Data Deduplication חלק 2 << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

Data Deduplication חלק 2

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס מחשבים- מתפתחים בכל כיוון

דמיינו לעצמכם יום אחד ללא שימוש במחשבים... אם אכן חשבתם על כך, בטח תיארתם לעצמכם כמה אי סדר יכול להיווצר מיום אחד ללא מחשבים. רק בצורה זו ניתן להבין עד כמה חשיבותם של מחשבים בעולמנו הוא חיוני. כל ארגון, חברה ועסק ולו העסק הקטן ביותר מנהלים בצורה מקצועית בזכות השימוש במחשבים והחיבור לרשת האינטרנט.

קורס מחשבים- להיות  שכיר

אם חשבתם להתפתח במקום העבודה שלכם ואם תמיד שאפתם לצמוח ולהתפתח כדי להתחיל לקום ולבצע במקום לחלום בהקיץ ולחכות לקידום מפתיע... בדרך כלל אנשים מתקדמים במקום עבודתם בהתאם לוותק ובהתאם להשכלתם, במידה ויש להם את הידע הרלוונטי להתמודד מול השלב הבא- במיוחד כשמדובר במקצועות מעולם המחשבים! במידה ותבחרו לעשות קורס מחשבים או לימודי מחשבים בתחום מסוים בו אתם עוסקים, להתפתח בו בצורה מקצועית יותר- ייתכן כי הקידום בעבודתכם קרוב מתמיד. באופן זה, סביבת עבודתכם הופכת למקצועית ומשודרגת יותר וכמו כן מתוחכמת יותר מה שגורם לבקשת הקידום להיות רלוונטית!

קורס מחשבים- להיות עצמאי

אם חשבתם ללמוד מקצוע שתמיד יש בו הצלחה, רווחים טובים וביקוש תמידי אשר דרכו תוכלו להתפתח בצורה עצמאית, לבטח חשבתם על קורס מחשבים. בין אם מדובר בקורס מחשבים בתחום בניית אתרים, עיצוב גרפי או טכנאי מחשבים, בתחום זה העבודה תמיד קיימת ולקוחות תמיד נמצאים. בשל העובדה שמחשבים הם הבסיס שמחזיק מקומות עבודה ובשל העובדה שכמעט ולכל אדם פרטי יש מחשב אישי בביתו ניתן לדעת כי מקצועות המחשב הינם מקצועות שהביקוש להם תמיד יהיה קיים- גם בפן העסקי וגם בפן הפרטי, ואם תחשבו בצורה נכונה תוכלו להפיק את המרב מקורס מחשבים.

שכירים  ועצמאיים  בעולם  המחשבים- סיכום

אם גם אתם רוצים לרכוש ידע מקיף בתחום המחשבים ולעשות צעד קט שיקפיץ אתכם מספר שלבים קדימה- קורס מחשבים הינו הבחירה הנכונה. כל קורס מחשבים שבו תבחרו בהתאם לעבודתכם במידה ואתם שכירים ובהתאם לתחום שאתם אוהבים במידה ואתם עצמאיים יכול להניף אתכם קדימה ולגרום להצלחה רבה... הצטרפו  גם אתם להיות חלק מעולם טכנולוגי, מתקדם ומודרני.


קורסים של מיקרוסופט

אחת החברות המצליחות והמובילות ביותר בעולם המחשבים וההייטק היא חברת מייקרוסופט על כל מוצריה השונים אשר שולטים כיום בענף. מייקרוסופט מעבר להיותה יצרנית של מערכת ההפעלה חלונות ותוכנות אופיס, נחשבת בנוסף לשחקן מרכזי מאד בתחום של רשתות התקשורת ותכנות. כיום ניתן למצוא מגוון קורסים של מיקרוסופט המעניקים הכשרה יסודית לבוגרים הנדרשת לשם עבודה עם תשתיות מייקרוסופט לרבות תוכנות החברה. להלן רשימה של כמה מהקורסים הנפוצים של מייקרוסופט.

פירוט קורסים

קורס Office, קורס Windows, קורס PowerPoint, קורס Excel, קורס תכנות בסביבת דוט נט- MCSD, קורס טכנאי PC ורשתות תקשורת מוסמך מייקרוסופט- MCSE, קורס MCTS, קורס מייקרוסופט SQL Server, קורס MCSM, קורס פיתוח אפליקציות WEB ב- HTML5, קורס ניהול רשת מוסמך מייקרוסופט MCSE ועוד רבים. 

קהל יעד ומשך זמן הלימודים

קורסים של מיקרוסופט מתאימים לקהלי יעד רבים החל מאנשים ללא שום רקע וניסיון בעולם המחשבים שיכולים להשתתף בקורס הכרת המחשב או בלימודי אופיס וכלה במנהלי רשתות תקשורת, מפתחים ומתכנתים בעלי ידע וניסיון רחב שברצונם להרחיב את ידיעותיהם וכלי העבודה המקצועיים שלהם. משך הלימודים משתנה בהתאם לקרוס המסוים בו בחרתם להשתתף. כך למשל קורס MCSA מיועד הן לאנשים חסרי ידע בתחום של רשתות התקשורת והן לבעלי ניסיון וידע בתחום שישתלבו בקורס מזורז וקצר יותר.

מסלול הלימודים

קורסים של מיקרוסופט כוללים מצד אחד קורסי בסיס במשך מספר חודשים בלבד ומצד שני קורסים מעמיקים יותר להכשרה מקצועית הנפרשים על פני חודשים ארוכים. אם ברצונכם להירשם לקורס מסוים של מייקרוסופט, ואין זה משנה מאיזה סוג, אולם חוששים שהלמידה תהייה קשה בשל סדר היום העמוס שאתם מנהלים, אנו שמחים לבשר לכם כי כיום ישנן לא מטע מכללות המציעות מסלולי לימוד בערב או בשעות אחר הצהריים. אם כן ניתן להשתלב בקלות בקורסים אלו הפונים גם לאנשים עובדים וגם לסטודנטים.

המכנה המשותף בבסיס קורסים של מיקרוסופט מזוהה עם תכנית הלמידה המאפיינת אותם המשלבת לימוד עיוני תיאורטי ומקיף לצד תרגולים והתנסויות בשטח המאפשרות לבוגרים לרכוש את מיטב הכלים והידע המקצועי הנדרש בתחום.

לימודי מחשבים

המחשב הוא כלי בעל חשיבות עצומה להתנהלותו של עולמנו היום. המחשב מהווה כלי עבודה, כלי לאחסון מידע עסקי כמו גם מידע אישי דוגמת תמונות משפחתיות. הוא מהווה כלי תקשורת עם אנשים, חברות או רשויות וגם כלי לבידור והנאה. כיוון שהפונקציות של המחשב רק הולכות וגדלות, גדלים גם תחומי התעסוקה וההכשרה הקשורים במחשבים. אם בעבר מחשבים היה רק עיסוק בחומרה או תוכנה, היום נכנסו גם תפקידים הקשורים לאינטרנט כמו ניהול רשתות, בניית אתרים, ניהול רשתות חברתיות ועוד. גם המסגרות בהן מתנהלים לימודי מחשבים הולכות וגדלות.
לימודי מחשבים כתואר אקדמי


לימודי מחשבים לתואר אקדמי אינם לימודים קלים. הם דורשים השקעה של זמן, אנרגיות וגם כסף. מדובר על תואר ראשון במחשבים באחת האוניברסיטאות או המכללות או הנדסת מחשבים הנלמד במשך ארבע שנים וכן הנדסת תוכנה. תארים אלה דומים בתוכנם. ההבדל המרכזי הוא משך הלימודים והתואר המתקבל עם סיומם. בכל מקרה מדובר על לימודי מחשבים מקיפים הכוללים נושאים שונים הקשורים במחשב- חומרה, תוכנה ואינטרנט וכן קורסים במתמטיקה, אלקטרוניקה ועוד. תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון משתנים ממוסד למוסד אך לרוב כרוכים בציון פסיכומטרי גבוה כמו גם בארבע יח"ל במתטיקה לפחות.
קורסים במחשבים


לימודי מחשבים יכולים להיות קצרים וספציפיים הרבה יותר. כך ניתן להתחיל מתפקיד זוטר יותר ולאט לאט לרכוש ידע נוסף באמצעות קורסים מקדמים. ניתן להתחיל בקורס טכנאי מחשבים, שהוא קורס בסיסי בו לומדים להתמודד עם המחשב כיחיד, לומדים על מבנה המחשב, החומרה, התוכנה , תקלות נפוצות והתמודדות איתן. מאוחר יותר אפשר להתקדם וללמוד ניהול רשתות בו ישנה התמודדות עם רשת של מחשבים ולא רק מחשב יחיד. בדיקת תוכנה, אבטחת מידע ועוד.
קורסים בתחום האינטרנט


תחום האינטרנט גדל והתרחב בשנים האחרונות כך שייצר כבר קורסים העומדים בפני עצמם. עם קורסים אלה נמנים בניית אתרים, עיצוב אתרים, קידום אתרים שנועד למקם אתר בראש הרשימה בגוגל, ניהול רשתות חברתיות שהפכו לפלטפורמת מידע בפני עצמה.

קורס מחשבים מהבית
מכללת פרקטיקיו מציעה מגוון קורסים ולימודי מחשבים ללא צורך לצאת מהבית. השירות החדש מאפשר לכל אחד ללמוד בהתאם לזמן הפנוי העומד לרשותו וליהנות משיטת לימוד חדשה ומתקדמת. מכללת פרקטיקיו נעזרת באמצעי הטכנולוגיה החדשים ביותר כדי להעביר את הקורסים באופן מוחשי ונהיר לכל תלמיד. המכללה מציעה קורס מחשבים בנושאים כמו: תכנות, ניהול רשתות, MCSE, טכנאות מחשבים וכדומה וכן מגוון רחב של קורסים קצרים להעמקת הידע בנושאים שונים.

מגוון אפשרויות לימוד


שיטת הלימוד במכללת פרקטיקיו מורכבת ממגוון קורסים בשיטת לימוד עצמית או קורסים הנערכים בכתת לימוד משוכללת עם מדריך מקצועי. הקורסים בליווי מדריך מתאימים לכל אדם המעוניין להשתלב בענף המחשבים ומחפש מכללה מתקדמת עם מרצים בכירים. בשעות הפעילות של המכללה מוזמנים תלמידי המכללה להגיע לתרגול שוטף בכתות לימוד הכוללות ציוד מחשבים מתקדם וחדש. בנוסף, ניתן ללמוד קורסים שונים בשיטת הלימוד העצמית. לימוד עצמי נערך באמצעות גישה לשרת של המכללה עם שם משתמש וסיסמה. סטודנט הזקוק למחשב יכול תמורת דמי פיקדון לקבל מחשב נייד לביתו ולהיעזר בו במהלך הלימודים. תלמידים הבוחרים בשיטת הלימוד העצמית וזקוקים לתגבור נעזרים באופן שוטף עם מורה מקצועי באמצעות שיחות טלפון.

יתרונות הלמידה מהבית


קורס מחשבים מהבית מקל על הסטודנט ללמוד בהתאם לזמנו הפנוי. הסטודנט קובע את זמני הלימוד ויכול לעבוד במהלך היום או בשעות הערב ללא פגיעה בפרנסה. רבים אינם מצליחים לצאת ללימודים בגלל מקום המגורים הרחוק ולכן מכללת פרקטיקיו מציעה פתרון מהפכני ומענה איכותי לכל אותם צעירים ומבוגרים אשר גרים בפריפריה. פתרון הלימוד העצמי מהבית מאפר גם לבעלי מוגבלויות בתנועה לרכוש מקצוע, להשתלב בענף המחשבים הרווחי ולהתפרנס בכבוד לאחר סיום מוצלח של הקורס או המסלול בו בחרו.

השוואת עלויות


מכללת פרקטיקיו מציעה קורסים רבים במחירים המשתלמים ביותר בארץ. הנכם מוזמנים לבקר באתר החברה ולעיין בטבלה המשווה את עלויות הקורסים המוצעים במכללת פרקטיקיו לעומת המתחרים בשוק. הקורסים במכללה מועברים בהתאם לסיליבוסים של החברות המובילות, כמו מיקרוסופט וסיסקו, וניתן לגשת לבחינות הסמכה ולקבל תעודה מקצועית מטעם המכללה ומטעם מיקרוסופט.
מערכי השיעור שבקורס מחשבים

בס"ד


שלום כולם, היום אני רוצה לספר לכם על מה קורה ב-קורס מחשבים רגיל. אני יודע שרובכם בוודאי מנחשים לבד כיצד נראה קורס מחשבים סטנדרטי, אבל בכל זאת אני מאמין שאני אוכל לתרום לכם קצת מנסיוני בטרם תיכנסו לשיעור הראשון ב- קורס מחשבים שבחרתם ללמוד.


ובכן, השיעור ב-קורס מחשבים לרוב מחולק לשני חלקים עיקריים: החלק התיאורטי והחלק המעשי. שני החלקים הם קריטיים, שכן ללא החלק התיאורטי אי אפשר יהיה להגיע לרמה גבוהה ברמה הפרקטית, ובלי הרמה הפרקטית – הרמה התיאורטית תהיה אנמית ותישכח. קורס מחשבים מוצלח מורכב תמיד משילוב של שני הגורמים הללו. אמנם ישנם שיעורים ב-קורס מחשבים שהם מעיקרם רק תיאורטיים או רק פרקטיים – אבל רוב השיעורים ב-קורס מחשבים הם, כאמור, מורכבים משני החלקים הנ"ל.


מבחינת מבנה המודולים שב-קורס מחשבים, הדבר משתנה בין קורס מחשבים אחד למשנהו. למי שאינו יודע מה זה מודול, מודול הינו נדבך שלם ב-קורס מחשבים. למשל, ב- קורס מחשבים MCITP, החלק של Windows 7 הינו מודול אחד והחלק של שרתי 2008 הוא מודול אחר. לרוב, בסוף כל מודול יהיה מבחן חיצוני או פנימי (או שניהם). ייתכן שאף בחלק מסוף המודולים יינתנו תעודות הסמכה חלקיות. כך למשל, מי שלומד ב- קורס מחשבים MCITP וסיים בהצלחה את המבחן של מודול Windows 7, יקבל הסמכת MCTS, על אף שעוד לא סיים את כל ה-קורס מחשבים MCITP.


חלוקת השיעור ב-קורס מחשבים אינה קבועה ולרוב היא נתונה לשיקול דעתו של המרצה. חלק מהמרצים נוטים לחלק את השיעור לשני חלקים ארוכים (של בערך שעה וחצי כל חלק), וביניהם לתת הפסקה אחת ארוכה יחסית (20-25 דקות), חלק מהמרצים מעדיפים לתת יותר הפסקות (קצרות יותר) וחלק מהמרצים קובעים כיצד לחלק את השיעור לפי מצב הכיתה או קושי החומר הנלמד ב- קורס מחשבים באותו המפגש.


ברוב השיעורים שב-קורס מחשבים יינתנו שיעורי בית המורכבים הן מלמידת חומר חדש והן (ובמיוחד) מביצוע תרגילים. ביצוע שיעורי הבית תוך הקפדה על איכות ודיוק הוא אחד המרכיבים החשובים במוכנות הסטודנט לשיעור הבר ב-קורס מחשבים. אי עשיית שיעורי בית יביא לרמת זיכרון ירודה של החומר הנלמד ב-קורס מחשבים, וממילא יביא את הסטודנט לרמת ביצועים ירודה. לעומת זאת, ביצוע שיטתי של שיעורי הבית מבטיח כמעט תמיד הצלחה גדולה ב-קורס מחשבים.


באופן עקרוני, ישנם שני סוגים עיקריים של קורסים - קורס מחשבים לבוקר, ו-קורס מחשבים לערב. לרוב קורס מחשבים שנעשה בבוקר יהיה שייך למשרד התמ"ת או לחברות פרטיות והוא יתבצע באופן אינטנסיבי במיוחד בפורמט של 8 שעות ביום כל יום! קורס מחשבים שנעשה בערב לרוב יהיה בפורמט של פעמיים בשבוע, כאשר כל שיעור הוא כארבע שעות. אורך הקורס של הבוקר יהיה לרוב כחצי שנה, ואורך הקורס של ערב יהיה הערך שנה וחודשיים.


חברים יקרים, אני בזאת סיימתי את הסקירה הקצרה הנ"ל. אני מקווה ששפכתי מעט אור על האופן שבו מתנהל קורס מחשבים במציאות, ואני מקווה שבזכות המאמר תהיו מוכנים יותר מנטאלית להתחלת ה-קורס מחשבים שבחרתם. תהנו מה-קורס מחשבים שבחרתם ללמוד. קורס מחשבים זה אחד הדברים המרתקים שתעשו בחיים!


בהצלחה!


קורס מחשבים - העלויות

בס"ד


שלום חברים, היום נכתוב על הצד הכואב שב-קורס מחשבים (אם כי זה צד בלתי נמנע בכל קורס מחשבים) והוא צד התשלום. כידוע, אף אחד מאתנו לא אוהב לשלם - אבל אין מה לעשות, אם רוצים ידע טוב צריך לשלם עליו. זה נכון שאפשר לעשות "קורס מחשבים" עצמאי באינטרנט וללמוד לבד - אבל ברוב המקרים "קורס מחשבים" שכזה יהיה מאוד לא יעיל ולא מתאים לרוב הטיפוסים. מי שזה מתאים לו, סחטיין, חסך את הכסף על ה-קורס מחשבים!


ובכן, צריך לדעת שהעלות משתנה בין קורס מחשבים ל-קורס מחשבים, וזה לא אמור מאוד להפתיע. הרי זה רק הגיוני ש-קורס מחשבים של סיסקו שאורך כארבעה חודשים יעלה פחות מ-קורס מחשבים של הנדסת רשתות שאורך יותר משנה! זה די הגיוני נכון? גם קורס מחשבים של תכנות בסביבת .NET אורך מעט יותר משנה ועלותו בהתאם.


זה נכון שלכל מכללה ומכללה יש עלות אחרת בשביל כל קורס מחשבים, אבל בגדול הקונספט שנתנו יישאר קבוע בכל המכללות. ככל שה-קורס מחשבים ארוך יותר, כך הוא יקר יותר!


יש גם את העניין של היוקרה של ה-קורס מחשבים. למשל, קורס מחשבים של פריצה ואבטחת מידע עשוי לעלות יותר מ-קורס מחשבים של הנדסת רשתות על אף שהוא אורך הרבה פחות זמן. בכל זאת, באמת קורס מחשבים יוקרתי מאוד מאוד! גם לעתים טרנדים חדשים שיוצאים יעלו את המחיר. למשל, קורס מחשבים של כתיבת אפליקציות לאייפד עשוי לעלות הרבה!


בגדול, צריך לבדוק את העלויות ולבחור ללמוד את ה-קורס מחשבים במקום הטוב ביותר. העלות של ה-קורס מחשבים היא לא הפרמטר היחיד, אבל היא בוודאי פרמטר חשוב!


לימודי מחשבים - תעודה או תואר ראשון

בס"ד


שלום כולם, הרבה אנשים מתלבטים בשאלה איזה סוג של לימודי מחשבים כדאי ללמוד. האם כדאי ללכת על לימודי מחשבים לתעודה (כגון הנדסת רשתות או סיסקו), או אולי לבחור ב-לימודי מחשבים לתואר ראשון באוניברסיטאות השונות או במכללות. לא אשקר לכם. מבחינתי התשובה היא הרבה יותר מברורה. לימודי מחשבים טובים באמת נעשים בלימודי התעודה. אתם יכולים להגיד שאני משוחד כי אני מרצה ל-לימודי מחשבים, אתם יכולים להגיד שאולי אני לא מבין מה זה באמת לימודי מחשבים באוניברסיטה כי אני בעצמי מחזיק בתעודה ולא בתואר. כל הטיעונים נכונים. אבל בשורה התחתונה, אני עומד להציג את הטיעונים מדוע לימודי מחשבים לתעודה הם טובים בהרבה ותשפטו אתם.


בואו נשים דברים על השולחן, לימודי מחשבים באוניברסיטה מלאים בחומר שלא צריך אותו, ושאין לו שום משמעות בשוק. בינינו, מי כבר יבקש ממכם בשוק לדעת אלגברה לינארית על בוריה? ברצינות!! בסופו של יום בזמן שב-לימודי מחשבים באוניברסיטה מבזבזים זמן על תיאוריות הזויות, ב-לימודי מחשבים של תעודה מתעסקים כל הזמן אך ורק בפרקטיקה (וגם התיאוריה נועדה כדי לאפשר את הפרקטיקה). ב-לימודי מחשבים לתעודה אתם מתעסקים במה שתעשו בשטח בפועל (!) ולא בשטויות.


ומה אתם חושבים שהעסקים מעדיפים? תבררו, תשאלו - אתם תגלו שמי שלמד לימודי מחשבים לתעודה מבוקש הרבה הרבה יותר בשוק ממי שלמד באוניברסיטה. החברות בשוק יודעות שמי שסיים בהצלחה קורס לימודי מחשבים של מייקרוסופט שלמשל יודע מה זה שרת ואיך לתפעל אותו, וזה ממש לא מעניין שהוא לא למד פילוסופיה של המדע!


חברים, חוץ מהנייר של התואר הראשון, לימודי מחשבים לתואר ייתנו לכם הרבה פחות מ-לימודי מחשבים לתעודה. תבדקו את זה!


כתיבת קורות חיים

בס"ד


שלום לכולם, הרבה מסיימי קורסים של לימודי מחשבים שואלים את עצמם כיצד לכתוב קורות חיים. אמנם לדבר זה יש קורסים רבים ומידע נרחב מאוד – אבל בכל זאת, אני אשתדל במאמר זה לעזור במעט לבוגרי קורסי לימודי מחשבים השונים לענות על הצורך הנ"ל.


ראשית כל, זכרו כלל חשוב – לימודי מחשבים מורכבים מהרבה פרטים, השתדלו לקבץ אותם תחת נושאים ולרשום אותם בקורות החיים בהדגשה, ויחסית כבר בתחילת הדף. למשל, מי שלמד לימודי מחשבים של MCITP יזכיר ניהול A.D. ו-GPO למשל. מי שלמד לימודי מחשבים של Cisco יזכיר את הידע שלו בפרוטוקולי ניתוב, או ב-TCP Features למשל. מי שלמד לימודי מחשבים של תכנות יזכיר את הידע שלו בסביבת .NET ואת הידע שלו בשפת C# למשל. כל תחום של לימודי מחשבים והפירוט שלו. הרעיון הוא פשוט, לא תמיד המעיין הראשון בקורות החיים שלכם הוא איש מקצוע, לרוב זו עשויה להיות פקידת כוח אדם שאין לה מושג ירוק מה זה MCITP. ולכן, הפירוט יבהיר מה באמת למדתם ב-לימודי מחשבים וגם יראה שיש לכם הרבה ידע (אפילו אם אין לה מושג מה כל זה אומר).


שנית, כתבו את קורות החיים שלכם לפי סדר כרונולוגי יורד וחלקו אותם לאזור של עבודה ואזור של השכלה. הדגישו בכל מקום אפשרי את ה-לימודי מחשבים. יותר מכך, תשאלו את המדריך שלכם ל-לימודי מחשבים אם ניתן לרשום את מספר הטלפון שלו כממליץ.לרוב המדריכים יסכימו.


כתבו את קורות החיים שלכם רהוט וברור ותנו למישהו אחר לקרוא ולבחון אותם. עשו זאת ותצליחו!


טיפ אחרון, אל תתייאשו אם ניסיתם לשלוח קורות חיים רבים ועדיין לא ענו לכם. הסיבות לכך יכולות להיות רבות, ואני מבטיח ש-לימודי המחשבים שלכם עוד ישאו פרי ותצליחו להתברג לשוק העבודה. רק סמכו על הידע שצברתם ב-לימודי המחשבים ותמישכו לשלוח עוד ועוד קורות חים ותראו שבמהרה ההשקעה תשתלם!


בהצלחה!

לימודי מחשבים לחיילים משוחררים

הביקוש ללימודי מחשבים הגיע לשיאו בשנים האחרונות, כל חייל משוחרר חולם על ללמוד מחשבים ולהיכנס לעבוד בהיי-טק. השכר הגבוה והיוקרה מושכים רבים, כל אחד מנסה להירשם ללימודים. איפה שיש ביקוש יש גם היצע ונפתחו עשרות מכללות באזור תל אביב המלמדות מחשבים. לימודי מחשבים אינם קלים ואינם פשוטים כלל ולא מתאימים לכולם, אך בכל זאת לכל אחד יש זכות ללמוד מחשבים ולנסות להשתלב בשוק. הפתרון הטוב ביותר – לימודי מחשבים במכללת פרקטיקיו, כי המכללה מעניקה חינם לחיילים משוחררים קורס טכנאי מחשבים במתנה, ללא כל התחייבות מצידם. כך באמת תוכל לדעת האם התחום מתאים לך והאם כדאי להמשיך לשלב הבא בלימודים.


ברוב המכללות לא ניתן לקבל אפשרות לניסיון והנך מתחייב ללימודים מראש – קונה חתול בשק.