קורס Exchange 2013 - אונליין חינם !!!
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

קורס שרתי דואר - Exchange

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס שרתי דואר – ללמוד מהטובים ביותר

בשביל להגדיר בצורה מקצועית את שרתי הדואר יש צורך להכיר את רזי המקצוע היטב, כי רק בלימוד יסודי ומקיף של כל הכללים והעקרונות של השרתים, יוצאים אנשי מקצוע מיומנים ומקצוענים. אם התחום הזה מושך אתכם. אם נראה לכם שתוכלו להצליח בתחום ולעבוד בו, מתאים כי תלמדו קורס שרתי דואר. כמו כן אם במסגרת העבודה שלכם אתם נתקלים בצורך לפתור תקלות או להגדיר כתובות ושרתים יוכל קורס כזה להקנות לכם את הכלים לצורך כך.

האם זה מתאים לי?

בשביל להחליט אם המקצוע הזה אכן מתאים לכם ויכול להיות עבורכם תחום עיסוק מוצלח ופורה, עליכם החליט בתבונה. זה אומר שאם אתם עוסקים בתחם המיחשוב ומכירים אותו היטב. ואתם מרגישים כי למידה נוספת תוכל לקדם אתכם הלאה, מה טוב. אבל אם אין לכם רקע מקצועי בתחום המחשבים, עליכם לעבור בדיקה מקצועית כדי לראות אם התחום הזה יכול להיות עבורכם מתאים כמקצוע. אבחון כזה ניתן לקיים במכוני ייעוץ תעסוקתי. כמו כן בתהליך הרישום אל  קורס  שרתי דואר מקצועי יהיה עליכם לעבור הליך קבלה. כאשר בהליך זה מסננים במכוני הלימוד את המבקשים להתקבל ומקבלים רק אלו שאכן יכולים להצליח בתחום המחשבים.

אילו בוגרים הם מוציאים?

כאשר אתם מחליטים בשערי איזה בית ספר אתם רוצים ללמוד עליכם לברר מי מתוך המבחר הקיים הוא הטוב ביותר עבורכם. כי אם אתם רוצים ללמוד בשביל לצאת כבוגרים בעלי ידע מקצועי רב ובעלי מקצוע מבוקשים, עליכם לבחור את בית הספר הזה שמשקיע בכל בוגר ונותן לכל אחד את ההסמכה בצורה המושלמת והטובה ביותר. זה כולל כלים מקצועיים וידע, ולצד זה מיומנות ותחושת ביטחון בדבר היכולת לבצע את העבודה בתחום הנלמד.

צורך בשוק

עוד יש לברר מהו הצורך בשוק. תעשיית ההיי טק היא דינמית וחווה שינויים רבים. כדי לקבל מידע אקטואלי עליכם למשש את הדופק ולקבל מידע מהשטח. תוכלו לברר זאת אצל אנשי מקצוע ולהחליט בתבונה לגבי הלימודים שלכם. ככלות הכול קורס מקצועי הוא דבר יקר שדורש מכם זמן ומשאבים.

קורס שרתי דואר

שרת ה- Exchange משמש כתוכנת שרת לרשת דואר של חברת מייקרוסופט העולמית. יכולותיו של השרת מתבטאות באספקה של שירותי דואר, לוחות שנה, משימות ואלפונים. בנוסף הוא מספק תמיכה בגישה למידע על ידי טלפונים סלולאריים ובעזרת רשת האינטרנט תומך גם באחסון המידע. בסביבה העסקית תפס הדואר האלקטרוני מקום מרכזי וכיום מהווה אמצעי תקשורת מרכזי בין הארגון ללקוחותיו, בין העובדים למנהלים ובין העובדים לעצמם. לא אחת, כשמתעוררת בעיה בשרת, הדואר בארגון איננו מתפקד.

תכנית הלימודים של הקורס

סיבות אלו מחייבות אחזקה שוטפת של שרת הדואר באמצעות מנהל הרשת של הארגון. קורס שרתי דואר Exchange מקנה לבוגריו ידע רחב בדרכים ליצור שרת דואר חדש, לנהל תיבות קיימות ובאפשרויות הגבלת הגודל של תיבות הדואר למשתמשים. כמו כן, הקורס מספק למשתתפיו כלים לבנות רשימת תפוצה, להילחם בדואר זבל SPAM, ובדרכים מגוונות לשחזר ולגבות את השרת. תכנית הלימודים מספקת לתלמידים ידע יסודי ומקיף במגוון ההיבטים של ניהול דואר אלקטרוני ומכשירה את הבוגרים להשתלב בשוק העבודה כמנהלי שרת דואר.

קהלי יעד, מטרות ונושאי הקורס

קהל היעד של קורס שרתי דואר Exchange נמנה עם בוגרי קורס מנהלי רשתות או בוגרי קורס מהנדסי רשתות. כדי ללמוד בקורס נדרש ידע מוקדם במחשבים ואנגלית ברמת הבנת הנקרא. המטרה של הקורס היא להקנות ידע מקצועי וכלים שימושיים לבוגרים בתחום של שרתי הדואר ולהכין את התלמידים למבחני ההסמכה של מייקרוסופט. נושאי הלימוד בקורס נמנים עם הכנת תשית התקנה והגדרה של Microsoft Exchange Servers, חוקים בהתקנת שרת, הגדרת אנטי ספאם ואנטי וירוס במערכת, הנפקת דוח שרתים ודוח שימוש וכן הלאה.

עזרים

מוסדות הלימוד השונים שמציעים קורס שרתי דואר מעמידים לרשות התלמידים מעבדות שרתים פיזיים, ספריות וידיאו עם חומרי לימוד מקצועיים בשפה העברית ושרת הכולל שמונה מעבדים, זיכרון GB 72 המעניק לתלמידים אפשרות לתרגל, ליישם ולהפנים את נושאי הלימוד התיאורטיים של הקורס. כיום ישנן מכללות שונות ברחבי הארץ המציעות תכניות לימודים של שרתי דואר Exchange וחשוב להתעדכן בדרישות ובתנאי הקבלה של כל מכללה כזו.

 

 

חשיבות קורס שרתי דואר

כיום הדואר האלקטרוני מהווה כלי יעיל, חשוב ובסיסי ממערך של כל מוסד עסקי ניהולי. ע"י הדואר האלקטרוני ניתן לתאם פגישות, ליידע, לשמור על קשר בין העובדים, לשמור על לקוחות קיימים, למשוך לקוחות חדשים, לפרסם, לנהל וכדומה. לאור כל זאת שימוש בדואר האלקטרוני מאוד מהותי בכול ארגון וחברה. עם זאת על מנת לייעל את השירות שטמון בדואר ולהפיק ממנו את המירב, על מנת לנתב את השימוש באופן אידאלי, רצוי לוודא שבארגון יש מנהל רשת, כך שהוא גם ידאג להקמה איתנה מהשלבים הראשונים וגם ידאג לתחזוקה שוטפת.

כלים חשובים

קורס שרתי דואר לרוב יקנה אמצעים על מנת למנוע הגעה של דואר זבל, למנוע החדרה של וירוסים, לספק מיומנות שליטה במגוון האופציות החבויות, לגבות ולשחזר את השרת וכמובן שמדובר על הכרת אופציית SMTP ו- POP3. עוד נהוג להתחיל עם מבוא להתקנה ולניהול שרתי דואר, להמשיך עם מגמת ניהול בשימוש בשרתי Microsoft Exchange 2007, ולהתמקד באחזור ושיחזור של שרתי הודעות ובסיסי נתונים.

תנא קבלה

 מי שמבקש לעבור קורס שרתי דואר יימצא שמקומות שונים דורשים תנאי קבלה שונים, אך יחד עם זאת ניתן למצוא שמדובר על הצורך להחזיק בידע בסיסי בתחום המחשבים, להיות בקיאים בשפה האנגלית ברמת אם, וכמובן שמגוון בוגרים של קורסים בעלי אוריינטציה דומה גם כן יתאימו לעבור קורס שרתי דואר. לאחר שמתקבלים ועוברים את הקורס בהצלחה, יש לברר עם מה יוצאים ביד, כאשר לרוב שלב סיום הלימודים מקנה תעודת גמר מטעם אותו מוסד לימודי נבחר.

 בחירה

כיוון שיש לא מעט מקומות שמציעים מסלולי לימודים בתחום, יש לנצל זאת ולבחור באופציה האידאלית ביותר, כאשר יש להשוות בין מחירי הקורסים, רמת המרצים, אופי העברת החומר, שעות הלימוד, האופציה ללימודי ערב, להבין מה מקבלים בסוף התהליך וכדומה. כמו כן חשוב להכיר בכך שקורס זה מהווה את הבסיס לקבל את ההסמכה הגבוהה מבית מיקרוסופט, ואף לזכות בתעודת MCTS -Microsoft Certified Technology Specialist, כך שללא ספק מדובר על הישג מרשים. 

הכירו קורס שרתי דואר

הרבה עשויים לתהות כיצד קורס שרתי דואר הפך להיות שם דבר, הפך להיות כה מבוקש ואף מקבל מקום של כבוד בתקשורת שבין הלקוח לבין נותן השירות. התשובה היא שכיום הדואר מהווה כלי תקשורת יעיל, נוח וחשוב מכל לגיטימי שלא משדר השתדלות יתר. מכאן שע"י הדואר המנהל יכול לשמור על קשר עם העובדים, יכול לשמור על קשר עם לקוחות ואף להעניק ללקוחות שונים יחס שונה לפי רמת ההתעניינות שלהם בחברה. כך למשל לקוח שהראה התעניינות רצינית עשוי לקבל פרוספקט מפורט לגבי שירותי החברה ואילו לקוח אופציונאלי שטרם נוצר עמו קשר יקבל רק מייל היכרות שיווקי.

מהות התפקיד

תפקידו של מנהל שרת דואר הוא לשלוט על כל שלב בתהליך ההקמה, לנהל באופן שוטף את המיילים ואף לתחזק ביעילות את השרת, כאשר כל אחד משלושת השלבים נעשה על הצד הטוב ביותר ותוך התאמת הפונקציות השונות לנתוני בית העסק ואופי ההתנהלות.

כלים חשובים

מי שעובר קורס שרתי דואר מקבל כלים כיצד לנהל מגוון תיבות דואר שכבר קיימות, מקבל כלים כיצד להכין באופן מהיר ויעיל רשימות תפוצה, לומד כיצד לבחור בתבונה את גודל תיבת הדואר, מקבל טיפים חשובים כיצד ניתן למנוע דואר זבל שעשוי לפגוע בחברה ואף לרכוש מיומנות חשובה שמאפשרת שיחזור לצד גיבוי השרת. כמו כן בקורסים אלו גם נהוג לעבור על פרוטוקולי הדואר היותר שכיחים העונים להגדרות SMTP ו- POP3- כך שבסוף הקורס ניתן לצאת עם תעודת גמר בתחום מטעם אותו מכון אקדמי בו בוחרים.

רשימת נושאים

להלן רשימה חלקית של הנושאים אותם נהוג ללמוד בקורסי שרתי דואר: נהלי שיחזור של שרתי הודעות, ניהול נכון של אבטחת הודעות, מבוא לניהול שרת דואר וכדומה. כמו כן יש להגיע לקורסים עם ידע קודם במחשבים ולדעת אנגלית ברמה גבוהה. כמו כן מידע חשוב נוסף הוא שלרוב נדרשים בין 70 ל 90 שעות אקדמאיות, כך שתוך חודשיים שלושה ניתן לסמן וי על הקורס, ומכאן שע"י השקעה קצרה ניתן להחזיק בכלי חשוב שעשוי לפתוח מגוון דלתות אצל החברות המובילות כיום בשוק. 

קורס שרתי דואר

תוכנת השרת לרשת הדואר של חברת מייקרוסופט הוא שרת ה- Exchange. חלק מיכולותיו כוללות שירותי דואר, לוחות שנה משימות ואלפונים. שרת ה- Exchange, באמצעות טלפונים סלולאריים ועל ידי רשת האינטרנט תומך בגישה למידע ומספק תמיכה בנוסף לאחסון המידע. בסביבה העסקית הדואר האלקטרוני תופס מקום מרכזי ומשמש ככלי תקשורת מהותי בין לקוחות הארגון והארגון, בין מנהלי הארגון והעובדים ובין העובדים לעצמם. ברגע שמתעוררת בעיה בשרת הדואר בארגון חדל לתפקד.

מה לומדים במסגרת הקורס?

כתוצאה מכך ישנו צורך באחזקה שוטפת על ידי מנהל הרשת בארגון של שרת הדואר. קורס שרתי דואר Exchange מספק לבוגריו ידע רחב היקף במגוון הדרכים להקמת שרת דואר חדש, לניהול תיבות קיימות, לאפשרויות הגבלת גודל תיבות הדואר למשתמשים ועוד. כמו כן הקורס מקנה למשתתפיו כלים מקצועיים להכנת רשימות תפוצת, למלחמה נגד דואר זבל- SPAM ולגיבוי ושחזור השרת. תוכנית הלימודים של הקורס מספקת ידע מעמיק במגוון היבטים של ניהול דואר אלקטרוני ואפשרויות תעסוקה כמנהלי שרת דואר.

קהלי יעד

קורס שרתי דואר מתאים הן לבוגרים שעברו קורס מנהלי רשתות והן לבוגרי קורס מהנדסי רשתות. מדובר בתוכנית לימודים המחייבת רקע קודם בעולם המחשבים לרבות אנגלית ברמת הבנת הנקרא. המטרה המרכזית של הקורס היא להעניק ידע מקצועי וכלים אפקטיביים בתחום של שרתי הדואר ולהכין את המשתתפים לקראת מבחני ההסמכה של מייקרוסופט. בין הנושאים שנלמדים בקורס ניתן למנות את הבאים: חוקים בהתקנת השרת, הנפקת דוח שרתים ודוח שימוש, ביצוע מעקב אחר הודעות וכן הלאה..

היכן לומדים?

כיום בארץ ישנן כמה וכמה מכללות המציעות קורס שרתי דואר Exchange המעמידות לרשות התלמידים ספריות וידאו עם חומרי לימוד מקצועיים בשפה העברית, מעבדות שרתים פיזיים, שרת הכולל שמונה מעבדים וזיכרון של GB 72 המאפשרים לתלמידים לתרגל, ליישם ולהטמיע כהלכה את חומרי הלימוד העיוניים שנלמדים במסגרת הקורס. טרם בוחרים ללמוד במכללה כזו ולא אחרת חשוב תחילה לברר מהם תנאי הקבלה של כל מוסד לימודים, האם מתקיים יום פתוח בזמן הקרוב ומהו היקף שכר הלימוד.

קורס שרתי דואר- לומדים במקצועיות, מנהלים ביעילות.

 

Exchange 2010 הוא שרת הדואר הארגוני המהווה לב חי ופועם בכל ארגון קטן או גדול. מעבר לשימושי הדואר הרגילים לתכתובת בין חברי הארגון ובין גורמים חיצוניים משמש שרת הדואר מקום אכסון מסודר ונוח לאלפי קבצים, רשימות ומידע רב ערך נוסף, כל יומני הפגישות של כלל העובדים והמנהלים מנוהלים בשרת ולכן הצורך לנהל ולתחזק אותו במקצועיות באופן שוטף הוא הכרחי ביותר ודורש איש מקצוע איכותי ואמין שיהיה אחראי על ניהול השרת ותחזוקתו, בוגרי קורס שרתי דואר של פרקטיקיו מאיישים תפקידים אלו בהצלחה מירבית בעשרות חברות.

מה הם הנושאים הנלמדים בקורס שרתי דואר של מכללת פרקטיקיו?

מגוון הנושאים הנלמד בקורס הוא מקיף ורחב, בין הנושאים המרכזיים שנתמקד בהם: הגדרת תיבות אימייל בגדלים שונים בהתאם לצרכי הארגון, ניהול חכם של רשימות תפוצה, הגדרות ספאם וקביעת rules, תמיכה טכנית נרחבת בכל הקשור לשרתי דואר. בוגרי הקורס מסוגלים לתת מענה בזמן אמת לכל תקלה או בעיה המתעוררת ולבצע כל פעולה בשרת הדואר ביעילות ובמקצועיות.

כיצד מתנהל הקורס?

במכללת פרקטיקיו אתה הוא היחיד שקובע את זמני השיעורים, קצב הלימוד ומקום הלימוד – הקורס מועבר בשיטת צפייה יחידנית מול עשרות שיעורי וידאו מוקלטים בספרייה הענקית שבאתר פרקטיקיו, בסיום השיעורים ניתנות משימות תרגול שונות לחזרה וכשאתה מסיים את כל סדרת השיעורים של הקורס ומרגיש מספיק מוכן הינך מגיע למבחן סיכום במכללה המעניק לך תעודה רשמית מטעם מייקרוסופט וכרטיס כניסה מצוין לעולם העסקים.

אלו עוד שירותים ניתנים לתלמידי פרקטיקיו?

מעבר ללימוד מקצועי של קורס שרתי דואר זכאים תלמידי המכללה לצפות בעשרות הקורסים האחרים הקיימים במעגר הקורסים האינטרנטיים של פרקטיקיו, לעיין בספרייה העשירה ובחומר העיוני רב הערך והכמות המצוי באתר, וכן להיעזר בשירות מורים פרטיים להכנה לקראת ה