קורס צ'ק פוינט, קורס Checkpoint - אונליין חינם !!!
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

קורס צ'ק פוינט - Checkpoint (אבטחת מידע)

קורסים למנהלי רשת שלב 1 - טכנאי מחשבים - Help Desk שלב 2 - מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט שלב 3 -מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו שלב 4 - מומחה לינוקס ו-DevOps התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בסייבר האקינג ואבטחת מידע קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות שלב 1 - יסודות התכנות שלב 2 - בניית אתרים צד שרת - Back End שלב 3 - בניית אתרים צד לקוח - Front End שלב 4 - פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
התקנה של Checkpoint SPLAT הסבר על סוגי NAT בפיירוול איך עושים חוקים נכון ב- Firewall LOG Tracker - Monitor יצירת חוקים בסיסיים ב-FortiGate מושגי יסוד באבטחת מידע הכרות עם שרת ISA שדרוג - FortiGate firmware חסימת אתרים ב-FortiGate כמו facebook התקנת ISA חסימת אתרים לפי שם משתמש ב-AD כלי ניהול של ISA פתיחת פורט ב-FortiGate ניהול מרחוק של ISA FortiGate AntiVirus חיבור שני קווי אינטרנט - Dual WAN הרצאה על FortiGate HA Cluster FortiGate Full Mesh HA הגדרת FortiGate VPN - IPSEC הגדרת FortiGate VPN - SSL FortiGate Token

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס Checkpoint, האם קל למצוא עבודה בתחום?

אם אתם מבררים על לימודי מקצוע ושוקלים לקחת קורס Checkpoint אתם בוודאי רוצים לברר קודם לכן ולדעת האם יש ביקושים בתחום. האם שווה להשקיע את סכום הכסף במימון הקורס ואת הזמן הנדרש לצורך הלימודים והתרגול, בשביל לקבל את ההסמכה ולהצליח במבחן המסכם. רק אם יש ביקוש וצורך באנשי מקצוע בתחום מומלץ לכם ללמוד אותו ולהשקיע בו.

מי צריך אבטחת מידע ברשת?

בימינו ארגונים רבים מבססים את הפעילות שלהם על אתרים ועל רשתות. מה שאומר שמידע רב מאוחסן על שרתים ועל תשתיות ענן. באם המידע הזה נמצא כך ללא אמצעי הצפנה הרי הוא חשוף. וכל מי שיש לו ידע ויכולת לנבור ברשת ולגלות מידע יוכל לראות מידע רגיש של ארגונים שונים. מנהלי הארגונים מודעים לכך ובשביל להתגבר על הבעיה הזו ובשביל להצפין את המידע שלא יהיה גלוי למי שלא אמור לראות אותו הם חייבים לאבטח את המידע שלהם.

דרוש: מאבטח מידע

בשביל לאבטח את המידע ברשת יחפש הארגון אחר מי שיוכל לאבטח את המידע שלו ברשת. בוגר קורס Checkpoint הוא זה שיוכל לענות על הדרישות ולבצע עבור הארגון את העבודה הזו של אבטחת המידע והצפנתו בצורה הטובה ביותר. היות וארגונים רבים פועלים באמצעות רשתות יש צורך בבוגרי קורסים לאבטחת מידע שיצפינו את המידע הרגיש בצורה מקצועית ונכונה.

מבררים אצל בוגרים

בשביל להיות בטוחים שהקורס הזה אכן כדאי ושיש לכם סיכוי טוב למצוא בו עבודה מוצלחת, כדאי לכם מאוד לשוחח עם בוגרים שסיימו את הקורס בתקופה האחרונה. תוכלו לשמוע מהם האם היו מרוצים ממהלך הלימודים. האם הם הרגישו כי ניתנו להם כלים מקצועיים לעסוק בתחום. וכן האם הקורס הקנה להם תחושת ביטחון בדבר הידע שהם רכשו. רק מקום לימודים שמוציא את התלמידים שלו מקצוענים מהשורה הראשונה הוא מקום שכדאי לבחור בו בשביל ללמוד. כמו כן תוכלו לברר האם מצאו הבוגרים עבודה טובה בתחום. האם הם רואים את הלימודים של קורס Checkpoint כמועיל ומקדם בשלב קבלת העבודה.

 

אבטחת מידע בארגון, מדוע זה כל כך חשוב?

העידן הדיגיטלי כבר כאן. כל חברה או ארגון שמכבד את עצמו מתהדר באתר אינטרנט אחד לפחות. אמנם יש בכך תועלת מבורכת והקלה משמעותית על התנהלות הארגון. אבל אין ספק שהמידע שמוזן לאתרים ברשת עלול להיות חשוף. וכתוצאה מכך להוות גורם מזיק לחברה או לארגון.

מה שהיה פעם

אם נשווה זאת למצב שהיה בעבר הרחוק, בו לא הכירו כלל את השימוש באינטרנט, שכן הוא טרם התפתח. נגלה כי המידע עבר למקום גלוי פי כמה. כי אם בעבר היה המידע הרגיש או החסוי של כל חברה נמצא כמסמכים מתויקים בקלסרים ובתיקיות. וארונות היו ננעלים בפשטות במפתח, כמו שהמשרד היה ננעל כך. הרי היום המידע כבר לא מוצפן בצורה פיסית. הוא נמצא באתרי החברה.

מי שיכול להציץ לשם

כאשר המידע נמצא ברשת זה אומר שפורצי מחשבים או אנשים בעלי ידע והתמצאות עלולים לגשת למידע שלכם. זה יכול להיות חמור ביותר. בין אם מדובר על סודות מקצוע ועל תכניות עסקיות של בעלי עסקים, בין אם מדובר על רשימות חסויות של אנשי מפתח בארגון. ובין אם מדובר במידע רגיש אודות אנשים שונים כמו לקוחות וכדומה. להשאיר את המידע חשוף ברשת ללא אבטחה זה כמו להשאיר את הקלסר שבו המסמכים הרגישים ביותר פתוח בעיבורה של עיר...

אז מה עושים?

בשביל להגן על המידע האישי שלכם חשוב כי תבצעו אבטחת מידע בארגון. זה אומר שעליכם להזמין שרות של חברה או של איש מחשבים שמתעסק בתחום של אבטחת מידע ולהזמין את שרותיו בשביל להצפין את המידע שלכם. ולהפוך אותו ללא נגיש עבור מי שלא אמור לראות אותו. כך תצפינו את המידע שלכם ותגנו על מידע חסוי מפני פורצים ומזיקים.

מזמינים שרות בטוח

בגלל שמדובר בתחום רגיש כל כך, חשוב להזמין שרות אבטחת מידע בארגון אצל אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. להם יש את הכלים המקצועיים בשביל להצפין את המידע בצורה הבטוחה ביותר. כך תוכלו לנהל את העניינים של הארגון ללא חשש.

התאמתו של קורס Checkpoint לחידושים בשוק

גם מי שאינו נחשב למומחה בתחום המחשבים יכול להגיד בפה מלא ובביטחון רב שמדובר על תחום שלא מפסיק להתחדש כל הזמן. לכן זה נשמע הגיוני מאוד שבכל הקשור למסלול לימודים בתחום זה, על בית ספר שמכבד את עצמו להציג כל הזמן את חומר הלימוד שמתאים לחידושים האחרונים שנכנסו לתחום המחשבים.

 

מחשבים נמצאים היום בכל מקום, ולכן הן יש להם השפעה על מהלכים שונים בכל תחום שהוא והן הם מושפעים מצרכים חדשים שעולים כל הזמן בעולם מודרני כמו זה שבו אנו חיים היום. לכן רק אם לומדים מקצוע מסוים בתחום המחשבים בצורה עדכנית וכזו התואמת למה שקורה בשוק, ניתן באמת להיות איש מקצוע רציני.

 

הצרכים החדשים שמציגים היום ארגונים רבים

היכרות עם דרך הפעילות של לא מעט ארגונים איכותיים הן בארץ והן בעולם מראה עד כמה הם חשופים לאיומים שונים בכל הקשור לתקשורת מחשבים ולמידע שמאוחסן במחשבים של חברה גדולה או מוסד מסוים. לכן כשאנו מדברים על קורס Checkpoint הרי שהוא חייב להיות תואם למצבים אלו כשפי שציינו זאת לעיל.

 

בין אם מדובר על רמת איומים מסוכנת מאוד, בין אם מדובר על ניסיון חדירה של אנשי מחשבים מוכשרים מאוד, בין אם מדובר על מגע עם מערכות מורכבות שהופכות להיות מורכבות יותר ויותר עם השנים, הרי שבוגר קורס כזה חייב לדעת היטב מול מה הוא מתמודד, אלו פעולות עליו לעשות, וכיצד לבדוק כל איום.

 

הכשרה מעמיקה ליצירת אבטחה גבוהה

ברור לכולנו שמי שבאמת רוצה לעמוד בצורה מקצועית מול אתגרים רבים של אבטחה בארגונים שונים ושל הגנה אמיתית באמצעות מערכות מחשב מתקדמות, חייב לרכוש ידע רב ולעבור הכשרה מעמיקה. כך אנו יכולים לראות כיצד קורס Checkpoint הוא זה שחשוב מאוד לעשות אותו רק במסגרת של בית ספר איכותי.

 

בית ספר כזה יכשיר כל תלמיד שמגיע אליו בצורה שהוא יוכל לאחר מכן לעבוד בתחום. זאת בזכות היכרותו עם firewall בה עושים שימוש בלא מעט ארגונים בעולם בזכות חברת Check Point שפיתחה אותה. יחד עם ידע מעמיק בעקרונות אבטחת המידע והכרת סביבות עבודה כמו NGX ניתן לשדרג את האבטחה בכל ארגון.

 

 

המשימות החשובות של אבטחת מידע בארגון

אחד הדברים שגורמים לחשש כבד בכל ארגון רציני הוא היכולת של גורמים עוינים לפרוץ למחשבי הארגון ולעשות שמות בנתונים שקיימים שם. כולנו מכירים מתכניות החדשות את הסיפורים על חדירה למחשבים של חברה גדולה, על גניבת מספרי כרטיסי אשראי, על ביצוע פעולות ברשת האינטרנט במקום אדם אחר ועוד.

 

מאחר והמרחב הווירטואלי מציג לעתים פרצות שונות, הרי שתמיד יהיה מי שינסה לחדור למחשבים של חברות, עסקים, מוסדות, גורמים מדיניים וארגונים שונים על מנת לגנוב מידע או לעתים כך סתם פשוט כדי להראות שהוא יכול להתגבר על מערכת אבטחה מורכבת שאמורה הייתה לבלום אותו בצורה מוחלטת.

 

מטרות מדויקות שימנעו נזקים חמורים

היום אנו רואים כיצד בין שלל התפקידים החשובים בכל חברה איכותית, יש גם אדם מקצועי שמתעסק בתחום החשוב כל כך של אבטחת מידע בארגון. מדובר על אדם שעבר הכשרה מתאימה ויודע כיצד ליצור מערכת שאמורה להיות חומה וירטואלית בצורה בין הארגון שבו הוא מועסק ובין שלל הגורמים העוינים שבחוץ.

 

בפועל מדובר על עבודה שכוללת דאגה לשמירה על המידע הקיים בתוך רשת פנימית של ארגון כדי שמידע זה לא יזלוג החוצה מאף סיבה שהיא. בנוסף, מדובר גם על מניעת נזק למערכת מחשוב של ארגון תוך התמקדות בניסיונות החדרת וירוסים או תוכנות זדוניות שאמורות להכריע את מערכות החברה ואף למחוק לא מעט מידע.

 

הפעולות המוחשיות שיש לבצע בשטח

עבודתו של מי שאמון ומופקד על אבטחת מידע בארגון אינה קלה כלל וכלל. בין אם מדובר על זיהוי של חדירה ועבודה סביב השעון כדי לטפל בה, ובין אם מדובר על משימות שגרתיות כדי למנוע חדירות וגניבת מידע, הרי שחשוב מאוד לעבודה בצורה מסודרת על התקנה של תוכנות ניטור נגד אנטי-וירוסים ולבצע פעולות נוספות.

 

הן עדכון התוכנות נגד מזיקים בצורה תדירה כדי להתמודד עם איומים חדשים ומורכבים יותר שצצים כל הזמן, והן התעסקות עם ניהול הרשאות בהתאם לדרגי העובדים, הם דברים שיכולים להפחית בצורה משמעותית את הסיכון לגרימת נזק מבחוץ או מפנים על ידי גורמים שונים בכל ארגון בכל סדר גודל בארץ.

 

 

קורס checkpoint – אבטחת מידע

אם את מתלבטים מה ללמוד, יש לא מעט כמוכם. יש היום אפשרויות בלתי מוגבלות ללימודים, ומה שפעם היה ברור לרבים שהם הולכים ללמוד לימודים אקדמאיים היום כבר פחות רלוונטי. תואר ראשון זה מצוין, זה מביא כבוד, ואין ספק שזה הרחבה של הידע, אך עם תואר ראשון או שני לאו דווקא מוצאים עבודה בקלות. היום יש קורסים שונים במחשבים כדוגמת קורס checkpoint ואחרים, קורסים קצרים יחסית שלאחריהם ניתן למצוא עבודה די בקלות מכיוון שיש הרבה ביקוש לתחום הזה. אך מה הוא בכלל checkpoint ומה היא בכלל אבטחת מידע?

אבטחת מידע.

בעידן בו אנו חיים יש לא מעט מידע שעובר בין מחשבים, מידע שעובר באופן וירטואלי וצריך להגן עליו. יש לא מעט חברות שעושות שימוש במידע שמאוחסן אצלם, ואם יש פריצה וגניבה או נזק למידע שלהם זה יכול להיות קריטי לעסק. תארו לעצמכם עסק שיש לו מאגר לקוחות קיימים, והמאגר הזה נגנב על ידי האקר כלשהוא והחברה מאבדת אותו. זה יכול לגרום לה ללא מעט נזק ויכול להשפיע על ההצלחה או הכישלון שלה. יש אנשים שאחראיים על אבטחת המידע ומי שרוצה לעסוק בזה צריך לעשות קורס checkpoint או קורסים של חברות אבטחה אחרות.

מהי חברת checkpoint  ואיפה לומדים את זה?

חברת  צ'קפוינט היא אחת מחברות אבטחת המידע הגדולות בעולם. היא חברה שקיימת כבר שנים רבות והיא מובילה את התחום. לחברה תוכנת אבטחת מידע ייחודית שהיא פיתחה ויש אלפים רבים של משתמשים בתוכנה שלה. החברה נסחרת בבורסה מה שמראה כמה היא חברה רצינית ומצליחה.

מי שרוצה ללמוד קורס checkpoint צריך לפנות לאחת המכללות שמאפשרות ללמוד אצלן את התוכנה, והן מוסמכות של החברה. החברה נתנה למספר מכללות את האפשרות להסמיך מומחי אבטחת מידע במערכת שלה, והיא זו שנותנת את ההסמכה בסופו של דבר. אם אתם רוצים ללמוד תחום מרוויח ומשמעותי, זה בהחלט יכול להיות הכיוון שלכם, כיוון שמאפשר להתפרנס טוב ולעסוק במשהו מעניין, תחום שמביא עימו לא מעט יתרונות שחשוב לשקול אותם

 

 

אבטחת מידע בארגון – מי צריך את זה?

אין היום עסק שלא עובד עם רשת האינטרנט. האינטרנט היא היום דרך התקשורת הפופולארית ביותר ובמקרים רבים היא היחידה בעסקים שונים. היום גם עסקים אוגרים אצלם לא מעט מידע, מידע שקשור לפעילות העסקית שלהם, קשור לפעילות הכלכלית שלהם, קשור לספקים, לקוחות ומי לא... ולכן כל אלו צריכים אבטחה מה שאומר שלא ניתן יהיה לגנוב את המידע הזה או לעשות בו שימוש לרעה, ולכן צריך אבטחת מידע בארגון כזו שתדאג שהכול יישאר ויישמר. אם אתם מתלבטים מה ללמוד, זה יכול להיות בדיוק מה שאתם צריכים ומה שאתם מחפשים.

מה אבטחה כזו מספקת?

אם אתם בעלי עסק כלשהוא, או חברה שנותנת שירותים כאלו או אחרים, סביר להניח שאתם צריכים מישהו שידאג לאבטחת המידע בארגון. רק לחשוב על הנזק שיכול להיות מפריצה זדונית כזו או אחרת, ורק לחשוב מה יכול להיגרם מזה ואילו הפסדים יכולים להיגרם מכך, כבר מבהיר את החשיבות של מישהו כזה, ולכן משתלם לכל ארגון, כמובן כמה שהוא יותר גדול ורחב להחזיק מישהו שיעשה את זה. אבטחת מידע בארגון היא משהו שלעיתים יש בשבילו מחלקה שלימה וחשוב לקח את העניין ברצינות ולתת את המענה שהארגון דרוש לו.

ללמוד אבטחת מידע.

אבטחת מידע היא משהו שכדאי גם מאוד ללמוד. יש היום צורך הולך וגובר באנשי אבטחת מידע, מכיוון שהמידע אותו אנו אוגרים הוא יותר ויותר בעל חשיבות, ומצד שני יש יותר ויותר בעיות אבטחה וסיפורים על פריצות ונזקים כאלו ואחרים. היום ארגונים גדולים מבינים את החשיבות של מישהו שינהל להם את אבטחת המידע וידאג שהכול יעבוד, ולכן עבודה בתחום לא חסר. כמובן שככל שעושים עוד ועוד קורסים מקצועיים, וככל שמנסים עוד ועוד להתמקצע מגיעים למקומות טובים יותר ומתקדמים יותר.

יש לא מעט מכללות שמציעות לימודים מעין אלו, לימודי אבטחת מידע שבסופם ניתן ללכת ולחפש עבודה בתחום, לימודים שיכולים להיות התחלה חדשה וכיוון מרענן בחיים, וכמובן רכישת מקצוע מבוקש בו ניתן לעסוק ולהתפרנס ממנו ממש לא רע.

דברים חשובים שכדאי לכם לדעת כל קורס Checkpoint

ישראל, זה לא סוד, היא מעצמת היי טק. חברות ישראליות רבות הושקו לעולם הגדול ומעניקות מגוון של שירותים ומוצרים בעלי ערך עצום עבור מדינות, חברות וקונצרנים מהגדולים בעולם. מכיוון שהעיסוק בבטחון הוא התחום המרכזי שלנו, מייצאת ישראל פתרונות רבים המובילים בין היתר את עולם אבטחת המידע.

אחת החברות הישראליות המובילות היא צ'קפוינט, החברה מספקת שירותי אבטחת מידע עם אמצעים ומוצרים יוצאי דופן, חדשניים, יצירתיים ובעיקר איכותיים ביותר. החברה מייצרת גם חומרה וגם תוכנה, כמו חברות מובילות אחרות כמו מיקרוסופט וסיסקו גם היא מאפשרת את קבלת הסמכות שמכשירה אנשי מחשוב בתוכנה שלה. רוצים להכיר את התוכנה הייחודית של צ'קפוינט מקרוב? הצטרפו אל הסטודנטים של קורס Checkpoint.

למה כדאי לכם ללמוד קורס Checkpoint

בגלל הידע - קורס Checkpoint הוא קורס חשוב מאד עבור כל מי שתחום אבטחת המידע זורם בדמו. אנשי מקצוע מהתחום מכירים היטב את איכויותיה של צ'קפוינט ולכן מציבים אותה בחזית ההייטק בתחום האבטחה, קשה מאד להתמקצע בתחום מבלי לשלוט בצורה מוחלטת בכלים שמציעה החברה.

בגלל המקצועיות - מעבר לכך לאחר שתלמדו בקורס תוכלו להשתלב בעבודה בחברות רבות. אין ספק ששליטתה של צקפוינט כיום על השוק מאפשרת פתיחה של מאות מקומות עבודה חדשים עבור מי שלומד ומקבל את הסמכות החברה.

מי קהל היעד של הקורס?

קהל היעד הוא רחב מאד. למעשה כל אחד יכול לבחור השתלבות בלימודי קורס Checkpoint בכדי להעשיר את הידע האישי שלו. אם אתם אנשי מקצוע מתחום המחשבים, טכנאים, מובילים מערכת, אינטגרטורים וכדומה, כדאי לכם לחשוב לקבל את הסמכת החברה. לא רק שתוכלו לפעול בתחום, תוכלו במקביל גם להתנסות בשליטה ותפעול המערכת.

לומדים רק במוסד שמעניק הסמכה רשמית

מהרגע שבחרת ללמוד קורס Checkpoint יהיה עליך לאתר את הקורס המקצועי ביותר. לומדים רק במקום שמכבד את עצמו וכמובן רק במקום שמעניק לכם הסמכה רשמית וחתומה של חברת צ'קפוינט. אל תתפתו ללימודים ללא תעודה שכזו, חבל על הזמן, האנרגיה והכסך שלכם כמובן.

בוחרים ללמוד אבטחת מידע בארגון

האם הייתם חושפים את כרטיס האשראי שלכם לעיני כל? כמובן שלא, כך גם חברות אינן מוכנות לחשוף את המידע הרגיש שלהן באופן גלוי עבור מי שאינו בר הרשאה. הסיבות לכך ברורות מאליו, כל חברה חייבת להגן על עצמה. מידע בטחוני, מידע רגיש, מידע יקר ערך אין להם מקום במרחב הפתוח, הם יכולים בקלות להגיע אל הידיים הלא נכונות. על מנת לנסות ולהימנע מאירועים כאלו יש לבצע מגוון רחב ביותר של פעולות אבטחה, כי אבטחת מידע בארגון אינה פעולת רשות, אלא חובה של כל מקום המבקש להגן על עצמו.

מדי חודש אנו נחשפים למערכות שנפרצו, נחשפו ונפגעו קשות כתוצאה מפרצות במעטפת ההגנה שלהם. האם אתם רוצים להיות שומרי הסף? אבטחה מרתקת אתכם? הצטרפו אל קורס אבטחת מידע בארגון, קורס שישמש אתכם כמקצוע לשנים.

לומדים כיצד להגן על מידע יקר ערך

בכדי להיות בעל מקצוע בתחום אבטחת מידע בארגון עליך להתמחות בנישה ספציפית זו. כיום נלמדים קורסים של אבטחת מידע בכל מוסדות הלימוד הגבוהים למחשבים וטכנולוגיה וגם במקומות קטנים יותר. במהלך הקורס זוכים הסטודנטים לקבל את כל הכלים לביצוע פעולות אבטחה במערכות שונות.

תחום האבטחה רחב מאד, קשה לכסות את כולו ולקבל את כל הידע בקורס אחד, אך ישנם כלים בסיסיים שחייבים להכיר. כמובן שכל חברה משתמשת במוצרי אבטחה שונים, תוכנות, חומרות וכדומה מוגנות באמצעים שונים, ועל מנהל אבטחת המידע במקום להיות כל העת עם היד על הדופק ולשמור על רעננות ועדכניות בתחום האבטחה על בסיס יומי.

קהל היעד של הקורס

רוצים ללמוד קורס אבטחת מידע? עליכם להיות בעלי ידע נרחב מאד בתחום האינטרנט וגם בעלי ידע בסיסי בתקשורות רשת. כמו כן כדאי מאד שתהיה לכם אנגלית טובה ושליטה במערכת ההפעלה של WINDOWS.

הופכים למאבטחי מידע בתוך פחות משנה

בדרך כלל אורך קורס אבטחת מידע לארגון כשנה, שני סמסטרים בלבד וגם אתם יכולים להצטרך אל נבחרת המאבטחים. כמובן שככל שתעמיקו ללמוד כל תדעו טוב יותר והכלים שלכם יהיו רחבים יותר. 

קורס Checkpoint

קורס Checkpoint מכשיר את בוגריו באופן מלא לעסוק באבטחת מידע בארגון בו הם יעבדו. החברה, אשר נוסדה כדי לתת פתרונות אבטחת מידע כיום נמצאת במגמת התרחבות, ורכשה אף חברות בת אחרות שחלק ממוצריהן עשויים להילמד בקורס: למשל חברת "לאקון" שפיתחה מוצרי קריאת מייל בצורה מאובטחת. חברת Checkpoint היא ממש בית ספר לאבטחת רשתות מחשבים – החל מרובד המידע וכלה בהתנהלות מאובטחת ברשת מחשבים.

אבטחת רשתות מחשבים

במסגרת קורס Checkpoint ילמדו הסטודנטים כיצד לאפשר עבודה בצורה מאובטחת הן ברמת המחשב והן ברמת השרת. ברמת המחשב – יילמדו שיטות למניעת כניסת וירוסים ומפגעים מקומיים, וברמת השרת והאינטרנט נלמד כיצד להימנע מאתרי פישינג: אתרים המתחזים כאתרי תשלום לתאגידים או אתרי בנקים ומצליחים להערים על מאות אלפי גולשי אינטרנט ברחבי העולם. בנוסף, נעסוק גם במניעת חדירת גורמים עוינים לשרתי הדואר ולקבצים במחשבים דרך האינטרנט.

אבטחת מידע באמצעות הצפנה

אם עד כה עסקנו בהגנה על רשת המחשבים כפלטפורמה בפני עצמה, כעת יש לעסוק גם בהגנה על המידע. קורס Checkpoint יכשיר את הסטודנטים שלו גם בשיטות ואלגוריתמים להצפנת מידע, וגם בהענקת הרשאות אבטחה בתוך מקום העבודה למניעת גרימת נזק, כולל ברשלנות (למשל אם עובד שלא אמון על תפקיד מסוים עלול למחוק בשוגג קובץ קריטי, יש לתת לו מראש הרשאה מתאימה שתמנע ממנו זאת).

שימוש בחומות אש של צ'קפוינט

עניין נוסף לסטודנט של צ'קפוינט הוא חומת האש של החברה אשר השתדרגה ללא היכר במהלך השנים, בעיקר עקב יציאתה של צ'קפוינט למסע רכש בו היא רכשה גם חברות שנעשו לחברות בת ושדרגו את מוצרי האבטחה המקוריים של צ'קפוינט בעוד אלמנטים. הדוגמה הכי מובהקת היא במעמד רכישת חברת "לאקון" המתמחה באספקת הגנה למיילים. מאז הרכישה – הגנת המייל של חומת האש של צ'קפוינט השתפרה ללא היכר ונעשתה לבטוחה ביותר. על כן, למוצר חומת האש של צ'קפוינט חשיבות רבה והיא מתעדכנת לא מעט, אבל העבודה בפלטפורמה שלה זהה בלא מעט גרסאות. לכן, מי שלמד זאת פעם אחת יוכל, בהינתן שהמשיך ללמוד ולחקור את התחום, להמשיך להיות מעורה בפרטים הקטנים ולספק עבודה יעילה לארגונו בתחום אבטחת המידע.

 

אבטחת מידע בארגון

חשיבותה של אבטחת מידע בארגון גדולה היא בכל מובן. הן בחברות העוסקות בתוצר ספציפי והן בהייטק אבטחת המידע במחשבי הארגון הוא בעל חשיבות ראשונה במעלה, במיוחד כיום, כשפריצות לשרתים ולמחשבים הן ממש עניין שבשגרה גם עבור משתמש ביתי שלא התקין חבילת אינטרנט סקיוריטי להגנה על מחשבו האישי. לכן, לימוד אבטחת מידע ארגונית מסייעת מאד לארגון שמשכיר את הבוגר וכמובן מקלה על הבוגר הטרי במציאת עבודה מכובדת ויציבה.

מה לומדים בקורס אבטחת מידע בארגון?

קורס אבטחת מידע בארגון מכשיר את הסטודנט הן ללימוד אלגוריתמיקה של הצפנות והן ללימוד דרכים לחסום כניסות למחשבים ושרתי דואר מבחוץ. כן, לומד הסטודנט לזהות מתי אתר האינטרנט שבארגון שלו בוחרים לגלוש – הוא אתר אמתי ומתי מדובר בפישינג, וזה מאד קריטי בארגונים המבצעים תשלומים לספקים דרך האינטרנט, אשר עלולים, ביום מן הימים, למצוא את עצמם משלמים שלא לגורם הנכון (זה עלול לקרות גם לאזרח רגיל המשלם את חשבונו דרך האינטרנט, ולכן אנו סבורים שבמציאות החיים שלנו הקורס פשוט שימושי לכלל במובן מסוים).

כיצד אבטחת מידע בארגון המיושמת כתוצאה מהלימוד מסייעת לארגון הלכה למעשה?

עובדי הארגון ישתמשו במחושבים שלהם בצורה הרבה יותר מפוקחת בהתאם להנחיות של אבטחת מידע. בנוסף, הארגון ישמור על עצמו מפני עובדים שינסו להזיק לארגון מבפנים על ידי הגבלת העובדים בהרשאות מתאימות. אבטחת מידע בארגון מסייעת גם להנהלה הבכירה לשמור על עצמה מגניבת מידע דרך הרשת בשעה שהיא משתמשת בשיטות הצפנה מתוחכמות כך שגם אם הפורץ הצליח לנכס לעצמו את הודעת הדואר – הוא לא יצליח להבין מה כתוב שם.

ידע נרחב ביישומים של צ'קפוינט

ענקית התוכנה המספקת מוצרי אבטחה למחשב הבודד, לרשת וב- VPN היא אחת מהחברות החשובות במשק בתחום האבטחה. מוצריה כוללים מגוון חומות אש המסייעים להגנה אקטיבית על המחשב בזמן אמת, אך השימוש בהן מצריך ידע מורכב אשר נלמד במסגרת קורס אבטחת מידע. שדרוג הארגון לצ'קפוינט וגיוס עובד מומחה בתחום הם האל"ף בי"ת במאה ה- 21 להתמודדות עם מניעת פריצות מחשבים, בפרט כשמדובר ברשתות פנימיות ושרתים גדולים של חברות.

קורס Checkpoint

חברת CHECKPOINT היא מבין החברות המובילות והגדולות ביותר בעולם בתחום של ה- FIREWALL לארגונים. שרתי ה- FIREWALL של החברה מותקנים אצל רוב החברות הגדולות בשוק והם נחשבים לאבן יסוד במערכת האבטחה הארגונית. נושאי הלימוד העיקריים במסגרת קורס Checkpoint לאבטחת מידע נמנים עם כמה מהבאים: Upgrading VPN-1 and Upgrading Licenses, SmartUpdate, Encryption, VPN  ועוד. משך הקורס הוא שני חודשים ותנאי הקבלה משתנים בהתאם למוסד הלימודים הנבחר.

רקע כללי על המקצוע

שרתי ה- FIREWALL הם אלו שלמעשה מחברים כל חברה וארגון לעולם החיצון, כלומר לאינטרנט. בשרתים אלו נכתבים החוקים לגבי מי שרשאי לגשת אל המידע המצוי על גבי השרתים הפנימיים של החברה או הארגון. בשרתים אלו בנוסף נעשית בדיקת זהות של המתחברים והם משמשים למעשה כמעין חומה אשר אותה מנסים לפרוץ הרובוטים וההאקרים, הסורקים את הרשת. כדי לנהל את שרתי ה- FIREWALL נדרש ידע רחב בתקשורת, אבטחת מידע, תפעול התוכנה עצמה וביכולת הבנה של הלוגים המתקבלים.

הסמכת CCSA

רמת המורכבות הגבוהה הזו שכרוכה בניהול שרתם הולידה את הצורך של חברת CHECKPOINT ליצור קורס, שבסופו יש מבחן הסמכה שנועד לבחון את רמת הבקיאות של התלמידים. מי שעבר בהצלחה את הבחינה זכאי לתעודה בינלאומית מטעם החברה. הסמכה זו מכונה CCSA שהם ראשי תיבות של Check Point Security Administration. הסכמה זו נחשבת ליוקרתית במיוחד בעולם אבטחת המידע. במסגרת קורס Checkpoint מועברים תכני ידע מעמיקים בכמה נושאים מגוונים עליהם נרחיב בשורות הבאות.

תכני לימוד במסגרת הקורס

נושאי הלימוד של קורס Checkpoint נמנים עם VPN-ים, אימות משתמשים לרבות LDAP מול ACTIVE DIRECTORY, יצירת חוקים, NAT ועוד שורה ארוכה של נושאים נוספים. חשוב להגיע אל הקורס עם ידע בסיסי בתקשורת ורצוי שהרמה תהייה של קורס CCNA של סיסקו. חברת CHECKPOINT נוסדה על ידי בוגר יחידת ממר"ם וכיום היא נסחרת בבורסה האמריקאית ונודעת כאחת החברות היציבות ביותר בשוק היי טק. החברה מחזיקה ביותר ממיליארד דולר מזומן ואיננה פיטרה עובדים גם במהלך משבר הכלכלה העולמית. 

אבטחת מידע בארגון

הנושא של אבטחת מידע בארגון הוא בעלת חשיבות רבה ואף קריטית עבור כל מי שהינו בעל עסק עצמאי שנתמך במערכות מחשוב או עבור ארגונים ציבוריים ועסקים פרטיים. אז ראשית אבטחת מידע דואגת לכך שהמידע הקיים בתוך הרשת הפנימית של הארגון לא יזלוג החוצה. המטרה של אבטחת מידע היא למנוע נזקים למערכות המחשוב דוגמת החדרת וירוסים שיכולים לפגוע ואפילו למחוק לגמרי את כל המידע הקיים.

כיצד להגן על המידע הרגיש של הארגון?

בשנים האחרונות הנושא של אבטחת מידע הפך להיות קריטי מאחר והמידע של הארגון או העסק איננו יושב עוד בכונן הקשיח של מחשב אחר אלא מצוי על גבי רשת מחשבים ואף על כמה שרתים, מה שהופך אותו לחשוף יותר לניסיונות פריצה למיניהם. כיום קיים מגוון רחב של פתרונות טכנולוגיים שנועדו לאפשר לעסקים וארגונים לעשות שימוש רחב במערכות המחשוב מצד אחד ולדעת שהמידע עצמו הוא מוגן ובטוח לגמרי מצד שני. מחקרים מצביעים על כך שרוב התקלות והבעיות באבטחת מידע נוגעות לאדם שעומד מול עמדת הקצה ולפעולותיו.

מיפוי הידע הרגיש

כתוצאה מכך, קיים הכרח ליידע את צוות העובדים בארגון או בעסק לגבי נהלי אבטחת מידע בארגון, אלו שחשוב לכם להטמיע בהם ובארגון בכלל. עובד שמבין את ההיגיון של נהלי אבטחת המידע ואת החשיבות הקריטית שלה ינקוט במשנה זהירות ויוכל בתוך כך להימנע מטעויות. כדי להגן על המידע של הרגון ישנו צורך בנוסף במיפויו של המידע הרגיש הכולל מיפוי של תשתיות, מערכות ותוכנות המשמשות באופן שוטף את הארגון ושיש להן פוטנציאל גבוה לפגיעה באבטחת המידע, כמו למשל תוכנות שיתוף קבצים.

התקנת תוכנות ניטור וניהול הרשאות

התקנה של תוכנות ניטור מהסוג של אנטי וירוס היא פעולה נדרשת והכרחית עבור הגנה על המידע הרגיש בארגון. אחת לתקופה מסוימת יש לעדכן את התוכנות הללו וזאת משום שהאיומים מתחדשים בתדירות די גבוהה והתוכנות המעודכנות מספקות מענה הולם עבור אותם המזיקים החדשים. כדי להפחית בצורה משמעותית תקלות של אבטחת מידע בארגון יש לבצע ניהול הרשאות, היינו להעניק הרשאות מוגבלות לדרגים שונים בארגון.

 

 

חשיבות קורס Checkpoint

יש להעריך שמי שמתעניין לעבור קורס Checkpoint יודע שהחברה מובילה בתחום ה FIREWALLעבור אינספור ארגונים. ניתן למצוא את שרתי ה FIREWALLמותקנים בלא מעט חברות ענק והם אלו שמהווים את המענה הרצוי עבור אבטחה ארגונית הרמטית עד כמה שניתן. כיוון שתחום אבטחת המידע כה חשוב, יש ביקוש רב עבור בוגרי קורס Checkpoint ועל כן ניתן למצוא מגוון מוסדות שונים שמעבירים קורס זה.

על הפרק

למרות שניתן למצוא מגוון קורסים שונים בתחום, גם ניתן למצוא שרוב הקורסים עוברים על נושאי הלימוד הבאים: VPN, Encryption, SmartUpdate , .Upgrading VPN-1 and Upgrading Licenseכל זאת אומנם נשמע מאוד מעמיק, אך יחד עם זאת ניתן למצוא קורסים שמאפשרים לקבל את ההכשרה הרצויה גם תוך חודשיים - כאשר לא מדובר על יותר מ50 שעות לימוד. כמו כן כאשר מקום מציע מחיר עבור הקורס, יש לקחת בחשבון שלרוב המחיר אינו כולל את העלות הנפרדת של הבחינה הבינלאומית. מי יכול לפנות אל קורס זה? ובכן כל מי שכבר עבר קורסים מבית סיסקו, (למשל קורס ,(CCNA או לחלופין מחזיק בידע מקביל.

הקשר הישראלי

חברת קורס Checkpoint הינה תוצר ישראלי- של בוגר יחידת ממר"ם. כיום ניתן למצוא שהחברה נסחרת בבורסה האמריקאית ואף נחשבת לחברה יציבה בטריטוריית ההי טק- עובדה שמציבה אותה בפסגת טריטוריית ה FIREWALכבר למעלה מעשור. כיום רבים הארגונים הבינוניים והגדולים אשר מבקשים הגנת תקשורת בסביבת חומת אש, ועל כן בוחרים פעם אחר פעם במוצרי החברה שעד היום הוכיחו את עצמם כמאוד יעילים בפני מגוון סכנות אותן מזמין האינטרנט בשילוב עם הקידמה.

השוואה

קורס זה ניתן למצוא במתכונת בוקר, אך לא מעט מקומות מציעים לעבור את הקורס במסגרת לימודי אחה"צ. עוד נתון שיש לבדוק נוגע לאופי התעודה עמה יוצאים בתום הקורס- כך שיש מקומות שמעניקים תעודת גמר בתחום אבטחת מידע  CCSAומי שעובר את הבחינות של חברת ,Checkpoint עשוי למצוא שהוא זכאי לתעודה בינלאומית. כמו כן אופי התעודה ואופי ההכנה לבחינה חשוב, ועל כן אין לקפוץ על המקום הראשון שמציע קורס זה, אלא מומלץ להשוות. 

אודות אבטחת מידע בארגון

כיום ניתן לשמוע לא פעם במדיה התקשורתית על פריצות של האקרים שמובילים להפסדים רבים. אם פעם פריצה הייתה מיוחסת לפן הפיזי של פריצת מנעול של דלת, הרי שכיום כאשר מדובר על פריצה, רוב הסיכויים שמדובר על פריצה וירטואלית. מה הסכנה הטמונה בכך? ובכם חשיפה למגוון מידע אישי, נתונים כספיים, חשיפה לקונספטים של חברות פיתוח, עדויות וכמובן חשיפת מידע עסקי שהיה אמור להיות מגובה ושמור. מכאן שאם עסק מבקש להיות רגוע שהחומר הרב עליו הוא עומל מידי יום יישמר עבור שימושו האישי ולא ישמש עבור חברות מתחרות, יש  להשקיע באמצעי שמירה, וכאן טריטוריית אבטחת מידע נכנסת לתמונה, מבטיחה שהמידע האישי יישאר אישי ומי שאין לו הרשאה לא יכול להגיע אליו.

שילוב נכון

יש להבין שככול שארגון עובד עם יותר מחשבים, כך סכנת הפריצה יותר גדולה. על כן ככול שעסק יותר מסועף, כך יותר חשוב שיפנה לקבל עזרה מקצועית, יהיה מחובר אל ארגון אבטחה שלא רק מעניק פתרונות עבור איומים נוכחיים, אלא גם מעניק מענה עבור תרחישים אופציונליים. עם זאת הרבה פעמים פעולת אבטחת מידע אומנם עושה את העבודה, אך על הדרך היא גם הופכת את הפעילות היומיומית להרבה יותר מסורבלת. על כן מערך אבטחת מידע יעיל יהיה כזה שיימצא את השילוב הנכון בין אבטחה לנוחות.

פתרונות ייעודיים

תחום אבטחת מידע בארגון עדיין נמצא בפיתוח והוא כולל מגוון פתרונות ייעודיים הן עבור מחשבים נייחים והן עבור מכשירים ניידים- כולל טאבלטים. כאשר קיים חשש לפריצה, יש כמה דברים שניתן לעשות. כך למשל ניתן לסרוק את מגוון ההתקנים ולוודא שההצפנות השונות עדיין מאובטחות, אך יחד עם זאת גם ניתן להעביר את משימת ההגנה לגוף מנוסה שעוסק בתחום אבטחת מידע.

קורס

לאור כל זאת ניתן להבין מדוע תחום אבטחת מידע בארגון כה רלוונטי בימים אלו ומדוע לקיחת קורס בתחום אבטחת מידע בארגון הנו חשוב ומבטיח תעסוקה. על כן אם תחום המחשבים מעניין אתכם וטריטוריה זו בפרט, זה הזמן להשוות בין מוקדי הלימודים השונים ולהתמקצע בתחום.

קורס Checkpoint

פרט לכך ש Checkpoint הוא סיפור הצלחה ישראלי יוצא דופן, מדובר על חברת אבטחת המידע הגדולה והטובה בעולם, חברה שהובילה לשורה של פריצות דרך בעולם אבטחת המידע, ואשר מערכותיה פרושות היום בכל הצמתים המרכזיים של עולם המחשוב, בארגונים ואף בבתים פרטיים. קורס Checkpoint הוא קורס המלמד אודות מערכות האבטחה השונות של החברה וכמובן אודות כל נושא אבטחת המידע, עקרונות מרכזיים, דרכי פעולה וכדומה. מסיימי הקורס מקבלים הסמכה רשמית מטעם Checkpoint, ויכולים להציע שירותי תמיכה ותחזוקה של מערכות האבטחה של החברה.

מגמת אבטחת המידע

את קורס Checkpoint ניתן ללמוד במוסדות השכלה המציעים לימודי תעודה בעולם המחשוב, וכן במסגרת לימודים אקדמיים ארוכי טווח המציעים את הקורס כחלק מתכנית הלימודים. חשיבותה של אבטחת המידע בעולם המחשוב המודרני, ומעמדה הרם של חברת Checkpoint בתחום זה, הופכים את הקורס לסטנדרט המוצע על ידי מרבית מוסדות הלימוד, וגם נדרש על ידי מרבית הארגונים השולחים את עובדי המחשוב שלהם לבצע את ההכשרה הנדרשת במערכות אלה.

הרחבת מעגלי הידע לאנשי מחשוב

אם אתם מתעניינים בלימודי קורס Checkpoint, מרבית הסיכויים שאתם מגיעים כבר מרקע של אבטחת מידע, או ניהול רשתות וניהול מערכות מידע, ובמסגרת תפקידכם אתם מעוניינים להרחיב את מעגלי הידע שלכם בתחום על מנת לספק שירות טוב יותר לארגון בו אתם עובדים. יחד עם זאת, את הקורס יכול לעבור כל אדם המעוניין להיכנס אל עולם המחשבים, ובוחר במסלול של אבטחת מידע כמסלול הכניסה המרכזי.

בניית תשתית הידע וצבירת התמחויות

אחרי שאמרנו את זה, אם אתם מעוניינים לפתח קריירה ויכולות בתחום של אבטחת מידע, מומלץ לעבור קורס אבטחת מידע מקדים שיעניק לכם את הבסיס, את התשתית הנדרשת, וילמד אתכם על הנושא של אבטחת מידע באופן מורחב וגלובלי, ולא רק סביב מערכות האבטחה של Checkpoint. בהמשך הדרך, במידה ותרצו להתמחות במערכות Checkpoint, תוכלו לקחת את הקורס הייעודי, ולקבל את ההסמכה הנדרשת. צורת פעולה זו היא מאוד אופיינית בקרב אנשי מקצוע בעולם המחשוב, צורת פעולה של רכישת תשתית הידע, ולאחר מכן צבירת הסמכות ספציפיות. 

אבטחת מידע בארגון – למה זה כל כך חשוב?

ארגון הוא מעצב טבעו מערכת סגורה המייצרת מידע ואוגרת אותו סביב שורה של נושאים ותחומים לרבות מידע על הארגון עצמו, מידע על הפעילות העסקית של הארגון, מידע על עובדי הארגון, מידע על לקוחות, ספקי ושותפי הארגון ומידע מקצועי סביב ליבת הפעילות של הארגון. רוב רובו של המידע הזה הוא מידע ייחודי לארגון, מיד שחלים עליו כללים של פרטיות, ומידע שלא אמור להגיע לכל אחד, על אף שעשויים להיות גורמים חיצוניים רבים המעוניינים לשים את ידם על אותו מידע.

מניעת גישה למידע פרטי בארגון

כבעלי הארגון ישנו מידע מקצועי, עסקי ופיננסי חשוב שאתם מעוניינים לשמור לעצמכם בלבד, ולמנוע מכל גורם זר להיחשף אליו. מערכת אבטחת מידע בארגון תבטיח שמידע זה ישאר חסוי ובלתי נגיש לאנשים שאינם מורשים לגשת אליו. בנוסף לכך, ישנו מידע רב שנוגע לעובדים שלכם וללקוחות שלכם, ואלו בתורם מצפים מכם וסומכים עליכם שתשמרו על המידע שלהם בצורה קפדנית, ולא תיתנו לאף גורם חיצוני בלתי מורשה להיחשף אליו. גם במקרה זה, נדרשת רמה גבוהה של אבטחה על מנת לשמור את המידע בתוך הארגון.

מענה מיטבי לאיומים חיצוניים

דברים אלה מקבלים משנה תוקף בעידן בו קיימות טכנולוגיות מתקדמות מאוד המאפשרות לגורמים כאלו ואחרים לחדור בקלות רבה למערכות מידע ארגוניות ולהגיע לפריטי מידע שהם אינם אמורים להגיע אליהם. על מנת לתת מענה לניסיונות חדירה אלה, ישנו צורך במערכת אבטחת מידע בארגון שיודעת לזהות תעבורת מידע ממקורות שונים, לזהות את מאפייני התעבורה, ולקבוע האם מדובר בגישה מורשית למידע בארגון אם לאו, ובהתאם לצורך לחסום כל ניסיון לחדור למערכות המידע בתוך הארגון ללא רשות.

עבודה מקצועית הדורשת את אנשי המקצוע הטובים ביותר

כמובן שמדובר בנושא מאוד מקצועי ומאוד טכני, ולכן חשוב לבנות אותו וליישם אותו בתוך הארגון באמצעות אנשי מקצוע המתמחים בתחום זה של אבטחת מידע, ובאופן ספציפי אבטחת מידע בארגון. אנשי המקצוע ידעו לשלב בין מערכות אבטחה מן המדף, ובין רכיבים נוספים שיש לשלב בהתאמה אישית לצרכי הארגון ולמאפייני המידע בארגון.

אודות קורס Checkpoint

קורס Checkpoint הנו קורס שעוסק באבטח מידע. מטרת הקורס היא להכשיר את מגוון התלמידים להשתלב ביעילות ובקלילות בשוק העבודה בסביבת FIREWALL שידועה בימים אלו כאבן יסוד הן בתחום אבטחת המידע והן בתחום התקשורת של חברת Checkpoint. מי שטרם מכיר, חברת Checkpoint הינה אחת החברות המוערכות בטריטוריית אבטחת התקשורת והיא יודעת להציע מגוון עשיר של מוצרי הגנה למגוון עסקים וחברות. מדובר על פתרונות הנוגעים לאבטחת תקשורת עבור ארגונים יותר קטנים לצד מתן מענה בסביבת עבודה NGX אשר מיועדת עבור ארגונים יותר גדולים.

חזית הגנה

לאורך השנים מוצרי חברת Checkpoint הוכיחו את עצמם כיעילים וככאלו שמהווים חזית הגנה איתנה מול מגוון איומים שאליהם ניתן להיחשף ברשת. על כן מי שפונה לעבור קורס Checkpoint בעצם זוכה במגוון אפשרויות מגוונות לעבודה בתחום,  זוכה לקבל  ידע מעמיק ביותר בכול הנוגע לסביבת עבודה NGX ומטמיע מגוון עקרונות הנוגעים לאבטחת המידע. כמו כן נהוג לשים דגש על תרגול רב ועל כן מי שעובר את הקורס לרוב גם יתנסה באופן מעשי בסביבת מעבדה.

הכנה למבחני הסמכה

מי שעובר את הקורס בעצם מכין את עצמו לעבור בהצלחה את מבחני ההסמכה שמובילים אל מגוון התארים הנכספים, כאשר תואר אחד עונה להגדרה: Check Point Certified Security Administrator) CCSA) ואילו תואר שני עונה להגדרה Check Point Certified Security Expert) CCSE). כמו כן יש לציין שניתן לעבור קורס Checkpoint במגוון מקומות ועל כן ניתן למצוא מגוון הבדלים מבחינת שעות, אופי התעודה ותנאי הקבלה, אך עם זאת כן ניתן לומר שמקום איכותי יכיל לא פחות מ20 מפגשים, כך שלרוב מדובר על 120 שעות לימוד. מבחינת תנאי קבלה וקהל יעד נציין שהרבה מקומות דורשים מהמועמדים להיות בוגרי קורסים MCSA , CCNA-או לפחות בעלי ידע זהה המבוסס על וTCP/IP וכמובן שיש לעבור מבחני כניסה בכלל המקומות.

תעודה רבת השפעה

לסיכום מי שעבר את הקרוס בהצלחה יהיה זכאי להחזיק בתעודת "מנהל אבטחת מידע CCSE", ומי שגם יעמוד בבחינה של Check Point יימצא עצמו מחזיק בתעודה רבת השפעה ובינלאומית, בתעודת- CCSE מטעם Check Point שידועה כתעודה שפותחת לא מעט דלתות.

 

 

חשיבות אבטחת מידע בארגון

מהרגע בו התפתחה הרשת האינטרנטית היא הפכה למאוד פופולארית- וכיום היא לא פחות ממאגר מידע בלתי נדלה. כמו כן כל מי שהוא בעל גישה לאינטרנט יכול לגלוש בחופשיות ומכאן שלא איחר היום שבו פורצי מחשבים, או בשמם היותר מתורבת- "האקרים", התחילו לטרפד מהלכים, לגנוב מידע, להעמיד קשיים ולהפיל אתרים. על כן התקופה בה מערכות המחשב היו מאובטחות נותרה מאחור ומכאן שכיום תחום אבטחת המידע הרבה יותר מאתגר- עובדה שמובילה חברות רבות להזדקק להגנה מקצועית.

חשש לריגול תעשייתי

אבטחת מידע בארגון מהווה את התשובה למגוון מצבים בהם קיים חשש לריגול תעשייתי, דליפת ידע, שתילת וירוסים שעלולים להוביל לקריסת הרשתות וכדומה, במיוחד כיום כאשר ניתן לגשת אל מידע חסוי גם דרך טלפונים חכמים. כיוון שהמצב כה רגיש ישנה חשיבות להגן על התוכן והחומרה במחשב ועל כן יש בעלי מקצוע שע"י מגוון אמצעי אבטחה ותוך שימוש במגוון טכנולוגיות פורצות דרך יודעים לעשות את העבודה- מגנים על מאגרי המידע!

לראות את הנולד

באופן כללי יש לציין שככול שארגון מחזיק ביותר מחשבים שמחוברים ביניהם, קיימת סכנה יותר גדולה ועל כן כאשר מעסיקים אדם שמחזיק בהכשרה של אבטחת מידע בארגון עסקי, ניתן להיות רגועים שהוא לא רק יסכל מגוון פריצות ואיומים שונים ברשת, אלא שהוא גם יעלה מראש תרחישים בעייתיים ויפתור אותם בטרם הם מתממשים. כמו כן מאבטח מקצועי יאפשר גם אבטחת מידע וגם יאפשר לשמור על תרחיש שימוש רגיל של העובדים בחברה, וזאת מבלי שעובדי החברה ירגישו בשינוי במערך העבודה השוטפת. באופן שכזה נחסך זמן שעשוי היה ללכת לאיבוד ובאופן כללי ניתן להיות רגועים ולטפל בבעיות לפני שהן מופיעות.

ביקוש

בנוסף חשוב לציין שמטלת אבטחת מידע חשובה גם כיוון שהיא משפיעה באופן ישיר על קשרי לקוחות ועל כן כל חברה וארגון מקצועי יעשו חכם אם ידאגו לעבוד באופן צמוד עם מאבטח מידע ועל כן מי שמבקש להשיג משרה בטוחה ומבוקשת, מומלץ שישקול לימודי אבטחת מידע בארגון. מדובר על לימודים פופולאריים שניתן למצוא במגוון קורסים שונים בכל רחבי הארץ.

כל מה שצריך לדעת על קורס checkpoint

חברת Checkpoint הישראלית נמצאת היום בראש מגדל הפרמידה בתחום של חברות העוסקות באבטחה של מידע באשת ואבטחה של תקשורת נתונים. בעולם שלנו, בו הכל מתנהל אל מול רשתות האינטרנט והתקשורת, checkpoint מציעה מגוון רחב של מערכי אבטחה איכותיים במיוחד, מה שהופך את מוצריה למצרך מבוקש ביותר בארגונים וחברות גדולות בכל רחבי העולם. אם אתם רואים את עצמכם עובדים בתחום של אבטחת מידע ורשתות תקשורת, הרי שלימוד קורס checkpoint הינו חשוב, הוא מאפשר להשתלב בעולם העבודה עם ידע בעל חשיבות גבוהה במיוחד.

הצורך באבטחת המידע

אם בעבר היינו יכולים לשמור את המידע הרגיש של החברה או של הארגון בתוך כספת פיזית, הרי שהיום, כל המידע נמצא בעצם בתוך רשתות המחשוב, לצורך כך, אבטחת המידע של החברה או של הארגון הינה קריטית, ומחייבת יצירה של מערך הגנה אידיאלי. חברת checkpoint הצליחה לפתח שורה של מוצרי אבטחת מערכות מידע בארגונים וחברות, למעשה, היא היתה בין החברות הראשונות בעולם שהצליחו ליצור מערכי אבטחה איכותיים, והיא ממשיכה להוביל את התחום.

מטרת קורס checkpoint

קורס checkpoint מעניק לתלמידים את היכולת להבין טוב יותר את החשיבות של אבטחת מידע ואת השימוש במוצרי חברת checkpoint בכל הקשור אל אבטחת מידע ברשת. כמו כן, מי שלומד את הקורס, יכול לגשת את מבחני ההסמכה של checkpoint מה שמקנה לו יכולת אדירה וביקוש רב בשוק העבודה ובמגוון רחב של חברות וארגונים בכל רחבי העולם.

בחירת קורס checkpoint

חשוב מאוד לבחור קורס checkpoint שיוכל לספק לכם לא רק ידע בסיסי, אלא גם תרגול והתנסות בפועל, על מנת שתוכלו להיות מוכנים לא רק למבחני ההסכמה, אלא גם אל סביבות העבודה השונות בכל ארגון או עסק. כמו כן, חשוב לבדוק את משך שעות הלימוד, תוכנית הלימוד וסביבת הלימוד, כמו גם את המורים עצמם ואת הנכונות שלהם לסייע לכם. כמו כן, שימו לב האם תוכלו להרחיב את הלימודים בהמשך ללימודי המשך, כמו מנהלי אבטחה. 

מדוע חשוב לבצע אבטחת מידע בארגון

אבטחת מידע בארגון מעניקה את היכולת להגן על כל המידע הנמצא בתוך החברה, מידע שעשוי להיות פרטי או סודי. מאחר והעולם עבר אל התנהלות ממוחשבת, למעשה, זליגת מידע הפכה להיות אחת הסכנות של השנים האחרונות, וכל בית עסק, בין אם חברה קטנה או גדולה, מעוניינת לשמור על המידע בצורה הטובה ביותר.

סכנת זליגת מידע

זליגה של מידע מתוך החברה או ארגון היא סכנה של ממש, גם אם נדמה כי לא מדובר בסכנה ביטחונית, הרי שפורצים או מרגלים תעשייתיים עשויים לעשות שימוש לא הולם בחומרים ובתכתובות הפנימיות של החברה, על אחת כמה וכמה אם מדובר בחברה כלכלית או חברה המייצרת פטנט מסויים. מעבר לכך, גם הנתונים העסקיים של החברה, כמו משכורות, רשימה של לקוחות ודוחות כספיים עשויים להיות קריטיים. זו הסיבה כי אבטחת מידע בארגון הינה חשובה כל כך, בין אם מעוניינים להגן על הפרטיות ובין אם מעוניינים להגן על פטנטים, עסקאות עתידיות, חוזים ועוד.

יצירת מערכי אבטחה

אבטחת מידע בארגון צריכה להיות השלב הראשון אליו יש לתת את הדעת כאשר יוצרים רשת ממוחשבת בתוך החברה. לצורך כך, יש צורך בשילוב בין אבטחה ושמירה על המידע ועל התכתובות של הארגון, אך מצד שני, יצירת מערך של הגנה שאינו פוגע בתפקוד היומיומי של החברה או הארגון. זו הסיבה, כי חשוב מאוד לפנות אל אנשי מקצוע בתחום של אבטחת מידע בארגונים ובמחשבים בכדי לתת מענה אידיאלי בהתאם לצרכים האישיים של כל חברה או ארגון. כמובן, שחשוב מאוד לבדוק את תקינות ואת איכות חומות ההגנה הממוחשבות, על מנת שלא להיקלע אל מצבי פתע שעשויים לסכן את המידע.

מאחר ואין לנו יכולת להכניס את המידע אל תוך כספת פיזית, הרי שיש צורך ליצור כספת הגנתית ממוחשבת. באמצעות תוכנות אבטחת מידע בארגון ויצירה של חומות הגנה ספציפיות בהתאם לצרכים של המערכת ניתן להגן על המידע בצורה אידיאלית, ובמקביל, להמשיך ולהתנהל בצורה נוחה בעבודה השוטפת והיום יומית של החברה או של הארגון.  

קורס Checkpoint

עבור מי שלא מכיר את העובדות, חברת Checkpoint היא אחת מהחברות המובילות בתחום ה FIREWALL עבור ארגונים, וכיוון ששרתי FIREWALL מותקנים אצל חלק נכבד מהחברות הגדולות בשוק, החברה מהווה חלק משמעותי מהאבטחה הארגונית.

CCSA

מי שאינו מכיר מקרוב את התחום, ראוי שיעצור ויציין לפניו מגוון עובדות משמעותיות. חברת Checkpoint בנתה קורס חשוב בתחום שבסופו הוא מוביל אל עבר מבחן ההסמכה. הקורס נוצר כיוון שניהול שרתי FIREWALL מצריך ידע רב באבטחת מידע, תפעול התוכנה, ידע בתקשורת ויכולת להסיק מסקנות מהלוגים המתקבלים. ההסמכה היא מבית Checkpoint CCSA- ראשי התיבות של המונחCheck Point Security Administration. הסמכה זו נחשבת בכול העולם ליוקרתית, ועל כן רבים מבקשים לעבור אותה על מנת להתקבל לארגונים כמה שיותר גדולים ומתגמלים. מי שעובר קורס Checkpoint בעצם נחשף אל אימות משתמשים, ליכולת ליצור חוקים וכדומה, וכיוון שמדובר על רמה מתקדמת, מוטב להגיע לקורס לאחר שכבר רוכשים מעט ידע בתחום ואף עוברים קורסים מקדימים כגון קורס CCNA.

הקשר הישראלי

החברה, (Checkpoint), הינה תוצר חזונו של בוגר ממר'ם- יחידת העילית בתחום המחשוב הצה"לי  וכיום ניתן למצוא שהיא נסחרת בבורסה האמריקנית ומחזיקה ברזומה טוב. לאורך השנים היא עמדה בכבוד בכול המשברים הגדולים, המשיכה לפתח פטנטים בתחום לצד מגוון מוצרים וכיום לאחר יותר מעשור היא ממשיכה להוביל בתחום.

על הפרק

על מנת לעבור Checkpoint יש להשקיע רבות ומראש יש לציין שלא בקלות מתקבלת ההכשרה הנכספת. על מנת להתקבל לקורס יש צורך לעבור קורס תקשורת של סיסקו, או לחלופין להחזיק בידע שווה ערך. במשך הקורס עוברים על מוניטור LOG Tracker, חוקים בפירוול, סוגיNAT, התקנת SPLAT, מבוא למדיניות אבטחה, ניטור תנועה, אימות מידע, שדרוג רישיונות, הצפנה ועוד. כיום ניתן לעבור קורס Checkpoint במגוון מקצועות, כאשר יש לבדוק שהמוסד יודע להעניק בסוף את ההסמכה הרצויה, כי היא זו שעשויה לפתוח דלתות זהב, להעניק לבוגרי הקורס משרה רצינית ונחשקת. כמו כן יש הבדלי שעות לימודים ועלויות בין המוסדות השונים, וגם זה פרמטר ששווה בדיקה. 

אבטחת מידע בארגון

הרבה עסקים עשויים להעלות את השאלה כיצד ניתן להגן על מערכת ההפעלה, על יישומים חשובים ועל תחנות העבודה. שאלה זו מעסיקה רבות כיוון שתקלה בחומת ההגנה בקלות עשויה לפגוע קשות ברווחים, גם אם פני הדברים לא מגיעים לידי ביטוי באופן מידי. אחת מהסיטואציות היותר מלחיצות בתחום אבטחת מידע בארגון זה שלכאורה אנשים חושבים שהעסק מאובטח כראוי, אך בפועל הם עשויים לגלות שבזמן שלא שמו לב מישהו פרץ למידע האישי שלהם, וכיוון שמדובר על שינה בזמן שמירה, עשוי לעבור זמן רב עד שתתגלה התקלה, ובינתיים לא יבינו את פשר ההפסדים והתקלות.

דברים שניתן לעשות

אבטחת מידע פגומה בארגון עשויה להוביל לכך שהאקרים יחטטו במידע החברה ועל כן עסק שמבקש למצוא הגנה צריך להתעדכן עם מערכי הפעלה ויישומים חדשים, לערוך מגוון בדיקות תקופתיות במערכת עדכון היישומים ולבצע עדכון אוטומטי באופן שוטף של מערכת ההפעלה. כמו כן חברות מגודל בינוני ומעלה יעשו טוב אם ירכזו באופן מסודר את בדיקת העדכונים בטרם מעבר לכל שרת ומחשב, וזאת על מנת להבטיח שתוצר לוואי של התיקון לא מתנגש מול יישומי התשתית של קנייני החברה.

שאלות חשובות

כיוון שקשה לדעת האם הרשת של הארגון נמצאת בסכנה, יש לעבור על מערך השאלות הבא ולפי התשובות ניתן יהיה לדלות את התשובה: יש לשאול האם הדואר עמוס לעייפה בדואר זבל, האם הרבה דואר נכנס פשוט אינו קשור לתחום העבודה, האם כלל העובדים מודעים לעובדה שמסירת פרטים אישיים באתרים פותחת דלת לספאם, האם כלל העובדים יודעים כיצד שומרים שיישומים שונים לא ינוצלו לרעה ע"י סוסים טרויאניים, האם ישנה שליטה מלאה לגבי מי שמחזיק בגישה לאיזה מידע בכול רגע נתון, האם מותקן מנגנון חסימת הרשאות אוטומטי וכדומה.

לימודים בתחום

כיום ניתן ללמוד את התחום בקורס, וכל ארגון צריך עובד שמחזיק בידע שכזה על מנת שיהיה עם היד על הדופק ויידע להתריע בעת הירקמות בעיה בתחום. לרוב לימודם אלו יכללו הצפנות, הכרת מערכות הפעלה, בדיקות חדירה, אבטחה פיזית, תקשורת סיסקו, סיכוני אבטחת מידע בארגון וכדומה. 

מה זה קורס Checkpoint ומה לומדים בו

כאשר מדברים על  קורס Checkpoint מתכוונים לקורס הכולל תכנים בנושא אבטחת המידע בחברה ובארגון, כאשר התוכנות שאיתן עובדים ואותן לומדים מיוצרות על ידי חברת Checkpoint. מדובר בחברה הגדולה והמובילה בעולם כיום לתחום של אבטחת מערכות מידע והיא מציעה מוצרים שונים שמתאימים לכל סוגי המחשבים והרשתות, החל משרתים גדולים המותקנים בדרך כלל בחברות וארגונים גדולים ועד למחשבים אישיים המיועדים לשימוש ביתי על ידי משתמשים פרטיים. מוצרי החברה נבדקו ונבחנו מספר פעמים והוכחו כיעילים ואמינים מפני פריצות ודליפות מידע.

נהוג לומר שהשרתים של חברת Checkpoint מהווים את החומה המסננת של כל מי שמנסה לחדור למידע של החברה או הארגון. לכן, כאשר עובד שיש לו הרשאות להיכנס ולהיות חשוף למידע מסוים, תאפשר לו המערכת לעבור ולהיכנס אחרי שיבוצע הליך זיהוי מסודר. חומה זו תחסום ותעצור ניסיונות לפריצה על ידי מי שאינו מורשה ולא אמור להצליח לחדור לתחומים ממודרים אלה. על מנת להכיר את השרתים ואת המערכת יש ללמוד אותה באופן מסודר ומקצועי וכך אפשר לעבוד בחברה גדולה או בינונית בתור מנהל מערכות מידע שיש לו גם ידע רב באבטחת מידע.

מה כולל קורס Checkpoint?

בקורס נלמדים נושאים רבים הקשורים באופן ישיר או עקיף לתחום של אבטחת מידע. מי שמעוניין להירשם ולהתקבל לקורס זה חייב להיות בעל ידע מסוים באבטחת מידע ולכן קורס זה פחות מתאים למי שאין לו כלל ידע או ניסיון מינימליים בתחום זה. הקורס נחשב לקורס מתקדם ולכן מתאים למי שכבר מכיר את התחום. בנוסף, חשוב מאד לדעת שבסיום הקורס חובה לעבור מבחן הסמכה המועבר מטעם חברת Checkpoint בעצמה על מנת לוודא שלא כל אחד יוכל להתעסק עם המערכת המורכבת שייצרה החברה.

קורס Checkpoint מוצע במספר מועט של מכללות ומוסדות אקדמיים ברחבי הארץ וחובה לוודא לפני שנרשמים שמדובר בקורס המועבר ברשותה ומטעמה של חברת Checkpoint בעצמה. כל קורס אחר לא יהיה תקני ולא יאושר על ידי החברה וזו הסיבה שקיים מבחן ההסמכה הרשמי מטעמה.  

אבטחת רשתות IP - מדוע מומלץ ללמד את התחום ?

אבטחת רשתות IP  היא  שיטה יעילה וחשובה לאבטחת מידע. כל אדם המאמין כי יש לו מה לתרום בתחום, יכול למצוא בו עניין. במאמר זה נתייחס ליתרונות הקיימים בלימודי הנושא. אם ברצונכם להשקיע בתחום יצירתי, הדורש אחריות ברמה גבוהה, אך מאפשר תחושת סיפוק רבה, חקרו קצת לעומק וקראו את המאמר הבא. למידע נוסף מומלץ להיכנס לפורומים ברשת האינטרנט הנוגעים בתחום המחשבים.

תחושת שליחות

אבטחת רשתות כשמה כן היא, מאבטחת מחשבים השייכים לארגונים, לחברות, לעסקים גדולים וקטנים. אם אתם רוצים לחוש תחושת סיפוק, שכן העבודה חשובה מעין כמותה, בחרו בתחום. אינכם מאמינים כמה יכולת יש לכם בהצלת עסקים שעלולים לקרוס רק בשל פריצות. בלימודים לומדים כיצד מבצעים אנשים פריצות באופן בלתי חוקי וכיצד מתגברים על אותן הפריצות ובכך מגנים על המידע החסוי הנמצא במחשבים האישיים ובמחשבים של בעלי העסקים השונים.

אתגר  ויצירתיות

קיים אתגר אמתי בלימודים הללו, שכן הם מסקרנים ומעניינים מעין כמותם. היכולת לעמוד בפני פריצות ולהגן על מידע אישי ויקר, מאפשר לכם לחוש מאותגרים במיוחד. כיוון שבחרתם בתחום המחשבים, חשוב כי תהיו  יצירתיים. היצירתיות תגרום לכם לצאת מן הקופסה, ובזכותה תצליחו להניע עצמכם לקראת חיפוש אחר פתרונות בזמן של התקפה המצריכה אבטחה חשובה מצדכם. אנחנו ממליצים לכל אדם שתחום המחשבים קרוב ללבו ללמוד את תחום אבטחת המידע ולהתמקצע כראוי.

להניע את גלגלי המוח

אבטחת רשתות מצריכה מכם להניע את גלגלי המוח כדי למצוא פתרונות. כך תבטיחו לעצמכם עבודה מאתגרת במיוחד, הדורשת מחשבה רבה, כל זאת לצורכי הגנה מפני פריצות, וירוסים וסוסים טרויאניים לא רצויים. עם הקִדמה, כך מסתבר, השתכללו הגורמים המהווים איום על כל מחשב, כך שלצערנו, אין הגנה ללא אבטחה מודרכת מראש, אם לצורך מניעה ואם לצורך טיפול בווירוסים שכבר הצליחו לחדור למערכת ולסכן את כל מה שקיים במחשב   אשר עלול בכל רגע לקרוס.

עצמאים בשטח

היכולת שלכם להיות עצמאיים בשטח תאפשר לכם מרחב נשימה. כמה כיף לקום בבוקר ולהיות האדם הקובע מי הלקוח הבא. האפשרויות שלכם כעצמאי בתחום המחשבים הן רבות, לכן חשוב לחקור אודות העניין. אנחנו בעד בחירה חופשית בכל מצב. אפשר, כמובן, לבחור להיות שכיר ולעבוד בחברה קטנה או גדולה, בכל מקרה, תהיו מוערכים בתחומכם ותתוגמלו בהתאם. משכורת של מאבטח רשתות מניבה פירות רבים, גם אצל עצמאיים וגם אצל שכירים.

לסיום, אבטחת רשתות היא תחום מרתק  הראוי ללמידה. אם ניחנתם ביצירתיות, בחוכמה, ביכולת להיות מאותגרים, אם אתם הרפתקניים, אם יש באפשרותכם להשקיע מעצמכם, בחרו בתחום לימודי מחשבים זה. אנחנו בטוחים כי לאורך זמן תמצאו כי בחירתכם הייתה נכונה. כמובן, חשוב לבחור בתחום רק אם הוא מעורר בכם באמת עניין. חשוב כי תבחרו בתחום לא בשל  הפופולריות שלו  ולא בשל היכולות הטמונות בעיסוק המסוגל לספק לכם הכנסה. חשוב כי תבחרו בתחום רק משום שהוא מספק לכם תחושת עניין אישית.


קורס Checkpointבפרקטיקיו - ככה בונים חומה :-)

חברת checkpoint – מובילת הfirewall העולמית

חברת checkpoint הינה החברה הגדולה בעולם המובילה בפיתוח שרתי firewall המהווים אמצעי חזק, בטיחותי ואמין לאבטחת מידע בארגונים קטנים וגדולים כאחד. החברה נחשבת לפורצת דרך בתחום הזה כשכל העת היא מספקת פיתוחים חדשים ועדכונים חמים לשרתים קיימים בהתאמה לשינויים הטכנולוגיים ופרצות אבטחה חדשות שמתגלות כתוצאה מהן.

מהו בעצם שרת firewall?

שרת firewall משמש כמתווך ושומר סף בין הרשת החיצונית אל המידע הארגוני המאובטח. בשרת זה מוגדרים חוקי הגישה לחומר מסווג וחסמים אוטומטיים ליישומים שונים וכתובות שונות העלולות להשתייך לגורמים המעוניינים לפרוץ למידע הארגוני. שליטה מלאה בצפונות הfirewall מעניקה לכל איש מחשבים ותחזוקן רשת יתרון משמעותי וערך מוסף כאשר הוא מסוגל לנהל אבטחת מידע בfirewall  - השרת הפופולארי בעולם אבטחת המידע.

היכן ניתן ללמוד קורס Checkpoint ?

המקום הטוב ביותר והזמין ביותר ללימוד הקורס הוא מכללת פרקטיקיו המציעה מגוון עשיר של קורסים איכותיים ומקצועיים בכל תחומי ההייטק, הרשתות, התכנות והפיתוח. ייחודיותה של המכללה היא במתן שיעורים סדירים הנצפים על ידי התלמידים ומלמדים אותם את כל החומר הנדרש בצורה יוצאת דופן וכוללנית תוך תרגולים, חומר עיוני רב ערך וסביבות תרגול ולמידה.

אפשרות לימוד קורס Checkpoint בצורה כזאת מאפשרת גמישות רבה בזמני הלימוד ובקצב הלימוד ומבטיחה סיכויי הצלחה גבוהים כשרוב רובם של התלמידים מצליחים לסיים את הקורס, להיבחן בהצלחה ולקבל תעודה מקצועית. כאשר התלמיד עצמו מתקדם בקצב שלו ללא מגבלות של זמן ומקום לימודים זוהי ערובה טובה ומנצחת לעמידה באתגר וקבלת התעודה.

כיצד נרשמים לקורס?

באתר פרקטיקיו תמצאו טופס הרשמה מקוון אשר עם שליחתו יישלח אליכם קוד גישה לספריית הסרטים של פרקטיקיו ותוכלו מיידית לבחור את הקורס שלכם ולהתחיל ללמוד. בכל עת תוכלו להיעזר במורים פרטיים ובאנשי מקצוע מהשורה הראשונה שידריכו אתכם באופן פרטי במקרה הצורך ואף יכינו אתכם למבחן במידה ותחפצו בכך.

אין צורך לרכוש ספרי לימוד, חוברות תרגול ותוכנות כאלו ואחרות. במכללת פרקטיקיו אתם מקבלים חבילה כוללת הכל הנותנת מענה מושלם להגשמת חלומכם ומיצוי מקסימלי של כישוריכם.

אבטחת מידע בארגון- תנאי ראשון לשמירה על בטיחות בחברה

ככל שעולם התקשורת הולך ומתקדם, מוצרים חדשים וחכמים יותר מפותחים ונפוצים בהמוניהם בקרב אנשים פרטיים וחברות עסקיות בסדרי גודל שונים הולכת וגוברת בהתאם המודעות לחשיבות הקריטית הראשונה במעלה שיש להקדיש לנושא אבטחת מידע בארגון.

מה הן הסכנות בחברות שאין בהן אבטחת מידע?

חברות כאלו חשופות בפני אינספור סכנות בכל רגע הנתון. פריצת האקרים היא רק איום אחד ומסוכן מתוך רשימת סיכונים רציניים ומשמעותיים הקיימים בהיעדר אבטחת מידע בארגון. האקרים לא תמיד מסתפקים בגניבת והעתקת מידע בלבד אלא דואגים לשתול וירוסים שיהרסו את הארגון מבפנים כשפעמים רבות הנזק שנעשה הוא בלתי הפיך ואינו ניתן לתיקון. חברות אשר נלכדו ברשתם של האקרים מאבדות את אמון הציבור ומתייצבות על מסלול ריסוק החברה וירידת רווחיותה בצורה דרסטית בעיני הלקוחות ובעיני משקיעים שונים.

כולנו שמענו על "וויקיליקס" – פריצת הענק הגדולה בהיסטוריה שאת תוצאותיה ההרסניות אנו חווים עד היום. מידע מסווג הופך לנשק של ממש בידי גורמים עוינים הנצלים היטב את מעמדם ומשחררים את המידע ברגע המתאים והבלתי צפוי שהם רואים לנכון ובמחי יד נהרסים יחסי מדינות שנבו בעמל רב במשך עשרות שנים ומתגלעים סכסוכים מרחיקי לכת בין גורמים ממשלתיים ברחבי העולם על רקע חשיפת סודות מדינה ופרטים בלתי ידועים על אירועים פוליטיים ואירועים ביטחוניים אחרים.

כיצד מאבטחים מידע ארגוני?

ישנן שיטות רבות מורכבות יותר או פחות המשמשות להצפנת מידע, אבטחת מידע קיים, מניעת פריצות, מערכת התרעות בזמן אמת במקרה שקיימת פרצת אבטחה, חסימת גישה לרשתות חברתיות ממחשבי חברה המכילים מידע מסווג, מניעת גישה למידע ממחשבים ניידים וממכשירים סלולאריים  ועוד. את כל השיטות הללו על כל פרטיהן נלמד ונתרגל בקורס אבטחת מידע של מכללת פרקטיקיו.

הלימוד כולל הרצאות פרונטאליות לצד חומרים עיוניים מקצועיים ושימושיים העומדים לרשות התלמיד בכל עת ללא תשלום נוסף ומשלימים את הקורס.

 בסוף קורס זה וקבלת תעודה תוכלו להשתלב בעבודה כאנשי אבטחת מידע מעולים הנותנים מענה מושלם והכי ממעודכן לכל דרישת אבטחה של הארגון.

קורס checkpoint

 

Checkpoint נמנית מבין החברות הגדולות ביותר בתחום של אבטחת המידע ברשת ואבטחת תקשורת. בעולם בו אנחנו חברות נזקקות לאבטחת מידע באופן מושלם קורס checkpoint יאפשר לכם להשתלב בתחום אבטחת המידע בכל ארגון או חברה. מטרתו של קורס checkpoint הינה להכשיר את התלמידים לעבור את מבחן ההסכמה של החברה ולהתחיל לעבוד בפועל בארגונים או בחברות שונות.

 

חשיבות אבטחת המידע

בעולם האינטרנט והתקשורת אחד התחומים החשובים ביותר הינה אבטחת המידע העובר ברשת. אם בעבר שמרנו על המידע החשוב ביותר בכספת, הרי שהעולם המשתנה מצריך מאיתנו לאגור ולשמור נתונים און-ליין. את הפתרון לפער שבין שמירה ואבטחה של מידע לבין קיומיות המידע באוויר פיענחה חברת checkpoint על כלל מוצריה לאבטחת מידע בצורה אידיאלית, והיא נחשבת לא רק לחברה פורצת דרך בתחומה, אלא לאחת החברות הפופולאריות ביותר. קורס checkpoint מאפשר ללמוד את רזי פתרונות האבטחה של החברה תוך מתן יישומיים ופתרונות איכותיים בשטח.

 

מטרת הקורס

קורס checkpoint שנחשב לאחד מן הקורסים הפופולאריים ביותר מאפשר לכל אחד ואחת ללמוד כיצד לאבטח את המידע בצורה הטובה ביותר, תוך שימוש בפיירול של החברה, שנחשב לגרעין של אבטחת המידע והתקשורת הקיימת היום. פיירול נמצא היום כחומת מגן כמעט בכל חברה, בית עסק, אתר אינטרנט או ארגון. קבלת ההסמכה של checkpoint בהחלט תאפשר לבוגרי הקורס ועוברי מבחני ההסמכה להשתלב בשוק העבודה במגוון רחב של אפשרויות, בתי עסק, חברות וארגונים.

 

מהלך הקורס

קורס checkpoint מעניק את הידע המקיף ביותר לצורך אבטחת מידע בסביבת עבודה NGX  שהיא אחת מסביבות העבודה המתקדמות ביותר. בקורס נלמדים כלים יישומיים כמו גם ידע תיאורטי המכין את התלמידים לקראת מבחני ההסמכה. ניתן כמובן להרחיב את הלימודים לקראת מנהלי אבטחה ומתאמי אבטחה, מתחזקים, תומכים ועוד, ועל כן, חשוב מאוד לבדוק את מבנה הקורס ואת הסילבוסים של הקורסים השונים על מנת לדעת באיזה מן הקורס והיכן ללמוד. 

חשיבות אבטחת מידע בארגון

המידע של הארגון הינו לב ליבו של העסק, ויש להגן עליו בצורה הטובה ביותר, בעיקר בפני פורצים או בפני זליגת מידע שלא לצורך. הגנה על מידע של עסק אינו עוסק דווקא במידע הביטחוני, אלא לרוב במידע עסקי, בתכתובות דואר, ברשימת לקוחות, דוחות כספיים, משכורות, פרטים אישיים של לקוחות ועובדים ועוד. המידע של הארגון חייב להיות מוגן בצורה הטובה ביותר.

 

תרחישי זליגת מידע

זליגת מידע שלא לצורך עשוייה להתרחש במספר מיקרים, בין אם מדובר בפריצה, בריגול תעשייתי, או אפילו לצורך מידור מידע בין עובד לעובד או בין העסק ללקוח. חשיבות השמירה על המידע הינה קריטית לצורך שמירה על פעילות העסק בצורה מיטבית ובטוחה. האקרים ומרגלים תעשייתיים בהחלט עלולים לגרום לנזקים לא קטנים, כאלה שעשויים לעלות בנזק תדמיתי או בנזק כלכלי. חמור עוד יותר כאשר מדובר באתרי אינטרנט שונים המחזיקים בתוכם מידע, כמו פרטים אישיים של לקוחות, מספרי כרטיסי אשראי ועוד.

 

חומת הגנה

על מנת ליצור מערך איכותי של אבטחת מידע בארגון עלינו לעסוק בשני אספקטים עיקריים. האחד, הינו שמירה מפני זליגת מידע והשני הינו התנהלות נוחה בתוך הארגון. כלומר, יש צורך לאבטח את המחשבים, המערכות והמידע בצורה הטובה ביותר, אך אל לאלו לגרום לבעיית נגישות או בקשיים במהלך העבודה השוטפת היומיות. ומכאן, שבניית חומת ההגנה על הארגון הינה הכרחית, אך יש לשלב אותה ולהתאים אותה בצורה אינדיבידואלית אל צורכי העסק או הארגון.

 

אבטחת מידע בארגון הינה קריטית וחשובה. אם בעבר היינו שומרים את המסמכים והחומרים החשובים ביותר בתוך כספת, הרי שהעולם המתקדם של היום, בו הכל נעשה באמצעות מערכות מחשב, מצריך מאתנו לאבטח את המידע בצורה שונה, המתאימה לצרכים המשתנים של ימינו, תוך תיאום אישי לכל עסק או חברה. מגוון הפתרונות הקיימים היום בתחום אבטח המידע בהחלט מאפשרים לשמור מפני זליגת מידע החוצה בצורה איכותית ומיטבית. 

מה זה אבטחת מידע?

לפני זמן לא רב אתר איביי נפרץ על ידי האקרים ומידע רב נגנב ממנו, מידע הכולל שמות של משתמשים, סיסמאות שלהם, פרופילים שלהם ומה לא... אתר איביי נחשב לאחר מהאתרים הגדולים בעולם, אתר שיש לו אלפי משתמשים רשומים ופריצה כזו יכולה הייתה לעשות נזק רב וכנראה היא עשתה. איביי, כמו רבים מהאתרים משקיע רבות בתחום של אבטחת מידע, אבטחה שכל מטרתה היא למנוע פריצות מעין אלו ולהתמודד איתם אם הם כבר קרו. אבטחה כזו היא כיום כבר צורך לא רק של אתרים גדולים וחשובים אלא של כל עסק כמעט.

למה עסקים צריכים אותה?

ישנן בישראל ובעולם לא מעט חברות קטנות ובינוניות, חברות אשר משתמשות ברשת פרטית משלהן, רשת שדרכה הם מעבירים לא מעט נתונים ומידע. מידע כזה יכול להיות מידע על מוצרים שהם מפתחים, לקוחות שהם עובדים עימם, שיטות עבודה ומה לא... במידה ומידע כזה נפרץ ומגיע לידיים הלא נכונות הנזק יכול להיות עצום ולכן אבטחת מידע איכותית קודם כל תילחם בזמן אמת בפריצות מעין אלו ותסכל אותן ולא פחות חשוב תדע איך למנוע אותן מראש ולהתמודד איתן כשהן כבר מתרחשות. כל עסק כיום צריך אבטחה כזו בשביל לא להיפגע.

מי מאבטח את המידע?

ישנן כיום חברות רבות שכל עיסוקן הוא אבטחת מידע. החברות הללו עוסקות כל הזמן באיתור פריצות במערך המידע של החברות הללו ותפקידן הוא לסתום אותן. במידה וכבר מתבצעת פריצה הם צריכים לאתר אותה כמה שיותר מהר וכך הנזק יקטן ככל שהבעיה תתגלה במהירות רבה יותר. העובדים בחברות הללו הם עובדים שעברו הכשרה ארוכה ומקיפה בתחום, ועברו מבחנים רבים בשביל שיוכלו להיות מוסמכים לעסוק במקצוע הזה. לימודים חד פעמיים אף פעם לא מספיקים וצריך כל הזמן להתעדכן בשינויים שיש בתחום בכדי לשמור על רמה גבוהה.

אבטחה של מידע אם כן היא צורך נדרש לכל עסק ולכל חברה שרוצה להגן על המידע שברשותה בכל הנוגע לפעילותה. רק אבטחה איכותית תמנע פריצות ובעיות ותמנע נזק.


קורס אבטחת מידע – מה זה בכלל?

העולם בו אנו חיים הוא עולם בו מועבר כל הזמן מידע ממקום למקום, מידע שבחלקו הינו אינפורמטיבי בלבד ואינו בעל חשיבות גדולה לחיסיון אך חלק לא מבוטל ממנו כן צריך להישמר בסודיות בשביל שהוא לא יגיע לגורמים זרים ואפילו עוינים. כיום, ישנן רשתות חברתיות בהן כן הזמן מידע אישי עובר בין אנשים ויותר מכך, ישנן חברות המעבירות בתוך החברה או אחת לשנייה מידע של לקוחות, כספים, מוצרים ומה לא.. ומידע כזה במידה ויגיע לידיים הלא נכונות עלול לגרום לנזק בל ישוער. קורס אבטחת מידע מכשיר סטודנטים להתמודד עם התחום.

מי צריך אותו?

קורס אבטחת מידע צריך כל מי שרוצה לעסוק בתחום הזה, תחום שרק הולך וצובר תאוצה כל הזמן מכיוון שככל שאמצעי ההגנה משתפרים ומשתכללים כך גם הצד השני שאלו ההאקרים משפרים את יכולותיהם ופעילותם. הקורס נחשב לקורס מעניין מכיוון שהוא נוגע בהרבה דברים וכפי שציינו הוא כל הזמן מתקדם ומה שנלמד לפני מספר שנים יכול להיות לא רלוונטי להיום. מה שאומר שגם אם כבר למדתם את התחום אם לא תהיו עם אצבע על הדופק סביר להניח שתישארו מאחור ולא תצליחו לעשות את המוטל עליכם בצורה טובה ומקצועית.

איפה לומדים?

ישנן כיום מכללות רבות בארץ ובכל המלמדות אבטחת מידע. כל מכללה מתהדרת כמובן בבוגרים שהלכו לאחר מכן לעבוד במיטב החברות אך צריך לבדוק טוב מהי המכללה המומלצת ומה היא מלמדת. ישנן גם לא מעט נישות בתחום ואם אתם רוצים ללמוד משהו ספציפי כדאי לבחון טוב מה המכללות מציעות. לאחר הלימודים ניתן אם כן לעבוד בחברות העוסקות באבטחה של מידע וניתן גם לעבוד בשירותי הביטחון השונים שגם להם יש מחלקות העוסקות בתחום מכיוון שחלק לא מבוטל מביטחון המדינה תלוי בדברים הללו.

אבטחה של מידע אם כן היא מצרך חשוב בכל חברה או עסק כמעט, ואפילו עסקים קטנים העושים שימוש רב במחשבים וברשת האינטרנט צריכים לפחות ייעוץ איך לשמור את המידע שלהם בצורה הטובה ביותר האפשרית.


הכול על קורס ניהול מערכות מידע

ישנן חברות ועסקים רבים בארץ ובעולם שנאגר בהם לא מעט מידע. המידע יכול להיות קשור למוצרים שהם מייצרים או מייבאים, לקוחות שהם עובדים עימם, ספקים שיש להם, הנהלת חשבונות ומה לא... בגלל שיש כל כך הרבה מידע צריך מישהו שינהל אותו, מישהו שיידע לסנכרן בין מערכות שונות ויידע לעשות את זה בצורה הטובה ביותר כך שהעסק "ידפוק" כל הזמן ללא בעיות. ישנו קורס ניהול מערכות מידע אשר מכשיר אנשים להיות מנהלי מידע בעסקים, מפעלים וכדומה וזהו קורס אשר נותן בסיומו אפשרות לעסוק בתחום במגוון מקומות.

מה לומדים בקורס?

קורס ניהול מערכות מידע מתחלק לשניים, יש את הפן הטכני אשר נוגע למערכות שונות והידיעה איך להתעסק איתן ואיך לתפעל אותן, ויש את הפן הניהולי שגם עליו צריך לתת את הדגש. בפן הטכני, יש לא מעט תוכנות ומערכות אותן צריך לדעת וצריך ללמוד איך להשתמש בהן, ולכן צריך לבוא עם איזה שהוא יידע או לכל הפחות עם גישה לתוכנות ומחשבים, ובפן הניהולי צריך ללמוד איך לעשות את זה נכון, הכול בשביל שהחברה או בית העסק ינוהלו בצורה נכונה וכל המידע שלהן יישמר אצלן בצורה מיטבית מפני גורמים זרים שיכולים להיות.

איפה לומדים?

קורס ניהול מערכות מידע ניתן ללמוד במכללות השונות ברחבי הארץ, מכללות אשר מציעות מגוון מסלולים וכל אחד צריך לבדוק מה הכי מתאים לו ועם איזה קורס הוא ייצא עם הכי הרבה יידע. הדרך הטובה ביותר למצוא מקום לימודים היא לקבל המלצות על מכללה ספציפית, המלצה ממישהו שסומכים עליו אבל לא רק. צריך גם לברר את האפשרות של סיוע בקבלה לעבודה, בעיקר אצל אלו שמתכננים להתחיל לעבוד בתחום מיד לאחר סיום הלימודים שלהם. בירור טוב ומעמיק יביא מקום לימודים טוב ובסופו של דבר מדובר על הקריירה שלנו...

כל קורס הנוגע למחשבים הוא קורס שכדאי ללמוד, אך ניהול מערכות מידע משלב בתוכו הרבה עניין ולא מעט אפשרויות תעסוקה בסיומו.  למי שמתלבט כדאי מאוד לשקול את האופציה...

 

קורס מנהל מערכות מידע – למי זה כדאי?

ישנם לא מעט קורסי מחשבים, קורסים אשר נוגעים בתחומים רבים ואשר בסיומם ניתן לעבוד במקצוע שנלמד אם כשכיר ואם כעצמאי. כך לדוגמא קורס קידום אתרים, קורס אשר מקנה לסטודנט את כל הידע הנדרש בשביל לקחת אתר אינטרנט ולקדם אותו כך שגולשים רבים ייכנסו לאתר. קורס כזה מאפשר לאחר סיומו ללכת ולעבוד באחת מחברות הקידום השונות, ומאפשר גם לעסוק במקצוע בתור עצמאי ולגייס לקוחות לבד. ישנם עוד קורסים רבים אחרים כמו קורס מנהל מערכות מידע ודומיו, קורס אשר מאפשר לנהל את כל המידע הקיים בעסק מסוים.

מהו ניהול מערכות מידע?

כיום בכל עסק "רץ" לא מעט מידע, מידע כזה יכול להיות על משקיעים בעסק, על שותפים, על הלקוחות ועל המוצרים, כמו גם מידע רב הנוגע הניבול השוטף כמו הנהלת חשבונות ועוד. את כול המידע הזה צריך לנהל בכדי שהוא יהיה נגיש למי שהוא רלוונטי וצריך גם שהמידע הזה יהיה מאובטח בצורה הטובה ביותר. קורס מנהל מערכות מידע מכשיר מנהלים אשר מאבטחים את כל המידע, ומנהלים אותו תוך סנכרון בין המערכות השונות וכיום ישנן מערכות רבות הנוגעות למידע שקיים. קורס כזה נחשב קורס יוקרתי עם לא מעט ביקוש אצל המתעניינים.

אבטחת מידע

כפי שציינו זורם לא מעט מידע בכל עסק ועסק, וכמה שהוא יותר גדול יש בו יותר מידע שנאגר ועליו צריך לשמור מגורמים עוינים. מנהל מערכות מידע שיודע גם דבר או שניים על אבטחת מידע בודק כל הזמן שאין פרצות במידע ואין אף אחד שחדר אליו, כך שניתן להמשיך ולעבוד ללא כל בעיה או חשש. אבטחת המידע חשובה מאין כמוה הן בגלל גורמים עוינים כמו האקרים שכל מה שהם רוצים הוא לחבל במאגר המידע והן בגלל מתחרים ושאר אנשים בעלי אינטרס אשר יכולים להגיע למידע חשוב ועל ידי כך לפגוע אנושות בעסק.

ניהול מערכות מידע ואבטחה שלו הוא אם כן מקצוע בפני עצמו, מקצוע שרבים רוצים ללמוד אותו בגלל האיכות שלו ובגלל היוקרה שלו.

קורס Checkpoint – מידע

חברת Checkpoint היא אחת החברות המובילות בעולם בתחום אבטחת המידע ואבטחת התקשורת, וחלק מפעילותה היא הכשרה כל הזמן של עובדים חדשים שיוכלו להתעסק עם המערכות והתוכנות שלה. החברה מסמיכה מכללו שונות בארץ ובעולם להיות השגרירות שלה, מה שאומר שניתן ללמוד באותן מכללות ולקבל הסמכה מטעם חברת Checkpoint לאחר סיום ומעבר בהצלחה של המבחנים. קורס Checkpoint הוא קורס תובעני אך מי שמעניין אותו להיכנס לתחום ורוצה למצוא מקום עבודה איכותי כדאי לו לעשות את הקורס הזה.

למה צריך אבטחת מידע?

פעם כל המידע שהיה ברשותנו וכן היה ברשות עסקים וחברות היה נשמר בקלסר, ואם לא הייתה מתבצעת פריצה או שלא היה מישהו מתוך העסק שהיה מפיץ את המידע הזה אי אפשר היה להגיע אליו. היום הכול נמצא על שרתים ועל מחשבים ובאופן כללי על רשת האינטרנט מה שאומר שהרבה יותר קל להגיע למידע הזה, קל כמובן להאקרים ולמומחי פריצה. קורס Checkpoint הוא קורס כפי שציינו של אחת מחברות אבטחת המידע הגדולות ביותר, ואין ספק שמעבר של הקורס הזה פותח לא מעט דלתות למי שרוצה להתקדם בחיים.

למה בכלל ללמוד משהו מתחום המחשבים?

העולם כיום קיים על מחשבים, ונדמה שבלעדיהם לא היינו יכולים להתקיים היום. כל לימוד שהוא שקשור בדרך זו או אחרת לעולם המחשבים הוא מקצוע העתיד, ולכן זה בדיוק הזמן ללמוד משהו מעולם המחשבים. כיום יש גם אין ספור חברות הייטק שנפתחות כל הזמן, מה שאומר שמי שיצטיין במקצועו יוכל למצוא עבודה טובה ולהתפרנס לא רע בכלל לאחר סיום הלימודים. ישנם אומנם לא מעט מקצועות אחרים שניתן ללמוד אך מחשבים זה הדבר החם, ונכון יהיה ללמוד קורס כלשהו מתחום זה בשביל להגיע לאן שהוא בחיים...

קורס Checkpoint הוא קורס שהולך והופך לפופולארי יותר ויותר, רבים מהצעירים של היום מבינים את המשמעות של הסמכה מטעם חברה כל כך גדולה ומוכרת, הסמכה שיכולה לסדר להם עבודה טובה ושכר נאה בצידה. אז אם אתם מתלבטים מה ללמוד, זה בהחלט צריך להיכנס למערכת השיקולים שלכם.

למה צריך אבטחת מידע בארגון?

אנו חיים היום בעידן האינטרנט, עידן בו כל דבר כמעט עולה לרשת וכל דבר נמצא בסיכון כלשהו. מי מאתנו לא שמע בשנים האחרונות על אתרי אינטרנט שנפרצו ונגנב מהן לא מעט מידע? כולנו שמענו, בעיקר על אתרים הנוגעים לכיס שלנו כמו חברות אשראי שונות שפרטי הלקוחות שלהן נגנבו, אתרים גדולים כמו איביי שנפרצו על ידי האקרים שגרמו לנזק, ועוד חברות ואתרים רבים נוספים אשר גורמים עוינים פרצו למידע שלהם. אבטחת מידע בארגון אמורה למנוע את אלו או לפחות להפחית אותם כך שניתן יהיה לעבוד ללא כל בעיות חיצוניות.

למה כל עסק כמעט צריך?

כי לכל עסק יש מאגר מידע, בין אם מדובר על מאגר מידע של לקוחות ובין אם מדובר על מאגר מידע של ספקים, נותני שירות וכדומה, וכמובן מידע על מוצרים קיימים, מוצרים שנמצאים בפיתוח ועוד, שלא לדבר על מידע שקשור לתנועת הכסף... כל אלו יכולים לשמש גורמים חיצוניים ויכולים לגרום לעסק לא מעט נזק ולכן אבטחת מידע בארגון תמנע את המקרים האלו והעסק יוכל לתפקד ללא כל הפרעות. אז מי עושה את האבטחה הזו? איפה ניתן ללמוד אבטחת מידע? למה זה מקצוע המחר ולמה כדאי היום ללמוד את המקצוע הזה ולהתמקצע בו כמה שיותר?

מיהם המאבטחים

אבטחת מידע בארגון מתבצעת על ידי מי שהוכשרו לכך, ומי שיודעים להתמודד הן בשגרה ובין בחירום עם כל המידע הנאגר בארגון. אנשים אלו הם מאבטחים לכל דבר, אך הנשק שלהם הוא הידע שלהם והם ערוכים להדוף כל מתקפה אפשרית על המאגר.  מי שרוצה ללמוד את התחום יכול לגשת לאחת המכללות שמאפשרות ללמוד את הלימודים הללו ולאחר קורס ספציפי בתחום מסוים באבטחת מידע הם יהיו מוכשרים לעסוק בכך. ככל שיעבור הזמן יותר ויותר מידע יהיה און ליין מה שאומר שיותר ויותר "מאבטחים" יהיו דרושים ולכן זה יהיה מקצוע מבוקש.

כפי שציינו אבטחת מידע תהיה יותר ויותר מבוקשת ככל שיעבור הזמן, ואם אנו מחפשים מקצוע לחיים זה בהחלט יכול להיות מה שאנו מחפשים.

קורס Checkpoint – למה זה כדאי?

ישנם היום אין ספור קורסים במחשבים, קורסים במגוון תחומים, חומרה, תוכנה, רשתות תקשורת ועוד. כמות הקורסים הללו רבה מכיוון שכל הזמן מתפתחים עוד ועוד תחומים, תחומים ותת תחומים על כל נושא שהוא. נראה שבשנים הקרובות יהיו עוד יותר קורסי מחשבים מכיוון שקצב ההתפתחות גבוה, ולסטודנט הפוטנציאלי ישנה התחבטות לא פשוטה ובחירה קשה בין כל הקורסים הללו. קורס Checkpoint הינו אחד מהקורסים המוצעים, קורס שיכול להיות מקפצה לא קטנה למי שרוצה לעבוד באבטחת מידע ולהתקדם בזה.

מה זה בכלל?

חברת Checkpoint הינה אחת החברות הגדולות בעולם בתחום אבטחת התקשורת ואבטחת המידע, והחברה מציעה הסמכה מטעמה בתחום זה, מה שאומר שמעסיק פוטנציאלי שרואה הסמכה של החברה הזו מתרשם מיד והסיכויים להתקבל לעבודה יהיו גבוהים יותר. קורס Checkpoint הינו קורס המכשיר מנהלים באבטחת מידע, וכיום כל עסק או ארגון כלשהוא חייב מנהל כזה, מכיוון שמה שפעם היה נשאר רק בתוך הארגון עצמו חשוף היום ללקוחות, ספקים ועוד. המידע כבר לא באותו מקום בו הוא היה פעם והוא כל הזמן מאוים על ידי גורמים שונים

איפה אפשר ללמוד את זה?

אם אתם רוצים לעשות קורס Checkpoint בחרתם את הבחירה הנכונה, בחירה שאם תעמדו בכל המטלות שהקורס כולל תמצאו עבודה טובה עם שכר מכובד בצידה. ניתן ללמוד את הקורס הזה במספר מכללות בישראל, מכללות אשר הינן מוסמכות על ידי חברת Checkpoint והתעודה הינה של החברה עצמה. חשוב לוודא מה מציעה כל מכללה ומכללה ומה הקורס שלה כולל, כך שתוכלו להשוות ולקחת את הקורס הטוב ביותר עבורכם. כמובן שצריך גם לבחור מכללה המאפשרת להיבחן מספר פעמים במידה ולא הצלחתם לקבל את ההסמכה מידית.

ישנם אם כן אין ספור קורסים שונים, קורסים אשר מסמיכים לעבוד במגוון תחומים. בחירה במקצועות ההייטק והמחשבים באופן כללי ובחירה במקצוע אבטחת המידע באופן ספציפי יבטיחו הצעות עבודה רבות ועם ההסמכה של החברה הזו הקבלה לעבודה תהיה קלה הרבה יותר מכיוון שכל מעסיק שיראה את ההסמכה הזו ירצה כזה עובד.

אבטחת מידע בארגון – למה צריך את זה?

אנו חיים בעידן בו האינטרנט קשור לכל דבר בחיינו, מה שאומר שמידע רב זורם כל הזמן ממקום למקום. חלק מהמידע הזה יכול להיות מידע מסווג או מידע רגיש מה שאומר שאם הוא נופל לידיים הלא נכונות הוא יכול לעשות לא מעט נזקים. כך בעיקר בחברות ובארגונים גדולים, כמו גם בארגוני בטחון וכדומה, מידע שידלוף או אפילו מידע שיימחק עלול לגרום נזק בלתי ישוער. אבטחת מידע בארגון היא משהו בסיסי, משהו שכל בעל עסק או ראש ארגון צריך לתת עליו את הדעת בעיקר בעידן בו ניסיונות הפגיעה ברשת רק הולכים וגוברים.

אבטחה מפני מי?

כשמדברים על אבטחת מידע בארגון מדברים על מספר אפשרויות לפגיעה. כשמדובר על חברה עסקית יש את המתחרים שעלולים לרצות להגיע למידע שיש בחברה מסיבות כלכליות כמו רשימת לקוחות וכדומה, וכמובן יכולים גם לגרום נזק למאגר. כשמדברים על ארגון ממשלתי, ארגון בטחוני, או כל ארגון או חברה ציבורית מעורבים פה כבר גורמים עויינים מה שאנו מכירים בכינויים "האקרים" ומה שאומר שאם לא תהיה אבטחה מיטבית אותם גורמים יכולים לגרום לנזק ולשיבושים רציניים מאוד. רק אבטחה יעילה ומקצועית תמנע את זה.

אז מי מאבטח?

אבטחת מידע בארגון מבצע מי שהוסמך לכך, והסמכה כזו מקבלים רק לאחר שלומדים קורס ארוך וחומרים נוספים שונים. ישנם ארגונים שיש אליהם ניסיונות פריצה הולכים וגוברים מה שאומר שצריך להעמיד לרשותם טבעת אבטחה כבדה יותר, ולעיתים האיום שיש להם יכול להיות איום לא פחות מסוכן מאיום פיזי. ישנה כיום אפשרות ללמוד אבטחת מידע במכללות שונות, ומי שהמקצוע הזה מעניין אותו וכמובן מי שטוב בו יכול לעשות בו לא מעט כסף, מכיוון שתחום זה נחשב תחום מתפתח וראשון במעלה מבחינת חשיבותו.

אבטחה של מידע אם כן נדרשת בכל ארגון מסודר ובכל חברה, כמו גם כל עסק, ואומנם להעסיק מישהו שעיסוקו הוא אבטחה עולה לעיתים לא מעט כסף, אך אם אין אחד כזה וישנה בעיית אבטחה הנזק עלול להיות גדול ויקר הרבה יותר.

קורס checkpoint - קורס מעניין וחשוב

קורס checkpoint מלמד להתמקצע במערכת פיירוול החשובה מאוד באבטחת מידע. כדי לקבל קצת גאווה לאומית כדאי לדעת שהחברה הוקמה על ידי יוצאים של יחידה מובחרת בתחום המחשבים של צה"ל. בהחלט זוהי גאווה עקב הצלחתה והפתרונות הטובים אשר מאפשרת לאבטחת מידע בארגונים שונים. חברת צ'קפוינט היא חברה העוסקת רבות באבטחת מידע ויש לה מגוון רחב של אפשרויות לאבטחת מידע. הפיירוול נפוץ כיום ברחבי העולם ומהווה אבן יסוד באבטחת והגנה על מחשבים ורשתות מחשבים בחברות וארגונים שונים.

 

לימודי קורס checkpoint יעניקו לך מידע רחב אודות אבטחת מידע והתמקצעות בפיירוול. הקורס אורך מעל מאה שעות וכמובן כל מוסד פורס את הלימודים על גבי תקופת זמן שונה בהתאם למוסד הספציפי. היום תחום אבטחת המידע תופס תאוצה עקב הבעיות הרבות הנובעות מכך שארגונים שונים פורצים למחשבים זה של זה על מנת לראות מידע סודי. עקב התרחבות התחום גם רבים האנשים שפונים ללימודי מקצוע זה בשנים האחרונות.

 

כמובן שמעבר לאבטחת מידע בין ארגונים,אבטחת מידע חשובה במיוחד בתחום הביטחוני אם מדובר במחשבים של הצבא או במחשבים ממשלתיים. אבטחת מידע לא מספיק טובה עלולה לפגוע בביטחון המדינה וכך שגורמים עוינים נחשפים למידע חשוב ומסווג שחייב להשמר באופן הכי טוב שניתן. עקב כך שאבטחת מידע נהייתה עניין נפוץ כל כך, רבים פונים לתחם הזה ולומדים כיצד ניתן להגן על הארגון או החברה שהם יעבדו בה בצורה המקסימלית ולמנוע כל חדירה למחשבים או למידע שקיים במחשביה של החברה או הארגון.

 

מי שבוחר בלימודי קורס checkpoint ילמד לעומק את הנושא ויתמקצע בפיירוול בצורה מיטבית ובכך הדבר יקדם אותו להשתלבות בארגונים השונים ולהיות חלק חשוב באבטחת המידע של אותו ארגון. בהחלט מדובר בתחום מעניין במיוחד ומי שיש לו את הגישה לנושא יוכל להפיק מהתחום הנאה ועניין רבים וכמובן סיפוק כיוון שמדובר בנושא מאוד חשוב לקידום והצלחת ארגונים ואפילו יותר מכך- אבטחת מידע היא קריטית במוסדות ממשלתיים וצבאיים אשר שם יש צורך לאבטח מידע מסווג וסודי שאסור לגורמים עוינים להחשף אליו.

 

אוהב מחשבים ואנשים? קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע

בימים בהם הטכנולוגיה היא הבסיס לתחומים רבים בחיי היום יום, יש צורך גדול בהבנה והכרה של המחשב, תוכנותיו וביצועיו וידוע שיש צורך באנשים העוסקים בתחום המחשבים. מי שבוחר בתחום המחשבים פעמים רבות מצליח להתקדם במקצוע ולמצוא לעצמו עבודה קבועה בשכר טוב. עבודה בתחום המחשבים נהיית יותר ויותר נצרכת עם השנים, ככל שהשימוש במחשבים נהיה נפוץ יותר וכפי שאנו יודעים, היום כמעט אין חברה או משרד שלא מחזיקים ברשותם מחשבים רבים שמשמרים את מאגרי המידע שלהם במחשבים ולא באופן כתוב.

 

ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא תחום נפוץ ונרחב שעושים בו שימוש רב בחברות ועסקים שונים. בעל מקצוע העוסק בניהול רשתות אחראי על תפקודה הכללי של המערכת והתפקיד יכול לכלול תפקידים שונים ורבים המשתנים מאוד ממקום אחד למשנהו.

 

ניהול רשתות ואבטחת מידע הוא תחום העוסק בין היתר בהפעלת מערכות טיפול בתקשורת, טיפול בתקלות שונות, שחזור מידע, טיפול בבעיות הקשורות בסיסמאות והתחברות וכמובן התפקידים עוד רבים ושונים. ניהול רשתות הוא תחום רחב שהאחראי עליו שולט אחראי על נושאים רבים.

 

לא ניתן ללמוד ניהול רשתות באופן אקדמאי אלא רק על ידי קורסים שבסופם מקבלים תעודה. היתרון הברור שניהול רשתות הוא שמנהל הרשת מתעסק באופן יומיומי עם אנשים ונסיון לפתור את בעיותיהם ולעזור להם, בערך כחצי מהזמן הוא העבודה מול בני האדם. דבר זה הוא יתרון גדול לאדם שאוהב להתעסק עם המחשב אך עם זאת מעוניין ליצור קשר עם סביבתו ולא לסכם את עבודתו בעבודה מול מחשב בלבד. זאת בשונה ממקצועות בתחום המחשבים שהעבודה בהם מסתכמת בעבודה מול המחשב בלבד.

 

כיוון שהיום ניתן ללמוד ניהול רשתות ואבטחת מידע במקומות רבים ולמעשה אין פיקוח ממשי על הלימודים- חשוב לבחור היטב מקום בו תלמד את הקורס. יש הכרח לחפש מקום לימודים אמין שיעניק לך לימודים ברמה גבוהה ומקצועית. בנוסף, חשוב לדאוג שתהיה אוירה נעימה במהלך הלימודים. קורס שגזה יכול לספק לך מקצוע לכל דבר ועניין וחשוב ללמוד אותו במקום רציני ולא להתפשר על כך.