתי על סתם "חזרה", הרעיון שצריך לחזור על כל החומר כדי להצליח ב-לימודי מחשבים הוא באמת לא סוד. הסוד הוא כיצד לחזור!!


כדי להצליח באופן שיטתי ב-לימודי מחשבים עליכם ליצור טבלת חזרה על החומר מסודרת שתבטיח שאתם חוזרים על החומר הלימודי בקורס לפחות פעמיים כל יום. איך ליצור טבלה שכזאת הוא לא עניין מסובך, רק תזכרו את הכללים. כל יום תחזרו לפחות פעמיים על החומר החדש מהקורס לימודי מחשבים שאתם נמצאים בו וזה הכול! למשל, נניח ויש לכם מפגשי לקורס לימודי מחשבים פעמיים בשבוע, בימים א' ו-ג'. אם כך, חזרו ביום ב' על החומר מיום א' וביום ג' גם. ביום ד' חזרו על החומרים מהשיעורים בימים א' ו-ג'. החל מיום א' בשבוע הבא, כששוב יש לכם שיעור לימודי מחשבים, חזרו על השיעור החדש ובנוסף על השיעור מיום ג'. זכרו את הכלל פשוט. תמיד אתם למעשה חוזרים על שיעור לימודי מחשבים האחרון וההוא שלפניו. בנוסף, אל תשכחו לסדר לעצמכם זמני חזרה של פעמיים ביום כפי שכתבתי.


חברים, מי שרוצה להצליח ב- לימודי מחשבים חייב להשקיע, אי אפשר להתחמק מזה! אבל מי שיילך לפי הסוד שגיליתי לכם ישים לב שהוא פתאום מתחיל לזכור ולהבין את כל החומרים וכל קורס ה- לימודי מחשבים מתגבש לו לתמונה אחת גדולה ויפה!


בהצלחה!

לימודי מחשבים - מקצוע או תחביב

בס"ד


השאלה האם לימודי מחשבים הם מקצוע או תחביב היא לא כל כך שוטה כמו שהיא נשמעת. למען האמת, הרבה יגידו לכם ש-לימודי מחשבים הם יותר תחביב. אפילו אנשי המקצוע הטובים בשוק עשויים לראות את ה-לימודי מחשבים כתחביב. זה אמנם מצויין לראות את ה-לימודי מחשבים כתחביב וככה ליהנות עוד יותר בלימוד - אבל בכל זאת כדאי לשים לב למספר נקודות:


1) תאהבות את ה-לימודי מחשבים כתחביב, אבל תתייחסו אליו כמקצוע. חוסר מקצוענות, או חובבנות, הוא אסון בשוק העבודה - אז תשקיעו המון ב-לימודי מחשבים!


2) אם תראו את ה-לימודי מחשבים רק כמקצוע קר אתם תשתעממו ולא תהיה לכם מוטיבצייה להמשיך וללמוד קדימה עוד לימודי מחשבים (וזה קריטי כדי להישאר רלוונטי בשוק העבודה).


מכאן אנחנו רואים ששילוב של שתי הגישות יהיה אידיאלי. תתייחסו ל-לימודי מחשבים כמקצוע לכל דבר (כי כך הוא באמת) אבל תיהנו ממנו ותתפעלו ממנו כאילו ה-לימודי מחשבים הם התחביב הכי גדול שלכם. בעצם, אין סיבה ש-לימודי מחשבים באמת לא יהיו התחביב הכי גדול שלכם. הם מרתקים ומגניבים למדיי!


אני מקווה שהבנתם את העיקרון ושתדעו לשלב בין מקצוענות לכיף ב-לימודי מחשבים שבחרתם. בסופו של יום, בשביל מה ללמוד לימודי מחשבים אם אנחנו סובלים מזה? ובשביל מה ללמוד לימודי מחשבים אם בסוף יידחו אותנו בשוק העבודה בגלל חוסר מקצועיות? השילוב בין המקצוענות והכיף הוא בלתי נמנע, הכרחי ממש!!! שיהיה לכולכם הצלחה ב-לימודי מחשבים שבחרתם ללמוד. תהיו מקצוענים ותיהנו!


מהו קורס המחשבים הטוב ביותר?

בס"ד


שלום חברים, היום נדון בשאלה החשובה: מהו ה-קורס מחשבים הטוב ביותר? כידוע, יש היצע עצום ללימוד קורס מחשבים ובאמת לפעמים קשה להחליט. אני מודה שאני מתפתמ לרשום מיד: קורס הנדסת רשתות הוא ה-קורס מחשבים הטוב ביותר ללא שום הסתייגות!! אבל צריך להודות על האמת, אני איש רשתות ולכן זה די ברור שאני אמליץ על קורס הנדסת רשתות כ-קורס מחשבים הטוב ביותר.


אמנם באמת הנדסת רשתות הוא קורס מחשבים מהמובילים ויש שיגידו המוביל שמביניהם, אבל עדיין אי אפשר להתעלם מעוד קורסים שבנסיבות מסויימות גם הם טוענים לכתר: "ה-קורס מחשבים הטוב ביותר".


אחרי שהזכרנו את ה-קורס מחשבים של הנדסת רשתות, בואו לא נשכח גם את ה-קורס מחשבים של סיסקו שגם הוא תותחי כידוע. סיסקו מספקת קורס מחשבים מקיף ומרתק שנותן פתח אמיתי לכניסה לעולם התקשורת. הבחירה בין קורס מחשבים של הנדסת רשתות לבין קורס מחשבים של סיסקו לרוב תלויה במשיכה של התלמיד לחומר הנלמד. (אם כי יש לציין שיש ייתרון מסוים בלימוד הנדסת רשתות על פני סיסקו).


עוד קורס מחשבים ראוי ביותר הוא קורס MCPD, קרי קקורס מחשבים לתכנות בסביבת מייקרוסופט. גם זהו קורס מחשבים מבוקש ביותר שיש ללומדיו הרבה תועלות להפיק ממנו!


הייתי מסכם ואומר שבעולם ה-IT ה-קורס מחשבים הטוב ביותר הוא הנדסת רשתות ובתחום בתכנות הוא ללא ספק MCPD. אם לבכם נוטה לקורסים נישתיים אז יש בוודאי גם קורס מחשבים לפיתוח אפליקציות אייפון ואייפד או אפילו פייסבוק. במקרים האלו מדוסר ב-קורס מחשבים נישתי ולכן הואלא יתאים לכל אחד, אלא רק לאלו שמתעניינים ספציפית בכך.


בכל מקרה, כל קורס מחשבים הוא מעניין, מאתגר ותורם רבות לקריירה, אני מקווה שתבחרו את ה-קורס מחשבים שטוב לכם.

קורס מחשבים

בס"ד


שלום לכולם, שמי איתמר רוטמנש והיום נדבר מעט על הקושי בהתמודדות עם קורס מחשבים. אולי נהיה מדוייקים, הקושי בהתמודדות עם קורס מחשבים על רמה. כידוע, היום יש קורס מחשבים לכל דבר.. אם תלכו לקורס מחשבים של הכרת המחשב או קורס מחשבים של עבודה עם Word יכול להיות שתנחרו עד נהריה – אבל אם תבחרו בקורס מחשבים של מנהל רשת או איש סיסקו, או אחד מהמסלולים המורכבים והמקצועיים – סביר להניח שתיתקלו בקושי שנובע מהיקף הלימוד ומעומקו. אני רוצה לשתף אתכם במעט מנסיוני כמרצה להנדסת רשתות, לשתף מעט בקשיים שהיו לי ולנסות לתת לכם המלצות יעילות איך להתמודד בהצלחה עם הקשיים שבקורס מחשבים על רמה.


בתור מרצה להנדסת רשתות ואבטחת מידע אפשר להגיד שכבר ראיתי הכול! ראיתי את אלו שמבינים מהר, ואת אלו שחושבים שהם מבינים מהר, ראיתי את אלו שמבינים לאט, ואת אלו שמבינים מצויין אבל אין להם ביטחון וחושבים שהם לא מבינים כלום.. באמת שראיתי הכול! אבל אם יש מכנה משותף לכל מי שאי פעם לימדתי אותו קורס מחשבים, זהו המכנה המשותף – לכולם הייתה נקודה של קושי, לכולם היה לפחות משהו אחד שהם הלחמו איתו קשה עד שפיצחו אותו. אני קורא לרגע הזה נקודת המבחן, בנקודה הזאת באמת נקבע האם הסטודנט בקורס מחשבים יגדל להיות כוכב עולה בתחום או לכל היותר מנהל רשת ממוצע. אם אתם מבינים את כוונתי – זה קריטי לדעת מראש שנקודת מבחן כזאת תגיע וצריך להתכונן אליה ולא להיבהל.


אם תשאלו אותי כמרצה מהי הבעיה מספר אחת של סטודנטים בקורס מחשבים – אני אענה לכם מיד: חוסר השקעה! קורס מחשבים בנוי לרוב בפורמט של שני מפגשים בשבוע. יש בזה ייתרון ויש בזה חיסרון. הייתרון הוא שיש זמן לסטודנט לעכל את כל המידע שספג, לחזור עליו ולהמשיך לתרגל עוד בבית – מה החיסרון? שהרבה סטודנטים נהיים שאננים ולא עושים את זה.. אין מקום לשאננות בקורס מחשבים! תפסו את עצמכם בידיים ותשקיעו! עוד לא שמעתי על סטודנט שלי שהשקיע ולא מצא עבודה, וזה ללא קשר לגיל שלו או לניסיון הקודם שלו! מי שמשקיע מרוויח. נקודה.


הקושי השני שעולה לרוב בקורס מחשבים הוא חוסר ביטחון.. סטודנטים מרגישים שהם לא מבינים את החומר, שהם לא יוכלו ליישם אותו בשוק העבודה – זה לא תמיד נכון! קרה לי יותר מפעם אחת שסטודנט התלונן שהוא לא מבין כלום.. "תוכל להיות ספציפי ולהסביר לי מה לא מובן?" שאלתי. התשובה הייתה: "אני פשוט לא מבין כלום". אז שאלתי אותו שאלות ולמרבה תדהמתי הוא ענה על כולן בדיוק רב! חוסר ביטחון. הפתרון הכי עלוב לחוסר ביטחון בקורס מחשבים זה להחליט שאני יודע הכול, זה לא עובד.. הפתרון הכי טוב בקורס מחשבים הוא להחליט שמותר לי לטעות! אדרבה, ככל שאטעה יותר ככה אבין יותר. בינינו, עדיף לטעות בקורס ולא בשטח! המוכנות לטעות בקורס מחשבים עולה במחיר זעום של אגו ומבטיחה לכם להתגבר על הבעיה של חוסר ביטחון.


הקושי השלישי בקורס מחשבים הוא חוסר סדר. עשו לי טובה אישית, אל תצפו שאני אכתיב כל דבר ואל תצפו לזכור משהו בלי לכתוב. קחו יוזמה, תכתבו נקודות בשיעור, תהיו אנשי מקצוע בהכשרה ולא סטודנטים עצלנים! אני כמרצה, משתדל במכוון לכתוב כמה שפחות בקורס מחשבים. אמנם בהתחלה אני מכתיב מעט יותר, אבל לאט לאט ובהדרגה אני מוריד את הכמות. אתם חייבים ללמוד להיות עצמאיים, זה קריטי בתחום! אז קיבלתי כמה ריקושטים מזה, לא נורא, פעם אפילו סטודנט התלונן עליי שלא איכפת לי מהתלמידים כי אני לא מכתיב להם.. הבנתם עד לאן העצלנות מגיעה?? אתם יכולים להתלונן כמה שתרצו, אנשי מקצוע לא תהיו מזה! קחו יוזמה! קחו יוזמה! קחו יוזמה! אז ברור שאנחנו, המרצים בקורס מחשבים – אנחנו לא פנאטים. אנחנו כן כותבים נקודות קשות ומכתיבים מפעם לפעם, אבל אל תיבנו על זה. איך אמרתי פעם לסטודנט שלי בקורס מחשבים? "אני אתן את כל מה שיש לי בשבילך, אבל אתה חייב להשקיע כאילו אני המרצה הכי גרוע בעולם - והקריירה שלך תלוייה בהצלחה שלך למרות שאני גרוע!".


הקושי הרביעי בקורס מחשבים הוא בניית מכניזם מסודר להתמודדות עם בעיות מורכבות. אלו ממכם שלמדו באוניברסיטה או בישיבה כבר כנראה בנו מכניזם שכזה, אלו שלא – זה קריטי לבנות אחד בשביל להצליח בקורס מחשבים. איך בונים מכניזם שכזה? עשיתי את העבודה בשבילכם, ואני אציכ לכם את המכניזם בו אני עובד. כשאני נתקל בבעייה סבוכה שאני לא מצליח להבין אני קודם כל שואל את עצמי: "מה כן ברור לי פה? בוא נפריד את הברור מהלא ברור!".. אחרי שאני מבין מה לא ברור אני שואל את עצמי: "למה זה לא ברור לי? מה לדעתי היה יכול להיות שונה במה שלמדתי שהיה גורם לזה להיות ברור?".. תבינו, הלימוד במוח האנושי בנוי כמו בניין רב קומות. לפעמים אתם מנסים להבין משהו שנמצא בקומה השניה, כשבעצם חסר לכם את הידע של הקומה הראשונה. השאלות שהצגתי יעזרו לכם לזהות את זה. אחרי שזיהיתי מה חסר לי אני מייד ניגש לנקודה החסרה ומתחיל לבאר אותה. ברוב המקרים התהליך הזה פתר לי את הבעיה. אם נתקלתם בקורס מחשבים בקושי כל כך גדול שאפילו התהליך שהצגתי לא עזר אז תפנו לדבר שייראה לכם הכי הזוי בעולם, אבל מניסיון – הוא עובד! תפסו פינה בבית כשאתם לבד (שלא יחשבו שאתם