פרויקט גמר << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

פרויקט גמר

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

מבחני הסמכה החדשים של CCNA
לאחרונה, למעשה בשנה שעברה חברת סיסקו החליפה את מבחני הסמכה שלה לתעודת CCNA למבחנים חדשים ונתנה להם מספור חדש ושינתה את התכנים הנבחנים. השינוי הכי גדול שהם עשו עוסק בתחום של IP גירסה 6 וברשת אלחוטית WIFI.

בדרישות הקודמות במבחן הידוע במספר שלו 640-802 היו דרישות בסיסיות בנושא של הגדרת נתב אלחוטי ובעיקר נדרש ידע תיאורטי כללי בלבד. במבחן CCNA החדש 200-120 דרישות הרבה יותר גבוהות וכמות החומר הנלמד הרבה יותר גדולה. זה שינוי טוב שעשתה סיסקו ובכך התאימה את המבחן לנעשה בשטח, המציאות. להזכירכם, הדרישות למבחן CCNA הקודם נכתבו בשנת 2007, בימים שרשתות WIFI היו רק בתחילת דרכן. היום, כאשר רשתות WIFI נמצאות בכל מקום בחיינו וכל מכשיר טלפון הפך להיות נתב אלחוטי (נקודה חמה) והמודעות והשימוש גדלו כל כך, טוב עשתה סיסקו שנתנה על כך דגש בדרישות למבחני הסמכה החדשים שלה בשנת 2013 ואילך.

יחד עם השינוי הטוב בתחום רשתות האלחוטיות, יש גם דגש לא ברור על כתובות IP בגירסה 6 שהן ממש מסובכות גם למתקדמים שלא נדבר על המתחילים בתחום התקשורת (שגם אליהם מיועד הקורס). הדבר שהכי מעצבן שזה פשוט מיותר, כי IPv6 לא נמצא בשימוש באף ארגון ואף ספקית אינטרנט לא מחלקת אותו ללקוחות שלה ואין ראיון עבודה בו יש צורך להפגין ידע בנושא. לדעתי גם המראיינים אינם מכירים את הנושא, כי הוא פשוט לא נמצא בשימוש. התלמיד המתחילים ושגם ככה קשה לו, יש לו המון חומר לזכור למבחני הסמכה של סיסקו CCNA נאלץ ללמוד עוד חומר וב-IPv6 יש הון מספרים לזכור. מדובר על לזכור מספרים בהקסדצימלי (HEX – זה בסיס ספירה 16 ולא עשרוני כמו שאנחנו רגילים).

למי עוזר המידע על כתובת fe80 ועל נקודתיים ועל אורך הכתובת, אם לא משתמשים בזה. אבל, הגרוע יותר שהם החליטו להוסיף לא רק ידע כללי על כתובות IP גירסה 6 אלא גם ללמד על ניתוב שלהם וזה מטורף לגמרי. זה משהו שהיה נלמד רק ברמת קורס CCNP בחלק המתקדם שלו והיה קשה מאוד לתלמידים מנוסים שעבדו בתחום שנים והיו מוסמכים CCNA. כן להם זה היה קשה ועכשיו לדרוש מתלמיד מתחיל בקורס הראשון שלו בחיים להכיר את זה (שוב, כאשר מדובר על משהו שלא משתמשים בו) פשוט מטורף.

לא אסיים את הכתבה שלי מבלי לציין לרעה מוסדות לימוד המשווקים קורס זה לתלמידים ללא רקע כלל כקורס שמתאים למתחילים ללא ניסיון. מבחינתם של סיסקו, קורס CCNA מיועד לאנשים שכבר עבדו לפחות שנה בתחום ויש להם רקע. למי שאין רקע וניסיון בכלל, סיסקו ממליצה להתחיל ללמוד CCENT שזה קורס קל ופשוט בהרבה, אבל מה לעשות שהשם הזה לא מצלצל וקל יותר למכור מותג ידוע ומוכר CCNA למי שלא מבין כלום, גם אם זה לא מתאים לו, הרי מדובר באלפי שקלים ומכירה קלה.

המדריך לבחירת מוסד הלימודים שיכין אתכם למבחן ההסמכה של סיסקו

אם החלטתם להיות מנהלי מערכות תקשורת ואתם רוצים להצליח להשתלב בעבודה בחברות המובילות ביותר בשוק, אין ספק שכדאי לכם לעשות את הדברים בצורה מסודרת. המדריך המובא כאן יעזור לכם לבחור את המקום שבו תלמדו את הקורס שיעניק לכם את התעודה של חברת סיסקו, והתעודה הזאת זה הצעד הראשון והחשוב ביותר.

החזיקו בתעודת הסמכה מאת חברת סיסקו

חברת סיסקו הינה חברה שמייצרת ציוד תקשורת לכל החברות ולכל הארגונים השונים, ואין ספק שלהחזיק בתעודת הסמכה של חברה זאת זה דבר נחשק. מנהלי החברות הגדולות יודעים היטב שמי שיש לו תעודה כזאת הוא למעשה אדם שלמד ויודע איך לתפעל, לתקן ולעבוד עם הציוד הזה ולכן זו עבודה דרושה.

החליטו ללמוד בצורה מסודרת

כדי לקבל את תעודת ההסמכה של חברת סיסקו אתם חייבים לעשות את המבחן של החברה, וזה אומר שאתם צריכים ללמוד את כל התחום של CCNA מאוד לעומק. למרות שיש לכם אפשרות ללמוד את הנושא הזה לבד, כלומר על ידי חומר שתמצאו ברשת, אין ספק שיש יתרונות רבים ללימודים בקורס ולא כדאי לכם לוותר עליהם.

בחרו איפה ללמוד

מתוך חיפוש ראשוני אונליין אתם תראו שלא חסרים מקומות שבהם תוכלו ללמוד CCNA, אך לא כל המקומות האלה יעניקו לכם את אותו הדבר. חשוב לבחור את בית הספר המוביל, או את המכללה הטובה ביותר בתחום, כי אם אתם כבר משקיעים ולומדים, כדאי שתעברו את מבחן ההסמכה כבר בפעם הראשונה.

השקיעו בלימודים מעבר למבחן

זה נכון שרוב הקורסים בתחום של CCNA נועדו לעזור לכם לעבור את המבחן, אך למען האמת, כל פרט בהם חשוב לכם גם לעבודה ולא רק למבחן. זוהי הסיבה שבגללה מאוד מומלץ ללמוד ברצינות ולעשות את כל המטלות של הקורס בלי קשר למבחן ההסמכה.

השווה מחירים

כפי שעל כל סוג אחר של לימודים אתם יכולים לשלם מחירים שונים בכל מקום, כך קורה גם עם הקורסים שעוזרים להתכונן למבחן ההסמכה של סיסקו. מותר לכם להשוות בין המחירים כדי למצוא מוסד לימודים יותר זול.


סיסקו - נעים להכיר!

מזה בכלל סיסקו? אם שאלתם את השאלה הזאת אתם במצב שהייתי לפני כשנה, כשהתחלתי ללמוד ניהול רשתות. ובכן סיסקו היא למעשה חברה גדולה ומפורסמת מאוד בקרב אנשי מחשבים עד כדי כך שרוב הציוד המצוי כיום ברשתות גדולות הוא מתוצרת סיסקו.

השם "סיסקו" הוא חלק משם העיר סן פרנסיסקו בקליפורניה ארה"ב שזו העיר בה נוסדה החברה. הסמל של סיסקו מעוצב בצורת גשר שגם הוא קשור למקום בו נוסדה החברה ומסמל את גשר שער הזהב שבעיר. סיסקו מובילה בייצור נתבים וסביר מאוד שכשאעבוד כמנהל רשת אתקל הרבה בציוד של סיסקו.

בקורס הנוכחי אני לומד על נתבים בצורה שטחית אך כשאסיים אני חושב שאלך לקורס של סיסקו שנקרא CCNA כדי שאוכל בעתיד להתקדם ולנהל רשתות רציניות. אולי אני אנסה לבקר בחברות גדולות כדי לראות מקרוב את הציוד של סיסקו שלפי מה שהבנתי זה עולם בפני עצמו.

הסוויצ'ים המתקדמים של סיסקו ניתנים לניהול במה מפורטת מאוד והמידע שעובר שם מסונן וממוין. ולמעשה הסוויץ' בעצמו הוא סוג של מחשב עם מערכת הפעלה משל עצמו. בנתבים של סיסקו ניתן להגדיר דברים רבים ולשלוט טוב יותר באבטחה ובעומסים וכן ניתן לאתר תקלות בצורה קלה ומהירה יותר.

אגב, את כל זה אני יודע כי היה לי בקורס שיעור אחד של סיסקו ונתנו לנו את המבוא הזה שסיכמתי לפני כן.


סיסקו - נקודת מפנה

בס"ד

היום התחלתי קורס של סיסקו ואני מרגיש שזאת נקודת מפנה בחיים שלי. אין כמו סיסקו בשביל להשלים את גוף הידע שכבר צברתי בניהול רשתות. אני מרגיש שלימודי סיסקו גם יהיו כיפיים מאוד וגם יעזרו לי להשתלב בשוק העבודה במקומות הרבה יותר איכותיים - קרי, משכורת יותר גבוהה, רכב, פאפון וכו'.

השיעוק הראשון בקורס סיסקו היה מעניין מאוד. למדנו על הבסיס של מה זה תקשורת וכבר בשיעור הראשון הרגשתי חזק מאוד שללמוד סיסקו הייתה בחירה נכונה! אני כבר מחכה לשיעור הבא ולכניסה לעומק לתוך סיסקו.

הקורס של סיסקו למי שלא יודע מורכב משני חלקים שנקראים ICND1 ו-ICND2. אלו הם שני מודולים (חלקים) שבהם מלמדים את כל מה שצריך בשביל לקבל את הסמכת CCNA של סיסקו. זה הקורס שכרגע אני נמצא בו. מאוחר יותר ייתכן ואמשיך לקורס המתקדם של סיסקו שנקרא CCNP ומי יודע, אולי בעתיד אפילו אזכה להסמכה הגבוהה (מאוד!) CCIE.

לבינתיים אני נהנה מאוד מקורס סיסקו ואני ממליץ לכולם בחום לנסות את הקורס הזה. אולי בתור התחלה כדאי ללכת על קורס מנהלי רשתות, זה מה שאני עשיתי, אבל אחרי שסיימתם את הקורס כדאי מאוד להמשיך עם סיסקו. אני צופה שהעתיד שלי יהיה מאוד טוב ושאני אצליח במקומות העבודה כמו שאני מצליח היום. בעזרת הידע של