שלב 4 - מפתח ראשי + אינקדס + טריגר << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

שלב 4 - מפתח ראשי + אינקדס + טריגר

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

ניהול מערכות מידע

עידן המידע חולל שינויים עצומים בחיי כולנו ולא בכדי עומדות חברות רבות מול כמויות גדולות של מידע בלי היכולת הראויה לארגנו כראוי. מאחר והמידע הולך ומתפתח משנה לשנה וכמותו הולכת וגדלה, הרי שעולה הצורך בארגון חכם של כל נתונים אלו. חברות הפעילות כבר כמה שנים מכירות מצבים בהם קשה להשתלט על כמויות עצומות של מידע בתחומים שונים, או לשלוף פריט מידע ספציפי מתוך מאגר אינסופי של פרטים. בין שמדובר במידע על לקוחות ובין אם מדובר במידע על סחורה או על העבודה הרי שחשיבות המידע עולה על חשיבותו של כל נכס חומרי אחר בימינו.

 

ניהול מערכות המידע בארגון הינו אחד התפקידים המצריכים ראש גדול ואחריות אין קץ. מאחר וחשיבותו של המידע עולה על חשיבות נכסים רבים אחרים ולמעשה המידע הנצבר בארגון הינו בעל ערך רב להמשך התפקוד התקין של החברה, הגנה יעילה ושמירה נאותה על מאגרי המידע השונים הינה הכרחית. חברות רבות אינן יכולות להרשות לעצמן לשכור את שירותיו של איש מקצוע שאינו מומחה מחשש לאובדן כמויות מידע עצומות שיגררו עמן נזקים כלכליים חמורים.

 

כיום ישנן כמה דרכים להשתלב בתחום ניהול מערכות מידע כאשר כל אחד מהמסלולים השונים מיועד למטרה ייחודית ולאוכלוסייה שונה כך שכל אחד יכול להתאים לעצמו למעשה את הדרך הטובה ביותר עבורו. ניתן ללמוד למשרה של ניהול מערכות מידע במשך ארבע שנים במסלול של תואר ראשון. הלימודים כוללים נושאים כגון מתמטיקה, מערכות הפעלה, לוגיקה, מסדי נתונים שונים, כלכלה ומערכות מידע, עיצוב וניתוח מונחה עצמים ועוד.

 

ישנן חברות אשר דורשות תואר ראשון כתנאי קבלה אולם בלא מעט ארגונים שונים ניתן להתקבל לעבודה על בסיס מבחן וידע מוקדם. הקורס מכשיר את התלמידים להשתלב ישירות לעבודה תוך העברת

מערכות מידע הפכו להיות הבסיס להחלטות הנעשות בכל דרג של כל ארגון, חברה ומפעל, כמו גם בסיס להחלטות והתנהלות עבור ממשלות, חברות, בתי עסק, ומוסדות. לכן, בכל ארגון גדול וחברה גדולה ניתן למצוא מחלקת  Information Technologies (IT)  שתפקידה לרכז נושא קריטי זה עבור החברה.

קורס SQL - יומן דמיוני (חלק 1)
בס"ד

(שלום כולם, את הרעיון של מהו יומן דמיוני תוכלו לראות בדף של CCNA).

יומן יקר,

היום היה השיעור הראשון שלי ב-קורס SQL. אני ממש לא יודע מאיפה להתחיל לכתוב. אתה מכיר אותי, אם הייתי יודע הייתי מתחיל מיד לכתוב שורות על גבי שורות בלי הפסקה. אני חושב שאתחיל מההתחלה וזהו! הכניסה לשיעור...

בכניסה לשיעור הראשון ב-קורס SQL הייתה לי הרגשה מוזרה כאילו אני כבר מכיר את האנשים שם. אולי זה כמו הפתגם הידוע: "מצא מין את מינו". ראיתי שם אנשים שניכר עליהם שהם אוהבים מחשבים וטכנולוגיה ורוצים להשקיע את חייהם בעבודה בתחום. כבר הרגשתי בבית! באמת במהלך השיעור (ובמיוחד בהפסקה) כבר התחברתי עם חלק מהחברים בשיעור ובאמת הם אנשים מקסימים לא התאכזבתי..

המדריך של קורס SQL הפתיע אותי. ציפיתי לאיש מבוגר ורציני, אבל המדריך שלנו דווקא היה בחור צעיר ומלא אנרגיה. כל השיעור הוא צחק איתנו וסיפר לנו סיפורים שקרו לו בשוק העבודה – וכל זה תוך כדי שהוא מלמד אותנו את החומר. אני מאוד אהבתי את הקלילות ואת ההומור, והחומר של השיעור עבר ככה באופן מאוד מוצלח ובכיף.

למדנו בשיעור את הבסיס של מה זה שרתים ולמה חברה זקוקה בכלל למאגרי מידע. חשבתי שאני מבין בדברים האלה, אבל מסתבר של-קורס SQL היה הרבה מה לחדש לי. למשל, ידעת יומן יקר שגם מחשב XP פשוט יכול להיות שרת? אני חשבתי עד היום ששרת זה מחשב שמותקנת עליו תוכנה של שרת, אבל זה לא מדויק. המדריך ב-קורס SQL לימד ששרת הוא מי שנותן שירות, ולמה הכוונה? הוא נתן דוגמא על עצמו. הוא אמר ככה: "בשיעור הזה אתם לומדים ממני נכון? אז אני השרת ואתם מקבלי השירות (Clients), אבל אחרי השיעור אני הולך ללמוד תכנות ושמה המדריך שלי הוא השרת ואני הופך להיות Client. אז מה אני בעצם?" התשובה לשאלה שלו פשוטה, הוא שניהם! תלוי מול מי הוא נמצא!! ככה גם מחשב XP למשל, כשהוא גולש לאינטרנט נניח אז הוא מקבל שירות משרתים באינטרנט, אבל אם אני מתקין עליו שרת קבצים קטן (FTP), אז פתאום הוא הוא הופך להיות שרת. בקיצור, שרת ה-XP הוא שניהם, תלוי מול מי!!

זאת הייתה רק דוגמא, יומן יקר, לדברים החדשים שלמדתי היום ב-קורס SQL. גם למדנו, כמו שאמרתי, על מהם מאגרי מידע, והמדריך הרחיב הרבה על סוגים שונים (ואפילו תתי סוגים) של מאגרי מידע שהוא מכיר ונתקל בהם. באמת שהיה מרתק!

אתה זוכר יומן יקר שכתבתי לך שהיו לי חששות מלהיכנס ל-קורס SQL כי הוא לא מוכר כל כך? אז החששות שלי התפוגגו לגמרי. עכשיו אני בטוח שעשיתי בחירה נכונה. לא רק שהחומר מעניין מאוד, גם המדריך שלי מצויין ברוך ה'!

השיעור הבא ב-קורס SQL יהיה בעוד מספר ימים ואני אשתדל לעדכן אותך במידה ויהיו דברים מעניינים חדשים לספר עליהם. כמו זה נראה כרגע, קורס SQL יפתיע כל פעם מחדש. יש לי תחושה שהקורס הזה הוא בדיוק מסוג הדברים שנראים יבשים מבחוץ, אבל כשמתקרבים אז לא מאמינים מה רואים מול העיניים!

אני מאוד מרוצה מ-קורס SQL!!