VLAN - פרוטוקול VTP למתקדמים << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

VLAN - פרוטוקול VTP למתקדמים

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA

המטרה של פרוטוקול VTP להעתיק שמות של VLANS מSWITCH  לSWITCH ללא צורך ליצור אותם באופן ידני אך ללא שיוך!

טבלת ה VLANS נוצרת בתוך קובץ מסד נתונים שנקרא vlan.dat וניתן לראות את זה דרך: show flash

בכדי לראות את מצב ה VTP: show vtp status

בכדי להגדיר VTP מגדירים DOMAIN  לVTP וקובעים מי יהיה ה SERVER ומי ה CLIENT

Vtp domain abc>vtp mode server/client/transparent

Server: הוא זה שמחזיק את רשימת הVLANS

Client: הוא זה שמקבל את רשימת הVLAN שב SERVER

Transparent: הוא לא יושפע משאר הגדרות ה VLANS


הוכן ע"י התלמיד המצטיין: אברהים אבו שיכה
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

אתר לימודים של סיסקו
רבים הם אלו ברחבי העולם שמכירים את חברת סיסקו. חשוב להדגיש עד כמה לא רק אלו שעובדים עם המערכות ועם הציוד של חברת סיסקו מכירים אותה, אלא גם מי שלא עובד ישירות מול החברה רואה את מוצריה השונים שהופכים להיות חכמים ומתקדמים יותר במהלך השנים ומסייעים לעבודה של לא מעט אנשים.

מדובר בחברה מובילה בתחום העצום והחשוב של רשתות תקשורות ואינטרנט. לימודים הנוגעים למוצרים המתקדמים של חברת סיסקו יכולים לבוא לידי ביטוי בקורסים כמו CCNA וכד'. אין ספק שמי שרוצה למצוא את עצמו בלב מערכת מתקדמת שמציגה יכולות גבוהות, ישמח למצוא אפשרות ללמוד מידע הקשור לסיסקו.

ההתאמה לרבים שעובדים עם מוצרי חברת סיסקו

יש חשיבות רבה לקיומו של אתר לימודים של סיסקו ברשת האינטרנט. אלו שרוצים מאוד לקבל הסמכה מטעם החברה לקראת עבודתם עם מוצרי החברה ועם מערכות התקשורת שלה, צריכים לעמוד ברמת לימודים מספקת ולעבור את המבחנים הייעודים שמציגה החברה לכל מי שיהיו קשור ישירות למוצריה החכמים.

בהקשר לתחומי העיסוק של חברת סיסקו, יכול כל אחד למצוא לעצמו אפשרות לימודים חכמה שתקדם אותו אל מציאת עבודה איכותית. הן מי שמתחיל את דרכו בעולם המחשבים והן מי שמצויד כבר בתעודה מסוימת, מוזמנים כבר עכשיו ליצור קשר עם מכללת פרקטיק יו ולהיכנס לעולם המתקדם של חברת סיסקו העולמית .

המקום הטוב ביותר להתחיל וללמוד בו כמה שיותר מהר

מכללת פרקטיק יו מצטיירת כמקום איכותי ביותר ללמוד בו קורס CCNA ולקבל המון מידע איכותי ורלוונטי לגבי מוצרים וטכניקות העבודה של מערכות התקשורת של סיסקו. פרקטיק יו מציגה רעננות מרשימה כשהיא מאפשרת לכל אחד להירשם בקלות ולהצטרף לרבים שכבר לומדים קורסים איכותיים דרך המחשב האישי.

כך רואים כל אלו שמתוודעים לשיטה החדשנית של מכללת פרקטיק יו כיצד אתר לימודים של סיסקו הוא בעל ערך רב עבורם בזכות לא מעט סיבות. הנגישות למידע רב, היכולת לעבור על כל נושא בצורה אישית, הנתונים הברורים שמוצגים בכל סרטון, והאפשרות ליהנות מתמיכה אמיתית, עושים את הלימודים ליעילים ביותר.
קורס CCNA
חברת סיסקו האמריקאית הינה חברה בינלאומית הפועלת בשוק התקשורת מאז שנת 1984. לאורך השנים הפכו מוצרי החברה למובילים בתחום ציוד התקשורת, וכיום ניתן למצוא את מוצרי החברה בקרב חברות וארגונים בכל רחבי העולם, לרבות, בישראל.

קורס CCNA הוא למעשה קורס אשר נועד להפוך אתכם ל-  Cisco Certfied Network Associate, כלומר, עמיתי רשת מוסמכים מטעם חברת סיסקו העולמית. הסמכה זו מוענקת לטכנאי מחשבים העומדים בהצלחה בבחינת CCNA הכולל כ-78 שאלות. על מנת לקבל את ההסמכה המקצועית של חברת סיסקו תדרשו לענות נכונה על כ-80% משאלות המבחן.

קורס CCNA למי הוא מיועד?

קורסי CCNA מיועדים לטכנאי מחשבים מוסמכים אשר עברו קורס טכנאי מחשבים במסגרת לימודי תעודה. בנוסף, הקורס מיועד לכל אותם אלו המעוניינים לעסוק בתחום הקמת רשתות תקשורת מתקדמות ובתפעול ותחזוקה של רשתות אלו.

נושא התקשורת וניהול רשתות הפך בשנים האחרונות לאחד ממקצועות המחשוב המובילים ביותר בענף, וזאת בשל הביקוש ההולך וגובר מצד חברות, בתי עסק וארגונים לבעלי מקצוע מיומנים אשר יהיו אמונים על נושא התקשורת בארגון או בחברה.

כיום, מנהלי רשתות מועסקים במסגרת משרה מלאה ומקיפה בחברות הגדולות במשק, או לחילופין, במסגרת פרילנסרים המתמודדים עם תפעול רשתות מחשבים ותקשורת. קורס CCNA מאפשר לכל אחד ואחת מכם להפוך לאחד מבעלי המקצוע המבוקשים ביותר בשוק התעסוקה, וזאת בשל הביקוש ההולך וגובר לבעלי מקצוע בעלי הסמכה של חברת סיסקו העולמית.

קורס CCNA מהבית!

אחת הדרכים ללמוד את תחום ניהול הרשתות וליהנות מהסמכה מקצועית ורשמית של חברת סיסקו העולמית היא באמצעות שיטת לימודי האונליין, המאפשרים לכם להתמקצע בתחום זה באמצעות לימודים מהבית דרך רשת האינטרנט.

לימודי האונליין ההופכים בשנים האחרונות לשיטת הלימודים המובילה ביותר בתחום מקצועות המחשב, מאפשרת לכל אחד ואחת מכם להצטרף אל מסלולי ההצלחה השונים באמצעות שיטת לימוד זו. מכללת "פרקטיקיו" המתמחה בלימודי אונליין למקצועות המחשב, מעמידה לרשותכם קורס CCNA מקיף, מקצועי ואיכותי באמצעות מאגר סרטונים העוסק בתחום ניהול הרשתות. לימודי האונליין של מכללת "פרקטיקיו" מאפשרים לכם ליהנות מהכנה מקסימאלית למבחני ההסמכה שבסופם גם אתם תהפכו לעמיתי רשת מוסמכים מטעם חברת סיסקו העולמית.
להיות מומחה ב- CCNA
תחום הטכנולוגיה יודע בעשור האחרון תאוצה מדהימה, תאוצה זו מתבטאת בעושר האינטרקציה של חיינו עם אחרים, ועם ממשקים, אפליקציות וכדומה. התחום משפיע באופן חד על חיינו הפרטים ועל עבודתנו המקצועית, כאשר ישנה דרישה מובהקת לעוד ועוד מומחים טכנולוגים אשר ישפרו את היכולות הטכנולוגיות של החברות העסקיות. העושר הרב מתבטא בהגדרת תפקידים חדשים, ותחומי מומחיות בטכנולוגיה העיסקית, CCNA הינו תחום כזה, כאשר הוא מקבל את שמו מבחינת האסמכה שבסופו, את הסטנדרט לבחינה מגדירה חברת סיסקו ענק רשתות תקשורת הנתונים האמריקאי ופירוש ראשי התיבות של השם הוא Cisco Certified Network Associate. בארץ מועברים מספר קורסים בנושא על ידי כמה בתי ספר המתמחים בהוראת מקצועות טכנולוגים, כאשר מטרת כול קורס היא הצלחת התלמידים במבחן האסמכה הסופי, מבחן המקנה לעובר אותו תעודת מקצוען בתחום CCNA בינלאומית.

מה הם הדגשים בלימוד מוסמך CCNA

-          הכרת תקשורת הנתונים מבוססת מיתוג ונתבים מבסיסה ועד לרמותיה הגבוהות. הכרת הטרמינולוגיה והפונקציות השונות.

-           הכרת פרוטוקלים שונים ויכולת לפעול איתם בסביבת העבודה שלהם. פרוטוקולים מבוססי ראוטינג, WAN, ועוד.

-          הכרת נושא הLAN  וה WLAN.

-          יכולת תיקון ושיפור רשת תקשורת נתונים קיימת.

-          למידה לקראת מבחני ההסמכה של סיסקו.

אפשרויות התעסוקה

תעודת מוסך CCNA פותחת לכם דלתות בתחומי הגדרת רשתות, תמיכה, קונפיגרציה של רשת קיימת, תיקון רשתות וכדומה, במשרת טכנאי רשתות ותמיכה טכנית. התאר מטעם חברת סיסקו תלוי בלפחות ציון ''עובר'' בבחינה, ומכיוון שהשפעת סיסקו על עולם רשתות העברת הנתונים מבוססי הנתבים היא מכרעת, תעודת הסמכה מטעמה נחשבת ומבוקשת ברוב הסביבות העסקיות טכנולוגיות בשוק. הלימודים מתאימים למי שמעוניין להגדיל את הבנתו ברשתות של סיסקו ולטפס במדרג המומחיות של טיפול ברשתות שמפעילה החברה, למי ששואף לרכוש ידע חיוני ודרוש בתחום הרשתו ותמיכת IT, לבעלי ידע קודם כמו מהנדסים העובדים בסביבת העבודה של סיסקו או למי שהוא חסר ידע קודם ומעוניין בפתיחת צוהר לתחום עבודה מבוקש. בעולם העסקי של ימינו מומלץ לרכוש כלים שנותנים יתרון תעסוקתי, ובחירה ללמוד את האקוסיסטם של סיסקו מאפשרת לכם מעמד יציב ונדרש בשוק.
שאלות ותשובות לגבי קורס Exchange
קורס Exchange  מספק הכשרה בכל הקשור לניהול שרתי דואר. גם אם ממבט ראשון נראה כי זהו קורס בנושא מצומצם יחסית לקורסים אחרים, עדיין זהו קורס חשוב מאין כמוהו ורצוי כי מנהלי רשתות יתמקצעו גם בנישה הזאת. שרת Exchange של חברת מייקרוסופט הוא שרת הדואר האלקטרוני המרכזי בו נעשה שימוש בחברות ובעסקים. הדואר אלקטרוני מהווה אמצעי תקשורת כמעט בלעדי בתוך החברות ולכן חשוב כי יהיה אדם שידע לנהל אותו כמו שצריך.

מה כולל הקורס?

קורס Exchange כולל הכשרה מקיפה בכל הקשור להתקנה, תחזוק, ניהול ופתרון בעיות ותקלות בשרת הדואר האלקטרוני. עם הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס נמנים: כיצד להכין תשתית, להתקין ולהגדיר את השרת, כיצד להגדיר בשרת אנטי ספאם ואנטי וירוס, כיצד לשחזר את תפקודי השרת במקרה של תקלה וכיצד להגדיר גיבויים, כיצד לבצע מעקב אחר הודעות ועוד נושאים נוספים. בסופו של דבר הקורס מכין את הלומדים בו למבחן של חברת מיקרוסופט אשר נותן תעודה בינלאומית והכרה מטעם החברה כמומחים בתחום ניהול שרתי דואר מטעם החברה.

למי מיועד הקורס והאם ישנם תנאי קבלה?

הקורס מיועד לבעלי הכשרה בתחום המחשבים. בוגרי קורס ניהול רשתות או מהנדסי רשתות יכולים ללמוד בקורס על מנת להתמקצע גם בתור מנהלי שרת דואר אלקטרוני ולהשלים את מומחיותם .

היכן ניתן ללמוד את הקורס?

קורס Exchange מועבר במכללות העוסקות בתחום המיחשוב ברחבי הארץ. ישנה אפשרות ללמוד את הקורס בתור קורס אונליין כפי שמציעה מכללת פרקטיקיו. המכללה מעבירה את הקורס באופן מפורט וברור באמצעות סרטונים והדבר חוסך זמן ומאמץ בהגעה למקום הלימודים. היקף הקורס הוא כ- 70 שעות אקדמיות והוא נמשך חודשיים.

מהן אפשרויות התעסוקה.

לאחר מעבר מבחן מטעם חברת מייקרוסופט תהיו עם תעודה בינלאומית על פיה מכירה בכם החברה כמנהלי שרת דואר אלקטרוני. בכל חברה או ארגון ישנה הסתמכות רבה על הדואר האלקטרוני כאמצעי תקשורת מרכזי. הקורס בהחלט יתן לכם ערך מוסף כמנהלי רשתות ויאפשר לכם להתברג בחברות מובילות בתחום ההייטק, התחום הפיננסי, מוסדות וארגונים ציבוריים ועוד.