קורס DBA אפליקטיבי - שפת SQL למתכנתים << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

קורס DBA אפליקטיבי - שפת SQL למתכנתים

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
איך נראה מסד נתונים תקין ? התקנת שרת SQL של מיקרוסופט הכרות עם MySQL התקנת MySQL על Windows / Linux ניהול קבצים - Filegroups גיבוי שרת SQL גיבוי שרת SQL - הסבר נוסף System Database System Catalog sp_configure שליחת מייל מתוך SQL SQL Server Agent - JOBs שליחת התראות במייל Compression sql mirroring Database Snapshot Database Snapshot - הסבר נוסף רפליקציה - Replication הגדרת Cluster SQL - חלק 1 הגדרת Cluster SQL - חלק 2

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס מנהל מערכות מידע, איפה כדאי?

חולמים על תפקיד ניהולי בתחום ההיי טק? רוצים לטפס הלאה בדרגה? קורס מנהל מערכות מידע יכול לקדם אתכם הלאה ולהגדיל את ההכנסה החודשית שלכם באופן משמעותי. כי בשביל לנסוק הלאה ולהגיע לתפקיד בכיר בחברה חשוב לקבל הסמכה ולעבור קורס מנהל מערכות מידע.

חשיבות של התפקיד

אין ספק שמנהל מערכות מידע זה תקפיד נחשק. אך מעבר לכך יש לדעת שהתפקיד דורש יכולות רבות והרבה ידע מקצועי וכלים שונים. כי המנהל הוא זה שבעצם מקבל את ההחלטות ומנהל את הארגון מבחינת ההתנהלות. כמו כן עליו להכיר היטב את המערכות ולנהל אותם בצורה מקצועית ונכונה. בגלל היות התפקיד הזה בעל משמעות רבה חובה ללמוד קורס מנהל מערכות מידע מהטובים ביותר. וזאת כדי שהלמידה תהיה אפקטיבית ותיתן לכם את הכלים להצליח בתחום.

מרצה בעל שם

בשביל שהקורס אכן יהיה מוצלח וטוב יש לבחור קורס שהמרצה בו או המדריך יהיה בעל שם בתחום. זה אומר שהוא מכיר את המקצוע על בוריו ויודע לעשות את העבודה הזו בצורה המוצלחת והטובה ביותר. במקומות לימוד שונים ילמד את המקצוע מנהל מערכות מידע בעל ניסיון ובעל הצלחות מוכחות בתחום. כך שהוא יחלוק עם תלמידיו את הידע המקצועי שלו וייתן גם להם את היכולת לעסוק בתחום בהצלחה.

מחיר של קורס

המחיר של קורס מקצועי הוא יקר. וזה הגיוני. בהיות הקורס מקנה לכל תלמיד את היכולת המקצועית לעבוד בתחום ולהשתכר במשך שנים. אמנם יש לשקול ולבחור את המקום בו תלמדו. יש לתת את הדעת לעניין המחיר אבל מעבר לכך לשקול את רמת הלמידה ואת אופי הלמידה. לברר האם ניתן דגש על תרגול. כמו כן חשוב לברר על השם שיש למקום הלימודים. שעוד שיש מקומות לימוד בעלי תדמית מעולה, יש קורסים לא מוכרים בכלל. אבל מעסיקים מחפשים בוגרי קורסים נחשבים. בעת הבחירה יש לשים לב לכך ולבחור מקום לימודים נחשב.

מתייעצים עם מי שעוסק בתחום

בשביל להצליח להיקלט בשוק העבודה יש להתייעץ עם מי שעוסק בתחום או בתחום קרוב ולשמוע ממנו לגבי ביקוש והיצע.

במה עובדים לאחר קורס מנהל מערכות מידע

כל מסלול לימודים שמוצע לאדם מסוים הוא כזה שמציג מידע רב. היום אנו רואים כיצד רבים הם אלו שלא מוותרים על כל פרט קטן ומאוד רוצים לדעת לא רק מה נלמד במסגרת של כל קורס מחשבים למשל, אלא גם במה אפשר לעבוד לאחר סיום המסגרת של הלימודים ועד כמה ניתן להצליח בתחום העיסוק שנבחר.

 

אחרי הכול, ברור לנו שלא לשם הנאה גרידא נכנסים אנשים רבים לכיתות לימוד ומנסים לדעת כיצד לתכנת עם שפת תכנות מסוימת או כיצד לעבוד על מערכות מידע של ארגונים שונים. הדבר נעשה מתוך רצון אמיתי להיכנס למעגל התעסוקה ולהצליח בכל משימה בארגון שבו עובדים כדי להתקדם מקצועית ולהתפרנס בכבוד.

 

מגוון המשימות של בעל תקפיד חשוב

אלו ששואלים את עצמם במה אפשר לעבוד לאחר סיום מוצלח של קורס מנהל מערכות מידע ישמחו לדעת שמדובר על תפקיד מגוון מאוד שיכול להציע מיצוי מלא בלא מעט ארגונים. מאחר ותחומי האחריות של בעל תפקיד זה הם רבים, הרי שלא קשה להבין עד כמה הגיוון שומר על עניין רב לאורך שנות העבודה הרבות.

 

כדאי מאוד לדעת שבין תחומי האחריות של מנהל מערכות המידע של הארגון נמצאים הייעוץ הטכנולוגי שמסייע למנף כל ארגון, ניהול של אנשים, ניהול משימות, ניהול של תקציבים, עבודה על מכרזים, מתן מענה חשוב ללקוחות הארגון ועוד. כך מדובר על מקצוע מרתק שמושך אליו לא מעט אנשים רציניים בישראל.

 

תוצאה של לימודים מקיפים ביותר

נראה כי אנו יכולים לזהות בצורה כמעט מיידית את ההבדל בין מנהל איכותי של מערכות מידע ובין איש מקצוע שלא ממש מצליח להגשים את הציפיות ממנו בארגון שבו הוא עובד. בזכות הבנה כי רק לימודים בצורה יסודית ומעמיקה הם אלו שיכולים ליצור איש מקצוע רציני, ניתן לזהות הבדלים בין אנשים שלמדו בבתי ספר שונים.

 

בית ספר איכותי המציע מסגרת קפדנית של קורס מנהל מערכות מידע יציף את התלמידים בידע לגבי תפעול, ניהול משא ומתן, הנעת עובדים, תוכנה, אפליקציות, שיפור מיומנות בן אישית, משאבי אנוש, מכירות ועוד. כך הוא יבנה איש מקצוע שיוכל להציג את המומחיות שלו בכל ארגון ולעמוד בכל הציפיות שתולים בו.

 

 

למה ללמוד קורס ניהול מערכות מידע?

העולם בו אנו חיים הוא עולם אינטרנטי, עולם בו כל פעולה אותה אנו מבצעים אנו עושים דרך האינטרנט ובאמצעות המחשב. בין אם אנו רוצים למצוא מידע על מוצר או שירות מסויימים ובין אם אנו רוצים לקנות משהו, סיכוי טוב שנעשה את זה דרך הרשת. גם התקשורת מתנהלת דרך רשת האינטרנט וכולנו עושים בה שימוש בתור אנשים פרטיים, אך גם עסקים עושים שימוש ברשת ועוד הרבה יותר. כל המידע שעובר בעסקים הוא דרך הרשת ובדיוק בשביל זה צריך מישהו שינהל את המידע, ולכן קורס ניהול מערכות מידע הוא קורס מבוקש כל כך.

מה זה אומר: "ניהול מערכות מידע"

ניהול מערכות מידע הוא כל אסטרטגיית המחשוב של העסק ספציפי. כל מה שקשור למחשבים, כל מה שקשור לטכנולוגיה סביבם, כל מה שקשור לתחזוקה של תשתיות ויישומים שונים, כל מה שקשור לתהליכי פיתוח, בקיצור – כל ענייני המחשבים של החברה או העסק. קורס ניהול מערכות מידע הוא קורס מגוון מאוד שכולל בתוכו לא מעט נושאים, ביניהם עבודה מול ספקים או מול לקוחות מה שעושה גם כן מנהל מערכות המידע. בקורס גם לומדים גישות ומתודות ניהוליות, התנהגות ארגונית ועוד נושאים רבים אחרים שיכולים להיות רלוונטיים למקצוע הזה.

איפה לומדים את זה?

מי שחושב ללמוד קורס ניהול מערכות מידע יוכל למצוא את זה בלא מעט מהמכללות. יש היום מכללות שונות ברחבי הארץ שנותנות את האופציה של לימודי מחשבים וקורסים שונים אותם ניתן לעשות, מכללות שמציעות בין השאר גם את קורס הזה. יש רמות שונות והיקפים שוני של הקורסים הללו, וחשוב לעשות את הבירור מה מקבלים בדיוק בתמורה לכסף, כמה זמן ארך כזה קורס ומה אפשר יהיה לעשות איתו לאחר סיומו (יש מכללות שמציעות סיוע במציאת עבודה) את כל מה שרלוונטי כדאי לברר לפני שמתחילים ללמוד.

כדאי גם לחשוב על האופציה של לימודים און ליין ולראות איזו מכללה מציעה את האופציה הזו. לימודים און ליין הם נוחים יותר וזולים יותר אם עושים את החישוב הכללי שכולל דלק, חנייה, שעות עבודה וכו'.

 

 

 

למה כדאי לך ללמוד קורס מנהל מערכות מידע

תחום המחשבים וההייטק הוא התחום המבוקש ביותר בעולם התעסוקה, חברות היי טק, סטארטאפים רבים וכמובן שאין ספור חברות שעושות שימוש תדיר ויומי בממשקים ותוכנות הפעלה וניהול שהן בעצם מוצרים של חברות היי טק אחרות. את ממשקי הניהול האלו מישהו מתפעל, המישהו הזה הוא לא אחר מאשר מנהל מערכות מידע. המשמעות של עבודה בתחום זה היא ביצוע מגוון פעולות של תחזוקה, תפעול, חידוש, איתור וניהול של מערכות המידע של החברה הכוללות ניהול כוח אדם, ניהול כספים או תקציב, תפעול של אגפים מסויימים ועוד ועוד.

לכל חברה מערכות מידע שונות כאשר התוכנות המבצעות את העבודה משתנות אף הן. בכדי להצליח לנהל מידע בצורה אופטימאלית יש להכיר את התוכנות השונות, להכיר את עולם המידע וכמובן לצבור ידע בתחום. אי אפשר לקפוץ היישר למים העמוקים ולהפוך למנהל מידע, יש קודם לכן לצבור ידע וניסיון, ללמוד קורס מנהל מערכות מידע ולבסוף להצליח להשתלב בתחום באחת מהחברות.

למי כדאי ללמוד קורס מנהל מערכות מידע

באופן עקרוני לימודים של קורס מנהל מערכות מידע אינם דורשים ידע מוקדם ספציפי או תואר כלשהו, לכל מי שיש לו עניין להתמחות בתחום זה מוזמן לנסות את מזלו ולהשתלב בקורס. בחלק ממוסדות הלימוד יידרשו מכם תעודת בגרות או 12 שנות לימוד, כמו כן עליך להיות בעל שליטה באינטרנט, היכרות עם אנגלית טכנית וגם רצון להתעמק בנישה מקצועית זו.

מה צפוי לנו בקורס

בקורס עצמו יילמדו נושאים רבים, ביניהם גם מתמטיקה ופיזיקה, וגם אנגלית ברמה גבוהה. כמו כן שרטוט הנדסי ניהול הנדסה ועוד מקצועות רבים ומגוונים. כל התחומים הללו ישמשו אתכם בעבודה המקצועית כמנהלי מערכות מידע. 

בכדי להצליח לשלב את הלימודים בקורס יחד עם עבודה תוכלו לבחור קורס במסלולי לימוד של ערב ובוקר לפי הנוחות ובהתאם לצורך שלכם. מומלץ מאד לבחור במוסד לימוד מוכר המעניק תעודה והסמכה רשמית, איתה תוכלו לצאת אל הדרך ולחפש עבודה בתחום. קורס מנהל מערכות מידע, הכרטיס שלכם לעולם ההיי טק המשלב את עולם העסקים והניהול גם יחד.

קורס ניהול מערכות מידע

אם אתם חשים צורך ללמוד קורס המשלב מקצועי טכנולוגי עם מקצועי ניהולי על בסיס עבודה עם אנשים, קורס ניהול מערכות מידע הוא בדיוק בשבילכם. בקורס זה יילמד כל המידע הנדרש לתחזוקת חברה ארגונית על מנת שתוכלו להתמקצע בניהולה מכל הזוויות ובכל הנדבכים.

תכנות ואפליקציות

לומדים תכנות ואפליקציות, מערכות מידע, גיליונות נתונים מסוגים שונים, וכל מה שנדרש על מנת להחזיק את המערכת הטכנולוגית בחברה. יילמדו מספר מערכות להתמקצעות מקסימלית. קורס ניהול מערכות מידע ילמד גם לשלוף נתונים מהמסד, וגם לקדם רעיונות אפליקטיביים חדשים באמצעות פקודות מחשב פשוטות, שכן שאר הנושאים יעסקו יותר בהיבט הפיזי של תפעול העסק.

ניהול תפעולי

יילמדו נושאים הקשורים בהנהלה התפעולית של העסק: רכבים, הקצאת משאבים מינימלית ככל הניתן להגשמת מקסימום תוצאות וכד'. בתחום הניהול התפעולי יכשיר קורס ניהול מערכות מידע את תלמידיו בדרכים שונות – כיצד עליהם לייעל את העסק בו הם מונו למנהלי מערכות.

משא ומתן

לעתים, תראו שעל מנת לייעל את העסק מבחינה תפעולית נדרשים משאים ומתנים שכן הדבר תלוי בבני אדם אחרים שאינם בהכרח משורות החברה. אנו נלמד שיטות כיצד לנהל את המשא ומתן כך שיתיישר לטובת החברה או העסק בו אתם עובדים ולטובת הצד אותו אתם מייצגים כמנהלים.

הנעת עובדים

נלמד דרכים להעסיק עובדים ביעילות, כך שהם יבצעו את עבודתם כשורה ויהיו בעלי שביעות רצון להמשיך ולייצר תשומות למקום העבודה. קורס ניהול המערכות מלמד שיטות ניהול שחשוב מאד ללמוד וליישם בפועל על מנת להיות מנהל מערכות מידע מוצלח אשר גורם גם לחומר האנושי בעסק להיות במיטבו בכל עת.

מכירות

יילמדו שיטות מכירות שונות אשר יסייעו לכם לסייע למקום העבודה למכור. חלק מהשיטות מסתמכות על מכירה ישירה וחלק על צד שלישי המדבר בשמו של הארגון, כמו למשל חברות המתמחות בשירות "טרום מכירה". אנו נלמד כיצד לעבוד עם חברות כאלה ביעילות, מבלי לבזבז משאבים יקרים ומנגד – שבית העסק שלכם ייצא בהליך הטרום מכירה הכי טוב שהוא יכול מבחינה תדמיתית.

מימון

בקורס יילמדו שיטות כיצד לחסוך בהוצאות מבלי לפגוע בביצועים של התהליך הנצרך עקב החיסכון. הדבר נכון לכל אחד מהתחומים העסקיים לעיל אשר לחלקם נדרש סיוע חיצוני מקבלן אחר שאינו מטעמכם.

 

קורס מנהל מערכות מידע

חלק קריטי מהצלחתו של כל ארגון מודרני קשור למחשוב, למערכות הדיגיטאליות ולמערכות המידע. מנהל מערכות המידע בארגון חייב להיות בעל ידע, כישורים ויכולת לראות את התמונה הכללית על כל היבטיה השונים, אילוציה והגורמים המעורבים. יש לכך השפעה ניכרת במסגרת ההצלחה שלמימוש היתרון האסטרטגי של הטכנולוגיה ליצירת מינוף עסקי בקרב הארגון. מנהל מערכות המידע מצד אחד חייב להיות היועץ הטכנולוגי של האגון שתפקידו למנף את עסקי הארגון באמצעות הטכנולוגיה ומאידך גיסא עליו להיות מנהל אנשים, משימות, מכרזים ותקציבים במגוון רחב של נושאים ותחומים.

תפקידו של מנהל מערכות המידע

מנהל מערכות המידע נושא באחריות רבה שמתבטאת גם בצורך להעניק שירות ללקוחות פנימיים וחיצוניים ולספק מענה לתהליכי הפיתוח והקמתן של מערכות התשתית והאפליקציות. אחריותו של מנהל מערכות המידע בארגון חולשת גם על ניהול הלקוחות, ניהול עובדים וספקים ועבודה מול עמיתים בארגון ובקהילה תחת הלחץ של ההנהלה להשיג יעדים בזמן מסוים ותחת מגבלות של תקציב מסוימות. אולם ההצלחה של מנהל מערכות המידע ללא ספק נשענת גם על הידע שלו ויכולת הלמידה מאחרים של צורת ביצוע התפקיד בכלים היעילים ביותר.

לימודי מערכות מידע

קורס מנהל מערכות מידע בנוי באופן ייחודי על שלושה צירים מרכזיים של למידה שנועדו לבטא שלושה מרכזי תוכן ועניין שבהם נדרש מנהל מערכות המידע להפגין בקיאות מלאה ולהצטיין בכל אחד מהם ברמה היום יומית. צירים אלו נמנים עם הציר העסקי, הציר הניהולי והציר הטכנולוגי. בכל ציר כזה הקורס מלמד את השפה, העקרונות והדרכים להצטיינות בתחום העסקי, הניהולי והטכנולוגי מנקודת המבט של המנהל הבכיר. בציר העסקי מתמקד הקורס בתחומים, במגמות, בכיוונים, באתגרים ובנושאים שונים שעימם מתמודד הארגון.

נושאי לימוד

בציר הניהולי מתמקד קורס מנהל מערכות מידע במיומנויות, בשיטות ובכלים למנהיגות ולניהול טוב של העובדים, הספקים, העמיתים וההנהלה. בציר הטכנולוגי הקורס יציג את המגמות והכיוונים הטכנולוגיים ברמת האפליקציות והיישומים, תשתיות התוכנה ותשתיות הטכנולוגיה. בתוך כך יוצגו בנוסף המשמעויות העסקיות של הטכנולוגיות השונות הדרכים למימוש מוצלח דרך התייחסות לעלויות, ל- ROI ולעקרונות הנכונים לביצוע של אותה הטכנולוגיה.

 

 

 

חשיבות קורס מנהל מערכות מידע

כיום כאשר עידן התקשורת משגשג, כל ארגון זקוק למנהל מערכות מידע איכותי וזאת על מנת להיות מסוגלים לנתב את המידע באופן המקצועי ביותר. על כן יש קורס מנהל מערכות מידע שמכשיר מגוון מנהלי מערכות יעילים שתורמים רבות לעסק. 

דמות מרכזית

מנהל מערכות מידע הנו דמות חשובה בכל ארגון בעל אמצעים מודרניים. מנהל ערכות מידע הנו אדם שאחראי בו זמנית על כמה נישות ועליו לדעת לראות את התמונה הגדולה. מצד אחד עליו להיות יועץ טכנולוגי, אך מצד שני גם עליו לנהל את העובדים, לנהל מכרזים, משימות, תקציבים וכדומה. כמו כן הוא גם זה שצריך לתת מענה ללקוחות ולנהל תהליכי פיתוח. מכאן שאם נסכם, תפקידו של מנהל מערכות הוא לנהל לקוחות, ספקים, עובדים וכל זאת תוך שאיפה להוביל את העסק למקום רווחי.

התאמה

על מנת למשול על כל אותם תפקידים, יש לעבור קורס מערכות מידע. הקורס מותאם לדרישות העכשווית של מגוון ארגונים, כאשר בין היתר יש דגש מהותי על ההיבט הטכנולוגי, ההיבט הניהולי וההיבט העסקי- וכל טריטוריה כוללת מגוון עקרונות ודרכים ייחודיות. בנוסף גם יש דגש על נקודות הממשק והמשמעויות הנגזרות מכך.

השוואה

כאשר עומדים לעבור קורס זה, יש לברר אודות איכות המרצים, האם נדרשים להגיש פרויקט סיום, האם נפגשים עם עמיתים מהתחום, האם השעות נוחות, האם המחיר סביר, והאם התעודה עמה יוצאים בסוף היום בעלת יוקרה שיודעת לפתוח דלתות. כמו כן יש לצפות שהקורס כולל את הנושאים היותר מוכרים, נושאים כגון ניהול משא ומתן, שיפור מיומנות בין אישית, הנעת עובדים, מימון, מכירות, משאבי אנוש, תפעול, מכירות, תוכנה, אפליקציות ועוד. בנוסף נציין שבתום הקורס יוצאים ברוב המקומות עם תעודת הסמכה מטעם אותו מוסד לימודי נבחר.

עתיד מבטיח

יש כמה מקומות בהם ניתן לעבור קורס מנהל מערכות מידע,  וברוב המקומות מדובר על קורס של 140 שעות לימודיות אקדמיות. הרוב המכריע כולל תוכנית לימודים חד שבועית ומדובר על לימודי ערב. מכאן שאם מדובר על אדם שעוסק בתחום הניהולי , (או בכול תחום אחר), הוא יכול לשמור על עבודתו ובו בזמן להעשיר את הדעת ולהבטיח עתיד מקצועי ראוי- הן מבחינת עניין והן מבחינת  פרנסה. 

קורס מנהל מערכות מידע

עולם הולך ומתפתח במהירות הבזק:

עולם המחשבים, ההיי טק, האינטרנט, הטכנולוגיה החכמה והדיגיטאלי הינו עולם המתפתח בצורה מסחררת דינאמית ומהירה אשר נחוצים לשוק העבודה שלו מפתחים, מתכנתים ומנהלי מערכות מידע לרוב. עם התפתחותו המהירה והדינאמית של התחום הדרישה לאנשי מקצוע בתחום המחשבים רק הולכת וגדלה.

 

לימודי מחשבים במסגרות מקצועיות:

לימודי מחשבים נרחבים לרבות קורס מנהל מערכות מידע, מוצעים באוניברסיטאות השונות כחלק ממערך לימודים של תואר אקדמאי שלם. אך לאור הביקוש הרב בתחום ההי טק והמחשבים לאנשי מקצוע מיומנים, גם בעלי הכשרה של קורס ספציפי ממוקד וקצר טווח באחת מן המכללות ללימודי מחשב והיי טק מספיק בשביל להיחטף לעבודה ולהיכנס לשוק העבודה של מחשבים והיי טק במהירות הבזק.

 

קורס מנהל מערכות מידע:

אחד מן הקורסים הללו בצד קורסים נוספים של שפות התכנות השונות הינו קורס מנהל מערכות מידע.

 

ההכשרה בקורס:

קורס מנהל מערכות מידע מכשיר את הלומדים בו לידע נרחב באשר למחשוב, למערכות הדיגיטאליות ולמערכות המידע הקימות בארגונים השונים. קורס מנהל מערכות מידע מקנה ללומדים בו כלים מקצועיים ויכולת לראות את התמונה המלאה של מערכת המידע, את הצרכים שלה ואת האילוצים שלה, את הגורמים השונים המעורבים בה ומשפיעים עליה וכמובן גם הבנה עמוקה בכל סוגי מערכות המידע. הבנה עמוקה ובקיאות כזאת תהיה קריטית לכל ארגון המסתייע במערכות מידע ממוחשבות ודיגיטאליות.

 

התכנים הנלמדים:

קורס מנהל מערכות מידע והתכנים הנלמדים בו מתמקדים בשלושה תחומים ורבדים עקריים של המקצוע, התחום העסקי, בצד התחום הניהולי, והתחום הטכנולוגי. קורס מנהל מערכות מידע יסמיך יכשיר ויקנה ללומדים בו את הכלים להצטיינות בכל אחד מהתחומים האלו, כך שבוגרי הקורס יהיו בעלי הכשרה רב תחומית אשר תקנה להם יתרון תעסוקתי מובהק.

 

שוק העבודה מחכה לכם:

עולם המחשבים, הטכנולוגיה המתקדמת והדיגיטאלית עולם המחשוב האינטרנט ומערכות המידע הינו עולם המתפתח בצורה מהירה וביתר שאת. בהתאם לכך נדרשים אנשי מקצוע רבים העונים לצרכים השונים של ארגונים ועסקים בתחום זה. הכשרה מקצועית של קורס מנהל מערכות מידע תכניס אתכם במהרה לשוק העבודה הממוחשב.

קורס מנהל מערכות מידע

כיום כידוע, ארגונים גדולים וקטנים כאחד עושים שימוש אינטנסיבי במערכות מידע. לצורך התאמת מערכות המידע לארגון, יש צורך להכיר את צרכי הארגון ולמפות אותם נכון, ואז להבין בדיוק באילו מערכות מידע יש לעשות שימוש וכיצד מתקינים אותן ומתפעלים אותן.

אם כן, כל ארגון בימינו זקוק לאיש CIO- מנהל מערכות מידע. זהו אדם בעל ידע רב במערכות מידע, אשר יוכל לתת ייעוץ לארגון בתחום הטכנולוגי- ייעוץ שיכול לקדם אותו מבחינה עסקית. מנהל מערכות מידע, אם כן, מכיר לא רק את המערכות עצמן ואת אופן התפעול שלהן- יש לו גם ידע רב בתחום הניהול והעסקים.

תוכניות לימודים

תוכניות הלימודים במסגרת קורס מנהל מערכות מידע עשויות להשתנות מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו. באופן כללי, בכל הקורסים נלמדים על בורים נושאים טכנולוגיים רבים, וביניהם מערכות המידע הנפוצות לשימוש בארגונים כיום ואופן התפעול שלהן. מעבר לכך, נלמדים נושאים רבים מן העולם העסקי- ניהול משא ומתן, מתן שירות, תקציבים, ניהול נכון של עובדים ועוד. בין השאר, יוצגו לתלמידים מחקרים עיקריים בנושא מהשנים האחרונות, וכן ינותחו סיפורי הצלחות או אי הצלחות של ארגונים וחברות.

הקורסים השונים כוללים שיעורים פרונטליים, התנסויות מעשיות וכן דיונים מונחים בנושאים הנלמדים.

על הקורסים

ישנם הרבה מוסדות לימוד בכל רחבי הארץ אשר בהם ניתן ללמוד קורס מנהל מערכות מידע. מוסדות אלה מודעים לכך שקהל היעד העיקרי של הקורס הוא אנשים עובדם, ולכן הקורסים נלמדים, במרבית המקרים, על בסיס חד-שבועי, בדרך כלל בשעות הערב. היקף השעות משתנה בין מוסדות הלימודים השונים, אך בדרך כלל מדובר על היקף של בערך 150 שעות לימוד.

בסיום הקורס, יקבלו התלמידים תעודה רשמית המעידה על הכשרתם כמנהלי מערכות מידע, אשר תוכל לסייע להם להשתלב בקלות בכל חברה או ארגון הנזקקים לאדם כזה.

לא תמיד קל לבחור בין המסגרות השונות המציעות את הקורס, אך בכל מקרה כדאי ללמוד את הקורס במוסד ידוע ובעל שם בתחום. לבוגרים של מוסד כזה יהיה ייתרון משמעותי בכל הנוגע להשתלבות בתעסוקה. 

קורס מנהל מערכות מידע- אולי בשבילך?

 

כל ארגון שמכבד את עצמו בימינו משתמש במערכות לניהול מידע. מערכות ניהול מידע הינן דבר חשוב ובסיסי בכל ארגון או מוסדר שרוצה להתנהל בצורה נכונה ובאופן מיטבי. בימינו המידע זולג מכל הקצוות, מידע נכנס מכל מקום שרק ניתן לו להכנס. האינטרנט למשל עמוס וגדוש במידע מכל הסוגים ומכל המינים, וכך במוסדות כאלו ואחרים שעומדים מול מידע רב ומגוון וצריכים למצוא את הדרך הנכונה ביותר לנהל אותו על הצד הטוב ביותר. ישנם אנשים המתחמים בנושא זה ובעצם מדובר בתחום הנקרא ניהול מידע, אותו יש ללמוד לעומק.

 

המידע נאגר בכל מקום

 

היום כמעט ולא מוחקים מידע, יש מידע רב הנאגר במוסדות ובארגונים שונים ופעמים רבות חשוב לשמור את כל המידע הזה, אך איך ניתן לעשות זאת בצורה יעילה? לכן ישנם אנשים המתמחים בתחום זה וצריכים לדעת לבצע זאת על הצד הטוב ביותר. מנהל מערכות מידע הוא אדם שעבר קורס מנהל מערכות מידע ויודע לנהל מידע בארגון בו הוא יעבוד, על מנת שהארגון לא יאבד מידע מצד אחד, ומצד שני ישמור מידע רלוונטי ונכון.

אם אתם מחפשים מקצוע מעניין ומבוקש, ייתכן שזה קורס שמתאים לכם

 

מערכות לניהול מידע

 

טוב לדעת כי היום כמעט אין מוסד או ארגון שאין בו מערכת לניהול מידע, ולכן בעצם מדובר במקצוע מאוד מבוקש. אם אתם מחפשים מקצוע מבוקש, אולי שווה לכם לבדוק את הקורס המדובר, ולראות האם מדובר בקורס המדבר אליכם. אם אתם מתעניינים במחשבים ובניהול מידע, ייתכן ותרצו לבצע קורס מנהל מערכות מידע ובו תרכשו מידע רב ועשיר בכל הנוגע לניהול מערכות מידע, נושא חשוב ומבוקש בשוק העבודה. כמובן שעליכם לבדוק האם מדובר בנושא המדבר אליכם, והאם אתם מעוניינים ללמוד אותו לעומק ולעסוק בו בעתיד.

 

ישנם מוסדות רבים בהם ניתן ללמוד ניהול מידע, ולכן כדאי לבחור את המוסדר המקצועי והאיכותי ביותר שמתאים לכם ולצרכים שלכם. חשוב לבחור מקום לימודים כמובן גם על פי רמתו הלימודית וגם כמובן על פי האוירה הקיימת בו. כיוון שיש מוסדות רבים ללמוד את הנושא הזה, כדאי לבחור את המוסדר המתאים ביותר בשבילכם.

מי מתאים לעבור קורס מנהל מערכות מידע

בכל חברה, ארגון או מקום עבודה חובה שתהיה מחלקה מסודרת שאחראית על תחום המחשב במקום. האחריות תכלול גם את החומרה, גם את התוכנה וגם את העולם הווירטואלי של עובדי החברה אשר משתמשים ברשת האינטרנט הן לצרכי עבודה והן לצרכים אישיים על פי מדיניות הנהלת החברה. חלק נוסף וחשוב לו פחות של מחלקה זו יהיה כל מה שקשור בתחום של אבטחת מידע. כל מקום עבודה חייב שיהיה בו אדם אשר אחראי לתחום זה, רצוי שיהיה בוגר של קורס מנהל מערכות מידע.

בכל מקום עבודה, גדול או קטן ישנן מערכות מידע רבות. למשל, ישנה מערכת מידע המרכזת את כל מה שקשור בפריטים המוצעים למכירה או קנייה על ידי החברה. המידע יכלול מספרים סידוריים, משקל ומידות של הפריט, היכן הפריט מיוצר ומה המחיר שלו. מערכת זו גם תעקוב אחר תנועות המלאי של הפריט. ישנה תוכנה חשובה ביותר הקשורה בשכר של עובדי החברה ומרכזת את כל הפרטים אודות שעות העבודה והמנוחה שלהם. מערכת נוספת היא מערכת של משאבי אנוש הכוללת בונוסים תקופתיים או מתנות לימי הולדת.

קורס מנהל מערכות מידע – מה לומדים שם?

מי שמתפקד בתור מנהל מערכת מידע חייב בראש ובראשונה ללמוד כיצד להגן על הנתונים והמידע שקיימים במערכת שעליה הוא אחראי. לא משנה באיזה תחום החברה עוסקת, חובה תמיד לשמור על המידע בתוך החברה פנימה לבל ידלוף המידע החוצה ויגיע בטעות אל חברות או ארגונים מתחרים. אין לתאר את הנזק הרב שעלול להיווצר בשל כך. לכן מנהל של מערכות מידע בארגון חייב לבדוק תמיד שהמערכות מוגנות מפריצה או דליפת מידע וזה יהיה רוב התפקיד שלו.

בנוסף, קורס מנהל מערכות מידע ילמד את המנהל העתידי כיצד לנהל באופן נכון את המידה שמתעדכן כל הזמן במערכת המידע – פריטים חדשים, מלאי חסר, עובדים חדשים שנקלטו בארגון ועוד. עליו תחול האחריות לבצע את השינויים הנדרשים על מנת שהמידע תמיד יוצג בפני מי שרשאי לראות אותו ללא יוצא מן הכלל.  

פלטפורמות לבניית אתרים- דוט נט ניוק

אתרים באינטרנט כיום, נדרשים להתעדכן בצורה שוטפת וחייבים להוכיח את עצמם בזכות הדינאמיות והאקטואליות שלהם. אתר דינאמי הוא בראש ובראשונה אתר שהתכנים שלו מתעדכנים ומתחדשים בתדירות גבוהה, וככאלה סביר מאד להניח שימצאו חן לא רק בעיני מנוע החיפוש הגדול ביותר גוגל אלא גם בעיני הגולשים הקיימים והפוטנציאליים. עכשיו כדי להבטיח שאתר האינטרנט שלכם יזכה במלוא התנועה דרך עדכוני תוכן ועוד אלמנטים, עליכם בראש ובראשונה לדאוג לבנייה של אתר שבבסיסו עומדת מערכת לניהול תוכן נוחה המאפשרת בכל רגע נתון להוסיף, קטגוריות, עמודים, מאמרים, קטעי ווידיאו תמונות ועוד.

אתרים דינאמיים- מערכת לניהול תוכן קלה ופשוטה

מערכת לניהול תוכן קלה ופשוטה היא נקודת המוצא ההכרחית ביותר לכל אתר דינאמי שמעוניין להתחבב על ידי גוגל ועל ידי הגולשים. מערכת כזו חייבת לאפשר למנהל האתר לעדכן אותו אי מתי שרק ירצה על ידי כניסה באמצעות שם משתמש וסיסמא. ניתן למצוא ברשת האינטרנט מערכות שונות ומרובות לניהול תוכן, כאשר הדבר היחיד שעליכם לעשות, בתור מנהלי האתר, הוא לבחור באחת המתאימה ביותר עבור דרישותיכם.  מערכות לניהול תוכן כיום רק הולכות ומשתכללות, והבחירה ביניהם צריכה להיעשות בהתאם לצרכים ולנסיבות של חברות העוסקות בעיצוב ובניית אתרים.

מערכת דוט נט ניוק- יתרונות

במאמר הנוכחי נבחן שתי מערכות לניהול תוכן דרך הצגת החסרונות והיתרונות של כל אחת מהן, כך שאתם הגולשים וכלו לבחור ביתר קלות באחת המתאימה ביותר עבורכם. המערכת הראשונה שנבחן נקראת מערכת דוט נט ניוק (DotNetNuke). מערכת זו כיום מהווה את הבסיס של כחצי מיליון אתרים ברשת ומשמשת פלטפורמה לפיתוח באינטרנט. היתרון המובהק ביותר של מערכת זו בא לידי ביטוי בכך שהיא מאפשרת תמיכה בשפות תכנות רבות. מדובר באחת המערכות הפופולאריות ביותר מבין כל שאר המערכות אשר רצות על Windows.

מערכת וורדפרס לניהול תוכן

בעבר הוורדפרס הייתה מיועדת אך ורק עבור ביית של בלוגים, כאשר כיום היא מהווה פלטפורמה גם עבור בנייה של אתרים. המערכת מצטיינת ברמת מאד גבוהה של תקינות, אסתטיקה, נוחות ואופן תפעול נוח ופשוט. עם השנים השתכללה המערכת וכיום היא מספקת תמיכה ברשתות חברתיות ובמכשירי סלולר. כמו כן היא ניתנת להתקנה פשוטה ומהירה אולם איננה מתאימה עבור פיתוח של מערכות ענק.קורס מנהל מערכות – בפרקטיקיו אתה הבוס על ההצלחה שלך!

מנהל מערכות מידע- אחריות מקיפה על תחומים רבים בארגון.

מנהל מערכות מידע או בקיצור מנמ"ר הינו האחראי הראשי על כל עיצובה של האסטרטגיה הארגונית והתאמתה לתמיכה בפעילות העסקית של החברה. המנמ"ר אחראי על מערכות המידע של הארגון על משתמשיהם הפנימיים והחיצוניים, עליו מוטלת האחריות לתהליכי פיתוח, הקמה ותחזוקה של תשתיות המערכת ויישומיהם השונים, מנהל מערכות המידע הוא האחראי הישיר גם על ניהול העובדים, הספקים ויתר העמיתים בארגון בהתאם לדרישות הנהלת החברה, היעדים שהוצבו, לוחות הזמנים שנקבעו והתקצוב שהוגדר.

כמו כן על המנמ"ר לכתוב את מסמכי המדיניות של החברה, הנהלים והדרכים ליישומם, תחום אבטחת המידע נמצא גם הוא באחריותו וכן עליו לדאוג ליכולת הארגונית להתאושש מאסון טכנולוגי.

מנהל מערכות מוצלח- בעל ידע רלוונטי מקצועי בכל התחומים

מנהל מערכות איפה הוא תפקיד רציני מאוד המחייב שליטה בתחומים ארגוניים רבים ומגוונים, עבודה על מפר דברים בו זמנית, עמידה ביעדים ונטילת אחריות מלאה על חלקים קריטיים בתפקוד הארגון. בכדי להצליח בתפקיד כזה חובה להצטייד בידע מקצועי רחב היקף על מערכות המידע הארגוניות ומשמעויותיהן, הגדרותיהן, ניהולן ותחזוקן בצורה אפקטיבית ואופטימלית וטיפים לניהול כל פרמטר מהמערכת.

מגשימים חלומות בפרקטיקיו

אם אתה מעוניין להגשים חלום ולהתקדם לתפקיד מנמ"ר – קורס מנהל מערכות מידע של פרקטיקיו מיועד בדיוק בשבילך. הקורס הוקם ותוכנן בקפידה על מיטב המומחים בתחום כדי לתת מענה מושלם ומקסימלי לכל תחומי האחריות של מנהל המערכת כשכל תחום ותחום מוגדר היטב ומלומד בצורה קולחת וברורה עם הסברים, דוגמאות, המחשות וכמובן טיפים מהמקצוענים.

להיות מנמ"ר פירושו להיות איש מפתח חיוני מאין כמוהו לארגון. זהו תפקיד מאתגר מאוד שהצלחה בו מקדמת אותך בצעדי ענק מכל הבחינות, בתפקיד כזה אתה חולש על מערכות מידע מסוגים שונים ומחזיק במידע ארגוני חשוב שנותן לך מעמד נכבד ויוקרתי המתבטא גם במשכורת החודשית. המנמ"ר הינו חלק אינטגרלי מצוות ההנהלה של הארגון או החברה, בוא ללמוד איך לעשות את זה בגדול בדרך הטובה והמקצועית ביותר. הרשמה קצרה לפרקטיקיו קורס מנהל מערכות ואתה בפנים. בהצלחה!

קורס מנהל מערכות מידע

 

ניהול מערכות מידע הינו אחד מהתחומים ה"חמים" ביותר בשוק העבודה. היום, בכל ארגון או מערכת, ישנן מערכות מידע הזקוקות לניהול וארגון מבחינת הטכנולוגיה ודרכי הגישה אליהן. קורס מנהל מערכות מידע בא להסמיך את הבוגרים ליצירת פתרונות טכנולוגיים יישומיים לשיפור וייעול דרכי הארגון של המידע בכל חברה או ארגון.

 

בכל מקום עבודה היום ישנו מידע חיוני וקריטי לקבלת החלטות והתנהלות יומיומית שוטפת בצורה טובה. מתפקידו של מנהל מערכות המידע הינו ליצור את בסיס המידע והנתונים בצורה זמינה ונוחה לעבודה, תוך מקסום היכולות בתוך מקום העבודה או הארגון. אין ספק כי מדובר באחד מן המקצועות המשלבים בין חדשנות ליכולות אנליטיות גבוהות, ובוגרי הקורס בהחלט יוכלו למצוא את עצמם משתלבים בתפקידי מפתח בכל חברה או ארגון.

 

למי הקורס מתאים

קורס מנהל מערכות מידע מתאים לכל אדם המעוניין לעסוק בארגון של מידע בתוך חברה, תוך שילוב ושימוש בטכנולוגיות מ