LOG Tracker - Monitor << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

LOG Tracker - Monitor

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
 1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
  מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

 2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
  הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס Checkpoint

קורס Checkpoint בניהול אבטחת מידע מוצע כיום על ידי מוסדות לימוד רבים הפזורים בכל הארץ. מומלץ להירשם אל קורס המועבר במוסד לימוד מוכר הנחשב למוערך ואיכותי, כזה אשר מציע תכנית לימודים עדכנית התואמת את כל החידושים האחרונים במשק. בוגרי הקורס שסיימו את לימודיהם בהצלחה משתלבים במהירות בשוק העבודה ובחברות רבות במשק. מטרתו של הקורס היא להכשיר ולהסמיך את בוגריו לעתודה מקצועית בעתיד.

רקע כללי אודות הקורס וחברת CHECK POINT

קורס Checkpoint לניהול אבטחת מידע מכשיר אם כן את הסטודנטים להשתלב בקלות בסביבת עבודה עם FIREWALL אשר נחשבת לאבן יסוד מרכזית כיום בתחום הרחב של אבטחת מידע ותקשורת של חברת CHECK POINT. חברה זו נחשבת לאחת המוערכות והמובילות ביותר בעולם אבטחת התקשורת ומספקת מגוון רחב של מוצרי הגנה לארגונים הכוללים פתרונות SBOX לצרכי אבטחת התקשורת בארגונים קטנים ופתרונות לעבודה בסביבת NGX- חומת האש FIREWALL לצרכיהם של ארגונים בינוניים עד גדולים.

מתכונת הלימודים במהלך הקורס

מוצרי חברת CHECK POINT הם מבין הנפוצים ביותר כיום והם הוכיחו את עצמם לא אחת כאמינים מפני איומים רבים המצויים ברחבי האינטרנט. מתכונת הלימודים במסגרת קורס Checkpoint מעניקה לסטודנטים ידע נרחב בכל הנוגע לעקרונות אבטחת המידע ולאופציות העבודה המגוונות בסביבת NGX- הנחשבת כיום למתקדמת ביותר לצרכי הגנה על הארגון. הקורס עצמו מתמקד בצורה ניכרת ביישום מעשי של חומר הלימוד והתלמידים במהלך הלמידה מתנסים בעבודה מעשית במעבדה.

נושאי לימוד מרכזיים

מטרתו של קורס Checkpoint היא להכין את התלמידים לבחינות ההסמכה לתארים הבאים: Check Point Certified Security Administrator CCSA ו- Check Point Certified Security Expert CCSE . נושאי הלימוד המועברים בקורס כוללים בין השאר: Introduction to VPN-1, Check Point QoS, Authentication, Introduction to the Security Policy, Monitoring Traffic and Connections, Basic SmartDefense and Unified Threat Management ועוד.

קהלי היעד אליהם פונה קורס Checkpoint הם בוגרי קורסי CCNA, MCSA, ואנשים בעלי ידע מקביל בתקשורת מבוססת TCP/IP. תנאי הקבלה לקורס מחייבים את המועמדים לעבור בהצלחה בחינות כניסה. 

קורס צ'ק פוינט - CCSA

קורס צ'ק פוינט הידוע גם בשם CCSA מעניק הכשרה לעבודה כמומחי Firewall. מתכונת הלימודים של הקורס מעניקה לבוגרים אמצעים מתקדמים ורמת מיומנות גבוהה להשתלבות מהירה בשוק העבודה ותעשיית המחשבים. מטרתו של הקורס היא להסמיך את בוגריו כמומחי תקשורת ואבטחת מידע על ידי בחינות הסמכה מטעם חברת צ'ק פוינט. במהלך הקורס ירכשו התלמידים ידע תיאורטי ומעשי כאחד אשר הכרחי למעבר בחינות ההסמכה של חברת צ'ק פוינט ב- CCSE וב- CCSA.

אודות חברת צ'ק פוינט

צ'ק פוינט היא חברה ישראלית אשר נוסדה על ידי בוגר יחידת ממר"ם וכיום היא נחשבת לאחת החברות המובילות והיציבות ביותר בתעשיית היי טק ונסחרת בבורסה האמריקנית. לא מעט גורמים אפשרו לחברה כיום להיות מדורגת במקום הראשון בעולם ה- Firewall הארגוני. גורמים אלו מזוהים עם המוניטין החזק של החברה, עם מגוון המוצרים שפותחו על ידה, הפטנטים הרשומים על שמה והעובדה שגם בעתות של משברים חריפים בכלכלה העולמית היא לא פיטרה שום עובד.

הסמכה בינלאומית ויוקרתית

מי שמחזיק בהסמכה מטעם חברת צ'ק פוינט, לאור כל מה שנאמר לעיל, נהנה כיום מהכרה בינלאומית ונחשב לאיש מקצוע מוכשר ומיומן. ניהול שרתי Firewall מחייב ידע מעמיק ויסודי בתקשורת, בתפעול תוכנה, באבטחת מידע ובלוגים המתקבלים. מכיוון שהתפקיד הנ"ל כרוך בלא מעט מורכבויות, חברת צ'ק פוינט מספקת כיום הסמכה מקצועית לכל המתעניין להשתלב בענף. ההסמכה הבינלאומית שמעניקה החברה נקראת CCSA שהם ראשי התיבות של  Check Point Security Administration.

מה לומידם בקורס?

כדי לקבל הסמכה זו ישנו צורך ראשית להירשם אל קורס צ'ק פוינט שמעניק ידע רחב בתחום ונועד להכין את בוגריו לקראת מבחני ההסמכה היוקרתית של חברת צ'ק פוינט העולמית. קהלי היעד של קורס צ'ק פוינט הינם בוגרי קורס CCNA שעברו בהצלחה את בחינות ההסמכה, אנשי מקצוע בעולם תקשורת הנתונים ובפרט בעולם המחשבים, ואנשי אבטחת מידע ותקשורת נתונים. במהלך הקורס ירכשו התלמידים ידע והבנה מעמיקה בשרתי Firewall המחברים את חברת צ'ק פוינט לרשת האינטרנט ומכתיבים את ההרשאות לנגישות המידע שנמצא על שרתי הארגון הפנימיים. 

המלצות על קורס אבטחת מידע
המציאות היומיומית מביאה עמה לא מעט הפתעות ואין זה פלא כי אין וודאות לגבי המחר – בכל הקשור לתחומים התעסוקתיים השונים. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במציאות הישראלית היומיומית הטומנת בחובה אי אילו שינויים המושפעים מהמצב הפוליטי והחברתי. השתלבות בשוק העבודה אינה מבטיחה דבר ולכן אין זה פלא כי רבים מעסיקים את עצמם בשאלות כאלה ואחרות בנוגע לביטחון התעסוקתי ובאפשרויות השונות המוצעות כיום בענפי העיסוק.

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה ההולכת וגוברת ובמסגרתה רבים נוטשים את האקדמיה לטובת מכללות ייעודיות המציעות קורסים ספציפיים בתחומים מבוקשים בעולם התעסוקה על היבטיו השונים. מאחר וניתן לראות לא מעט בוגרי תארים מתקדמים המוצאים את עצמם מובטלים למשך חודשים ארוכים ולפעמים אפילו שנים. לכן אין זה פלא שרבים מגיעים ללמוד דווקא במכללות פרטיות וציבוריות או במכינות שונות.

בין הקורסים השונים ניתן למצוא הכשרות ייחודיות במגוון רחב של תחומים וביניהם תכנות ועיצוב, טכנאות ובניית אתרים, ניהול מערכות מידע וניהול בסיסי נתונים ועוד. דווקא בעולם כזה חשיבות השמירה על המידע הינה קריטית ולכן המלצות על קורס אבטחת מידע הופכות יותר ויותר משמעותיות. על מנת לקבל המלצות על קורס אבטחת מידע חשוב יותר מכל לבדוק עם אלו שאתם סומכים עליהם וכן לבדוק כמה קורסים שונים.

היתרון הגדול של המכללות הוא כי באפשרותן להציע כלים שימושיים לכניסה לשוק העבודה באופן מיידי כך שמיד בתום הקורס ניתן להיכנס ישירות לשוק העבודה וליהנות ממגוון רחב של הצעות עבודה. בניגוד ללימודים באקדמיה הלימודים במכללות הינם פרקטיים ומכינים לעבודה באופן ממוקד וממצה. כמו כן מעניקים הלימודים במכללות כלים ייעודיים לשימוש בתפקידים השונים בעבודה. אין ספק שלמכללות ולקבלת המלצות על קורס אבטחת מידע יש משקל מהותי באפשרות לרכישת מקצוע נחשב.

אצלנו בפרקטיקיו תוכלו לקבל את כל הכלים הדרושים לכם על מנת להשתלב בשוק העבודה באופן המקצועי ביותר ובתוך הזמן הקצר ביותר. הקורסים שלנו מאפשרים לסטודנטים ללמוד את המקצועות הנחשבים ביותר באופן המקצועי ביותר ומבלי לצאת מהבית.
קורס צ\'ק פוינט
בימים של אי שקט כלכלי אנשים רבים מחפשים אפיק ליודים אשר יוביל אותם לעבודה בתחום בטוח יותר שייתן להם שקט כלכלי וביטחון תעסוקתי. מיתר לציין שביטחון תעסוקתי הוא דבר נדיר בימינו אך עם זאת ישנו ענף אחד במשק אש למרות המיתון ממשיך לצעוד קדימה. מדובר כמובן בענף המחשבים וזוהי למעשה הסיבה שאנשים רבים כל כך פונים לענף זה ומתעניינים באפשרות ללמוד בו. ענף המחשבים הוא כמובן מגוון ורב תחומי. אחד התחומים הזוכים לביקוש תדיר הוא ענף אבטחת הרשתות. כיום אין חברה רצינית בהיי טק אשר אינה עושה שימוש ברשתות מחשבים אשר מייעלות את תהליך העבודה בהיבטים רבים. עם זאת היתרונות האלה אינם באים בחינם וניהול ולתחזוקה של רשתות מחשבים גדולות ומורכבות מעלה שורה של בעיות ובראשן בעיות של אבטחת מידע. קורס צ'ק פוינט הינו קורס אשר מתמקד במוצרים של חברת צ'ק פוינט העולמית אשר מפתחת מזה 20 שנה מוצרים המיועדים לאבטחת רשתות מחשבים. מאחר והביקוש לאבטחת רשתות מחשבים הינו גדול אנשים רבים מתעניינים באפשרות ללמוד קורס צ'ק פוינט. מה חשוב לדעת לפני שנרשמים אל קורס צ'ק פוינט ?

 1. מרצה – יש לוודא שמדובר במרצה איכותי ובעל ניסיון עשיר בתחום אבטחת רשתות מחשבים. ידע תיאורטי אינו מספיק כאן וחשוב להתעקש על נקודה זו. למעשה חשוב שבקורס עצמו תהיה עבודה מעשית ולא רק "תרגול יבש" ולשם כך חשוב לסייר בכיתות ולראות שהן מאובזרות היטב בציוד חדיש.

 2. מכללה חזקה – ישנם מוסדות לימוד רבים המקיימים קורסי צ'ק פוינט. חשוב לבחור במכללה חזקה בעלת מוניטין טוב אשר מקיימת קשר רציף עם התעשייה. באופן כזה תבטיחו כי תקבלו קורס אשר הלימודים בו מוכוונים טוב יותר לצורכי התעשייה.

 3. תנאי קבלה – בדקו מהם תנאי הקבלה וודאו שאתם עומדים בהם. לקיחת קורס מתקדם מדי או בסיסי מדי עבורכם הן חוויות לא נעימות כל אחת בדרכה שלה.

 4. היקף הלימודים – בדקו את היקף הלימודים ונסו להתרשם מה בדיוק הקורס מכשיר אתכם לעשות.


בדיקה מקדימה מדוקדקת של הקורסים השונים תעזור לכם למצוא את הקורס הנכון עבורכם ותחסוך לכם עוגמת נפש רבה. שיהיה בהצלחה לכולנו.
הדרכה בנושא אבטחת מידע
אבטחת מידע היא תחום תומך מחשבים אשר צובר בשנים האחרונות תאוצה רבה. אנו רואים זאת בעיקר בשל עלייה בדרישה למיקור חוץ של אבטחת מידע בידי חברות המתמחות בתחום אבטחת המידע וכן על ידי כך שחברות רבות מקימות מחלקות אבטחת מידע אינטגרליות לביצוע אבטחת מידע שוטפת. עם זאת יש לציין כי אבטחת מידע איננה תהליך שניתן להפקיד בידי מנהל אבטחת מידע ולצפות לפתרון הבעיה. תחת זאת מדובר בתהליך מתמשך שבו לכל עובד בארגון יש חלק ולכן מעבר לפעולות הטכניות של אבטחת מידע שהן בעלות אופי מניעתי לרוב, יש לבצע הדרכה בנושא אבטחת מידע באופן תקופתי בכל ארגון. מטבע הדברים צוות האחראי על אבטחת מידע הוא שיבצע הדרכה בנושא אבטחת מידע ויש לכלול בה את התחומים הבאים:

 1. וירוסים – הרחבה בנושא הסכנות הנובעות מווירוסים, סקירת סוגי וירוסים הקיימים ברשת וכן בדרכה פרקטית להתמודדות עם סוגי הווירוסים השונים.

 2. נהלים קפדניים לשימוש במדיה נתיקה (דיסק און קי, cd, dvd) – הדרכה בנושא זה תהיה ממוקדת בסכנה הצפונה בשימוש לא מפוקח במדיה נתיקה. יש להקנות לעובדים כלים לאבחנה של אופן השימוש הראוי והתקין במדיה נתיקה כמו גם נהלים ברורים לתיעוד תהליך השימוש והשמדת המידע הרגיש שעל המדיה בתום השימוש.

 3. זיהוי עובדים – זהו נושא בעייתי במיוחד. עובדים אינם אנשי אבטחה אך השימוש בתגי זיהוי מטעם החברה יכול לסייע בזיהוי אנשים לא מורשים אשר עלולים לנסות לגנוב מידע.

 4. מידור – חלוקת המידע בתוך הארגון וחשיפתו לגורמים לא מורשים הינה חשובה מאין כמוה ויש לסייע לעובדים ליצור גבולות ברורים בנוגע למידור מידע.

 5. חסימת אתרים מסוכנים - יש להעמיק את ההסבר לתוך הסכנות שבגלישה לאתרים לא מורשים.


אם כן אנו נוסיף לראות את הביקוש גובר להדרכה בנושא אבטחת מידע בקרב ארגונים המתפעלים מידע רגיש. מידע רגיש זה כולל מידע על לקוחות ועל טרנסאקציות עם לקוחות כמו גם מידע אשר מוחזק בקרב חברות ציבוריות שונות. אין ספק שנושא זה עתיד להעסיק חברות אלה בעתיד וכי הצורך להישאר בשליטה על המידע יהפוך משמעותי אף יותר מאשר כיום.
כל המידע על קורס צ\'ק פוינט
חברת צ'ק פוינט היא חברה ישראלית הנחשבת מהמובילות בתחום אבטחת המידע. על מנת לתפעל את שרתי ה- FIRE WALL נדרשת הבנתה של התוכנה לעומק, נדרש ידע בתקשורת ובאבטחת מידע.  חברת צ'ק פוינט מעבירה קורס מטעמה אשר בסופו מתקיימת בחינת הסמכה עוברי הבחינה מקבלים תעודת CCSA שפירושו   Check Point Certified Security Administration .

מהם תנאי הקבלה לקורס?

קורס צ'ק פוינט מיועד לבעלי ידע וניסיון במחשבים ובפרט בתחום ניהול רשתות, אבטחת מידע ותקשורת נתונים. ישנו צורך בידע טוב באנגלית.

מהם נושאי הלימוד בקורס?

הסטודנטים בקורס לומדים הכל אודות מערכת האבטחה של החברה והשימוש בשרת FIRE WALL . במסגרת הקורס יעסקו הסטודנטים בפיתוח, למידה ושימוש בטכניקות מאבטחות מידע כמו הזדהות, הצפנה או הרשאות. הם ילמדו כיצד להגן על המערכת מפני תוכנות מזיקות אותן מריצים האקרים למטרת גילוי חולשות ברשת ותקיפת אתן חולשות. עם תוכנות אלה נמנים: וירוסים, תולעים, רוגלות, סוסים טרויאנים ועוד. גיבוי גם הוא נושא חשוב הנלמד בקורס, אפיון ארגוני, תקשוב, והגנה על כל המערכות הקיימות, כולל הגנה מרחוק.

באיזו מתכונת נלמד הקורס?

הקורס נלמד במכללות שונות ברחבי הארץ. הקורס נמשך כשנה וברוב מוסדות הלימוד הוא מתקיים בעיקר בשעות הערב. מכללת פרקטיקיו מציעה גם קורס אונליין אותו לומד הסטודנט מהבית באמצעות סרטוני הסבר או מצגות המפרטות את חומר הלימוד בקורס. על סטודנטים הלומדים קורס אונליין במסלול לימודי תעודה מוטל להגיש את כל מטלות הקורס על מנת לקבל תעודה אך יש כאן יתרון בשל הזמן הנחסך בהגעה למוסד הלימודים.

איזו תעודה מקבלים עם סיום הקורס?

בתום קורס צ'ק פוינט מקבלים תעודה מטעם מוסד הלימודים  המעידה על סיום הקורס. ישנה אפשרות לגשת לבחינת הסמכה מטעם חברת צ'ק פוינט המעניקה תעודה גם מטעמה. אותה תעודה מהווה אסמכתא על היות בוגר הקורס מומחה במערכות האבטחה שפיתחה החברה.

מהן אפשרויות התעסוקה?

מעבר בחינת ההסמכה מטעם צ'ק פוינט היא בהחלט אסמכתא לבקיאות במערכות האבטחה שלה ומעידה על כך שאותו אדם הוא מיומן ומכיר את המערכות מספיק על מנת להיות אחראי על מערך אבטחת המידע בחברה. חברות גדולות בעיקר מעסיקות אדם במיוחד לתפקיד זה. יש בהן מודעות רבה לנזקים שיכולים להגרם אם רשתות המחשבים אינן מאובטחות כראוי. חברות הייטק, בנקים, וחברות ביטוח הן רק חלק מהחברות בהן ניתן להשתלב כאחראי על אבטחת המידע.
קורב אבטחת מידע - CheckPoint - יומן דמיוני (חלק 1)
בס"ד

(לכל מי שלא יודע מהו יומן דמיוני, הוא מוזמן להביט בדף של CCNA ושם יש הסבר קצר)

יומן יקר,

היום התחלנו קורס אבטחת מידע – Checkpoint ורציתי לשתף אותך בהרגשה שהייתה לי במהלך השיעור, וגם קצת על ההחלטה שהייתה לי ללמוד דווקא את הקורס הזה. אתה בוודאי יודע שהרבה אנשים לא בוחרים ללמוד קורס אבטחת מידע – Checkpoint, רוב החבר'ה לומדים MCITP או CCNA או תכנות וכו'. אבל אתה יודע שאני מיוחד ויש לי את הסיבות שלי. אני אכתוב לך עליהם תיכף – אבל אתה יודע מה יומן יקר? בוא נתחיל מההתחלה.

אז ככה –

לפני חודש החלטתי שאני רוצה לשנות כיוון בחיים. נמאס לי להיות נציג שירות ואני רוצה להתקדם לאנשהו. חשבתי לעשות תואר, אבל האמת שאני לא מאמין בדברים האלה. כל כך הרבה אנשים סיימו תואר וזה לא נתן להם כלום! נראה לי בזבוז זמן ובזבוז כסף. חיפשתי ללמוד משהו שילמדו שם בדיוק אבל בדיוק את מה שעושים בעבודה אחר כך, בלי יותר מדי בלבולי מוח. וככה גיליתי את העולם של לימודי היי-טק. עכשיו כשמצאתי את הכיוון שחיפשתי, רציתי להחליט איזה קורס כדאי לי ללמוד.

האמת היא שהבחירה ב-קורס אבטחת מידע – Checkpoint לא הייתה בחירה קלה. חשבתי בהתחלה על קורס MCITP וקורס תכנות ששניהם עניינו אותי. אבל בסופו של דבר בחרתי ב-קורס אבטחת מידע – Checkpoint מכיוון שהיעד הסופי שלי הוא להיות איש אבטחת מידע, אז למה לא לקפוץ למים?

אז איך היה השיעור הראשון ב-קורס אבטחת מידע – Checkpoint? יומן יקר, הרבה הרבה יותר ממה שדמיינתי! אני יכול לסכם את זה ב-מדהים אחד ענק!! איזה מרצה, איזה אנשים, איזה חומר ללמוד!! חבל לך על הזמן, יומן יקר שלי. טוב.. אולי קצת התלהבתי יותר מדי, אז בוא אני אסביר. כבר בכניסה לשיעור הראשון הייתה אווירה טובה, מזגן שלא יהיה חם מדי, כיסאות נוחים, מחשבים מוכנים, הכול נקי. בקיצור – באמת השקיעו בנו ואהבתי את זה מאוד!

אחרי שהתמקמתי והגיע הזמן נכנס המרצה והתחיל השיעור הראשון ב-קורס אבטחת מידע – Checkpoint! אני יודע, יומן יקר, שאתה בטח חושב שהשיעור הראשון אמור להיות משעמם. היכרות מיותרת שכזאת כמו שעושים בתנועות נוער. אז טעית! איך שנכנס המרצה, הוא הציג את עצמו לשניה וחצי, אמר ברוכים הבאים ל-קורס אבטחת מידע – Checkpoint והתחיל להפציץ אותנו בחומר! משהו לא נורמאלי! הוא התחיל בסקירה של עולם אבטחת המידע ואיך Checkpoint משתלבת בתוכו. הוא הסביר את האתגרים השונים הניצבים בפני איש אבטחת המידע. זאת הייתה הרצאה מעלפת! אחרי שעה, כשסיים, הוא הוציא אותנו להפסקה קצרה.

בחלק השני של השיעור הוא התחיל להיכנס כבר לתכנות ממש ולפרוטוקולים בסיסיים של אבטחת מידע. יומן יקר, אתה בטח מדמיין איזה חיוך ענק היה לי על הפנים. אני לא דמייניתי שהשיעור הראשון ב-קורס אבטחת מידע – Checkpoint יהיה עד כדי כך טוב!!

אני מחכה בקוצר רוח לשיעור הבא ובוודאי שאעדכן אותך. אם היית יכול גם להצטרף אליי ל-קורס אבטחת מידע – Checkpoint הייתי שמח שתבוא יחד איתי. באמת שזה מדהים!

טוב, מחר השיעור השני ב-קורס אבטחת מידע – Checkpoint. חכה לעדכונים...

לילה טוב!