שלב 23 - מה זה RPC ? << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

שלב 23 - מה זה RPC ?

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

מזה - MCITP?

לפני כשנה השתחררתי מהצבא וחיפשתי מקצוע לחיים. בתור אחד עם "קוצים בתחת" לעשות תואר לא היה בא בחשבון כי זה המון שעות וכמה שנים ופתאום ראיתי בפרסומות "קורס MCITP". לא היה לי מושג במה מדובר אך התעניינתי והתברר לי ש- MCITP זה קורס מנהל רשת מוסמך של מייקרוסופט.

תמיד התעניינתי במחשבים ואפילו יצא לי לפרק כמה ולכן החלטתי ש- MCITP זה הקורס בשבילי. בחרתי מוסד מוכר בעל שם טוב וקפצתי עם הראש למים... למרות שהכרתי את המחשב בצורה בסיסית MCITP היה ברמה הרבה יותר גבוהה ובהתחלה הייתי קצת מבולבל משפע המושגים והידע.

עם הזמן שעבר בקורס MCITP  למדתי לדעת מה זה שרת וכיצד מגדירים הרשאות שונות ועוד כלים שעומדים לרשותו של MCITP ולאט לאט העסק החל להתבהר. MCITP היה נראה פחות מופשט ופחות מאיים ואפילו התחלתי לחבב את הקורס. MCITP זה לא קורס אינטנסיבי הוא מתקיים פעמיים בשבוע בשעות הערב לכמה שעות בערך תלוי איפה תלמדו, וככה גם תוכלו לשלב עבודה. כמובן שיותר טוב אם העבודה קשורה לקורס MCITP.

כשהצטרפתי לקורס MCITP כבר לא הייתי גר עם ההורים ולפרנסתי עבדתי כמנהל מסעדה. אך כמובן שמסעדה אינה קשורה לקורס MCITP וכדי לתרגל ולצבור ניסיון העדפתי לעבוד בתחום . לאחר חיפוש שערך כחודש וכלל כמה ראיונות עבודה הצלחתי להתקבל לתפקיד זוטר בסביבה ממוחשבת כחלק מצוות "תמיכה טכנית" אך מבחינתי זה היה שדרוג גדול כי נגעתי בנושאים הנלמדים בקורס MCITP.


למי מיועד קורס MCSE? אתם שאלתם, אנחנו עונים

לימודי MCSE מיועדים להעניק ידע רחב ובסיסי בתחום רשתות המחשבים והתקשורת. ככאלה, מיועדים הלימודים לכל מי שיש לו ידע מאוד בסיסי במחשבים ומעוניין להעמיק את ידיעותיו בתחום רשתות המחשבים והתקשורת, בין לצורך ידע בלבד, ובין לצורך פיתוח קריירה בתחום מערכות מחשוב ותקשורת בארגונים קטנים או גדולים. הנה מספר שאלות ששאלתם אותנו בנושא זה, והתשובות שלנו:

האם ישנן רמות שונות של לימודי MCSE?

התשובה היא כן. ישנו קורס למתחילים המיועד לאנשים בעלי ידע בסיסי מאוד במחשבים. ללימודים אלה נדרש ידע בסיסי ברשת האינטרנט, ידע בסיסי במערכת ההפעלה של מיקרוסופט ובתוכנות אופיס השונות, וכמובן אנגלית ברמה סבירה. מעבר לכך, ישנו גם קורס למתקדמים המיועד לאנשים המגיעים מעולם המחשבים והתקשורת, ומעוניינים להעשיר את ידיעותיהם בתחום על מנת להתקדם בחיי הקריירה שלהם, ואולי אף לבנות את הבסיסי להתמחות עתידית בתחום מסויים.

האם לימודים אלה מתאימים לאנשים שבאו מרקע הומני?

התשובה היא בהחלט כן. מן הסתם, כל דבר שאנחנו לומדים הוא דבר שכרגע אין לנו ידע לגביו, וכך גם במקרה זה. אל הקורס מגיעים אנשים שאין להם ידע ברשתות מחשבים ותקשורת, וזה בדיוק סוג הידע שהם רוצים לרכוש ולהעשיר.

האם ניתן לעבור את הלימודים ללא ידע באנגלית?

התשובה היא לא. כל מי שעוסק בתחום המחשבים יודע שאנגלית היא השפה שבה מתנהלת כל פעילות המחשבים והתקשורת. ככזו, מדובר בשפה חשובה והכרחית לפיתוח פעילות בתחום זה. יחד עם זאת, אין צורך באנגלית ברמה גבוהה, ואת האנגלית הנדרשת אפשר לרכוש בקורס מזורז, ולשפר במהלך הקורס עצמו.

מה הם תנאי הקבלה?

באופן עקרוני, תנאי הקבלה אינם נוקשים, וכל שעל המועמד לעשות הוא לעבור ראיון אישי שבו ייבחנו יכולות המחשוב הקיימות שלו, רמת האנגלית שלו ופרמטרים נוספים שיסייעו בשיבוצו בקורס המתאים ביותר.

כל אחד יכול ללמוד MCSE, וכל אחד יכול לפתח לעצמו קריירה בעולם רשתות המחשבים והתקשורת. גם עבור אנשים בעלי יכולות חסרות הנדרשות ללימודי הקורס, ישנה האפשרות להשלים בקלות את היכולות הללו, ולהתחיל את הקורס מנקודת פתיחה נוחה וטובה.MCSE ו- MCITP ומה מה שביניהם

כיום, מרבית אנשי ההייטק וכן אנשים שזה עתה החלו לבסס את דרכם בתעשייה, עדיין מבולבלים לגבי סוג ההסמכה של שרת החלונות שלצידה הם צריכים לעבוד. מי מביניהן בעלת ערך רב יותר? איזו מהן תוכל לאפשר לנו להשיג עבודה יותר טובה בתחום? האם כדי לקבל הסמכת MCSE או לקפוץ ישר לתחום החדש ולקבל הסמכה MCITP? כל השאלות הללו הן לגיטימיות לגמרי, והמענה להן איננו פשוט כלל. חשוב לזכור שהסמכה בתחום אחד יכולה להועיל בצורה נהדרת לאדם אחד, ולאדם אחר יכולה לא להועיל ולהתאים כלל.

כיצד לבחור הסמכה?

על מנת לקבל החלטה נבונה באמת, עליכם להשקיע זמן מחשבה, להעריך את המצב ואת המיקום הנוכחי הנתון ובסופו של דבר להגיע לפיתרון שיוכל להיטיב בצורה המקסימאלית עם סך כל התנאים, הדרישות והכישורים שלכם.

במטרה לסייע ולצאת לעזרתכם, אנו ממליצים ראשית להביא בחשבון את מצב העבודה הנוכחית ולשאול את עצמכם את השאלות הבאות: האם החברה בה אני עובד עדיין משתמשת בשרת 2003? האם אני הולך להיות מעורב במעבר לעבודה עם שרת 2008? האם אני מתכנן להשיג עבודה חדשה בכלל? כל השאלות הללו, ועוד כמה שאולי יתעוררו עם הזמן, יסייעו לכם להחליט איזה הליך הסמכה נדרש לכם. אך קודם לכן, תנו לנו להבהיר מידע מסוים בנוגע למגוון תהליכי ההסמכה השונים.

שרת חלונות 2003 ((Windows Server 2003 - הסמכות

MCSA ו- MCSE  הינן שתי הסמכות דומות מאד כאשר יש צורך לעבור ארבע בחינות ספציפיות כדי ש- MCSE יוכל לאפשר התקדמות ב- MCSA. רק אז, ולאחר מעבר נוסף של שלוש בחינות תוכל לקבל את מלוא ההסמכה באופן רשמי. מדובר בהסמכה שבכללו של דבר מחייבת מעבר של שבע בחינות הכוללות בין השאר התמצאות בנושאים הבאים: ניהול ותחזוקת סביבת העבודה של שרת החלונות 2003, יישום ניהול ותחזוקת תשתית הרשת של שרת החלונות 2003, התקנה הגדרת תצורה וניהול של Windows XP Professional.

בדיוק כמו ההסמכות הללו גם הסמכות MCTS ו- MCITP קשורות אחת לשנייה, כאשר קבלתה של האחת היא תנאי הכרחי בדרך לקבלתה של השנייה, חוץ מהעובדה שניתן לקבל MCTS זמן קצר לאחר מעבר של בחינה אחת בלבד.קורס ניהול רשתות

היום כולנו מרושתים ברשת אחת גדולה של מחשבים הלוא היא האינטרנט. בנוסף לרשת החיצונית אליה מחובר כל העולם, לכל חברה ישנה רשת מחשבים פנימית המיועדת לשיתוף מידע הקשור למשאביה הארגוניים של החברה ומיועד לעובדיה, כאשר גם בקרב העובדים ישנן הרשאות כך שלא כל מידע מגיע לכל עובד. ניהול הרשת ואחזקתה השוטפת היא עבודה מורכבת אשר העוסק בה חייב לקבל הכשרה לכך באמצעות קורס ניהול רשתות. אם ישנן עבודות בתחום המחשבים שניתן ללמוד גם תוך כדי עבודה כאן חייב מנהל הרשתות להגיע עם ידע מוקדם שרכש בקורס.

 

סוגי הקורסים המוצעים בתחום

כיוון שתחום ניהול רשתות הפך מבוקש וחיוני מאוד לתפקודן של החברות, דואגות החברות הגדולות בתחום כמו מיקרוסופט וסיסקו להכשיר מנהלי רשתות שיהיו בקיאים במערכות ההפעלה פרי פיתוחן. לכן, הן מציעת קורס ניהול רשתות מטעמן המועבר במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ שקיבלו הרשאה לכך. ישנם מספר סוגי קורסים הנבדלים מעט זה מזה אך מושתתים על חומר דומה שקשור בהכרה לעומק של מערכות ההפעלה, הכרה לעומק של רשת מחשבים על כל מרכיביה, אחסון מידע, תיקון תקלות ועוד. לאחר הקורס ניתן לעבור בחינה חיצונית ולקבל תעודה בינלאומית מטעם החברה. מיקרוסופט מציעה את הקורסים: MCITP, MCSE ו- MCSA. סיסקו מציעה את הקורס  CCNA.

 

תנאי הקבלה לקורסים

תנאי הקבלה עשויים להשתנות בין קורס לקורס ובין מוסד אחד לאחר. רוב הקורסים דורשים ידע מוקדם במערכות הפעלה ובתחום המחשבים ומתאימים מאוד לטכנאי מחשבים הבאים מתוך עולם המחשבים. עם זאת, ישנם קורסים המיועדים למתחילים ואליהם אפשר להתקבל גם ללא רקע מוקדם. חלק ממוסדות הלימוד עורכים גם בחינת קבלה או ראיון אישי.

 

אפשרויות התעסוקה עם סיום הקורס

לאחר מעבר הבחינה וקבלת תעודה בינלאומית מטעם החברה דלתות רבות יכולות להפתח בפני בוגרי קורס ניהול רשתות. כל חברה, לפחות חברה בסדר גודל בינוני ומעלה, מעסיקה מנהל רשתות על בסיס קבוע. אלה יכולות להיות חברות מכל ענפי המשק. גם מוסדות לימוד או ארגונים ומוסדות  ציבוריים זקוקים למנהל רשתות. כיוון שהתעודה היא בינלאומית ניתן לנסות את מזלכם גם מעבר לים.

לימוד קורס שרתי דואר מהבית- איך לעשות זאת?
קורס שרתי דואר מאפשר לך להתמקצע בתחום אשר כל חברה לא יכולה בלעדיו. התקשורת בין עובדי החברה תלויה בפעילותו התקינה של הדואר האלקטרוני. מרבית התקשורת בין עובדים לבין עצמם ובין עובדים ומנהלים נעשית בדרך זו. זוהי הדרך המהירה ביותר לעדכן ולהתעדכן. לכן, מנהל שרתי דואר אשר התמחה בתחום הוא נחוץ מאוד ברוב החברות. שרת הדואר בו ישנו שימוש ברוב החברות הוא Exchange חברת מיקרוסופט אשר הולך בשילוב עם תוכנת אאוטלוק. אם אתה כבר מנהל רשת עסוק בקריירה אשר זמן הוא מצרך נדיר עבורך, קורס מהבית הוא הפתרון.

מהו קורס שרתי דואר מהבית?

מכללת פרקטיקיו מציעה בנוסף לקורס הסטנדרטי גם קורס אונליין. הקורס נלמד באמצעות סרטונים מפורטים הלוקחים אותך צעד אחר צעד אל תוך התחום. קורס אונליין בתחום כולל את כל החומר הנלמד בקורס הפרונטלי. הוא גם אינו מקל עליך מבחינת דרישות הקורס, המטלות שיש להגיש או קושי המבחנים שישנם. ההקלה היחידה עליך היא שאינך צריך להגיע אל מקום הלימודים ולשבת בכיתה אלא לעשות זאת מהמחשב הביתי שלך.

מהם האמצעים הנוספים העומדים לרשות הסטודנט?

סטודנט בקורס שרתי דואר אונליין, כמו קורסים אחרים אונליין שמעבירה מכללת פרקטיקיו מקבל גישה אל כל הסרטים הנמצאים באתר. בנוסף הוא מקבל גישה אל תוכנות רלוונטיות ואל ספרים בתחום אשר יסייעו לו לתרגל את הנושאים הנלמדים.

מהם הנושאים הנלמדים בקורס?

הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס, הרגיל כמו קורס האונליין, הם הדרכים להקמת שרת דואר חדש- הכנת התשתית, התקנה והגדרה שלו, התקנת אנטי ספאם ואנטי וירוס לשמירה על המערכת, הגדרת גיבויים, קביעת גודלי תיבות המיילים של המשתמשים, איתור ופתרון תקלות ועוד.

האם עלות קורס אונליין היא גבוהה יותר?

לא, עלות הקורס אונליין זהה לעלות הקורס הרגיל, מה גם שקורס מתחילים ניתן במכללה בחינם. כך תוכלו להתרשם מהתחום או ללמוד למטרת העשרה, ובמידה ותרצו להמשיך תרשמו גם לקורס מתקדמים בתשלום.

איזו תעודה מקבלים בסיום הקורס?

עם סיום הקורס תקבלו, כמו בוגר קורס פרונטלי, תעודת בוגר קורס מטעם המכללה. לאחר מעבר המבחנים של חברת מיקרוסופט תקבלו גם תעודה בינלאומית מטעמה.