קורס SCOM - חבילת System Center << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

קורס SCOM - חבילת System Center

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
מבוא והכרות עם SCOM דרישות קדם התקנה SCOM התקנת SCOM - חלק 1 התקנת SCOM - חלק 2 ממשק גרפי של SCOM התקנת AGENT - חלק 1 התקנת AGENT - חלק 2 הגדרות AGENT Management Pack Alerts Health Explorer Run As Account notification channel PowerShell Versions התקנה של DC Remote PowerShell in a Workgroup התקנה של SQL התקנה של SCCM - Current Branch התקנה של PowerShell PowerShell Modules התקנת SCCM 2012 התקנת Agent של System Center בתחנה Get-Help Powershell functions Boundary Group התקנה ידנית של SCCM CLIENT Powershell pipeline Powershell object יצירת משתמשים ב-Powershell Powershell למתקדמים WMI פקודת Foreach אובייקט בתוך אובייקט ב-PowerShell

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

קורס System Center – כמה זה עולה?

קורס System Center יקנה לכל תלמיד את היכולת לנהל רשת ולשלוט על הנעשה בכל המחשבים המחוברים אליו. מבחינת הגנת המידע ואבטחתו וכן בדבר האנטי וירוס וכל המידע המופץ ברשת. בשביל לבצע משימת ניהול רשת בהצלחה יש ללמוד קורס System Center שיקנה לתלמיד את היכולת לבצע את המשימות הללו ולקבל תקפיד מפתח בחברות או בארגונים שונים.

מחירים של קורסים

אין ספק שמחירים של קורסים מקצועיים הם גבוהים מאוד. מדובר בהוצאה כלכלית משמעותית עבור הלומד. לכן לא כדאי לפעול מתוך חוסר ידע. חשוב לברר ולפעול בתבונה כדי לקבל קורס מקצועי ומוצלח במחיר הגיוני ומשתלם. לצורך כך חשוב לברר על הקורסים של בתי הספר השונים ולהשוות בין המחירים. בוודאי תגלו פערי מחירים בין הקורסים. אבל בשביל לבחור נכונה יש לדעת לבדוק גם את התמורה המתקבלת בכל קורס. לא דומה קורס אחד למשנהו.

קורסים מקורסים שונים

בעוד שיש קורסים מקצועיים בהם המדריך מוסר את השיעורים ואת ההדרכות בצורה מקצועית ממש, ומסייע לכל תלמיד באשר הוא לרכוש את הידע ולקבל את הכלי המקצועי החדש לידיו. יש מקומות אחרים בהם האחריות מוטלת כל כולה על התלמיד. חשבו עם עצמכם מה חשוב לכם. איזו אווירה אתם צריכים שתהיה בשטח כדי שהלמידה שלכם תהיה אפקטיבית, ושאכן תצאו בסיום הקורס עם תעודה אבל לא רק. אלא שאכן יהיו לכם הכלים המקצועיים והיכולת לבצע את המשימות הקשורות בניהול רשת בצורה המוצלחת והטובה ביותר.

צרו קשר עם בוגרים

את הידע שחשוב לכם לקבל תוכלו להשיג אצל בוגרים. מי שכבר סיים את לימודיו ומנסה את כוחו בשוק העבודה יוכל לגלות לכם מניסיונו. האם הלמידה היא יעילה? מהי האווירה בשטח? האם בוגרי הקורס הזה נחשבים בעיני המעסיקים? והאם הבוגר מרגיש עם תום הלימודים שהוא יצא עם כלי מקצועי בידיו, ושהוא אכן קיבל תמורה הולמת למחיר אותו הוא שילם בעד הקורס. אין ספק שרק העתיד יוכל לגלות לכם אם ההוצאה היא כדאית ואם המקצוע אכן מכניס משכורת הולמת. אבל עליכם לפעול בחכמה ולברר.

 

האתגר הגדול שמציג קורס System Center

היום יש היצע מרשים מאוד של קורסים בתחום המחשבים, כך שכל מי שרוצה להתחיל ולחשוב על מקצוע רציני לחיים, על קריירה שבה אפשר לעבוד הן בארץ והן מעבר לים, או על שינוי מקצוע במסגרת של עזיבת תחום אחד ומעבר לתחום דינאמי ופורה יותר, יוכל למצוא את מבוקשו במסגרת של קורסים שונים ברחבי הארץ.

 

אך חשוב להבין שהמגוון הגדול של קורסים כאלו מציג גם מסלולי לימוד שלעתים יכולים להיות מאוד מאתגרים. זאת מאחר ולא תמיד מדובר על מסלול פשוט או בסיסי לטכנאי מחשבים או על מסלול ללמידה של תוכנת מחשב מוכרת, אלא על מסלול שמציג התעמקות בחומרים מורכבים מאוד על מנת ליצור איש מקצוע איכותי.

 

עבודה בסביבות מחשוב מורכבות

רואי לדבר בצורה רצינית על קורס System Center עבור אלו שבאמת רוצים להבין עד כמה הוא יכול להיות מאתגר. זאת בין אם מדובר על מישהו שתחום המחשבים חדש לו לחלוטין וגם אם מדובר על אדם שכבר עובד בתחום המחשבים אך נכון להיום הוא עוסק יותר בעבודה עם תוכנות פשוטות או עם מערכות מידע בסיסיות.

 

במסגרת איכותית של קורס כזה אנו רואים כיצד כל תלמיד רוכש ידע רב בביצוע חשוב מאוד של תהליכי סטנדרטיזציה ושל אופטימיזציה בסביבות מחשוב מאוד מורכבות. סביבות אלה דורשות שליטה מרכזית, כך שלאנשי המקצוע צריך להיות ידע בתחומי השליטה והבקרה תוך הבנה כי המורכבות הולכת וגדלה.

 

ללמוד תחת הרשאה של חברת Microsoft

חשוב מאוד להבין שכשאנו מדברים על קורס System Center אנו בעצם מדברים על לימודים תחת פיקוח של חברת מיקרוסופט העולמית. כלומר, לא מדובר על קורס שולי או על מסלול לימודים שבו המרצים או מוסד הלימודים בוחרים שרירותית את החומר ומחליטים לבד מה בדיוק ללמד כל תלמיד שמגיע אליהם.

 

אם אנו בודקים את ההיצע הגדול של לימודי מחשבים בכל רחבי ישראל, אנו יכולים לראות כיצד מוסד לימודים רציני הוא כזה שמציע את קורס הסיסטם הזה כשהוא מציג מרכז הדרכה מורשה של חברת מיקרוסופט. כך יכול כל מי שמצטרף לקורס להבין שבעתיד הוא יוכשר כנדרש לאיש סיסטם איכותי ויעיל בכל ארגון.

 

 

העדכניות החשובה של קורס ניהול מערכות מידע

כשאנו מדברים על קורסים בתחום המחשבים עלינו לזכור כי מדובר בעולם דינאמי מאוד שבו בכל יום צצות תוכנות חדשות וכמעט בכל יום מופיע איזה חידוש חשוב שמראה עד כמה חיינו היום מוצפים בטכנולוגיות מתקדמות ובחדשנות רבה. הדבר אומר שחשוב להבין עד כמה קורסים בתחום זה חייבים להיות מעודכנים.

 

הכוונה היא לכך שאי אפשר ללמד חומר שאינו רלוונטי למערכת מחשבים שפועלת עכשיו בארגונים שונים, ואי אפשר לבזבז זמן על פונקציות או תוכנות שמתחילות להיות מאוד לא רלוונטיות. היום, לימודי מחשבים בכל קורס רציני הם כאלו שמציגים התאמה למערכות דיגיטליות ומערכות מידע חכמות שקיימות בכל ארגון רציני.

 

תפקיד מרתק בעל אופקים רחבים המתאים לאנשים רציניים

אחד התחומים המעניינים והמרתקים ביותר בתחום המחשבים הוא תחום אבטחת המידע. היום קורס ניהול מערכות מידע הופך להיות מבוקש יותר ויותר מאחר וכל גוף או מוסד רוצה לראות כיצד יהיה לצדו או אצלו איש מקצוע שיודע כיצד לנטרל בצורה אמיתית את האיומים הווירטואליים הקשים שמגיעים מצד גורמים עוינים.

 

ברגע שאנו מכירים מנהל מערכות מידע איכותי, הרי שאנו נחשפים לאדם מקצועי שיש לו כישורים רלוונטיים וידע רב שיכול להביא להתמודדות מרשימה עם לא מעט מצבים ברמת מורכבות שונה. זאת בזכות היכרות מלאה של מערכות הארגון השונות ויכולת ראייה כוללת של התמונה המלאה.

 

תחום אחריות שמציג עבודה מאוד מאתגרת

כבר מהרגע הראשון אפשר להבין עד כמה עבודתו של מנהל מערכות המידע היא מאתרת וחשובה מאוד. אם בוחנים לעומק את שלל הפעילויות של מי שסיים בהצלחה קורס ניהול מערכות מידע וכעת עובד בארגון גדול, הרי שנראה כיצד הוא אמון על תחום אחריות בו יש המון מה לעשות בכל שעה של היממה.

 

בפועל, מדובר על ניהול לקוחות, ניהול ספקים, ניהול עובדים, עבודה מול עמיתים של הארגון ועוד. כל זאת כשלרוב מדובר על עבודה תחת לחץ מהותי ועל משימות רבות שמדגישות עד כמה חשוב להשיג יעדים שחשובים מאוד לארגון עצמו. אם כן, אין ספק שמדובר על תחום אחריות חשוב שמאתגר מאוד את המנהל.

קורס system center – להיות איש תשתיות ראשון במעלה!

אם אתם מתלבטים מה ללכת ללמוד, עומדות בפניכם אין ספור אפשרויות. אתם יכולים ללכת ללמוד לתואר ראשון כלשהוא, לבזבז על זה כמה שנים טובות, להמשיך אולי לתואר שני וגם על זה לבזבז כמה שנים, ובין לבין תוכלו לעבוד במלצרות או עבודה בסגנון... בעידן המודרני, העידן בו המחשבים הם אלו ששולטים על כל דבר שנוגע לחיינו, יש לכם עוד אפשרות. אתם יכולים פשוט לעשות קורס כלשהוא בתחום המחשבים, ויכולים לאחר מכן לעסוק בזה. קורס כזה ייקח חודשים בודדים עד שנים בודדות ויש לכם מקצוע ביד, מקצוע שיכול מאוד להיות שהוא יכול לפרנס אתכם בכבוד. קורס כזה הוא קורס system center והנה כמה מילים עליו...

קצת על הקורס

יש חברות שונות שעושות שימוש רב במחשבים, והן צריכות מישהו שינהל את כל המערכות הללו מה שאומר מרמת המחשב של העובד עד רמת השרתים, מערכות ההפעלה, אבטחת המידע וכדומה. קורס system center הוא קורס שמוסיף המון יידע בכל מה שקשור לשליטה ולבקרה על מערכות מחשב, מערכות הפעלה וכדומה. קורס כזה יכול להיות פתח למציאת מקום עבוד כמו שתמיד חלמתם, עבודה בחברה גדולה שבה ניתן להתקדם, והמשכורת היא מכובדת כמו שתמיד רציתם. וכל זה נזכיר, בקורס קצר יחסית ללימודים אקדמיים...

איפה לומדים אותו?

אז איפה לומדים קורס system center? קורס כזה כמו גם קורסים רבים אחרים, ניתן ללמוד במכללות שונות. יש לא מעט מכללות כאלו ברחבי הארץ וצריך למצוא את זו עם המפרט הטוב ביותר והנדרש ביותר. אם יש לכם חבר או מכר או מישהו שאתם סומכים עליו שעשה קורס כזה בזמן האחרון, והוא מרוצה ממקום הלימודים שלו, זו המלצה מעולה. אתם צריכים גם לראות מה הדרישות במקומות העבודה השונים בכדי ללמוד את אותם הדברים, וגם את זה אפשר למצוא בקלות באינטרנט או לברר בכל דרך אחרת.

בין אם תלכו לקורס זה או אחר במחשבים, אתם בכיוון הנכון. זה מה שכדאי היום ללמוד ונראה שזה יהיה כדאי עוד הרבה שנים...

 

 

 

 

קורס ניהול מערכות מידע, למה אתם חייבים אותו לעצמכם!

זה לא סוד שבלי המחשבים יהיה לנו קשה מאד להתנהל היום, למעשה בעשור האחרון המרנו עשרות פעולות יום יומיות שנהגנו לעשות באופן ידני בבית, בעסק וכדומה לפעולות דיגיטליות, וירטואליות או ממוחשבות. ניהול כוח אדם, ניהול מלאי או ניהול אספקה ושירותים שונים נהגו לבצע בעזרת כוח אדם שפעל בצורה ידנית מעשית, כיום כל אלו הם בעצם ממשקים של מערכות ניהוליות המתקיימות הרחב הדיגיטלי ממוחשב על ידי המחשבים שסביבנו. מחשב אחד יכול להחליף עשרות אלפי אוגדנים של מידע כתוב, מחשב אחד יכול להחליף אלפי אנשים גם יחד. אך מי מנהל את המחשב הזה?

לנהל את מחשבי העל

במציאות כמו שלנו צריך מישהו שידע לנהל את מחשבי העל האלה, מישהו שמומחה לתוכנות המפעילות את כל האמצעים הללו שבעצם מנהלים ארגון שלם. ובכן, מי אלו האנשים שמנהלים את מחשבי העל? בוגרי קורס ניהול מערכות מידע כמובן. מנהל מערכת המידע של הארגון מכיר אותה לפני ולפנים, הוא יודע באילו תוכנות משתמשים, אילו פעולות נדרשות לתחזוקת המערכת וכן כיצד לטפל בכל בעיה שעולה בדרך.

מה נלמד בקורס?

במהלך קורס ניהול מערכות מידע נלמד כיצד לנהל את התוכנות השונות, כיצד לטפל באפליקציות הידע הקיימות של החברה, לנהל את ממשק המכירות, הניהול, כוח האדם, המוצרים או השירותים או גם וגם, ועוד רבים אחרים. כל הנושאים הללו חייבים להיות מאוגדים יחד משני כיוונים, האחד הוא ידע מקצועי בתחום והשני הוא ידע בניהול הממשקים הללו באמצעות המחשב ויכולותיו השונות. אין אפשרות שלא לשלב ידע טכנולוגי עם ידע תאורטי מעשי בתחומים אלו.

איפה הכי כדאי ללמוד?

מקומות רבים מציעים לכם קורס ניהול מערכות מידע, או כפי שנהוג לכנות אותו קורס CIO. עליכם לשים לב היטב כי המקום בו אתם בוחרים ללמוד ינו מקום מכובד, בעל רזומה עשיר של בוגרים שמשולבים בתעשייה, מקום המכבד אתכם ומעניק לכם הסמכות רשמיות עם תעודה המקובלת על מוסדות הלימוד והתעשייה בישראל. מדובר בעתיד שלכם, אל תתפשרו על פחות.

 

 

 

קורס System Center

בואו ללמוד קורס המכשיר אתכם להעניק הרשאות משתמש בסביבת עבודתכם, ולשלוט על מחשבים ומכשירים ניידים המחוברים למערכת. קורס System Center מעניק לסטודנטים שלו את היכולת לשלוט באופן מלא בסביבת המייקרוסופט שלרשותם, מה שעתיד לצפון להם לא מעט אפשרויות תעסוקה לכשיוכשרו לתפקיד.

ניהול מחשבים חיצוניים

נלמד כיצד להשתמש ב System Center על מנת לנהל מחשבי קצה ואפילו מכשירים ניידים המחוברים אליה. קורס System Center מכשיר את סטודנטיו לתפעל מחשבים אלה בזמן אמת ולתת הרשאות שונות למשתמשים שלהם אשר יסווגו או על פי נתוני המשתמש או על פי נתוני המחשב הספציפי בו הם משתמשים.

התקנת המערכת והטמעתה

קורס System Center ילמד כיצד להטמיע מערכות System Center בארגונים, וכיצד לעדכן מגרסה 2007 לגרסה החדשה, 2012. אנו נלמד כי כבר בהתקנה נדרשים כל מיני פרמטרים להזנה המעידים על סוג ההתנהגות של המערכת, ממש כשם שכאשר מתקינים מערכת הפעלה יש כמה דרכים לבצע פרטיציה בכונן הקשיח. אנו נלמד מה אומרת כל אחת מאפשרויות ההתקנה השונות וכיצד להתאים אותן לארגונים להם אנו נותנים שירות.

למה ללמוד System Center ובמה הוא עדיף על מערכות ניהול אחרות?

הוא יותר קל לשימוש ולתפעול, פחות מסובך והרבה יותר יעיל מכל כלי אחר. אפשרויות הניהול שיש בו הן עצומות, ומסוגלות לייעל תהליכים בתוך הארגון. הארכיטקטורה מגרסאות ישנות לגרסה 2012 מצריכה אמנם לימוד אבל היא לכשעצמה נשארת עם אותם רעיונות בסיס, ולכן אם למדתם את הקורס הזה פעם אחת לא תצטרכו ללמוד אותו שוב גם כשתצא גרסה: זו עבודה לטווח ארוך ולא כזו שמתבטלת עקב גרסה חדשה שיצאה. מה שכן, אם אתם במצב ההפוך – למדתם לפני שנים רבות ויצאו גרסאות חדשות – מומלץ מאד להתרענן לגביהן ולהתעדכן על השינויים בארכיטקטורה ובתפריטים השונים.

האפשרויות שלי במערכת

·         לשלוט במחשב מרוחק.

·         לשלוט בטרמינל.

·         להעניק הרשאות משתמש.

·         לתכנן את ההיררכיה הארגונית באמצעות סל הכלים של הפלטפורמה.

·         לבצע תהליכי אופטימיזציה בארגון בו עובדים.

·          להבטיח ניהול יעיל של רשת המחשבים הארגונית ובין המשתמשים השונים בה.

פלטפורמת System Center מאפשרת לכם, למעשה, להיות העיניים של הארגון בכל הקשור לתפעול רשת המחשבים.

קורס System Center

קורס System Center מעניק למשתתפים ידע רחב ומיומנויות לתכנון פריסה וניהול Microsoft System Center Configuration Manager 2012. קהל היעד של הקורס נמנה עם מנהלי רשתות שצברו ניסיון וידע בסיסי ב- System Center Configuration Manager 2007. היקף הקורס מתפרש על ארבעים שעות לימוד אקדמיות והמתודולוגיה של הלמידה משלבת בין הרצאות פרונטליות, הדגמות, סימולציות בסביבת הלמידה לצד תרגול אישי בליווי של ספרות עזר מקצועית.

בחירת מוסד לימודים

ישנה חשיבות רבה למוסד הלימודים הנבחר ובפרט לסגל המרצים וההוראה. יש לבחור מוסד לימוד המציע סגל מרצים ומומחי הדרכה שנחשבים לבין המובילים ביותר בתחומם, עם ניסיון מעשי רחב היקף בכל הנוגע ליישום והדרכת נושאי הלימוד בתעשיות ההיי טק הישראלית והבין לאומית. כיום ישנו מגוון רחב של מוסדות לימוד דוגמת מכללות שמציעים קורסים ללימוד System Center הבחירה במוסד לימודים מסוים חייבת להביא בחשבון גם את הדרישות ותנאי הקבלה שלהם נדרשים המועמדים כדי להתקבל לקורס.

הכשרות ומתן מיומנויות

עם סיום קורס System Center הסטודנטים ירכשו מיומנויות בנושאים הבאים: תכנון, פריסה וניהול של  Microsoft System Center Configuration Manager 2012 בסביבת הארגון, תכנון ופריסה של מבנה אתר יחיד, תכנון ופריסת לקוח מלאה, שימוש במלאי, מדידת תוכנה ובינת נכסים, נתוני שאילתות ודוחות, הפצת תוכנה בעזרת  Microsoft System Center Configuration Manager 2012, פריסה של יישומים וירטואליים בעזרת Microsoft System Center Configuration Manager 2012, פריסה וניהול של עדכוני תוכנה וכן הלאה.

נושאי לימוד נוספים

בנוסף הקורס יקנה לבוגריו מיומנויות בפריסת מערכות הפעלה על ידי Microsoft System Center Configuration Manager 2012, הטמעת System Center 2012 Endpoint Protection, עבודה עם ניהול התצורה המבוקשת, קביעת תצורת Wake on LAN, ניהול צריכת החשמל וכלים רחוקים, תכנון והגדרת היררכיה כפולה של אתר, תחזוקה ובקרה של Microsoft System Center Configuration Manager 2012, שימוש ב Microsoft System Center Configuration Manager 2012  המקורי ובניהול לקוחות מבוסס אינטרנט.

משתתפים שעמדו בכל דרישות הקורס יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם מוסד הלימודים. בנוסף מי שיעמוד בתנאי הקורס יוכל לגשת לבחינה הבן לאומית של מרכז ההסמכה של חברת מייקרוסופט.

 

אודות קורס System Center

יש שמכירים את קורס System Center בשמו הנוכחי ויש שמכירים את קורס System Center בשםSCCM 2012. בכול אופן מדובר על אותו דבר, קורס זה עוסק במגוון יכולות חדשות, מתמקד בהתממשקות עבור הפצות תוכנה, מערכות הפעלה ועדכונים. כמו כן הקורס מעניק מידע מקיף אודות חלוקת הרשאות לטובת מנהלי מערכות וכמובן שגם יש נגיעה בתכנון מעבר מסודר של SCCM  שנת 2007.

מידע כללי

באופן כללי ניתן לומר שהקורס מעמיק מיומנות עבור תכנון ניהול ופריסה של Microsoft System Center Configuration Manager 2012. קהל היעד העיקרי הנו מנהלי רשתות שמחזיקים בניסיון, כאשר מספיקה רק רמת ידע בסיסית בכול הנוגע .System Center Configuration Manager 2007 עוד נציין שהיקף השעות הלימודיות נע סביבי 40 שעות אקדמיות ובין היתר הלימודים מונים הרצאות פרונטליות, תרגול אישי, הדגמות וסימולציות.

מה מחכה בסוף הדרך

מי שעובר קורס זה בהצלחה זוכה בסופו להחזיק במגוון מיומנויות חשובות. כך שבין היתר מדובר על תכנון וניהול מקצועי של Microsoft System Center Configuration, תכנון ומימוש של מבנה אתר יחיד, מדידת תוכנה, פריסת מגוון יישומים וירטואליים, פריסה וניהול עדכוני תוכנה, שימוש בMicrosoft System Center Configuration Manager 2012 המקורי, תכנון והגדרה של היררכיה כפולה עבור אתר אינטרנט ועוד.

איכות

 לסגל המורים שמעביר את הקורס יש חשיבות עליונה וזאת כי באחריותו להוביל למיקוד ולמנוע פיזור ועל כן יש לוודא שהוא בקיא בחומר ומנוסה בתחום ההוראה. כמו כן נציין שמדובר על קורס יחסית קצר, אך יחד עם זאת על קורס שמעניק ידע נרחב ועל כן טוב לראות שע"י השקעה יחסית קצרה שלרוב גם ניתנת להשגה במסגרת לימודי ערב, ניתן לסמן וי על המשימה, לשדרג את הרזומה המקצועי ולייעל את נתוני החברה. כמו כן אם נשים לרגע את העובדה שמדובר על קורס מאוד מצליח, גם יש לציין שניתן ללמוד קורס System Center במגוון מקומות, אך בטרם בוחרים את המקום הרצוי, יש להשוות מחיר, שעות לימוד, היקף החומר הנלמד, היחס בין הרצאות לתרגול וכמובן קירבה אל מקם המגורים. 

קורס System Center

System Center היא פלטפורמה של חברת מיקרוסופט הנוגעת בתחום של ניהול מערכות מידע. המדובר בפלטפורמה מורכבת למדי המאפשרת שליטה טובה יותר במערכות מידע, הקצאת הרשאות, זיהוי משתמשים וכדומה, מרכיב חשוב מאוד בנושא ניהול מערכות מידע ואבטחת מידע בארגון. באופן עקרוני, מסוגלת מערכת זו לנהל שורה של משתמשי קצה, שרתים, מסופים, משתמשים ומכשירים ניידים, להעניק לכל אחד את הגישה למידע על פי כללים שהוגדרו מראש, ושליטה בתעבורת המידע למשתמשים השונים מתוך מערכת המידע.

לימוד עקרונות המערכת

במסגרת קורס System Center לומדים הסטודנטים את כל העקרונות עליהם מבוססת המערכת, האופן בו היא פועלת, והאופן בו יש להגדיר אותה על כל שלל האפשרויות וההגדרות שאפשר לעדכן בה, על מנת להשיג את מטרת השליטה במערכת המידע והמשתמשים בה. מרבית הסטודנטים המגיעים ללימודי קורס System Center הם אנשי מערכות מידע פעילים המעוניינים, או לחילופין נדרשים על ידי תפקידם ומקום עבודתם, להרחיב את הידע בתחום זה.

מסלול המתאים לבעלי מקצוע המרחיבים את הסמכתם

יחד עם זאת, ניתן להיכנס לתחום גם כסטודנטים פרטיים לחלוטין. אחרי שאמרנו את זה, מדובר בקורס שישנה חשיבות לידע המוקדם איתו מגיע הסטודנט לקורס, ובדרך כלל מיועד הקורס כדי להעניק לסטודנט את ההסמכה הספציפית למערכת System Center. ידע בעולם השרתים, הרשתות ומערכות המידע יכול מאוד לסייע ולעיתים להוות גם תנאי מקדים כדי להצליח בקורס זה. אם אתם מחפשים את דרככם אל תוך עולם המחשבים, לא בטוח שזאת נקודת הכניסה המתאימה לכם ביותר, ואתם רוצים להתייעץ עם יועץ לימודים שינחה אתכם לגבי המסלול הנכון המתאים לכם.

בנו את מסלול הכניסה שלכם אל עולם המחשוב

באופן עקרוני, עולם המחשבים הוא עולם רחב מאוד הכולל אין ספור תחומי עניין והתמחות, כשלימודי קורס System Center הוא חלק מאוד קטן ומאוד מתמחה בו. אנשים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם זה, צריכים לדעת בדיוק סביב איזה תחום הם מעוניינים לייצר את ההתמחות שלהם ובהתאם לכך לבנות את מסלול הלימודים שלהם. הכשרות ייעודיות מתאימות בעיקר לאנשים הפעילים בתחום ומעוניינים לקבל את ההסמכות הנדרשות לצורך תפקידם.

קורס System Center

ה- System Center היא חבילת מקיפה ורחבה של כלי ניהול המספקת אפשרויות ניהול, ניטור, שליטה, גיבוי, אבטחה וביצוע תהליכי אוטומציה בענן. חבילת ה- System Center מבית היוצר של מייקרוסופט כוללת לא מעט מוצרי דגל שנלמדים על בוריים במסגרת קורס  System Center. מוצר הדגל הראשון של החבילה נקרא SCCM-  System Center Configuration Manager ומשמש למעשה כתחליף של SMS. מדובר בכלי השליטה והניהול של החבילה המאפשר שליטה על תחנות קצה, שרתים ועוד נכסים ברשת הארגונית.

כלי השליטה והניהול בחבילה

ה- SCCM מקנה שליטה מלאה על מערכות חלונות ואפשרות להפיץ תוכנות ומערכות הפעלה, לנהל את מצאי החומרה והתוכנה, לנהל נכסים, להפיץ עדכונים ומספק בנוסף אבטחה על תחנות הקצה על ידיForeFront Endpoint Protection. הכלי מאפשר לנהל צריכת חשמל ו-  Mobile Device Management על בסיס מערכת ההפעלה שמותקנת במכשיר הנייד. כלי נוסף וחשוב הנלמד במסגרת קורס  System Centerהוא ה- SCOM-  System Center Operations Managerשבא להחליף את ה- MOM.

מוצרי בקרה וניטור

ה- SCOM הוא מוצר הבקרה והניטור בחבילת System Centerומאפשר ניטור על גבי שרתים, תחנות, התקני רשת ועוד נכסים אחרים כגון התקני אחסון. ה- Orchestrator אשר נודע גם בשמו הקודם Opalis משמש ככלי אוטומציה בחבילה. הוא מאפשר לבצע אוטומציות עבור פעולות נפוצות כמו למשל פתיחה או סגירה של משתמש חדש לרבות מתן תיבת דואר, הרשאות וכן הלאה ובאמצעותו ניתן לבצע בדיקת מערכות על פי סדר ונוהל מסוים, וליצור LUNs לצד פעולות אחרות ב- NetApp.

כלי ניהול תשתיות וירטואליות

מוצר הדגל האחרון בחבילה בו יעסקו משתתפי קורס  System Centerהוא ה- SCVMM-  System Center Virtual Machine Manager. באמצעות ה- SCVMM ניתן לבצע ניהול תשתיות וירטואליות ותשתיות המבוססות על Microsoft Hyper-V לרבות פתרונות צד ג' כמו למשל  VMware vSphere ו Citrix XenServer -. באמצעות הכלי ניתן בנוסף לערוך ניהול מכונות וירטואליות, מארג רשתות ואחסון, יצירת עננים על בסיס צרכים או משאבים ספציפיים, המרה ממכונות פיזיות למכונות וירטואליות וממכונות וירטואליות לוירטואליות. כמו כן הוא מאפשר ניהול והפצה של תבניות מוכנות של מכונות וירטואליות.

קורס ניהול מערכות מידע- ללמוד מקצוע מבוקש

מנהל מערכות מידע- תפקיד קריטי בכל חברה מודרנית

גם חברות גדולות וגם עסקים קטנים מתבססים כיום על מערכות מידע. לכן, כמעט כל חברה כיום מחפשת מנהל מערכות מידע מיומן, או בשמו האחר של המקצוע, איש CIO. אדם זה צריך להיות בקיא בכל הפונקציות השונות של מערכות מידע, וכן להיות בעל יכולות וכישורים לתפעול נכון ויעיל של כל המערכות הללו. בנוסף, במידה ומתעוררת בעיה, תקלה או שנכנס וירוס למערכות, תפקידו של מנהל מערכות המידע הינו לפתור את הבעיה במהירות האפשרית, ולדאוג לכך שהכל יפעל בצורה תקינה וחלקה ככל הניתן.

חברות רבות כבר יודעות שמנהל מערכות מידע טוב יכול לייעל באופן משמעותי את תפוקת העסק, ולכן הן משקיעות רבות בחיפושים אחר אדם מיומן שימלא את התפקיד הזה. אם גם אתם מעוניינים לרכוש מקצוע זה ובכך להבטיח את מקומכם בשוק העבודה בהיי-טק, תוכלו לעבור קורס הסמכה מקצועי בנושא, אשר יוכל להכשיר אתכם להיות מנהלי מערכות מידע מקצועיים לכל דבר.

כיצד לבחור קורס מתאים

חשוב לדעת שלא כל קורס מנהלי מערכות מידע יקנה לכם את כל הכלים והמיומנויות הדרושים לתחום. כדאי לבחור בקורס מקיף ויסודי עד כמה שניתן. חשוב, כמובן, להקפיד שבקורס נלמדים כל התכנים הטכנולוגיים הרלוונטיים. בנוסף, כדאי לבחור בקורס אשר משלב גם תכנים מן הצד העסקי, שכן זהו פן משממעותי מאוד בעבודתו של מנהל מערכות מידע.

קורס מנהלי מערכות מידע כדאי לעבור במוסד לימודים ידוע ובעל שם בתחום. כך, תוכלו להיות בטוחים שתעודת ההסמכה שתקבלו בסוף הקורס תהיה בעלת משמעות עבור חברות וארגונים שונים בהם תרצו לעבוד. עוד מדד לקורס טוב הוא אחוז משמעותי משעות הלימוד בקורס אשר מוקדשות ללימוד מעשי של התחום, שהוא חיוני ביותר בתחום מערכות המידע.

כמובן שיש לבחור בקורס שמתאים לתלמיד מבחינת מסגרת השעות, על מנת לוודא נוכחות במרבית המפגשים. לשם כך, ניתן לבחור בקורסים במסלולים שונים- קיימים קורסים במתכונת של לימודי בוקר, לימודי ערב, קורסים במתכונת אינטנסיבית יותר או פחות ועוד. 

קורס System Center- ההתפתחות המקצועית שלכם

רקע כללי

System Center הינה מערכת נפוצה ויעילה מאוד מבית היוצר של חברת מיקרוסופט. מערכת זו מאפשרת לבצע פעילויות שונות ומגוונות בענן- ניהול, בקרה, שליטה, גיבוי, אבטחה, אוטומציה של תהליכים ועוד. חברות רבות מאוד בארץ עושות שימוש במערכת זו, ולכן התחום מחפש תמיד ידיים עובדות המיומנות באופן ספציפי בתפעול מערכות מסוג זה. לכן, קורס System Center יכול להקנות לכם כלים וכישורים שיוכלו להוביל אל ההתפתחות המקצועית הבאה שלכם.

תכני הקורס

קורס מקצועי ומקיף יכיל קודם כל רקע כללי נרחב אודות המערכת, תפקודיה ושימושיה השונים. הוא יכלול תכנים רבים שיביאו לשליטה מלאה במערכת- התקנה והקמה של המערכת, קביעת כל ההגדרות הנחוצות כדי לאפשר לה לפעול בצורה אופטימלית, ניהול של המערכת על כל שלביו השונים ועוד. הקורס יכלול גם תכנים אודות עדכון המערכת, גיבוי המידע שעל גביה וכן אודות סנכרון שלה עם מכשירים ניידים. כאשר בוחרים קורס, חשוב לוודא שהוא מכיל, בין השאר, את כל הנושאים הללו.

בסיום הקורס, יעברו התלמידים מבחן הסמכה רשמי מטעם חברת מיקרוסופט. תלמידים אשר יעמדו במבחן בהצלחה יוכלו לקבל תעודת הסמכה מטעם החברה. כמובן שיש לבחור אך ורק בקורסים שמכינים את התלמידים למבחן ההסמכה הרשמי של מיקרוסופט- אחרת לא תהיה משמעות להשקעה של הכסף, הזמן והמאמץ.

קהל היעד של הקורס

קורס System Center הינו קורס ברמה מתקדמת למדי. מדובר בקורס קצר באופן יחסי, והוא מיועד לבעלי בסיס ידע רחב בתחום המחשבים והרשתות. לכן, לא מומלץ להרשם לקורס זה אלא אם יש לכם כבר הסמכה בתחום הרשתות, וכן שנתיים לפחות של ניסיון בעבודה בתחום זה. הקורס יכול לאפשר למי שעובד כבר בתחום להכיר מערכת נוספת ושימושית, להרחיב את ארגז הכלים שברשותו ולהתפתח מבחינה מקצועית.

מסגרת הקורס

כאמור, קהל היעד העיקרי של הקורס הינו אנשים עובדים, כמעט תמיד עובדים במשרה מלאה. לכן, הוא מוצע במסגרת שעות נוחה, שיכולה להתאים למי שמעוניין לשלב אותו עם עבודה. ניתן, למשל, לבחור במסלול לימודי ערב, שעשוי להתאים למי שעובד בבקרים. 

קורס System Center – ניהול רשתות מתקדם בSCOM בהישג ידך.

כל מנהל רשת יודע שהמילה האחרונה בניהול תצורה מתקדם עם מיטב שכלולי הטכנולוגיה בתחום הוא שימוש בSCOM הכלי העוצמתי מבית מייקרוסופט.

מה היתרונות בעבודה עם SCOM?

עבודה עם SCOM  מייעלת מאוד את כל הליכי תצורת המערכת וכל התוכנות במערכת, ליצור אייג'נטים ולנהל אותם ולנצל במקסימום האפשרי ובצורה נבונה וחכמה את עולם האפשרויות המתקדמות של SCOM.

מערכת SCOM מנטרת, מדווחת על המערכת ומשדרגת את כל מערכת המחשוב בארגון. אנשי מקצוע המומחים בSCOM מבוקשים מאוד בכל ארגון המעונין להתקדם ולשדרג את התשתית הארגונית שלו.

מה מקבלים עם קורס System Center של פרקטיקיו?

משתתפי קורס System Center לומדים את כל נושא הSCOM בצורה יסודית- החל מהתקנת המערכות הממוחשבות בצורה טובה, הגדרתן, תפעולן וניהולן בSCOM ועוד. הקורס כולל תרגולים מעשיים ושימוש בכלי העזר השונים של מייקרוסופט, היעזרות בספרות מקצועית ומתן כל הכלים להצלחה שלכם.

המעלה הגדולה בקורסים של פרקטיקיו היא נגישותם וזמינותם לכל אדם, למידה עצמאית מומלצת לקליטת והפנמת חומרים חדשים ומורכבים. לפעמים בקורסים רבי משתתפים ישנם תלמידים שאינם בקצב או שחסרה לכם נקודה אחת להבנה בבסיס הרעיון וכיון שלא נעים להם לעכב את כל הקורס ואת המרצה הם מזניחים את הענין ומפסידים את הקורס. הלחץ החברתי גם כן עושה את שלו ולא מאפשר לכולם להצליח במקסימום שלהם.

קורס של פרקטיקיו מתנהל בשיטה אחרת לגמרי- כל אחד יושב בעצמו עם המחשב וצופה בשיעורים, מבצע את התרגילים, צופה שוב בקטעים קשים ונותן לעצמו את כל הזמן והשקט הדרוש לו להבנה מלאה של כל שלב בקורס.

כיצד נרשמים לקורס?

באתר הבית של פרקטיקיו תמצאו טופס הרשמה למכללה, מילוי של הטופס ופרטי כרטיס האשראי שלכם יצרף אתכם לפרקטיקיו כתלמידים מן המנין ובעזרת קוד הגישה שתקבלו תוכלו מיד להתחיל ללמוד. בסיום הקורס תידרשו להיבחן במכללה על נושאי הקורס – מתן תעודת ההסמכה מטעם מייקרוסופט על ידי פרקטיקיו מחייב הצלחה במבחן. אז קדימה לעבודה!

קורס System Center – מנהלי רשת? תתקדמו לSCOM!

 

Microsoft System Center Configuration Manager הינו כלי אדיר ובעל עוצמה רבה הכולל בתוכו עולם שלם של אפשרויות לניהול תצורה, הגדרות, פריסות מבנים לאתרים, פריסת אתרים וירטואליים ועוד. בכדי לדעת להתנהל נכון עם Microsoft System Center Configuration Manager ולמצות את כל הפוטנציאל הגלום בו פתחנו בפרקטיקיו קורס system center מעולה שנותן לכם ביד את כל הכלים לשימוש ב Microsoft System Center Configuration Manager כמו מקצוענים ולגלות עולם חדש של אפשרויות מתוחכמות לניהול תצורות ותוכנות בקלות ומתוך הבנת כל התהליך שמאחורי הקלעים.

למי מיועד קורס system center?

הקורס מיועד למנהלי רשת או בעלי ידע ברשתות מחשבים החפצים להעשיר את הידע שלהם ולהתקדם לעבודה שוטפת עם SCOM   - להתחיל ליצור בעצמם AGENTS, לנהל ALERTS ועוד. הקורס בנוי בצורה מותאמת לקצב הלימוד ולנושאי הקורס. ניתן לצפות ברשימה המלאה של השיעורים ולצפות בהם כמה פעמים שתרצו.

לתועלת הלימוד תוכלו גם לעיין בחומר עיוני רב בעברית ובאנגלית המצוי במאגרי המידע של פרקטיקיו, הקורס כולל הרצאה פרונטלית בתוספת הדגמות והסברים נרחבים על כל נושא כאשר אתם יכולים במקביל להעשיר את הידע שלכם בקרית ספרי לימוד וחומרים אחרים באתר.

האם ניתנת תעודה בסיום הקורס?

בוודאי. לאחר שהשלמתם את הקורס, באתם למכללה לצורך המבחן המסכם ועברתם אותו בהצלחה תקבלו תעודת הסמכה רשמית של מייקרוסופט המוכרת בכל מקום ומשדרגת אתכם בעיני כל מנהל חברה שתפנו אליו. לשיעורים של מכללת פרקטיקיו באינטרנט ניתן להתחבר בכל זמן ומכל מקום- אפילו מחו"ל, כך שאין גבול שיגביל אתכם מלעבור את הקורס בזמנכם הפנוי, לתרגל כנדרש ותוך תקופה קצרה לקבל תעודה מקצועית.

כל תלמיד בפרקטיקיו רשאי להיכנס למאגר הסרטים בכל הקורסים כולם ובכל נושא שירצה, כך שיש לכם תמיד אפשרויות לקחת עוד קורסים ולהשתלם בעוד נושאים ללא פרוצדורה נוספת של תשלומים נוספים וכדומה. המרצים בפרקטיקיו הינם מקצוענים מובילים בתחומם מהשורה הראשונה בעלי ניסיון בלימוד והקניית נושאי הייטק במוסדות לימוד אקדמאים שונים. בואו גם אתם והצטרפו למשפחה הגדולה של תלמידי פרקטיקיו הנהנים מחוויית למידה ייחודית ומעשירה שמניבה תוצאות מדהימות בשטח.

 

קורס ניהול מערכות מידע- מנהל המערכות הבא הוא אתה.

מה כוללים הלימודים בקורס ניהול מערכות מידע?

קורס ניהול מערכות מידע הינו קורס ייחודי הכולל הקניית ידע נרחב לכל תלמיד הנושאי מערכות  מידע ארגוניות פנימיות וחיצוניות, ניהול עובדים, ניהול מידע ארגוני, ניהול כספים, משאבי אנוש ועוד. חשוב להבין כי בכל ארגון המחזיק במערך עובדים מקיף ומידע רב יש צורך במערכות מידע לניהול יעיל של כל המשאבים בארגון.

לצד הידע הטכנולוגי הרב המעבר בקורס בתורה מקצועית המלווה בהסברים, הדגמות, סיפורי לקוחות ותרגולים יוצאים התלמידים עם כלים מעשיים להשתלה בעבודה כמנתחים מערכות, מאפייני מערכות ארגוניות ואף להקים בעצמם מערכות כאלו לתועלת הארגון.

כיצד מתנהלים הלימודים בקורס?

מכללת פרקטיקיו מציעה שיטת לימודים חדישה ומתקדמת המאפשרת לכל תלמיד ללמוד בעצמו קורס ניהול מערכות מידע מלא דרך סרטי צפייה מסודרים על פי סדר השיעורים ואף להיבחן בסוף הקורס ולקבל תעודה. שיטה זו מומלצת מאוד ומוכיחה את עצמה שוב ושוב כשעשרות מבוגרי מכללת פרקטיקיו עובדים כיום בחברות הצמרת של עולם הייטק.

מה הן הכישורים הנדרשים בכדי להשתתף בקורס?

על המעוניין להשתתף בקורס ניהול מערכות המידע של פרקטיקיו להיות בעל ידע קודם במחשבים, אנגלית ברמת הבנת הנקרא ובעל יכולת למידה עצמית ורצון להצליח. את כל השאר יעשו לכם השיעורים המרתקים שתצפו בהם במסגרת הקורס.

כיצד מצטרפים לקורס?

עליכם להירשם למכללת פרקטיקיו דרך האתר או בטלפון ולאחר אישור ההרשמה תקבלו קוד לגישה מלאה לכל מאגר הסרטים של המכללה וכן גישה לכל חומרי העזר שתזדקקו להם במהלך הלימודים ללא תשלום נוסף. לשירותכם עומדים תמיד נציגי שירות מעולים שיכוונו אתכם ויתנו מענה מהיר לכל שאלה או בעיה שתתקלו בה. בכל שלב תוכלו לקחת שיעורים פרטניים בנושאים שפחות מובנים לכם או פשוט לצפות שוב בהרצאה בקצב שלכם, להתקדם ולהצליח.

אנו בטוחים כי התעודה שתקבלו בסיום הקורס תהווה עבורכם אבן דרך חשובה בהמשך התפתחות הקריירה שלכם בהייטק ובעזרתה תמצאו בקלות משרה טובה ומכובדת שממנה תוכלו רק להמשיך ולהתקדם הלאה ולכבוש את היעד הבא שלכם. אנו בפרקטיקיו מאמינים בהצלחתכם ומחזיקים לכם אצבעות לאורך כל הדרך.

קורס SCOM

ראשי התיבות של המושג SCOM הינן:  System Center Operations Manager Microsoft כאשר מדובר במערכת לצרכי ניטור, בקרה ושיפור סביבת עבודה ממוחשבת. קורס SCOM הוקם מתוך מטרה לסייע לתלמידים להכיר בצורה מעמיקה את המערכת לרבות כל יכולותיה והאפשרויות שהיא מציעה. בתקופה הנוכחית כל ארגון שני ובית עסק עושים שימוש במערכות מחשוב מתקדמות.

חידושים והתפתחויות בתחום

ארגונים רבים כיום פונים לאנשי מקצוע מנוסים בעלי הבנה עמוקה ורחבה בתחום טכנולוגיות המידע השונות במטרה לעמוד בדינאמיות ובשינויים הבלתי פוסקים אשר מאפיינים את מגוון מוצרי החומרה והתוכנה היוצאים לשוק אחת לפרק זמן מסוים. אנשי מקצוע אלו נדרשים להעניק שירותי תמיכה, לבצע מעקב ולבקר על כל הפיתוחים השונים בתחום. החידושים של המערכות מעלים את הצורך בביצוע שוטף של עדכונים שונים ובחבילות שדרוג המאפשרות יכולות מתקדמות לשם מתן מענה הולם לבעיות עתידיות שעשויות להופיע.

הכשרת אנשי מקצוע בתחום

כדי לבצע מעקב שוטף אחר כל השינויים והחידושים בתחום ולאפשר לארגונים השונים ליהנות מתמיכה מקצועית במגוון המערכות השונות, נדרשים אנשי SCOM: System Center Operations Manager. תפקידי המערכת כוללים ניטור, תיעוד, דיווח ושדורג סביבת המחשוב הקיימת בארגון. קורס SCOM מכשיר את בוגריו לתחום של ניהול רשתות המחייב מיומנות גבוהה גם ברמת ההתקנה וגם בהגדרת ותפעול מערכות מחשוב מתקדמות בארגונים ועסקים המבוססים על מערכת SCOM.

מטרות הקורס

במהלך קורס SCOM אנשי ה- IT ירכשו ידע חיוני ואף הכרחי לצרכי תפעול והתקנת System Center Operations Manager בכל הרמות הנדרשות. הקורס עצמו מתמקד בכל המוצרים הבלעדיים לחברת מייקרוסופט העולמית בעזרת שימוש באמצעים ייעודיים שונים מטעם החברה. הקורס משלב בין תכנים עיוניים ובין תרגולים פרקטיים בסביבות וירטואליות.

תכני לימוד עיקריים

שילוב זה נועד להקנות לכל תלמיד את היכולת הנדרשת לשם הפעלת המערכת בצורה עצמאית. תכני הלימוד של הקורס כוללים מספר נושאים מרכזיים וביניהם הגדרת משתמשים, הגדרת המערכת והתקנתה, תהליכי דיווח ובקרה, התקנת משתמשים, שימוש בחבילות ניהול, בקרה על מאגר שירותים, מערכת ניהול חריגים, עבודה בתוך סביבות מורכבות וכיוצא באלו.

קורס System Center
אין ספק שאוטוסטרדת המידע והתקשורת עדיין איננה בשיאה ומביאה אותנו לפתחו של עולם חדש והגדרות שונות מאלו שהכרנו עד כה. חשיבותו של המידע על היבטיו השונים הולכת ומתגברת, ולכן גם היבטים שונים בחשיבות המידע כגון השמירה הנאותה עליו, אחסנת המידע באופן בטיחותי, אבטחתו וניהולו באופן עדכני ויעיל כך שהחברה תוכל לעשות בו שימוש בכל עת ולנצלו בצורה הטובה ביותר. על מנת לעשות את השימוש המושכל ביותר במידע על צורותיו השונות, ניתן להתנסות באפשרויות שונות של קורס System Center המוצעות כיום במכללות השונות.

בין הקורסים השונים אותם נוכל למצוא כיום במסגרת אפשרויות של קורס System Center נמצא את קורס SCOM וכן אפשרויות של קורס SCCM ועוד. הקורסים מעניקים מידע לניטור ובקרה של שרתים שונים כמו גם את רכבי החומרה של השרתים ושל תחנות הקצה שלהם, לנטר אפליקציות ברשת ואפילו מחוץ לרשת. במלים אחרות, ניטור חומרה ותוכנה ברשת ומחוצה לה באופן הניהולי המקצועי ביותר.

במקביל, באמצעות קורס System Center ניתן לרכוש מידע להתמודדות עם התוכנות השונות בתחום. המגוון הרחב של הקורסים בתחום הינם תוצאה של התפתחות בשנים האחרונות בכל הקשור לעולם ה System Center על היבטיו השונים ועל האפליקציות הייחודיות שהוא מאפשר. על מנת לרכוש השכלה, ניסיון וידע מעשי בשטח בתחום ספציפי, כדאי לקחת קורס ייעודי עם התמחות בתחומים רלוונטיים לסביבות עבודה ספציפיות.

מנהל התפעול יכול לרכוש באמצעות קורס System Center את המיומנויות הרצויות בכל הנוגע לניהול מרכזי נתונים ותשתיות ענן. באמצעות הקורס תוכלו לרכוש סט של כלים על מנת לפקח על כל הסביבה, בהתייחס לתשתית הפיזית והתשתית הווירטואלית.

קורס System Center שם את הדגש על גישת "המשתמש במרכז העניינים" ומעניק כלים ייחודיים לניהול משתמשים ולקוחות שונים על העדפותיהם האישיות כך שכל לקוח יקבל את השירות המתאים לו ביותר על הצרכים האישיים שלו באופן שתוכנת מראש לתת לכל לקוח את המענה המושלם לצרכים האישיים. באמצעות קורס System Center תלמדו לרכוש את המיומנויות הנדרשות לשליטה במערכות השונות ולמתן השירות המקצועי ביותר ללקוח.
קורס SCOM