מה נלמד בקורס שרתי 2012 << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

מה נלמד בקורס שרתי 2012

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

לימודי מחשבים

עולם המחשבים מציע קשת מאד רחבה של נושאים ותחומים שונים. כתוצאה מכך ניתן להבחין שבתקופה האחרונה ישנם אינספור בתי ספר, מכללות ועוד מוסדות לימוד רבים המציעים בפני הקהל הרחב מסלולים שונים ומגוונים ללימודי מחשבים. בשורות הבאות נציג סקירה אודות כמה רעיונות ועקרונות מרכזיים שיוכלו לסייע לכם רבות לבחור את מסלול הלימודים האופטימאלי עבורכם.

כיצד לבחור מסלול לימודי מחשבים בצורה נכונה?

ראשית עליכם להגדיר לעצכם מראש ובצורה מדויקת, מהו תחום ההתמחות בו אתם מעוניינים להתמקצע. לימודי מדעי המחשב לקראת תואר ראשון אינם מיועדים למשל לכל המתעניין בעיצוב גראפי או עיצוב תעשייתי לצורך העניין. אם וישנו תחום לימודים מסוים שבו אתם מעוניינים להתמחות רצוי לפנות למוסד לימודים דוגמת מכללה המציעה מסלול מקוצר ויעודי של לימודי מחשבים. ישנם כאמור מגוון רב של נושאי התמחות בענף המחשבים, כמו למשל, בניית אתרים, תכנות בשפה מסוימת, בדיקות תוכנה ידניות ואוטומטיות ועוד.

מסלולי לימוד מקוצרים וייעודיים

אז נכון שלימודים בתחום המחשבים הם לא פשוטים, ואין זה משנה באיזה נושא מדובר, אף על פי כן קורס או לימודים ייעודיים יוכלו להוביל אתכם ליעד בצורה קלה ומהירה יחסית. היתרון של מסלולים מקוצרים ומיועדים נובע מכך שהם מעניקים אפשרות להתמקצע בתחום בתקופה קצרה יחסית תודות לשפע התרגילים והסימולציות המועברות במהלך הלימודים. אחד ממסלולי הלימוד המבוקשים והנחשקים ביותר כיום מזוהה עם מסלול לימודים במחשבים לתואר בוגר במדעים.

מסלולי לימודים נחשקים

קהלי היעד של מסלולי לימוד אלו הינם כל מי שמעוניין בהכרות מעמיקה עם עולם המחשבים. לימודים לתואר בוגר במדעים או לימודי הנדסה מעניקים לבוגריהם רמת מיומנות גבוהה והיכרות מעמיקה עם המחשב על כל חלקיו, לרבות המודלים והאלגוריתמים אשר מניעים אותו. אולם גם פה קרוב לוודאי שתיתקלו בבעיה, והיא האם כדאי ללמוד מסלול זה במכללה או באוניברסיטה?

אין לשאלה זו מענה נכון וחד משמעי, מה שבכל אופן חשוב לזכור הוא שכל מכללה שמציעה מסלול לימודים מהסוג הזה, כמו גם מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, איננה נופלת באיכותה מכל אוניברסיטה אחרת.הכול על קורסים של מיקרוסופט

ישנם אין ספור קורסים בכל מה שקשור למחשבים, קורסים הנוגעים בתוכנות שונות שקיימות, חומרות שונות, קורסים הנוגעים לתחומים מסוימים באינטרנט כמו בניית אתרים וכדומה ועוד מגוון קורסים שרובינו בכלל לא יודעים שהם קיימים. הביקוש לקורסים הללו ברור, העולם היום חי ונושם מחשבים ואינטרנט ובכל מקום בחיינו אנו חייבים להיות מסונכרנים עם הקדמה. אם אנו לא עוסקים בתחום המחשבים בשום צורה שהיא ידעה בסיסי יספיק לנו, אך אם אנו מתחום ההייטק או מתכננים להיכנס לתחום אנו חייבים לקחת קורסים שרלוונטיים בשבילנו

למה דווקא מייקרוסופט

אם אתם חושבים לקחת קורסים של מיקרוסופט אתם בהחלט בכיוון הנכון. חברת מיקרוסופט היא אחת החברות המוכרות בעולם, חברה שקורסים שלה מתקבלים בברכה במקומות עבודה פוטנציאליים רבים. ולכן, אם אתם חושבים על האופציה של לימודי מחשבים בכל תחום שהוא הקורסים הללו יכולים להיות בשבילכם קרש קפיצה מצוין. בנוסף, מיקרוסופט מציעה מגוון כל כך רחב של קורסים שלכם לא נותר אלא לבחור את מה שהכי מתאים לכם או את מה שדורשים מקומות העבודה ואתם בדרך הנכונה לקריירה מצליחה בתחום המחשבים.

איפה לומדים אותם?

אם אתם חושבים לקחת קורסים של מיקרוסופט אתם יכולים ללמוד במכללות רבות הפזורות ברחבי הארץ. מכללות אלו הן לאו דווקא מכללות של חברת מיקרוסופט אך הן הוסמכו על ידי החברה הזו כך שאם אתם לומדים שם אתם צריכים לעבור מבחנים של מיקרוסופט ובסופו של דבר ההסמכה תהיה מחברה זו. ישנם אין ספור קורסים כדוגמת קורס וורד, קורס אקסל, קורס פאוור פוינט, קורסי תכנות בסביבת דוט נט, ועוד מגוון קורסים נוספים. כל שעליכם לעשות הוא להחליט מה מתאים לכם וללכת עם זה, כמובן שעדיף עם התייעצות מתאימה.

ישנם אם כן אין ספור קורסים וחברת מיקרוסופט לא סתם קנתה לה את שמה בעולם, ואם אתם תהיו חלק מאותה הצלחה של החברה הזו הגעתם למקום טוב בחיים. ניתן כמובן תמיד להמשיך וללמוד כך שתמיד ניתן להתקדם ולא צריך להישאר במקום רק עם הידע הספציפי שנרכש.

לימוד מחשבים

בעידן שלנו הכל סובב, מתחיל ונגמר בטכנולוגיה. הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מסחרר ואנחנו ביחד איתה.תחום האפליקציות לאייפון ולאנדרואיד התפתח מאוד בשנים האחרונות ונהיה כבר תחום בפני עצמו בתוך העולם של לימוד מחשבים. אז מהן האפשרויות הקיימות היום בפניו של המעוניין להכנס אל התחום המבוקש הזה?
לימוד מחשבים לתואר


אם אתם עדיין בתחילת דרככם המקצועית וטרם קיבלתם השכלה אקדמית תוכלו להתחיל מתואר ראשון במחשבים. אמנם זו אינה דרך פשוטה. היא מלאה במהמורות ויש צורך בהשקעה רבה של אנרגיה, זמן וגם כסף- מצרכים נדירים לסטודנט, אך בסוף הדרך סביר כי תחטפו בקלות יחסית על ידי חברות המחשבים הגדולות. עם זאת, כדאי כבר במהלך הלימודים להתמקד בתחום שמעניין אתכם בעולם הרחב הזה, בין אם זהו תכנות, מערכות מידע או חומרה ולהתמקד בהם יותר. ישנם גם מספר תארים ראשונים בתחום המחשבים: תואר ראשון במדעי המחשב, הנדסת מחשבים, הנדסת תוכנה או הנדסת מערכות מידע. בכל אחד ישנה התמקדות בנושאים מעט שונים ומשך התואר הוא שלוש או ארבע שנים.
קורסים במחשבים


גם אם אתם עברתם דרך מקצועית משמעותית בתחום המחשבים ומעוניינים לשנות מעט או לחילופין הגעתם מתחום שונה לחלוטין ומעוניינים לעשות הסבה מקצועית, אפשרויות רבות עומדות בפניכם. לימוד מחשבים ניתן לעשות גם באמצעות קורסים קצרים יחסית שלרוב אינם נמשכים מעבר לשנה. נושאי הקורסים הם רבים. למגיעים מתחום אחר לגמרי מומלץ להתחיל מהתחלה ולקחת קורס טכנאי מחשבים על מנת לקבל רקע. למגיעים מתחום המחשבים ניתן להתמקצע בניהול רשתות, אבטחת מידע, בדיקת תוכנה ואבטחת איכות או בקורסים מעולם האינטרנט אשר בסופם ניתן לעבוד בעבודה שמשלבת את התחום הטכני עם תחום אחר כמו אמנות ועיצוב או שיווק.
מה כדאי?


כמובן שהכל תלוי בנסיבות. אם בכל מקרה אתם מעוניינים בתואר ראשון ותחום המחשבים מעניין אתכם, תואר ראשון בתחום יפתח בפניכם את כל הדלתות ואחריו תוכלו להתמקד יותר ואולי אף להתמקצע באמצעות קורס קצר. אם זמנכם דוחק ואין בידכם אפשרות להשקיע בלימודים גבוהים, לימוד מחשבים בעזרת קורסים הוא פתרון מצויין עבורכם.

קורס מחשבים
השאלה מה ללמוד היום הינה שאלה קריטית בייחוד לאור מצבו הלא מי יודע מה של שוק העבודה בארץ ובעולם בכלל. אחד התחומים שניזוקו הכי מעט מהמיתון המתמשך ויש שיגידו אף שלא ניזוקו כמעט כלל הוא תחום לימודי המחשבים. רגע לפני שאתם רצים לחפש קורס מחשבים החלטנו לסקור עבורכם בקצרה כמה מהשיקולים המרכזיים שבהעדפת קורס מחשבים אחד על פני קורס מחשבים אחר:

  1. תנאי קבלה – תנאי קבלה הם לא רק דרך של מוסד הלימודים לדעת כי המועמד מתאים ללמוד בקורס אלא גם דרך של המועמד להבין מי הם האנשים שאליהם מיועד הקורס והאם הוא מתאים לקורס המסוים שבו מדובר. קראו בעיון את תנאי הקבלה לקורסים בהם אתם מתעניינים והתרשמו מהתאמתכם לקורס.

  2. מה בדיוק ללמוד – ישנם תת תחומים רבים ומגוונים בעולם המחשבים וחשוב מאוד לדעת לקראת מה הולכים. ככלל כדאי להתעניין למה יש ביקוש ברגע נתון אך באופן כללי יש ללמוד אך ורק טכנולוגיות ותיקות בעלות היסטוריה של הצלחה וביקוש בשוק ולהימנע מטכנולוגיות שוליים חדשות שלא הוכיחו את עצמן עדיין.

  3. יציבות מוסד הלימודים – חשוב מאוד שמוסד הלימודים שתבחרו יהיה כזה אשר יש לו גב כלכלי חזק ולא מכללה קיקיונית כלשהי נטולת שם אשר עלולה לקרוס כלכלית באמצע שנת הלימודים ולהשאיר אתכם בלי כלום או גרוע מכך – לקחת את הכסף ולהיעלם. כדי לבדוק זאת מומלץ לשאול ככל שניתן לגבי המכללה ולבדוק את המוניטין שלה.

  4. הסמכות בינלאומיות – יש לברר בצורה יסודית שהמכללה שבחרתם עומדת בתנאי הסף של הסמכה בינלאומית בתחום הלימוד אותו בחרתם. האטרקטיביות שלכם בשוק נמדדת בין היתר גם על פי עמידה בתנאי ההסמכה הבינלאומיים וכאשר אתם מגיעים עם תעודה גנרית כלשהי ביד אתם פשוט נחשבים פחות מאשר עם תעודה מקורית ורשמית של מיקרוסופט.


אם כן ישנם כללים לא מעטים בבחירת קורס מחשבים איכותי אשר ישאיר אתכם עם הסמכה משמעותית וייתן לכם את הכלים לפלס את דרככם בצעדים ראשונים בעולם המחשבים שהינו תחרותי מאוד אך יכול גם להיות מתגמל מאוד לאלה שיעבדו קשה וישקיעו בו.
כל המידע על קורס מחשבים
קורס מחשבים הוא שם כולל למגוון רחב של קורסים. מחשבים כבר אינם רק תכנות נטו. התפתחות האינטרנט הביאה להתרחבות תחום המחשבים בשל הפיכת המחשב לכלי תקשורת מרכזי. חברות רבות מתנהלות בתוכן באמצעות רשת מחשבים אשר אותה צריך לנהל אדם מיומן. השימוש הרב בשפות שונות ובמערכות הפעלה שונות הביא להתפתחות הוירטואליזציה, אך עם התפתחויות חיוביות מגיעות גם התפתחויות שליליות בדמות פורצים לרשתות הבאים להרוס ולהזיק, מה שהביא לפיתוח לוחמת מידע ואבטחת מידע. בכל התחומים שהוזכרו ניתן להתמקצע ולמי שעבר הכשרה בתחום מובטח מקום בשוק העבודה.

אילו קורסים נותנים הסמכה בינלאומית?

ישנו יותר מאשר קורס מחשבים אחד בו ניתן לקבל הסמכה בינלאומית. החברות המרכזיות המעניקות הסמכה מטעמן הנחשבת להסמכה בינלאומית הן סיסקו ומיקרוסופט. תעודת מנהל רשתות מוסמך מטעם חברת סיסקו מכונה CCNA. הסמכה בתחום ניהול רשתות מטעם מיקרוסופט נקראת MCSE , MCSA או MCITP אשר נחשבת להסמכה המחליפה את MCSE.

איך ניתן לקבל הסמכה זו?

מעבר קורס בתחומים שהוזכרו אינם מספיקים על מנת לקבל את ההסמכה. הקורסים למעשה מכינים את הסטודנט לבחינת הסמכה חיצונית הנערכת מטעם החברה. מדובר על בחינה המורכבת מכמה תתי בחינות ונמשכת מספר שעות. החברות מקפידות לבחון בכל הנושאים הרלוונטים הנדרשים על מנת לעסוק בתפקיד בצורה הטובה ביותר. ישנו תשלום עבור הבחינה מעבר לתשלום על הקורס עצמו.

כמה זמן נמשכים קורסי מחשבים?

ישנו הבדל באורך הלימודים בין הקורסים השונים וגם בין מוסדות הלימוד. מדובר על טווח זמן שנע בין שלושה חודשים לקורס הקצר ביותר עד שנה וחצי לארוך ביותר. בכל מקרה קורס הוא אופציה טובה למי שאינו יכול להקדיש כרגע שלוש או ארבע שנים לתואר ראשון. מכללת פרקטיקיו מציעה קורסים שונים באונליין אותם תלמדו מהבית שלכם ובקצב האישי שלכם.

מהן אפשרויות התעסוקה?

אפשרויות התעסוקה הן רבות. קורס ניהול רשתות למשל מאפשר לעבוד כמעט בכל חברה המכילה למעלה מעשרה מחשבים. רוב החברות בענפי המשק השונים מנוהלות ברשת פנימית ולכן זקוקות למנהל רשת מיומן ומנוסה. טכנאי מחשבים יוכל לעבוד בשירות ותיקונים באופן עצמאי או כשכיר בחברות הנותנות תמיכה טכנית ושירותים. קורסי תכנות ואבטחת מידע מאפשרים עבודה בחברות הייטק ובכאלה העוסקות באבטחת מידע.
לימודי מחשבים מהבית – האם זה אפשרי ?

אם אתם מעוניינים ללמוד לימודי מחשבים אך לשלב אותם יחד עם העבודה שלכם או עיסוקים אחרים, אתם בוודאי מחפשים מסלול גמיש במיוחד אשר יתאים לדרישות שלכם, דבר שלעיתים רבות קשה מאוד למצוא. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מסלולי לימודי מחשבים, מסלולי בוקר, מסלולי ערב וכדומה אך יחד עם זאת, ניתן למצוא מסלול נוח במיוחד של לימודים מהבית. אתם יכולים ללמוד דרך סרטונים באינטרנט וכך ליהנות מלימודים בשעות המתאימות לכם ובצורה הנוחה ביותר עבורכם, מה שלא תוכלו למצוא במקומות לימוד אחרים, במכללות או מוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ.


יכולת שליטה עצמית גבוהה


חשוב לזכור כי לימודים מהבית אמנם נשמעים מפתים אך הם לא מתאימים לכל אחד. בכדי ללמוד מהבית האדם צריך להיות בעל שליטה עצמית גבוהה במיוחד, כזו שבזכותה יוכל ללמוד מבלי שהדעה שלו תוסח על ידי גורמים חיצוניים שונים כמו הילדים, הטלוויזיה, המטבח או כל דבר אחר. רק אדם בעל שליטה עצמית גבוהה יוכל ללמוד מהבית בצורה טובה ונכונה ולהעניק ל