שרת DNS << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

שרת DNS

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA

 • תרגיל 1 DNS בסביבת אינטרנט. • 1.קנית דומיין באינטרנט בשם PracticU.com ב-16$ לשנה (לפני שהיה מוניטין למכללה). קניתם גם כתובת IP קבוע 116.1.2.89 מהספק ב-50 ש”ח. אז קודם כל מברוק. עכשיו עשה כך ש- ping www.PracticU.com יגיעה ל-IP שקניתם.

 • 2.לאחר מספר תלונות התברר שחלק מתלמידים של פרקטיקיו מתקשים לספור עד שלוש ופעמים רבות מקישים ww רק פעמיים. עשו לטובתם כך שגם כתובת ww.PracticU.com תוביל לאותה כתובת IP. בדקו ש- ping ww.PracticU.com התחיל לעבוד.

 • 3.חברת פרקטיקיו לאחר זמן מה הפיקה סרטים המסברים את החומר של MCITP ברוסית. החליטה להקים סניף ברוסיה ולשים שם שרת WEB ובו הסרטים והסברים ברוסית. לשרת ציבורי זה קנו כתבות IP ברוסיה והיא 56.1.2.90. כמו כן הוחלט לתת עצמאות למנהל מקומי שם לנהל את הדומיין שלו ואת הכתובות IP שלו בעצמו. עשו כך שמנהל ברוסיה יוכל לנהל בעצמו את Russian.PracticU.com.

 • 4.עשו מהשרת השני (המכונה הוירטואלית השנייה) שרת DNS לגיבוי למקרה והראשון נופל.

 • 5.העתיקו את הקובץ של DNS לתיקיה c:My-DNS-Backup . הידיעה שיש העתק רק מרגיע.

 • 6.עשו שינוי בכתובת IP של שרת WWW. תוך כמה זמן השרת השני יקבל את העדכון? תנו לו פקודה לעדכן עכשיו ותראו שהעדכון אכן הגיעה לשרת DNS השני.

 • 7. תבדקו שהאקרים לא יכולים לקבל את ההעתק של כל הרשומות שלכם. אלא רק השרת השני.

 • 8. ברוסיה לאחר רווח של כמה מיליונים בודדים מהסרטים והוחלט לשים שרת DNS נוסף למקרה וראשון לא יעבוד. תדאגו להוסיף הפניה אצלכם ב- PracticU.comגם ל-IP קבוע של שרת החדש 55.55.55.55 .

 • 9. לאור ההצלחה החלטתם לשים את עידו להיות אחראי על שרתי WEB עם הסרטים בעברית ולפתוח תת-דומיין Movies.PracticU.com אבל את הכתובות IP שלו לנהל בעצמכם ולא לתת לו DELEGATION. עשו עבורו רשומה www. Movies.PracticU.com.


תרגיל 2 DNS בסביבה פנים ארגונית.
 • 1. הגדירו שתי רשומות עבור שרת WWW עם כתובות IP שונות. עשו כך שכל הלקוחות תמיד יתחברו לשרת הראשי, הראשון ורק אם הוא לא עובד ילכו לשרת השני, האיטי יותר.

 • 2. בחברה קנו שרת דואר חדש בשם EMAILS.PracticU.com עם כתובת 100.100.100.101 עליכם לפרסם אותו ב-DNS.

 • 3. איך לבדוק מה הם שרתי DNS שאליהם עושה DELEGATION (מפנה) האבא (במקרה שלנו .com) של האתר של PRACTICU.COM. זה חשוב בזמן מעבר בין חברות HOSTING המארחות את האתר. כי כל חברת HOSTING מספקת גם שירותי DNS ללקוחותיה והשאלה הכי חשובה למי מופנה הלקוח כאשר הוא פונה לשרתי הנקודה.

 • 4. תמחקו את הרשומה המפרסמת את ה-DC בתוך DNS ועשו RESTART לשרת לשירות NETLOGON.

 • 5. בארגון יש אפליקציית WEB הבודקת שכתובת IP שייכת לחברה שקנתה את הרישיון לדוגמא: PracticU.com. בדוק שאכן פקודת ping -a מתחנת עבודה מחזירה את השם הנכון.

 • 6. בדוק את העדכון הדינמי של כתובות IP של תחנות עבודה בתוך DNS אכן עובד (הגדר באופן ידני כתובת IP חדשה לתחנת עבודה ובדוק כי DNS עדכן אותה).

 • 7. הגדר מחיקה אוטומטית של רשומות DNS, שלא התעדכנו שבוע ימים.

 • 8. בעקבות ההצלחה בקורסים בדרום הארץ, חברת PracticU.com רכשה את המתחרה הגדולה ביותר שלה, JohnBryce.co.il. עשו בשרת השני DNS ZONE עבור JohnBryce.co.il ובו רשומה xp1 עם IP כלשהי. כיצד ניתן להגדיר כך שתחנות העבודה בשתי החברות יעשו RESOLVING לשמות אחת של השנייה. עשו זאת בשלוש שיטות שונות, בדקו כל אחד מהן בנפרד !!!

 • 9. עשו DC שני בדומיין והראו כי רפלקציה עבור ZONE חדש - Stam.com עובדת אוטומטית.

 • 10. עשו DNS PARTITION חדש בתוך AD והעבירו אליו את ה-ZONE החדש.

 • 11. צרפו את השרת השני לגבולות הרפלקציה.

סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
 1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
  מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

 2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
  הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

MCITP - למה כדאי?

בס"ד

שלום לכולם רציתי לסכם לכם את הסיבות מדוע כדאי ללמוד MCITP, אז הנה אני מציג לכם אותן. אני בטוח שאחרי שתעברו עליהן כבר לא תהיו בספק שכדאי מאוד מאוד ללמוד MCITP. אז בבקשה:

 1. MCITP זה מקצוע מבוקש מאוד!!! אפשרויות התעסוקה של MCITP הן עצומות!!
 2. MCITP זה מקצוע שמאפשר מגוון רחה מאוד של תעסוקה ונישות פנימיות, כל אחד יימצא את עצמו כ-MCITP!
 3. MCITP הוא תחום מתגמל מאוד! לא הרבה עבודות יציעו לכם משכורות גבוהות עם רכב ופלאפון כבר אחרי שנה או שנתיים של ניסיון!
 4. MCITP הוא תחום מאתגר מאוד! לכל אלו מביניכם שאוהבים "לפצח את הקוד" - MCITP זה המקום לעשות בדיוק את זה!
 5. MCITP מאפשר לכם להיות בקדמת הטכנולוגיה ולהבין את כל התהליכים שמתרחשים בעולם המחשבים!
 6. MCITP מאפשר לכם להרגיש משמעותיים! בלעדי MCITP מוכשר בחברה, החברה עושייה לקרוס, עד כדי כך!!
 7. MCITP מאפשר לכם לתרום לעולם בעזרה בפורומים שונים לאנשים שצריכים את עזרתכם המקצועית!
 8. MCITP מאפשר לכם לעצור ולו במעט את ההאקרים הסעודיים למיניהם! אנילא מבטיח שמיד תהיו ברמה הזאת, אבל MCITP הוא התחלה טובה בכיוון הנכון!!

מכל הסיבות האלו (ובטוח יש עוד שכרגע לא עלו לי בראש) אני ממליץ לכם מאוד ללמוד MCITP. כמרצה לתחום MCITP אני מאחל לכם המון הצלחה ומי יודע, אולי עוד ניפגש יום אחד :))

 


האם ומה הן הבחינות הנדרשות להסמכת MCSE?

לימודי MCSE הם אינם רק לימודי העשרה, אף כי אין ספק שהידע המועבר בהם הוא למעשה הדבר החשוב ביותר שיכול הסטודנט לקבל מהם. יחד עם זאת, כמו בכל מקצוע שאנו לומדים, גם בתחום זה הלימודים מיועדים להעניק לנו הסמכה מסויימת, והסמכה זו נקבעת על פי תוצאות בחינות שנערכות לבוגרים. הנה מספר שאלות ששאלתם בנושא, והתשובות שלנו עליהן.

האם יש בכלל בחינות בלימודי MCSE?

התשובה היא כן. כמו בכל מסלול לימודים, המסלול כולל בחינות הסמכה. כל מוסד המלמד את הקורס מעוניין להוציא לשוק אנשים מיומנים ובקיאים בחומר, ולוודא שהתעודות שעליהן הוא חתום הן אכן בעלות ערך. לשם כך, מקיים המוסד בחינות הסמכה שכל סטודנט צריך לעבור אותן בציון מינימלי כלשהו על מנת לקבל את ההסמכה והתעודה של אותו מוסד.

האם יש מצב שלא עוברים את הבחינות?

התשובה היא כן. בכל בחינה ישנו ציון עובר מינימלי, שעל הסטודנט לעמוד בו על מנת לקבל את ההסמכה המיוחלת. סטודנטים שאינם עומדים בציון מינימלי זה לא יקבלו הסמכה, ויהיה עליהם לחזור על הבחינות שוב ושוב עד שיעמדו בציון המינימלי.

מה כוללות הבחינות?

הבחינות כוללות את כל החומר שנלמד במהלך הקורס. הבחינות כוללות שורה של שאלות העוסקות בנושאים של עיצוב והקמת רשתות מחשבים ותקשורת, תחזוקת רשתות, מערכות הפעלה של מיקרוסופט, אמצעי חומרה ותוכנה שונים, ובכל אלה צריך הסטודנט לגלות בקיאות ראויה על מנת לעבור את הבחינות ולקבל את ההסמכה.

היכן ניתן למצוא חומר נוסף אודות הנושא?

בחיפוש פשוט באינטרנט תוכלו למצוא חומר רב אודות לימודי MCSE, וכן אודות בחינות ההסמכה. כמו כן, תוכלו למצוא חומרי לימוד חינמיים בהם תוכלו להיעזר על מנת ללמוד לבחינות ולהגביר את הסיכויים שלכם לעבור אותן בהצלחה.

כל לימודים המעניקים בסופו של דבר הסמכה, הם לימודים הכוללים בחינות הסמכה. אפשר ללמוד תחומים מסויימים רק לשם ההנאה, ההעשרה או הידע, אך כאשר לימודים אלה מיועדים לקידומכם בעולם העבודה, מן הראוי שלכל מעסיק יהיה כלי להעריך את יכולותיכם, ובלימודי MCSE, בחינות ההסמכה והתוצאות שלהן הן בדיוק הכלי הזה.


ניהול רשתות והסמכת MCITP

שוק הלימודים רווי בקורסי MCSE, MCITP, ועלול לגרום לבלבול רב. אז כדי מעט לעשות סדר בבלאגן, כדי שכל אחד יוכל להבין קצת על המסלולים השונים המוצעים על ידי המכללות השונות, קראו את המאמר הבא.

הסמכת MCSE

אחד הקורסים המבוקשים ביותר בתחום הכשרת פיתוח תוכנה הוא קורס מוסמך MCITP או בשמו המלא – Microsoft Certified Information Technology Professional, ובעברית: מוסמך תחזוקת מחשבים ורשתות תקשורת של מייקרוסופט.

המחשבים ורשתות התקשורת מהווים בימינו חלק מרכזי ביותר בחיינו והינם משאב חשוב בארגונים ובחברות רבות. המשמעות הישירה הינה גידול בביקוש לעובדים המתמחים באחזקה, ניהול ותכנון של רשתות תקשורת ומחשבים.

קורס MCSE מעניק הכשרה לתכנות בטכנולוגיית מייקרוסופט, מעניק ידע תיאורטי נרחב ביותר ומכשיר את הסטודנט לעבור את הבחינות החיצוניות של מייקרוסופט. המטרה כמובן היא להביא לכך שהסטודנט יוכל מייד לאחר ההסמכה להתחיל לעבוד בחברות הייטק בכל העולם. הואיל וההסמכה מעניקה תעודה בין לאומית, הרי שהאפשרות להשתלב בחברות בחו"ל הינה אפשרות של ממש.

מה לומדים בקורס ניהול רשתות תקשורת?

הלימודים בקורס כוללים הרצאות פרונטליות, חומר תיאורטי וגם תרגול מעשי במעבדות מחשבים חדישות ומתקדמות. התרגול נעשה כל העת בליווי מדריכי הקורס. הנושאים הנלמדים משתנים בהתאם למוסדות הלימוד ולהיקף הקורס, אך מרבית הקורסים יכללו לפחות את התכנים הבאים:

מושגי יסוד ומבואות, פרוטוקולי תקשורת TCP/IP, ציוד רשתות, הקמת רשתות תקשורת קווית ואלחוטית, אבטחת מידע, טכנולוגיות רשת נפוצות, עבודה ברשת מול קבוצות מחשבים, שחזור וגיבוי מידע, מתן פתרונות לתקלות בזמן אמת, ניהול מערכת במצבי קריסה, הגדרת מחשבים ומשתמשים, נתבים, ניהול משתמשים, הרשאות וכו'.

משך הקורס

הקורס נמשך כשנה אקדמית, ואינטנסיביות הלימודים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. לאחר הלימודים, על הסטודנטים להבחן בבחינות חיצוניות של חברת מייקרוסופט, אשר רק בסופן יוכלו לקבל את התעודה.

הזדמנויות תעסוקה

הצורך במומחי רשת הולך וגדל ככל שיותר ויותר ארגונים משתמשים ברשתות מחשבים. כל מעבר לרשת מחשבים מצריך איש מקצוע שידע להקים את הרשת וכמובן לתת מענה לתקלות בזמן אמת. על כן, מחזיקי התעודה של מייקרוסופט יכולים להגיע להזדמנויות רבות למצוא תעסוקה בתחום ההייטק.


MCSE- להשתלב במקצוע עם הרבה ביקוש

MCSE או בשמו המלא Microsoft Certified Solutions Expert הוא תואר הניתן לבוגרי הקורס מטעם חברת מיקרוסופט העולמית. בוגרי הקורס אשר עוברים את מבחן ההסמכה מטעם החברה מוגדרים כמהנדסי רשת מוסמכים.
מהם תפקידיו של מהנדס רשת


תחום אחריותו של מהנדס רשת הוא רב. הוא אחראי על כל הקשור ברשת המחשבים שישנה בחברה, מוסד או ארגון כלשהם. תפקידו הוא לתכנן את הקמת הרשת ולקחת בחשבון את כל הגורמים הנדרשים בכדי לעשות זאת באופן יעיל, עליו להקים את הרשת כולל התשתיות הפיזיות הכרוכות בכך, לתפעל את הרשת כולל עבודתם של השרתים, לתת הרשאות לגישה למשאביה הארגוניים של החברה ועוד.
היתרונות ב- MCSE


רשת המערכות בחברה מקשרת בין כל העובדים בארגון ומאפשרת העברת מידע לגורמים הרלונטים בחברה באופן יעיל . חברות גדולות כקטנות מסתמכות על רשת המחשבים המוקמת במקום. לכן, מהנדס רשת בוגר קורס MCSE הוא מבוקש ברוב החברות, המוסדות הציבוריים או הארגונים שישנם. כמעט כולם מעסיקים מהנדס או מנהל רשת באופן קבוע כחלק בלתי נפרד מהחברה ולכן הקורס הוא פרקטי ומהווה צעד ראשון לקריירה ולעבודה מתגמלת.
מה נלמד בקורס?


קורס MCSE כולל נושאים רבים הקשורים לניהול הרשת. הנושאים הנלמדים בקורסים המתנהלים ברוב המוסדות הם: מערכות הפעלה, מידע ותוכנות לטכנאים, מבוא לרשתות, תקשורת מחשבים ותשתיות רשת מחשבים, תכנון והקמה של רשת המלווה בהקמת שרתים, חומרה, הקמה, תפעול ופתרון בעיות בשרת Exchange, האצלת סמכויות באמצעות AD, עיצוב ותחזוקת רשתות מרחביות, Windows XP, ניהול משאבים, ניהול משתמשים ותוכנות באמצעות GPO, עדכונים וגיבויים, מוצרים נלווים ועוד.
תנאי הקבלה לקורס


הקורס מועבר במספר רמות אשר תנאי הקבלה אליהן שונים. קורס מתקדם דורש הכרה של מערכות הפעלה ומחשבים. לקורס למתחילים אין צורך בידע קודם. מומלץ בהחלט שהאנגלית תהיה ברמה טובה כי מרבית המושגים הנלמדים בקורס הם באנגלית. ישנם מוסדות אשר עורכים בחינת קבלה או ראיון אישי.רשתות הן תחום מבוקש וחדיש המהווה חלק בלתי נפרד מהתנהלותו של כל עסק שיש בו יותר ממחשב אחד. לכן MCSE הוא קורס רלוונטי ומבוקש יותר מתמיד.

האם כדאי לעבור קורס pc לפני קורס mcitp
כניסה לעולם המחשבים צריכה לעשות בצורה רצינית ומסודרת. הכוונה היא לכך שאם אנו רוצים לעבוד עם מערכות מורכבות ועם רשתות גדולות, עלינו להכיר את התחום לעומק ולראות כיצד איש מקצוע יכול להציע הן פתרון עבור הקמת ותחזוק רשת מורכבת והן פתרון ממוקד למשתמשי קצה של רשתות שונות בארגונים.

לכן נראה כי יש להתייחס לנושא חשוב שנוגע לאלו המעוניינים לדעת האם כדאי להם לעבור קורס pc לפני שהם ניגשים ללמוד קורס ניהול רשתות כמו mcitp. אם ניגע בצורה הגיונית בנושא זה, נחזור לנקודה שהצגנו בהתחלה, ונדגיש שלימוד pc יכול להיות רעיון טוב שיצייד את איש המחשבים בידע חשוב לקראת המשך דרכו.

כדאי להכיר את המערכות לפני התקדמות למקצוע מבוקש

בלא מעט תחומים אנו רואים כיצד מי שניגש ללמוד מקצוע מסוים נדרש להכיר תחומים רלוונטיים לפני לימודיו או שהוא צריך להגיע עם רקע מסוים. אלו שמעוניינים לדעת האם כדאי לעבור קורס pc לפני קורס mcitp מנסים לברר האם הם אמורים להגיע עם ידע מסוים לקורס mcitp או שהם יכולים להתחיל קורס זה מאפס.

באופן די הגיוני, עבודה עם רשתות תקשורת מתקדמות היא כזו שמלווה בהכרת המחשב בצורה בסיסית ומעלה. הדבר אומר שכדי שכל תלמיד יוכל להרגיש נוח עם לימודי mcitp כבר מתחילת הדרך, הוא ישמח להיות מצויד בלא מעט מידע לגבי מערכות מחשב אישיות ולהגיע לקורס איכותי כשיש לו רקע ואף ניסיון.

קל ללמוד את הכול במקום אחד שמחדש לתלמידיו

לא מעט ישראלים בגילאים שונים ובמצבים שונים של בניית הקריירה, מחפשים מקום איכותי ללמוד בו קורס mcitp ברמה גבוהה ואף קורס pc איכותי שבהם יוכלו הן להתחיל את דרכם בצורה מוצלחת בתחום המחשבים וההיי טק, והן למצוא מקומות עבודה או להפוך לעצמאים בתחום הרשתות כשהם בעלי ידע איכותי רב.

לכן ברגע שרוצים לדעת האם כדאי לעבור קורס pc לפני קורס mcitp, צריך להבין שיש גם למצוא מוסד לימודים שיכול הן לענות על שאלה זו בצורה מדויקת ואחראית והן להציג מסלול לימודים מיוחד עבור כ