איך נראה מסד נתונים תקין ? << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

איך נראה מסד נתונים תקין ?

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

מהו בכלל מסד נתונים, והקשר לקורס SQL.

בס"ד


שלום כולם, היום במסגרת הכתבות על קורס SQL נדון במסדי נתונים וננסה להבין מהם. זה ברור שעיקר קורס SQL דן במסדי נתונים. מן הסתם זהו לב לבו של קורס SQL וכל החומר הלימודי נע סביב זה. מהו בכלל מסד נתונים?


מסד נתונים הינו מאגר של מידע ש-קורס SQL מלמד כיצד לנהל אותו ולשלוט בו. למשל, מאגר מידע על משכורות עובדים, או מאגר של מיילים או כרטיסי אשראי. ניהול של כל מאגרי המדע האלה, או מסדי הנתונים הללו, יילמד במסגרת קורס SQL!


אבל קורס SQL לא נגמר בהיכרות עם מאגרי מידע וניהולם, קורס SQL גם דן באבטחתם ובמניעת תקלות. במידה וכבר חלילה אירעו תקלות - קורס SQL ילמד את הסטודנט כיצד להתמודד עם הבעיה ולפתור אותה במהירות האפשרית. קורס SQL למעשה לא רק מלמד באופן שטחי את תחום מסדי הנתונים, אלא הוא מביא את הסטודנט לרמת מקצועיות גבוהה במיוחד וליכולת שליטה מלאה. לא רע בכלל בשביל קורס SQL שנקרא כבייכול "ראשוני".


חברות רבות מחפשות את מסיימי קורס SQL ולא בכדי, הן רוצות את אותם מסיימי קורס SQL שינהלו את מסדי הנתונים שלהן. חברה עסקית ללא ניהול של מסד הנתונים (או חלילה ללא מסד נתונים), היא חברה עסקית שלא יכולה להתנהל בשוק המודרני, חד וחלק! וכאן נכנסים בוגרי קורס SQL וממלאים את המקום הנדרש הזה.


במאמר זה לא דנו רק במהותו של מסד נתונים, אלא גם בתרומתם של מסיימי קורס SQL לניהולו, אבטחתו ושמירה על תקינותו לטוהת החברה. אני מאחל לכם הצלחה רבה ב-קורס SQL!

השיעור הראשון שלי בקורס SQL

בס"ד


שלום כולם, לא הרבה אנשים יודעים מהו קורס SQL ואני חושב שהגיע הזמן שידעו! קורס SQL מלמד אתכם לשלוט על מסדי נתונים, קרי כל התוכן והמידע שיש בבית העסק. לא לחינם שרתי SQL נחשבים לשרתים בסיסיים מאוד בהרבה בתי עסק, ומי שלומד קורס SQL יוכל לתפעל אותם ולזכות במגוון רחב מאוד של עבודות בשוק.


השיעור הראשון ב-קורס SQL היה תענוג עצום! שוחחנו על מסדי נתונים ועל מהם שרתים בכלל. לאחר מכן כבר התחלנו במלאכת ההתקנה של השרת, על האפשרויות הרבות שיש בתהליך זה.


המרצה שלנו ל-קורס SQL היה מיוחד מאוד, ענה על כל השאלות בשמחה והיה סבלני מאוד לכל מי שלא הבין.


התלימידים שלמדו איתי ביחד ב-קורס SQL גם היו נחמדים מאוד ומיד בהפסקה הראשונה כבר התחילו להתפתח חברויות ביננו. לא מן הנמנע שחברויות שהתפתחו ב-קורס SQL הם חברויות לחיים ממש!


בתום השיעור הראשון ב-קורס SQL הלכנו כמה חברים מה-קורס SQL לאכול ביחד והעברנו חוויות מהיום הראשון. מסתבר שאני לא לבד! רוב רובם של חבריי ב-קורס SQL מרגישים כמוני ושמחים מאוד שהתחלנו ללמוד את הקורס הזה. יש חלק שאפילו סיפרו שחיכו הרבה זמן שיהיה קורס SQL כדי ללמוד את התחום.


בין התלמידים שאיתנו יש גם אנשי מקצוע שעובדים בתחום והם סיפרו עד כמה קורס SQL הוא חשוב בשוק ושהם באו ל-קורס SQL במיוחד כדי "להשלים פערים" של ידע שיש להם בשרת הזה - כידוע שרתי SQL לא נלמדים במסגרת הקורס הרגיל של ניהול רשתות.


מכל הסיבות הללו אני ממליץ מאוד ללמוד את קורס SQL. אני בטוח שתיהנו כמוני. בהצלחה!

מאמר בנושא SQL

מאמר בנושא SQL


כשאנו מעוניינים ללמוד את תחום ניהול הרשתות של מייקרוסופט ואנו בודקים את פירוט תכני הלימוד של הקורסים השונים ניתקל לא פעם במושג "SQL" ואנו שואלים את עצמנו מה זה ה- "SQL" הזה ומדוע כ"כ חשוב למכללות להדגיש "SQL" בסילבוס? לכן לפני שנדבר על "SQL" נסביר בקצרה –

"SQL" זה ראשי התיבות של " "Structured Query Languageובתרגום לעברית – "שפת שאילתות מובנית" וזה שמה של שפת תכנות ייחודית לפיתוח מסדי נתונים באופן שהמידע יהיה זמין נגיש וניתן לניתוח.

שפת ה- SQL התפתחה בשמות שונים בתחילת שנות השבעים ותוך כמה שנים התגבשה לכדי שפה ראויה לפיתוח מסדי נתונים לשימוש מסחרי.

גם למייקרוסופט כמובן יש מוצר המתבסס על שפה זו ומציע ממשק משתמש גרפי הנקרא בשם - "MsSQL", והוא מותקן על שרתים המיועדים לכך.

כעת ברור יותר מדוע ניתנת חשיבות כה רבה ל- SQL מכיוון שהוא שרת המרכז בתוכו את מאגר הידע והנתונים של החברה כגון: לקוחות, ספקים, חשבונות, ניהול סחורה, שיווק, וכדו. ובחברות רבות (חברות ביטוח- לדוגמה) המידע הוא הנכס העיקרי והרגיש ביותר, וכמובן שכשהם יחפשו מנהל למסד הנתונים שלהם יקפידו לבחור את זה בעל הידע והניסיון הרב יותר ב- SQL.כמו כן חשוב לדעת כי השכר הגבוה ביותר מבין תפקידים של אנשי סיסטם הוא של אלו האחראים על תכנון הקמה ותחזוקה של מסד נתונים SQLבעלי תעודת SQL - DBA Database Administrator)), וכן הביקוש לתפקיד מהסוג הזה הוא רב.

מי שמשתלם במקצועות שיתוף המידע הרשתות והתקשורת מומלץ לו מאוד להשתלם גם ב- SQLולצבור ניסיון על מנת לקדם את עצמו במקצוע.

ישנם מכללות רבות המעבירות את קורס ה- SQL אך חשוב לוודא כי המכללה אותה תבחרו היא מרכז בחינות מורשה של מיקרוסופט גורם שיחסוך לכם התרוצצות מיותרת ויבטיח לכם כי החומר הנלמד שווה לדרישות מבחני SQL של מייקרוסופט.

עוד דבר חשוב שיש לשים לב אליו הוא האם המוסד הלימודי נותן לכם כלים לתרגול מעשי לניהול SQL מלבד חומר הלימוד הרשמי של SQL שהוא תיאורטי בלבד וכן האם יש לכם אפשרות לתרגל SQLשעות נוספות מעבר לזמן המוקדש לשיעור.

בקורס SQL אצלנו במכללה ישנם כיתות לימוד פתוחות למשתתפי הקורס לשם תרגול החומר הנלמד יישומו והפנמתו, ישנם מרצים מנוסים בתחום ה- SQL ומוסמכים מטעם מייקרוסופט, המכללה היא מרכז בחינות מורשה והבחינות נערכות במקום, בנוסף לקורס SQL אנו גם מעבירים סדנאות הכנה לראיונות עבודה, אנו מתחייבים להמשיך את הלימודים עד להצלחה מלאה במחני ההסמכה ל- SQL, וכן אנו מתחייבים למחיר הנמוך ביותר.

תוכלו למצוא באתר מידע מפורט יותר על תכני הלימוד, מאמרים מקצועיים על SQL , סרטוני הדרכה מפורטים צעד אחר צעד, טבלאות שכר, והשוואת מחירים.
דוגמא ל-CASE
select

(case TalmidID when 1346 then 'YYY' else 'NO' end) as Stam ,* from dbo.Talmidim