ניהול משתמשים - Users << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

ניהול משתמשים - Users

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

בואו ללמוד MCSE וצאו עם מקצוע

טכנולוגיית מידע הינה תחום מבוקש במיוחד בקרב מי שמעוניין להכנס לעולם ההייטק ולאייש תפקידים בכירים בחברות וארגונים. אחת הדרכים לקבל תפקיד בכיר הינה דרך הסמכות טכנולוגיות שונות. שתי הסמכות נפוצות אשר נחשבות להסמכות איכותיות הינן הסמכת MCSE והסכמת MCITP. על הליך ההסמכה, תנאי הקבלה ומקומות הלימוד הקיימים במאמר שלפניכם.

למה ללמוד מקצוע טכנולוגי?

מקצועות טכנולוגיים הינם המפתח לקריירה בתחום התעשייה וההייטק. למי שאוהב את העולם הטכנולוגי, ולמי שמעוניין לעסוק בו ולהנות מתפקידים מאתגרים ודינאמיים, לצד משכורות גבוהות, מומלץ ללמוד מקצוע טכנולוגי, אשר יקנה ידע נרחב ויאפשר הזדמנויות תעסוקה נרחבות בתחום. גם MCSE וגם MCITP הינם מקצועות טכנולוגיים בתחום ניהול הרשתות, אשר מקנים ידע נרחב וארגז כלים מאובזר היטב.

בחינות ההסמכה

עם סיומו של הקורס, נדרשים הבוגרים לעבור את בחינות ההסמכה של חברת מייקרוסופט העולמית. מבחנים אלו כרוכים בעלות כספית, ואורכים מספר שעות. התעודה אותה מקבלים עם מעבר הבחינות הינה תעודה המצביעה על המקצועיות ועל רמת הידע הקיים למחזיק בה. תעודה זו יכולה לשמש כמפתח אמיתי לכניסה לעולם ההייטק.

הלימודים לבחינות ההסמכה יכולים להתבצע במסגרת קורסי MCSE, MCITP השונים המוצעים על ידי מוסדות הלימוד השונים, וכן הם יכולים להעשות במסגרת קורסים ממוחשבים. הדרך ומשך הלימוד עד לקבלת ההסמכה הם תלויי אדם, ותלויי המסגרת המתאימה לו ביותר. כך למשל ישנם אנשים שיוכלו לסיים את הלימודים ואת ההסמכה עצמה בתוך שנה, בעוד אחרים יזדקקו לשנתיים ומעלה עד לקבלת ההסמכה.

תנאי הקבלה

על מנת להרשם לאחד מהקורסים השונים המוצעים על ידי המכללות הרבות, בחלק מהן נדרשים תנאי קדם מסויימים. כמו כן, השאלה היא איזה מסלול לוקחים, שכן ישנם מסלולים למתחילים וישנם מסלולים למתקדמים. המסלולים למתחילים אינם מצריכים כל רקע או נסיון, והדרישה היחידה היא שיהיו בעלי ידע בסיס ביותר בעולם המחשבים והאינטרנט וכן אנגלית ברמה גבוהה. במסלול למתקדמים נדרש נסיון במערכות הפעלה והכרות מעמיקה עם עולם המחשבים והאינטרנט.

היכן לומדים?

בשל הביקוש הרב למקצוע, הקורסים מתקיימים בכל רחבי הארץ, ואף ישנם קורסים ממוחשבים המאפשרים לימודים מהבית.MCITP או MCSE – על תחום ניהול הרשתות

תחום המחשבים כולל עשרות ואולי אף מאות תפקידים שונים. ניהול רשתות הינו אחד מהתחומים, אשר גם הוא עצמו מכיל לא מעט תתי תחומים. על ההסמכות השונות של מייקרוסופט, ועל הדרך בה כדאי ללמוד, כל זאת במאמר הבא.

ההסמכות של מייקרוסופט

לימודים לתואר הנכסף מנהל רשת, שהוא למעשה מהנדס מוסמך של מייקרוסופט, הינה בדרך כלל הצעד הראשון אותו עושים מרבית האנשים בתחום הרשתות.

הסמכת MCSE -  - מסלול זה של מייקרוסופט מיועד בעיקר למשתמשים אשר מעוניינים בהסמכה של Server 2003. על מנת לקבל את תעודת ההסמכה שבסופה יחשב הבוגר כבוגר מייקרוסופט, עליו לגשת ל-7 בחינות שעורכת חברת מייקרוסופט ולעבור אותן.

הסמכת MCITP – הסמכה זו כוללת התמחות בהטמעה, ניהול ותחזוקת תשתית server 2008, בסיסי הנתונים, אבטחת מידע ווירטואליזציה. המסלול נחלק לשניים – לאנשים חסרי רקע ונסיון ולאנשים בעלי נסיון קודם.

לימוד עצמי או קורס?

כיום, ישנו היצע רחב של מכללות המציעות קורסי הכשרה להסמכות השונות, ואשר מבטיחות להביא את הסטודנטים למצב שהם יעברו את בחינות ההסמכה החיצוניות של מייקרוסופט. אולם, מדובר בהשקעה לא קטנה, שכן עלות קורס עולה אלפי שקלים. השאלה היא האם הסכום מצדיק את עצמו.

השאלה הראשונה הינה האם יש הכיס מאפשר זאת, שכן במידה שכן הרי שקורס עדיף מהרבה בחינות. ישנה דינאמיקה חברתית, ניתן לקשור קשרים עם אנשים בתחום, וכמובן המרצה הינו אלמנט משמעותי מאד. מרצה טוב הינו מרצה בעל נסיון עשיר וידע רב, אשר יש הרבה מה ללמוד ממנו ואשר יכול לתרום מנסיונו הפרטי והתקלות בהן הוא נתקל במהלך עבודתו. מצד שני, לימוד עצמי חוסך גם כספים וגם מאפשר ללמוד מהבית מבלי להגיע פיזית למוסדות הלימוד, ובסביבה הביתית הנעימה.

תעודת ההסמכה

גם במסלול MCSE וגם במסלול MCITP, התעודה הניתנת בסיומן של בחינות ההסמכה היא בין לאומית, והיא מספקת למחזיק בה הבנה עמוקה של ניהול רשתות מחשבים המבוססת על מייקרוסופט, ומקנה לו יתרון רב במציאת עבודה בתחום. הידע הנרכש הוא רב ומעמיק, ומאפשר למחזיק בתעודה להתחיל את עבודתו כשהוא מחזיק בידע תיאורטי, אותו הוא יהפוך למעשי במהרה.


קורסים של מייקרוסופט – מהם?

ישנם אין ספור קורסי מחשבים, קורסים אשר בחלקם נוגעים בתוכנות שונות שאנו משתמשים בהם ביום יום וכן תוכנות אשר אין בהם שימוש תדיר אך שימוש בהם יכול לסייע לנו לא מעט בחיים. ישנם גם קורסים אשר עוסקים בחומרה מה שאומר בצד הפיזי במחשב, צד אשר חייבים שיהיו לו לא מעט אנשי מקצוע מכיוון שמחשבים הם מה שמוביל אותנו כיום בעידן המודרני. קורסים של מייקרוסופט הם חלק מאותם קורסים, קורסים אשר נוגעים ספציפית לתוכנות של חברת מייקרוסופט, חברה אשר כל אחד עם מחשב אישי מכיר את מה שהיא מציעה לנו.

איפה לומדים?

קורסים של מייקרוסופט כמו קורסים רבים אחרים בכל תחום שהוא מעולם המחשבים הם קורסים אותם ניתן ללמוד במכללות שונות ברחבי הארץ. במכללות הללו יש קורסים בכל תחום שהוא מעולם זה אך ישנן מכללות אשר הוסמכו על ידי חברת מייקרוסופט להעביר קורסים בשמה והקורסים הללו מבוקרים על ידה וכמובן שבסופם יש מבחנים של חברת מייקרוסופט אשר הם אלו שייקבעו הם הסטודנט יקבל תעודה מטעמה או שלא. קורסים כאלו נחשבים מאוד בלא מעט מקומות עבודה לאחר מכן ולכן כדאי לשקול ברצינות ללמוד אותם ולקבל תעודה.

למה ללמוד קורסים של מייקרוסופט?

אין היום ילד שלא שמע את השם של החברה הזו, חברת מייקרוסופט היא אחת מחברות האינטרנט הגדלות בעולם, חברה אשר עבודה בה או הסמכה מטעמה נחשבים מאוד. יש את תוכנות האופיס המוכרות כמו האקסל, הוורד, ועוד ותוכנות אלו נמצאות בשימוש אצל רובינו ביום יום בעיקר מאז שעולם העבודה החל להסתמך על מחשבים ועל האינטרנט. קורסים כאלו הם קרש קפיצה למי שרוצה להיכנס לעולם הזה ובעיקר קרש קפיצה במקומות עבודה פוטנציאליים למי שעשה אחד או יותר מהקורסים שהחברה מציעה לסטודנטים.

אין ספק שקורסים כאלו של חברת מייקרוסופט יכולים לעשות את ההבדל בין עוד קורס שלאחריו צריך לעשות קורסים נוספים בשביל לעבוד לבין קורס אשר בסופו ניתן למצוא עבודה טובה ומכובדת עם שכר נאה בצידה כזה שניתן לחיות ממנו.

מוסמכי MCSE מבוקשים לאיוש משרות IT

מוסמך MCSE  של חברת מיקרוספט נמצא בעמדה טובה לאיוש תפקיד של מנהל מערכות, הלימוד השיטתי שנלמד ונבחן מאפשר למוסמך להקים רשת תקשורת מבוססת סביבת עבודה של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, לטפל בבעיות ומשברים בתעבורת הרשת, ולתכננן רשת המתבססת על שרתים מרובים ושונים. MCSE נחשבת להכשרה איכותית ונדרשת בין משרות ה IT ופותחת דלתות רבות של קידום מקצועי והעמקה בתחומים נוספים במקצוע התמיכה הטכנולוגית. על מנת לזכות בתאר המוסמך מומלץ ללמוד במסגרת מוסד לימודי מוכר על ידי מיקרוסופט, מוסד בעל ניסיון וגישה מתאימה לתלמיד הישראלי. ישנם לא מעט בתי ספר ללימוד קורסים להכשרות טכנולוגיות המעבירים גם קורס MCSE אך הקורסים משתנים בהיקפם ואף בהעמקתם. על מנת לבחור בית ספר נכון עבורכם, ועל מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם במבחן ההסמכה, נספק פה כמה המלצות-


הבית ספר הנכון עבורכם ללימודי MCSE


-           האם בית הספר נחשב כבית ספר טוב בהוראה טכנולוגית? מה שמו והמוניטין שיצאו לו בתעשיה? האם בוגריו מאיישים משרות נחשבות בתחום ה IT? לבדוק זאת יהיה עליכם לשוחח עם מקצוענים בתחום, לקרוא בפורומים בנושא, להתעניין באתר בחברה ואף לבקש פגישה אישית. בנוסף פורומים של משוחררים טריים יכולים לחשוף מידע נוסף וחד על בית הספר והתחום.


-           חשוב מאד, האם מיקרוסופט היא שותפה בתוכנית הלימוד של מסלול ה- MCSE, האם הוא מוכר על ידה? אם כן הרי תכנית הלימוד מותאמת לתכני המבחן.


-          האם בית הספר מגדיל ומלמד גם פרק בווירטואליזציה ומחשוב ענן? אם כן הרי בלמידתו תהיו מוכנים גם לחדושים האחרונים בתחום.


-          כמה שעות לימוד? האם בית הספר מבצע הפרדה בין מתחילים למנוסים ומכירים? מה דרישות הקבלה?- בדקו שאתם אכן עומדים בהם.


-          מה חלק התרגול בכיתה והסימולציות? מה חלק התרגול בבית? כמה פרוייקטים גדולים יש במהלך הקורס? האם יש מבחנים פנימיים בסיום כול שלב בתכנית?


MCSE לתחילת קריירה ב IT


הסמכת MCSE  מוכרת כהתחלה לתחום ניהול רשתות, אך זו התחלה בטוחה משום שתתואר מוחזק כרציני ומקיף הבורר את אלו שבידם הכלים והיכולות להקים, לערוך שינויים, ולטפל באופן שוטף ברשת העיסקית.-

פירוט MCSE

שלום לכולם !!


היום נדבר על : Microsoft Certified Solutions Expert - MCSE.


בפירמידת האיכות של Microsoft , Expert נמצא במקום טוב באמצע מעל Associate (בוגרי תואר MCSA) ומתחת ל- Master (בוגרי תואר MCSM).


בעבר תואר MCSE שויך למהנדסי רשת וגווע כי לא ניתן לתת תואר אקדמי. ולאחרונה Microsoft החייתה אותו מחדש אך האות E ב -MCSE מציינת כעת מומחה ולא מהנדס.


את תואר ה – MCSE ניתן להשיג במספר תחומים לדוגמא ב SQL -:


ראשית משיגים את הסמכות ה-MCSA ע"י הצלחה במבחנים הבאים :


70-461 Querying Microsoft SQL Server 2012


70-462 Administering Microsoft SQL Server 2012 Databases


70-463 Implementing a Data Warehouse with SQL Server 2012לאחר השלמת המבחנים האלו ניתן לשדרג את התואר MCSA לתואר MCSE המכובד יותר ע"י מעבר מבחנים נוספים במספר מסלולים אפשריים כדוגמת :


70-464 Developing Microsoft SQL Server 2012 Database


70-465 Designing Database Solutions with Microsoft SQL Server 2012שדרוג ל-MCSE ניתן לעשות גם במסלולים נוספים כדוגמת :Private Cloud לאחר השלמת המבחנים ב- Windows server 2008 ( 70-640,70-642,70-643 )


ולאחר מכן השלמה ל-Private Cloud ע"י המבחנים 70-246 ואחד מהמבחנים 70-247 או 70-659.


מגוון האפשריות להשגת הסמכת ה-MCSE נותן מסלולים רבים שמתאימים לכל אחד בהתאם לתחום ההתעניינות שלו ולא מגביל למסלול בודד , מה גם שנוספו תחומי פעילות רבים יותר בתחום.


בכל מקרה מגוון התעודות מעיד על ידע ויכולת לעבור את המבחנים ולהשיג תואר של מיקרוסופט והוא מעביר את בעליו בשלבי הסינון הראשוניים .ידע אמיתי ישיג בעל התעודות מלימוד אמיתי של החומר כשהוא מפורט וערוך ורצוי מאוד חומר מצולם ומודגם על מחשב - כדוגמת הסרטים של מכללת פרקטיקיו. רק באופן זה וע"י תרגול חוזר ונשנה תוך כדי צפייה בסרטים ניתן להשלים את הידע הנדרש. כמובן שאת החלק של הניסיון האמיתי נרכוש כבר בשטח , אבל לשטח צריכים להגיע עם ידע שנרכש בלמידה ולא רק מידע שנרכש מהכנות למבחנים.


לאחר השינוי האחרון של מיקרוסופט וקביעת שלושת הרמות כפי שהוצגו בפתיחה , תואר MCSE הופך לתואר נחשק בשוק וללא ספק פותח דלתות .


מעסיקים ישמחו לקבל בעלי תואר MCSE אך מעבר להסמכות צריך שיהיה כיסוי בדמות ידע שנרכש במאמץ לימודי הולם. נסיון שטח יגיע כבר תוך כדי גם אם המשמעות לכך תהיה תפקיד פשוט יותר בחברה, אבל תפקיד שייתן את המדרגה הראשונה לבוגר MSCE.