קורס HTML - בניית אתר אינטרנט פשוט << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

קורס HTML - בניית אתר אינטרנט פשוט

קורסים למנהלי רשת שלב 1 - טכנאי מחשבים - Help Desk שלב 2 - מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט שלב 3 -מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו שלב 4 - מומחה לינוקס ו-DevOps התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בסייבר האקינג ואבטחת מידע קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות שלב 1 - יסודות התכנות שלב 2 - בניית אתרים צד שרת - Back End שלב 3 - בניית אתרים צד לקוח - Front End שלב 4 - פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בדיקות תוכנה - QA
להורדת קוד מקור של כל הדוגמאות בקורס HTML - לחץ כאן (להורדה ממחשב רגיל ולא מאובטח)
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
HTML - מבנה דף HTML - תגיות פלט HTML - תגיות קלט CSS - מושגי יסודות Selector - CSS Combinations - CSS Formating - CSS CSS - הורשה CSS - עיצוב מדורג - Cascading Page Layout - Float - CSS CSS - עיצוב טבלה רק על ידי DIV סרט הסבר על קורסי תכנות הרצאת מבוא לקורס #C (סי-שארפ) יצירת פרויקט ב-Visual Studio קבצים ותיקיות בפרוייקט חדש הגדרת Class - חלק 1 הגדרת Class - חלק 2 הסבר מעמיק על חלון Console משתנים - חלק 1 הגדרת Class - הסבר נוסף למתחילים משתנים - חלק 2 Properties של Class (הסבר נוסף) משתנים באתרי אינטרנט - חלק 3 קבועים - פקודת Const בנאי המחלקה Constructor (הסבר נוסף) פעולות מתמטיות - אופרטורים - חלק 1 פעולות מתמטיות - אופרטורים - חלק 2 פעולות מתמטיות - אופרטורים - חלק 3 מחלקה מסוג Static Class (הסבר נוסף) ביצוע המרה - Cast קלט מהמשתמש - User Input תנאי If - Else - חלק 1 תנאי If - Else - חלק 2 תנאי If - Else - חלק 3 משפט Switch, Case - חלק 1 משפט Switch, Case - חלק 2 Encapsulation בתכנות מונחה עצמים משפט Switch, Case - חלק 3 הורשה - Inheritance (הסבר נוסף) משפט תנאי מקוצר - אופרטור טראנרי אופרטור לוגי - AND, OR הסבר על Override בתכנות מונחה עצמים לולאת While טווח הכרה - Scope לולאת do-while לולאת for הרשאות גישה - Modifiers (הסבר נוסף) לולאות - For, While (שפת #C) לולאות For, While באתרי אינטרנט הבדל בין Reference לבין Value (נוסף)

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
 1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
  מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

 2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
  הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס HTML - איך מחליטים אם זה כדאי?

חשבתם לקחת קורס HTML? מבררים לגבי רכישת מקצוע או התקדמות בתחום המחשוב ולא יודעים להחליט? להלן מספר נקודות שיש לתת עליהם את הדעת במהלך ההתלבטות. כך תוכלו להגיע להחלטה נבונה ומוצלחת. כזו שתתברר כמוצלחת ונכונה לארוך זמן.

האם יש ביקוש לבוגרים?

הנקודה הראשונה שעליכם לברר זה האם יש ביקוש לעובדים בתחום. בעלעול בלוחות הדרושים תוכלו לגלות האם חברות שונות תרות אחר בוגרי קורס HTML. המידע הנכון והאמתי נמצא שם. לאן תפנו בתום הלימודים בשביל להתקבל לעבודה? האם יש מודעות רבות שתהיינה לכם רלוונטיות על פי הנתונים כרגע? רק אם נראה שיש ביקוש כדאי לכם ללמוד את הקורס. כמו כן תוכלו להתייעץ עם אנשים מהשטח ולשמוע האם אכן התרשמתם בצורה מהימנה ושהלוח אכן משקף את המציאות בשטח.

האם זה מתאים לי?

גם אם יש ביקוש לא תוכלו לעבוד בתחום אם הוא לא מתאים לכם. יש מי שלוקח קורסים רק על סמך הביקוש אך מתברר כי הצעד הזה הוא אווילי שכן חוסר התאמה לתחום הוא סיבה לאי השתלבות בענף. כיוון שחוסר ההתאמה יגרור חוסר הצלחה בלמידה וכן הרגשה לא נעימה במהלך העבודה. בוחרים מקצוע שהולם את הכישורים ונהנים הן ממהלך הלימודים וגם בתקופת העבודה שלאחריה.

כמה מרוויחים?

בשביל לדעת שהמקצוע הזה עונה על ציפיות השכר שלכם נסו לברר מהו סכום ההשתכרות הממוצע של איש HTML. האם מדובר בשכר שנראה לכם מתאים, או שמא מדובר בשכר נמוך מכפי הציפיות שלכם...? אמנם הממוצע אומר משהו לגבי השכר הצפוי, אך יש לדעת שהוא לא משקף את המציאות ואת השכר הצפוי לכם אישית בשלב בו תתקבלו לעבודה.

האם יש אפשרויות להתקדם הלאה?

חשוב לכם להתקדם הלאה? רוצים לעלות מעלה בסולם הקריירה ולהעלות את השכר שלכם הלאה? בררו אם התחום הוא כזה שיש בו אפשרויות קידום משמעותיות. האם זו נקודת זינוק מוצלחת להמשך עבודה בדרגים גבוהים ומשתלמים יותר? מידע זה תוכלו לקבל גם אצל מי שעובד בתחום ויש לו ידע מהשטח.

מדוע כדאי ללמוד קורס HTML

מדי יום ביומו חלקים עצומים מאוכלוסיית העולם עושה שימוש ברשת האינטרנט תוך שרבים גולשים באתרים מסוגים שונים. אלו שרוצים לדעת כיצד נבנים האתרים שעולים כמעט מדי יום לרשת האינטרנט וכיצד אתרים אלו מאפשרים ניווט בהם, מעבר על תמונות, השארת פרטים וכיו', ישמחו להכיר את שפת התיוג HTML.

 

אלו שמכירים אותה ועובדים איתה היום הם האנשים שיכולים ליצור אתרי אינטרנט ברמות גבוהות מאוד, להתאים את האתר לדרישות הרשת העולמית ולמנועי החיפוש, ואף לעצב את דפי האתר. עבור המשתמש הרגיל שעושה יום יום חיפוש בין אתרי אינטרנט רבים, הרי שמקצוענים ב-HTML הם אנשים חשובים מאוד.

 

שפה שהיא תקן של רשת האינטרנט

די בקלות אנו רואים כיצד יש רבים בכל רחבי העולם שרוצים שיהיה להם אתר אינטרנט משלהם. לעתים מדובר על אומן שרוצה להעלות לרשת אתר תדמית, לעתים זהו מתמודד לבחירות שרוצה לספר על פועלו דרך דפי אינטרנט שונים, ולרוב מדובר על אתרים מסחריים ועל זירות מסחר שמציגים חנויות וירטואליות רבות ושונות.

 

כך או כך, חשוב מאוד להבין שאלו שלומדים במסגרת רצינית של קורס HTML רואים בצורה מיידית כיצד מדובר על שפה שהיא תקן ברשת האינטרנט. כלומר, שעם כל הכבוד ללא מעט שפות תכנות ופיתוח שמכירים מתכנתים רבים בכל רחבי העולם, הרי שללא שפת ה-HTML אי אפשר לעבוד על בניית שום אתר אינטרנט.

 

דרישה רבה לאנשי מקצוע איכותיים

נראה כי זה כלל לא מפתיע לראות וכלל לא קשה להבין עד כמה מחפשים גופים רבים אנשי מקצוע איכותיים שיודעים לעבוד עם השפה בה בונים ומעצבים אתרי אינטרנט. בין אם מדובר על ארגונים גדולים וגם אם מדובר על בעלי עסקים קטנים או על אנשים פרטיים, הרי שבוגרי קורס HTML נחשבים למבוקשים מאוד בימינו.

 

אך מאחר ורשת האינטרנט אינה מפסיקה להתפתח והיא מציגה קצב מרשים מאוד של שינויים חיוביים, אנו יכולים להבין עד כמה הדרישה היא רק לאנשי מקצוע שמכירים היטב את שפת התיוג הזו, יודעים כיצד לעבוד איתה נכון על כל אתר אינטרנט, ומציגים גם אפשרות לתחזוקת אתר בצורה שוטפת ומתקדמת מאוד.

 

 

מה זה בכלל קורס HTML?

העידן בו אנו חיים הוא עידן אינטרנטי, עידן בו הכול עובד על אתרי אינטרנט וכל דבר אותו אנו מחפשים נמצא כנראה ברשת. העידן בו אנו חיים הוא עידן בו כל בעל עסק מבין שללא אתר אינטרנט הוא לא יוכל לשרוד מבחינה שיווקית, ולכן מי שעוסק בבניית אתרים מוצא לא מעט פרנסה, במידה כמובן והוא משווק את עצמו כמו שצריך. יש לא מעט קורסים אותם ניתן לעשות בשביל לדעת לבנות אתרי אינטרנט אך אחד הקורסים החשובים שמומלץ לעשות למי שהולך בכיוון הזה הוא קורס HTML, קורס שכל מי שהולך על העניין ברצינות חייב לעשות וללמוד.

מהו הקורס?

חשוב להבין מה הוא בכלל HTML  ולמה בכלל לעשות קורס HTMLHTML היא השפה או במילים אחרות, החדר האחורי של כל אתר אינטרנט. מה זה אומר? מה שאנו רואים בפועל מול העיניים שלנו כשאנו נמצאים בתוך אתר אינטרנט, זה המבנה שלו, הגרפיקה שבו וכמובן הטקסט שקיים בו, אך זה לא נבנה בצורה פשוטה כל כך. לכל אתר אינטרנט יש את ה"חדר האחורי" שלו בו הוא נבנה, הקוד שמנו מורכבים הדברים. מי שמכיר את הקוד הזה ויודע איך לתפעל אותו, יוכל לעשות דברים מדהימים, דברים שבוני אתרים אחרים לא יוכלו לעשות לעולם.

איפה עושים קורס כזה?

קורס HTML הוא קורס אותו ניתן ללמוד בלא מעט מקומות בהם מציעים קורסי מחשבים, קורס שמומלץ לחשוב עליו בין אם הולכים ללימודי בניית אתרים ולהתמקד בתחום התכנות ובין אם הולכים על התמקדות על תחום הגרפיקה. קורס כזה הוא גם קורס שיכול להרשים בראיון עבודה, ולכן הוא תמיד מומלץ. יש לא מעט מכללות שמציעות לימודים כאלו, קורס כזה כמו גם קורסים אחרים וכל מה שצריך הוא לברר על הקורס הזה ואיפה עושים אותו.

אופציה נוספת ללימודים של הקורס הזה היא דרך המחשב, מה שאומר או לקחת קורס און ליין בשכר ויש לא מעט כאלו, או ללמוד באופן עצמאי דרך הרשת. בסופו של דבר מקום עבודה יתעניין ביידע ולאו דווקא במקום הלימודים.

 

 

 

מצטרפים היום אל קורס HTML

אלפי אנשים ברחבי העולם לוקחים מדי שנה קורסים רבים במחשבים. לא לכולם יש תארים ראשונים בהנדסה ולא כולם מגיעים מרקע של לימודים אקדמאיים בתחום,  אך כולם ללא יוצא מן הכלל אוהבים מאד את עולם המחשבים ונהנים מרכישת ידע וכלים נוספים המסייעים להם בעבודתם או בשעות הפנאי להגיע להישגים יוצאי דופן ולגרוף הצלחה.

מכיוון שמדובר בתחום פופולרי התחרות בו עצומה וחשוב מאד לקחת מגוון של קורסים ולהכיר כמה שיותר תחומים. חלק מהקורסים מתמחים בתכנות, שפות התכנות רבות מאד ובין המובילות יש את ה- HTML, במהלך קורס HTML מקבלים ידע וכלים רבים המאפשרים לבצע שינויים או עריכות באתרים וממשקים קיימים הכתובים באמצעות HTML  וכמובן לתכנת אתרים חדשים באמצעות שפה זו.

למי מיועד הקורס?

קהל היעד של קורסHTML  מתחלק לשניים, מי שיש לו ידע מוקדם לא רק בעולם המחשבים אלא בתכנות באופן נקודתי ולקבוצה אחרת בה אין רקע בתכנות אלא רצון כללי להכיר את העולם הזה. כמובן שאין צורך בתואר ראשון או בהתמחות כלשהי. למעשה כל מי שרוצה ללמוד תכנות יכול לעשות זאת, העיקר הוא להיות בעל רצון ומוטיבציה ללמידה והצלחה.

פרטים חשובים נוספים

תוכנית הלימודים של קורסי תכנות בכלל כוללים: נושאים רבים בהם: מתמטיקה, פיזיקה, מערכות הפעלה, בינה מלאכותית וגם סטטיסטיקה, זיהוי צרכים ועוד. במהלך הקורס הספציפי בו נלמדת שפת ה- HTML  תהיה נגיעה גם בכתיבת קודים, ניפוי שפות ועוד שיהיו אף הם חלק מהנושאים שילמדו במהלך הקורס.

חשוב לדעת שהתמחות בתכנות בשפת HTML הנלמדת במהלך קורס HTML יכולה בהחלט לסייע לכם להשתלב במעגל העבודה, כבוני אתרים, כמנהלי תוכן, תחזוקת אתרים ועוד ועוד. לאחר שתסיימו את הלימודים בקורס יגיע הרגע האמיתי בו הידע שלכם יהפוך לממשי ודינמי בסביבת עבודה.ככל שתעמיקו ללמוד יותר בתחום כך יהיו לרשותכם כלים חזקים ומשמעותיים יותר. יש לזכור תמיד כי הלמידה כולה מתבססת על המשך תרגול ושימוש בכלים שתקבלו במהלך הקורס. רק התעדכנות רציפה והתנסות בחומר הנלמד תגרום לכם להפוך למומחים בשפת HTML ולמתכנתים בעלי אג'נדה מקצועית.

קורס HTML

במסגרת קורס HTML לומד התלמיד כיצד לבנות אתר אינטרנט. הדבר יוכל להקנות לו כלים לפתיחת אתר או בלוג בהינתן שהוא מאורח בשרת בו מוחזק האתר שלו: החל משרתי החינם של גוגל ודומיה ועד לשרתים מקומיים בתשלום חודשי. יודגש כי כל עדכון שהתלמיד יבקש לעשות באתר שלו ייעשה אך ורק ביד, כלומר בכתיבת קוד HTML חדש, וזאת בשונה מלימוד תכנות צד שרת (למשל לימוד סי שארפ במסגרת דוט נט) שם התלמיד לומד לאגד את צביר המידע של האתר במסדי נתונים בשרת ולשנות אותו משם.

כתיבת הטקסט

כתיבת הטקסט היא לימוד שפת HTML על כל נדבכיה. למעשה, השם הרשמי של השפה כיום הוא HTML5 אשר בשונה מהגרסה הרגילה מאפשרת תכנות מהיר וקל יותר בהשוואה לגרסאות קודמות. שני נושאי הלימוד המעשיים ביותר בשפת HTML הם נושא ה- DIV, אטריביוט HTML אשר על הקוד התחום בו ניתן לעשות מניפולציות בקלות יחסית, וכמובן הטבלה של HTML אשר יכולה להיות גם חסויה ללא קווי מתאר, אך נוכחותה מקלה מאד הן על הקורא והן על המתכנת בשל כך שהטקסט סימטרי וישר פלס.

כתיבת הקוד ששולט בצורות ובצבעי הפונטים

קוד זה נקרא בשפה המקצועית CSS והוא יילמד במסגרת קורס HTML. בדרך כלל, באתרים רשמיים של ישות פרטית או ציבורית הקוד קבוע בכל העמודים מבחינת צבע, רקע וצורות כתב, ולא בכדי, משום שגובש קוד CSS כולל לאתר כולו. ניתן להגביל חלקים מסוימים מקוד CSS לרמת העמוד ואפילו לרמת האזור המסוים בתוך אותו עמוד. יצוין כי מרגע יצירת דף CSS לא צריך לחזור על תכנות הצבעים והפונטים גם בדף ה- HTML עצמו, משום שהם ייושמו אוטומטית בו אלא אם כן יתוכנת אחרת.

כתיבת סקריפטים מתוכנתים

זהו הנושא שהכי קרוב לתכנות במובן הקלאסי של המילה: סי שארפ או וי בי דוט נט. מדוע? משום שהטרמינולוגיה זהה, וגם המטרה פחות או יותר זהה: יצירת פונקציות ולא מלל. מה בכל זאת ההבדל? בסקריפט מתוכנת המתקנא ג'אווה סקריפט הפונקציה עושה מעשה ללא קריאה לשרת וללא חיבור לאינטרנט: מחליפה צבע לכפתור שעוברים עליו עם העכבר, מזיזה דמות אנימטורית וכד'. בתכנות קלאסי של צד-שרת הפונקציה גם צריכה לקרוא לשרת: פיתוח אפליקציית חיוב אשראי למשל לא תילמד במסגרת קורס HTML משום שזה צד-שרת. 

קורס HTML

המונח HTML מציין את ראשי התיבות  Hyper Text Markup Language : . מדובר בשפת תגיות שמטרתה היא ליצור ולעצב עמודי אינטרנט. שפת HTMK נחשבת כיום כתקן ברשת האינטרנט ולא ניתן לעבוד בלעדיה בתחום. ההתפתחות של האינטרנט כיום היא מסחררת ובעקבות כך הדרישה לאנשי מקצוע מומחים בתכנון, בנייה, הקמה של אתרי אינטרנט, עיצוב ותחזוקה שוטפת של אתרים וכן הלאה, גדלה משמעותית. קורס HTML מספקים למשתתפים את כל הידע הנחוץ לשימושיה הבסיסיים של השפה באתרי האינטרנט.

נושאי לימוד עיקריים

הקורס נועד להכשיר מומחי HTML העוסקים בבניית אתרים מקצועיים ונחשבים להכרחיים כיום בכל חברה שהיא, בית עסק, מוסדות וארגונים. נושאי הלימוד המרכזיים המועברים במסגרת קורס HTML נמנים עם כמה מהבאים: שפת תכנות JAVA, שליטה בעיצוב הקישור, כתיבת קודים בסיסיים, אינדקסים ומנועי חיפוש, העלאת אתרים לשרת CSS, עיצוב תגיות ומשמעותן, רשימות וקישורים, שילוב תמונות, טיפול בעברית ב- HTML, שילוב מולטימדיה ב- HTML, סוגי שדות קלט, תגיות META, מסגרת מולטימדיה, תכונות, מבנה מסכי HTML וכן הלאה.

מתכונת הלימודים בקורס

משך הלימודים בקורס HTML מושפע משמעותית מאופי הקורס, ההיקף שלו ומוסד הלימודים שבו הוא מועבר. ישנם קורסים מקיפים שנמשכים בין חצי שנה לשבעה חודשים וכוללים בין עשרים לשמונים מפגשים. קורסים אחרים הם יותר קצרים וכוללים עשרה מפגשים שנפרשים על גבי חודשיים וחצי. רוב המסלולים מתאימים לאנשים עובדים ועל כן השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב בעיקר. קורסי ה- HTML, מציעים מתכונת לימודים עיונית עם תרגולים מעשיים רבים, בהם מתנסים המשתתפים בצורה פעילה בעקרון התכנות והעיצוב של דפי אינטרנט שונים.

קהלי יעד ותנאי קבלה

קורס HTML מיועד לכל מי שמעוניין לעסוק באינטרנט, בבנייה והקמת אתרים, תחזוקת אתרים, ניהול תוכן לאתרים, עיצוב גרפי וכן הלאה. תנאי הקבל לקורס משתנים על פי מוסד הלימוד הנבחר ועל פי רמת ההתמחות של תכנית הלימודים. בתי ספר מסוימים מציעים קורסים שפתוחים לציבור הרחב וכל מי שמעוניין לעסוק בתחום המחשבים יכול ללמוד בהם ללא צורך בידע קודם בתכנות, אולם לרוב נדרשת היכרות בסיסית עם יישומי המחשב והאינטרנט. 

אודות קורס HTML

מה מסתתר מאחורי ראשי התיבות HTML? ובכן מדובר על ראשי התיבות למונחHyper Text Markup Language. מדובר על שפת תגיות שמיועדת על מנת ליצור עיצוב כולל של עמוד אינטרנט. כידוע למלל ותוכן יש כוח רב כאשר מדובר על אתר, אך יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שהעיצוב הוא זה שמושך את הלקוח החדש פנימה ואף משדר רבות על מצב העסק, וזאת מבלי שיעלה הצורך להתחיל ולהעמיק בתוכן. על כן יש לדעת ששפת ה HTMLהינה תקן אומנם פשוט, אך כזה שלא ניתן להתעלם ממנו. מכאן שמי שמבקש להיות מומחה בהקמת אתרים, צריך להכיר את השפה.

ביקוש

מי שעובר קורס ,HTML בעצם מקבל כלים חשובים על מנת לתחזק ולהרים אתרי אינטרנט. כיוון שכיום כל עסק מבין את החשיבות של קיום אתר, התחרות ברשת מאוד גדולה, כך שכל אחד מבקש לחבור אל מתכנת אתרים איכותי, ועל כן אם מבקשים להחזיק בתואר זה, יש לעבור קורס HTML.

קהל יעד

קהל היעד הוא לרוב אנשים שמתמחים בבניית אתרים וכיוון שכל בית עסק מבקש להקים אתר, מדובר על לימודים מאוד פופולאריים. בנוסף מדובר על לימודים שבחלקם המהותי הם תיאורטיים, אך יחד עם זאת הם גם משלבים לא מעט תרגול מעשי. כמן כן יש לדעת שניתן למצוא מגוון רמות שונות של קורסים, כאשר נושאי הלימוד משתנים בהתאם לרמה ולהיקף הקורס. יחד עם זאת ולמרות מגוון ההבדלים שבין הקורסים השונים, כן ניתן למצוא שכלל הקורסים יכללו את החומר הבא: קוד HTML בסיסי, הכרת מסמכי HTML, משמעות של תגיות, אופציות עיצוב שונות, שילוב של תמונות וטקסטים, הרכבת טבלאות, עיצוב ע"י טבלאות, יצירת מסגרות מולטימדיה, טיפול בשפה העברית, תפעול מנועי חיפוש ועוד.

ידע כללי

צוין שיש מקומות שונים בהם ניתן לעבור קורס HTML, עם זאת מרבית הקורסים נעשים במתכונת חד שבועית והם ינועו בין שישה לעשרים מפגשים. הקהל הרחב מוזמן לגשת ולעבור לימודים אלו, כמובן כל עוד מתעניינים בגרפיקה, בניית או תחזוקת אתרים וכדומה, כאשר ברוב המקומות אין צורך בידע מקדים. 

קורס HTML

HTML היא שפת התכנות של אתרי אינטרנט, שפת הבסיס שאיתה בונים כל אתר אינטרנט. בין שמדובר על אתר אינטרנט פשוט ובסיסי, ובין שמדובר על אתר אינטרנט מורכב מאוד ואינטראקטיבי, שפת HTML היא השפה המרכזית שבונה את השלד של האתר. באמצעות שפות תכנות נוספות כמו javascript ו CSS למשל, ניתן להגיע לרמות גבוהות של עיצוב ופונקציונליות, אך הכל בסופו של דבר מתכנס לשלד HTML שהוא זה שמחזיק את האתר מכל כיוון.

כל מה שצריך לדעת כדי להתחיל לבנות אתרים

קורס HTML הוא קורס שמלמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת להתחיל ולבנות אתרי אינטרנט פונקציונליים. קחו בחשבון שמדובר בשפה הבסיסית שתאפשר לכם לבנות אתרים שונים ומגוונים, אך לא תאפשר לכם לעוף לגבהים חדשים ולבנות אתרים בסטנדרטים הגבוהים המקובלים כיום. במרבית המקרים קורס HTML הוא קורס אותו לומדים במקביל או כהקדמה לקורסים נוספים הקשורים לבניית אתרים, וזו היא אכן הדרך הטובה ביותר ללמוד את התחום.

שילוב עם תחומי לימוד מתקדמים

בין שמדובר על תכנות מחשבים ובין שמדובר על כל תחום אחר, חשוב לבנות תחילה את הבסיס, את תשתית הידע, ורק לאחר מכן לפתח אותה באמצעות הסמכות, הכשרות ומעגלי ידע נוספים. קורס HTML הוא הקורס הטוב ביותר להעניק לכם את התשתית הנדרשת, ובמקרים רבים תוכלו לשלב אותו עם קורסים נוספים המלמדים את האלמנטים המתקדמים יותר בתחום של בניית אתרים, וללמוד את הקורסים הללו במקביל. במקרים אחרים, לימודי HTML ניתנים כחלק מלימודים מורחבים הכוללים בתוכם גם את שפות התכנות המתקדמות יותר בתחום זה.

בחירת מוסד הלימוד

על אף שמדובר בשפה מאוד בסיסית, שקל מאוד ללמד וקל מאוד ללמוד, אתם בהחלט רוצים לבחור במוסד הלימוד המתאים ביותר, מוסד לימוד שמציע סגל מרצים איכותי, ורמת לימוד גבוהה. את מוסד הלימוד המתאים תוכלו למצוא באמצעות המלצות מאנשים העובדים בתחום של בניית אתרים, ומכירים היטב גם את מוסדות הלימוד וגם את הבוגרים שיוצאים מכל אחד מהם, ויכולים לתת לכם המלצות אפקטיביות שיסייעו לכם לבחור את המקום הטוב ביותר עבורכם.

HTML קורס

שפת התכנות HTML:

HTML  - HYPER TEXT MARKUP LANGUAGE הינה למעשה שפת תכנות. בשפה זו משתמשים לבנייתם יצירתם כמו גן תפעולם ופיתוחם של עמודי אינטרנט. שפת ה – HTML הינה תקן אינטרנטי ואי ניתן להקים עמודי אינטרנט ללא שפת תכנות זו.

 

עולם ההיי – טק הדינאמי והמתפתח:

עולם ההיי – טק, המחשבים האינטרנט והטכנולוגיה החכמה הינו תחום דינאמי ומתפתח ביתר שאת, רשת האינטרנט זקוקה כל הזמן להזנה מחודשת של נתונים, תכנים, עיצובים ותוכנות. בוגרי HTML קורס יוכלו לספק צורך זה בשוק העבודה בתום הכשרתם. HTML קורס מכשיר את בוגריו להיות בוני אתרים, מקצוע הנדרש בכל חברה, עסק, רשת או ארגון וגם יכול להיות כמקצוע עצמאי וחופשי כפרילנסר.

 

תחומי הלימוד בקורס:

תחומי הלימוד בקורס יכללו הן תכנים תיאורטיים והן תכנים מעשיים וביניהם מבנה תכנים של HTML, קוד ה – HTML והשימוש היישומי בו, כתיבתו וכד', אופן וכלי כתיבת HTML, תגיות, תגיות עיצוב ומשמעותן של התגיות, שילוב מולטימדיה ב – HTML, שילוב תמונות ב – HTML, תגיות META, בניית טפסי HTML, תכנות עיצוב ותגי טבלאות, JAVA, טיפול בעברית ב – HTML, ועוד תכנים רבים נוספים שהיריעה כאן קצרה להם.

 

מכללות המציעות קורס HTML:

HTML קורס ניתן ללמוד במכללות השונות המציעות לימודי מחשב ולימודי תכנות, בין המכללות, מכללת סלע, מכללת ג'ון ברייס, מכללת עמל, מכללת היי – טק ועוד מכללות נוספות.

 

משך הקורס ומבנה הקורס:

HTML קורס אורך כשישה עד עשרים מפגשים במתכונת של מפגש חד שבועי, יחד עם זאת חשוב לציין כי היקף הקורס משתנה ממוסד לימוד אחד למשנהו ובהתאם לכך גם אורך ומשך הקורס והמבנה שלו.

 

תנאי קבלה:

HTML קורס אינו מצריך תנאי קבלה מלבד היכרות עם עולם האינטרנט. הקורס מתאים לכל אשר מתעניין באינטרנט, בניית אתרי אינטרנט, יצירתם ותחזוקתם.

 

שוק העבודה:

היצע העבודה בתום הקורס הינו רחב בגין העובדה שעולם ההיי – טק זקוק כל הזמן לאיוש משרות חדשות, מומחי HTML הינם מבוקשים ביותר בשוק העבודה של עולם המחשבים וההיי – טק ומציאת עבודה באופן מהיר אכן מובטחת.

 

 

בסיס- קורס HTML

HTML מבטא את ראשי התיבות של המונח Hyper Text Markup Language. מדובר על שפת תגיות שנוצרה על מנת ליצור ולעצב עמודי אינטרנט. מדובר על שפה מאוד חשובה והיא לא פחות ממהותית ברשת האינטרנטית ועל כן לא ניתן לעבוד בלעדיה. כיוון שכיום כולם חיים ברשת האינטרנטית- עסקים קטנים כגדולים מבקשים להקים אתרים, הרי שנוצר צורך עבור מומחי תכנון הקמה ובניית אתרים, נוצר ביקוש עבור עיצוב ותחזוקה שוטפת, ועל כן קורס HTML מאוד חשוב עבור מי שמבקש להרוויח מהביקוש שנוצר.

תחומי למידה

קורס HTML מציג הרבה חומר תיאורטי לצד ריבוי של תרגילים מעשיים. לא ניתן להכליל מה לומדים בקורסים השונים וזאת כי כל מוסד בוחר בגישה מעט שונה, אך יחד עם זאת כן ניתן לומר שרוב הקורסים כוללים מבנה של מסמכי ,HTML מעניקים כלים על מנת לכתוב HTML, לבנות תגי טבלאות, ללמוד כיצד ניתן לעצב בעזרת טבלאות, כיצד מייצרים מסגרות, כיצד משלבים מולטימדיה, כיצד משלבים ב HTML גם עברית, כיצד מחפשים במנועי החיפוש וכדומה, כך שללא ספק מדובר על חומר רב ומעניין שבקלות עשוי להוביל לעבודה ראויה. בוגרי הקורס עשויים להשתלב אצל מגוון מוסדות וארגונים אשר מבקשים מומחה לבניית אתרים, ואף מדובר על נקודת פתיחה מבטיחה ממנה ניתן להמשיך אל עבר מגוון קורסים נוספים.

אופציות ודרישות

כיום ניתן לעבור קורס HTML במגוון מקומות: במכללת סלע, מכללת היי טק, מכללת מדיאטק, גו סטדי ומכללת ג'ון ברייס. לרוב לא מדובר על קורס ארוך, אלא בין 6 ל20 מפגשים עשויים לסגור את הפינה ברוב המוסדות, וכיוון שרוב מתכונות הלימוד נוקטות יום לימוד חד שבועי, נראה שניתן לשלב לימודים אלו עם מגוון עיסוקים אחרים, כך שאין צורך לחשוב הרבה לפני שלוקחים קורס מועיל שכזה. כמו כן טוב לדעת שמי שמבקש לעבור קורס ב HTML אינו צריך ידע בתחום, אלא מספיקה בקיאות ברשת האינטרנט, כך שכל מי שמבקש להקים אתרים, להעלות תוכן או שמגיע מתחום העיצוב הגרפי, עשוי למצוא בקורס זה כלי מהותי, אם לטובת תחזוקת האתר הפרטי ואם לטובת מינוף את העיסוק האישי.

מהם התכנים של קורס HTML

נתחיל מהמושג HTML. מה זה בכלל? מדובר בראשי התיבות של הביטוי Hyper Text Markup Language ומדובר בשפה שכל ייעודה הוא יצירה, עיצוב ושדרוג של אתרי אינטרנט. בעצם אפשר להגיד שאי אפשר כיום לבנות אתרי אינטרנט ללא שימוש בשפה זו, שהינה התקנית, המאושרת והתקנית בכל העולם לצורך זה. מכיוון שכך, בעצם כל חברה, ארגון ובית עסק, בכל קנה מידה חייבים להעסיק לפחות אדם אחד שהינו מומחה ומנוסה בתחום של HTML  על מנת שיבנה ויתחזק את אתר האינטרנט של הארגון או החברה.

בשל הביקוש הרב בכל מקום עבודה לאיוש תפקיד זה, ישנו גם ביקוש רב ללימוד קורס HTML. אנשים רבים, שכבר יש להם רקע וידע מסוימים במחשבים וברשת האינטרנט מחליטים לפתח לעצמם כיוון תעסוקתי נוסף של HTML ובכך מוסיפים גם ערך מוסף לעצמם ויתרון להעסקה שלהם כמומחים בתחום. בנוסף, קורסים של HTML ניתן ללמוד כיום במגוון רחב של מוסדות לימוד על מנת לענות על הביקוש ההולך וגובר לתפקידים אלה בחרות ובארגונים.

פרטים נוספים אודות קורס HTML

מי שמחפש כיוון לימודי ו/או תעסוקתי לפנות אליו יכול לקחת בחשבון את התחום של בניית אתרים ולימוד שפת HTML מפני שמוסדות הלימוד המציעים מסלול זה בדרך כלל אינם דורשים תנאי הרשמה או קבלה כלשהם. ישנם מוסדות הדורשים רקע או ידע בשפות תכנות אך לא תמיד זהו הכרח. כך או אחרת מומלץ למתלבט להיות בעל ידע ובקיאות עשירים במיוחד ברשת האינטרנט מפני שאין ספק שידע זה יסייע בידיו לעבור בהצלחה מרובה את המטלות והשיעורים שיקבל במהלך קורס HTML.

קורס זה מצטרף לשורה ארוכה של קורסים שמהותם הכשרה של אנשי מקצוע מומחים בתחומי המחשבים ורשת האינטרנט. מכיוון שידוע שרשת האינטרנט מתפתחת על בסיס יומיומי ומהיר וממש כל יום כולנו עדים לפיתוחים וחידושים מעניינים שיצעידו את הרשת עוד ועוד קדימה. קורס זה, אם כך, מאפשר ללומדים ללמוד כיצד להיות עם האמצע על הדופק ותמיד להישאר מעודכנים כדי לעדכן את אתר האינטרנט הנמצא תחת אחריותם.  

בעולם שבו יש כל כך הרבה עסקים, התחרות כל כך קשה, המבחר העצום מכל תחום רק גורמים לצרכן הקטן לבלבול אחד גדול. על מנת להניף את העסק מבחינה כלכלית, ליצור הפרדה בין העסק אחד לבין העסק השני ולהבליט את השירותים השונים-  יש צורך בבניית אתרים ותכנות. עסקים רבים, גדולים כקטנים הבינו את החשיבות הגדולה של בניית אתרים לעסק עבור העסק שלהם. גם לעסק הקטן ביותר יש צורך בהקמת אתר משלו שבו יתפרסמו נתונים והשירותים. כך יגדל הפרסום והשיווק יחול על תפוצה רחבה יותר.

יתרונותיהם של אתרי האינטרנט

בזכות האתרים, עסקים רבים הפכו למעצמות גדולות ומצליחות- כי צעד אחד קטן יכול להפוך מהר מאד להצלחה אחת גדולה. אי לכך, ובשל העובדה שעם עובדות לא ניתן להתווכח, בשוק העסקים קיים ביקוש גדול לאנשים שמתעסקים במחשבים וכמו כן אנשים שעברו קורס בניית אתרים או קורס דוט-נט. קורס בניית אתרים, זהו קורס מבוקש מעולם המחשבים אשר בשנים האחרונות הביקוש ללמוד אוו רק מוסיף לעלות.

הסיבות המרכזיות ללמוד קורס בניית אתרים

אחת הסיבות לכך כפי שצוין קודם לכן היא העובדה שעסקים נתמכים ונעזרים באתר על מנת להתפרסם, להתקדם וליצור מודעות. הסיבה השנייה אשר בגללה קורס בניית אתרים הפך להיות נפוץ היא בעקבות השינוי הטכנולוגי שחל בשנים האחרונות. כלומר, בשני העשורים האחרונים חל שינוי משמעותי מאד בארץ ובכלל בכל העולם והשימוש במחשבים וברשתות הוא מסיבי יותר מאי פעם- אנשים מבלים שעות על גבי שעות בגלישה באתרים, רשתות הן בעבודה והן בבית, לאחרונה זה קורה גם בנייד הפרטי שלנו.

להצליח בכל דרך

שני סיבות עיקריות אלו הובילו למהפכה גדולה ששינתה את התנהלות חיי היום יום שלנו גם במערך העבודה וגם במערך החיים הפרטיים שלנו מה שמוביל ללא ספק לעובדה שקורס בניית אתרים הפך לקורס מוביל, מבוקש ונחשק בקרב הציבור ובקרב עסקים שבוחרים את הטוב ביותר לעסק שלהם. עם קורס בניית אתרים תוכלו להתפתח בפן המקצועי גם באופן עצמאי וגם בתוך ארגון גדול ונחשב.


לימודי תוכנה –האם הם מיועדים לכל אחד?

לימודי תוכנה בכלל, ולימודי דוט-נט בפרט, הינם מסלולי לימוד המיועדים בעיקר לאנשים בעלי רקע בסיסי בתחום התכנות. לימודי תוכנה למטרות לימודי תעודה מיועדים גם עבור נשים וגברים חסרי רקע או היכרות מוקדמת עם תחום התוכנה, וזאת במסגרת קורס בניית אתרים, או לחילופין, קורסי תכנות למתחילים.

שוק התעסוקה בתחום התוכנה מאפשר לבוגרי הקורסים השונים להשתלב במגוון נרחב של תחומי תעסוקה, החל מחברות אינטרנט העוסקות בבניית אתרים וקידום אתרים, דרך חברות הייטק המתמחות בפיתוח אפליקציות ותכונות אינטרנט ועד לחברות תעשייתיות הצורכות שירותי תכנות ברמה כזו או אחרת.

בחלק גדול ממוסדות הלימוד העוסקים בלימודי תוכנה ולימודי דוט-נט, תדרשו לעבור מבחני קבלה והתאמה, ובמקביל, תוכלו להירשם לקורסי תכנות למתחילים, וזאת על מנת לקבל רקע בסיסי וכללי בתחום התכונה למטרות לימודי המשך בתחום.

לימודי תוכנה במסגרת מסלולי בניית אתרים

אנשים חסרי רקע בתחום התכנות יכולים ללמוד תוכנה באמצעות קורס בניית אתרים. קורסים אלו מיועדים לכל אחד ואחת מכם המעוניין להכיר את תחום האינטרנט מקרוב. בניית אתרים מהווה כיום את אחד ממקצועות האינטרנט המבוקשים ביותר, וזאת בשל הדרישה ההולכת וגוברת לבניית אתרי אינטרנט חדישים יותר, מתקדמים יותר ואיכותיים הרבה יותר.

לימודי תוכנה במסגרת קבוצתית או פרטנית?

קורסי תכנות מוצעים לכם כיום באמצעות מגוון נרחב של מסלולי לימוד במכללות מקצועיות, מוסדות להשכלה גבוהה ובתי ספר מקצועיים. כמו כן, תוכלו ליהנות ממסלולי לימוד בשיטת האונליין המאפשרת לכם ללמוד תוכנה מהבית.

בחירת מסלולי הלימוד (מסגרת קבוצתית באמצעות לימודי כיתה, או לחילופין, מסגרת פרטנית באמצעות לימודי האונליין) חייבת להתבצע על פי התאמתכם לכל אחד ממסלולי הלימוד השונים. במידה והינכם יכולים להתמודד עם המשמעת העצמית הנדרשת לצרכי לימוד עצמי, לימודי האונליין הם בהחלט המקום האידיאלי עבורכם ללימודי תוכנה.

מכללת "פרקטיקיו" המתמחה בלימודי אונליין למקצועות המחשב, מעמידה לרשותכם מגוון נרחב של קורסי תכנות, לימודי דוט-נט, לימודי טכנאי מחשבים, לימודי לינוקס, לימודי האקינג, לימודי אבטחת מידע ועוד. הצטרפו עכשיו למהפכת האונליין של מכללת "פרקטיקיו" וגם אתם תוכלו ליהנות ממגוון נרחב של מסלולי לימוד למטרות לימודי תעודה.


המדריך לתלמידי האונליין

החלטתם להצטרף לקורס לימודי אונליין? רוצים להבטיח לעצמכם קורס חוויתי ומעשיר בידע? זה הזמן להכיר את כללי הבסיס אשר יסייעו לכם להתמודד עם המחויבות העצמית של לימודי האונליין.

 • הגדירו לעצמכם זמני לימוד קבועים- מצד אחד, לימודי האונליין מאפשרים לכם לנהל באופן אישי את הזמן העומד לרשותכם, אך מנגד, הם מחייבים אתכם לרמת משמעת עצמית במסגרת הגדרת שעות לימוד קבועות. אחד מכללי המפתח של לימודי האונליין, בין אם מדובר בקורס תכנות ובין אם מדובר בלימודי דוט-נט  ובין אבטחת מידע, הוא לקבוע לעצמכם זמני לימוד קבועים וידועים מראש. הקפידו לארגן באופן פונקציונאלי ונכון את זמני הלימוד שלכם, וגם אתם תסללו לעצמכם את הדרך להצלחה!
 • קביעת מטרות שבועיות וחודשיות – לימודי האונליין המורכבים מהיצע נרחב של מסלולי לימוד ותוכניות לימוד, מחייבים אתכם להגדיר לעצמכם מטרות לימוד שבועיות וחודשיות אשר יקדמו ויקרבו אתכם למטרה העיקרית- סיום לימודי האונליין בהצלחה.
 • בחינות מעשיות ותרגול חוזר- בניגוד לקורסים מקצועיים אשר אינם מתקיימים במסגרת האונליין, כאן תוכלו לבצע אינספור תרגולים ואינספור בחינות מעשיות בכוחות עצמכם. כלל המפתח להצלחה בתחום לימודי האונליין הוא: תרגול, תרגול, תרגול! לדוגמא: במידה ואתם נרשמים ללימודי קורס בניית אתרים ברמת האונליין, ככל שתבצעו יותר תרגילים המיישמים באופן פרקטי את חומר הלימוד, כך תוכלו להתמקצע באופן המהיר, היעיל והמקצועי ביותר.
 • חומרי לימוד- כיום, מרבית לימודי האונליין מתקיימים באמצעות תכנית לימודים מוגדרת מראש וזאת במסגרת סרטוני הדרכה ולימוד המועברים על ידי מרצים ומדריכים מנוסים בתחום הלימוד הספציפי. בנוסף, תוכלו להיעזר בחומרי לימוד נוספים באמצעות חוברות לימוד, ספרי לימוד וחוברת מבחנים אשר נועדו לשפר את יכולות התרגול שלכם.
 • אל תדחו מטלות ופרויקטים לרגע האחרון- לימודי האונליין מחייבים אתכם לעמוד בלוחות הזמנים אותם הגדרתם וקבעתם לעצמכם מראש. דחיית מטלה אחת תגרור דחיות נוספות, דבר אשר יעמיס עליכם חומרי לימוד רבים בתקופת זמן קצרה, ולפיכך התוצאות הנכשלות יהיו בהתאם.

במידה וגם אתם רוצים לדעת יותר על לימודי האונליין, ובמידה וגם אתם רוצים ליהנות מכל יתרונות הלימוד העצמאי, זה הזמן להכיר את הקורסים המקצועיים של מכללת "פרקטיקיו" המכללה הגדולה, המובילה והמקצועית ביותר בישראל ללימודי אונליין בתחום מקצועות המחשב.


חשבת ללמוד קורס HTML ? כך תהיה בטוח שבחירתך נכונה

המילה HTML היא ראשי תיבות של Hyper Text Markup Language.HTML היא שפת מחשב שמטרתה הוא לאפשר יצירה ועיצוב של אתרים באינטרנט. השפה הזו מוכרת לכל מתכנת מחשב מקצועי, היא מרכזית ונחשבת לתקן בסיסי ברשת. קורס HTML מכשיר אנשים שכבר מתעסקים בבניית אתרים לתוצאות אולטימטיביות ומקצועיות שיעמדו בתקנים של חברות וארגונים.

 

מה לומדים בקורס HTML?

 

קורס HTML משלב בתוכו שני שיטות לימוד הכרחיות: קודם כל הלימוד התיאורטי הכולל בתוכו מבנה מסמכים, כתיבה של קוד HTML בסיסי, יצירת תגיות עיצוב, שילוב תמונות באתר אינטרנט, שילוב קובצי מדיה ומולטימדיה, שילוב וטיפול השפה העברית ועוד. במקביל ללימוד הזה, תופס נפח לא קטן יותר הלימוד המעשי. בחלק המעשי יבוצעו פרויקטים שיוכיחו את הבנתו של התלמיד ויכשירו אותו להתעסקות עם HTML גם בשוק העבודה.

 

מי יכול להתאים לקורס HTML?

 

הקורס HTML יכול להתאים לקשת רחבה של אנשים. מכיוון שהקורס הינו בסיסי ביחס לקורסים אחרים ומורכבים יותר, כל אדם שרוצה ללמוד כיצד לבנות אתרים ולתחזק אותם באופן שוטף יכול להירשם לקורס ואף לעבור אותו בהצלחה. הידע הקודם הנדרש מהנרשמים לא חייב להיות ידע מעמיק מאוד בתחום האינטרנט, אך חייב להיות בסיסי. לעומת זאת, לא דרוש כל רקע קודם בתכנות. כדי להשתלב בשוק העבודה לאחר קורס שכזה, מן הראוי שלבוגר תהיה יכולת חשיבה טכנית ולוגית מספקת כי לאייש תפקידים ניהוליים מלאי אחריות.

 

זה כדאי!

 

בקורס HTML תוכלו להבטיח שתרכשו ידע לגבי בניית אתרי אינטרנט, תחזוק שלהם וכל המשתמע מכך. על ידי קורס כזה תוכלו להשתלב בתחום האינטרנט ומשם להתקדם לתפקידים ניהוליים הקשורים בתחום. שפת HTML היא שפת הבסיס של האינטרנט אשר ממנה יוצאות כל הנגזרות לאתרים ותשתיות באינטרנט. הצורך בהקמה של אתרי אינטרנט הוא צורך שוטף, יום יומי כמעט בעולם שבו כל ארגון מחזיק ומתפעל אתר אינטרנט המייצג אותו.

 

קורסי המשך

 

לאחר סיום בהצלחה של קורס מסוג HTML ניתן להמשיך בקלות לקורסים נוספים מעולם המחשוב כמו קורסי תכנות.

קורס תכנות

אם יש לכם את הרעיון הטוב ביותר לפיתוח של מוצר או אפליקציה, אין ספק כי על מנת להעביר את הרעיון אל הפועל עליכם למצוא מתכנת או להפוך למתכנתים. קורס תכנות הינו הבסיס של ההייטק, בלעדיו אין ערך לשום רעיון או הברקה. קורס תכנות יאפשר לכם להפוך את הרעיון למציאות, באמצעות שימוש בשפות התכנות השונות, המתאימות לסביבות עבודה שונות, החל ממחשבים, אינטרנט, אפליקציות ועוד.

 

למה לעשות קורס תכנות

בשונה מלימודים אקדמיים קורס תכנות מאפשר לכל אחת ואחת להתחיל לעבוד כעבור פרק זמן קצר. קורס תכנות מתמקד בעיקר, תוך שילוב בין תיאוריה לפרקטיקה, כאשר עיקר הפעילות הינה של תרגול ועשייה. מאחר ומרבית הקורסים עורכים מספר חודשים ספורים, ניתן להשתלב בתחומי התעסוקה במהירות, וכמובן, גם בתפקידי מפתח נחשקים בחברות הייטק וסטארט-אפ.

 

סוגי קורס תכנות

תכנות נעשה באמצעות שימוש בשפה, ולכן, לכל שפה יש קורס ייעודי משלה. לפניכם מספר מן הקורסים הפופולאריים ביותר.

קורס שפת C – זוהי אחת מן השפות הבסיסיות ביותר המאפשרת לעשות שימוש או למחזר קודים קיימים בתצורות חדשות.

קורס שפת C++ - שפה שהיא גמישה ועל כן ביכולתה לעשות שימוש בסגנונות שונים.   

 קורס JAVA – שפה שמתאימה לאינטרנט ולטלפונים חכמים.

קורס שפה SQL – אם ניהול של נתונים ומידע מעניין אתכם, זוהי בדיוק השפה שעליכם ללמוד.

קורס HTML – שפה שמתאימה לבנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט.   

קורס לינוקס – מדובר בשפה שהיא למעשה קוד פתוח הניתן באופן חינמי וניתן להתאים אותו לפונקציות ושימושים שונים.  

 

מהות לימודי קורס תכנות

כל מי שבוחר ללמוד בקורס תכנות ילמד לא רק את השפה הייעודיות אשר מעניינת אותו, אלא גם תחומים נוספים הנושקים אל השפה, כמו לוגיקה, מתמטיקה, אלוגריתמים, בסיסי נתונים ועוד. המהות של כל קורס היא להכשיר בוגרים שיודעים לעשות שימוש בשפה לצרכים שונים, ועל כן, עיקר הלימודים מתקיימים במתכונת של תרגול, פרויקטים ואף עבודות גמר או מבחני הסמכה, על מנת שעם סיום הלימודים ניתן יהיה להתחיל לעבוד בפועל.

          

קורס HTML

אחת האפשרויות הבסיסיות ביותר ליצירת עמודי אינטרנט הינה באמצעות שפת HTML  המאפשרת לעצב וליצור עמודי אינטרנט. HTML  הינה שפת הבסיס ולכן הינה בעלת חשיבות רבה לכל המעוניינים לעסוק בבנייה ובפיתוח של אתרים. קורס HTML נועד להכשיר את הבוגרים לעבוד בתחום האינטרנט, לבנות אתרים, לתחזק אתרים ולפתח אתרי אינטרנט. מאחר ולתחום עיסוק זה ביקוש רב קורס HTML  נחשב לאחד מן הקורסים המבוקשים ביותר בתחום המחשבים והאינטרנט.

תוכנית הלימוד בקורס HTML

קורס HTML  משלב בתוכו שני אספקטים, מצד אחד לימודי התיאוריה ומצד שני תרגול מעשי תוך ביצוע של פרויקטים. משך הלימודים משתנה בין תוכנית אחת לשנייה ובהתאם לרמת המקצועיות של הקורס וכמובן גם של המקום בו לומדים. מבין נקודות הלימוד ניתן למנות את הקוד של HTML, כללי הכתיבה של HTML, יצירת עמודים, טפסים, טבלאות, שילוב מולטימדיה, מנועי חיפוש ועוד.

למי מתאים הקורס

מאחר וקורס HTML  הינו אחד מן הקורסים הבסיסיים ביותר, למעשה, הוא מתאים לכל מי שמעוניין לעסוק בבניית אתרים ובתחזוקת אתרים. אין כל צורך בידע קודם בתכנות, אלא רק בגישה וידע באינטרנט ברמה הבסיסית. יחד עם זאת, אוריינטציה טכנית וחשיבה לוגית הינה הכרחית על מנת להצליח בתחום ולהשתלב במקצועות השונים, החל מניהול אתרים, בניית אתרים, תחזוקת אתרים, מעצבים גרפיים ועוד. הקורס בהחלט פותח צוהר למי שמעוניין להמשיך ולהתמחות בתחום האינטרנט ברמה מקצועית יותר.

 

אם אתם רואים את עצמכם משתלבים בתחום האינטרנט, אם הייתם רוצים לדעת כיצד לבנות אתרי אינטרנט, לתחזק, כיצד להבין טוב יותר את שיטת הקמת עמודי האינטרנט קורס HTML  יכול בהחלט להתאים לכם. זוהי שפת הבסיס של האינטרנט אשר ממנה הכל התחיל, והיא עדיין משמשת אותנו בכל רחבי העולם לצורך יצירת ובניית אתרי אינטרנט, כמו גם פיתוח של מוצרים נוספים מבוססי תשתית זו. חשוב לשים לב למבנה הקורס וכן לאפשרויות לימודי ההמשך במידה ואלו מעניינים אתכם.

 

קורס HTML – מה זה בכלל?

לפני שנדבר כמובן על קורס HTML נצטרך להבין מהו ה- HTML בכלל. HTML הינו קוד אשר קיים ברשת האינטרנט, והקוד הזה הוא בעצם החדר האחורי של אתרי האינטרנט. בעבר, בשביל לבנות אתר היה צריך ללמוד את הקוד הזה על בוריו וכך לאחר כתיבת הקוד זה היה מתרגם לאתר אינטרנט, אך כיום ניתן לבנות אתרי אינטרנט רבים במערכות המחוברות לקוד עצמו כך שהן יודעות להתאים את הקוד לאתר. בכל זאת עדיין משתמשים בקוד הזה בכדי להצליח ולעשות "דברים מיוחדים" ואין מעצב אתרי אינטרנט אשר לא יודע אותו.

בניית אתרים

בניית אתרים היא אולי התחום המבוקש ביותר כיום ללימודים. ישנם בעולם מיליוני אתרי אינטרנט ובכל יום ויום מתווספים עוד ועוד אתרים מה שאומר שצריך כל הזמן אנשים שיבנו אותם. אפשר להתפרנס לא רע מבניית אתרים כאלו, וניתן ללמוד את הקורס הזה במגוון מכללות. כיום יש גם אפשרו ללמוד לבד על ידי סרטונים ברשת וכדומה, וניתן גם ללמוד באחד על אחד בסקייפ, אך רצוי לשלב בלימוד גם קורס HTML בשביל להרחיב את היידע והאפשרויות השונות בבניית אתרים. ניתן כמובן גם ללמוד את הקוד לבד על ידי סרטונים ביו טיוב.

איפה לומדים?

קורס HTML הינו קורס אשר ניתן ללמוד כקורס בפני עצמו וניתן גם ללמוד כחלק מקורס בניית אתרים. ישנן מכללות שונות ברחבי הארץ שם ניתן ללמוד וישנן גם אפשרויות לקורסים פרטיים. כיום כפי שציינו יש את כל המידע ברשת האינטרנט כך שמי שממש רוצה יכול ללמוד לבד, וניתן גם ללמוד און ליין מה שאומר שעושים שימוש באחת מתוכנות השיתוף כמו סקייפ ודומיה ולומדים ככה בשיטת האחד על אחד או כחלק מקבוצה, ומה שבטוח שזו שיטה שהוכיחה את עצמה וחוסכת לא מעט כסף וזמן ונסיעות, חנייה וכדומה.

מי שרוצה ללמוד HTML כחלק מבניית אתרים זה בדיוק הזמן לעשות את זה... בירור קצר יפתח אפשרויות לימוד רבות, אפשרויות אשר ניתן לבחור מהן את הטובה ביותר זו שתהיה בחירה בהצלחה.

קורס HTML- גם לא לבעלי נסיון

בימינו האינטרנט הפך להיות תחום נפוץ ורחב כל כך, עד שכמעט כל אחד בעולם המערבי יודע לגלוש באינטרנט ולהשיג את המידע בו הוא חפץ . כמובן שהאינטרנט משמש אותנו לדברים רבים מאוד וביניהם העברת מידע, שתוף קבצים ותמונות, עבודה, משחקים, למידה ועוד דברים רבים מאוד שניתן לבצע דרך האינטרנט. אם פעם האינטרנט היה כלי קטן, הרי שהיו מדובר בנושא גדול ומורכב המתפתח כל הזמן. עם התפתחות האינטרנט כמובן שמתווספים מקצועות הקשורים בתחומי האינטרנט השונים בתחומים רבים.

 

האינטרנט הוא כלי שימושי וחיוני ביותר ניתן לבצע דרכו פעולות רבות שבעבר היו מסובכות מאוד- למשל אם היית רוצה לשלוח תמונה לקרוב משפחה הגר בקצה השני של העולם- הדבר היה אורך זמן רב מאוד ועד שהתמונה היתה מגיעה ליעדה היו עוברים ימים רבים. אך היום, בלחיצת כפתור תוכל להעביר תמונה והרבה יותר מכך בקלות ובמהירות מבלי לחכות אפילו רגע אחד. קצב ההתקדמות של הטכנולוגיה כל כך מהיר והעולם מתפתח בנושא זה באופן תדיר בצורה מהירה. כמעט כל ילד היום יודע להתעסק עם האינטרנט בקלות רבה.

 

קורס HTML הוא קורס שניתן לבצע ולרכוש כישורים בבניית עמודי אינטרנט. פירוש HTML  הוא Hyper Text Markup Language. . בימינו לא ניתן להתעסק בתחומי האינטרנט מבלי להכיר שפה זאת לעומק. על כן, מוסדות רבים מעניקים את האפשרות ללמוד את השפה לעומק ולצאת עם ידע רב אודות השפה חשובה הזאת. אם ברצונכם ללמוד את הקורס הזה באופן טוב, כדאי לבדוק מול המוסדות השונים המאפשרים לימודי HTML.

 

קיים יתרון גדול בקורס HTML כיוון שאין צורך בידע מקדים ללימודי הקורס הזה וניתן להצטרף אליו גם עם הבנה בסיסית בתחום המחשב. ולאחר סיום הקורס ניתן לעבוד בחברות שונות בתחום הHTML למשל בבניית עמודי אינטרנט לאותה חברה וכו'. מדובר בקורס שיכול לספק לכם עבודה אפילו אם תעברו את הקורס ללא ידע רב מקדים בנושא האינטרנט וזה דבר חיוני ביותר.  אם אתם שוקלים לימודי קורס HTML, בידקו את האופציות השונות מול המוסדות ובצעו את הבחירה הנכונה עבורכם. 

נדבך נוסף - קורס HTML

Hyper Text Markup Language - HTML. מדובר על שפה סימבולית, על שפת תגיות שמאפשרת לעצב עמודי אינטרנט. כיום מדובר על תוכנה בסיסית, וכיוון שהיא תקן מובנה ברשת האינטרנט, לא ניתן לעסוק בתחום מבלי לעבור דרכה. על כן בקורס HTML הסטודנטים למדים את כל הנדרש על מנת להשתמש בה ולהפיק ממנה את המרב. כך שמי שמסיים את הקורס יוגדר כמומחה עבור בניית אתרים, אם עבור חברה גדולה כגון ארגון ואם עבור לקוחות פרטיים, וכיוון שכמעט כל בית עסק או מוסד צרכים איש שכזה, מדובר בקורס רב חשיבות עבור ההצלחה המקצועית.

תוכן

בעת הקורס נוהגים לשלב כל העת בין לימוד תיאורטי ללימוד פרקטי. ניתן ללמוד קורס HTML במכללת סלע, מכללת מדיאטק, מכללת גו סטדי, מכלל היי טק ועוד מקומות רבים. לפני שבוחרים בקורס, יש לעבור על היקף השעות, התעודה עמה יוצאים, איכות המרצים, השם של המקום ולא פחות חשוב גם על התוכן ורמת ההתעמקות בתכנים השונים. התכנים שנהוג לעבור עליהם: מבנה מסמך HTML, שילוב תמונות, משמעות תגיות ועיצובם, כתיבת קוד, בנית טפסי HTML, עבודה עם דפדפנים ומנועי חיפוש, עבודה בשפה העברית, עיצוב ע"י טבלאות, מסגרות מולטימדיה, יצירת מסגרות ומינוף תכונות של טבלאות.

תועלת

רבים מבקשים לעסוק בתחום וללמוד אותו כיוון שהוא אינו מצריך ידע מעמיק בתכנות, אלא גם אנשים המגיעים מהתחום הגרפי יכולים למצוא בו מטרה תועלתית עבור המשך עבודתם. על כן התחום מתאים עבור אנשים המבקשים להקים, לעצב ולתחזק אתרים, ועל כן תנאי הקבלה לא בשמיים.

מה אח"כ

בתום הלימודים ניתן להשתלב כמומחים בתחום אצל מגוון מוסדות וארגונים שצרכים אדם המומחה לבניית ועיצוב אתר. ניתן לעבוד אצל חברות שמקימות אתרים וכמובן שתמיד ניתן להמשיך וללמוד עוד קורסים משלימים. כך שנכון שלא מדובר על לימודי תואר הדורשים השקעה של שנים, ונכון שניתן לסיים את הקורס במספר חודשים, ועל כן כל היופי הוא שלפי הצורך ותוך כדי תנועה ניתן להבין מהו התחום שחסרה בו ההתמחות, ופשוט להשלים את הפער עם קורס נוסף, כך שבעצם כל אחד בונה לעצמו את הסילבוס לפי הצורך, ובהתאמה אישית.

קורס HTML לבניית אתרי אינטרנט

לאחרונה ניכרת מגמת עלייה בכל נושא הבנייה ברשת האינטרנט. מדובר באתרים אינטראקטיביים, אתרים מסחריים, אתרי תדמית ועוד המון אתרים מרשימים המציעים במסגרת לערוך קניות מקוונות. כל יום עולים לרשת האינטרנט הבינלאומית אינסוף אתרים מרשימים ביופיים המציעים ממשק משתמש נוח וידידותיים, עיצוב נעים, מבנה, תפיסה וטכנולוגיה יוצאת דופן. מעוניינים להשתלב בצורה מיידית בתעשיית בניית אתרים? הצעד הראשון שלכם הוא להשתתף בלימודי בניית אתרים במסגרת של קורס HTML.

להשתלב בתעשיית העיצוב והבנייה באינטרנט

קורס HTML יאפשר לכם להשתלב בתעשייה כמתכנתים או כמפתחים בחברות שעוסקות בעיצוב אינטרנט ומדיה, כמפתחים לצרכי הקמת עסק עצמאי בבניית אתרים ועוד מגוון אפשרויות נוספות. המון אנשים מחליטים כיום להשתתף במסלולי לימוד שונים לבניית אתרים כשלב ראשון בפיתוח קריירה מקצועית בתחום או לצרכי הסבה מקצועית. היתרון המרכזי של לימודים אלו נובע מכך שאין צורך בדרישות קדם, כך שכל מי שמתעניין בתחום ומעוניין להעשיר את ידיעותיו בנושא של בניית אתרים יכול להירשם ללימודים.

לימודי בניית אתרים- דגשים ומאפיינים

קורס HTML הינו אחד מיני רבים הכלולים תחת הקטגוריה של לימודי בניית אתרים. בקורסים אלו ילמדו בנוסף כיצד לבנות אתרי פלאש וכאמור אתרי HTML ברמה מקצועית גבוה דרך הבנה והיכרות מעמיקה עם שפות התכנות הבאות: Java Script, JQuery, DHTML. הדגש המרכזי של הקורס מוקדש לפיתוח רמת היצירתיות, היכולות הטכניות והאינטגרציה בין כמה פיצ'רים מסוגים שונים עד לכדי הקמה של אתר אינטרנט מרשים ואטרקטיבי. כאמור ישנו מגוון רחב של קורסים לבניית אתרים המשתנים לפי מתכונת הלימודים.

מדוע כדאי להשתתף בקורס מורחב?

חלק מהקורסים בתחום מתקדים באחת משפות התכנות שצוינו לעיל בעוד שחלקם מציעים מסלול לימודים מורחב הכולל את כל השפות. כך למשל ישנו קורס HTML קורס לבניית אתרי ג'ומלה, וורדפרס וכיוצא באלו. במידה ומטרתכם המרכזית במסגרת השתתפות בלימודי בניית אתרים היא להרחיב אופקים ולהעשיר ידיעות מומלץ מאד להירשם אל קורס מורחב המקנה ידע מעמיק בכל שפות הקוד. בצורה הזו תוכלו להבטיח לעצמכם מגוון פרויקטים בבניית אתרים מבלי לפספס הזדמנויות עקב היעדר ידע בשפת קוד כזו או אחרת.

קורס HTML
עידן המידע הולך ומתרחב לתחומים רבים וכיום חשיבותו של המידע עולה אפילו על חשיבותם של נכסים יקרי ערך. כל חברה וארגון ברחבי העולם העושים שימוש יומיומי במידע, צוברים במהלך השנים מאגרים עצומים אותם יש צורך לארגן ולעבד. כמו כן, התחדשותן של טכנולוגיות שונות בתחומים מגוונים של חיינו, כמו גם כניסתה של הטלוויזיה הרב ערוצית לאינטרנט והתרחבותן של חברות ישראליות לחו"ל – משפיעים רבות על אורח החיים היומיומי ועל תחומי הכלכלה השונים.

כיום, יותר ויותר צעירים מבינים כי אין צורך הכרחי בתואר ראשון על מנת להתפתח כלכלית, נהפוך הוא. דווקא בוגרי תארים ראשון ושני מוצאים את עצמם ללא הכנסה ראויה או מובטלים כאשר הלימודים לתארים אלו אורכים שנים מספר. אם ישנו תחום אחד ספציפי בו בורכה ישראל הינו תחום ההייטק. מוחות מבריקים פותחים חברות סטארט אפ מדי שנה בתחומים רבים ומגוונים ולא פלא כי אחרי שנים מספר אנו זוכים לראות את אותן חברות צוברות הצלחה מרובה מחוץ לארץ.

מאחר ורשתות האינטרנט משרתות את כולנו במגוון רחב של תחומים בחיינו, ישנו צורך מתמיד בבוני אתרים ומעצבים בתחומים השונים. שפת HTML  הינה השפה העיקרית כיום המיועדת לכתיבת עמודי אינטרנט שונים. על מנת ליצור אתר אינטרנט נדרשת שליטה מלאה הנרכשת באמצעות קורס HTML. שפה זו הינה שפת תגיות שיוצרה, נועדה ומשמשת גם היום ליצירה ועיצוב דפי אינטרנט. אמנם זוהי שפה הנחשבת יחסית קשה ללימוד, אולם היא השפה הכי דינאמית והכי יצירתית המעניקה ללומדיה עולם חדש של אפשרויות עיצוב ובניית אתרים.

כל אחד המעוניין לפתוח אתר אינטרנט מתבסס בדרך זו או אחרת על שפת HTML וכיום לא ניתן לעבוד ללא שפה זו. מאחר ורשת האינטרנט מתפתחת בקצב מסחרר, עולה הדרישה לאנשי מקצוע הבקיאים בתכנות וביצירת דפי אינטרנט שונים כמו גם אלו היכולים לבנות ולעצב אתרי אינטרנט מתקדמים. קורס HTML מעניק את הבסיס החשוב ביותר לייסוד אתריי אינטרנט ולשימושים שונים ומגוונים ברחבי הרשת. אמנם, מרבית המוסדות המעבירים קורס HTML כוללים נושאים תיאורטיים אולם התרגול והחזרה על הנושאים במהלך היומיום מאפשרים כניסה לשוק התעסוקה ויצירת אפשרויות התפתחות שונות בעתיד.
קורס CSS

העולם המודרני מביא עמו לא מעט שינויים ובהם התפתחות של טכנולוגיות חדשניות מדי חודש בחודשו, עידן המידע הולך ומתפשט לתחומים נוספים בחיינו וניכר כי כמעט ואין תחום אליו טרם חדר המחשוב. למעשה, כל ארגון וכל חברה מתבססים על תוכנות שונות ותשתיות רשת שונות, כל ארגון נדרש לאבטחת מידע בתחומים שונים ולארגון המידע באופן היעיל ביותר. עיצוב ויצירת דפי אינטרנט בעידן בו רוב התקשורת מבוססת על האינטרנט הינן פעולות הנדרשות בכל חברה מצליחה בעולם ועד לעסקים הקטנים והראשוניים ביותר.


קורס CSS מעניק את הכלים המעשיים לצורך עיצוב דפי אינטרנט ועיצוב תוכן מובנה באמצעות שפת HTML. למעשה, שפת ה CSS נוצרה במטרה להפריד בין התוכן והמבנה של דפי האינטרנט לבין עיצובם הייחודי. במהלך קורס CSS לומדים למקם את הגדרות עיצוב הקובץ במקום מסוים כאשר העיצוב יבוא לידי ביטוי בכל דפי האינטרנט הרלוונטיים על פי החלטת המעצב.


אם בעבר שימשה שפת HTML להוספת טקסטים לאתרי אינטרנט שונים הרי ששפת ה CSS הגיעה בעקבות הצורך בהגדרה של עיצובים שונים בשמירה על טקסט זהה ולהיפך. במהלך קורס CSS נלמדות הטכניקות הרצויות והכלים הנדרשים לעיצוב עמוד אינטרנט ברמה הגבוהה ביותר כך שיהיה נוח וקל לתחזק את אתר האינטרנט הרלוונטי. לפני קורס CSS חשוב להכיר את מטרות הקורסים השונים ואת אופן השתלבותם בקורסים הכלליים או בעבודות רלוונטיות עם תום הקורס. במהלך קורס CSS נחמדים הכלים להפרדה בין השפות השונות ואלו המאפשרים את הסינרגיה המלאה בין שתי השפות.


קורס CSS הינו קורס עבור אלו המתכננים או שואפים להיות מעצבי אתרים או שכבר כרגע משמשים כמעצבי תוכנה. כמו כן מיועד הקורס לאלו המעוניינים להיות מתכנתים או מתפקדים כרגע כמתכנתים ומעוניינים להגדיל את טווח הפעילויות שלהם. ברוב המקרים קבלה לקורס אינה מצריכה ידע אקדמאי אולם רצוי שתהיה גישה וחוש עיצובי שיקל על למידת החומר.


ישנם כמה מוסדות עיקריים בהם ניתן ללמוד קורס CSS בארץ כאשר כל אחד מהקורסים מועבר במסגרות שונות. ניתן ללמוד קורס CSS במסגרת בוקר או ערב כך שהלימודים יכולים להתאים ללוח הזמנים הקיים מבלי לוותר על מחויבויות אחרות.

סקירה כללית על קורס בניית אתרים עם HTML
בס"ד

שלום חברים, היום נסקור חלק מהסוגיות שדנים בהן במהלך קורס בניית אתרים – HTML. אין כוונתי לתת כאן סקירה מלאה של כל החומרים מהקורס, אלא אולי למפות את הנושאים העיקריים שיעמדו על הפרק. קורס בניית אתרים – HTML הוא עשיר יותר מכפי שחושבים והמשימה היא לא קלה, אבל אני מקווה שאצליח להעביר אליכם לפחות את ה"אווירה הטכנולוגית" שלקורס יש להציע.

קורס בניית אתרים – HTML נפתח כמובן בהסבר קצר על עולם האינטרנט ועל ההסטוריה שלו מיום היווסדו ועד היום. לאחר מכן ישנו הסבר קצר על האתגרים העומדים בפני בוני אתרים. בקיצור, החלק ההצגתי של הקורס. למזלנו, הוא לא יגזול יותר משעה או שעה וחצי מהשיעור הראשון ב-קורס בניית אתרים – HTML. אחרי זה אפשר להתחיל סוף סוף ללמוד באמת! (לא שהחלק הזה הוא לא חשוב, אבל בינינו – מי לא רוצה כבר לקפוץ למים??).

ובכן, לאחר מכן מתחילים לעסוק בסוגי טקסט אופייניים וכיצד נוכל לעצב בעזרתם את דף האינטרנט שלנו, למשל – טקסט קטן מול טקסט גדול, סוגי פונטים שונים, כותרות בגדלים שונים וכו'. הנושאים האלו הם הנושאים הבסיסיים של קורס בניית אתרים – HTML והם יערכו כמספר שיעורים. לאחר מכן נכנסים ל"חומר הכבד".

בוודאי שכל בונה אתרים צריך לדעת איך לשלב גרפיקה או תמונות בתוך האתר שלו. החלק הבא ב-קורס בניית אתרים – HTML עוסק בדיוק בדבר הזה. הסטודנט יתרגל בחלק הנ"ל בניית אתר המשלב גרפיקה והמסוגל להפנות לאתרים אחרים ולעבוד איתם בשיתוף פעולה. שילוב התמונות הוא רק דוגמא אחת מני רבות לאלמנטים השונים שניתן לשלב באתר האינטרנט. כל האלמנטים הללו נלמדים בחלק העיקרי של קורס בניית אתרים – HTML. החלר הנ"ל לרוב ייקח את רוב הקורס. בסופו, כבר צריך הסטודנט לקנות לעצמו רמה טובה יחסית בבניית אתרים על ידי שפת HTML.

באופןו עקרוני, ניתן להגיד ש-קורס בניית אתרים – HTML הסתיים בשלב זה, אבל זה אינו מדוייק. מכיוון שכמו בכל קורס טוב – גם כאן זקוק הסטודנט לפרוייקט מסכם שיאפשר לו לבדוק ולאמת את כישוריו ויכולותיו. ברוב המכללות נותנים מספר מפגשי סיכום לביצוע פרוייקט שכזה. לצערי זה דבר מוכר שבשיעורים האחרונים של ה-קורס בניית אתרים – HTML הסטודנטים כבר נוטים לא להגיע או לפחות ללכת מוקדם. הם כבר חושבים שהם יודעים הכול ושהם יכולים להרשות לעצמם להחליט שהם כבר הצליחו בפרוייקט! איזו אווילות!!! הרי רק בעזרת הפרוייקט הם יכולים להבטיח שהם באמת כל כך מוצלחים. ואם הם באמת כאלה – אדרבה שיסיימו בשעה או שעתיים את כל הפרוייקט ואז ילכו הבייתה מוקדם. חברים, אל תזלזלו בשלב האחרון של הקורס, אפילו שהוא אוטוטו נגמר, כי כידוע – הכול הולך אחר החיתום!

לסיכום אני אכתוב את מה שאני מורגל לכתוב כמעט תמיד בסוף מאמרים, וזה איחולי הצלחה מקרב לב לכל מי שבוחר ב-קורס בניית אתרים – HTML בפרט, ולמי שנכנס לעולם התכנות בכלל. מדובר בעולם מרתק ביותר ואני סמוך ובטוח שתהנו ואפילו תרוויחו יפה בסוף היום! אל תשכחו לרשום לנו הערות איך עבר עליכם הקורס, האם אתם מרוצים, והאם יש לכם הצעות לשיפור. אנחנו תמיד שמחים לשפר את עצמנו.

בהצלחה!
בניית אתרים עם HTML - מידע בסיסי
בס"ד

שלום כולם, היום נכתוב מעט על קורס בניית אתרים – HTML. מהו הקורס הזה? מי צריך אותו ומהי הדרך הטובה ביותר ללמוד אותו? על כל השאלות הללו (ועוד קצת) אנחנו נשתדל לענות במאמר הנוכחי. קריאה מהנה!

ובכן, מהו קורס בניית אתרים – HTML? קורס בניית אתרים – HTML הינו קורס ייחודי המאפשר למסיימיו להקים אתר באופן בסיסי על ידי שפת התכנות HTML. זה נכון שזה אינו כל הידע הנדרש כדי לבנות אתר כמו EBay, אבל זו ההתחלה! מסיימי הקורס מקבלים דריסת רגל משמעותית לתוך עולם בניית האתרים, כאשר הם לומדים להשתמש בפרוטוקול הראושני המאפשר כתיבת אתרים! משמעות השם HTML היא Hyper-Text Mark-UP Language. נשמע קצת סינית אני יודע, אבל בואו נבאר. ההבדל העקרוני בין טקסט לבין Hyper-טקסט, הוא שטקסט רגיל פשוט קוראים, וב-Hyper-Text יש לינקים המאפשרים מעבר לטקסט אחר באמצעות הלינקים. למעשה, כל כך התרגלנו לשימוש הזה באינטרנט עד שנדמה לנו שככה מעולם היו כותבים טקסטים! שפת HTML עוסקת בכתיבת אתרים שיש בהם לינקים שכאלה, או בקיצור כמו שאמרנו – אתרי אינטרנט בסיסיים. נשמע מעניין? בואו נמשיך.

קורס בניית אתרים – HTML הוא אופצייה מצויינת ללימודים לכל מי שרוצה, כאמור דריסת רגל בעולם התכנות. אבל – צריך לדעת שלא מדובר בקורס כללי, אלא בקורס נישתי. המשמעות היא שמי שמעוניין להיות מהנדס רשתות אין שום סיבה שיבחר בקורס קורס בניית אתרים – HTML, אלא סביר להניח שהוא ילך לקורס MCITP. מי שרוצה להיות מתכנת, ובמיוחד מתכנת אתרי אינטרנט, הגיע למקום הנכון.

ובכן, אחרי שהבנו קצת מהי שפת HTML ובעבור מי מיועד קורס בניית אתרים – HTML, הואו ננסה להבין כיצד ניתן ללמוד אותו. האפשרויות הן פשוטות. ניתן ללמוד אותו בכיתה, ניתן ללמוד אותו על ידי סרטונים וניתן ללמוד אותו באינטרנט. ובכן, הלימוד בכיתה הוא אולי לימוד יעיל מאוד, אבל בוא יותר מתאים לקורסים מקיפים (כמו CCNA), ולא לקורסים בסיסיים כמו HTML. ההשקעה הכספית של לימוד בכיתה היא גדולה מידי בשביל קורס בניית אתרים – HTML, ואני לא ממליץ על המסלול הזה, אפילו אם תמצאו מכללה שפותחת מסלול שכזה. אפשרות הלימוד באינטרנט היא טובה, אבל יש בה חיסרון גדול – אין בה מסגרת מסודרת ולא קדר ישיר עם איש מקצוע שיכול לאשר שאכן למדתם את החומרים באופן הנכון. במידה ותבחרו בכל זאת באופצייה הזאת אני מליץ לכם לעיין באתר של W3Schools.

האפשרות השלישית, והטובה ביותר לדעתי, היא לימוד באמצעות סרטונים. מדוע? ככה אתם יכולים להתקדם ב- קורס בניית אתרים – HTML בקצב שלכם, ולקבל הסבר מפורט על כל שלב בדרך. ברוב המקרים החברה שמשווקת את הסרטונים תאפשר לכם אף לקיים קשר ישיר עם איש מקצוע – וזה בונוס ענק! בכל אופן, הדרך האמצעית הזו גם חסכונית בכסף וגם יעילה ברמת הלימוד ולכן אני ממליץ עליה.

בכל אופן, בכל דרך שלא תבחרו ללמוד את קורס בניית אתרים – HTML אני מאחל לכם הצלחה רבה. עולם התכנות הוא עולם מדהים ומי שנכנס אליו גם ייהנה מאוד וגם ירוויח לא מעט. קורס בניית אתרים – HTML הוא בהחלט דריסת רגל לתוך העולם הזה.

בהצלחה!