קורס SQL, קורס DBA תשתית - אונליין חינם !!!
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

קורס DBA תשתית - קורס SQL למנהל רשת

קורסים למנהלי רשת שלב 1 - טכנאי מחשבים - Help Desk שלב 2 - מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט שלב 3 -מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו שלב 4 - מומחה לינוקס ו-DevOps התמחות בשרתי דואר ווירטואליזציה התמחות ב-Storage התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות בסייבר האקינג ואבטחת מידע קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות שלב 1 - יסודות התכנות שלב 2 - בניית אתרים צד שרת - Back End שלב 3 - בניית אתרים צד לקוח - Front End שלב 4 - פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011
איך נראה מסד נתונים תקין ? התקנת שרת SQL של מיקרוסופט הכרות עם MySQL התקנת MySQL על Windows / Linux ניהול קבצים - Filegroups גיבוי שרת SQL גיבוי שרת SQL - הסבר נוסף System Database System Catalog sp_configure שליחת מייל מתוך SQL SQL Server Agent - JOBs שליחת התראות במייל Compression sql mirroring Database Snapshot Database Snapshot - הסבר נוסף רפליקציה - Replication הגדרת Cluster SQL - חלק 1 הגדרת Cluster SQL - חלק 2

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

כך בוחרים קורס ניהול מערכות מידע

חולמים על תפקיד ניהולי? רוצים להתקדם הלאה ולכבוש פסגה נוספת בעבודה שלכם? בשביל להתקדם הלאה מומלץ כי תלמדו קורס ניהול מערכות מידע. קורס כזה ייתן לכם כלים מקצועיים לצורך ניהול מערכות מידע. וייתן לכם אפשרויות קידום רבות. כך אתם נותנים לעצמכם סיכוי לנסוק הלאה בעולם ההיי טק ולהגיע למשרה הנחשקת - מנהל מערכות מידע.

האם זה מתאים לי?

לפני שמתחילים ללמוד חשוב לבדוק התאמה אישית למקצוע. התאמה ניתן לבדוק באמצעות מבחן קבלה. כמו כן ניתן לעבור מבחן התאמה אצל יועץ תעסוקתי. בחינת היכולות שלכם בהתאם לדרישות המקצוע יסייעו לכם בקבלת ההחלטה בדבר ההתאמה האישית שלכם למקצוע אותו אתם רוצים ללמוד. בררו לפני תחילת הלימודים האם הקורס אכן מתאים ליכולות ולכישורים שלכם.

האם יש ביקוש?

עוד חשוב לבדוק את רמת הביקוש בשוק העבודה. היות ועולם המחשבים הוא דינמי מאוד. יש תנודות רבות בעניין הביקוש. בעוד שתוכנה מסוימת או סביבת עבודה הייתה רווחת והכרחית עד לא מכבר, הרי היא עלולה להפוך ללא רלוונטית עם פיתוחה של תוכנה חילופית מתקדמת יותר. לפיכך חשוב לברר מהו הביקוש בתקופה הנוכחית. כמו כן מומלץ לברר על הצפי בתחום. כך תוכלו לבחור בתבונה את תחום הלימודים המוצלח שיגדיל את הסיכויים שלכם לעבוד בתחום ולהרוויח משכורת שהולמת את הכישורים שלכם.

איפה לומדים?

חשוב לבחור מקום לימודים מוצלח בבחירת מקום לימודים של קורס ניהול מערכות מידע. יש לשים לב לשתי נקודות. ראשית לעצם הלמידה. ושנית לגבי השם והמוניטין שיש למקום הלימודים. ונפרט את שתי הנקודות. נתייחס לעצם הלמידה ולהקניית הידע. חשוב מאוד שתסיימו את הקורס כאשר רכשתם כראוי את הידע המקצועי. למידה יעילה כוללת תרגול רב והסבר מעולה וכוללני. אם המרצה העביר את החומר בצורה בהירה והדריך אתכם במהלך התרגול הרי מסתבר שהידע שרכשתם הוא מקיף ויסודי.

מוניטין של מקום לימודים

אך מעבר לכך חשוב לברר מה באשר למוניטין של מקום הלימודים. שכן מעסיקים שונים מכירים כבר בוגרים של מוסדיות לימוד שונים. והם יודעים את מי הם מחפשים.

הידע הרב שנרכש בעת קורס שרתי דואר

בין המושגים הרבים שמכירים אנשי מקצוע בתחום המחשבים קיים המושג שרת Exchange. שרת זה הוא בעצם תוכנת שרת לרשת של דואר אלקטרוני של חברת מיקרוסופט העולמית. מדובר על אלמנט וירטואלי שבמסגרת היכולות שלו הוא מספק הן שירותי דואר למשתמשים רבים בעולם והן עוד אפשרויות חשובות.

 

כך רואים המשתמשים הרבים ברשת האינטרנט כיצד הם יכולים ליהנות גם מלוחות שנה, מלוח משימות, ואף מאלפונים. חשוב להבין כי ניהול של שרת זה דורש ידע רב על מנת שניתן יהיה לפתור בעיות מסוימות שמאפיינות את התוכנה הנ"ל ועל מנת שבארגונים רבים יוכלו ליהנות מתמיכה טכנית לעובדים השונים.

 

המקצועיות של מנהלי שרתי דואר במדינת ישראל

מי שמסיים לימודים בצורה רצינית במסגרת של קורס שרתי דואר יכול להפגין רמה מקצועית מרשימה מאוד בין אם הוא מטפל בשרתי דואר בצורה עצמאית ובין אם הוא חלק מארגון מסוים. זאת בזכות חומר לימוד רלוונטי שמאפשר הכרה יסודית עם השרתים של מיקרוסופט וצבירת ידע בהתאם לתפעולם ולטיפול בתקלות.

 

מבט על תכנית לימודים מקיפה של שרתי דואר בארץ תראה כיצד כל תלמיד יזכה לקבל ידע מעמיק מאוד בכל ההיבטים שקשורים לניהול השרת. כך ניתן יהיה באמת להיכנס אל שוק העבודה כמנהל שרתי דואר מקצועי ולעמוד בדרישות שמציגים היום הן ארגונים שונים בכל רחבי הארץ והן השרתים עצמם בשל ייחודם.

 

ביצוע פעולות שחשובות ללא מעט ארגונים

יש לא מעט דברים אותם לומד אדם רציני כשהוא מצטרף אל קורס שרתי דואר במוסד לימודים מכובד. החל מהכנת תשתית של התקנה והגדרה של השרת של מיקרוסופט, דרך הכרת חוקים הנוגעים להתקנת השרת, וכלה בהגדרת אנטי-ספאם ואנטי-וירוס במערכת, מדובר על רכישת ידע רב בפרק זמן די מהיר.

 

איש מקצוע רציני שיסיים את לימודיו בצורה מלאה ויקבל את התעודה הרלוונטית יוכל גם להפיק דו"חות שרתים ודו"ח שימוש, לשחזר את תפקודי השרת, לשחזר את הגדרת הגיבויים, ולבצע מעקב אחר הודעות. כל זאת תוך שהוא מציג מיומנות גבוהה והבנה של כל תהליך או תקלה שמתרחשים בשרת הדואר של מיקרוסופט.

 

 

מהו קורס שרתי דואר?

אם אתם עומדים בפני התלבטות מה ללמוד, עומדות בפניכם לא מעט אפשרויות. התלבטות כזו יכולה להגיע לאחר סיום השירות הצבאי או הלאומי, ויכולה להגיע לאחר פיטורין ורצון למצוא מקום עבודה אחר, ויכולה כמובן גם להגיע כשרוצים שינוי כלשהוא, ורוצים להתחיל קריירה חדשה ולהיפטר מהישנה. אם בעבר לימודי רפואה או משפטים וכדומה היו נחשבים ללימודים מבוקשים, ובעיקר כאלו בעלי הילה, היום דווקא קורסי מחשבים שונים יכולים לספק את מה שמחפשים. אחד הקורסים הללו הוא קורס שרתי דואר שמציעות המכללות השונות בארץ.

מה לומדים בו?

היום חלק לא מבוטל מההתנהלות של כל אחד מאתנו היא דרך הדואר האלקטרוני. מקומות עבודה עושים עוד יותר שימוש בדרך תקשורת זו והודעות דואר יוצאות ונכנסות במאות ביום ולעיתים אף באלפים. אם תהיה בעיה כלשהיא בשרת הדואר או במערכת בכל מקום  בדרך, ההתנהלות של אותם עסקים תיעצר, ולכן קריטי שיהיה מישהו שיהיה אחראי על אותם שרתים ואותן מערכות. קורס שרתי דואר הוא קורס שכולל למידה של הכנת תשתית והגדרה והתקנה שלה, הגדרות של גיבויים ושחזורים, הגדרות של אנטי וירוס ואנטי ספאם ועוד הרבה...

איפה ניתן ללמוד אותו?

מי שמחפש איפה ללמוד קורס שרתי דואר יוכל לעשות את זה במכללות השונות. יש היום לא מעט מכללות שניתן ללמוד בהן קורסים שונים ובכללם הקורס הזה, וכל אחד יכול למצוא לעצמו מכללה שקרובה לביתו ומתאימה לו. היום יש גם את האופציה של לימודים און ליין ויש מכללות שמציעות לימודים בשיטה הזו, והשיטה הזו מעולה למי שאין לו זמן או יכולת להגיע ללימודים פיזיים. בשיטה זו לא צריך לצאת מהבית ולא צריך לעמוד בפקקים או לחפש חנייה. כל מה שצריך הוא מחשב וחיבור לרשת האינטרנט, ואפשר להתחיל ללמוד.

קורס זה כמו גם אחרים טומן בחובו לא מעט עבודה, ובעידן אינטרנטי והייטקיסטי יש ביקוש רב למקצועות הללו. רק צריך למצוא מכללה טובה ללמוד בה וכמובן להשקיע כמה שיותר בשביל להצליח, והדרך להצלחה סלולה בפני מי שרוצה לעשות את השינוי ולהיכנס לתחום הזה.

 

 

למה לעשות קורס מנהל מערכות מידע?

יש לא מעט אנשים שמחליטים לעשות שינוי בחיים שלהם. זה יכול להיות שינוי בתחום האישי, וזה יכול להיות שינוי בתחום הרוחני, וזה יכול להיות שינוי בתחום העסקי – קרייריסטי. יש לא מעט אנשים שנמאס להם להיות במקום עבודה מסוים, כזה שצריך ולקום אליו כל בוקר בלי חשק ובלי רצון להישאר בו, נמאס להם לעסוק במה שהם עוסקים והם רוצים שינוי. אותם אנשים מחליטים שהם צריכים ללמוד משהו אחר, משהו שיסייע להם למצוא עבודה אחרת, וכך הם יוכלו להתקדם. קורס מנהל מערכות מידע יכול להיות בדיוק הקורס אותו הם מחפשים.

למה בכלל מערכות מידע?

העולם בו אנו חיים הוא עולם שהכול בו עובד על מחשבים. כל דבר אותו אנו עושים קשור איך שהוא למחשבים ובעיקר לאינטרנט. היום התקשורת המרכזית ולעיתים אף הבלעדית של עסקים שונים היא דרך האינטרנט, וכל המידע של העסק עובר דרך הרשת. בדרך כלל בעסקים גדולים זו היא רשת פנימית, וצריך מישהו שינהל אותה, ולכן קורס מנהל מערכות מידע הוא קורס שמספק לא מעט עבודה לאחריו. מנהל המידע בארגון הוא זה שאחראי על כל האסטרטגיה המיחשובית הארגונית, והוא זה שעובד מעל כולם בכל מה שקשור למחשבים ולמה שמסביב.

למה דווקא קורס במחשבים?

אם בעבר לימודי רפואה, משפטים וכדומה היו לימודים מבוקשים ועם "הילה" סביבם, היום זה כבר לא כך, והיום ההייטק הוא מה שתפס לו מקום של כבוד. היום ללמוד תחום מסוים ולהתמקצע בו, וכמובן למצוא עבודה טובה אחר כך, יכול להיות השינוי המבוקש. היום לימודים בתחום המחשבים, ולא משנה איזה קורס עושים הם הלימודים הנכונים, מכיוון שהעולם נכנס יותר ויותר לתלות במחשבים וכדאי מאוד להיות חלק מזה.

היום מי עושה קורס מחשבים כלשהוא יכול למצוא עבודה טובה ולהתפרנס מצוין, גם אם הוא עשה קורס של כמה חודשים בלבד ולא למד לתואר ראשון ובטח לא לשני. היום מה שמעניין במקומות עבודה הוא הכישרון ואם יש ניסיון זה כמובן שגם, וניתן לעשות שינוי משמעותי תוך זמן קצר.

 

 

 

 

שאלות ותשובות חשובות על קורס שרתי דואר

אם אתם מתעניינים בקורסים שונים בעולם המחשבים כדאי לכם להכיר את אחד הקורסים היותר מבוקשים כיום, קורס שרתי דואר, קורס מרתק, חדשני ומוכר כהסמכה ייחודית בכל העולם. לפניכם שאלות ותשובות חשובות שיעזרו לכם להכיר אותו מקרוב.

מי זקוק לשרתי דואר?

התשובה היא, מי לא? עולם שרתי הדואר כיום הוא אחד המפותחים ביותר. הסיבה לכך היא ריבוי עצום של חברות העושות שימוש בדואר פנימי ככלי יעיל ביותר לניהול החברה, לארגון העובדים ולפיתוח אמצעים שונים להתקשרות ולעבודה יומית. שרתי הדואר הללו נמצאים בכל מקום, מישהו מנהל אותם כמובן, המישהו הזה יכול להיות אתה.

מי מטפל בשרתי הדואר בחברה גדולה?

כאמור את שרתי הדואר מנהלים בוגרי קורס שרתי דואר המוסמכים לפעול בתחום. הסמכות אלו ניתנות אך ורק למי שיש לו את הידע הדרוש. לאחר קבלת ההסמכה ניתן לפעול כמנהל מרכזי של השרתים ובעצם לתפעל אותם, לבצע פעולות אחזקה שונות וגם לפעול מיידית במקרה של תקלות.

למי כדאי ללמוד קורס שרתי דואר?

לכל מי שתחום התקשורת והמחשבים מעניין אותו וכמובן לכל מי שמבקש להרחיב את מעגל ההתמחויות שלו. קורס שרתי דואר הינו פופולרי מאד בתחום אנשי היי טק בעולם כולו כיום, בעיקר משום שהוא מסקרן מאד ומאפשר פעולות מקצועיות רחבות.

האם צריך הכשרה מוקדמת או ידע כלשהו כבסיס?

כמובן, קורס זה דורש מכם ידע רחב באנגלית, ידע מקצועי במחשבי, ניסיון בעבודה בתחומים וממשקים מקבילים. עם זאת יש לציין כי לא דרוש קורס ספציפי או הכשרה ספציפית כגון תואר הנדסה במחשבים או דומה.

מה לומדים בקורס?

בין הנושאים הנלמדים: התקנות וניהול שרתי דואר, ניהול אבטחת מידע בכל הקשור לחומרים הנוצרים ומצויים ברחבי שרתי הדואר של החברה, איחזור ושיחזור חומרים שונים לבקשת החברה.

איפה הכי כדאי ללמוד את הקורס?

כדאי ללמוד במוסד מוכר המעניק הסמכה רשמית, לא כדאי ללמוד את הקורס במקום שאינו ידוע ואין לו את כל התעודות הנדרשות.

 מה העלות של קורס שרתי דואר?

העלות משתנה בין מקום לימוד אד לאחר. שימו לב למחירים חריגים וזולים במיוחד, אלו עלולים להיות קורסים ללא הסמכה רשמית.

קורס שרתי דואר

בקורס זה תלמדו כיצד להחזיק שרתי אמייל בארגונים. בחיבור לאינטרנט, ישנם פורטים נפרדים לגלישה באינטרנט ולמייל, ובפועל זה אומר שדרך המייל ניתן לחדור לשורות המחשבים של הארגון בפריצה או באמצעות וירוס או ספייוור. קורס שרתי דואר מלמד אתכם כיצד להגן על שרת הדואר שלכם ולבצע בו תהליכי אופטימיזציה לעבודה יעילה וחלקה.

רישום לקורס שרתי דואר

הרישום לקורס שרתי דואר מתבצע, בדרך כלל, על ידי עובד שנשלח לשם ממקום עבודתו, אך גם לנרשם עצמאי ללא עבודה מומלץ לקחת חלק, שכן מדובר באחד המקצועות היותר מבוקשים שיש. מומחה שרתי דואר היא משרה נחשבת בכל ארגון גדול, ולא בהכרח בחברות הייטק בהן השרת צריך לעבוד לעתים 24/7.

מה ההכשרה שלי כמנהל שרת דואר?

חלוקת הרשאות בשרת הדואר למשתמשים השונים בו, הגנה על השרת, עריכת מאפיינים קבועים להודעה נשלחת: חתומה אלקטרונית או לא, מוצפנת או לא, ולמעשה – מנהל השרת מבצע כל פעולה בנושאי אבטחה ותחזוקה בשרת – הן לשם ייעול הביצועים שלו והן לשם הגנה עליו.

מהם מקומות העבודה בהם צריך מנהל שרת דואר?

משרדים עם מחשבים המתקשרים ביניהם באמצעות דואר אינטרנטי או דואר אלקטרוני פנימי, וכמובן – ענקיות הדואר העולמיות להן יש סניפים בישראל, כמו למשל גוגל. משרה בגוגל יכולה להיות נחלתכם בסיכוי גבוה יותר אם תעשו קורס שרתי דואר, שכן מהות החברה ב- 70% מהפעולות שהיא עושה היא נושא הדואר בתפוצתו הגלובלית. 

במהלך הקורס

הקורס הנו קורס המורכב מסדרת מפגשים שבועית, דו שבועית או לעתים למעלה מכך. במהלכם – יילמדו סוגיות שונות בנושא תחזוקת שרתי דואר. קורס שרתי דואר נוגע בכל נושאי תחזוקת שרת הדואר הארגוני, ומכשיר את התלמיד לתפעל שרתים בכל הגדלים עבור כל החברות. חלק מהנושאים שיילמדו יהיו נושאי אבטחה הקשורים לניטור מוקדם של סכנה על שרת הדואר, וחלקם יעסקו בתחזוקה שוטפת: הפעולות שיש לבצע בשגרה על מנת לייעל את שרת הדואר ולהפוך את פעולתו לחלקה, אמינה ויעילה. שני סוגי הנושאים בקורס זה יכשירו אתכם להיות מנהלי שרתי דואר, מה שיקנה לכם קרש קפיצה משמעותי למשרה בענף הייטק מבוקש זה.

קורס ניהול מערכות מידע

כל ארגון נדרש כיום לנהל מערכת מידע כדי לנתב את המידע הרב שזורם בארגון, וזאת בעקבות צמיחתו המרשימה של עידן התקשורת והמחשבים. מי שעוסק בתחום מערכות מידע בארגון חייב להיחשף אל טכנולוגיות המידע המגוונות וליכולותיהם ולהבין בנוסף את צרכי הארגון והדרכים לניהולו. בקיאות יסודית בתחומים אלו תעזור לעוסקים בתחום לאתר את הפתרונות הטכנולוגיים היעילים לצורכי שיפור ביצועי הארגון. קורס ניהול מערכות מידע בא להכשיר אנשי מקצוע לעסוק בתפקידי CIO- מנהל מערכות המידע בארגון.

תכנית הלימודים

ניהול מערכות מידע הוא תחום רחב הכולל בתוכו לא מעט תחומי אחריות כמו למשל: ייעוץ טכנולוגי למינוף הארגון באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, ניהול משימות, ניהול תקציבים, ניהול אנשים, מכרזים, מתן שירות ומענה למגוון לקוחות הארגון וכן הלאה. תכנת הלימודים בקורס מעניקה למשתתפים ידע רחב היקף בתחום הניהול ובטכנולוגיה, ושמה דגש על חשיבות השילוב בין התחומים השונים. התכנית מספקת לתלמידים בנוסף ידע מעמיק בעקרונות העבודה ומציעה להם דרכים מקובלות לניהול מרבי של התחום הטכנולוגי, העסקי והאנושי בארגון.

מה מקנה הקורס למשתתפים?

מנהלי מערכות המידע יוכלו לשפר משמעותית את תפקודי הארגון באמצעות רכישת ידע רב תחומי שיאפשר להם גם ליצור מערכות מידע מתקדמות ויעילות. קורס ניהול מערכות מידע כולל בתוכו ידע מעשי ועיוני נרחב בכל תחומי האחריות של מנהל מערכות המידע בארגון החל מייעוץ טכנולוגי, דרך ניהול עובדים וכלה במתן שירות ללקוחות חיצוניים ופנימיים בארגון. תכנית הלימודים של הקורס משתנה בין מוסדות הלימוד השונים, אולם בדרך כלל נושאי הלימוד הם רב תחומיים ומשתייכים אל עולם הטכנולוגי והניהול.

נושאי לימוד מרכזיים

נושאי הלימוד שבהם מתמקד קורס ניהול מערכות מידע נמנים עם כמה מהבאים: ניהול משא ומתן, הנעת עובדים, תוכנה ואפליקציות, מימון, מכירות, שיפור מיומנויות בין אישיות, משאבי אנוש, תפעול וכדומה. הלימודים במסגרת הקורס משלבים בין הרצאות פרונטליות, הדרכות, דיוני כיתה משותפים, הצגת סיפורי לקוח, ניתוח הצלחות וכישלונות של ארגונים, מחקרים ומגמות מהארץ ומהעולם. עם תום הלימודים, נדרשים הסטודנטים להגיש פרויקט גמר שמשקף את בקיאותם בחומרי הלימוד של הקורס.

 

אודות קורס ניהול מערכות מידע

כיום בעידן בו התקשורת והמחשבים נמצאים בשיאם, (שיא שאמור להמשיך ורק לצבור תאוצה), יש צורך קיומי עבור מגוון עסקים שמעבירים כיאות את המידע הרב שזורם במגוון הערוצים. כמו כן מי שעוסק בתחום של מערכות מידע, ראוי שיכיר את מגוון הטכנולוגיות השונות, תוך הבנת הצורך הנקודתי של כל ארגון וארגון. רק כך ניתן לשפר ביצועים של ארגון ולייעל מגוון פתרונות טכנולוגיים.

דגשים

מי שמבקש לעבור קורס ניהול מערכות מידע ייחשף למגוון תחומי אחריות נרחבים שבין היתר כוללים כלים להעניק ייעוץ טכנולוגי שעשוי למנף את יכולות הארגון ע"י ניהול צוותי עובדים יותר יעיל, ניהול חכם של תקציבים, משימות, מכרזים וכדומה, כאשר כל זאת מתאפשר ע"י מגוון טכנולוגיות מתקדמות שהקורס מאפשר להתוודע אליהן וכמובן לשלוט בהן.

על הפרק

מה כולל בדיוק קורס ניהול מערכות מידע? ובכן ראשית כל התוכניות מעניקות דגש על חשיבות הטכנולוגיה עבור מגוון סיטואציות ניהוליות. הלימודים מעניקים כלים חשובים שמאפשרים ניהול יעיל, מתן ייעוץ טכנולוגי, ניהול שירותי לקוחות, ניהול עובדים וכמובן ניהול מערכות מידע- כך שמדובר על תחום מאוד מקיף. עוד יש לציין שכל מוסד לימודי בוחר לשים דגש על היבט מעט שונה, אך ברוב המקומות כן ניתן למצוא מכנה משותף שכולל בין היתר חשיפה לניהול משא מתן, שיפור מיומנות בין אישית, מכירות, הנעת עובדים, הכרת תוכנה ומגוון אפליקציות, ניהול משאבי אנוש וכדומה. כמו כן כלל הלימודים משלבים בין הרצאות, דיונים, הצגת מקרים מייצגים, וברוב המקומות נדרשים להגיש עבודת גמר שמשקפת בקיאות בחומר הנלמד.

ביקוש

בוגרים שסיימו בהצלחה את הקורס, עתידיים למצוא בקלות עבודה בתחום ניהול וארגון, כאשר הם יכולים לבחור בין השתלבות במגוון ארגונים, כאשר פעם ניתן לבחור לנהל אפיון מערכות מידע, פעם ניתן להוביל פיתוח פרויקטים בתחום, פעם ניתן להתמחות בניתוח צרכי מערכות וכדומה- כך שניתן להסיק שאכן מדובר על מקצוע שפותח לא מעט דלתות, מעניין, מגוון ויש עבורו ביקוש רב. עוד ראוי לציין שסה"כ נדרשות בערך סביב כ140 שעות לימוד, כאשר לרוב מדובר על מתכונת חד שבועית. 

קורס שרתי דואר – למי הם מיועדים?

שרתי דואר הם שרתים ייחודיים המיועדים לטפל בדואר אלקטרוני. שרתים אלה צריכים לבצע פעולות חישוב ועיבוד מורכבות, והם צריכים לעשות אותם בזמן קצר. בהתאם לכך, ישנן תוכנות שרת ומערכות ייעודיות לשרתי דואר, ועצם העובדה שאתם יודעים לעבוד עם שרתים בכלל, אינה אומרת שיש לכם את הכישורים הנדרשים כדי לנהל פעילות של שרתי דואר באופן מקצועי ויעיל. על כן, בין שאתם רוצים להתמחות בתחום של שרתי דואר, ובין שחלק מהעבודה שלכם דורשת היכרות עם שרתים אלה, אתם רוצים לעבור קורס שרתי דואר שיעניק לכם את כל הידע הנדרש לכם לעבודה בתחום.

קורס ייחודי וייעודי

את הקורס תוכלו לעבור בשורה של מוסדות השכלה המציעים לימודי תעודה בתחום המחשוב, אם כי מספר מוסדות ההשכלה המציעים את הקורס הזה ספציפית, קורס שרתי דואר, הוא מוגבל למדי. הסיבה לכך היא שהביקוש לתחום זה אינו גבוה, מאחר וגם אין צורך בכוח אדם נרחב בעל התמחות בתחום זה. מבחינתכם אלו הן בשורות טוב, מכיוון שלאחר שתעברו את הקורס ותוסמכו בהתאם, תהיו חלק מקבוצה מוגבלת למדי של אנשים שמחזיקים בהסמכה זו, ויכולים להציע את שירותיהם למגוון ארגונים פרטיים וציבוריים.

כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע ואנשי מחשוב

במידה ואתם מתעניינים בלימודי קורס שרתי דואר לאור דרישה קונקרטית במקום העבודה שלכם, אין מה להתלבט ותוכלו מייד להירשם לקורס ולהתחיל ללמוד. יחד עם זאת, במידה ואתם מחפשים את דרככם כדי להיכנס לעולם המחשוב, ושוקלים האם זה הוא הערוץ הנכון לעשות זאת, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע שיכולים לייעץ לכם לגבי לימודים. כמו כן, כדאי להתייעץ עם אנשי מחשבים המתעסקים בעולם השרתים, ובמערכות מחשוב בארגונים גדולים, ואלו יוכלו לספר לכם גם על אופי העבודה וגם על המצב בשוק.

ייעוץ לימודים חינם

בכל מוסד השכלה המציע את הקורס, תוכלו לקבל ייעוץ חינם אודות הקורס, ואודות המסלול המתאים לכם לכניסה לעולם המחשבים. קחו בחשבון שאם אין לכם רקע בתחום הספציפי של שרתי מחשב, ייתכן שתצטרכו לעבור קורס שרתים לפני שתוכלו לייצר התמחות בתחום של שרתי דואר.

 

קורס ניהול מערכות מידע – לאילו תפקידים הוא נדרש?

ניהול מערכות מידע הוא עולם שלם המשלב בין עולם המחשוב ובין המידע בארגון. בכל ארגון קיימות כמויות עצומות של מידע, הכולל בין היתר, מידע על העובדים, מידע על הלקוחות, מידע על הספקים, מידע על המוצרים והשירותים, מידע על התהליכים העסקיים, מידע מקצועי שנצבר לאורך השנים ועוד שורה של סוגי מידע שאת כולו צריך לשמור בצורה יעילה, חכמה ובטוחה. התועלת של המידע בארגון תלויה במידה רבה ביכולת של הארגון לשמר אותו בצורה חכמה, למיין ולקטלג אותו, ולשלוף אותו על פי הצורך.

ניהול כל המידע בארגון על כל ההיבטים של השימוש והטיפול בו

קורס ניהול מערכות מידע מאפשר לכם להכיר מגוון רחב של פלטפורמות המיועדות לניהול מידע בארגון, פלטפורמות המסייעות בארגון המידע, במיונו, בשליפתו על פי הצורך ואפילו בהשגתו מלכתחילה. מערכות המידע בארגון יכולות להיות מערכות מקצה לקצה, וכך למשל, מערכות אלה יכולות לכסות את כל התהליך של גיוס עובד החל מהטופס שעל העובד למלא כדי להגיש מועמדות לעבודה בארגון, דרך תהליך הקבלה שהוא עובר, דרך הגיוס שלו בפועל, וכלה בקידומו ואיפיון פעילותו בארגון לאורך שנות עבודתו בו.

כניסה לעולם המחשבים, או ערוץ התמחות

כפי שניתן להתרשם, מדובר בתחום מורכב למדי, ולכן קורס ניהול מערכות מידע נחשב לקורס יוקרתי למדי, קורס מבוקש שאותו עוברים הן אנשים המעוניינים להיכנס לעולם המחשבים דרך ערוץ זה, והן אנשים שכבר חיים את עולם המחשבים, אך רוצים להרחיב את מעגלי הידע שלהם, לשנות עמדה בארגון, להחליף תפקיד, וליהנות מתחום שבו ניתן ללמוד עוד ועוד, להתמקצע ולהתקדם.

בירור באמצעות איש מקצוע

האם קורס ניהול מערכות מידע הוא הקורס המתאים לכם? זאת שאלה שיהיה עליכם לברר יחד עם איש מקצוע המתמחה בתחום לימודי המחשוב, יועץ לימודים בכל אחד ממוסדות ההשכלה המציעים את הקורס, ויכול לסייע לכם להבין בדיוק מה מתאים לכם בהתאם ליכולות האישיות שלכם, הניסיון והרקע שלכם, הדברים שמרתקים ומאתגרים אתכם, והדברים שמעניינים אתכם ויכולים להעניק לכם עתיד של עבודה מספקת בעולם המחשבים.

 

מומלץ- קורס ניהול מערכות מידע

כיום בעידן בו התקשורת ופלטפורמת המחשבים פשוט מאוד פורחת, כל ארגון צריך לנתב את מגוון המידע שזורם דרכו באופן הנכון ביותר- באופן מקצועי, חכם ויעיל. מי שבקיא בתחום יטרח גם להבין את אופי ניהול הארגון המדובר, ילמד את צרכיו ואת מטרתו ומכאן שייצא לנהל את מגוון מערכות המידע באופן האידאלי ביותר, כאשר על הדרך יש לרתום למשימה מגוון פתרונות טכנולוגיים אותם רוכשים בקורסים השונים של ניהול מערכות מידע.

פן אנושי וטכנולוגי

קורס ניהול מערכות מידע חשוב ביותר על מנת להקנות למגוון המשתתפים את הכלים להעמיק בתחום תוך התמקדות בהיבט הטכנולוגי. כמו כן לא מדובר רק על רכישת כלים שמאפשרים לנהל את זרמי המידע, אלא גם מדובר על קורס שמעניק כלים חשובים עבור ניהול אנושי עסקי- כך שללא ספק מדובר על תחום עשיר בידע ושפונה את קהל יעד שמעניינים אותו שני האספקטים הנ"ל ועל כן תפקידו של אחראי ניהול מערכות מידע זה לדעת להעניק מגוון שירותים גם בפן האנושי ולא רק בפן הטכנולוגי.

תוכנית לימודים

אם כן מה כוללים לימודי ניהול מערכות מידע? ובכן כפי שכבר אוזכר מדובר על מגוון גדול של תחומים, כך שמדובר מצד אחד על ניהול משא ומתן, הנעת עובדים, תפעול משאבי אנוש ושיפור מיומנויות בין אישית ומצד שני מדובר על תפעול תוכנה ואפליקציות תוך גיוס מגוון דרכים טכנולוגיים לטובת ייעול העסק. לרוב מערך הלימודים כוללים הדרכות, הרצאות, דוגמאות דרך הצגת מקרים אמתיים, דיונים ותרגול רב, כאשר בתום הקורס נהוג להגיש פרויקט גמר ומי שעומד בכל המשימות בהצלחה יתרה זוכה לתעודת הסמכה מטעם המוסד הלימודי בו הוא בחר ולבסוף טוב לדעת שיש מגוון מקומות בהם ניתן ללמוד לימודים אלו.

דרישה

כיום יש דרישה רבה עבור בוגרי קורס ניהול מערכות מידע וזאת כיוון שמדובר על תמיכה חשובה בכול ארגון שמבקש להתייעל ולהגדיל רווחים, וזאת כי בוגרי הקורס מביאים עמם מגוון כלים חשובים, הן עבור ניתוח הצרכים של הארגון והן עבור אפיון מערכות מידע ממוחשבות.   

קורס System Center

אתם מוזמנים לבוא ולהכיר את הגרסה החדשה והעדכנית ביותר, מוזמנים לבוא ולהכיר את מוצר הדגל של חברת מיקרוסופט בתחום השליטה. קורס System Center מציג את מכלול השינויים של אופי התממשקות התוכנה, שינויים שנעשו בארכיטקטורה, ביכולות וכמובן גם במגוון השינויים הנוגעים לכל הקשור לאיסוף ממצאים. באופן כללי מדובר על מערכת שמנהלת תחנות, מכשירים ניידים, מבחר משתמשים ומגוון שרתים, וכל זאת ע"י ממשק קצה יותר משופר מכל מה שהכרנו עד כה.

יתרון

מי שניגש ללמוד קורס  System Centerיעבור הנחיה מקצועית בכול הנוגע לתכנון שמאפשר מעבר מsccm 2007 אל המערכת החדשה הנ"ל- אל מערכת SCCM 2012. כמו כן מי שניגש ללמוד קורס System  Center מקבל מיומנות לתכנן ולנהל את המערכת החדשה. מדוע קורס זה חשוב? ובכן כי עסקים רבים התקדמו ועל כן זנחו את הגרסה הקודמת והתקינו את הגרסה החדשה ועל כן יש ביקוש נרחב עבור מומחים לטובת תפעול המערכת החדשה. כמו כן יש לציין שקורס זה מיועד למנהלי רשתות שמחזיקם בניסיון בתחום ומכירים כיצד הגרסה הקודמת, (System Center Configuration Manager 2007), מנוהלת.

צוות הוראה

קורס System Center לרוב בנוי מ 35-50 שעות אקדמיות והוא כולל הדגמות, הרצאות, סימולציות, תרגול וליווי של ספרות מקצועית. בתחום זה חשוב מאוד איכות הסגל המרצה ועל כן כאשר בוחרים במקום לעבור את הקורס, יש לבחור במקום שמחזיק בסגל מרצים בעלי ניסיון פרקטי ולא רק כאלו שמכירים באופן שטחי או לחלופין רק תיאורטי את התחום.

בוגרי הקורס

בוגרי הקורס יחזיקו במגוון כלים חשובים ועל כן יחטפו במהרה ע"י מגוון חברות שונות. בין היתר בוגר הקורס ייצא עם הידע הבא: תכנון אתרים, פריסת אתרים, פיענוח ובניית דוחות ושאילתות, פריסת מגוון יישומים וירטואליים, פריסת מערכות הפעלה, שימוש יעיל של Microsoft System Center Configuration Manager 2012, תחזוקה שוטפת של שימוש ב- Microsoft System Center Configuration Manager 2012, ניהול צריכה חכם של חשמל וכדומה. לבסוף מי שעומד בכל התרגילים והמבחנים הסופיים יזכה לצאת עם תעודת ההסמכה מטעם המוסד הלימודי בו הוא בחר. 

קורס ניהול מערכות מידע

התפתחותו המואצת של עידן התקשורת מחייבת כיום כל ארגון לדאוג לניהול מערכת המידע כדי לנתב כהלכה את האינפורמציה הרבה שזורמת בתוכו. מי שעוסק בתחום של מערכות מידע בארגונים חייב להכיר מקרוב את מגוון טכנולוגיות המידע לרבות יכולותיהן ולהבין בנוסף את הצרכים של הארגון והדרכים לניהולו. שליטה מלאה בתחומים אלו תסייע לעוסקים במערכות מידע לאתר פתרונות טכנולוגיים מועילים לשדרוג ביצועי הארגון. קורס ניהול מערכות מידע בא להכשיר אנשי מקצוע לעבוד בתפקידי CIO- מנהלי מערכות מידע בארגונים.

נושאי לימוד עיקריים

ישנם לא מעט תחומי אחריות רחבים במקצוע ניהול מערכות מידע כמו למשל מתן ייעוץ טכנולוגי כדי למנף את הארגון על ידי טכנולוגיות מתקדמות, ניהול תקציבים, ניהול משימות, ניהול אנשים, מכרזים ומתן מענה ושירות ללקוחות הארגון השונים. תוכנית הלימודים במסגרת קורס ניהול מערכות מידע מעניקה לבוגרים ידע רחב היקף בתחום הניהול והטכנולוגיה ומתמקדת בחשיבות הרבה שקיימת לשילוב שבין כמה תחומים שונים. תוכנית הקורס מקנה לבוגרים בנוסף ידע בעקרונות העבודה ובדרכי ניהול התחום הטכנולוגי, העסקי והאנושי.

אופי תוכנית הלימודים

כדי שמנהלי מערכות המידע בארגון יביאו לשיפור תפקודי הארגון ויוכלו להקים מערכות מידע מתקדמות ואפקטיביות ישנו צורך בידע רב תחומי. קורס ניהול מערכות מידע משלב בין ידע תיאורטי לידע מעשי רחב החולש על כל תחומי האחריות שמופקדים בידי מנהלי מערכות המידע בארגון החל מייעוץ טכנולוגי, ניהול עובדים וכלה במתן שירות ללקוחות הארגון, הפנימיים או החיצוניים. כל מוסד לימוד שמציע קורס זה משלב תוכנית לימודים שונה אך בדרך כלל מדובר בנושאים רב תחומיים מתחום הניהול והטכנולוגיה.

שילוב הרצאות והדרכות

במסגרת הקורס ילמדו המשתתפים כמה מהנושאים הבאים: תוכנה ואפליקציות, תפעול, ניהול משא ומתן, הנעת עובדים, מימון, מכירות, שיפור מיומנויות בין אישיות וכן הלאה. תוכנית הלימודים במסגרת קורס ניהול מערכות מידע משלבת הרצאות פרונטאליות, הצגת סיפורי לקוח, ניתוח הצלחות וכישלונות של ארגונים, הדרכות, דיוני עיתה משותפים, והצגת מגמות ומחקרים מהארץ ומהעולם. בתום הלימודים התלמידים נדרשים להגיש פרויקט גמר המצביע על רמת הבקיאות שלהם בחומרי הלימוד שהועברו במסגרת הקורס.

קורס שרתי דואר- זהו המפתח שלכם לעבודה בהיי טק

רקע

מהו שרת דואר? זהו למעשה שם שני לשרת הExchange. זוהי תוכנת שרת עבור רשתות דואר של מיקרוסופט. פעולותיו של השרת הינן רבות ומגוונות- השירות העיקרי שהוא מספק הוא כמובן דואר. מעבר לכך, משתמשים בו גם לוחות שנה, רשימות של טלפונים, רשימות של משימות ועוד. אחת היתרונות הבולטים של שרת זה הינו שניתן לגשת אל המידע המאוחסן בו גם באמצעות מכשירים סלולריים וטאבלטים, כך שהוא משרת היטב את צרכי החברות בעולם המודרני.

חשוב לציין כי בכל חברה, גדולה וקטנה, יש שימוש יומיומי אינטנסיבי בדואר האלקטרוני. הדואר האלקטרוני משמש את החברה לתקשורת פנים, תקשורת עם ארגונים וספקים ותקשורת עם לקוחות. תפעול הדוא"ל הוא, אם כן, בעל חשיבות עליונה עבור מרבית החברות הקיימות כיום. לכן, קורס שרתי דואר יוכל לסייע לכם רבות להשתלב בעבודה בתחום בעולם ההיי-טק, שהוא כידוע תחום שמאוד אטרקטיבי לעבוד בו.

איזה ידע מקנה הקורס?

במסגרת של קורס שרתי דואר תוכלו ללמוד את כל הפרטים הנחוצים לעבודה עם השרת. בין השאר, נלמדים תכנים של הקמה מאפס של שרת חדש. כמו כן, לומדים בקורס כיצד מתפעלים את השרתים הקיימים, על כל הפונקציות שהם מאפשרים. נלמדים גם תכנים של גיבוי המידע שעל גבי השרת, וכן דרכים למנוע דואר זבל. בסוף הקורס, עוברים התלמידים מבחן הסמכה רשמי מטעם חברת מיקרוסופט, אשר מקנה תעודה מטעם החברה.

קהל היעד של הקורס

חשוב להבין שלא מדובר בקורס בסיס. לפני שעוברים את הקורס הזה, כדאי לעבור לפחות הסמכה אחת בתחום הרשתות, שכן הקורס מתבסס על ידע קודם נרחב למדי בתחום זה. מעבר לכך, נדרשת, כמובן, הבנה בסיסית ויכולת התמודדות עם סביבה ממוחשבת. דרישה נוספת היא יכולת התמודדות עם טקסטים בשפה האנגלית.

מסגרות הלימוד השונות

קורס Exchange הינו קורס קצר באופן יחסי. במוסדות הלימוד המציעים אותו כיום, אורכו נע בערך בין חודשיים לשלושה חודשים. הוא יכול להתאים גם לאנשים אשר עובדים במשרה מלאה, שכן לרוב הוא נערך במסגרת של לימודי ערב. 

קורס ניהול מערכות מידע- מנהלים מקצועיים יוצאים מפרקטיקיו

להיות מנהל מערכות מידע הוא חלומם של אנשי הייטק ומחשבים רבים וכל מי שמתעניין במערכות מידע לסוגיהן ששואפים להתקדם לניהול והתמקצע גם בניהול מערכות מידע פנים ארגוני וחוץ ארגוני, ניהול עובדים, כספים ומשאבי אנוש ועוד עשרות פעולות ונושאים מרתקים הכלולים בנושא זה. קורס ניהול מערכות מידע של מכללת פרקטיקיו הוא בדיוק המקום הנכון ללמוד את כל אלו ולקבל את כל הבונוסים הנלווים לתלמידי פרקטיקיו.

מי יכול להצטרף לקורס?

כל אחד מוזמן להצטרף לקורס עוד היום על ידי הרשמה למכללה, בחירת הקורס המועדף עליכם וצפייה בכל סדרת שיעורי הוידאו בנושא, תרגולים ומבחן מסכם המקנה לכם תעודת הסמכה רשמית ומוכרת.

ניהול מערכות מידע הוא תחום שמתפתח מאוד בתקופה האחרונה והיצע המשרות בו הוא גדול. מקצוען עם תעודה ישתלב בקלות כמנהל מידע מוצלח בכל חברת הייטק המחפשת מומחים בתחומם שישתלבו בצוות העובדים ויבצעו עבודה מושלמת.

את הקורס אתם לומדים בצורה עצמאית בזמן שלכם ובקצב שלכם ללא לחץ של הספקים ויציאה מחוץ לבית לקורס מרוחק בתאריכים ובשעות שלא תמיד מסתדרים לכם עם שאר התוכניות במשך היום.

האם יש צורך בידע קודם לצורך הקורס?

יש צורך בידע בסיסי מוקדם במחשבים, ידיעת אנגלית והבנת הנקרא באנגלית, יכולת ללמוד בצורה עצמאית והרבה רצון להצליח ולהתקדם. בכדי ללמוד ולהצליח בנושא כל מה שנדרש ממכם הוא להירשם בתהליך פשוט לאתר ובעזרת קוד הגישה שתקבלו תוכלו להיכנס לכל אחד ממאות השיעורים של המכללה בכל מגוון הקורסים האדיר המוצע לפניכם. כמו כן תקבלו גישה לספרייה העיונית הגדולה והמקיפה בה תוכלו לעיין בחומר נוסף ומשלים לנושאים הנלמדים.

האם ניתנת תעודה בסיום קורס ניהול מערכות מידע?

כן. בסיום הקורס מקבלים התלמידים תעודה רשמית מוכרת שח מייקרוסופט הפורצת להם את הדרך הסלולה להצלחה בעולם ההייטק. התעודה ניתנת לאחר מבחן מסכם הנערך במכללה עצמה- זוהי הפעם היחידה בה אתם נדרשים להגיע למכללה כשכל שאר הקורס נעשה באופן עצמאי במקום הנוח לכם על ידי גלישה לאתר מכל מקום בו אתם נמצאים. תלמידים העוברים בהצלחה את המבחן זוכים בתעודה.

 

קורס שרתי דואר- עכשיו בהישג ידך.

שרת הדואר של מייקרוסופט – Exchange 2007 ובגרסתו המתקדמת – Exchange 2010 הינו ליבה מרכזית בכל ארגון. כבר חלפו הימים בהם שרתי הדואר היו מעין לוקסוס ונספח שולי בארגונים וחברות.

שרת דואר – מרכז העצבים של הארגון

 כיום, עם התקדמותם הטכנולוגית של שרותי הדואר והוספת פונקציות חדשניות של יומן פגישות משוכלל, מנהלי משימות ותזכורות, אחסון מידע בצורה נוחה ומקוטלגת ושליחת דואר ארגוני, ניהול רשימות תפוצה חכמות נעשות עשרות פעולות ארגוניות באמצעות שרתי הדואר ובמקרה ששרת הדואר נופל מוצאים עצמם ארגונים במצב של אי יכולת לתפקד.

מי מוסמך לנהל ולתחזק שרתי דואר?

ארגונים רבים, חברות הייטק גדולות וגופים עסקיים פרטיים וציבוריים מעסיקים אדם בודד או צוות כשמדובר בחברות גדולות יותר על מנת לנהל ולתחזק באופן שוטף את שרתי הדואר של הארגון. הם מהווים מוקד תמיכה טכני עבור כל מה שנוגע לשרתי הדואר- הגדרת תיבות מייל בגדלים שונים, הגדרת ספאם, רשימות תפוצה ועוד. מנהלי החברות מחפשים אחר בוגרי קורס שרתי דואר מוסמכים אשר מגיעים לעבודה עם כל הידע הנדרש והכלים לנהל את השרתים בצורה טובה ולפתור בעיות שונות באופן עצמאי ומקצועי בזמן אמת.

היכן ניתן ללמוד קורס שרתי דואר באופן מקצועי?

מכללת פרקטיקיו מציעה לכם להצטרף בכל רגע נתון לקורס שרתי דואר מקוון באתר החברה- לאחר הרישום למכללה הנכם מקבלים קוד גישה לספריית סרטי הלימוד אדירת המימדים של פרקטיקיו ומתחילים ללמוד. הקורס כולל תרגולים מעשיים והגשת עבודות ובסופו אתם ניגשים למבחני מייקרוסופט אשר עמידה בהם מקנה לכם תעודה רלוונטית שתפתח לכם את השער לעולם העבודה המעשית.

מכללת פרקטיקיו מעמידה לשירותכם ספריה מקצועית הכוללת חומר לימוד בעברית ועזרי לימוד שונים- סביבות תרגול, תוכנות נדרשות וכל מה שצריך בשביל לאפשר גם לכם ללמוד ולהצליח במקסימום. כמו כן תוכלו להיעזר במורים פרטיים איכותיים ומקצוענים שישמחו להכין אתכם באופן פרטני למבחן וללמוד אתכם חומרים שהתקשיתם בהם.

 אין ספק כי מכללת פרקטיקיו מהווה פריצת דרך בעולם לימודי ההייטק ומנגישה את הלימודים לכל אחד ללא צורך בנסיעות ארוכות בימים שאינם נוחים לכם. כאן אתם המורים והמנהלים של עצמכם וכמובן גם התלמידים המבריקים שבסיום הקורס ישתלבו בקלות בכל חברת הייטק.

קורס שרתי דואר

הפעילות העסקית של כל חברה או ארגון נשען היום, ברובה, על תכתובת דואר אלקטרוני. הדואר האלקטרוני הינו אחת מהליבות החשובות ביותר, המאפשרות נגישות מהירה למידע, ללקוחות, להעברת נתונים ועוד. מרבית מהחברות משתמות בשרתי הדואר של מייקרוסופט, המאפשרות תיוב נתונים נוח ויעיל. יחד עם זאת, על מנת לנהל, לתחזק, ליצור הרשאות ועוד יש צורך בניהול שרת הדואר בצורה מקצועית לחלוטין.

 

מטרות הקורס

בכל חברה או ארגון מסתמכים היום על שרת הדואר, אשר מצב את בעלי ההרשאות את הדואר בצורה ייעודיות ומאפשר ליצור שיתוף תיקיות ועוד פונקציות רבות ומגוונות לשמירה על מידע בתוך המערכת והעברה של מידע בצורה בטוחה. חברות המסתמכות על שרתי הדואר נדרשות למנהל שרת הדואר בארגון, כחלק מעבודתו היומיומית. מתוך כך קורס שרתי דואר נועד להסמיך מנהלי שרתי דואר בתוך ארגונים.

 

תוכנית הלימודים בקורס

על מנת לקבל את הידע המתאים לניהול שרת הדואר בחברה או בארגון נלמדים כל האספקטים החשובים ביותר, החל מהכנת התשתית של שרת הדואר, התקנתו, יצירת הגדרות, התקנה של אנטי וירוס, יצירות דוחות שרתים, גיבוי של נתונים ועוד. במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים את הידע המתאים לצורך ניהול שרתי דואר בתוך חברה או ארגון.

 

השתלבות בתעסוקה

קורס שרתי דואר הינו רק נתבך אחד מבין ניהול של רשתות בחברה או ארגון, ולכן, קורס זה לבדו אינו יאפשר עבודה עתידית, אלא זהו קורס הנועד להכשיר אנשי מחשבים ורשתות בארגונים וחברות. אלו אשר סיימו את קורס שרתי דואר בהחלט יוכלו לנתב את המסלול המקצועי שלהם בצורה טובה יותר ולהשתלב בארגונים גדולים ובחברות ענק בהם נדרש ידע זה.

 

בשל העובדה כי כל התכתובות הפנימיות והחיצוניות של הארגון נעשות באמצעות שרתי הדואר, יש צורך במנהלי שרתי דואר ותומכי שרתי דואר בכל ארגון וחברה שכזו. קורס שרתי דואר יאפשר להכיר את הכלים החשובים, להקים, לתחזק, לגבות וליצור פתרונות בחברות ועסקים. 

הכול על קורס שרתי דואר

האינטרנט נכנס לחיינו בסערה, ומאז שהוא נכנס הוא רק הולך והופך לפופולארי יותר ויותר וכמובן שכמעט כל מה שאנו עושים אנו עושים דרכו. בעזרת האינטרנט אנו יכולים להגיע לכל מידע אותו אנו רוצים וצריכים, ומה שפעם היה כרוך בריצות ובירורים מסתכם היום בכמה קליקים שבסיומם מגיעים לאן שצריכים להגיע ולמידע אליו זקוקים. בעקבות עליית הפעילות באינטרנט ישנם גם לא מעט מקצועות הקשורים אליו, וכיום ישנם קורסים רבים להכשרות בתחום האינטרנט כשאחד מהם הוא קורס שרתי דואר, קורס אשר ניתן לעשות במכללות שונות

הדואר האלקטרוני בחיינו

בעבר, כל דרך ההתקשרות בין שני אנשים הייתה מסורבלת הרבה יותר, ובתחילה הדואר היה עובר אך ורק דרך תיבה פיזית מה שהיה לוקח לא מעט זמן וכמובן שבלא מעט מהמקרים היו תקלות והדואר לא היה מגיע. כיום, ישנו הדואר האלקטרוני שמאפשר לכולנו להעביר דואר ומידע בתוך שניות מקצה אחד של העולם לקצה השני שלו. הדואר האלקטרוני הינו כל כך שימושי בחיינו עד שאנו לא יכולים בלעדיו, ולא מעט עסקים מסתמכים עליו כך שאם הוא קורס הם לא יכולים לפעול. קורס שרתי דואר מקנה את כל הידע בכדי שזה לא יקרה.

מהו הקורס?

כפי שציינו קורס שרתי דואר מקנה למסיים אותו מספיק יידע בשביל לתחזק שרתי דואר, מה שאומר שאם ישנו שרת דואר של חברה מסוימת ויש עם השרת בעיות יהיה מי שיטפל בו ויחזיר אותו במהירות לכשירות. במהלך הקורס לומדים הסטודנטים קודם כך להקים שרת דואר אלקטרוני, לתחזק אותו, להגביל אותו בגודל שלו, להילחם בדואר זבל וכל מה שקשור בדואר האלקטרוני שעובר דרך השרת הזה. בסיום הקורס יכולים הסטודנטים להצטרף לצוותי תמיכה של שרתי דואר או לעבוד בחברת אינטרנט כמתחזקי שרתי דואר אלקטרוני.

הקורס הזה הוא אחד מיני קורסים רבים הקיימים כיום בכל מה שקשור לאינטרנט בפרט ולמחשבים בכלל, ומי שמעוניין להתמקצע בתחום כלשהוא הקשור לאינטרנט או למחשבים בכלל יכול לפנות לאחת מהמכללות המציעות את הקורסים הללו וללמוד מקצוע ספציפי.

קורס ניהול מערכות מידע

תפקידו של מנהל מערכות מידע הוא להיות זה שרואה את התמונה הכוללת. בימינו למערכות מידע וטכנולוגיות כמו מחשבים, תקשורת, אינטרנט, טלפונים חכמים ומחשבי לוח יש חשיבות מכרעת בתחרות בין עסקים שונים. מנהל המידע צריך להיות מיומן בשימושים של כל הטכנולוגיות הנדרשות, ולדעת לנהל ולפתח אותן. למיומנויות אלו יש יתרון אסטרטגי על חברות אחרות והן מהוות מנוף עסקי לא מבוטל.

לכן, יש ביקוש רב למנהלי מערכות מידע שמיטביים לשלב בין הטכנולוגיות השונות הקימות בשוק לבין צרכי הארגון. קורס ניהול מערכות מידע מכשיר אנשי מקצוע לעסוק בתפקיד CIO כמנהלים לכל דבר בארגון. בין התפקידים השונים של מנהל מערכות מידע נכללים גם ניהול אנשים (עובדים וספקים), ניהול משימות, תקציבים, מכרזים ועבודה ישירה מול לקוחות של הארגון. מנהל מערכות המידע אחראי על התשתיתיות והטכנולוגיות שיסייעו לארגון להשיג את היעדים במסגרות התקציבים והזמנים הקיימים.

מה מעניק הקורס לתלמידים ?

הקורס מעניק יכולות וידע הנדרשים לניהול מערכות המידע, פיתוח יכולות הניהול והתקשורת עם עובדים, לקוחות, ספקים ועוד, שיפור יכולת התאמת מערכות המידע לצרכים של הארגון, יכולת ההבנה העסקית של הסטודנטים וההתמודדות שלהם עם אתגרים ניהוליים וטכנולוגיים. הקורס חושף את הסטודנטים למושגים ומגמות בתחומים טכנולוגיים שונים, תשתיות, חומרה ותוכנה ומעניק יכולות יישומיות בתחומים אלו.

מה כוללים נושאי הלימוד בקורס ?

בין הנושאים השונים בקורס, נכללים -  מגמות בתחום ניהול הIT ומערכות מידע, מטרות מערכות מידע ומבנים ארגוניים, עולם הסייבר, עולם המובייל, big data, מחשוב ענן וsaas, הנטוורקינג בשוק העבודה, מנהיגות בעולם הטכנולוגי, מערכות ניהול משאבי הארגון, ניהול קשרי לקוחות, מערכות תובנה עסקיות, ניהול תקציבי IT, ניהול רכש וספקים, SOA ו EI, אסטרטגיות וניהול שירות, ניהול אחסון, BCP/DRP, ניהול ידע, ניהול משאבי אנוש, web2.0, תקשורת, אמנות המשא ומתן, אבטחת איכות ובדיקת תכנה, סוגיות משפטיות ועוד.

הלימודים בקורס מתנהלים באופן של הרצאות פרונטאליות, הדרכות שונות, סימולציות ומקרי מבחן, דיונים וניתוחי הצלחות וכישלונות של ארגונים או מגמות בארץ ובעולם. בסיום הקורס מגישים הסטודנטים פרויקט גמר שיעניק להם את הזכאות לתעודת הסמכה "מנהל מערכות מידע" מטעם מוסד הלימודים.

מהו משך זמן הלימודים ?

משך הלימודים משתנה ממוסד אחד למשנהו ונע בין 100-160 שעות לימודיות שכוללות שעות לימוד פרונטאליות ושעות פרויקט או עבודות קבוצתיות. לרוב קורס ניהול מערכות מידע מתבצע במתכונת חד שבועית בשעות הערב.

קורס SQL

השפה הפופולארית ביותר כיום עבור תשאול בסיסי נתונים יחסיים הינה שפת SQL שהינה שפת מחשב הצהרתית. שפה זו פותחה במהלך שנות השבעים על ידי IBM, אולם מאז ועד היום היא עברה לא מעט שינויים וכיום נעשה בה שימוש רחב בקרב חברות תוכנה לצרכי בסיסי נתונים ושפות תוכנה. בשל חשיבותה העצומה של השפה הנ"ל לאחרונה היא אומצה על ידי ANSI, מכון התקנים האמריקאי. שפת SQL מעניקה אפשרות גישה אל מסדי נתונים יחסיים וניתן לבצע באמצעותה פעולות על גבי נתונים וטבלאות.

שימושים מרכזיים בשפת SQL

השימוש המרכזי שנעשה בשפת SQL מזוהה עם פעולות אפיון ובנייה של מערכות פנים ארגוניות. וזאת משום שהיא מאפשרת כניסה אל מאחורי הקלעים של המערכת, שינוי ושיתוף במידע, כל זאת ועוד תודות לידידותיות של השפה, באמצעותה ניתן ליצור תפריטים ולנווט בצורה נוחה ופשוטה במערכת. במרוצת השנים החלו להוסיף לשפה הרחבות שונות וכתוצאה כיום ישנה אפשרות לבחור קורס SQL העוסק בהרחבות אלו בפרט דוגמת הרחבות של חברת מייקרוסופט או אורקל או לבחור בקורס עם זיקה לאחת מההרחבות.

קורסים שונים בשפת SQL

על אף השוני בין כל קורס SQL הבסיס של מתכונת הלימודים הינו זהה ברובו לצד התייחסות נוספת להרחבה המסוימת של השפה. קורסים אלו מיועדים לכל מי שמעוניין להתמקצע בתחום של ניהול בסיס נתונים או עבור אנשים שברצונם להעמיק את ידיעותיהם בתחום של ניהול דטה בייס רלציוני. קורסים המתמקדים בתחום האחרון יעסקו בדרכי הגישה לבסיסי הנתונים, קבלת ידע טכני בכל הנוגע לתכנון הביצועים הנדרשים, לדרכי העבודה הכדאיות עם שאילתות שונות, כתיבת פרוצדורות, וניהול שרתי SQL Server.

אפשרויות תעסוקה

קורס SQL פותח מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בענף של בסיסי נתונים ובוגריו יכולים להשתלב בהמשך דרכם בחרות אינטרנט שונות, בחברות תוכנה בתור מפתחים או בתפקידי DBA נוספים. החיפוש אחר מקצועני SQL בקרב חברות אינטרנט והיי טק הולך וגובר בשנים האחרונות, כך שלימודי השפה יכולים להוות קפיצת דרך משמעותי לקראת התברגות בתפקידי מפתח מבוקשים ונחשקים. משום ששפת SQL הינה אוניברסאלית ניתן לעבוד עם תום הקורס הן בחברות מקומיות והן בחברות בינלאומיות. 

 

תשתיתי DBA

בעולם המודרני מידע הינו אחד הנכסים החשובים ביותר ואלו המהווים את התחומים היותר דינאמיים ופופולאריים בשל היותו תחום מתחדש ללא הרף כמו גם תחום הכולל התקדמויות שונות ומגוונות על היבטיו השונים ושלוחותיו השונות. ניהול מידע הינו אחד התחומים היותר תזזיתיים ועמוקים וכתוצאה מהתאוצה המהירה שצבר תחום ה big data בשנים האחרונות, תאוצה אשר עתידה להמשיך ולהתגבר, נראה כי מסדי הנתונים השונים מקבלים יותר ויותר שימוש ומצריכים יותר ויותר כוח אדם.

הדרישות בתחום תשתיתי DBA הולכות ומתגברות נוכח כמות הגולשים המגיעים למידע דרך הסלולרי וכן הטלוויזיה הרב ערוצית והחיבור לאינטרנט המתאפשר כיום במגוון רחב של מסלולים. השימוש ברשתות האינטרנט הולך ומתרחב ולא בכדי ישנו צורך הולך וגובר בתמיכה בגולשים ועבודה עם השוק הגלובאלי. לשם כך עולה הצורך בפיתוח מערכות תמיכה למיליוני אנשים ברחבי הגלובוס. הרשתות החברתיות והטלוויזיה הרב ערוצית החודרת לממשקים אינטרנטיים מצריכים מתן מענה ממוקד ללקוחות וכמו כן מתן אפשרות ללקוחות השונים למידע זמין ולתכנים רלוונטיים בזמן אמת ולמיליוני משתמשים ברחבי העולם כולו.

לתפקידי תשתיתי DBA מגיעים רבים מלימודים של תעשייה וניהול אולם כיום ניתן לגשת ישירות לקורס ייעודי ללימודי תשתיתי DBA מאחר ולתפקיד זה ישנה חשיבות גדולה יותר לרכישת ניסיון בשטח מאשר חשיבות ההשכלה ומספר שנות הלימודים. ההתנסות של תשתיתי DBA  כוללת התנסות וידע רב עם data base מפתחי בסיסי נתונים כגון אורקל ו sql וכדומה. יש אשר רוכשים את עיקר הניסיון שלהם בתשתיתי DBA עוד בצבא.

גם ארגונים קטנים וגם ארגונים גדולים יזדקקו למידע כאשר הקטנים יותר יצטרכו בעלי תפקידים של פיתוח ותחזוקה ואילו ארגונים גדולים יותר יזדקקו לשירותים בשני התחומים, האחד לצורך תחזוקה ושיפור של מסדי נתונים קיימים והאחר לצורך פיתוח מערכות המידע ומסדי הנתונים השונים. במקצוע זה מתקשות החברות לקבל אנשי מקצוע שאין להם די ניסיון בתחום ולכן עושות מכללות רבות המעבירות את הקורס של תשתיתי DBA כמיטב יכולתן על מנת לשלב בוגרים בעבודות רלוונטיות עד לרכישת הניסיון ההולם. 

מנהל מערכות מידע

העולם המודרני מביא עימו לא מעט חידושים ברמה היומיומית ועל מנת להתמודד עם השינויים הרבים עלינו להתרענן תמידית ולגלות עוד ועוד נושאים חדשים שיכולים לארגן את המידע בעבודה ובבית העסק שלנו. חברות רבות כיום נזקקות לשירותיו של מנהל מערכות מידע על מנת לנהל נכונה ובאופן יעיל את המידע הארגוני ואת כוח האדם, את המשימות היומיומיות ועל מנת להשיג את מטרות הארגון באופן מקצועי ובצורה החכמה ביותר.

עידן התקשורת והטכנולוגיה מביא עמו לא מעט חידושים שונים ומחייב כל ארגון וכל חברה לעשות את המיטב על מנת לערוך את המידע שבארגון למטרות היעילות ביותר. כל ארגון, כל חברה וכל עסק בתחום הספציפי שלו כולל לא מעט מידע הזורם מדי יום באפיקים ייחודיים ושונים בעלי תת מטרות שונות, כאשר ניהול המידע נמצא תחת יחידות העבודה השונות ובאחריותם של עובדים מצוותים כאלה ואחרים כאשר התיאום בין היחידות השונות ובין אפיקי המידע כמו גם תיאום הפעולות נמצא תחת ידו של מנהל מערכות מידע מקצועי ומנוסה.

תפקידו של מנהל מערכות מידע הינו שילוב בין היכרות עם הארגון ואופן הפעולה שלו, מטרותיו ותחום הפעילות שלו לבין שילוב עם הידע של המנהל בטכנולוגיות השונות ובכלים הטכנולוגיים כך שהארגון יוכל להגיע להישגים מרשימים באופן המקצועי והיעיל ביותר. ניתוב המידע לאפיקים השונים מצוי תחת ידיו של מנהל מערכות מידע ולכן תפקיד ארגוני זה הינו בעל חשיבות מרכזית. הבקיאות המעמיקה של מנהל מערכות המידע בארגון ובטכנולוגיות השונות היא זו המעניקה לו את היכולת לקחת את הארגון למטרותיו וליישם את הפעולות השונות הנדרשות למען השגת המטרה העיקרית.

מנהל מערכות מידע הינו תחום הנלמד במסגרת קורס ניהול מערכות מידע לעיסוק בתפקידי CIO – הוא תפקיד ניהול מערכות המידע של הארגון על שלוחותיו השונות. לתפקיד ישנם היבטים שונים ומרובים בארגון וביניהם ניהול אנשי הארגון ועובדיו, ניהול המשימות המשתנות בארגון, ניהול תקציבי הארגון וכן עריכת מכרזים, מתן מענה ישיר ועקיף ללקוחות ולספקים, ייעוץ טכנולוגי וארגוני ועוד. אין ספק שכיום משרת מנהל מערכות מידע הינה אחת המשרות היותר מבוקשות בשוק ההייטק על שלוחותיו ותחומיו השונים.