ViewState << קורס אונליין חינם
Menu
עברית Русский Srbija العربية
מכללת פרקטיקיו
קורסים אונליין בעברית
עם הסרטונים שלנו פשוט להיות מקצוען

ViewState

קורסים למנהלי רשת מנהל רשת מוסמך מיקרוסופט - טכנאי מחשבים ושרתים התמחות בווירטואליזציה מומחה בתקשורת מוסמך סיסקו מומחה לינוקס, ענן ו-DevOps האקינג - סייבר התקפי התמחות באבטחת מידע - סייבר הגנתי שרתי מיקרוסופט נוספים לארגונים גדולים - Exchange - SCCM התמחות במסדי נתונים - SQL התמחות ב-Storage קורסים נוספים למנהלי רשת
קורסי תכנות מפתח תוכנות לוונדוס - WinForms מפתח Front End - בניית אתרי אינטרנט ותכנות בתוך דפדפן מפתח Back End - תכנות ובניית אתרי אינטרנט בצד שרת מפתח אפליקציות לאנדרואיד מפתח אפליקציות לאייפון מפתח משחקים קורס DBA - התמחות במסדי נתונים – SQL קורסים מתקדמים בתכנות בדיקות תוכנה - QA
להורדת קוד מקור של כל הדוגמאות בקורס - לחץ כאן
סקר שוק נכון לתאריך – 01/09/2011

הסבר קצר על שיטת הלימוד אונליין

צילמנו בסרטונים את כל ההרצאות של הקורס, כי ללמוד בכיתה לא נוח וגם יקר.
קורס בכיתה עולה מעל מ-17 אלף ₪ ואצלנו בסרטונים רק 350 ש"ח בחודש.
אם משהו לא ברור בסרטון תמיד אפשר להתקשר למרצה ולדבר איתו ישירות בטלפון.
המרצה זמין גם בווטסאפ וגם בצ'אט באתר המכללה.


חשוב לציין שבסוף כל התלמידים, מכל המכללות, כולם ביחד ניגשים לאותה בחינה חיצונית של מיקרוסופט ומקבלים בדיוק אותה תעודה.
את מיקרוסופט לא מעניין איפה ואיך למדת וגם לא כמה שילמת על זה.
יש מבחן אחיד לכולם, המתבצע במרכז בחינות.
כל שבוע יש מבחן ומי שעובר אותו מקבל תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט.
בדרך זו מתנהל כל עולם ההסמכות והתעודות הבינלאומיות גם של מיקרוסופט, גם של סיסקו, גם של לינוקס וגם בתחומי פיתוח ותכנות.

לסיכום: יש מרכז בחינות מורשה, שכולם מגיעים אליו מכל הארץ ועושים שם מבחן הסמכה בינלאומי ומי שעובר את המבחן מקבל תעודה מטעם מיקרוסופט.


מה לעשות אם לא מבינים משהו בסרט?

פשוט מאוד, מתקשרים למכללה ומדברים ישירות עם המרצה. אפשר גם להתכתב במייל או בווטסאפ או בצ'אט באתר.


האם יש לכם כיתות לימוד רגילות?

להשכיר כיתה + לשלם משכורת למרצה = 17 אלף ש"ח עלות הקורס לתלמיד.
אצלנו בסרטונים מקבלים אותו חומר לימוד
ואפילו קצת יותר, כי אין מגבלה של זמן כמו שיש בכיתה רגילה,
בנוסף מקבלים בדיוק אותה תעודה בינלאומית,
כי מבחן הוא מבחן חיצוני של מיקרוסופט
והכי חשוב שמקבלים את אותם המרצים, שמלמדים בכיתה רגילה,
רק שצילמנו אותם בסרטונים
והמחיר בסרטונים רק 350 ש"ח ולא 17 אלף כמו בכיתה רגילה.


קיימים במכללה שני מסלולי לימוד:
  1. מסלול לימוד חופשי, בלי תעודה, להעשרת ידע כללי.
    מסלול לימוד חופשי, מתאים בעיקר למי שעובד בתחום וכבר יש לו תעודות והוא לא רוצה עוד מבחנים ותעודות.

  2. מסלול עם תעודה - מתאים בעיקר לתלמידים חדשים המעוניינים בקורס מסודר,
    הכולל הגשת עבודות ופרוייקט גמר. מסלול זה מעניק בסיומו תעודת מקצוע בינלאומית.


בסיום הקורס ניתן לקבל שני סוגי תעודות:
1. תעודה של המכללה - מותנה בהגשת פרוייקט גמר בסוף הקורס

SQL TEHNAI MCITP CCNA

2. תעודת הסמכה בינלאומית של מיקרוסופט העולמית - מותנה במעבר מוצלח של מבחן הסמכה חיצוני של מיקרוסופט (מבחן זה מתבצע כל שבוע במרכז בחינות מורשה בתל-אביב)

MCT MCTip AD2008

מידע כללי:
1. חומר הלימוד מורכב ממאגר עצום ומסודר מאוד של סרטים מקצועיים, הניתנים לצפיה מהבית. מאגר זה כולל הרצאות מוקלטות בעברית בצורה מסודרת ע"י המרצים הטובים ביותר. רשימת הסרטים המלאה נמצאת בתפריט בצד ימין.
2. כל סטודנט במכללה מקבל שם וסיסמה לצורך גישה לשרת הקבצים שלנו.
השרת מכיל את כל התוכנות הדרושות ללימוד וכן חומר עזר
3. הקורסים מועברים בהתאם לסילבוסים של החברות המובילות: Microsoft, Cisco

דוט נט

העולם הולך ונעשה יותר ויותר ממוחשב ולכן אין זה פלא כי הביקוש לאנשי מקצוע מתחום המחשבים הולך וגובר גם הוא. אם בעבר הכרנו את טכנאי המחשבים בעיקר, הרי שכיום ישנו צורך עצום באנשי מקצוע מתחומי התכנות ואבטחת המידע, התקשורת והרשת ועוד. מאחר ותחום המחשוב נכנס לכל חלק בחיינו הרי שכיום כבר לא ניתן למצוא ארגון או חברה, מוסד או עסק שאינם מבססים את רוב או לפחות את חלק הארי של פעילויותיהם – על מחשבים.


יותר ויותר צעירים מבינים כי השכלה אקדמאית אינה ערובה להצלחה כלכלית ואפילו נהפוך הוא, היא עלולה לעכב את תהליך ההתפתחות המקצועית בעבור רבים המבקשים להתקדם מבחינה מקצועית ולהגיע לתפקידים מבוקשים. תחומי המחשוב השונים מעניקים יתרון משמעותי בהיבט הזה: מדובר בקורסים אותם ניתן לקחת בערב או בבוקר, על פי נוחיותו של הלומד. הקורסים השונים מאפשרים לימודים בשילוב עם תחומים אחרים בחיים כגון עבודה או חיי משפחה, זוגיות וזמן פנאי ועוד.


דוט נט הינו אחד הקורסים היותר מבוקשים ופופולאריים על צעירים המבקשים לשוק העבודה ולהתברג במקצועות שונים המעניקים בטחון כלכלי. דוט נט הינה טכנולוגיה חדשנית המאפשרת לשלב בין אנשי מקצוע מוכשרים לבין מידע בעל חשיבות מרבית ומרכזית, מערכות מידע ומערכות הפעלה שונות והתקנים ועוד. הטכנולוגיה דוט נט מאפשרת יצירת אפליקציות ויישומי מחשב שונים למטרות רבות.


קורסים העוסקים בטכנולוגיית דוט נט מצריכים ידע מעמיק והיכרות יסודית עם השטח ולכן לא רצוי ללמוד קורס של דוט נט במקום שאינו מוסמך לכך. הקורסים השונים מעניקים לבוגרים את האפשרות להשתלב בתפקידים מבוקשים ברחבי כל הארץ עם תום הקורס ואולם חשוב לוודא כי אכן מדובר בלימודים מוסמכים שיכולים להעניק את התעודות הבינלאומיות והרלוונטיות ליציאה לשוק בארץ ובעולם כולו.


המסלולים השונים של לימודי דוט נט מאפשרים רכישת ידע והשכלה כמו גם התנסויות מעשיות בסביבת העבודה הפופולארית והמבוקשת ביותר בארץ ובעולם כולו. התלמידים נדרשים ליישם תרגילים שונים בתחומים אלו ואחרים הניתנים להם במהלך הלימודים ובסוף הקורס עליהם להגיש פרויקט גמר שיוכיח את יכולתם להשתלב בחברות הגדולות והמקצועיות ביותר בתחומים השונים.

מה שרציתם לדעת על קורס דוט נט
דוט נט פותחה על ידי חברת מיקרוסופט. זוהי פלטפורמה נוחה מאוד שהוקמה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת. בעזרתה אפשר להקים אתרי אינטרנט או לעסוק בתחום מסד נתונים וניהול נתונים.  ניתן להעזר בה ולתכנת באמצעותה בשפות תכנות רבות. היא משולבת אפילו במערכת הפעלה Windows או תוכנות אופיס. השימוש הנרחב יוצר בסיס משותף לאנשים, מידע ומערכות בעזרת האינטרנט. קורס דוט נט מכשיר אנשי תוכנה אשר מפתחים תוכנות ואפליקציות באמצעות טכנולוגיית דוט נט.

למי מיועד הקורס?

הקורס מיועד הן לקהל הרחב והן לבעלי ידע בתכנות ובמחשבים בכלל. הדבר תלוי במוסד הלימודים. ישנם קורסים ברמות שונות ויש לשים לב מהו הקורס המתאים לכם על פי רמת ההכרה שלכם עם תחום התכנות ומערכות ההפעלה. ישנם מוסדות לימודים אשר דורשים ידע קודם ועורכים מבחן קבלה כלשהו או בודקים את הידע באנגלית. ישנם מוסדות לימודים כמו מכללת פרקטיקיו המחלקים את הקורס לשניים- קורס מתחילים אותו ניתן ללמוד חינם וללא צורך בהגשת מטלות וקורס מתקדמים שאחריו תצאו עם תעודה לאחר שעמדתם במטלות הקורס..

מהם תכני הקורס?

קורס דוט נט מכשיר את הסטודנטים באמצעות לימודים עיוניים ותרגול מעשי לבניית אפליקציות אינטרנטיות או כאלה של מערכת הפעלה חלונות באמצעות טכנולוגיית דוט נט. עם נושאי הקורס נמנים: התשתית לפיתוח, בניה ובדיקה הנקראת NET Framework 3.5, מבוא למערכות הפעלה ושרתי אינטרנט, שפות תכנות נוספות כמו C, מבוא לתכנות, אלגוריתמים, תכנון מונחה עצמים, תכנות מונחה עצמים, מבוא לבסיסי נתונים וארגון קבצים, הזדהות והרשאות משתמשים ועוד.

היכן ניתן ללמוד?

את הקורס מעבירות מספר מכללות העוסקות במחשבים ברחבי הארץ. כאמור, ישנם קורסים ברמות שונות וגם בהיקפים שונים. היקף הקורס יכול לנוע בין 300 ל- 500 שעות לימוד ולהתפרש על פני שנה- שנה וחצי.

כיצד לבחור מוסד לימודים?

בחירת מוסד הלימודים צריכה להיעשות לפי מספר שיקולים: האם הקורס הוא באישורה של חברת מיקרוסופט? כדאי לבדוק מהו חלקו של התירגול המעשי בשעות הקורס. האם הלימוד הוא בקבוצות קטנות? איזה ציוד ישנו במעבדת המחשבים של המכללה? לתירגול טוב ויעיל כדאי שיהיה ציוד חדיש. מתכונת הקורס היא חשובה- לא לכולם מתאים להגיע ללימודים פעמיים בשבוע. מכללת פרקטיקיו למשל מציעה קורס אונליין בו תוכלו ללמוד מהבית בעזרת כל חומרי העזר של המכללה בשעות הנוחות לכם ולפי הקצב שלכם..
מעט על SQL
בס"ד

שלום חברים, היום נדבר על התחום החשוב של שרתי SQL. עוד בטרם אנו מתחילים לעסוק בתחום של SQL צריך ראשית כל לדעת מהו שרת בכלל. ובכן מהו שרת? על אף שרבים משתמשים במונח "שרת", מעט באמת יודעים להגדיר מהו הדבר עליו הם מדברים. בואו נבאר את העניין.

שרת היא תוכנה היודעת לתת לתת שירות. כן רבותיי, זה עד כדי כך פשוט. זה לא שמחשב שלם הוא שרת או Client, אלא תוכנות ספציפיות הן הן השרתים. עכשיו, זה נכון שלעתים אנו נקרא למחשב בשם שרת, אבל זאת רק מכיוון שרוב התוכנות שעליו מקיימות פונקציה של שרת – או מכיוון שהוא בעצמו מיועד ברובו לוכנות שכאלו. מצד האמת, אפילו ה"שרת" הזה יכול בקלות לבקש עזרה או שירות ממחשבים אחרים ואז הוא בעצמו מתפקד כאחרון ה-Clients.

ובכן אחרי שהזכרנו מהו שרת באופן כללי, אנחנו צעד אחד קרובים יותר להבין מהו שרת SQL. ראשית בואו נדבר על סוגי שרתים שונים שקיימים. השרת המפורסם ביותר (או לפחות בין המפורסמים) הוא שרת DC מבית מייקרוסופט. שרת זה מאפשר שליטה בכל סביבת הארגון על ידי יצירת Domain. ניהול השרת הנ"ל נלמד בהרחבה בקורס MCITP. סוג אחר של שרתים הם שרתים שנועדו לתפקידים ספציפיים יותר, כגון שרת DHCP שמחלק כתובות והגדרות IP למחשבים, ושרת DNS שיודע למפות שמות של אתרים לכתובות ה-IP המתאימות להם וכו'. אחד מסוגי השרתים הנ"ל הם שרתי מאגרי נתונים, או במלים מקצועיות: Data-Base Servers.

שרתי מאגרי נתונים נועדו בראש ובראשונה להוות מקום לאכסון וניהול של קבצים רבים, תוך מתן אפשרויות להשוואה, עריכה, וקיום עוד אלמנטים שונים של ניהול על הקבצים המאוכסנים. מיותר לציין שחשיבותם של מאגרי הנתונים וניהולם הנכון בחברות הוא קריטי. תארו לכם מצב שחברה סלולרית מאבדת ביום אחד את כל המידע על הלקוחות שלה. החברה קורסת באותו היום! תארו לכם מצב בו בנק מאבד את המידע על כרטיסי האשראי של לקוחותיו, או אולי אפילו גרוע מזה (כן, יש גרוע מזה) – המידע על כרטיסי האשראי נגנב! החשיבות, אם כך, של השרתים הנ"ל היא ברורה.

שרתי SQL הם המפורסמים שבשרתי מאגרי הנתונים. שרתי SQL נותנים מענה לרוב הצרכים הקיימים בשוק מבחינת ניהול הנתונים. זה נכון שבשביל לאבטח את המידע לא מספיק רק להשתמש בשרת SQL וצריך אביזרי אבטחה נוספים – אבל זה נכון בכל שרת מאגרי נתונים אחר גם. צריך לזכור כלל חשוב: כל שרת הוא בורג במכונה, כאשר כל המכונה צריכה לעבוד יחד. התפקיד של שרת SQL הוא לטפל במאגרי הנתונים ותו לא! זה נכון שיהיו בו גם פונקציות אבטחתיות כמתבקש, אבל אל תצפו ממנו לתת מענה אבטחתי כאילו הוא היה NGX של Checkpoint. זה וודאי שלא! אז אל תראו בכך שיש צורך באלמנטים שונים של אבטחה כחסרון בשרת SQL, זאת ממש לא האמת! החיסרון היחיד הוא בהבנת המערתכ שלנו!

כדי להתמקצע בשרת SQL לא מספיק סתם קריאה באינטרנט, צריך לעבור קורס מסודר בנושא. למזלנו, לא קשה למצוא קורסים איכותיים לשרתי SQL שיאפשרו לכם להיכנס לתחום.

בהצלחה!