Network Teaming << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

Network Teaming

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
 1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
  מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

 2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
  הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

לימודי מחשבים- כיצד לבחור את מוסד הלימודים הנכון?

לימודי מחשבים הפכו בשנים האחרונות לאחד מתחומי הלימוד המבוקשים והפופולאריים ביותר בכל מוסדות ההשכלה האפשריים. הסיבה לפופולאריות הרבה של לימודי המחשב היא ללא ספק שוק התעסוקה ההולך ומתפתח, המציע לא רק תנאי העסקה איכותיים ומגוונים, אלא גם אתגר מקצועי.

בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים ועצות לבחירת מוסד הלימודים הנכון בו תוכלו ליהנות ממסלול לימודי מחשבים ברמה המקצועית הנדרשת בשוק התעסוקה.

 • השכלה גבוהה או קורסי תעודה והכשרה- אחת השאלות אותן תדרשו להציב בפניכם בטרם בחירת מוסד הלימודים היא שאלת מטרת הלימודים: במידה ואתם מעוניינים להשיג תואר ראשון בהנדסת מחשבים או מדעי המחשב, מומלץ לפנות אל מסלולי הלימוד האקדמאיים הנמשכים כ-4 שנים עד להשלמת הלימודים והתואר. במידה ואתם מעוניינים לפתח את עצמכם ברמה התעסוקתית כאן ועכשיו, מומלץ לבחור במוסדות הלימוד המציעים לכם קורסי מחשבים לצרכי הכשרה מקצועית. ברוב המקרים, קורסי המחשבים במוסדות אלו נמשכים בין מספר חודשים לשנה.
 • הקפידו לאתר מכללות ומוסדות לימוד המציעים לכם קורסים משולבים הכוללים מספר אפשרויות לימוד במסלול אחד.
 • המלצות וניסיון תעסוקתי- בקשו לקבל המלצות מסטודנטים שכבר רכשו את השכלתם במוסד בו אתם מעוניינים ללמוד, בדקו עם בוגרי בית הספר בקשר לניסיונם התעסוקתי כתוצאה מגמר הלימודים במקום.
 • השוואת מחירים וסקר שוק- כמו בכל תחום צרכני אחר, גם בבחירת מוסד לימודי מחשבים מומלץ לקבל את החלטתכם על סמך סקר שוק והשוואת מחירים. הקפידו לדרוש תכנית לימודים פרטנית מכל אחד ואחד מהמוסדות אליהם אתם פונים.
 • גישה נוחה ומהירה להגעה- ברוב המקרים, אנשים הנרשמים לקורסי מחשבים לצרכי הכשרה, הינם אנשים עובדים הנדרשים להגיע ממקום העבודה אל המקום בו נמצאת המכללה. הקפידו לבחור מוסד לימודים קרוב למקום מגוריכם או למקום עבודתכם, וזאת על מנת שלא תגיעו "תשושים" וחסרי אנרגיה ללמוד חומר חדש.

חשוב לדעת- כיום, עומדת לרשותכם שיטת לימודים מרתקת ואיכותית המאפשרת לכם ללמוד מגוון נרחב של תחומי לימוד מענף המחשוב, באמצעות לימודי אונליין ברשת האינטרנט. במידה וגם אתם רוצים להכיר מקרוב את יתרונות השיטה, צרו קשר עוד היום עם מכללת "פרקטיקיו" המתמחה בלימודי מחשבים בשיטה המקוונת.קורס מחשבים – איזה כדאי לעשות?

בשנים האחרונות הולך וגובר הצורך בנותני שירות רבים בתחום המחשבים. הצורך בנותני שירות אלו הוא בעיקר בגלל שהעולם כיום סובב סביב המחשבים בכלל וסביב האינטרנט בפרט מה שאומר שכולנו נוגעים בצורה זו או אחרת למחשב, אם בבית ואם בעבודה ולכולנו יש תקלות או צרכים מסוימים בתחום המחשבים. כשמדברים על קורס מחשבים מדברים על עולם רחב של קורסים בתחום המחשבים, עולם שמתייחס הן לחומרה והן לתוכנה וכמובן כל מה שמסביב כמו בניית אתרי אינטרנט, פיתוח, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ומה לא...

קורס טכנאי pc

אחד הקורסים המבוקשים ביותר כיום, בעיקר למי שמחפש להתפרנס מתחום המחשבים הוא קורס טכנאי pc. קורס מחשבים מסוג זה מקנה את כל הידע הנדרש על התעסקות עם החומרה של המחשב, ניהול רשתות מחשבים, וכמובן כל מה שקשור למערכות הפעלה. הביקוש הרב של הקורס הזה יחד עם כמות עבודה אין סופית היא מכיוון שכיום אין כמעט אדם בוגר שאין לו מחשב, מה שאומר שטכנאי מחשבים הוא מעין "רופא" של מחשבים וכל אחד מאתנו צריך מידי פעם רופא... קורס מומלץ מאוד בעיקר אם יש לסטודנט ידיים טכניות.

קורס בניית אתרים

עוד אפשרות למי שרוצה קורס מחשבים היא קורס בניית אתרים. כיום ישנם מיליוני אתרי אינטרנט ברחבי העולם, אתרים הנוגעים בכל תחום, וכיום אין עסק שלא צריך אתר אינטרנט וכן אנשים פרטיים רבים המעוניינים להקים אתר מכל סיבה שהיא ולא יכולים או רוצים לעשות את זה לבד. קורס כזה מאפשר לתכנן ולבנות אתר אינטרנט, כך שבסופו של תהליך יהיה אתר גמור ומוכן אבל פה לא נגמרת העבודה, למי שמעוניין להמשיך אפשר גם לעשות לאתרים הללו קידום אורגני או ממומן, מה שאומר לקבל לקוח לשנים ארוכות קדימה.

נגענו כאן רק במקצת האפשרויות שישנם לקורסי מחשבים, וישנם עוד קורסים רבים שניתן לעשות כמו וורד, אקסל, מערכות בניית אתרים ספציפיות, קידום אתרים ומה לא... בכל מקרה מחשבים הם עיקר העולם היום ומי שיבחר מקצוע כזה יקנה לעצמו מקצוע לחיים.

קורס מחשבים
מחשבים הם תחום רחב אשר כולל בתוכו עולם ומלואו: תכנות, בדיקת תוכנה, מערכות מידע, אבטחת מידע, ניהול רשתות- כל אלה הם רק מספר נושאים הנכללים בתחום המחשבים על קצה המזלג. המעוניינים בהכשרה מקיפה בתחום המחשבים יכולים לגשת ללימודים אקדמיים הנמשכים שלוש או ארבע שנים- תלוי בסוג התואר המבוקש. אלה שזמנם קצוב יותר ומעוניינים לקבל הכשרה מהירה וממוקדת יותר יוכלו לעשות זאת באמצעות קורס מחשבים באחד התחומים המעניינים אותם.

אילו קורסים במחשבים ישנם?


אם תקישו בגוגל קורס מחשבים תקבלו סוגים רבים מאוד של קורסים. אם אתם מחפשים להתחיל בקטן, מהבסיס, קורס טכנאי מחשבים יכול להוות עבורכם צעד ראשון בעולם העצום הזה. אם יש לכם רקע כלשהו במחשב כיחיד ואתם מכירים אותו על מבנהו ורכיביו תוכלו להתקדם לקורס רשתות אשר בו התמונה כבר מתרחבת והעיסוק הוא ברשת של מחשבים. נוסף על כך ניתן גם באמצעות קורס ללמוד את תחום התכנות באופן ממוקד. תחומים נלווים הם קורס בסיסי נתונים, קורס בדיקת תוכנה ואבטחת איכות, קורס אבטחת מידע ועוד.

קורסים במעגל הרחב יותר


כיוון שהיום המחשב הפך מכלי עבודה נטו גם לכלי תקשורת שיש לו היבטים חברתיים, גם קורס מחשבים יכול "לזלוג" מהתחום הטכני נטו לתחום הטכני- חברתי או הטכני- עיצובי. מדובר על קורסים של קידום אתרים הדורשים גם ידע בשיווק מלבד הידע הטכני, קורסים בבניה ועיצוב אתרים שיש בהם פן גרפי, אמנותי ושיווקי, קורס ניהול רשתות חברתיות שדורש גם את הגישה החברתית. ככל שלמחשב ישנן פונקציות רבות יותר כך גדל גם מגוון הקורסים בתחום. הקורסים כבר נוגעים לאנשים רבים יותר בגלל הכישורים הנוספים שדורש העיסוק בתחומים אלה.

הזמן שאורכים קורסים במחשבים


קורס מחשבים הוא כמובן שם כולל למגוון רחב מאוד של קורסים אך היתרון בכולם הוא שהם נמשכים זמן קצר יחסית. רובם הגדול נמשך עד שנה ולא מעבר והם נערכים במתכונת המאפשרת עבודה במשרה מלאה. זהו היתרון הגדול של קורסים על פני לימודים אקדמיים אשר להם נדרש הסטודנט להקדיש את מיטב זמנו ומרצו.
לימודי מחשבים
מדוע כדאי ללמוד מחשבים?

הצורך של לימודי מחשבים כמעט ולא דורש הסבר - לימודי מחשבים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום בעשרים השנים האחרונות והמחשבים עצמם נמצאים בכל תחום של חיינו. יש לפחות מחשב אחד בכל בית ואנשים רבים מסתובבים עם מחשב קטן בכיס שהם קוראים לו טלפון רק משום שהוא מסוגל לקבל שיחות. מסיבה זו אנו רואים ביקוש הולך וגובר לאנשי מחשבים וזוהי למעשה הסיבה שכדאי ללמוד מחשבים.

אילו קורסים קיימים בתחום לימודי מחשבים ?

מדובר בטווח רחב מאוד של אפשרויות. ברמה הבסיסית ביותר ישנו קורס טכנאי מחשבים ובהמשך ישנם תארים אקדמאים מתקדמים. בתווך אתם תמצאו קורס ניהול רשתות תקשורת, קורסי סיסקו לתקשורת נתונים, קורסים של אבטחת מידע, קורסים של תכנות וניהול בסיסי נתונים ועוד. על כל אחד לבחור את הקורס המתאים עבורו ולהתייעץ לשם כך בגורמים המתאימים.

כיצד מתחילים?

ישנן מכללות רבות המציעות לימודי מחשבים, והבחירה היא קשה. מומלץ לבצע סקר שוק ולבחון בין היתר היכן עובדים הבוגרים של כל מכללה. מידע חשוב נוסף הוא הותק של כל מכללה כאשר מכללות ותיקות יותר נוטות לגבות שכר לימוד גבוה יותר אך בתמורה מציעות קורסים ממוקדים ואיכותיים יותר על פי רוב. יתרה מזאת, האטרקטיביות שלכם בשוק העבודה תהיה גדולה יותר אם תהיו בוגרים של מכללה יוקרתית ואיכותית בעלת מוניטין חזק בתעשייה.

במידה ואין לכם רקע כלשהו במחשבים אזי נקודת התחלה טובה תהיה לקחת קורס טכנאי מחשבים אשר יעניק לכם את היסודות הבסיסיים של הבנה מהו מחשב וכיצד מחשבים פועלים ומתקשרים זה עם זה. כיצד לתפעל תקלות במחשב וכיצד לשדרג מחשבים בהיבטים של חומרה ותוכנה. ידע בסיסי זה יהווה בסיס לקורסים מתקדמים יותר.

אם כן ללימודי מחשבים יש הרבה מה להציע למי שמבקשים להכין עצמם לקריירה יוקרתית ומפוארת בעולם התוכן העשיר והמפתה של המחשבים. צריך לזכור כי מדובר בשוק דינמי עם ביקוש רב אך באותו זמן מדובר גם בשוק תובעני ותחרותי ביותר ושום דר טוב בחיים, הרי לא בא בקלות.
קורס מחשבים? קורס מחשבים!
כן, כן קורס מחשבים, זה מה שצריך, חשבתי לעצמי בזמן השמירה, אי שם בבסיס נידח בצפון. אבל איפה מתחילים..? הרי יש כל כך הרבה אפשרויות, זרמים שונים, כיוונים שונים, עשרות קורסים במחשבים, המוצעים היום בשוק. חלק מהם, נחשבים בוודאי כקורס מחשבים נחשב יותר וחלקם כקורס מחשבים נחשב פחות... צריך להכיר את דרישות המשק, את היצע המשרות הפנויות במקצועות הרלוונטים וכו'. לאט, לאט, אני מרגיעה את עצמי... הרי ברגע שיש החלטה עקרונית לקחת קורס מחשבים, כלומר עצם ההחלטה שקורס מחשבים זה הכיוון בשבילי, איזה בדיוק קורס מחשבים לקחת, באיזה היקף, עם איזו תת התמחות, באיזו מכללה, אלה כבר פרטים שניתן להשלים ולהחליט על הדרך. וכך, מצויידת בהחלטה לקחת קורס מחשבים אני חוזרת לביתי במרכז הארץ ומחליטה כצעד ראשון לעשות חיפוש בגוגל: "קורס מחשבים" ... ובכן חברים, מילת מפתח, קורס מחשבים העירה את הגוגל משנתו והוא קרץ לי את עשרות הצעות מפתות, במגוון אינסופי כמעט של אפשרויות של קורס מחשבים, הקיימות כיום בשוק לתלמידה פוטנציאלית כמוני. מה עושים הלאה? חשבתי לעצמי תוך כדי פתיחת הלינקים השונים (כל הצעה של קורס מחשבים בדף נפרד, למען הסדר הטוב).

קורס מחשבים בנושא התכנות, או אולי קורס מחשבים בנושא האבטחה... או אולי בכלל ללכת לכיוון של קורס מחשבים שיכין אותי למבחני מייקרוספט ואז אוכל לפתח קריירה מצליחה כמנהלת רשת מחשוב בחברת הייטק מובילה...? קורס מחשבים בנושא הסייבר! זה מה שאני צריכה.

קורס מחשבים בנושא זה נשמע לי כמשהו מסתורי ועדכני. בכל זאת, לאחר שהעברתי זמן לא מבוטל בחיפוש בגוגל ובקריאת תוכן של קורס מחשבים זה או אחר, החלטתי ללכת ליעוץ זריז לגבי איזו קורס מחשבים לבחור באחת המכללות הנחשבות היום בארץ. הלכתי לפגישת היעוץ בהלך רוח צעט סקפטי כיאה לפגישות מהסוג הזה. בראשי עברו שיטות השיווק השונות. בכנתי את עצמי נפשית לשיווק אגרסי של אחד ממגוון האופציות לקורס מחשבים, שמוצע במכללה הזו (אחד היקרים כמובן). אולם, מה אגיש לכם חברים, התבדתי. על תרומת הפגישה שהייתה לי על ההחלטה איזה קורס מחשבים לבחור וכן על השפעה ארוכת הטווח שהייתה לפגישה הזו על המשך חיי, אספר בפרק הבא.
לימודי מחשבים - קורס מחשבים

קורס טכנאי מחשבים ורשתות בשילוב מכללת פרקטיקיו ומכללת נצרת עילית


מכללת פרקטיקיו חתמה לאחרונה על הסכם שיתוף פעולה עם מכללת נצרת עילית. במסגרת שיתוף הפעולה בין המכללות - נפתח קורס טכנאי מחשבים ורשתות במכללת נצרת עילית. הקורס משלב בין לימוד פרטני של התלמיד בליווי מרצה צמוד ובין מערכת של מאות סרטים מקצועיים בתחום שהוכנו בעמל רב ע"י טובי המרצים בארץ.


תלמידים חדשים בתחום כמו גם ותיקים יותר, זוכים להכיר מקרוב :


- כיצד עובד מחשב ?


- מה הם החלקים במחשב ?


- איך מפרקים ומרכיבים את כל חלקיי המחשב ?


- כיצד עובד ה-BIOS וכיצד משנים את הגדרות המשתמש שלו ?


- כיצד עובדת מערכת ההפעלה ? ועוד מגוון נושאים רחב.


בנוסף,התלמידים מתרגלים את הנדרש במעבדות המכללה ויכולים להגיע לתרגול ולימוד נוסף מידי יום. בצמוד למחשבים שבהם ניתן ללמוד באמצעות הסרטים קיימים מחשבי תרגול שבהם ניתן לתרגל את כל הנלמד בכתה עם המרצה ואת כל מה שנלמד באמצעות הסרטים המקצועיים.


קורס המחשבים מורכב מ-9 שלבים וכדי לעבור בין שלב לשלב מתקדם יותר, התלמיד נדרש להכין עבודות ו/או לעבור מבחנים.


במהלך הקורס ובנוסף לשיעורים הפרטיים , התלמיד נהנה מסרטים בעברית בתחום, המחזקים באופן משמעותי את הידע המקצועי ויוצרים טכנאי ברמות הגבוהות ביותר.


בסיום כל השלבים מתקיים מבחן מסכם ותלמיד שעובר אותו זכאי לקבל תעודת טכנאי מחשבים ורשתות מטעם מכללת נצרת עילית ומכללת פרקטיקיו.


בשלב האחרון והמסכם המרצה מכין את התלמיד באופן אישי ( כמו בכל הקורס ) לקראת מבחן מיקרוסופט .


הצלחה במבחן מיקרוסופט תזכה את התלמיד ב-2 תעודות בינלאומיות שמאוד מוערכות ע"י חברות בארץ ובעולם.

קורס מחשבים - דברים שמסיחים את הדעת

בס"ד


שלום חברים, כולנו מכירים את זה שיש דברים שיכולים להסיח את דעתינו מכל דבר, ובפרט מלימודים ב-קורס מחשבים שאליו נרשמנו. הדברים שיכולים להסיח את דעתינו מה-קורס מחשבים מתחלקים לשני סוגים עיקריים:


1) הסוג הראשון הוא דברים שמסיחים את דעתינו מה-קורס מחשבים ולא קשורים ישירות ל-קורס מחשבים. למשל, ייתכן שבעיות בזוגיות, או במצב הכלכלי בבית יכולים להסיח את דעתינו מה-קורס מחשבים.


2) הסוג השני הוא דברים שמסיחים את דעתינו מה-קורס מחשבים ושלהם יש קשר ישיר ל-קורס מחשבים, למשל: רעש בכיתה, טלפונים שמצלצלים, וכו'.


לסוג הראשון של הסחות הדעת קצת קשה למצוא פתרון, צריך פשוט להחליט שיהיה מה שיהיה -כשאני לומד קורס מחשבים אני לומד קורס מחשבים ואני לא חושב עכשיו על דברים אחרים. יהיה לי זמן לחשוב עליהם אחרי שהשיעור של ה-קורס מחשבים יסתיים. אבל להסחות הדעת מהסוג השני בוודאי שיש פתרון. צריך לדבר עם החברים לכיתה ב-קורס מחשבים ולבקש להפסיק את הדברים שמסיחים את הדעת, ואם זה לא עוזר אז לפנות למדריך ב-קורס מחשבים. בגדול, מניעת הסחות דעת מהסוג השני הוא אכן תפקידו של המדריך ב-קורס מחשבים ולרוב הוא יטפל בזה - אבל אם בכל זאת אתם רואים שזה לא מטופל אז האירו את עיניו לדבר.


בגדול, הסחות דעת יכולות להפריע מאוד ב-קורס מחשבים כמו בכל דבר אחר בחיים. מומלץ מאוד להשתדל ובכל מקרה להתמקד בשיעור ולנסות כל תחבולה אפשרית בשביל להישאר ממקודים בכל שיעור ושיעור ב-קורס מחשבים. זה חשוב!


בהצלחה.

לימודי מחשבים - מה לעשות כשלא מסתדרים עם המרצה?

בס"ד


מה עושים אם לא מסתדרים עם המרצה ל-לימודי מחשבים? כיצד אפשר להתרכז ב-לימודי מחשבים כאשר אין כימיה עם המרצה, או כאשר הוא פשוט לא יודע להסביר, או שאין לו סבלנות וכו'. ובכן, אני אנסה לענות על השאלות האלו במאמר הקצר הזה.


ראשית כל, ברוב המקרים מרצים ל-לימודי מחשבים הם מאוד מנוסים לא רק בחומר הנלמד אלא גם בהוראה. הם מרוויחים שכר גבוה כך שגם אין פה עניין של שחיקה כמו בבית הספר. בקיצור, מרצה ל-לימודי מחשבים אמור להיות מעולה. ובכל זאת, מה לעשות אם הוא פשוט לא משהו?


אני מציע שלפני שתאשימו את המרצה ל-לימודי מחשבים תבדקו קודם את עצמכם. האם אתם מאשימים את המרצה ל-לימודי מחשבים בגלל חוסר ההשקעה שלכם? האם זה רק תירוץ לזה שקשה לכם? אם אתם באמת בסדר גמור, אז צריך לטפל בבעיה כדי שקורס לימודי מחשבים יוכל להתקיים באופן תקין.


מומלץ לפנות למרצה ל-לימודי מחשבים ולהסביר לו מה הבעיה. חברים, אל תבואו אליו עם ביטויים כמו: "אתה גרוע בללמד לימודי מחשבים". זה לא יעבוד טוב. תהיו קונקרטים. קרים. תסבירו מה הבעיה. אם יש לכם רעיון לפתרון זה גם טוב. אם המרצה ל-לימודי מחשבים פתוח לשמוע יש סיכוי שזה יסתיים כאן.


אם אתם רואים שזה לא עוזר אז אין ברירה ופנו לגורמים הרשמיים במכללה שבה אתם לומדים לימודי מחשבים. מהלך זה הוא חריג ביותר ורק במקרים נדירים מאוד יש לעשותו. זכרו, לימודי מחשבים נבנים מהקשר שבין מרצה לתלמידים ולא תמיד טוב להחליף מרצה ל-לימודי מחשבים, יותר נכון - לרוב זה לא טוב! תשתדלו לגשר על המחלוקות ושיהיו לימודי מחשבים פוריים!לימודי מחשבים - סיפורו המדהים של תלמיד

בס"ד


פעם היה תלמיד אחד שהחליט ללמוד לימודי מחשבים. לא זה נדיר, יש הרבה כאלה - אבל התלמיד הזה היא מיוחד. הייתה לו מוטיבצייה גדולה בתחום, ואפילו שתמיד אמרו לו שזה לא בשבילו ושזה לא יצליח הוא לא הקשיב לאף אחד. התלמיד החליט לקחת את ה-לימודי מחשבים ברצינות.


כבר בשיעור הראשון היה ניכר שמדובר בתלמיד חרוץ. אמנם הוא לא הבין הכול, ובוודאי שלא היו לו הערות חכמות לומר כל רגע כמו חבריו בקורס לימודי מחשבים - אבל הוא רשם כל מילה כמעט, חזר על השיעור פעמיים ותרגל שוב את הכול בבית. כל שאלה שלא הבין בשיעור לימודי מחשבים הוא היה מתקשר למרצה ומבקש עזרה.


ככה עבר לו שיעור ועוד שיעור, והתלמיד בקורס לימודי מחשבים הלך וגדל בידע ובנסיון. הוא זכר את כל מה שלמד בזכות שתמיד שינן ותרגל. עד מהרה הוא הפך להיות הראשון בכיתה בקורס לימודי מחשבים. אט אט שמו לב התלמידים בכיתה שרמתו של התלמיד היא באמת גבוהה מאוד והיו באים להתייעץ איתו על תקלות ובעיות. להפתעת התלמיד, ה-לימודי מחשבים שספג היו כל כך נרחבים, שהוא יכול היה לענות על כל השאלות בקלות רבה. אפילו הוא לא חשב שהוא גדל להיות מקצוען כל כך מקורס לימודי מחשבים אחד.


בסיום קורס ה-לימודי מחשבים, תוך שבוע, קראו לו לראיון ב