ריבוי שרתי DC בדומיין - RODC, FSMO << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

ריבוי שרתי DC בדומיין - RODC, FSMO

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

MCITP - מכונות וירטואליות

בס"ד

הרבה פעמים בקורס MCITP אנו עובדים עם מכונות וירטואליות. מה זו מכונה וירטואלית? מכונה וירטואלית זו תוכנה שמאפשרת לדמות מחשב בתוך המחשב האמיתי. המכונה הוירטואלית מתנהגת כמחשב אמיתי לכל דבר ועניין!!

אל תחשבו שמכונות וירטואליות הן בשימוש אך ורק בקורסים של MCITP, ממש לא!! מכונות וירטואליות משמשות גם בשוק העבודה והיקף השימוש שלהם הולך ועולה! אנשי MCITP משתמשים בהן כדי לחסוך במשאבים ולאבטח את סביבת העבודה ברמה טובה יותר.

החיסכון במחשבים במכונה הוירטואלית נובע מכך ש- MCITP יכול למעשה לשלב כמות של אפילו 10 מכונות במחשב אחד, מה שהופך את המכונה לכבייכול 10 מכונות! רמת אבטחת המידע הגבוהה נובעת מכך ש- MCITP יכול להגדיר כל מחשב כמחשב נפרד ומבודד ובנוסף ה-MCITP יכול לבצע Snapshot (חזרה למצב קודם) בכל רגע שייבחר.

השימוש במכונות וירטואליות הוא כל כך אקוטי בעולם ה-MCITP של היום שחברות רבות דורשות ידע והסמכות בוירטואליזצייה כתנאי סף לקבלה לעבודה! המכונה הוירטואלית הרווחת היום בעולם ה-MCITP היא VMWare ESX, למרות שמייקרוסופט מדביקה את הפער במהירות באמצעות HyperV. אולי עוד נכתוב על מכונות אלו במאמר אחר!

לסיכום, כדאי מאוד לכל MCITP להתעמק בהבנה של מכונות וירטואליות וללמוד עליהם לפחות מעט. למזלכם, בכל קורס של MCITP יש עבודה עם מכונות וירטואליות - כך שהקונספט לפחות לא יהיה זר לכם!

 


כל מה שצריך לדעת על קורס MCITP ועל קורס MCSE

בעידן כה תחרותי אי אפשר שלא לחשוב על המחר, ואת המחר אנחנו מתחילים לתכנן כבר היום, אם לא אתמול. לכן, אם גם אתם מנסים להבין במה אתם רוצים לעבוד ואיזה עתיד הייתם רוצים לבנות לעצמכם,אז אין ספק שהאופציה של לעשות קורסים כמו MCSE או כמו MCITP זו יכולה להיות אופציה טובה עבורכם. הקורסים האלה הם הקורסים הפופולאריים ביותר בימינו בעולם המחשבים, והסיבה העיקרית לכך היא שהם מקושרים באופן ישיר לחברת מייקרוסופט העולמית. כלומר, מי שעושה את הקורסים האלה יכול להירשם בסופו של דבר למבחן ההסמכה, ומי שיעבור את המבחן הזה יקבל תעודת הסמכה שתוכל להיות מפתח למשרות שונות בעולם ההייטק.

הקורסים הנלמדים

אם תבחרו לעשות קורס MCSE תהייה לכם הזדמנות ללמוד לעומק את הטכנולוגיה המשוכללת של חברת מייקרוסופט, והדגש בקורס יהיה להכיר את כל המערכות הקיימות. חלק מהדגש המושם הוא גם על פתרונות טכנולוגיית הענן, כך שבהחלט ניתן לומר שזה קורס עדכני ומתקדם ביותר.  אם תבחרו לעשות קורס MCITP הדגש המושם יהיה בנושא של רשתות המחשבים, דבר אשר קשור לכל אחד מהעסקים בארץ ובעולם. בכל אחד משני הקורסים האלה תוכלו ליהנות מעניין רב בקורס עצמו וגם מכך שתקבלו כלים חשובים ביותר שיכינו אתכם בצורה מושלמת לבחינה. ישנה אפשרות לעשות את הקורסים האלה במכללות הרבות ולהגיע לשיעורים באופן פיזי, אך קיימת אפשרות גם ללמוד מרחוק בעזרת סרטוני הדרכה מלאים.

שיטת הלימוד המתאימה לכם

אנשים רבים לא לגמרי יודעים באיזו שיטת לימוד לבחור, כי למעשה יש להם אפשרות לבחור בין לימוד בכיתות ובין לימוד עצמאי. חשוב לדעת שבאופציה של הלימוד העצמאי אומנם ניתן ליהנות מכך שהכול מוכן עבורכם ושאתם בוחרים באיזו שעה ובאיזה יום ללמוד, אך הקושי הוא החופש הגדול שיש לכם. לכן כדאי שתנסו להבין מהי שיטת הלימוד שבה תוכלו להגיע לתוצאות הטובות ביותר, ואין ספק שאם אתם נרשמים לקורס כזה הרי שלא כדאי יהיה לוותר על המבחן הסופי. התעודה תיתן לכם אפשרות למצוא עבודה בקלות רבה יותר ולכן היא חשובה.


המדריך השלם ללימודים מתחילים ומתקדמים- mcse

אם מדברים על לימודי MCSE, מדברים על ניהול רשתות בפיקוח חברת מייקרוסופט. הידע אשר נרחש גדול ביותר והוא מאפשר את כל האפשריות להשתלב בכל מקומות העבודה. להלן כל השלבים להצלחה.

שלב ראשון- להבין את המטרה

אם אתם תרים אחר קורס של MCSE או קורס של MCITP ראוי כי תבדקו את מוסד הלימודים. היכן אתם רוצים ללמוד? מה המוניטין המוצג בפועל? כמה שנים קיים הארגון? לרוב תצטרכו לבדוק את סגל המורים, שעות הלימוד ואפילו חומרים אשר יינתנו. האם מישהו מבטיח לכם השתלבות בשוק העבודה? כאן אף אחד לא מתנער מאחריות ומאידך אף אחד אינו מבטיח לכם כי תמצאו עבודה במהירות.

שלב שני- איזה קורס אתם מחפשים?

כאן יהיה עליכם לשאול את עצמכם איזה קורס אתם מחפשים ? MCITP? האם אתם נחשבים מתחילים או מתקדמים? מה הרמה הבסיסית שלכם? עד כמה יש לכם הכרות עם התחום? כאן למעשה יהיה צורך לגעת בתנאי קבלה, רמות ומידע על קורסים הנלמדים בזמן אמת.

שלב שלישי- לגשת לקורס מתחילים

השלב הבא מתייחס לקורס של מתחילים. אם אין לכם שום רקע בתחום ,הקורס יתאים לכם מראש. תנאי הקורס יהיו פשוטים ביחס לכל השאר. כך גם דרישות בתחום מחשבים ותפעול מחשבים. כמו כן תדרשו להכיר את תחום האינטרנט, תוכנות אופיס וידיעה בסיסית באנגלית. קחו בחשבון כי יש מוסדות שיבצעו ראיון אישי. רק לאחר שתעברו את השלבים הרצויים, תוכלו להתחיל וללמוד.

שלב רביעי- לעבור לשלב המתקדמים

לאחר שלמדתם שלב מתחילים וסיימתם בהצלחה, יגיע השלב המתקדם. ללמידה אין סוף ובפרט שמדברים על קורסים מבית מיקרוסופט. הלימודים מיועדים לאנשים בתחום הניהול רשתות. הם יכירו את עניין בדיקת התקלות בזמן אמת. כך גם יגיעו מוכנים לקורס וידעו את כל הקשור בתחומי חומרה או תוכנה. גם כאן יתרחשו מבחני התאמה וראיון אישי.

שלב חמישי- לצאת אל החופש

שוק העבודה מביא לא מעט הצלחות. כאן יהיה עליכם להתקדם ולגעת בהצלחה. לחפש עבודה באמצעות כתיבת קורות חיים מקצועיים ובעיקר, להיעזר בהמלצות.

זקוקים למידע נוסף? לא יודעים איזה קורס לבחור? היכנסו אל האתר, השאירו את פרטיכם האישיים ואחד מאיתנו ישמח לעזור.כל מה שרציתם לדעת על קורס MCSE

בכל חברה, גדולה כקטנה, חלק ניכר מהתקשורת בין העובדים וגישתם למאגרי המידע של החברה נעשית באמצעות רשת מחשבים פנימית. רשת המחשבים בחברה מאפשרת תקשורת מהירה בין עובדים הנמצאים בסניף אחד, או בסניפים שונים בארץ ואף בעולם. תכנונה, הקמתה, תפעולה ותחזוקה של רשת מחשבים כזו היא עבודה מורכבת הדורשת ידע רב בתחום רשתות המחשבים ומיומנות. קורס MCSE, קורס מהנדס מערכות מטעם מיקרוסופט מכשיר את תלמידיו לעבודה מורכבת זו.
מהם תנאי הקבלה לקורס?


קורס MCSE נועד לבעלי ידע במערכות הפעלה ובמחשבים. ניתן למצוא קורסים שהם ברמות שונות ומיועדים למתחילים או למתקדמים יותר בתחום. ישנם מוסדות לימוד בהם נערכים ראיון קבלה או מבחני כניסה. על מנת להפיק מן הקורס את המקסימום ולפתוח מיד אחריו בקריירה בתחום מומלץ להגיע עם ידע בסיסי במחשבים ובמערכות הפעלה.
תוכן הקורס


נושאי הלימוד אותם כולל קורס MCSE אינם תמיד זהים ויכולים להשתנות ממוסד למוסד. עם זאת, ישם נושאים מרכזיים אשר נלמדים בכל הקורסים. עם הנושאים המרכזיים נמנים: מערכות הפעלה, מידע ותוכנות לטכנאים, מבוא לרשתות, סדנת רשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, הגדרת שירותי רשת, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
משך הקורס


כמו תוכן הקורס גם במשך הקורס יכולים להיות שינויים בין מוסד לימוד אחד לאחר. בכל מקרה מדובר על קורס לא ארוך אשר מקנה את הידע הנדרש למנהל הרשתות באופן מרוכז. הקורס נמשך בין ארבעה חודשים לשנה. מתכונת הקורס היא לרוב מפגשים שבועיים או דו שבועיים כשישנו בדרך כלל מסלול ערב. כך, זהו קורס שניתן בהחלט לשלב אותו עם עבודה במשרה מלאה.
אפשרויות התעסוקה


עם סיום הקורס ולאחר מעבר בחינות ההסמכה מטעם מיקרוסופט ניתנת תעודת מהנדס רשת מוסמך. תעודה זו מאפשרת לעסוק בתחום בכל חברה או מוסד שיש להם רשת מחשבים. התעודה היא בינלאומית ולכן ניתן משמשת שער לעבודה בתחום הן בארץ והן בחו"ל.

קורס MCITP

MCITP הוא קיצור של Microsoft Certified InformationTechnology Professional. מדובר על קורס שבסופו תמתן תעודת הסמכה מטעם חברת מיקרוסופט העולמית. הקורס עוסק בתחום של ניהול רשתות שהיום מקצוענים בתחום זה הם מצרך מבוקש בשוק. תקשורת בין מחשבים בתוך חברה, הן בתוך סניף והן תקשורת בין סניפית היא חשובה והכרחית לתפקודה התקין של החברה. גם התקשורת החיצונית כמובן היא הכרחית. הקורס נותן הכשרה בתחום זה. מנהל רשתות הוא האחראי על כל הנושא של גישה למשאביה הארגוניים של החברה כולל גם משאביה החיצוניים כמו קבצים, שרתי דואר ומדפסות.מהם הנושאים הנלמדים בקרס?


קורס MCITP כולל את הנושאים הבאים: מערכות הפעלה, מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת, תכנון והקמה של רשת כולל הקמה של שרתים, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, אבטחת מידע, גיבויים ועוד. חלק גדול מתוכן הקורס דומה לתוכנו של קורס MCSE אולם קורס זה מלמד אתכם להתמודד ולהכיר לעומק את המערכות החדישות ביותר המיוצרות על ידי חברת מיקרוסופט כמו Windows Server 2008 או Microsoft Exchange 2007.מהם תנאי הקבלה לקורס?


ברוב מוסדות הלימוד נדרש ידע ברמה של טכנאי מחשבים אשר יש לו ניסיון מקצועי בתחום. בנוסף נדרשת גם אנגלית טכנית טובה. ישנם מוסדות לימוד המבצעים ראיון קבלה או מבחני כניסה.
מהי בחינת ההסמכה מטעם מיקרוסופט?


מלבד תעודת סיום הקורס מטעם מוסד הלימוד תוכלו עם סיום קורס MCITP לגשת למבחן הסמכה מטעם מיקרוסופט. הקורס אמור להכין אתכם היטב לבחינה שהיא בעצם מטרתו המרכזית. בדקו עם מוסד הלימוד באיזה חומר לימוד הוא משתמש. בדקו שכלול בו חומר מקורי שהוצא על ידי מיקרוסופט המלווה בחומר עזר בעברית בצורה של חוברות או סרטוני וידיאו. נציין כי עבור בחינת ההסמכה תשלמו בנפרד מהקורס סכום של 55$.
אפשרויות התעסוקה


לאחר שעברתם את הקורס ואת בחינת ההסמכה פתוחות לפניכם דלתות רבות בשוק המקומי כמו גם בשוק העולמי. התעודה שבידכם היא בינלאומית ולכן תוכלו לבחור האם לעבוד בארץ או בחו"ל. למנהלי רשתות המומחים בתחום יש מקום בכל חברה גדולה בכל ענפי המשק וכן במוסדות ציבוריים וארגונים.

כל הפרטים על ניהול רשתות
ניהול רשתות הוא תחום מבוקש ורווח מאוד בשוק. התקשורת האינטרנטית הפכה מזמן לתקשורת הנפוצה ביותר במיוחד בחברות ועסקים. במסגרת הקורס תלמדו כיצד לעבוד עם מערכות ההפעלה השונות, כיצד לבנות רשתות תקשורת או שרתים, כיצד לערוך גיבויים או לתקן תקלות שנוצרו ברשת המחשבים בארגון. תחום רשתות התקשורת והאינטרנט אינו מפסיק להתפתח ויש בו חידושים. לכן נפתחים קורסים המיועדים ללמד את המערכות החדשות.

איזה קורס ניהול רשתות מומלץ?

ניהול רשתות כולל בתוכו כמה קורסים. תוכלו לבחור קורס המותאם לסוג רשתות מסויים. שתי החברות המרכזיות המעניקות הסמכה להיות מומחה מטעמן הן מיקרוסופט וסיסקו. הקורס מותאם לדרישות החברה, נעזר בחומר המקצועי שהחברה מספקת והלימוד נעשה מול מערכות ההפעלה והתוכנות שפיתחה החברה. מטעם סיסקו ישנם הקורסים CCNA או ניהול רשתות סיסקו. מטעם מיקרוסופט ישנם קורסים כמו MCSE, MCSA שהוא קורס מתקדם יותר ו-  MCITP

האם ישנם תנאי קבלה?

לימודי ניהול רשתות לסוגיהם מיועדים לבעלי ידע בסיסי במחשבים- הכרת המחשב ומערכותיו השונות. נדרשת אנגלית טכנית ברמה סבירה על מנת להתמודד עם חומר הלימוד. ישנם מוסדות שעורכים בחינת קבלה או ראיון. מכללת פרקטיקיו מאפשרת לכל אחד שברצונו להכיר את התחום ללמוד קורס מתחילים ללא מחוייבות, למטרת העשרה בחינם ומשם להמשיך לקורס מתקדמים על מנת לעבור את בחינות ההסמכה.

מהם תכני הקורסים והיקפם.

היקף הקורסים הוא לרוב כ- 350 שעות לימוד אקדמיות, תלוי במוסד. נושאי הקורסים משתנים על פי דרישות החברה שמטעמה מופעל הקורס וגם על פי שיקולי מוסד הלימודים. לרוב הנושאים הנלמדים בקורסים הם: הכרת מערכות הפעלה, חומרה והתקני חומרה, ניהול השרת ופיתרון תקלות בו, יישום, התקנה הוגדרת תצורה, תכנון מערכות גיבוי ועוד.

איך לבחור מוסד לימודים?

כדאי לבחור קודם כל מוסד לימודים שהוכר וקיבל הרשאה מטעם החברה להעביר את הקורס ושבו גם מתקיימות בחינות ההסמכה. חפשו "ראיות" להכרת החברה במוסד כמו: כמה מחומר הלימוד הוא חומר מקורי שהחברה מספקת, האם ישנם מרצים מטעם החברה. בנוסף, בדקו כמה השקיע המוסד בהפקת חומר עזר. מכללת פרקטיקיו למשל מספקת סרטוני הסבר רבים ומפורטים בעברית לכל קורס והדבר בהחלט מקל על התלמידים. בדקו את המחירים והשוו ואם יש אפשרות חפשו המלצות.