קורס תכנות למתחילים - אונליין חינם !!!
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

קורס תכנות למתחילים - Object Oriented

קורסים למנהלי רשת שלב 1 - טכנאי מחשבים - Help Desk שלב 2 - מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט שלב 3 -מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו שלב 4 - מומחה לינוקס ו-DevOps התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בסייבר האקינג ואבטחת מידע קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות שלב 1 - יסודות התכנות שלב 2 - בניית אתרים צד שרת - Back End שלב 3 - בניית אתרים צד לקוח - Front End שלב 4 - פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בדיקות תוכנה - QA
להורדת תרגילים ודוגמאות בנושא רקורסיה - לחת כאן

להורדת תרגילים ודוגמאות בנושא Delegate - לחת כאן
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
מבוא לתכנות מונחה עצמים יתרונות של תכנות מונחה עצמים הבדלים בין Class לבין Object הוספת Methods ל-class הגדרת Class - חלק 1 הגדרת Class - חלק 2 הגדרת Class - הסבר נוסף למתחילים Properties של Class Properties של Class (הסבר נוסף) בנאי המחלקה Constructor בנאי המחלקה Constructor (הסבר נוסף) מפרק - Destructor מחלקה מסוג Static Class מחלקה מסוג Static Class (הסבר נוסף) הסבר על this משתנים לקריאה בלבד - readonly קבועים - const הורשה - Inheritance חוק ההורשה Encapsulation בתכנות מונחה עצמים הורשה - Inheritance (הסבר נוסף) שלבי יצירת אובייקט מחלקה sealed הסבר על Override בתכנות מונחה עצמים טווח הכרה - Scope הרשאות גישה - Modifiers הרשאות גישה - Modifiers (הסבר נוסף) מבנה - struct יצירת טיפוסים חדשים הבדל בין Reference לבין Value יתרונות של Reference Type הבדל בין Reference לבין Value (נוסף) מערך של אובייקטים - Objects Array מערכים - Array בקורס תכנות מונחה עצמים רב-צורתיות פולימורפיזם - Polymorphism תכנות מונחה עצמים - עקרון פולימורפיזם אופרטורים operators is and as מחלקה אבסטרקטית - Abstract Class ממשק - Interface בתכנות מונחה עצמים הבדל בין Interface ל-Abstract Class המחלקה Object טיפול בחריגות - Exception Handling מצביע לפונקציה - Delegate הסבר כללי על Delegate Event מצביע לפונקציה - Delegate (הסבר נוסף) אירועים - Events - חלק 1 תרגיל מעשי Delegate Event יצירת Collection ממשק IEnumerable Generics

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
 1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
  מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

 2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
  הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס תכנות והשתלבות בעולם ההיי טק

חולמים להיכנס לעולם ההיי טק? שואפים להשתלב בתעשיית המיחשוב? מרגישים שהתחום הזה קורץ לכם ומתאים ליכולות שלכם? קורס תכנות הוא קורס שיכול לתת לכם כלים מקצועיים בשביל לצאת לשוק העבודה ולהתקבל במפעלי היי טק משמעותיים במשק.

התאמה למקצוע

לפני שרצים להירשם, לפני שאתם מחליטים בצורה מוחלטת וסופית שאתם אכן הולכים להירשם לקורס כזה, חובה עליכם לברר ולבדוק התאמה אישית שלכם לתחום. זה אומר שאתם צריכים לוודא כי אכן קורס כזה ובכלל עבודה בתחום התיכנות מתאימה ליכולות שלכם. אבחון מקיף בדבר היכולות שלכם תוכלו לעבר במכוני ייעוץ תעסוקתי. לחילופין ניתן לקבל מידע בדבר התאמה אצל בתי הספר ומנהלי הקורסים. היות שיש תנאי קבלה לכל קורס תכנות. כדי שאכן כל לומד בקורס יהיה מסוגל לרכוש את המקצוע ואת התחום המקצועי של התכנות.

איפה ללמוד?

בשביל ללמוד כמו שצריך ולצאת אנשי מקצוע מעולים ובולטים בשוק עליכם לבחור את בית הספר הטוב ביותר. ויש לבדוק שתי נקודות. ראשית את עצם  הלמידה. מהו אופן הלמידה? האם מדובר במרצים איכותיים ובעלי מקצוע מיומנים ומנוסים מאוד? האם מושם דגש על תרגול במהלך המידה? בנוסף לכך יש לבדוק את השם שיש למוסד. האם בוגרי ביתה ספר הזה הם רצויים בקרב המעסיקים? האם ירצו להעסיק אותם עם תום הלימודים? מומלץ לבחור בית ספר בעל מוניטין ושם טוב.

כמה זה עולה?

קורס תכנות הוא קורס שמחירו אינו זול. הוא כולל למידה רבה ורכישת כלים מקצועיים שיקנו לכל לומד את היכולת להיקלט בשוק העבודה בתחום התכנות. אמנם המחיר יקר אך במרבית המקרים מתברר כי מדובר בהשקעה משתלמת. כזו שמחזירה את עצמה בגדול. בדמות ההכנסות שעתידות להיות במהלך שנות העבודה בתחום.

במה אוכל לעבוד עם סיום הלימודים?

בוגר קורסים מקצועיים לתכנות הוא בעל נתונים מעולים בשביל להיקלט בשוק העבודה. יש לו יכולת לעבוד במפעלי היי טק או בארגונים גדלים. כאשר התפקיד שלו הוא משמעותי ונחשב. וגם המשכורת עשויה להיות נאה. ניתן לראות זאת בטבלאות שכר ולהסיק על הנעשה בתחום.

מדוע רבים חושבים היום על קורס תכנות

כבר כשני עשורים אנו רואים כיצד לא מעט ישראלים נמשכים לתחום המחשבים ורוצים ללמוד מקצועות שונים הקשורים למגוון האלמנטים מהם מורכב עולם המחשבים. כך אנו מדברים על תחום של אבטחת מידע למחשבים, על כתיבה של תוכנות, על ניהול של מערכות מחשבים ועל עוד דברים שמאפיינים את התחום.

 

נראה כי אחד הדברים שמושך לא מעט אנשים בארץ בגילאים שונים הוא תכנות. לכן כבר לא מעט שנים אנו רואים כיצד יש בישראל לא מעט בתי ספר שמציעים קורסים ומסלולים שונים המאפשרים לכמעט כל אדם להגיע לכיתה מסוימת, לצבור ידע רב מהמרצים, ולסיים לימודים שבסופם יוכל לכתוב בשפת תכנות מסוימת.

 

תחום ההייטק בישראל הוא מהחזקים בעולם

היכולת ללמוד בצורה רצינית מאוד קורס תכנות בבית ספר שמדגיש את הרמה הגבוהה שלו מראה עד כמה מדינת ישראל היא באמת מדינת הייטק. לא לחינם אנו שומעים כיצד בעולם הגדול מפרגנים מאוד הן לאנשי המקצוע הישראלים שמשתלבים בארגונים רבים והן לחברות שמצליחות לפתח מוצרים חדשניים מאוד.

 

בזכות כך שישראל מציגה הובלה עולמית בתחום ההיי טק, אנו מבינים עד כמה הדבר מביא גם לפתיחת בתי ספר שונים וליצירת מסלולי לימוד שיכולים להתאים לכל אדם. אך יש לזכור כי ריבוי בתי הספר יכול לבלבל מעט מאחר ולכל בית ספר יש את הרמה שלו, ולכן יש לבחור את מוסד הלימודים הטוב ביותר לכל קורס של תכנות.

 

התאמה לעולם המודרני של ימינו

בלא מעט מקומות אנו יכולים לראות אנשים צעירים עם מחשב נייד עובדים על כתיבת שורות קוד כאלה ואחרות על מנת לפתח תוכנה לאבטחה או ליצור אתר אינטרנט מסוים. קורס תכנות הוא אחד הדברים שמאפשרים לאנשים אלו לעבוד עם המחשב שלהם בדרך להצגת תוצאה מקצועית שיכולה להרשים כל אחד.

 

אך נקודה זו רק מחדדת את העניין שהיום מקצועות התכנות והמחשבים הם אלו שמאפיינים את העולם המודרני שאנו חיים בו. זאת להבדיל ממקצועות הצווארון הכחול שרובם מתחיל להיעלם מהעולם. כך מבינים רבים מדוע כדאי ללמוד תכנות בבית ספר איכותי ולהתאים את עצמם לעולם העבודה של ימינו.

 

 

קורס תכנות – זה בדיוק הזמן לעשות אותו

ישראל נחשבת כבר שנים רבות למעצמת הייטק. מספיק להסתכל בהיסטוריה של מדינת ישראל ולראות כמה סטארט אפים מוצלחים הוקמו במדינה הקטנה הזו ועוד כמה שנחשבים בעלי הצלחה בינונית ומטה. יש המון חברות כאלו והתעשייה רק פורחת, ולישראל יש שם של מדינת הייטק בעולם מה שמביא עוד ועוד משקיעים לפה. אם גם אתם חושבים להיכנס איך שהוא לעולם הזה, קורס תכנות יכול להיות בשבילכם, קורס שילמד אתכם להעביר דברים מרעיון לביצוע על ידי שפות שונות שצריך ללמוד, שפות תכנות שעושים בהן שימוש בעבודה זו.

למה בכלל לעשות קורס מחשבים?

אם בעבר המושג "לימודים" היה מתקשר יחד עם לימודים אקדמאיים, כמה שנים של השתעבדות ללימודים, ולאחר מכן חיפוש עבודה בתחום אותו למדנו, היום המושג לימודים מתקשר יותר עם הטכנולוגיה הגבוהה שזה הוא ההייטק, וכמובן האינטרנט על כל פועלו. היום מי שרוצה למצוא עבודה טובה עם משכורת נאה בצידה, לא חייב ללכת וללמוד כמה שנים עד שהוא יכול להתחיל לעבוד אלא יכול גם לעשות קורס של כמה חודשים כדוגמת קורס תכנות או קורסים אחרים, ויכול להתחיל לעבוד בצורה מסודרת באחת החברות שצריכה את השירותים שלו.

מה לומדים בקורס זה?

קורס תכנות הוא קורס בו מקבלים הכשרה תיאורטית כמו גם הכשרה מעשית בתחום המחשבים. בעבר, קורסים כאלו ניתנו רק על ידי האוניברסיטאות במסגרת לימודי תואר, אך היום כבר לא מעט מכללות מאפשרות לעשות את הקורס הזה ספציפית. לימודים כאלו כוללים שפות כמו JAVA ו-HTML כמו גם SQL וכמובן ניתוח מערכות מידע. יש עוד לא מעט דברים שאפשר ללמוד בקורסים מעין אלו, אך חשוב להיות ממוקדים במה שרוצים.

אז מה צריך ללמוד? את זה צריך לברר. כל מכללה מציעה את הסילבוס שלה ולכן אם אתם מחפשים עבודה מסויימת אתם צריכים לבדוק מה זה דורש מכם. יש לא מעט מכללות שמציעות את הלימודים הללו ויש כמובן את האופציה ללמוד באופן וירטואלי, צריך לראות מה כל מכללה מציעה ועד כמה באמת ניתן ללמוד קורס ספציפי און ליין ולהצליח בלימודים.

 

 

 

5 דברים חשובים שכדאי לדעת על קורס תכנות

תכנות הוא אחד התחומים הכי פופולריים ומבוקשים בעולם, למעשה כל פעולה דיגיטלית שאנחנו עושים נתמכת על ידי מערכת שמישהו טרח לתכנת. על אפליקצייה בפלאפון, כל אתר אינטרנט, כל ממשק עבודה, כל מערכת ניהול וכל אמצעי טכנולוגי אחר מתוכנתים. נבחרת מתכנתים העולמית מונה עשרות אלפי אנשים ואולי יותר, כל אחד מהם משתמש בממשק תכנות אחר. איך בוחרים מה ללמוד והאם להתמחות בתחום?

כל זאת ועוד במאמר שלפניכם, כי אם אתם חושבים ללמוד תכנות כדאי לכם לדעת את כל הפרטים על עולם התכנות וגם על הקורסים בהם מלמדים אותו. לפניכם 5 דברים חשובים שכדאי לדעת על קורס תכנות.

קורס תכנות אינו דורש תואר ראשון במחשבים

גם אם אין לכם תואר ראשון במחשבים וגם אם אתם לא מהנדסים המגיעים מעולם הטכנולוגיה הרי שאין כל מניע שלא תלמדו תכנות. מדובר בסופו של דבר בהתמחות שניתן לרכוש אותה ובידע שזמין מאד ללמידה. מה שאצם כן זקוקים לו זה ידע בסיסי במחשבים וגם שליטה בשפה האנגלית. תכנות הוא בעצם שפה, הצטרפו אל אלפי אנשים הלומדים מדי יום שפה חדשה שאפשר לעשות בה שימוש רב מאד.

קורס תכנות אפשר ללמוד בתוך שנה ואפילו פחות

לא צריך להקדיש את החיים ללימודי תכנות, אפשר פשוט לבחור קורס תכנות מקצועי באחד ממסלולי הלימוד של מוסדות הלימוד למחשבים וטכנולוגיה בישראל וליהנות מלימודים איכותיים, ברמה גבוהה, שיאפשרו לכם לאחר מכן ליהנות מכלי מקצועי שאפשר אפילו להסב למקצוע ולהתפרנס ממנו.

קורס תכנות אפשר ללמוד גם במחיר שפוי

אין צורך לשפוך עשרות אלפי שקלים בכדי להפוך למתכנת. נכון שמסלולי תואר ראשון רבים מציעים התמחות בתכנות אך גם קורס תענות יכול בהחלו לעשות את העבודה. בחרו קורס מקצועי במחיר שמתאים לכם ותוכלו למוד כיצד לתכנת במחיר שפוי. כמה אלפי שקלים, הרבה מאד השקעה בלימודים וגם אתם הופכים למתכנתים.

קורס תכנות הוא התחלה של קריירה חדשה

אם אתם רוצים להתחיל קריירה חדשה, כעצמאים או כשכירים הצטרפו לקורס תכנות ותוכלו לרכוש ידע וכלים שיעמדו לרשותכם ויוכלו לספק לכם עבודה כמתכנתים בכל רחבי העולם.

קורס תכנות

קורס תכנות מכשיר את תלמידיו הן בשפות סטטיות והן בשפות דינאמיות. בשפות סטטיות תוצאת המעשה התכנותי ידועה בזמן אמת בהינתן COMPILER הבוחן את ההתנהלות של המתכנת, ממש כשם שבכתיבה במעבד תמלילים יש מתקן שגיאות בזמן אמת. מעבר לכך, גם אם העבודה התבצעה כמו שצריך, הקשה על מקשים מתאימים מראה לאן כל משתנה שנקבע בתוכנה שבנית נותב בתוך זיכרון המחשב: בתוך איזו מחסנית הוא הושם. בשפה דינאמית, לעומת זאת, אין COMPILE ואין תיעוד של הזיכרון. נכונות המעשה התכנותי נקבעת בהתאם לצפייה בתוצאה הסופית.

דוגמאות לשפות תכנות סטטיות ודינאמיות

דוגמה לשפות סטטיות: שפות צד שרת באמצעותן בונים תוכנות, ואפליקציות ווביות המצריכות קריאה לשרת (למשל אפליקציית חיוב אשראי): סי שארפ ו- וי בי דוט נט. דוגמה לשפות תכנות דינאמיות: שפות מלל המייצרות מבנה טקסט ולא תוצר פונקציונלי – כמו HTML, HTML5. גם שפות שכן מייצרות פונקציות אך לא קוראות לשרת הן שפות דינאמיות: ג'אווה סקריפט למשל, שמכילה בדיוק את הפקודות של סי שארפ, אך ללא האלמנט הסטטי. נכונות המעשה נקבעת על ידי צפייה בתוצאה בלבד.

מה חדש במסגרת קורס תכנות במהדורתו החדשה?

החדש הוא שילוב משתנים שמקורם בשפות דינאמיות בשפות סטטיות על מנת שיתקבל פתרון תכנותי סטטי גם בהינתן משתנים אלה. במסגרת קורס תכנות זה נראה שבשפה כמו סי שארפ קיימת מחלקה מיוחדת המטפלת במשתנים דינאמיים. הדבר נועד למימוש שתי מטרות: אם הוזן ערך לא נכון (למשל ערך שהוא לא מספר בפונקציה של הזנת מספרים) אחת האפשרויות לטפל בכך הוא להתייחס אליו כמשתנה דינאמי. שנית, התכנות מן הסוג הזה משפיע גם על ההתנהגות של דף האינטרנט עצמו.

עם אלו כלים יוצא בוגר קורס תכנות מן המסגרת הלימודית?

עבודה עם מסדי נתונים ושילובם בדפי אינטרנט, עבודה עם תזמוני אירועים מתוכנתים ב- THREADING, שימוש בממשקים גראפיים GUI לעטיפת התוצר התכנותי שיצרנו, פיתוח וולידציות במילוי טפסים באתרים למניעת הפלתם, ואפילו – לימוד ארכיטקטורת שרת דוט נט ושינוי תכונות התנהגותיות שלו ב- WCF. באמצעות קורס תכנות יזכה התלמיד לדעת לבצע משימות תכנותיות, ווביות ובתוך השרת בו הוא עובד.

קורס תכנות

תחום ההיי טק הוא מבין התחומים הבלעדיים שלישראל יש יתרון יחסי מובהק ביחס לשאר מדינות העולם המודרניות. חברות סטארט אפ קמות בישראל כמו פטריות אחרי הגשם ומגייסות לעבודה אנשים צעירים שנהנים מתנאים טובים במיוחד. כדי לעסוק בתחום המחשבים לא צריך ללמוד תואר שלם בהכרח, גם אין הכרח בתואר ראשון במדעי המחשב או בהנדסת תוכנה כדי להשתלב בתעשייה זו וזאת תודות לאינספור קורסי תכנות שקיימים היום בשוק. כדי לצבור ידע חשוב בתחום המחשבים ניתן  כיום לעבור קורס תכנות בן כמה חודשים בלבד.

להשתלב בתעשיית המחשבים בלי תואר שלם

בוגרי קורס תכנות יכולים להשתלב בשוק העבודה והסיכויים שלהם למצוא מקום עבודה מכובד הם טובים בהחלט. בעידן של היום גם ילדים בני עשר יודעים כיצד לגלוש באינטרנט, ולמעשה כמעט לכל אדם שני יש היום מחשב. עם מעט השקעה ניתן לרכוש מקצוע מבוקש במיוחד בפרק זמן קצר יחסית. אם תמיד חלמתן להתברג בעולם המחשבים אולם לא הזדמן לכם או שלא היה ביכולתכם ללמוד תואר שלם בתחום, יש לכם פתרון מעולה כיום המסתכם בהרשמה לאחד מקורסי התכנות הרבים שמוצעים ולהצטרף לאחר מכן אל הענף המרתק הזה.

לימודי תכנות ומחשבים בקורסים

לימודי תכנות הם תחום הכשרה מעשי ויישומי בענף המחשבים והטכנולוגיה המתקדמת. גם הרעיונות הטובים ביותר עתידים להישאר באוויר ללא מתכנתים מימנים. בכל האוניברסיטאות והמכללות בישראל, לימודי מחשבים ותכנות הם מבין המבוקשים ביותר, אולם במרוצת השנים נפתחו גם לא מעט קורסי תכנות שאינם מתקיימים במסגרות אקדמאיות וניתן לסיים אותם תוך כמה חודשים בודדים. להלן כמה מקורסי התכנות שמוצעים כיום בשוק: קורס שפת C, שפה הידועה במודולאריות הגבוהה שלה ונחשבת ליחסית מוגנת נגד קריאה ושינוי.

קורסים בתחום התכנות

שפת C++ הוא קורס תכנות נוסף ועוסק בשפה יחסית גמישה מכיוון ומאפשרת כמה סגנונות תכנות דוגמת תכנות פרוצדורלי ותכנות מונחה עצמים למען שימוש בתבניות ובפונקציות שונות בזמן הידור. שפת SQL, שפה אשר מרבים לעשות בה שימוש בתחום של ניהול בסיסי נתונים למטרות אחזור מידע, עדכון תוכן ושליפה של מידע מסוים מתוך מאגר זיכרון גדול. 

בחירת קורס תכנות

רבים מחפשים אחר לימודים שיבטיחו להם מקצוע בעל ערך וביקוש לכשיסיימו את הלימודים, וכיום כאשר יש כ"כ הרבה מגמות שינוי במקצועות השונים, לא פעם קשה להבטיח שהביקוש שקיים כיום יימשך. עם זאת יש תחומים בהם כן ניתן להיות יותר בטוחים ופה כמובן מדובר על תחום תכנות מחשבים. המחשוב והקדמה הולכים יד ביד, נעשים שיפורים ואף נוצרות תוכנות חדשות. על כן אם אוהבים את התחום ומבקשים להיות חלק מכריע ממנו, מוטב לשקול לעבור קורס תכנות.

בסיס

יש להבין שמדובר על בסיס איתן עבור מגוון התפתחויות בתחום, ויש שיגדילו ויאמרו שלימודי התכנות מהווים את הבסיס עבור כלל טריטוריית ההייטק. מכאן שמתכנתים מהווים נדבך מהותי ולולא מתכנתים לא ניתן היה להמשיך ולפתח מגוון מוצרים ותוכנות חכמות. במה עוסק תחום תכנות מחשבים? ובכן באינספור אספקטים. מתכנת מחשבים בודק ומתחזק קודים, עוסק בכתיבת תוכנות וכדומה- כאשר פעולת התכנות נעזרת במגוון שפות.

רמות שונות

מי שמבקש להמשיך ולהחכים בתחום, יימצא שהוא יכול לחבור אל מגוון קורסי תכנות שונים, ועל כן הכול תלוי ברמת העניין ובידע הקיים. מכאן שניתן לומר שקורס תכנות גם יכול להתאים עבור אדם שנחשב יחסית חדש בתחום ולחלופין ניתן למצוא קורס תכנות עבור מי שכבר בקיא בתחום. כמו כן גם חשוב לציין שכמובן תנאי הקבלה שונים עבור כל קורס, אך יחד עם זאת יש לימודי תכנות שמיועדים עבור מי שהוא גם חסר רקע ומנגד יש קורסים יותר מתקדמים עבור כאלו שכבר שוחים בחומר.

מבט קדימה

 אם מבקשים לקבל טעימה, ראוי לציין שיש קורסים בהם ניתן ללמוד שילוב של לוגיקה עם סטטיסטיקה, מתמטיקה, מבני נתונים, אלגוריתמים, מערכות הפעלה, זיהוי צרכים, בינה מלאכותית, הצפנה, כתיבת קודים, תכנות במגוון שפות, ניפוי שגיאות וכדומה. מבחינת מבט קדימה יש לציין שבוגרי הקורסים השונים בתכנות יכולים להמשיך הלאה, לקחת עוד קורסים ופשוט להמשיך לעבור שלבים יותר מתקדמים- למשל אל עבר קורס אבטחת מידע, קורס מחשוב ענן וכדומה. לסיכום אם מבקשים להשתלב בעולם התכנות, יש להתחיל ולעבור מגוון קורסים בתחום.

 

 

קורס תכנות – מה היא שפת התכנות שכדאי ללמוד?

ובכן, התשובה היא שאין שפה כזאת. כיום, או למעשה אף פעם, לא הייתה שפה מסויימת שאפשר לומר לגביה שהיא השפה שאותה כדאי ללמוד לכל מי שרוצה להיכנס לעולם התכנות ולעשות בו חייל. הסיבה הפשוט לכך היא שכל שפת תכנות מתאימה ליישומים שונים, ויישומים שונים דורשים ידע בשפות תכנות שונות, לרוב ביותר משפת תכנות אחת. בהתאם לכך, ההחלטה לגבי שפת תכנות שאותה תרצו ללמוד במסגרת קורס תכנות, צריכה לנבוע מהתחום בו אתם רוצים לעסוק, ולא משפת התכנות עצמה.

שפות תכנות שונות ליישומים שונים

כך למשל, אם אתם רוצים לעסוק בפיתוח אפליקציות מובייל, עליכם להחליט האם אתם רוצים להתחיל באנדרואיד או במערכת ההפעלה של אפל, וללמוד את השפה המתאימה. אם אתם רוצים ללמוד תכנות לצורך הקמת אתרי אינטרנט יהיה עליכם לעבור קורס תכנות הכולל שפות תכנות מגוונות כמו HTML, Javascript, PHP ועוד שפות אפשריות. אם אתם רוצים לעבוד במערכות שמאחורי הקלעים Back end יהיה עליכם להתמחות בשפות עבודה עם שרתים כדוגמת PHP, Python ועוד.

קל לעבור משפה לשפה

אחרי שאמרנו את זה, חשוב לדעת דבר אחד: ללמוד שפת תכנות הוא בדרך כלל לא אתגר מורכב במיוחד. האתגר המורכב הוא ללמוד את שפת התכנות הראשונה שלכם, ולפתח לעצמכם הבנה רוחבית בעולם המחשבים. מרגע שאתם לומדים כיצד בונים תוכנה, ומרגע שבניתם תוכנות בשפת תכנות מסויימת, יהיה לכם קל למדי ללמוד שפות תכנות חדשות. הסיבה לכך היא שכל שפות התכנות מבוססות בדרך כלל על אותם עקרונות ועל אותה לוגיקה, כשכל שעליכם לעשות הוא ללמוד את הקוד הספציפי של שפת התכנות, וגם במקרה זה, ישנו דמיון, לעיתים רב, בין השפות השונות.

מחליטים על התחום ואז על השפה

לפני שאתם בוחרים קורס תכנות שאותו אתם רוצים לעבור, כדאי להחליט מה הוא התחום שבו אתם רוצים לעסוק, באיזה תחום בעולם המחשבים אתם רוצים להתמחות, ובהתאם לכך לבחור את שפת התכנות המתאימה, ולהירשם לקורס המתאים. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע, אם אינכם מרגישים בטוחים ביכולת שלכם לקבל את ההחלטה הזאת בעצמכם.

 

קורס תכנות

העתיד כבר כאן:

תחום ההיי – טק הינו העכשיו והינו העתיד, ולא זאת בלבד אלא שישראל היא נושאת הדגל של תחום זה בעולם. חברות סטרט – אפ נפתחות כל שני וחמישי וזקוקות לאנשי מחשבים ואנשי תוכנה אשר ימנו על שורותיהן. החדשות הטובות הן שלאו דווקא נדרשים לתואר אקדמאי שלם על מנת לתפוס מקום עבודה בחברות אלו או בחברות היי – טק אחרות, קורס תכנות יספק לכם את כל הידע וההכשרה המקצועית על מנת להשתלב בשוק העבודה של עולם ההיי – טק.

 

תחום דינאמי ומתפתח:

נכון להיום כמעט לכולם ישנו בנמצא מחשב או טלפון כחם או סוג אחר של מחשב נייד טאבלט או לפטופ, כל ילד יודע לגלוש באינטרנט ואף להשתמש בתוכנות שונות. לבחור בלימודים של קורס תכנות יעניקו לבוגרים שלו יתרון תעסוקתי מובהק בשוק שהוא כל הזמן דינאמי, נחוץ ומתפתח.

 

תפקיד המתכנת:

קורס תכנות למעשה מכשיר מתכנתי מחשב ותוכנה. ללא כישוריו של המתכנת כל רעיון חדש לאפליקציה או לתוכנת מחשב יישאר על הנייר ובלתי מיושם.

 

הכשרה:

קורס תכנות מכשיר את הלומדים בו הן בפן המעשי והן בפן היישומי של תחום המחשבים והטכנולוגיות החכמות.

 

שפות:

קורס תכנות מתחלק לתחומים מגוונים, הלימודים מתמקדים במה שנקרא "שפות" או "שפת תוכנה" ניתן ללמוד דרך קורס תכנות את השפות הבאות: שפתC, שפתC++, שפת SQL, לינוקס, JAVA, HTML ופייטון. נוסף על כך ניתן ללמוד קורס לניתוח מערכות מידע וכן לימודי יישומי מחשב ואינטרנט.

 

תחומי הלימוד:

קורס תכנות משתמש בתורות ובאמצעים כמו גם בכלים השונים ללימוד תכנות, ביניהם מתמטיקה, לוגיקה, אלגוריתמים, סטטיסטיקה, בינה מלאכותית, מערכות הצפנה, מסדרי נתונים כל אלו על מנת לבסוף להיות מוכשרים בבניית תוכנה.

 

מכללות:

קורס תכנות ניתן ללמוד דרך המכללות השונות בישראל המציעות קורס זה. משך הקורס הוא כמה חודשים בודדים והוא נע בין שלושה עד שישה חודשים אם כי ניתן למצוא גם קורסים קצרים מאלה.

 

עבודה בטוחה:

קורס תכנות מאפשר לכם כניסה מהירה לתחום מקצוע המחשבים האינטרנט וההיי – טק בהשקעה מרוכזת אך קצרה יחסית ללא צורך בתואר אקדמאי שלם. עבודה אחרי הלימודים, מובטחת.

קורס תכנות

הדרך הקצרה שלכם אל עולם ההייטק

תחום ההייטק בכלל, ותחום התוכנה בפרט, הינו תחום פורה מאוד בארץ, שתמיד מחפש עוד ידיים עובדות. תמיד יהיו אנשים עם רעיונות לתוכנות חדשות, ולכן תמיד יהיה צורך במתכנתים אשר יהיה ביכולתם להוציא את הרעיונות הללו לפועל. אין צורך לפרט על המשכורות הגבוהות יחסית בתחום, וכן על תנאי ההעסקה הטובים ביחס לתחומים אחרים.

כדי להשתלב בעולם התוכנה, יש צורך בידע בתכנות. קיימים מעסיקים רבים בארץ שלא דורשים תואר במדעי המחשב או בהנדסת תוכנה- ישנן משרות שניתן להתקבל אליהן לאחר קורס תכנות בן מספר חודשים בלבד.

שפות התכנות

קורסי תכנות שונים עוסקים בשפות שונות, כשרובם שמים דגש על שפות התכנות הנפוצות ביותר לשימוש, ולכן גם המבוקשות ביותר בשוק התעסוקה. יש קורסים אשר בהם תוכלו למוד שפת C או C++, שפות שימושיות ביותר שיכולות לשמש לתכנות במגוון סגנונות. קורסים אחרים מתמקדים בשפות תכנות באמצעותן ניתן לכתוב קוד של אתרי אינטרנט, כמו למשל JAVA (המבוססת על C++), פייטון או HTML.

הקורסים השונים משלבים תכנים נוספים מלבד שפות התכנות עצמן, כמו למשל תכנים מתחום האינטרנט או הרשתות. בנוסף, הקורסים נותנים בסיס מקוצר של מתמטיקה ולוגיקה, מקצועות החיוניים להבנת פעולת המחשב ושפות התכנות השונות.

חלק מן הקורסים דורשים ידע מוקדם, ואחרים אינם מתבססים עליו. בכל מקרה, רצוי לבוא לקורס עם ידע קודם בתפעול בסיסי של מחשב ובשימוש בו. חלק מן הקורסים מיועדים לאקדמאים, אשר מעוניינים לעשות הסבה לתחום התוכנה.

משך הלימודים ומוסדות הלימודים

הרבה מאוד מכללות ומסגרות שונות בכל רחבי הארץ מציעות קורסי תכנות. משך הלימודים עשוי להשתנות ממוסד למוסד, ובין קורסים שונים- בדרך כלל, אורך הקורסים הוא מספר חודשים (עד חצי שנה), אולם יש גם יוצאי דופן לכאן ולכאן- קורסים מרוכזים ומזורזים, או קורסים שאורכם מעל לשנה. הקורסים מותאמים ללוח הזמנים של אנשים עובדים, ולכן קורסים רבים מציעים לימודים מרוכזים ליום בשבוע, או לחלופין מסגרת שעות נוחה של לימודי ערב. בתום קורס תכנות, יקבלו העוברים בהצלחה תעודת הסמכה מטעם המוסד בו למדו.

בחירת קורס תכנות

שמעת על קורס תכנות אך אינך בטוח שזה הכיוון שלך? ובכן אם מבקשים ללמוד שפות תכנות חדשות, לעסוק בתחום המחשבים ואתם בקלות מתחברים אל עולם התוכן, מוטב לשקול לעבור קורס תכנות. עם זאת תכנות הינה מילה כללית מידי ועל כן בקלות עשויה להוביל לבלבול, כי גם אם מכירם את המונחים Python, Java, C++, עדיין לא ברור אלו עוד אופציות קיימות והאם העובדה שאני יודע שפה אחת בהכרח אומרת שלימוד השפה הבאה כבר תהיה יותר קלה. כיוון שיש לא מעט קורסי תכנות ורבים ששואלים זאת מתכוונים להגיע בסוף הדרך אל מקום עבודה מתגמל בתחום המחשוב, ראוי להבין מה ראוי ללמוד ומהו סדר הקורסים המומלץ, וזאת על מנת ליצור מערך הפנמה רציף.

בין שלוש למאות

על מנת להבין את ריבוי הקורסים בתחום, יש לחזור מעט אחורה אל עבר שפות התכנות הראשונות שנוצרו בתחילת שנות ה60. אז היה מדובר רק על 3 שפות תכנות, אך כיום במרוצת השנים ושפע השכלולים בתחום, כבר מדובר על כמה מאות שפות תכנות. יחד עם זאת אל בהלה כיוון שסה"כ מדובר על עשרים שפות שהן הפופולאריות ביותר. בעיקרון אם נבקש לפשט את ההבדל שבין השפות השונות, נציין שהן מגישות פתרונות לבעיות שונות, לכל שפה ישנן המילים השמורות לה אשר מרכיבות את כלל השפה ולבסוף מדובר על מגוון מטרות שונות.

הרביעייה הפותחת

אם מבקשים לעבור קורס תכנות אך אינכם יודעים איזה, מוטב שתכירו 4 אופציות מהותיות בתחום. הקורס הראשון מוטב שיהיה C, וזאת על מנת לזכות בידע בסיסי אודות ניהול ותכנות פרוצדוראלי. הקורס השני יהיה ++Java  C, וזאת על מנת לקבל ידע מהותי בתכנות של Object Oriented. השלישי יהיה Java-Script, כיוון שמדובר על אחת משפות התכנות החשובות בעולם ורביעית קורס,Bash-Script  וזאת כי אם מבקשים בבוא היום להיות מתכנתים, סביר להניח שיעלה הצורך להשתמש בסקריפטים בשלב כלשהו. כמו כן תמיד טוב לדעת באיזה תחום מבקשים לעבוד, ואם התשובה עדיין רחוקה מכם זה הזמן לברר, לדבר עם אנשים שונים בתחום, להבין עם מה ניתן להתקדם וכדומה. 

מי צריך לעבור קורס תכנות

כל אחד מאיתנו יודע שכיום קשה מאד, עד בלתי אפשרי לקיים עסק כלשהו ללא שימוש תכוף ושגרתי ברשת האינטרנט. על מנת לבנות אתרים, לתחזק אותם ולקדם אותם חייבים לדעת ולהכיר לפחות שפת תכנות אחת לפחות. שפת התכנות הנפוצה והמוכרת ביותר כיום היא שפת ה- JAVA וידע שלה הוא המפתח לעבודה נוחה וקלה בעולם המחשבים כולו. על מנת להבין את התחום היטב צריך לעבור קורס תכנות אחד לפחות. ישנן שפות תכנות שיש בהן כמה רמות ודרגות של ידע ואז כמובן יהיה דרוש קורס נוסף.

דברים רבים בעולם המחשבים בכלל והאינטרנט בפרט מבוססים כיום על שפות של תכנות ועל התחום של תכנות. בעצם, כל פרט או נתון שאנו רואים מול העיניים על גבי מסך המחשב הגיע לשם באמצעות תכנות של התוכנה או העמוד שבו הוא מופיע. למשל, מידע המופיע בחלון של אתר אינטרנט מסוים או מילה בקובץ של תוכנה להכנת מצגות. גם מי שאין לו שום קשר ישיר ופעיל לעולם התכנות בעצם נמצא בו ועובד בו כל הזמן.

קורס תכנות – מה לומדים שם?

ראשית נבין מה זה בכלל תכנות? כפי שמרמז השם – תכנות הוא בעצם כתיבת תוכנה. המחשבים שלנו אינם יודעים קרוא וכתוב אך הם מבינים היטב "שפות מחשביות" הנקראות תוכנות. על מנת שהתוכנה תעבוד ותעשה מה שהמשתמש או המפעיל שלה רוצים שהיא תעשה הם צריכים לבצע תכנות, כלומר לתרגם את מה שהם עושים, אומרים או צריכים מהשפה שהם מדברים לשפה שהמחשב מבין.

ישנן, כאמור כמה וכמה שפות של תכנות בעלות תפקידים וייעודים שונים. למשל, ישנה שפת תכנות שהמטרה שלה היא העלאת תכנים לאתרי אינטרנט קיימים, וישנה תוכנה שבאמצעותה קל ופשוט לבנות אתר אינטרנט ממש מן היסוד. ישנן תוכנות המיועדות לתפקידים, מגזרים או שימושים ספציפיים – תוכנות להנהלת חשבונות, תוכנות לימוד לשפות או חשבון וכמובן תוכנות ללימוד תוכנות אחרות. קורס תכנות ייתן את הרקע הדרוש ואת הידע להבין את עולם התכנות על מנת להרחיב אפיקים וללמוד מה לעשות.  

כל מה שרציתם לדעת על קורס תכנות

בחרתם ללמוד קורס תכנות או קורס בניית אתרים. תוכלו לברר בין כל מוסדות הלימוד מה כל מוסד מקנה לכם. במאמר זה נענה על מספר שאלות: מי הם המוסדות המוכרים ללימוד תכנות בישראל ? מה מקנים הלימודים בתחום ההתמחות ? כמה זמן הם נמשכים ? מי ראוי ללמוד תכנות  ומהן אפשרויות התעסוקה ? קראו ושמרו את הכתוב.

היכן ניתן ללמוד לימודי תכנות בישראל ?

דוט-נט ניתן ללמוד במוסדות רבים הנמצאים ברחבי הארץ. בין יתר המוסדות תמצאו את התחום נלמד במכללת סלע, מרכז לוגטל, ג'ון ברייס, מכללת עמל הישגים, מכללת אפיק, המרכז ללימודי מחשבים ועוד. חשוב לברר היכן קיים בית ספר הקרוב לבית מגוריכם, כך לא תצטרכו להרחיק לבית ספר רחוק במיוחד. תוכלו לברר גם ברשת האינטרנט היכן נמצאים בתי הספר הנחשבים טובים והקרובים לאזורכם. בימים בהם תחום המחשבים פופולרי מאוד, תוכלו למצוא בתי ספר רבים המספקים את ההכשרה המתאימה.

מה מקנים הלימודים בתום ההתמחות וכמה זמן הם נמשכים  ?

כשאתם לומדים במוסדות שאינם לצורך תואר ראשון, אתם זכאים לקבל תעודת גמר בנושא התכנות. הכול תלוי בהיקפו של הקורס. רוב הקורסים נמשכים בין שלושה חודשים לחצי שנה. מצד שני, תוכלו למצוא קורסי תכנות הנמשכים שנה- שנתיים ואולי גם חודש- חודשיים. בררו ברשת האינטרנט באתרים מרוכזים מהם מוסדות הלימודים הפופולריים ללימודי תכנות. תוכלו לבקש יועץ טלפוני שיסביר לכם על המסלול השונה בכל מוסד ומוסד. תוכלו לבקש הצעת מחירים ללימודים, כל זאת דרך פונקציית השוואת אתרים.

מי יכול ללמוד תכנות ?

כל מי שמגלה עניין בתחום. גם אקדמאיים שאין להם רקע במחשבים יכולים ללמוד תכנות, גם אנשים היודעים שפת שימוש אחת בתחום המחשבים יכולים להירשם ללימודים על מנת להרחיב את שליטתם בתחומי שפה נוספים. הכול שאלה של רצון להתמקצע. זכרו כי "אין דבר העומד בפני הרצון". לעולם אל תאפשרו למכשול קל בדרך להפריע לכם ללמוד תחום רחב ועמוק.   לכו לאן שהרוח לוקחת אתכם, זוהי מטאפורה חשובה שמבהירה כי אתם ראויים לממש כל רצון בכול הקשור לקריירה שלכם.

מהן אפשרויות התעסוקה בתחום התכנות ?

בכול חברת הייטק נדרשים אנשי תכנות איכותיים. סביבת העבודה צעירה ונעימה. כמו כן, בכול ארגון יבקשו לקלוט אנשי תוכנה, לדוגמה: עבודה בספרייה בעלת מאגר מידע, עבודה במכללות ובאוניברסיטאות המנהלות אתרים ותוכנות לומדה. בכול חברת תוכן ובאתרי אינטרנט שונים ישמחו לאתר אנשי תכנות מוכשרים. ככול שהמדיה מתפתחת, כך מתפתח הביקוש למתמחים בתכנות. עבודה קיימת בשפע, אתם צריכים רק להתחיל את הלימודים ולסיימם כשאתם מקצועניים !

לסיום, בחרו קורס  תכנות אם התחום מעניין אתכם. לעולם אל תתפשרו על תחום לימודים רק כדי לומר שאתם לומדים. חשוב לבחור בתחום המעורר בכם סקרנות ועניין אמתי. חשוב להיות מודעים לתחרות הקיימת בתחום המחשבים, כך שתמיד עדיפים לימודים מעמיקים על פני לימודים שטחיים. חשוב כי תפרגנו לעצמכם בידע נרחב ככול האפשר, כך שהשליטה תהיה רבה. זכרו כי ידע הוא כוח. ככול שתדעו יותר, כך תרגישו בטוחים בעצמכם. לימודי מחשבים כוללים תחומים רבים, לכן חשוב לברר מה בדיוק אתם רוצים לדעת ובמה בדיוק אתם רוצים להתמחות. אין תחום אחד הטוב לכולם. לכול אדם תחומי עניין משלו. מה שנכון לאחד לא בהכרח נכון לאחר, לכן אנחנו בעד עבודת חקר אישית עד אשר תמצאו את התחום הקרוב ללבכם.


פלטפורמת דוט נט- NET.

פלטפורמת דוט נט (NET.) הושקה על ידי חברת מייקרוסופט והוקמה למען פיתוח וייצור של תוכנות. בשנת אלפיים ושתיים יצאה לשוק הגרסה הראשונה שלה ועד שנת אלפיים ועשר פותחו לה שש גרסאות שונות במטרה לשדרג את יכולותיה ואיכויותיה. פלטפורמת ה-NET. מעניקה לתעשיות שונות מענה עבור פיתוח של תוכנות, לרבות תעשיות לפיתוח של אפליקציות ואתרי אינטרנט כמו גם, אפליקציות ותוכנות המיועדות סמארטפונים בעלי תוכנת ההפעלה, Windows Phone, מבית מיקרוסופט.

יתרונות מרכזיים של פלטפורמת NET.

טכנולוגיה זו נקראת למעשה על שם הסיומת הנפוצה של אתרים שונים ברשת האינטרנט. הסיבה לכך נובעת מהתקופה שבה יצאה לשוק הפלטפורמה, היינו בשיא של בועת האינטרנט והיי טק, המזוהה עם שנת אלפיים ואחת. היתרון המרכזי ביותר של פלטפורמת ה-NET. נובע מיכולתה להעניק תמיכה לשפע של שפות תכנות החל משפת C, C# Python, C++, וכלה בשפת Virtual, F#, Basic ועוד. בנוסף, המערכת נושאת כמה מאפיינים בולטים, שלמעשה מעניקים לה את הפופולאריות, ממנה היא נהנית בשנים האחרונות.

מאפיינים

מערכת דוט נט יכולה לתקשר, לא רק עם תוכנות שנכתבו על אחת מגרסאותיה השונות, אלא גם עם כל תוכנה אחרת, ישנה יותר שלא נכתבה על פלטפורמת NET. מעבר לכך המערכת תורמת בצורה משמעותית לאופן הניהול של המשאבים, ומייעלת אותו דרך מימוש בשעת הריצה של כמה שפות ביניים. תקן CTS אשר בו נעשה שימוש על ידי המערכת, מאפשר לה לא לפתח שום תלות בשפה תכנות מסוימת, ובהתאם לכך המערכת מסוגלת לתכנת בשפות שונות אשר בנוסף גם יכולות לתקשר האחת עם השנייה.

אופן התקשורת של כל הטיפוסים המתוכנתים מוגדר למעשה על ידי תקן CTS שכאמור משמש כל פלטפורמת NET., ומהווה את אחד מיתרונותיה המרכזיים. פלטפורמת דוט נט מצטיינת בדרגה מאד גבוהה של ניידות, מה שמעניק לה את היכולת הנהדרת לפתח פלטפורמות, על בסיס מייקרוסופט, מבלי שיהיה עליה לבצע התאמות קוד או שינויים בקוד הפיתוח. יובל נאמן, לשעבר סגן הנשיא של חטיבת כלי הפיתוח במייקרוסופט עמד בראש צוות הפיתוח של מערכת ה-NET.תכנות - להיכנס אל תוך הטכנולוגיה

בעידן שבו הטכנולוגיה מתפתחת בקצב כל כך מהיר ובכל יום אנו קמים לבוקר חדש עם המצאה חדשה, אפליקציה מגניבה ותוכנה חדשה, יש מקצוע שממש ששווה ללמוד אותו בזמנים מודרניים אלו! ואם לא הצלחתם לנחש, נגלה לכם שמדובר על קורס תכנות. כמו לשאר הקורסים מעולם המחשבים כמו קורס בניית אתרים, דוט- נט וכדומה, גם למתכנתים תפקיד חשוב ובעל אחריות ודיוק רב ואף בשנים האחרונות הוא הפך לאחד המקצועות החשובים ביותר בתעשייה הטכנולוגית.

לחשוב ולפתח

תכנות זהו מקצוע יוקרתי, נחשב וחשוב ביותר- ללא מתכנתים כל הרעיונות הגאוניים והמגניבים יישארו רק בגדר רעיונות ללא כל דרך ליישם ולפתח אותם. בקורס תכנות המתכנתים לומדים לקרוא שפות מחשב ובעצם בונים תוכנה מראשיתה ועד שלב השימוש בה. זהו קורס מעניין, מאתגר ומבוקש מאד בשוק העבודה ובחברות ההי- טק.

הסיבה העיקרית מדוע כדאי ללמוד תכנות

אחת הסיבות לביקוש הגדול של מקצוע זה היא סיבה שדי ברורה לכולנו. עולם המחשבים מתפתח בקצב מהיר, המחשב האישי וגלישה באינטרנט הפכו להיות חלק בלתי נפרד מטלפון הנייד שלנו שמלווה אותנו בכל יום ובכל זמן, ילדים נולדים לעולם טכנולוגי כך שהיום כמעט וכל ילד קטן יודע לתפעל מחשב, העולם כולו מבוסס על תשתית טכנולוגית אחת גדולה וכמעט כל דבר שרק נחשוב עליו ניתן לקשור אותו להתפתחות טכנולוגית. כל ההמצאות, האפליקציות, תוכנות מתוחכמות- כולם היו בגדר רעיונות, עד שמישהו הפך אותם למציאות שלנו.

תכנות- מסלולים ורמות שונות

בעקבות הביקוש וחשיבות המקצוע, מוסדות לימוד שונים בכל רחבי הארץ החלו להקים קורסים שונים בהיקפים שונים ורמות שונות של תכנות. כלומר, ישנם קורסי תכנות מקצועיים עבור אנשים שמגיעים מעולם המחשבים ומבינים את שפות התכנות. לעומת זאת, ישנם קורסים שמתחילים אותם ממש מהיסוד והם נועדו עבור אנשים ללא רקע בתכנות. כל אחד יבחר בקורס שרלוונטי אליו ולידע שהוא צבר במהלך הזמן אך בסופו של כל קורס תכנות מקבלים תעודה אשר בזכות הצגתה ניתן להשתלב במקומות עבודה נחשבים או אפילו להתפתח בצורה עצמאית.


קורס תכנות מהבית!

רוצים לקחת חלק בהצלחה של תעשיית האינטרנט הישראלית? מעוניינים לבצע הסבה מקצועית לאחד מחברות ההיטק הישראליות והמצליחות? זה הזמן להתחיל ללמוד לימודי תוכנה באמצעות קורסי תוכנה מהבית!

מכללת "פרקטיקיו" המתמחה בלימודי אונליין למגוון נרחב של מקצועות המחשב, מעמידה לרשותכם מגוון נרחב של קורסי תכנות המיועדים הן למתחילים והן למתקדמים. מסלול הלימודים במכללת "פרקטיקיו" מיושם באמצעות שני מסלולי לימוד עיקריים:

 1. מסלול לימודים חופשי המיועד בעיקר לצרכי העשרת הידע הכללי
 2. מסלול לימודי תעודה המיועד בעיקר לאותם אנשים המעוננים להשתלב במקצועות התכונה כבעלי מקצוע בענף.

בסיום כל אחד ממסלולי הלימוד המוצעים לכם על ידי מכללת "פרקטיקיו" תקבלו תעודת בוגר קורס ותעודת הסמכה בינלאומית של חברת מיקרוסופט, וזאת בהתאם למסלול הלימודים בו בחרתם ובהתאם לעמידתכם במבחני ההסמכה. לימודי תכנות באמצעות מכללת "פרקטיקיו"  כוללים בין היתר את שפת ה-C, שפות ה-C++, שפת התכנות SQL ולימודי דוט-נט, סביבת הפיתוח של חברת מייקרוסופט.

לימודי התוכנה המוצעים לכם במכללת "פרקטיקיו" מאפשרים לכם להמשיך ללימודי בניית אתרים באמצעות הרשמה אל קורס בניית אתרים, דבר המאפשר לכם להצטרף לתעשיית האינטרנט ההולכת וגדלה בארץ ובעולם. כמו כן, תוכלו לפנות ללימודי המשך במקצועות מחשוב אחרים המוצעים לכם על ידי המכללה, וכפועל יוצא מכך לרכוש ידע נרחב בענף המחשבים.

לימודי אונליין מהבית- מידע כללי

לימודי האונליין של מכללת "פרטיקיו" מיושמים באמצעות סרטוני הדרכה ולימוד הניתנים בגישה חופשית לכלל הסטודנטים. חומר הלימוד עצמו מורכב מאינספור סרטונים מקצועיים המוקלטים בשפה העברית ומוצגים בצורה ויזאולית הממחישה לכם כל פעולה ופעולה.

במקביל לסרטוני ההדרכה והלימוד המופיעים באתר המכללה, הסטודנטים של מכללת "פרקטיקיו" נהנים גם מחומרי לימוד נוספים בהתאם לדרישות המקצועיות של חברות התכונה ובהתאם לדרישות שוק התעסוקה בכל הקשור לתחום התכונה.

לימודי האונליין מאפשרים לכם ליהנות בין היתר מלימודי תעודה בתחום טכנאי מחשבים, רשתות מחשבים, אבטחת מידע, שפות תכנות, לימודי דוט-נט, קורס בניית אתרים ופיתוח אפליקציות ועוד.

זה הזמן להצטרף למהפכת הלימודים המקוונת של "פרקטיקיו", זה הזמן לרכוש מקצוע איכותי לחיים!כל מה שרציתם לדעת מה תכנות

תכנות זהו מושג שלקוח מתחם המחשבים. כידוע, למקצועות המחשב מאז ומתמיד היה פן יוקרתי וביקוש רב במקומות עבודה. אולם בשנים האחרונות המצב הזה בולט אפילו עוד יותר מקצועות המחשב הפכו להיות מבין המקצועות הנחשקים ונדרשים ביותר. לדוגמא- קורס בניית אתרים, דוט- נט או תכנות הם קורסים חשובים אשר מלבד האופציות להתקדם בעזרתן, הם תחומים בולטים גם בחיי היום יום שלנו ואף אלו הם שמניעים את טכנולוגיית המחשוב והופכים אותה למודרנית ומפותחת עוד יותר.

קורס תכנות- למי זה מתאים?

קורס תכנות הוא קורס שמתאים לכל אחד שמתחבר לעולם המחשבים ומעוניין להפוך את הידע שיש לו לידע מקצועי ומעשי. כמו כן, תכנות הוא מושג מעולם המחשבים אך תחתיו יש עוד לא מעט מושגים. זהו נושא רחב היקפים ויש מגוון אופציות שניתן להתמקצע בהן. ישנם קורסי תכנות שמתאימים לאנשים שכבר מגיעים מהתחום והוא נועד על מנת לפתח והרחיב את הידע ולהפוך אותם למקצועיים ומומים בתחום התכנות עוד יותר. ישנם קורסים אחרים בתכנות שמיועדים למתחילים והם מקיפים את כל הידע הבסיסי על תכנות. כל אחד שמעוניין בקורס תכנות, יתאים את המסלול על פי הידע אשר ברשותו.

קורס תכנות- השתלבות במקומות עבודה

לאחר סיום קורס תכנות, ברגע שמקבלים את תעודת המקצוע מתחילה העבודה האמתית. אך אין צורך לחשוש מכך, העבודה שתבצעו הינה על יסודות החומר שנלמד ויושם בקורס, לעומת מקצועות אחרים שהתיאוריה שונה מהמעשי בפועל. יתרה מכך- מעסיקים רבים בחברות וארגונים גדולים תמיד זקוקים למתכנתים מקצועיים על מנת לפתח עוד ועוד רעיונות ותוכנות.

לסיכום

קורס תכנות זהו קורס מצליח ונחשק וזה לא מפתיע כלל, במיוחד בשנים אלו בהם בכל יום הטכנולוגיה מפתיעה אותנו בכל יום מחדש. אם יש בכם אהבה למחשבים ומעט יצירתיות, הצטרפו גם אתם למעגל ההצלחה הגדולה ובואו לרכוש מקצוע יוקרתי ונחשב. בעצם, אפשר לומר שהו קורס של הגשמה של כל הרעיונות היצירתיים והמתוחכמים, מימוש כל רעיון של תוכנה או אפליקציה לידי מציאות, המציאות בה אנו חיים


קורס תכנות? ככה עושים את זה היום

תכנות מחשבים זהו עסק פורח ומשגשג בתעשיית ההייטק והמחשבים בכלל.חברות הייטק וסטארט- אפ רבות נפתחת מכל כיוון, ואחד המקצועות המבוקשים ביותר על ידיהם הוא מתכנתים. תכנות מחשבים יכול להיות בכל מיני שפות מחשב, כאשר כל שפה מחזיקה בייחודיות משלה. מה שמיוחד בתעשיית המחשבים לעומת תעשיות אחרות זה היכולת של אנשים להשתלב בה גם ללא תואר ראשון מלא. קורס תכנות הוא דוגמא מצוינת לקורס שמאפשר השתלבות בשוק העבודה ללא תואר.

 

קורס תכנות- אינסוף אפשרויות

 

הדבר החיובי כל כך בקורס תכנות הוא שההכשרה התיאורטית מגיעה במקביל להכשרה המעשית. הווה אומר שהתכנות איננו מקצוע שאפשר ללמוד את החומר על הנייר בלבד ולאחר מכן לא למצוא עיסוק פרנסתי, משום

שחובה לתכנת ולכתוב קטעי קוד עוד במהלך ההכשרה בקורס. בלי מתכנתים, גם הרעיונות וגדולים ביותר לא יוכלו לצאת לפול. המתכנתים הם הפועלים האמיתיים שעומדים מאחוריי אתרים גדולים. לימודי התכנות הם הכשרה מעשית בפני עצמה שמבטיחה שיהיה לך לאן לפנות בסיום הקורס.

 

מה לומדים במסגרת קורסי תכנות?

 

קורסי התכנות מכשירים את בוגריהם להיות בקיאים בשפת מחשב מסוימת כך שהם יוכלו לכתוב תוכניות הפעלה לפי בקשה. שפות מחשב לדוגמא הן שפת C המוכרת לכל אדם העוסק בעולם המחשבים, שפת C+, שפת C++, שפת JAVA  המתבססת על שפת C++. כל אלו ועוד ממחישים את המגוון הרחב שקיים בעולם התכנות. בנוסף לשפת המחשב עצמה, הקורסים כוללים לעיתים קרובות גם מתמטיקה, אלגוריתמים, מערכות הפעלה, הצפנה ועוד.

 

בחירת מסגרת הלימוד- צעד חשוב

 

רוב קורסי התכנות הם קורסים במכללות ואוניברסיטאות אך עם הזמן צצו גם קורסים של אנשים פרטיים או גופים חיצוניים. קורסים כאלו בדרך כלל יסתיימו מהר יותר, ולא ניתן לעמוד על טיבה ועדיפותה של תעודה כזו מאשר תעודה של מוסד לימודי מוכר ומוסמך. משך זמן המסלולים של קורסי התכנות השונים הוא רחב ובעיקר תלוי ברמת ההתעמקות של הקורס בנושא: יש כאלו הנמשכים שלושה חודשים, לעומת כאלו שחוצים את רף השנה. בדוק מהי ההסמכה בה אתה חפץ לפני שאתה מתחייב לקורס.

תכנות דרך דוט-נט – איך זה מבוצע ?

מערכת דוט-נט של חברת מייקרוסופט הינה למעשה שכבת תכנות אשר מאפשרת למתכנתים להריץ עליה את התוכנות שלהם ולכתוב את הקוד ללא דאגה לדברים שאינם קשורים לתוכנה עצמה כמו הזיכרון, שליטה על פלט וקלט, הצפנת הודעות וכדומה. טכנולוגיה זו משולבת במגוון הרחב של מוצריה של חברת מייקרוסופט כמו מערכת ההפעלה windows בה רובינו משתמשים, תוכנות האופיס השונות ועוד. כיום טכנולוגיה זו הפכה לפופולארית במיוחד ורבים משתמשים בה ולכן ניתן לראות גם קורסים רבים בתחום זה אשר מכשירים אנשים מעולם התכנות לעבודה עם מערכות דוט נט בצורה הטובה ביותר ובצורה הנכונה ביותר.

ללמוד דוט-נט בצורה טובה

בדיוק כמו שבכדי לבנות אתרים תגשו קורס כל אל קורס בניית אתרים, כך אם אתם רוצים לעבוד עם דוט-נט אתם צריכים לגשת אל קורס אשר בו תקבלו את כל המידע לו אתם זקוקים ואת כל הכלים לעבוד בתחום בצורה הטובה ביותר ובצורה הנכונה ביותר. כיום ניתן לראות מגוון רחב של מכללות אשר מציעות לימודי דוט נט בפיקוחה של חברת מייקרוסופט, לימודים אשר בסופם גם תקבלו את תעודת ההסמכה של החברה אשר תפתח בפניכם דלתות רבות ותאפשר לכם לעבוד בתחום בצורה טובה ובמגוון רחב של מקומות עבודה.

מי יכול לעבוד עם דוט נט ?

קורסים של דוט נט אלו קורסים אשר מתאימים לאנשים בעלי ניסיון קודם בתחום של תכנות ופיתוח תוכנה. אנשים אשר מכירים את תחום זה ועוסקים בו ומעוניינים להרחיב את הידע שלהם יכולים למצוא בקורס זה יתרונות רבים וליהנות בזכות הקורס מתעודה של מקצוע מבוקש ויוקרתי מאוד בשוק. יחד עם זאת, ניתן למצוא כיום גם קורסים אשר מתאימים לאנשים בעלי חוסר בניסיון בתחום התכנות. אנשים אלו לרוב ידרשו לבצע מכינה לקראת הקורס ולאחרי המכינה יוכלו להתחיל את הלימודים בצורה טובה ונכונה מבלי להגיע למצב בו הם לא מצליחים לעקוב אחרי כל הכיתה ומבינים כי הקורס כלל לא מתאים להם ולידע שיש להם בתחום זה.


קורס בניית אתרים- הדרך שלך להצלחה!

השתחררת מהצבא ואתה מחפש ייעוד מקצועי? מתכנן הסבה מקצועית ומחפש אפיק מקצועי מאתגר? רוצה להיות חלק מתעשיית האינטרנט המתפתחת? זה הזמן להצטרף אל מסלול לימודי בניית אתרים וליהנות מכל היתרונות אשר יסייעו לך לפתח קריירה לטווח הרחוק.

קורס בניית אתרים הינו קורס מקצועי המתקיים לצרכי העשרה ולימודי תעודה. במסגרת קורס זה לומדים הסטודנטים להכיר מקרוב את תעשיית האינטרנט. במהלך קורס בניית אתרים לומדים הסטודנטים להכיר את שפות התכנות הנפוצות ביותר כיום בתחום בניית האתרים, לומדים להתמקצע בסביבות פיתוח מתקדמות, ומעל הכול, לומדים להכיר את צרכי השוק הדינמי והמשתנה.

קורס בניית אתרים פותח עבור בוגרי הקורס מגוון נרחב של אפשרויות תעסוקה הכוללות בין היתר:

 • בוני אתרים בחברות אינטרנט העוסקות בפיתוח ובניית אתרים
 • מפתחי אפליקציות לסביבת ה-NET
 • מתכנתים בחברות קידום
 • בוני אתרים במסגרת עצמאית באמצעות הקמת סטודיו לבניית אתרים
 • מתכנתים בחברות תוכן וחברות אינטרנט המעניקות תמיכה לבעלי אתרים

ועוד מגוון נרחב של אפשרויות תעסוקה.

במהלך לימודי בניית אתרים לומדים הסטודנטים להתמקצע בשפות תכנות נפוצות, דבר המאפשר להם להכיר מקרוב את עולם התכנות והפיתוח בסביבת ה-NET. אחד מיחידות הלימוד במסגרת קורסי בניית אתרים הינו קורס דוט-נט, המאפשר לכם להכיר מקרוב את פלטפורמת הפיתוח של חברת מייקרוסופט לסביבה האינטרנטית.

קורס בניית אתרים- למה דווקא עכשיו?

כיום, אפשרויות הגלישה אינן שייכות רק למחשבים הנייחים או הניידים, ופעולות הגלישה באינטרנט מתאפשרת מכל מקום ובכל נקודת זמן באמצעות השימוש במכשירי הטלפון החכמים והטאבלטים. בנוסף, היצע מוסדות הלימוד המאפשרים לכם ללמוד שפות תכנות ובניית אתרים הינו מגוון ואיכותי, דבר המאפשר לכם לבחור את מסלול הלימודים הפונקציונאלי ביותר להצלחה שלכם.

בין יתר מוסדות הלימוד המתקדמים ביותר ללימודי מקצועות המחשב והאינטרנט, תמצאו את מכללת "פרקטיקיו", המתמחה בלימודי אונליין באמצעות מאגר סרטוני הדרכה ולימוד. בין יתר תחומי הלימוד במכללה המקוונת תמצאו: לימודי תכנות, לימודי דוט-נט ועוד. הלימודים במכללת "פרקטיקיו" מאפשרים לכם ליהנות ממסלולי לימודים מקצועיים המיועדים בין היתר לצרכי לימודי תעודה.קורס בניית אתרים ולימודי תכנות

בהתבוננות בשוק העבודה נראה כי כמעט כל העבודות השוות באמת מצריכות ידע בתכנות ובבניית אתרים. בניית אתרים, שפת דוט נט ושפות תכנות אחרות מבוקשות על ידי ארגונים וחברות מהמובילים במשק כידע דרוש לניהול מוצרים ועבודה עם אתרי האינטרנט של החברה. מי שמעוניין להשתלב בתחומי העיסוק המבוקשים ביותר יכול למצוא שעריכת קורס בניית אתרים ולימודי דוט נט הם הדרך הטובה להתחיל.

קורס בניית אתרים

קורס בניית אתרים הוא קורס מובנה המעניק לתלמידים את הכלים והידע הדרושים בבניית אתרים תדמיתיים או מסחריים. במהלך הקורס התלמיד לומד את כל שפות התכנות כולל תכנות HTML ועיצוב CSS  שהם אבני היסוד של בניית אתרים מקצועיים. בנוסף, הקורסים מעניקים לתלמידים את הידע בקישור אתרים לבסיסי נתונים, עבודה מול מסדי נתונים ושרתי לקוח ועוד. תנאי הקבלה לקורס בניית אתרים הם לרוב היכרות מינימלית עם יישומי מחשב ושליטה בשפה האנגלית ויש מוסדות שיקיימו מבחני היגיון או/ ו ראיונות אישיים למועמדים.

קורס דוט נט

כמו קורס בניית אתרים גם קורס דוט נט מהווה שער לעולם האינטרנט המקצועי ולתפקידים הנחשבים ביותר בתעשייה. קורס דוט נט מלמד את התלמידים לתכנת ולנהל מוצרים המבוססים על שפת דוט נט שנחשבת לשפה הכללית ביותר. תכני הקורס יכללו את כל המבואות הדרושים לתכנות בשפת דוט נט כמו מבוא למערכות הפעלה, היכרות עם בסיסי נתונים, תכנות מונחה עצמים, היכרות עם תשתיות לבניה ולפיתוח, בניית הרשאות למשתמשים ועוד. גם כאן, תנאי הקבלה הם ידע מינימלי בשפה האנגלית ולעתים ראיון אישי או מבחני כניסה.

לימודים און ליין

לימודי דוט נט או קורס בניית אתרים און ליין הם הדרך האופטימלית ללמוד למקצועות המבוקשים ביותר בנוחות וביעילות. לימודים המתקיימים במחשב הביתי של התלמיד מעניקים לו את הנוחות המרבית ללמוד בקצב שלו ובזמן שלו באמצעות מצגות וסרטונים מתקדמים. מערך הלימודים כולל שיעורים מוקלטים ותרגולים המטמיעים את הידע משיעור לשיעור ומהווים התנסות בבניית אתרים ותכנות עם שפת דוט נט. לימודים און ליין מתאימים גם לאנשים עובדים המעוניינים לשלב לימודים עם עבודה.


קורס בניית אתרים- אפשרויות התעסוקה

חושבים על הסבה מקצועית לאחד מתחומי האינטרנט? רוצים לקחת חלק מתעשיית האינטרנט ההולכת ומתפתחת בצעדי ענק? זה הזמן להכיר את אפשרויות התעסוקה השונות העומדות לרשות כל אלו הנרשמים למסלול לימודי בניית אתרים.

קורס בניית אתרים הינו קורס מקצועי המעניק לכם את כל היכולות המקצועיות לבנייה והקמה של אתרי אינטרנט ופיתוח אפליקציות לסביבת ה-NET. קורס זה חולש על מגוון שפות תכנות, סביבות פיתוח דוגמת ה-דוט-נט ועוד.

עם סיום הלימודים יכולים הסטודנטים להשתלב בשוק העבודה במגוון נרחב של תחומים הכוללים בין היתר:

 • חברות אינטרנט העוסקות בתחום בניית האתרים
 • חברות מדיה העוסקות במתן שירותי אינטרנט לקהל לקוחותיהם
 • חברות פרסום העוסקות בשיווק וקידום אתרים ברשת
 • חברות תוכן
 • חברות אינטרנט המעניקות שירותי תמיכה לבעלי אתרים

ועוד מגוון נרחב של חברות העוסקות בענפי האינטרנט השונים. כמו כן, בוגרי קורס בניית אתרים יכולים לפתח מסלול קריירה עצמאי במסגרת פתיחת סטודיו לבנייה ועיצוב אתרי אינטרנט.

ללמוד לבנות אתרים –כיצד?

כיום, תוכלו ליהנות ממגוון נרחב של מוסדות לימוד המאפשרות לכם לרכוש ידע מקצועי בתחום בניית האתרים. מוסדות לימוד אלו כוללים בין היתר: מכללות מקצועיות, בתי ספר למקצועות האינטרנט והמחשב, קורסים אונליין ועוד.

רמת הקורסים המוצעת לכם כיום בתחום בניית אתרי אינטרנט הינה ברמה גבוהה במיוחד, והיא משלבת לימודי תכנות ובחלק מהמקרים גם לימודי דוט-נט, שפת הפיתוח לאתרי אינטרנט המבוססת על הכלים היישומיים של חברת מייקרוסופט.

אחת המכללות המתמחות בתחום לימודי האונליין למטרות לימודי בניית אתרים היא מכללת "פרקטיקיו" המעמידה לרשותכם מגוון עצום של סרטוני הדרכה ולימוד בתחום בניית האתרים. באמצעות אתר האינטרנט של המכללה תוכלו ליהנות מגישה חופשית למאגר הסרטונים המקיף, המקצועי והאיכותי ביותר במסגרת לימודי האונליין.

קורסי המכללה מאפשרים לכל אחד ואחת מכם להרכיב לעצמו את תכנית הלימודים, זמני הלימודים וקצב ההתקדמות, וכפועל יוצא מכך, אתם זוכים לרכוש מקצוע מבוקש, מאתגר, יצירתי ומשתלם בזמן שלכם!

זה הזמן להכיר את כל היתרונות המקצועיים של שיטת לימודי האונליין של מכללת "פרקטיקיו"!


שפות תכנות לסמארטפון

בדיוק כפי שהאינטרנט נכנס אל חיינו בסערה, כך גם עושים זאת הסמארטפונים שמציעים לנו חבילת ערך שעד לפני כמה שנים לא יכולנו בכלל לדמיין אותה. להסתובב עם מחשב קטן ביד, בגודל כף היד, ולבצע באמצעותו כמעט את כל הפעילות היום יומית שלנו, הוא בהחלט ערך חשוב שיודעים מכשירים אלה לספק לנו. העניין הוא שאת כל הערך הזה בונים עבורנו אנשי מקצוע המתמחים בתחום של תכנות סמארטפונים. המדובר על שפות תכנות של מערכות הפעלה של איי פון ושל אנדרואיד, באמצעותן ניתן לייצר למעשה כל אפליקציה, שיודעת לעשות כל דבר, כשהמגבלה היחידה על אפליקציות אלה היא מגבלת החומרה.

בדיוק כמו ללמוד קורס בניית אתרים

בשנים האחרונות ממש אנו עדים לנהירה של אנשים לעולם האפליקציות, כשכל אחד רוצה ליצור את הקילר אפ הבאה, והוא מתכנן לעשות זאת באמצעות לימוד של שפות תכנות רלוונטיות לסמארטפונים הפעילים בשוק. זו היא כמובן פעולה לגיטימית וטבעית, אם כי הדבר הנכון ביותר לעשות בהקשר זה, הוא ללמוד את הדברים בצורה מסודרת ומקצועית, הרבה מעבר לסט של פקודות והוראות שמכילה כל שפה. בדיוק כפי שכאשר נרצה להתמקצע בתחום של בניית אתרים, נצטרך לעבור קורס בניית אתרים, וכאשר נרצה להתמחות בתחום של דוט נט, נצטרך ללמוד קורס דוט נט, כך עלינו לנהוג גם כאשר יש לנו חלומות גדולים על פיתוח של אפליקציה מנצחת.

לימוד מקצועי ומסודר, הסוד להצלחה

העניין הוא שידע טכני סביב שפת הסמארטפונים הוא כלי חשוב, שבלעדיו למעשה לא נוכל לייצר שום דבר, אבל לייצר משהו זאת לא המטרה העיקרית, אלא לדעת מה לייצר ואיך לייצר זאת, זה מה שחשוב. פיתוח חשיבה של מתכנת, פיתוח חשיבה מערכתית, פיתוח חשיבה של אפליקציות העונות לצורך אמיתי, ונושאות פוטנציאל גדול של הצלחה, הוא הסוד להצלחה בתחום זה. בעוד מיליוני אנשים לומדים את עולם הסמארטפונים, הרי שרק בודדים מהם מצליחים באמת להגיע להישגים משמעותיים. בדיוק מהסיבה הזאת, אם יש לכם חלום לייצר את האפליקציה המנצחת לאיי פון או לאנדרואיד של גוגל, אתם רוצים ללמוד את התחום בצורה מקצועית ומסודרת במסגרת מוכרת.


חשיבותו של קורס תכנות בעולם

זהו לא פלא כלל שבעולם מודרני כמו שלנו היום, כל אחד רוצה לחשוב על תוכנה חדשה או רעיון מבריק שיוכל לסייע בתחומים רבים ושונים. אולם לחשוב על רעיונות חכמים ומוצלחים לא מביא אותנו למצב שבו אנו מממשים את המטרות שלנו. במקום להמשיך לחלום בהקיץ... שאולי יום אחד גם אני אפתח תוכנה שכולם יכירו... אפשר להפסיק לחלום, לקום ולהתחיל להגשים את החלומות. קורס תכנות- זהו הפתרון הטוב ביותר!

מדוע זה חשוב?

נסו לדמיין ולו רק לרגע אחד, עולם שלם ללא תוכנות מחשב, ללא אפליקציות, עולם שבו יש רק רעיונות חכמים ויצירתיים אך אין שום דרך ליישם אותם... בעולם המודרני בו הטכנולוגיה ממשיכה לשבור שיאים, קשה לדמיין מצב כזה. קשה לדמיין יום ללא עבודה שגרתית מול מחשב, ללא שימוש באפליקציות השונות בטלפון הנייד, נראה כאילו זה פשוט לא אפשרי ואכן זה כך...במיוחד לאחר שהתרגלנו למצב כזה שבו תוכנות המחשב מנהלות לנו את העניינים, נתונים בעבודה, חשבונות וכן הלאה...

יוקרת המקצוע

לימודי מחשבים באופן כללי הם מבין הלימודים היוקרתיים ביותר בארץ ובכלל בכל העולם. תחת לימודי מחשבים ישנם אין ספור קורסים שונים כמו דוט-נט להתמקצעות ברבדים מגוונים בעולם המחשבים וקורס תכנות הינו אחד הקורסים המוצעים. מטרתו של קורס תכנות הוא בעצם להקנות את האפשרות להפוך כל רעיון של תוכנה חכמה ויצירתית למציאות, מצב זה יכול לקרות בזכות מקצועיותם של מתכנתים מומחים ומקצועיים שלמדו לתכנת. תכנות הפך בשנים האחרונות למקצוע המודרני ביותר והנחשב ביותר בתחום המחשבים. קורס זה נחשב כיוקרתי ונחשב בעקבות השינוי בטכנולוגיה שחל בכל העולם.

קורס תכנות- להוביל את הטכנולוגיה

אז כפי שניתן להבין, קורס תכנות מאפשר לכל אחד מכם לקבל את כל הידע והכלים הרלוונטיים על מנת לפתח תוכנה חכמה כמו שקורס בניית אתרים מלמד אותכם לפתח אתר. מדוע זה חשוב? כי בעולם שבו בכל יום יש אפליקציה חדשה או תוכנה מתוחכמת חדשה יש צורך באנשי פיתוח שיהפכו את המטרה למציאות. במקרים רבים תוכנות מתחכמות במיוחד יכולות לשנות סדרי יום ולסייע עד מאד בהתנהלות העבודה או ההתנהלות האישית.


למה לעשות קורס תכנות

פעם מסלול החיים היה די ברור, מסיימים את הצבא, עושים את הטיול הגדול או שלא עושים אחד כזה, ואז מתחילים לחשוב מה רוצים ללמוד כשברור הוא שצריך ללמוד לימודים אקדמאיים, ובסיומם למצוא עבודה טובה עם תנאים מכובדים ולעבוד במקום העבודה עד לפנסיה. כיום, כבר כולם יודעים שאין כזה דבר מקום עבודה לכל החיים וצעירים רבים לומדים כמה שיותר תחומים בשביל לפתוח לעצמם כמה שיותר אפשרויות. קורס תכנות הוא אחד הקורסים המובילים והפופולאריים, קורס אשר מקנה יידע רחב ואפשרויות רבות לפרנסה לאחר הלימודים.

מהו הקורס?

קורס תכנות הוא קורס המתמקד בשפות תכנות שונות, שפות אשר בעזרתן מקימים אתרי אינטרנט ומתפתחים תוכנות. הקורס משלב בתוכו לא מעט לימודים תיאורטיים אך גם לא מעט התנסות מעשית וזה מה שמעניין באמת. ישנו צורך רב באנשי מקצוע מתחום התכנות וישנן אפשרויות תכנות שונות כך שכל אחד יכול למצוא לעצמו את הנישה שמעניינת אותו יותר ולהתמקצע בה. ישנן מכללות רבות שמאפשרות לימודים אצלן ותנאי הקבלה בדרך כלל לא ממש מסובכים ולכן מי שחולם ללמוד תכנות יוכל לעשות זאת גם ללא תנאי פתיחה מרשימים.

למה ללמוד מחשבים?

העולם בו אנו חיים הוא עולם שחי ונושם מחשבים ואינטרנט ונדמה שהכול עובד על גבי הרשת מה שאומר שכל מה שקשור במחשבים ובאינטרנט הוא הדבר האמיתי. בכל יום ויום קמים אתרי אינטרנט חדשים ובכל יום ויום מתפתחות תוכנות חדשות כך שכל אחד יכול למצוא את מקומות בעולם המחשבים ומי שמתברג כמו שצריך מוצא את עצמו עם עבוד טובה ושכר לא רע בכלל. כיום לימודי מחשבים הם הלימודים העדיפים ונראה שהעולם רק ילך ויתקדם בכיוון הזה וכדאי לכל אחד למצוא את המקום שלו בעולם המחשבים וללמוד תכנו או משהו אחר.

אין ספק שללא מחשבים ואינטרנט העולם היה נראה היום אחרת לגמרי, ואין ספק שבשביל שהכול יעבוד כמו שצריך והעולם ימשיך להתקדם יש צורך הולך וגובר באנשי מקצוע בתחום, מה שאומר שיש מקום לכולם וכל אחד יכול למצוא שם את מקומו.

קורס תכנות – מה זה?

כשהיינו ילדים ההורים שלנו אמרו לנו שאם לא נלמד לא נתקדם בחיים. לאחר מכן כשהשתחררנו מהצבא אמרו לנו שאם לא נוציא לפחות תואר ראשון אם לא תואר שני לא נוכל להגיע לשום דבר בחיים, וכל מה שנוכל לעבוד בו הוא שרברבות או אינסטלציה [שזה לא רע בכלל] חלק מאתנו אכן הלכו ללמוד לימודים אקדמאיים וגילו לאחר מכן שלימודים לא מבטיחים עבודה והתקדמות בחיים, ובעיקר היום בעולם המודרני מספיק לעשות איזה שהוא קורס מחשבים בשביל מלמצוא עבודה טובה גם ללא תואר ראשון. קורס תכנות הוא אחד מאותם קורסים כאלו.

אז והיום

בעבר, אכן מי שהיה רוצה להתקבל למקום עבודה כלשהוא היה צריך להראות בראיון העבודה תעודת לימודים אקדמאיים. פעם זה פעם והיום המצב השתנה לגמרי, בעיקר מאז שהמחשבים וההייטק תפסו להם מקום של כבוד, וכיום ניתן לעשות קורס בן מספר חודשים, קורס ספציפי אשר בסיומו מקבלים תעודה והולכים להציג אותה בראיונות עבודה. תם העידן בו היינו חייבים ללכת במסלול הרגיל וללמוד כמה שנים באוניברסיטה. קורס תכנות הוא לדוגמא אופציה מצוינת ללימודים מעניינים, לימודים קצרים יחסית, ובעיקר לימודים המביאים עימם פרנסה

מה לומדים בקורס?

אם חשבתם בכיוון של קורס תכנות אתם בכיוון הנכון. כיום, הכול מתנהל דרך ובעזרת מחשבים, ולכן יש צורך הולך וגובר באנשי מקצוע מהתחום. קורס התכנות הוא קורס שיכול לגעת בשפות אינטרנט שונות, קוד וכדומה, וישנם מספר קורסים ספציפיים בעניין. את הקורסים הללו ניתן ללמוד במכללות השונות שקיימות היום בארץ, ועם קצת סבלנות ובירורים במקומות הנכונים ניתן למצוא את המכללה המתאימה ובעיקר את הקורס שהכי יעניין אותנו ויביא לנו פרנסה. ללא תכנות לא ניתן היה לבנות מערכות אינטרנטיות שונות ואתרי אינטרנט שונים.

אז למה דווקא ללכת היום ללמוד תכנות? כי זה מקצוע מבוקש, מקצוע שניתן להתקדם בו יותר ויותר, מקצוע שאם נחשפים אליו מגלים עולם ומלואו. בסופו של דבר הכסף הוא מה שמדבר ורוב מי שלומד תכנות מוצא עבודה בתוך זמן קצר יחסית ועם שכר מכובד.

קורס תכנות

תחום ההיי טק הוא מבין התחומים היחידים בו ישראל מחזיקה ביתרון יחסי מובהק. חברות סטארט אפ צצות כמו פטריות לאחר הגשם ומגייסות לשורותיהן עובדים רבים הנהנים מתנאים מאד נוחים. כדי לעסוק בתחום המחשבים לא צריך כיום ללמוד במסלול אקדמי לתואר רשמי, ניתן להשתלב בתעשייה ענפה הזו גם ללא תואר ראשון בהנדסת תוכנה או במדעי המחשב תודות למגוון העצום של קורסי תכנות המוצעים ברחבי השוק.

כיצד להתברג בשוק העבודה המבוקש?

קורס תכנות יכול לערוך חודשים ספורים בלבד ולהקנות לבוגריו ידע חשוב ומהותי בתחום המחשבים. בוגרי הקורס מחזיקים בסיכויים לא רעים בכלל להשתלב בשוק העבודה ולמצוא עבודה מתאימה עם תנאים מעולים. בעידן הנוכחי בו אפילו ילדים בני עשר יודעים את כל רזי האינטרנט וכיצד לעשות שימוש במחשבים ולכל אדם כמעט ישנו מחשב אישי, ניתן לרכוש מקצוע נדרש ומבוקש עם קצת השקעה ורצון בפרק זמן די קצר. לימודי תכנות נחשבים לתחום הכשרה מעשי ויישומי בעולם המחשבים והטכנולוגיה.

להתמקצע בתחום ללא תואר ראשון

אם גם אתם תמיד חלמתם לעסוק בעולם המחשבים ועם זאת לא יכולתם לבחור במסלול לימודים אקדמי לתואר ראשון, אנו שמחים לבשר לכם שתוכלו לעשות זאת על ידי הרשמה לקורס תכנות מקצועי. מתכנתים משחקים תפקיד מאד מרכזי בתקופה הנוכחית ובלעדיהם לא ניתן היה להוציא אל הפועל וליישם רעיונות טובים יותר או טובים פחות. קורס תכנות נחשב כיום למבוקש מאד ובכלל זה מהווה מקצוע נחשק. לימודים בתחום זה הם בעלי ביקוש גבוהה מאד באוניברסיטאות ומכללות בישראל.

קורסים שונים בתכנות

להלן כמה מסוגי הקורסים העוסקים בתכנות: קורס תכנות שפת C הידועה בזכות המודולאריות הרבה שלה ונחשבת למוגנת באופן יחסי מפני שינוי וקריאה. קורס שפת C++ מתמקד בשפה הגמישה הזו המאפשרת תכנות בסגנונות רבים כגון תכנות מונחה עצמים המאפשר שימוש בפונקציות שונות ותבניות בזמן הידור או תכנות פרוצדוראלי. קורס נוסף מתמקד בשפת SQL המשמשת בתחום של ניהול בסיסי נתונים למטרות אחזור מידע, שליפת מידע ספציפי ממאגר זיכרון גדול ועדכוני תוכן. קורס HTML כולל היכרות עם השפה הזו המשמשת לעיצוב אתרים הכוללים תמונה, טקסט, קטעי מולטימדיה וצליל.

אקטואלי מתמיד- קורס תכנות

כיום לכולם ברור שהמחר הוא האינטרנט, שהמחר הוא תקשורת, שהמחר רק ימשיך להתפתח וזאת בזכות תחום התכנות. על כן אנשים רבים המגיעים מתחום המחשבים ומבקשים להתברג אל תוך המחר הווירטואלי, מבקשים לעבור קורס תכנות. קורס זה יכול להתמקד באינספור תוכנות, כאשר לימודי תכנות בארץ מאוד מומלצים כיוון שיש פה הרבה חברות סטארט אפ אשר מחפשות אחר חבר'ה מוכשרים בעלי ידע בתחום. כל היופי שבתחום זה אין צורך ללמוד 3 שנים במסלול של תואר רגיל, אלא ניתן גם להסתפק בקורס, קורס תכנות שניתן למצוא באינספור מוסדות.

כל הסיבות

לרוב קורס לוקח רק כמה חודשים ספורים. כמובן שבמקביל יש לבוא עם ידע בסיסי בתחום, וזאת ניתן לספוג גם בבית דרך לימוד עצמי, כפי שהרבה משוגעים לדבר נוהגים לעשות. בנוסף כל היופי בקורסי תכנות זה שתמיד ניתן לקחת עוד קורסים בתחום ספציפי, כך שאט אט ניתן להשלים את התמונה ולהתמקצע עוד ועוד בתחום מדהים ואקטואלי שכזה. כיום כאשר ילדים בני עשר שולטים בנעשה בתחום, ויש עוד ועוד פיתוחים הן בטריטוריית המחשב והן בטריטוריית המכשירים הסלולריים, יהיה זה רק נכון להצטרף, במיוחד כל עוד יש משיכה לתחום מעניין ודינאמי שכזה.

תעסוקה

בוגרי הקורסים השונים בתחום התכנות יכולים לבחור בין להצטרף אל חברת סטרטאפ, או לחברה קיימת כגון ארגון גדול, או לחלופין לעבוד כעצמאי בתחום. לשני הקצוות יש ביקוש, וכיוון שכיום אנו נמצאים בעידן המחשב, מדובר על בחירה מושכלת ויחסית בטוחה מבחינת פרנסה.

שפות

ללא מתכנת מיומן, רעיון יישאר רק רעיון. אם כן מה יש ללמוד על מנת לדחוף רעיון להפוך להיות תוכנה פעילה? ובכן לשם כך יש לעבור באופן תיאורטי ומעשי על הרשימה הבאה: שפת C שנחשבת ליחסית מוגנת ורב שימושית. שפת C++ שנבדלת בגמישות שלה. שפת SQL שלרוב שמישה עבור עדכון תוכן וניהול בסיס נתונים. לינוקס- מערכת הפעלה בעלת קוד פתוח. JAVA- מתאימה לעבודה על האינטרנט ועל טלפונים ניידים. ניתוח מערכות מידע, קורס HTML עבור עיצוב אתרי אינטרנט וקורס פייטון עבור יעילות בעת כתיבת קודים.

בחינות הסמכה mcpd
לימודי mcpd מעניינים כיום מגוון רחב של אנשים. אנו יכולים לראות זאת בזכות כך שבקורס כמו זה נלמדים מושגי יסוד חשובים מאוד של עולם התכנות. כך הדבר יכול לשרת היטב את אלו שעושים את תפקידיהם השונים בחברות הרבות במשק הישראלי תוך היכרות עם אותן טכנולוגיות חדישות ועם שיטות פיתוח מודרניות.

מי שלומד בקורס של mcpd המוצע על ידי מוסד לימודים מתקדם במיוחד, יכול לראות כיצד הוא מקבל כלים רחבים מאוד להתבוננות מערכתית שחשובה היום עבור כל אלו העובדים בתעשיית ההיי טק. על מנת לרכוש תעודה מקצועית בתחום זה יש לעבור את מבחני ההסמכה שאליהם כדאי מאוד להגיע כמה שיותר מוכנים.

הרכב הבחינות שצריך לעבור כדי לקבל את תעודת ההסמכה

כאמור, כמו בלא מעט מקצועות היי טק אחרים, גם כאן צריך להיות מוכנים למבחן שמורכב מכמה בחינות שונות. מעבר של כל אותן בחינות הסמכה mcpd הוא זה שמקנה בסופו של דבר את התעודה הנחשקת. צרו קשר ברגע זה עם מכללת פרקטיק יו ותראו כיצד אתם יכולים להתכונן למבחנים ולעבור אותם בצורה חיובית.

אלו  3 המבחנים שנוגעים לתעודה של mcpd:Microsoft.NET Framework – Application Development Foundation, Microsoft.NET Framework 3.5 – ASP.NET Application Development, Designing and Development ASP.NET Application Using the Microsoft.NET Framework 3.5 .
לימודים ברמה גבוהה מאוד בדרך להצלחה בכל מבחן רלוונטי

אל בחינות ההסמכה אפשר לגשת בנפרד. הן מתקיימות במרכז הבחינות של חברת מיקרוסופט, והן נחשבות לחלק אינטגראלי של תכנית הלימודים. רק מי שעובר בחינות הסמכה mcpd בצורה כזו ומצליח בכל אחת מהן, הוא זה שיכול להתהדר בתעודה המבוקשת והוא יכול להשתלב בצורה קלה יותר במקומות עבודה שונים.

כך, בין אם מדובר במי שזה עתה התחיל לעבוד בתחום ההיי טק ובין אם מדובר על מי שכבר צבר לא מעט ניסיון, הרי שקורס איכותי של מכללת פרקטיק יו הוא זה שיכול לקדם רבות כל אחד. תוך לימוד של נושאים חשובים כמו- HTML,SQL ,,C#  פיתוח WEB ואחרים, עושים צעד חשוב לקראת מעבר מוצלח של הבחינות.