שלב 8 - CLR - שילוב דוט-נט בתוך SQL << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

שלב 8 - CLR - שילוב דוט-נט בתוך SQL

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

מערכות מידע הלכה למעשה

בעידן המחשבים כולנו נחשפים לכמויות עצומות של מידע מדי יום ביומו ואין זה פלא כי ערכו של המידע גבוה פי כמה מאשר היה בעבר או מנכסים יקרי ערך. בעידן בו ההמצאות החדשניות והטכנולוגיות השונות מתפתחות בקצב מסחרר הרי שחשיבות המידע ההולכת ועולה הינה רק בגדר תהליך מתבקש. לימוד מערכות מידע הלכה למעשה הינה דרך להשתלב בעולם העסקים ולהבטיח לעצמנו עתיד כלכלי וודאי בעידן בו התחומים משתנים ומדי יום שוק התעסוקה מקבל פנים חדשות.

 

מאחר וטכנולוגיות שונות יוצאות לשוק חדשות לבקרים והשוק עצמו משתנה בקצב מסחרר הרי שהמידע ההולך ומתרבה זקוק להגנה מקסימלית. כיום, תחום מערכות מידע הלכה למעשה הינו אחד התחומים המבוקשים והפופולאריים ביותר ולו בשל המענה שהוא מספק לצורך בהגנה מקסימלית על כמויות עצומות של מידע הנאגרות מדי יום בכל ארגון וחברה, מוסד או אפילו בית ספר. מערכות מידע הינו תחום העוסק בניתוח ואפיון המידע, תכנות ועדכון שלו ושל מערכות ממוחשבות עתירות ידע על מנת לסייע לארגונים שונים לנהל טוב יותר את המידע הקיים.

 

מהנדסי מערכות מידע, מנתחי מערכות מידע ומומחי מידע בכלל בתחום נדרשים היום בחברות יותר מאי פעם. החברות השונות הניצבות מול כמויות אדירות של מידע זקוקות למערכת הפעלה קלה ונוחה לגישה כך שבכל פעם שיהיה צורך לשלוף פריט מידע מסוים, הפעולה תתבצע בפשטות, בקלות ותוך זמן קצר. מערכות מידע הלכה למעשה הפכו הבסיס של כל חברה וארגון ומהוות את הקו המנחה בהחלטות הארגון ובאופן בו ימשיך את פעולתו.

 

 כיום ניתן ללמוד מערכות מידע הלכה למעשה בכמה מסלולים שונים. חלקם מכשירים לקראת תואר אקדמאי כאשר הלימודים עצמם אורכים ארבע שנים ואילו השנה האחרונה היא בעיקרה שנה של תרגול. במהלך לימודים אלו מתנסים הסטודנטים בחומרה ומבני נתונים, לוגיקה, מערכות הפעלה ומסדי נתונים, כלכלה, מערכות מידע, ניהול, מדעי ההתנהגות, ניתוח ועיצוב מונחה עצמים ועוד. ניתן ללמוד מערכות מידע הלכה למעשה גם בקורסים ייעודיים לאלו שאין להם את האפשרות ללמוד לתואר ראשון או לאלו המעוניינים לרכוש השכלה ייעודית ולהשתלב ישירות בתום הקורס בעבודה באחת מחברות ההייטק

שאלות על קורס SQL
בס"ד

שלום כולם, היום נדון בשאלות גדולות שעולות אצל אנשים שמגיעים ללמוד קורס SQL. ראשית כל, מהו הקורס הזה בכלל? בניגוד לקורסים מאוד מפורסמים, כגון קורס תכנות או קורס ניהול רשתות, קורס SQL נשאר בגדר תעלומה לרוב הציבור שוחר המחשבים, והידע לגבי מהות הקורס מצומצם מאוד בציבור הרחב. שאלה נוספת שעולה היא, לאן יביא אותי הקורס הזה, או במלים אחרות – האם יש עבודה למסיימי הקורס? בעוד שברוב הקורסים התשובה תלויה בהשקעה של התלמיד וברמת רצינותו – כאן, עקב חוסר ההיכרות הגדול עם התחום, נעשה רושם כבייכול שפשוט אין עבודה בתחום שכזה, ואולי כל הרעיון שב- קורס SQL הוא לא יותר מהקניית ידע כללי בלבד כתחביב. נקדים גבר ונאמר שאין דבר רחוק יותר מהמציאות מזה! שאלה נוספת היא מהם התכנים של הקורס, גם שאלה זו נובעת לרוב מתוך חוסר ההיכרות הגמור עם התחום. קיים רצון גדול להסיר את ה"לוט" ולהרגיש "בבית" עם הקורס הנ"ל. המאמר הנוכחי מנסה לתת בדיוק את התחושה הזאת, תוך מתן הסבר ראשוני על מהות הקורס, תכניו ותועלותיו.

ובכן, קורס SQL עוסק רובו ככולו בניהול שרת SQL, שהינו שרת לניהול מאגרי מידע. בנוסף, הקורס מתעמק רבות בשפת XML (eXtnsible Markup Language), השימושית מאוד בעבודה עם שרתי SQL. כאשר אנו אומרים "מאגרי מידע", אנו מתכוונים לכל אוסף של מידע השייך לחברה. אוסף של מידע שכזה צריך בוודאי עבודת קטלוג ואכסון נכונהֿ – על מנת שניתן יהיה לשלוף את החומר במהירות וביעילות במידת הצורך. כמו-כן, יש לנהל את מאגר המידע הנ"ל באופן היעיל והמאובטח ביותר האפשרי. בכל הסוגיות האלו עוסק קורס SQL.

כבר עתה ניתן להבחין שבוודאי שתהיה קיימת עבודה בשוק למסיימי קורס SQL. כל חברה שמכבדת את עצמה מחזיקה מאגרי מידע רבים ומגוונים – ורבות מחברות אלו בחרו לקיים פתרון למאגרי המידע הנ"ל באמצעות שרתי SQL של Microsoft. כך נמצא, שמגוון אפשרויות התעסוקה למסיימי הקורס הוא עצום, בניגוד גמור למה שאולי חשבנו לפני שהיכרנו את מהותו של הקורס.

מבנה הקורס די דומה למבנים של קורסים טכנולוגיים אחרים. הוא מורכב לרוב ממפגשים דו שבועיים בני מספר שעות, כאשר חלק מהשעות מוקדשות ללימוד תיאורתי וחלק מהשעות מוקדשות לתרגול פרקטי. אצלנו במכללת PracticU, כמובן, ההגבלה הנ"ל לא קיימת שכן קורס SQL מועבר אצלנו (כמו שאר הקורסים) באמצעות סרטונים ולכן אין שום הגבלה של מספר שיעורים או של כמות שעות – התלמיד יכול לבחור לעצמו את אורך המפגש ואת מספר המפגשים השבועיים!

לסיכום, קורס SQL הינו לא רק קורס טכננולוגי מהמובילים שיש, אלא הוא גם פותח פתח גדול לתוך שוק העבודה. דווקא העובדה שרבים לא מכירים באיכותו ותועלתו, הופכות את קורס SQL לקוסם הרבה יותר, כי התחרות בשוק העבודה היא קטנה יותר קטנה עקב כך. מדובר בנישה רבת משמעות שרבים עוד לא שמעו אליה – ורק זו כבר סיבה מספיק טובה לקפוץ על הרכבת בזמן.

יתרה מכך, קורס SQL הוא קורב מעניין, גדוש במידע ומאתגר ביותר. כל הדברים הללו הופכים את הקורס לאטרקטיבי במיוחד לאלו שרוצים דריסת רגל בתוך העולם הטכנולוגי ומחפשים כיצד.

בהצלחה!